Mogelijk ook reclame in radio-platenprogramma's Agenda voor Haarlem en de IJmond VAN NIEL bondig vervelend maagzuur? 0 0 en Uitgave van programmabladen blijft voorbehouden aan de om roeporganisaties TV-teach-in over partijvorming Gesprek met RTN over zendmachtiging Vier weken geëist voor rijden onder invloed Doden in het verkeer Met auto te water; drie doden Kloosterzuster staat nier af aan zieke zuster in V.S. Motorschip strandde in weiland Anderhalf jaar voor boxendief Zeven jaar voor man die baby doodde Spanjaarden met gestolen auto op strooptocht Geen extra toeslag op consumptiemelk Skopje dankt Nederland - 'i Opa en kleinzoon opgeroepen voor militaire keuring neem mtuur-grijze Het wordt kouder zr-frec muschter ENGELSE TAFELKL0KKEN DINSDAG 2 0 DECEMBER 1966 2 Auteursrecht VERBOUWINGS UITVERKOOP Financiering van de omroep Bier door de brandslang ISÜ Haarlem in grote verscheidenheid OOK MET SPEELWERK PRIJZEN VAN 127.50 tot 732.- HORLOGERIE V elsen-I J muiden Beverwijk s ■gs iS (Vervolg van pagina 1) DEN IIAAG. In haar memorie van antwoord op het wetsontwerp tot regeling van het omroepvraagstuk schrijft de minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, mej. dr. Klompé, dat het nieuwe Ka binet zich in grote lijnen met de ge- dachtengang van zijn voorganger verenigt. Of de Omroepw7et nog vóór de verkiezingen zal worden behan deld zal ter beoordeling van het parlement worden overgelaten. Naast de mogelijkheid tot het uitzen den van een TV-reclameblok tussen 21.00 en 22.00 uur wordt ook ingegaan op de radioreclame. De minister acht het voor stel van de Reclamestichting, reclame boodschappen in te lassen in grammo- foonplatenprogramma's niet verwerpe lijk. Of de invoering van radio- en televisie reclame aanwijsbare gevolgen zal heb ben voor de andere reclame-media zal de praktijk moeten uitwijzen. Hoewel de opvattingen daarover in het buitenland niet eenstemmig zijn wordt erkend dat invoering van ether-reclame althans in het begin niet geheel zonder gevolgen voor de andere media blijft. Het is niet de bedoeling, zo zegt de minister, dat eventuele regionale omroe pen zelf door uitbreiding van reclame in hun geldmiddelen voorzien. Regionale uitzendingen kunnen, aldus de minister, in een wat verder liggende toekomst van grote betekenis worden. De financiële middelen die thans ter beschikking staan, zijn zeer beperkt. Regionale radio-om roep eist minder geld, zodat op dit ge bied wellicht eerder nieuwe mogelijkhe den kunnen worden gerealiseerd. Naar de mening van de minister wor den de belangen van publiek en pers door de reeds tientallen jaren bestaan de auteursrechtelijke bescherming van omroepgidsen niet geschaad. Het ver vaardigen, verveelvoudigen, verspreiden of ter verspreiding in voorraad hebben van lijsten of andere opgaven met be trekking tot radio- en TV-prègramma's anders dan met toestemming van de be trokkenen, wordt als inbreuk op dit recht ADVERTENTIE J V lp adviseurs voor sportbenodigdheden JAN VAN GO YEN STRAAT 18 HEEMSTEDE TELEFOON 8 53 09 RUIME PARKEERGELEGENHEID In Utrecht is een teach-in over poli tieke partijvorming gehouden, die door de V.P.R.O. op de televisie werd uitge zonden en die o.m. werd bijgewoond door de oud-ministers Samkalden en Vonde ling en door de fractieleiders uit de Tweede Kamer, de heren Schmelzer (K.V.P.), Nederhorst (P.v.d.A.), Rool- vink (A.R.) en Bakker (C.P.N.). De leiding berustte bij prof. mr. C. H. F. Polak. De politieke leiders werden tel kens uitgenodigd tot groter duidelijkheid. Vooral over de vraag of de confessionele partijen zich moeten opheffen, dan wel hun actualiteit nog niet hebben verloren, liepen de meningen sterk uiteen. Om kwart voor vijf was men reeds begonnen met een „warming-up", die snel leidde tot een felle discussie tussen pater Jelsma, het Tweede Kamerlid voor de K.V.P. mr. Aarden, de V.V.D'er Von- hoff en mr. Cammelbeek van de P.v.d.A. De heer Aarden verdedigde de stelling dat er eigenlijk tussen confessio nele en niet-confessionele partijen geen wezenlijke verschillen bestaan om dat, naar hij zei, ook de laatste een aantal „voor-politieke" beginselen huldi gen. Zijn tegenstanders waren daarin echter niet geïnteresseerd: zij willen we ten wat nu praktische zaken waren waar voor de confessionele beginselen een op lossing aangaven. De fractieleider van de P.S.P., de heer Lankhorst, betoogde, dat niet de politici moeten bepalen hoeveel partijen er die nen te zijn, maar dat dit moet worden overgalaten aan de kiezers, die het wel weer zullen laten afhangen van de pro blemen waarvoor zij een oplossing wen sen. De heer Wiegel van de V.V.D. vroeg of de partijen bereid zijn vóór de ver kiezingen korte urgentieprogramma's te publiceren, te onderzoeken met welke an dere partij zij eventueel samen zouden kunnen gaan en de regel te laten ver vallen dat het kabinet moet aftreden op de dag dat er verkiezingen worden ge houden, opdat een zittend kabinet zijn programma aar. het oordeel van de kie zers onderwerpt en bij een gunstige uit slag blijft doorregeren. Drs. Nederhorst (Pv.d.A.) stelde dat er in Nederland maar twee partijen zijn die een alterna tief bieden: V.V.D. en P.v.d.A. beschouwd. Indien het recht tot uitgif te van een programmablad ook aan an deren dan de omroeporganisaties zou worden toegestaan, zouden de daaruit voortvloeiende inkomsten op geen enkele wijze bijdragen aan de exploitarie van de omroep. De minister is bereid in overleg te treden met de omroeporganisaties over een algehele herziening van het systeem van financiering van de omroep. Zij geeft de voorkeur aan een situatie waar bij alle studio's eigendom zijn van het sa menwerkingsorgaan. De omroeporganisa ties stellen evenwel het bezit van eigen studio's met alle lasten op prijs. De ze worden evenwel op kosten van het luistergeld onderhouden. De minister vindt het billijk dat nieuwe omroepor ganisaties een vergoeding geven voor het gebruik van studio's. Over de naar veler mening grote in vloed van de overheid met betrekking tot het doen en laten van de zendorgani- saties schrijft de minister, dat niet ge sproken kan worden van een exor bitante bemoeienis van de overheid die de zendgemachtigden in hun vrije activiteiten belemmert. Het ontwerp geeft de overheid in het algemeen niet meer bevoegdheden dan onder de regeling die tot aan het huidige overgangsbestel van kracht is geweest. Niettemin is nogmaals zorgvuldig na gegaan op welke punten de overheids bemoeienis kan worden verminderd. Hierbij is vooral gedacht aan die punten waar de overheidsbemoeiingen de pro grammasfeer kunnen raken. Over het nieuwe samenwerkingsorgaan N.O.S. (Nederlandse Omroep Stichting, een samengaan van NTS en NRU) zegt de minister, dat het ondanks de maxi mum 40 percent zendtijd, die dit orgaan krijgt toegewezen, geenszins de bedoe ling is op deze wijze door een achter deur een soort nationale omroep te bren gen. Over het centrale antennesysteem merkt de minister op dat gezien de hoge investeringen voorlopig geen al te hoge plaats aan dit systeem kan worden toe gekend. (Van onze correspondent) DEN HAAG Binnen enkele da gen zal er op het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk een gesprek worden gevoerd tussen de stichting „Radio Televisie Nederland" (RTN) en minister Klom pé, aldus staat in de Memorie van antwoord inzake de omroepwet. De minister zegt daarin, dat bij de aanvragen van andere instellingen dan omroeporganisaties alleen inzake die van de RTN, om te worden toegelaten als omroeporganisatie nog geen be slissing is genomen omdat de Radio- raad, via welke alle aanvragen tot zendvergunning dienen te lopen, geen eensluidend advies heeft uitgebracht aan de minister. Verwacht mag wor den dat na het gesprek van de RTN met de minister een beslissing over het al dan niet verstrekken van een zendvergunning zal worden genomen. Met ruim 250.000 leden zou de RTN als B-omroep recht hebben op 520 uren zendtijd per jaar. Een 46-jarige elektrisch lasser uit Vel- sen heeft maandag in hoger beroep voor het gerechtshof in Amsterdam terechtge staan, omdat hij op 16 juni in Haarlem onder invloed van alcohol een auto had bestuurd en tweefnaal zou zijn doorgere den na een aanrijding. De procureur-gene raal eiste een gevangenisstraf van vier weken en 2 jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De politierechter in Haarlem had hem veroordeeld tot twee weken en één jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De verdachte had op 16 juni vanaf half vijf 's middags in Heemskerk, Beverwijk en IJmuiden een aantal cafés bezocht en daar in totaal ongeveer 8 glazen bier ge dronken. Daarop was hij naar Haarlerp gereden, waar hij in de Lange Raamstraat 's avonds om 11 uur tegen twee auto's botste. Ter zitting verklaarde de verdach te daar niets van gemerkt te hebben. Ver volgens reed hij naar Velsen waar hij, na wederom een café bezocht te hebben, door de politie werd aangehouden. Hij ontkende tegenover de agenten in Haar lem geweest te zijn. „Voor deze ontkenning kan maar één reden zijn", meende de president, „name lijk dat u wél wist dat u met die auto's in aanraking bent geweest". Het hof doet op 29 december uitspraak. In Wijhe is de 37-jarige E. van Hilten uit Harfsen om het leven gekomen, toen hij tijdens inhalen met zijn auto frontaal in botsing kwam met een tegemoetko mende wagen. De 9-jarige Jan Sliekers is op de weg Ittervoort-Hunsel, om het leven geko men, toen hij met zijn fiets onder een vrachtauto kwam. In Hunsel (L.) is het 11-jarige meisje M. L. Niessen, rijdende op haar fiets, aangereden door een vrachtauto en ern stig gewond. In een ziekenhuis is zij overleden. In Frederiksoord zijn twee broers Jan en Cor Post, 18 en 16 jaar, op een kruis punt tegen een vrachtauto gebotst. Bei de broers werden ernstig gewond. In het ziekenhuis in Meppel is de oudste van de twee overleden. Bij Lommei in België is een schipper in het Schelde-Maaskanaal met zijn schip vastgeraakt aan een onder water liggende auto. Bij een onderzoek bleken zich daar in te bevinden de stoffelijke resten van de 26-jarige C. Loijen, ep de 23-jarige A. van de Ven, beiden uit Veldhoven; Na lang dreggen werd naast de auto het stof felijk overschot gevonden van de 25-jarige M. van der Linden, eveneens afkomstig uit Veldhoven. De horloges der slachtoffers waren om 1.50 uur blijven stilstaan. Aangenomen wordt dat zij op dit tijdstip 's nachts met hun auto te water zijn gereden. De 39-jarige mejuffrouw Annie van Engelen, die reeds vele jaren klooster zuster is in een retraitehuis te Zenderen in Overijssel, zal na Kerstmis in het zie kenhuis van Boston in de Verenigde Sta ten een nier afstaan aan haar 35-jarige gehuwde zuster, mevrouw Martha de Kroon, geboren Van Engelen. Mevrouw De Kroon, die vijf jaar geleden met haar man en twee kinderen vanuit Zeist naar Amerika emigreerde, lijdt sinds enkele maanden aan een ernstige nieraandoening. Alleen niertransplantatie zal het leven van de vrouw kunnen redden. De kloos terzuster, de oudste dochter uit het Zeis ter gezin, dat tien kinderen telt, was direct bereid haar zieke zuster te helpen. Zij is reeds naar Amerika vertrokken. De Amsterdamse rechtbank heeft een 27-jarige elektricien uit de hoofdstad we gens tientallen diefstallen uit boxen en afgesloten bergplaatsen van woningen in Amstelveen, Amsterdam en Haarlem ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling. Met op bouwwerken gestolen sleutels had de man zich toegang tot de boxen ver schaft. Een deel der gestolen goederen had hij verkocht voor 4.000,-, die hij gebruikt had om een auto te kopen. De Amstelveense politie heeft drie kijkdagen voor gedupeerden gehouden van de 665 gestolen voorwerpen, die bij de elektri cien thuis waren gevonden. Het Amsterdamse gerechtshof heeft een 31-jarige chauffeur wegens doodslag op een drie maanden oude baby van zijn gewezen vrouw en haar minnaar veroor deeld tot 7 jaar gevangenisstraf. Er was 10 jaar tegen hem geëist. De chauffeur bracht in de nacht van 18 op 19 oktober van het vorig jaar in de woning van zijn gescheiden vrouw het kind, dat niet van hem was, met een broodmes om het leven. Daarna had hij de gehele nacht met zijn eigen dochtertje op schoot voor het open raam gezeten en de politie op afstand gehouden door te dreigen ook het meisje te zullen doden. Pas na urenlange overredingspogingen liet de man het mes vallen en gaf hij zich over*. De Utrechtse politie heeft drie Span jaarden aangehouden, twee 19-jarige broers uit Leusden en een 21-jarige kel ner uit Amersfoort. Een inwoonster van Utrecht waar schuwde 's nachts de politie, dat twee per sonen bezig waren de auto van haar zoon te plunderen. De politie kwam terstond en trof in een anderer auto een man aan, die bij de komst van de politie vergeefs trachtte weg te rijden. Het kentekenbe wijs van de wagen bleek niet te kloppen en bovendien was de man in het bezit van een aantal rijbewijzen en paspoorten. In de auto die voor het huis stond van de dame die de politie alarmeerde, hadden zich twee andere mannen verstopt. Zij waren in het bezit van enige rijbewijzen, paspoorten, kentekenbewijzen en auto sleutels. De auto waarmee zij naar Utrecht waren gekomen bleek ontvreemd te zijn in Soesterberg. De kentekenplaten waren door andere vervangen. In de auto lagen allerlei goederen, die de Spanjaar den onderweg uit andere geparkeerde auto's hadden gestolen. Tijdens de hoge waterstand van de Maas is het 500 ton metende motor schip „Santa Maria" uit Rotterdam bij het Noordlimburgse dorp Broek- huizervorst uit de koers geraakt en op een ondergelopen weiland ge strand. Nu het water gezakt is, ligt het schip op het droge. Voor een drijvende hijskraan is het onbereik baar. De schipper zal moeten wach ten tot het weiland weer onder water komt te staan of het schip laten slopen. De minister van Landbouw, mr. Bies heuvel, heeft het Produktschap voor Zui vel medegedeeld, dat hij niet kan in stemmen met het besluit van het Pro duktschap dat een bijzondere toeslag van ƒ0.68 per 100 liter melk wordt uitge keerd. Het Produktschap achtte een der gelijke toeslag noodzakelijk ter dekking van het tekort in rentabiliteit, dat voor de consumptiemelkbedrijven zou zijn ont staan door de beslissing van de minister van Economische Zaken inzake de prij zen voor melk en melkprodukten. Even als de minister van Economische Zaken is minister Biesheuvel van oordeel dat' de prijsverhogingen van 30 september een voldoende rentabiliteit voor de betrokken bedrijven waarborgen. De burgemeester van Skopje heeft een zeer fraai ingebonden oorkonde aan de koningin doen toekomen, teneinde uit drukking te geven aan de grote dank van het gemeentebestuur en de bevolking van deze Zuidslavische stad voor de door Ne derland geboden hulp ter leniging van de nood, ontstaan door de aa'rdbevingsramp in juli 1963. De Nederlandse regering stelde destijds een bedrgg van 50.000 beschikbaar aan de Zuidslavische autoriteiten. Voorts wer den in het kader van het Wereldvoedsel programma 720 ton kaas en honderd ton eipoeder geschonken. Daarnaast is op rui me schaal doör Nederlandse organisaties en instellingen hulp geboden. Het gebeurt niet dagelijks, dat er bier door de brandslangen van de brandweer stroomt. Gistermiddag gebeurde dat op de rijksweg Utrecht-'s-Hertogenbosch, ter hoogte van de gemeente Deil. Een tank wagen van een brouwerij, met 20.000 liter bier op weg van Amsterdam naar Hel mond, belandde, na geslipt te zijn en 40 meter vangrail vernield te hebben, in de berm. Een te hulp geroepen kraanwagen kon het in de berm weggezakte gevaarte niet tillen. Overtanken van het bier in een andere tankauto stuitte ook op moei lijkheden. Ten einde raad heeft de brand weer van Deil brandslangen aan de wa gen gekoppeld en het bier in de berm laten wegstromen, waarna de kraanwagen er in slaagde de lege tankwagen weer op de weg te brengen. •m m m - vï ijs 1 'Sj i .":VÏ SS;S A KPÖijW*..:. i's i'w-)•;■; m^v.é-v Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Op treden door het Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Woensdag 20 u.: Toneel groep Studio met „Het Kleine Theater" van Federico Garcia Lorca. Regie: Johan Greter. Concertgebouw, woensdag 21 december, 19.30 u.: „Messiah" door „Door Zang Vriendschap" o.l.v. Jan Pasveer: M.m.v, solisten en leden van het N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Beau Geste", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De naakte prooi", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Avontuur in Hong Kong", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, 20.15 u.: „The long hot sum mer", 18 j. Woensdag 14.30 u.: „Tarzan in New York", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De nacht der duizend angsten", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Leve de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil- denjenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30-uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Bloemenheuvel (Bloemendaal)Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 22 december. Galerie 3 (Jansstraat)Expositie van werk van Saul Belem, Gerard Gooiker, Michiel d'Hont, Hans v. d. Horst, Frits de Nooyer en Maus Nijkamp. Galerie T (Bakennessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): 75,tentoonstelling". Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v, d. Gugten, Cor en Kees Hak. Piet v. Heerden, Eduard Heymans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeeke, Liebeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Tot 1 jan. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 u.: „Prins Dadeltje". ADVERTENTIE GROTE HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM TEL. 10371. Speciaalzaak sinds 1883 DINSDAG 20 DECEMBER City, 20 u.: „Oorlog der werelden". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Einduitvoe ring Muziekschool Velsen. Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden: Expositie Interscholaire, tekeningen. WOENSDAG 21 DECEMBER City, 20 u.: „Oorlog der werelden". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Einduitvoe ring Muziekschool Velsen. Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden: Expositie Interscholaire, tekeningen (laat ste dag). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 20 DECEMBER 19 en 21.15 uur: Spion Kennemer Theater, „Africa Addio". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: met kanten broekje". Grote Kerk, 20 u.: Kerstconcert. WOENSDAG 21 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Africa Addio". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Spion met kanten broekje". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen, olieverven en aqua rellen van Roelof Klein; plastiek van Reinier van Heerden. Stadskantoor: Expositie „De Ploeg", geopend van 9-12.30 en 13.30-17 uur. Na aanvaring verdronken. Op de Schelde is het Britse vaartuig „Cerdic Ferry" in aanvaring gekomen met een Nederlands binnenschip. De 24-jarige schipper J. Schouten uit Rotterdam, is daarbij over boord geslagen en verdronken. Meisjes ontsnapt. Zondagmiddag zijn zes meisjes van 14 tot 18 jaar ontsnapt uit een tehuis in Amsterdam. In dit tehuis worden meisjes en vrouwen onderge bracht, die op last van de justitie ter beschikking zijn gesteld. De politie wist vijf van hen te grijpen. De zesde, een 18-jarige, is nog voortvluchtig. Met pensioen. De heer P. J. Jacobs is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Herten en Linne. Aan de heer J. Voorhoeve is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Everdin- gen en Hagestein. Beiden gaan met pensioen. In Hilversum heeft de 84-jarige heer J. F. C. van Velsen een oproep gekregen voor de militaire keuring. Zijn kleinzoon van 18 jaar werd vrijwel tegelijkertijd opgeroepen. Een persoonsverwisseling is niet mogelijk, want de kleinzoon woont op een ander adres en heeft andere voor letters. Grootvader Van Velsen heeft een amb tenaar in de arm genomen. Deze heeft de oproepingskaart aan het ministerie van Defensie teruggezonden met de aanteke ning dat de opgeroepene 84 jaar is. ADVERTENTIE Stop met slikken van middelen die u geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. Wees goed voor uzelf (en uw maag) Norac is 'n NORIT produkt Het KNMI deelt mee: Een van de oceaan afkomstige storing trok in de afgelopen nacht over Schot land en de Noordzee naar Noord-Duits- land. Hij deed de wind tot hard en aan de kust af en toe tot stormachtig toene men en veroorzaakte tamelijk veel regen. Op sommige plaatsen in ons land viel meer dan 20 mm regen. Na het. passeren van de depressie draaide de wind van morgen naar het noorden, waarbij de zachte lucht die zich boven ons land be vond, door koudere lucht werd vervan gen. Een krachtig hogedrukgebied, dat zich ten westen van Ierland bevindt, zal de wind gedurende het komende etmaal in de noordwesthoek houden. In de po laire lucht die uit deze richting wordt aangevoerd, zullen naast opklaringen ook enkele buien voorkomen. De temperatuur kan vannacht in het binnenland tot dicht bij het vriespunt dalen. WEERRAPPORTEN Maximum en mlnlmum- j a 2 C temperaturen S binnen- en buUenland c SU Den Helder motregen n 7 6 Ypenburg motregen wnw 8 8 Vlissingen regen w 9 8 Eelde regen n 7 5 De Bilt regen w 8 6 Twente regen w 7 5 Eindhoven regen w 8 7 Z.-Limburg regen w 7 6 Helsinki motsneeuw zo -1 -3 Stockholm onbewolkt windst. 2 -7 Oslo onbewolkt windst. 6 -7 Kopenhagen geh. bew. w 6 1 Aberdeen onbewolkt w 5 1 Londen motregen w 11 10 Amsterdam motregen wnw 8 7 Luxemburg regen w 6 6 Parijs geh. bew. wzw 11 8 Bordeaux geh. bew. wzw 8 6 Grenoble mist windst. 5 -3 Nice zw. bew. n 14 8 Berlijn regen zo 7 2 Frankfort regen zw 7 5 München geh. bew. w 5 3 Zürich zw. bew. w 6 4 Genève mist windst. 6 -3 Locarno geh. bew. O 7 -3 Innsbruck mist wnw 3 -0 Belgrado zw. bew. zzw 0 Athene zw. bew. nno 13 8 Rome geh.- bew. O 9 6 Barcelona onbewolkt nw 15 4 Madrid onbewolkt windst. 15 -5 Mallorca mist windst. 18 2 Lissabon onbewolkt no 16 5 Woensdag 21 december Zon op 8.45 uur; onder 16.30 uur. Maan op 13.26 uur; onder 1.36 uur. Maanstanden Volle maan 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 december Hoog water 9.34 uur en 22.03 uur. Laag water 4.48 uur en 17.16 uur. Woensdag 21 december Hoog water 10.33 uur en 23.08 uur. Laag water 5.50 uur en 18.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2