De Rode Mieren" Kaar journaal Italië voorspelt voorjaars- en zomermode 1967 Scheepsramp oorzaak van Griekse kabinetscrisis PANDA EN DE MEESTER-ETER Minister Luns bezoekt in Bonn Kiesinger RECHTER TIE KRAMMETJE FOK AVONTUREN VAN DONALD DUCK Extra parlementair kabinet verwacht ABDIJSIROOP Ons vervolgverhaal Een actuele Amerikaanse roman Mini-mode wordt geprolongeerd griephoest M WOENSDAG 21 DECEMBER 1966 23 door William Lederer en Eugene Burdick -1. Rood, violet en gifgroen blijven ook volgend jaar de toonaangevende modekleuren in Italië. De couturiers in Rome en Florence houden in 196/ de rokken bovendien een flink eind boven de knie en daarmee ziet het er naar uit dat het succes van de minimode nog tenminste een half jaar wordt geprolongeerd. Italië zit namelijk, wanneer het om de grote lijnen gaat, nooit ver naast de opvattingen van Parijs. De Italiaanse couturiers zijn van plan het komende voorjaar en de daarop volgende winter de korte- rokkenmode zo rigoureus door te voeren dat zelfs de niet meer zo jonge vrouw er aan moet geloven. ATHENE (AFP en Reuter). De Griekse regering-Stephanopoulos jlijkt gisteren gevallen te zijn ten ge volge van de ramp op 8 december in de Egeïsche Zee met de veerboot- „He- raklion", waarbij 232 mensen de dood vonden. Canellopoulos, de leider van de Nationale Radicale Unie die de crisis heeft veroorzaakt, zei dat hij de regering niet langer zou steunen wan neer deze de eis om de minister voor Koopvaardij, Isidoros Mavridoglou, naar aanleiding van de ramp te ont slaan, niet zou nakomen. Canellopou los wil ook verkiezingen uitschrijven voor een regering die „minder oppo sitie van het Griekse volk zou ont moeten". Als andere middelen gefaald hebben, neem dan het middel waarop nog zelden vergeefs een beroep is gedaan 's werelds beste hoestsiroop Ondergrondse kernexplosie in de Verenigde Staten Kort nieuws 'wwwvwwwiimmiii/w' 33) Zijn moe der was een heel bekwame naaister, die vooral bekend stond om de afwer king van de japonnen der jonge da mes van New Orleans die op het punt stonden te trouwen. Ze was geen op schepperige vrouw, maar in haar huis je hing een ingelijste brief van een bekende familie uit Louisiana, die haar bedankte voor het naaien van tweeduizend muntstukjes op de japon van Faith in de vier overdrukke da gen voor haar huwelijk. Tot het midden van de dertiger ja ren had Hobson altijd goedkope con fectiekostuums gekocht. Op een be langrijke bijeenkomst met buitenland se militairen was het plotseling tot Hobson doorgedrongen dat hij eruit zag als een buitenlander. Zijn pak had opgevulde schouders, uitgezakte omslagen en het was getailleerd. Een buitenlander had Hobson inderdaad aangezien voor een Europeaan. Hij had terloops met Hobson gepraat over de slechte manieren van de Ameri kanen, de onbelangrijkheid van de bijeenkomst, het grove van Amerika. Op de dag, dat men Hobson voor een immigrant had aangezien had hij begrepen dat in Amerika de mooie en' de menselijke verschijning voor een groot deel de plaats hadden in genomen van de arbeid en de opvat tingen omtrent het slagen in het le ven. Verschijning en mode waren machtsmiddelen geworden. Hobson ondervond dat elegante eenvoud kost baar was en deskundig moest worden getoond. Hij verhuisde met zijn moe der uit het grote bouwvallige huis in de armoedige noordoostelijke wijk naar een keurig oud bakstenen huis in Georgetown. Moeder Hobson liep niet meer in het huis rond in een duster. De huishouding werd gecom pleteerd met een bekwame huishoud ster, een keukenmeid en een but ler. De eerste die Hobson in zijn nieuwe huis bezocht was een Britse kleer maker. Hij bracht stalen en een meetlint mee. Een maand later trouwde Hobson met de weduwe van een beroemd senator. Ze had geld, was van goede afkomst en een voor aanstaand lid van de Democratische Vrouwenorganisatie. Na de huwe lijksreis van drie dagen gingen ze met de oude mevrouw Hobson sa menwonen. Hun huwelijk bleef kin derloos. Na een kwartier in de regen te hebben gelopen hield Hobson stil. De wagen schoof naast hem en de secretaris stapte uit om het portier te openen. Hobson liet zich achterover vallen in de kussens en zei: „Ik wou graag, John, dat je het volgende codetele gram aan dokter Theobald verzond. Bezoek Hajn privé en onderzoek mo gelijkheid van inval in Sarkhan in naaste toekomst. „Hij voegde er nog aan toe: „Ver zend dat uiterst geheim, uitsluitend met de hoogste voorrang." „Ja, mijnheer". Hobson maakte zijn tas open. „Te rug naar kantoor. En laat me de te legrammen zien die vanmorgen bin nengekomen zijn". HOOFDSTUK XI De jongensstem kwam Coldstream en Taja voor als of hij de afgelopen week praktisch in het huis gewoond had. Coldstream wou over zijn ervaringen alleen met Taja praten en dan nog niet eens uitvoerig. Hij was nog altijd erg bleek en hij was afgevallen. Sinds het gebeurde had hij het huis nog niet verlaten. Op een avond, een week na het ge beurde in de heuvels, was hij alleen in zijn huis bezig radiorapporten uit het noorden te controleren. Het eer ste radiosignaal kwam vijf minuten voor het avondschema dat al zijn agentschappen in Sarkhan verbond. Het was maar één zinnetje op de gewone golflengte en het was overge nomen door een van de dichterbij lig gende zenders. De rimboe roept! On middellijk zette Coldstream het toe stel harder aan. Coldstream herkende de jongens stem. Het was Bui, de oudste zoon van Apayki, de hoofdman van een Meostam, die tachtig kilometer ver wijderd van de vlakte in de uitlopers van het Tikok-gebergte verblijf hield. Coldstream dreef al twaalf jaar han del met het dorp. Geen enkele an dere blanke had zich ooit met hen bemoeid. De Meo's waren korte, stoe re gespierde en zwijgende mensen die leefden van de jacht en van wat de bossen aan voedsel opleverden. Hun dorpen bestonden uit hutten van levend loof dat ze met elkaar ver bonden zonder de twijgen af te bre ken. Iemand uit de laagvlakte kon door zo'n dorp heen wandelen zonder het op te merken. Coldstream had Apayki een bood schap gestuurd met het verzoek of hij een van zijn bekwaamste mannen over de grens naar Noord-Vietnam zou willen sturen om na te gaan of er aanwijzingen waren voor de troe penbewegingen waarover geruchten liepen. Hij zou moeten trachten bij zonderheden te verzamelen over de uniformen, uitrusting, taal en aantal. Met de boodschap had hij een klei ne zender-ontvanger verzonden. Cold stream had vermoed dat Apayki zijn zoon Bui zou sturen die verstand had van de radio en die de meest be kwame rimboe jager was van het dorp „Het is gebeurd," zei Bui. Zijn stem klonk scherp en helder in de koptelefoon van Coldstream. Hij sprak de taal der Meo's, een zoet vloeiend dialact dat overeenkwam met de natuurlijke geluiden van de rimboe en waaraan het ongetwijfeld was ontleend. Coldstream zweeg. Er klonk geen ontsteltenis in Bui's stem, maar Cold stream, die vermoeiende maanden met het leren van de taal had door gebracht, had nooit alle nuanceringen leren onderscheiden. Dat zou geen enkele buitenstaander ooit leren. En toch wist hij dat er iets ge beurd was. „Wat is er gebeurd, Bui?" vroeg hij in dezelfde taal. „De jacht is voorbij", zei Bui lachend. „Ze hebben me te pakken". Lachen wees bij de Meo's niet al tijd op vrolijkheid. „Wat is er gebeurd?" „Ik zal eerst vertellen wat ik ge zien heb", zei Bui. „Ze zijn nog een halve kilometer hiervandaan". Het snelle herstel van Coldstream had dokter Theobald verbaasd; het (Wordt vervolgd.) Treffend I look. Het broekpak is camelkleung. ttoio: r-nie iiaiumu uci» voorbeeld van de nieuwe Italiaanse Battledress is camelkleu rig. (Foto: Ente Italiano della Moda Turijn). Voor haar worden dat dan geen minirokjes, maar wel kledingstukken die diie centimeter boven de knie eindigen. Alleen de mantels van de dames boven de dertig mogen, wat de modevorsten betreft, de knie bedekken. En daarbij blijft het dan. Al zullen de kleuren hetzelfde blijven, de Italiaanse mode krijgt in 1967 toch een ander gezicht. De nieuwe battledress look zo is al onthuld zal in Florence en Rome de toon aangeven. Befaamde modehuizen maakten voor hun boutique- collecties mantels en mantelpakjes met riemsluitingen, grote opgestikte zakken, veel doorgestikte naden en officierskragen. De vondst van het jaar zijn overhemd jurken en broekpakken van caramelbruin met zwart en wit gestreepte stof. Voor avondjaponnen zullen de Italiaanse couturiers voornamelijk lurex of zijden stoffen met Jugendstildessin gebruiken. Tenslotte heeft men in Italië onthuld dat in de schoenmodellen weinig verandering komt. De blokhakken zijn wat breder, de neuzen wat ronder en de schoenen met hielbandjes, die deze zomer zo n furore maakten, komen niet zo veel meer voor. De Nationale Radicale Unie, beschikt over 99 zetels van de 300 in het Grikse parlement. De regering-Stephanopoulos zal vandaag aftreden. Canellopoelos zei nog niet te ontkennen, dat Stephanopoelos zijn taak volbracht had, die begon met het herstel van de openbare orde na een breuk tussen de toenmalige premier, Papendreoe en de koning in juli vorig jaar. Maar Canello poelos vindt, dat er nu nieuwe verkiezin gen moeten worden gehouden. De regering-Stephanopoelos steunde tot dusver op 152 afgevaardigden, merendeels leden van de conservatieve Nationale Ra dicale Unie. De voornaamste oppositie werd gevormd door de „Unie van het Centrum" met 122 zetels en de linkse Verenigde democratische partij, die door conservatieve kringen in Griekenland wordt beschouwd als een vermomde com munistische partij, met 22 zetels. De regering begaf zich in het begin van deze maand op gevaarlijk terrein door de indiening van een wetsontwerp aangaande evenredige vertegenwoordi ging, niettegenstaande tegenkanting van zowel de Unie van het Centrum als van de Nationale Radicale Unie. Het debat over dit wetsontwerp werd tenslotte tot na het kerstreces uitgesteld. Uit welingelichte bron is vernomen, dat er een overgangsregering aan het bewind zal komen, bestaande uit extraparlemen taire figuren, onder leiding van J. Paras- kevopoulos, directeur van de Bank van Griekenland. Deze voorlopige regering zou hoogstens een half jaar aan de macht blijven en voornamelijk tot taak hebben, de orde en rust in hét land te handhaven en nieuwe algemene verkiezingen voor te bereiden, die wellicht juli 1967 zullen wor den gehouden. COP. MART6N TOONDER 62. De politie-agenten stortten zich het muntgebouw binnen, om de aanwezige inbrekers op heterdaad te be trappen. De eerste die ze tegenkwamen, was Panda die nog steeds vergeefs trachtte om Joris' hoed af te krijgen. „Aha!" sprak een der politiemannen. „Iemand in vermomming! Ik ben benieuwd wat voor misdadig gelaat hieronder schuilgaat! Verwijder dat masker!" Zo sprekend trok hij dreigend zijn schiettuig doch zijn collega's wachtten niet op de uitslag, ze snelden verder naar de kluis. „Eindelijk!" kreet de heer Doormolen, die daar op hen wachtte. „Arresteer die kleuter1 Hij eet al ons goud op! Hij verstoort onze standaard!" „Weet u het zeker?" vroeg een van de politiemannen. „Hij ligt zo onschuldig te slapen.Hij is natuurlijk wat ongewoon groot, maar daarom hoeft hij nog geen goudstaven te stelen!" „Ik heb net zelf gezien!" riep de munt-directeur overspannen. ..Hij eet ze gewoon op! Het is de meest doortrapte diefstal die ik ooit heb meegemaakt!" Intussen was men er boven in geslaagd om Panda van de hoed te bevrij den. „Hij heeft niet zo'n schurkachtig gezicht als ik wel dacht!" sprak een brigadier teleurgesteld. „Natuurlijk niet!" riep Panda opgewonden. Jullie moeten Joris heb ben die is er met het goud vandoor! Ik heb er niets mee te maken ik moet alleen maar voor die baby zorgen!" „Hij bekent dus!" zei de politieman tevre den. „Hij hoort bij die kleuter een medeplichtige!" ADVERTENTIE LAS VEGAS (Nevada) (Reuter) In een 1230 meter diepe schacht, 135 kilome ter van Las Vegas, hebben de Amerika nen dinsdag een ondergrondse kernexplo sie teweeggebracht. De kracht lag tussen de 200.000 en een miljoen ton tnt. De kernbom op Hiroshima had een kracht van 20.000 ton tnt. (Van onze correspondent) BONN De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is dinsdag middag voor een kort kennismakingsbe zoek door kanselier Kiesinger in het Kanzleramt in Bonn ontvangen. Het ge sprek vond plaats op initiatief van Luns' Westduitse collega, de vroegere burge meester van Berlijn, Willy Brandt. Minister Luns was in Bonn ter gele genheid van de tweedaagse conferentie van de ministerraad van de W.E.U., de West-Europese Unie. Mr. H. W. de Vink overleden. In Utrecht is op 77-jarige leeftijd overleden mr. H. W. de Vink, die 39 jaar lid is geweest van het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Hij was ook vele jaren deken van de Orde van Advocaten. 29. Kolonel Mow heeft plaats genomen achter zijn bureau, een eenvoudige ijzeren kist geopend en twee verzegelde envelop pen tevoorschijn gehaald. Hij geeft er een van aan de Rechter en zegt: „In deze enveloppe zitten de voorwerpen die de on dercommandant in een leer etui onder zijn maliënkolder droeg. De andere enveloppe bevat de inhoud van zijn bureaula. On middellijk nadat ik werd ingelicht over de moord, heb ik deze voorwerpen ver zameld en er een lijst van gemaakt. Er kan dus niet mee geknoeid zijn". De Rech ter verbreekt het zegel en verspreidt de verschillende voorwerpen voor zich uit op het bureau: een opgevouwen iden titeitskaart van het leger, een koopbe- wijs van een huis, enkele persoonlijke brieven en een brocaten etui, bedoeld om zegels in op te bergen. Rechter Tie ziet tot zijn voldoening dat het etui leeg is. Hij had, niet anders verwacht. „Neemt u me niet kwalijk, kolonel", zegt hij tot Mow „maar ik meen te weten dat een officier verplicht is altijd zijn zegel bij zich te dragen, omdat het veel te ge vaarlijk is als het in vreemde handen terecht zou komen. Die regel gold des te meer voor ondercommandant Soe die alle officiële stukken afstempelt. Kunt u mij een verklaring geven voor het feit dat Soe's zegel niet in dit etui zit?" DAISY m IETS TE CDEVJ AVOND 1 Copyright op«ra absoluut kjiets... ikhoopteN AL DAT ER. IEMAND ZOU BEL LEN VEN UUR 0U J 709. Het gebeurde zo ongeveer eens per jaar, dat scheepskat Karo en papegaai Tutu het ergens roerend over eens wa ren. Dit nu was zo'n gelegenheid. Óp fluistertoon bespraken zij met elkaar de toestand. „Nooit gedacht, dat Bram zo bangelijk zou zijn," zei Karo ontevreden. „Als je aan zo'n wedstrijd meedoet moet je wat durven wagen. En als de Kokanje mijn schip was, dan voer ik 'm liever aan flarden dan 'm netjes te houden en aan die kapitein Plenta te moeten geven." „We verrrliezen," meende ook Tutu. „Natuurlijk verliezen we die wedstrijd. Met stilliggen is nog nooit een race ge wonnen," zuchtte Karo. „Weet je.ik vind het zo erg voor Bram.en ik gun die kapitein Costa Plenta de overwinning niet." Bovendeks stond Bram in zwiepende storm en striemende regen aan hetzelfde te denken. Als zeeman was het hem duidelijk geweest dat hij niet verder had mogen varen. Maar als Brammetje ging het toch aan zijn hart, dat hij op deze manier zijn trouwe schip zou moeten af staan. Zegevierend zou Costa Plenta als eerste aankomen. Eensklaps hief hij het hoofd. Van de zijde van het eiland was door het gebul der van het noodweer heen een klagend geluid tot hem doorgedrongen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 23