Haarlemse sporthal wordt maandag geopend HOCKEYTOERNOOI SAXENBURGERS HET EERSTE EVENEMENT Trainers toto-tips HVGB door zege op Nereus (Z.) in vijfde ronde KNZB-beker Masopust uitgeroepen tot beste Tsjechische voetballer Manchester United moet - in drukke kerstweek - geschorste Stiles missen Voetballer Plageman drs. Doves terug naar eerste klas 38/2 Clarke liep scherpe tijd KNVB staat achter Ajax en Vasovic Willy Dullens geopereerd Groenman/Krocké naar Zuid-Afrika Tour de France 1967 als film Jonge Zweedse schaatser maakt grote indruk Wiersma (13 jaar) dingt naar damtitel de Atleet Scharn naar Sao Paulo Bescheiden viering gouden jubileum van roeibond i® '<£ÊÈÊL<. WOENSDAG 21 DECEMBER 19 66 pr FC Den Bosch-NEC Sport in het kort (Van onze biljartmedewerker) Het district Haarlem van de KNBB zal dit jaar niet vertegenwoordigd z(jn bjj de eindstrijd om het kampioenschap van Ne derland tweede klas kader 38/2. Toch boekte Ko Doves van Selecta in de voorwedstrijden een mooi resultaat om na één jaar, met een moyenne van 18.79, terug te keren in de eerste klas. G. v. d. Kuyl van Haarlem-Noord viel in zijn laatste twee partijen van het promotie-moyenne terug naar 12.74. Ch. Broertjes daarentegen trok zijn gemiddelde op tot 14.72. G. Karman en J. Willemse konden zich ruim hand haven en ontnamen de eerder genoemde spelers juist de matchpunten die nodig wa ren voor een plaats in de finale. De eindstand van de poule Haarlem luidt: Doves (Van onze sportredactie) De Kennemer sporthal, zoals de officiële naam luidt van de nieuwe sporthal in Haarlem, wordt in januari pas officieel geopend, maar maandag. '3rc^rt^ j tweede kerstdag, gaat de zaal officieus willemse open. Wethouder P. W. Voskuilen en Karman directeur van de dienst jeugd- en sportzaken in Haarlem, S. Heijers, zullen dan de openingsbully verrich ten van het zaalhockeytoernooi van De Saxenburgers. Dat hockeytoernooi voor derde- en vierdeklassers begint om 9.30 uur. De deelnemende verenigingen zijn dames: Ever Swift, HBS. Qui vivc Strawberries, Saxenburgers en VVV, heren: Alkmaar, AMVJ, Ever Swift, I schoon dit vijf seconden langzamer was HBS, Hermes. Qui vive, Saxenbur- danzijn .recordtijd van 26._47.0_die hij gers, Kraaien. 1748 93 18.79 84 10 1723 117 14.72 113 6 1389 107 12.74 141 6 1497 135 11.08 49 4 1267 120 10.55 53 4 De Australische atleet Kon Clarke is dinsdag in hel Olympische park in Melbourne niet in geslaagd het op zijn naam staande wereldrecord op de zes mijl te breken. Hij liet een tijd van 26 min 52,0 sec voor zich afdrukken. Of- er Strawberries, Terriers verleden jaar in Oslo liep, betekende het niettemin dat dit pas de tweede maal was De Kennemer sporthal is klaar. De sportslieden en het publiek kunnen komen. Nu de „vrede ge tekend" is tussen sportbonden en de gemeente over de huur prijs staat niets meer een grote activiteit in de sporthal in de weg. Het restaurant van de sporthal, voor iedereen toegankelijk, is al- in gebruik genomen. Op de foto een hoekje van het restaurant. (Van onze sportredactie) De KNVB heeft zich achter het stand punt van Ajax gesteld, dat de transferre geling van de Joegoslaaf Vasovic van Par- tizan naar Ajax volgens de regels is ge beurd. Gisteren heeft Ajax-voorzitter J. van Praag een gesprek gehad met de he ren Zon en Burgwal van de KNVB, waar bij alle stukken zijn doorgenomen over de transfer. De KNVB is dan ook van mening, dat in feite niets een uitkomen van Vasovic voor Ajax in de weg kan staan. De KNVB heeft een telegram naar de Joegoslavische voetbalbond gestuurd met het verzoek officieel toestemming te geven tot het meespelen van Vasovic in de Amsterdamse ploeg. Mocht de Joegoslavische bond toestem ming weigeren dan heeft de KNVB de Joegoslaven verzocht zich zeer duidelijk uit te spreken waarom Vasovic niet zou mogen spelen. Volgens de KNVB is alles volgens de officiële richtlijnen van de FIFA afgewerkt. Dat Vasovic een privé- regeling met Partizan had, stond buiten de zaak. Ajax heeft inmiddels het derde deel van de transfersom aan Partizan overgemaakt. (Van onze sportredactie) De jonge International Willy Dullens van Sittardia is opgenomen in het zie kenhuis in Sittard Hij wordt vandaag aan een knie (meniscus) geopereerd. Dul lens zal dus voorlopig uitgeschakeld zijn en Weesp. Er wordt op vier velden dat de zes mijl onder de 27 minuten werd gespeeld. Na afloop van het toernooi gelopen. U er een thé-dansant in het restan- Clarke legde de laatste kwart mijl af in 62,1 seconden. De wereldrecordhouder rant van de sporthal. wer(j op het laatste gedeelte toen hij zijn tegenstanders ver achter zich had gela ten, luid aangemredigd door het pu bliek. Aan het eind van de vierde mijl werd een tijd van 17 min 51 sec voor hem genoteerd, waarmee hij één secon de op zijn schema voorlag. In de volgen de mijl kreeg hij echter te kampen met een lichte inzinking en verloor kostba re seconden. De Nederlandse kampioene Trudy Groenman en Elly Krocké vertrekken woensdag 21 december vanaf Schiphol naar Zuid Afrika, waar zij zullen deelne men aan het z.g. Suikercircuit. Zij ne men deel aan de volgende toernooien East London 26-31 december, Port Eli zabeth 1-7 januari. Kaapstad 8-14 januari, Bloemfontein 15-21 januari, Durban 22 januari- 5 febrauari Op 7 februari, worden beide speelsters, die vorig jaar dezelfde trip maakten, weer in Nederland terugverwacht. Veer tien dagen later vertrekt Trudy Groen man dan naar Amerika om deel te ne men aan het Caribbean-circuit. Zij zal dan waarschijnlijk in gezelschap zijn van Betty Stöve, die momenteel samen met Lidy Jansen Venneboer het Australische toernooien-circuit afreist. (Van onze sportredactie) Bij de toto-tips is, doordat de beide koplopers trainer De Visser van Tel star en de heer Gosen van Haarlem beiden 8 punten behaalden, niet veel veranderd. De Visser behield zijn voorsprong van een puntje en heeft dus geen reden tot klagen. Dat geldt voor hem evenzeer wat de prestaties van zijn spelers betreft. De beide de butanten in het Veiser team debuteer den redelijk en hadden een belangrijk aandeel in de overwinning van zondag. Trainer De Visser ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet als alleen zijn ploeg wat meer voor bles sures gespaard zou blijven dan tot dusver het geval was. Geen enkele Telstar-speler heeft alle zestien com petitiewedstrijden mee kunnen spelen. Maar bok hierover liet de Telstar-oe- fenmeester een optimistisch geluid ho ren. Kort, die drie weken geleden aan de knie werd gewond, zal deze week de training waarschijnlijk weer her vatten, zodat Telstar binnen afzienba re tijd weer geheel compleet in het veld zal kunnen komen. De heer Gosen van Haarlem slaag de er met zijn acht punten dus niet in de eerste plaats te bereiken. Op het ogenblik heeft het Haarlem-be stuurslid echter wel wat anders aan zijn hoofd. Zijn club heeft, omdat er enkele afgelaste wedstrijden moeten worden ingehaald, een zwaar program ma van de KNVB opgekregen. Zater dag spelen de Haarlemmers de moei lijke uitwedstrijd tegen Fortuna VI. en twee dagen later, op tweede kerst dag, komen zij thuis tegen Tubantia in het veld. Dat vindt de heer Gosen toch wel iets te veel van het goede, vooral omdat Haarlem afgelopen zon dag al een zware wedstrijd tegen Veendam achter de rug heeft. De heer Gosen vond dat de Groningers in dit duel wel wat al te stevig van leer trokken, waartegen scheidsrech ter Dorpmans naar zijn mening, niet voldoende optrad. De zeven punten die trainer Klijn van EDO in toto 24 scoorde brachten hem iets dichter in de buurt van de heer De Vos van RCH, die het maar tot drie punten bracht. De totalen van de deelnemers zijn nu: De Visser 149, Gosen 148, De Vos 137 en Klijn 127. Hun prognoses voor toto 25 zijn (in de zelfde volgorde): TelstarSittardia 1 PSVSparta Willem II—MVV 3 DOS—DWS 2 GVAV—Xerxes 3 HeraclesVolendam 1 DFCFC Den Bosch 3 CambuurRCH 1 Holland SportEindhoven 1 GraafschapZaanstreek 3 WilhelminaEDO 3 ExcelsiorBaronie 1 ZFC—Fortuna VI. 3 Josef Masopust, de aanvoerder van de Tsjechische kampioen Dukla Praag, is in Praag tot de beste Tsjechische voet baller van 1966 gekozen. Op de tweede plaats van deze verkiezing, georgani seerd door het sportblad „Stadion", ein digde Ivo Viktor, eveneens een speler van Dukla Praag, de tegenstander van Ajax in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. Jan Popluhar van Slovan Bra- Tijdens de Ronde van Frankrijk 1967 zal een geromantiseerde film van deze gebeurtenis worden opgenomen, zo heeft Paramount Pictures maandagavond be kendgemaakt. De wielrenners krijgen zelf ook rollen toebedeeld. De filmopnamen zullen plaats hebben langs de route van de ronde. Het scenario wordt geschreven door Jack Da- vies, de man, die ook het scenario schreef voor „The Magnificent men in their flying machines". De eerste divisiewedstrijd FC Den BoschNEC, zal vanavond in Den Bosch worden gespeeld. Nobby Stiles, de bikkelharde rechts half van het Engelse wereldkampioens elftal is gisteren wegens wange drag gesehorst voor 21 dagen. Zijn club Manchester United, die momenteel de ranglijst aanvoert, is door deze beslissing ernstig getroffen, want juist rond Kerst mis en nieuwjaar staat een groot aantal competitiewedstrijden op het program ma. Tijdens de ontmoeting Manchester Uni ted - Aston Villa van 3 december kreeg Stiles wegens praten een officiële waar schuwing. Het was de derde maal dit seizoen, dat de 24-jarige Stiles in het boekje van de scheidsrechter kwam. Twee weken tevoren was hij nog veroordeeld tot een geldboete van 500 gulden. Het vo rig seizoen waren drie waarschuwingen hem op duizend gulden te staan geko men. Naar aanleiding van deze feiten werd de praatlustige recidivist harder aangepakt en voor drie weken vanaf maandag 26 december geschorst. Stiles zal vijf wedstrijden missen. Het zal voor Manchester United een moeilij ke taak zijn een vervanger te vinden voor deze sleutelfiguur in de verdediging. tislava, die vorig jaar de eerste plaats voor zich opeiste, werd nu derde. Masopust, die in februari 36 jaar wordt heeft reeds 63 maal in het Tsjechische nationale elftal gespeeld. Hij maakte deel uit van de ploeg, die in 1962 tijdens het wereldkampioen in Chili tweede werd In datzelfde jaar werd hij uitgeroepen tot de beste voetballer van Europa. Het Zweedse Vedevaeg bij de B-junio ren en de KNSB west bij de A-junioren hebben na de eerste dag de leiding in de internationale schaatswedstrijden, die gisteren in Deventer zijn begonnen. De Zweedse deelnemers, die pas dinsdagmor gen na een lange treinreis in Deventer arriveerden, bleken vooral op de sprint sterk. B-junior Ove König (Vedevaeg) maak te niet alleen door zijn tijd op de 500 m (46.5) maar vooral door zijn stijl grote indruk. De wedstrijden worden vandaag beslo ten met een race over 3000 m. Het zal dan de eerste maal zijn dat deze afstand in Nederland door junioren in een offi ciële wedstrijd wordt gereden. De uitslagen van de eerste dag luiden B-junioren (15-16 jaar): 500 m: 1. König (Vedevaeg) 46.5 sec., 2. Jansson (Vedevaeg) 47.3, 3. Giling (KNSB west) 48. 1500 m: 1. De Koning (KNSB West) 2.33.8, 2. Gilling (KNSB West) 2.34.7, Jansson 2.36.3, 4. König z.t. A-junioren (17-18 jaar): 500 meter: 1. Bazen (KNSB West) 45.5 2. Augustinus (kNCB West) 46.2, 3. Jo hansson (Vedevaeg) 46.3. 1500 m: 1. Nooitgedacht (KNSB West) 2.23.5, 2. Bastiaan (Inzeil) 2.23.7, 3. Ba zen 2.25.7. Stand na twee afstanden: 1. Bazen 94.067 punten, 2. Bastiaan 94.587, 3. Nooit gedacht 94.833. IJSHOCKEY. De Russische ijshockey ploeg heeft dinsdagavond in Moskou met 3-1 gewonnen van Finland. HOCKEY. India heeft het in het kader van de Aziatische spelen gehouden hockeytoernooi gewonnen. De Indiërs versloegen in de finale na verlenging Pakistan met 1-0. (Van onze zwemmedewerker) HVGB heeft zich een plaats veroverd i de vijfde afvalronde van de beker competitie KNZB. Gisteravond speelde het in het Haarlems Sportfondsebad te gen de reserves van Nereus uit Zaan dijk en won met 5-3. Er werd fors ge speeld, maar fair, al werden er wel eni ge waarschuwingen uitgedeeld. In het begin werd er wat onzeker ge speeld en enige doelrijpe scoringskansen verprutst. Met de stand 1-0, door inschie ten van Dellenbach tot stand gekomen, Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Dambond heeft de 13-jarige Harm Wiersma uit Leeuwarden aangewezen als veertiende speler voor het toernooi het persoonlijk damkampioenschap van Nederland 1967. Harm Wiersma, in 1966 nationaal jeugdkampioen, is hierdoor de jongste dammer die ooit aan de nationa le titelstrijd heeft deelgenomen. De jeugd zal in dit toernooi overigens sterk zijn vertegenwoordigd, want naast Wiersma hebben zich reeds de 17-jarige Amster dammer Tonny Sybrands (in 1966 twee de) en de 18-jarige Jan Weerheijm Rijswijk (Zuidhollands kampioen 1966) geplaatst. Zeker van een plaats zijn ver- Sylvestre" de beroemde race door de der de huidige kampioen Piet Roozen- straten van de Braziliaanse stad, waarin burg en de Hagenaar Van der Staay, die de atleten het oude jaar uit en het nieuwe Haico Scharn van De Keien uit Uden, die tijdens de cross van Le Soir op de zevende plaats beslag legde, zal op 28 uit 1 december afreizen naar Sao Paulo om deel te nemen aan de „Corrida de St. vorige maal derde werd. Ook Üe Utrecht-1 jaar binnen lopen, se en de Gelderse kampioenen, Bom (IJsselstein) en Van Dijk (Bennekom) drongen reeds tot de eindstrijd door. Voorts neemt Haico Scharn nog deel aan de baanwedstrijden op 3 januari, werd verwisseld. Nadat Dellenbach voor In Tilburg is de semi-profvoetballer van DOS. Plageman, afgestudeerd aan de Economische Hogeschool. Drs. Plageman en zijn echtgenote studietijd bij werden uitbundig gelukgewenst door studenten èn DOS. Hier biedt de secretaris van DOS zijn felicitaties aan. Plageman heeft tijdens zijn Willem II getraind. een overtreding uit het water was ge zonden kon hij op de kant toezien hoe Nereus de verkregen spelersmeerderheid benutte en Scheepsbouwer er 1-1 maak te. Met gelijke ploegen werd de strijd voortgezet. De HVGB-verdediging kwam flink onder druk maar HVGB-doelman Ludding had al verschillende schoten keurig gestopt voordat hij door een ver- radelijke doorslagbal van Bijleveld ge passeerd werd. Daarna domineerde HVGB het veld. Een vrije worp geno men door Joep van Ommeren kwam goed voor Dekker die meteen de bal de Nereus-touwen injoeg. 2-2. De Nereus verdediging kreeg het hierna zwaar te verduren. Cees Hoogendoorn bezorgde HVGB de leiding. In de laatste periode stelden Frank Dellenbach en Kees Dekker de HVGB- overwinning op 5-2 veilig. Met het einde in zicht scoorde Happe nog, zodat de eindstand 5-3 werd. Voor de vierde klasse competitie Kring Haarlem KNZB werd gespeeld de wed strijd DWT 3—HPC 4. De strijd resulteer de in een 5-2 overwinning voor DWT 3. Op bescheiden wijze zal de Nederland se roeibond begin volgend jaar het 50- jarig bestaan van de bond vieren. Zater dag 28 januari de NRB werd 21 janua ri 1917 opgericht wordt van 3 tot 5 uur een receptie in de nieuwe RAI in Am sterdam gehouden. Een week later ko men de winnaars van gouden, bronzen en zilveren medailles tijdens Europese, we reld- en Olympische kampioenschappen, in de hoofdstad bijeen voor een „lunch der medaillewinnaars". Het bestuur van de NRB zal ook zijn internationale en nationale relaties voor een officiële maal tijd uitnodigen. Het gedenkboek zal éind januari-begin februari van de pers komen. De Nederlandse roeibond had aanvan kelijk het plan de jubileumviering met een groot internationaal toernooi voor jeugdroeiers sportief luister bij te zetten. Dit toernooi van de internationale roei- federatie werd echter voor 1967 aan Italië toegewezen. VOETBAL. De Russische voetbalbond heeft Michael Jakoesjin aangesteld als trai ner van het nationale elftal. Jakoesjin volgt Nikolai Morozov, die vorige week zijn ont slag had aangeboden, op. TENNIS. Bij de indoorwedstrijden voor jeigdspelers om de Coupe Bivort, die van 22 tot en met 29 december in Parijs worden gehouden, zal Nederland worden vertegenwoordigd door de Leidenaar Ri chard Kasten.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 27