Belastingplannen halen het ook in de Eerste Kamer wel r s Min. Diepenhorst riskeert conflict met de Kamer Agenda voor Haarlem en de IJmond Akkertjes en Booreiland in veiligheid Hoe denkt kabinet over duikboten- levering aan Zuid-Afrika? P.S.P. verwacht meer zetels in de Kamer Zweeds schip ligt te wachten in Rotterdam Bruidspaar in Schiedam Hogere PTT- tarieven zijn noodzakelijk Kinderen staken kaarsjes aan; boerderij in brand Hij wil geen overgangsregeling voor de studietoelagen MMS! Ex-BP-Kamerlid Voogd komt met eigen lijst Peil van de Maas is weer gestegen Nieuwe storingen GALA.KERSTDINER TRESLONG - Hillegom ffi im LIL! WOENSDAG 21 DECEMBER 1966 Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep 1 Vragen van Kamerlid Rode Garde wil geen Zweedse expositie in Peking Uniek in Nederland Minister De Quay: REKENLINI ALEN NESTLER ARISTO FABER Kort nieuws Haarlem m pp V elsen-IJ muiden Beverwijk - 4 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het kabinet-Zijlstra mag In de Eerste Kamer rekenen op een par lementaire meerderheid voor de belas tingvoorstellen. De politieke kaarten ble ken daar gisteren bij de algemene poli tieke en financiële beschouwingen onge veer hetzelfde te liggen als in de Tweede Kamer. Het enige verschil was dat de anti-revolutionaire fractie in de senaat wat critischer was dan die in de Tweede Kamer. De anti-revolutionaire senator Al beda wilden de zekerheid hebben dat bij voortschrijdende werkloosheid het kabi net grotere voorrang geeft aan de werk gelegenheid dan aan het herstel van de be talingsbalans. Hij stond persoonlijk zeer aarzelend te genover de noodzaak om de verhoging van de omzetbelasting op 1 juli 1967 in te voeren, nu er reeds gesproken kan wor- ADVERTENTIE (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Na moeilijke dagen op een stormachtige Noordzee hebben drie sleepboten vanmorgen vroeg het Franse booreiland „Neptune I" dat op weg was naar- de Britse kust om daar boringen te gaan verrichten, de Water weg binnengebracht. Gisteren was het ge vaar voor stranden niet denkbeeldig. Het 100 meter hoge gevaarte bevond zich toen slechts 25 mijl ten westen van Den Hel der. Tegen het middaguur gelukte het de sleepboot „Holland" van Doeksen en het bevoorradingsschip „Lady Alma" hun trossen op het booreiland uit te brengen. De sleep ging toen op weg naar de Wa terweg, waar het vanmorgen aankwam. Het is naar Europoort gebracht om te worden onderzocht op eventuele schade Het Tweede-Kamerlid drs. Nederhorst (P. v.d. A.) heeft de ministers van Bui tenlandse Zaken en van Economische Za ken de vraag gesteld of het juist is, dat er besprekingen gaande zijn tussen een groep Nederlandse scheepswerven en de Zuidafrikaanse regering over de leve ring van vier onderzeeboten en radar- waarschuwingsinstallaties. Verder vraagt hij of de ministers kennis hebben geno men van een uitlating van de voorzitter van de raad van commissarissen van de groep scheepswerven, die het contact met Pretoria zou onderhouden. Deze uit lating luidt: „Het verbaast me, dat hier over gepraat wordt, want dat kan de zaak alleen maar schaden. Het is waar, dat het kabinet-Cals sterk tegen de mo gelijke transactie gekant was. De nieuwe regering denkt er gelukkig anders over, zo is ons gebleken." De heer Nederhorst vraagt de minis ters of zij deze «mening van scheepsbou werszijde bevestigen en of zij de even tuele levering van onderzeeboten aan Zuid-Afrika niet in strijd achten met de VN-resolutie van 7 augustus 1963, waarin wordt opgeroepen geen wapens aan Zuid- Afrika te leveren. Voorts stelt de heer Nederhorst de vraag of het juist is dat andere regerin gen met name de regeringen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië een absoluut embargo op wapenleveran ties aan Zuid-Afrika handhaven en of de ministers niet van mening zijn dat de Nederlandse regering door medewerking aan de levering van duikboten te verle nen niet alleen van de tot nog toe ge volgde gedragslijn zou afwijken, maar ook de politiek van de bondgenoten zou doorkruisen. Tenslotte vraagt de heer Nederhorst van de ministers de verzekering, dat dit kabinet geen wijziging zal brengen in de gedragslijn die het vorige kabinet in de ze zaak heeft aangehouden. De Pacifistisch Socialistische Partij, die bij de komende Tweede Kamerver kiezingen in het gehele land kandidaten zal stellen, verwacht blijkens een mede deling van het partijbureau uitbreiding van het tegnwoordige aantal zetels. Op grond van een referendum spreekt het partijbureau de verwachting uit, dat bij een gelijkblijvend zetelaantal geko zen zullen worden de heren H. J. Lank- horst, Ouderkerk, A. G. van der Spek, Amsterdam, H. Wiebenga, Bloemendaal en B. van der Lek, Bilthoven. Bij eventuele uitbreiding van het ze telaantal komen voor een verkiesbare plaats in aanmerking: A. Kemmink, Hoorn, H. Gortzak, Amsterdam, D. A. Noordewier, Deventer, M. van Pelt, Den Haag, P. Hoogerwerf, Wormerveer, J. A. F. H. Eijsermans, Goirle en F. de Vries, Amsterdam. Burgemeester. Tot burgemeester van Ro zenburg is benoemd de heer H. Sloots, sinds 1 september 1957 burgemeester van Rossum. Hij is 45 jaar. Nederlands Hervormd en lid van de CHU. den van een sterke werkeloosheid in Noord-Nederland. Voor het overige waren de standpunten ongeveer hetzelfde als in de Tweede Ka mer. Ir. Vos (P.v.a.A.) achtte uitstel van de belastingverlaging onnodig omdat er naar zijn mening enige verbetering is van de conjunctuur. Hii vond het onjuist dat dit kabinet wil beslissen over de in voering van de omzetbelasting per 1 juli 1967. Naar; zijn mening heeft een volgend kabinet nog tijd genoeg voor een derge lijke beslissing. Mr. Bührmann (C.H.U.) beloofde het kabinet steun waar mogelijk en betreurde het dat de rijksuitgaven niet zijn beperkt. Mr. Van Campen (K.V.P.) deelde mee dat zijn fractie de belasting voorstellen die volgende week in de'se naat komen zal steunen. Mr. Van Riel (V.V.D.) die in een vrij scherpe aanval de confessionele partijen schuldig verklaarde aan de geldontwaar ding, maakte duidelijk dat zijn fractie te gen het uitstel van de belastingverlaging zal stemmen. Hij twijfelde eraan of het uitstel wel de gevolgen zal hebben die het kabinet-Zijlstra er van verwacht. Hij zag in de inflatie het faillissement van ons partijsysteem, omdat z.i. de confessionele partijen wel veel geld willen uitgeven aan dure voorzieningen maar weigeren er de financiële lasten voor te aanvaarden. De heer Van der Spek (P.S.P.) zei dat zijn fractie zeer aarzelend stond tegen over de belastingmaatregelen. De heren Snoek (Boerenpartij) en IJmkers (C.P.N.) namen hetzelfde standpunt in als hun partijgenoten in de Tweede Kamer: tegen uitstel van de belastingverlaging en de vervroeging van de omzetbelasting. Van daag antwoordt premier Zijlstra. In de Rotterdamse Maashaven ligt op het ogenblik het Zweedse m.s. „Japan" van 7685 bruto register ton te wachten op toestemming van de reder in Gotenburg om te beginnen aan de reis naar Oost- Azië. Naast een lading stukgoed heeft de „Japan" 450 ton Scandinavisch expositie materiaal in de ruimen, dat bestemd is voor een Scandinavische tentoonstelling in Peking, de hoofdstad van de Chinese volksrepubliek. Die 450 ton expositiemateriaal is er nu de oorzaak van dat het schip aan het be gin van haar lange reis naar Oost-Azië al vertraging heeft opgelopen. Het op treden van de Chinese Rode Gardisten heeft roet in het eten gegooid. De Rode Wachters hebben onlangs in het kader van een strijd voor een culturele revolutie scherp geageerd tegen het organiseren van de Scandinavische tentoonstelling in Peking. Zij wensen onder geen voorwaar de westerse tentoonstellingen in hun stad. Zolang nog geen beslissing is genomen over wat er met de expositiegoederen moet gebeuren blijft het schip in de Rot terdamse Maashaven liggen. De „Japan" arriveerde 17 december in Rotterdam. Het is niet waarschijnlijk dat de expositiegoederen in Rotterdam zullen worden gelost. ADVERTENTIE Boyd Bachman, Marita Montès e.a. 2 orkesten: John Kristel en Harry Baats. Exquis Kerstmenu 32.50. Res. 02520-5347. Minister De Quay van Verkeer en Water staat verdedigt in een nota aan de Tweede Kamer de verhoging van de PTT-tarieven, Door de snel opeenvolgende en belangrijke loonstijgingen in de afgelopen jaren en de doorwerking daarvan in de materiaal prij zen is de financiële positie van de PTT aan merkelijk verslechterd, zo schrijft hij. Het exploitatieresultaat over 1966 zal, naar het zich thans laat aanzien, f 38,7 miljoen be dragen en het totale resultaat 54,4 min. Voor het volgende jaar zouden, wanneer tarief maatregelen achterwege zouden blij ven, beide financiële resultaten in belang rijke mate negatief uitvallen. Het rende ment op de bedrijfsmiddelen en voorraden van de PTT zou dan het onaanvaardbaar lage niveau van 1 percent bereiken. Als gevolg van tariefmaatregelen zal dit echter in 1967 7,1 percent kunnen bedragen. Er is dan een exploitatieresultaat van 23,2 mil joen en een totaal resultaat van 146,6 miljoen. De geraamde winst is voor het overgrote deel een gevolg van gunstige omstandigheden in het verleden, aldus de nota. De posterijen zullen ook na tariefs verhogingen aanmerkelijk verliesgevend blijven. Afschaffing van de tweede postbestelling ligt momenteel nog niet in het voornemen. Wel zal in enkele bestelkringen een proef met een één-bestellingssysteem worden ge nomen. Ook voor 1967 wordt nog een per soneelstekort verwacht van ruim 2000 man, voornamelijk in het westen des lands. ADVERTENTIE Schoterweg 5-7, tel. 60114 barlem De geboortestad van mr. Pieter van Vollenhoven heeft dinsdagmiddag grote belangstelling getoond voor het bezoek dat haar medeburger en zijn aanstaande bruid, prinses Mar griet, aan Schiedam brachten. Na een rijtoer werd een bezoek ge bracht aan het Stedelijk Museum, waar het politiemuziekkorps popu laire marsen speelde en schoolkin deren een rondedans uitvoerden. In het museum was een tentoonstelling „Oranje en Schiedam" ingericht. De prinses en haar verloofde bekeken onder meer een heraut in de kledij, welke bij de inhuldiging van ko ningin Wilhelmina in 1898 en van koningin Juliana in 1948 gedragen werd. t In Berlicum is de boerderij van de land bouwer J. J. Lunenburg uitgebrand. Elf kalveren kwamen in de vlammen om. De landbouwinventaris en de huishoudelijke inboedel gingen verloren. Door kinderen van de landbouwer aangestoken kerst kaarsjes zijn de oorzaak van de brand. Aan de voet van de Sint Maartenstoren in Zaltbommel is dinsdagavond een ga rage van het expeditiebedrijf G. Breddels een prooi van het vuur geworden. Een trailer, een personenauto en een grote partij banden gingen in vlammen op. De Zaltbommelse brandweer kreeg assisten tie van de brandweren uit 's Hertogen bosch en Gameren. In de binnenstad van Amsterdam is een stenen tuinhuis achter een oud herenhuis aan de Prinsengracht uitgebrand. Het werd sinds enige tijd bewoond door een 25-jarige doktersassistente, die tijdens het uitbreken van de brand niet aanwezig was. De inboedel ging verloren. In Horst (L) is het huis van de familie Duijkers geheel uitgebrand. Man, vrouw en vijf kinderen zijn bij buren onderge bracht. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Diepen horst van Onderwys en Wetenschap pen loopt de kans met zijn studie- toelagenbeleid opnieuw in conflict te komen met de Tweede Kamer. De mi nister weigerde gisteravond de Ka mer tegemoet te komen met een over gangsregeling voor het studiejaar 1967-1968, waarin met name voor de ouders uit de middengroepen wat verlichting wordt aangebracht. Om die regeling was hem gevraagd in een motie van de heer Vermooten (P.v.d.A.), welke werd gesteund door de V.V.D., de C.H.U. en de C.P.N. Minister Diepenhorst handhaafde on danks de dreigende meerderheid voor de motie zijn plan om nog vóór 1 febru ari, dus nog in deze kabinetsperiode, met een definitief en afgerond stelsel voor de dag te komen. Hij zei, dat hij afgeronde denkbeelden over het studie- Inbrekersbende. Een groep van negen in brekers is door de Almelose politie ge arresteerd, waardoor een einde is geko men aan een lange reeks van inbraken, diefstallen en plunderingen in Almelo en omgeving. Uit fabrieken en leeg staande gebouwen werden vooral meta len gestolen. Op klaarlichte dag werden in een leegstaande villa naast het Al melose politiebureau de koperen leidin gen gesloopt en meegenomen. toelagenbeleid heeft, waarover thans over leg wordt gevoerd met andere departe menten. Zodra het regeringsstandpunt bekend is, wil de minister het overleg met de Vaste Kamercommissie voor Onderwijs openen. Er kan volgens hem dan met de studentenorganisaties over worden ge sproken. Hij bestreed dat hij het oude stelsel te abrupt zou hebben gewijzigd. Maar alleen de heren Van Bennekom (A.R.) en Albering (K.V.P.) steunden de minister in zijn plannen. Minister Diepenhorst bleek van een in tegrale studiekostenvergoeding niets te willen weten. Hij schatte de kosten daar van op 150 miljoen gulden en noemde een dergelijk stelsel in feite studieloon, dat de overheid tot werkgever van de studenten maakt. Verkorting van de stu dieduur levert geen bezuiniging op, maar gaat vanwege de nauwere studie begeleiding en de te verwachten grotere toeloop geld kosten, aldus de minister, die zei dat voor 1970 zeker op 95.000 stu denten moet worden gerekend. De minister, die zei dat voor 1970 zeker op 95.000 studenten moet worden gerekend. Mammoetwet Ondanks de constatering van mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.) en de heer Schuring (C.H.) dat er voor de on derwijsvernieuwing geen geld is en te weinig mensen zijn, bleven de minister en zijn staatssecretaris, mr. Grosheide, een hoge voorrang geven aan de invoering van de Mammoetwet. Zij gaven echter niet aan waar het geld voor de noodzake lijke investeringen vandaan moet komen. De staatssecretaris kondigde een ontwerp van een nieuwe Leerplichtwet aan, waar in de leerplichtige leeftijd (thans 14 jaar) wordt verlengd. - -v. Concertgebouw, vandaag 19.30 u.: .Messiah" van Handel door „Door Zang Vriendschap" o.l.v. Jan Pasveer. M.m.v. solisten en leden van het N.Ph.O. Stadsschouwburg, vandaag 16 u.: Inlei ding over het theater van Lorca door Wilbert Bank (Studio) en Peter Lohr (Stadsschouwburg;; 20 u.: Toneelgroep Studio met „Het Kleine Theater" van Fe- derico Garcia Lorca. Regie: Johan Greter. Donderdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De koopman van Venetië" van Shakespeare. Regie: Karl Guttmann. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 21.15 u.: „Beau Geste", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Chinese avonturen in China", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De naakte prooi", 18 j Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, vandaag 14. 19 en 21.15 u.: „Avon tuur in Hong Kong'14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi het maar in m'n pet", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Tarzan in New York", a.l.; 20.15 u.: „The long hot summer", 18 j. Van donderdag af 20.15 u.: ,The sound of music", a.L 'i G* Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek", 14 j. Van donderdag af 14, i9 en 21.15 u.: „De stem van het water" a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Nacht der 1000 angsten", 14 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Johnny Guitar", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Leve de Liefde", 18 j. Van donderdag af 14.15 u.: „Flipper", a.l. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Modesty Blaise", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 22 december. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van werk van Saul Belem, Gerard Gooiker, Michiel d'Hont, Hans v. d. Horst, Frits de Nooyer en Maus Nijkamp. Galerie T (Bakennessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): 75,tentoonstelling". Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee. Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet v. Heerden, Eduard Heymans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeeke, Liebeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Tot 1 jan. WOENSDAG 21 DECEMBER City, 20 u.: „Oorlog der werelden". Stadsschouwburg, 19.30 u.: Einduitvoe ring Muziekschool Velsen. DONDERDAG 22 DECEMBER City, 20 u.: „Gescheurd Gordijn". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 21 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Africa Addio". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Spion met kanten broekje". DONDERDAG 22 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Elvis vliegt uit". Luxor, 19 en 21.15 u.: „Maak je niet kwaad". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen, olieverven en aqua rellen van Roelof Klein; plastiek van Pieter van Heerden, geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. Stadskantoor: Expositie Gronings ex pressionisme, geopend van 9-12.30 en 13.30- 17 uur. NKV wil vrede. De verbondsraadsverga- dering van het NKV heeft in een met algemene stemmen aanvaarde resolutie een beroep gedaan op alle bij het con flict in Vietnam betrokken partijen om alles te doen teneinde te komen tot een spoedige beëindiging van de vijandelijk heden en het sluiten van een werkelijks op rechtvaardigheid en liefde gebaseerde vrede. Niet meer nodig? Een enqu'tte onder de woningzoekenden in Almelo heeft een opzienbarend resultaat gehad, namelijk dat bijna duizend aanvragers zich te rugtrokken, zodat het aantal aanvragen nu nog 1.400 bedraagt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het Tweede-kamerlid P. Voogd, die de vorige week uit de Boe renpartij is getreden, komt bij de Ka merverkiezingen uit met een eigen lijst. „In de meeste kieskringen ben ik al van voldoende medewerking verzekerd", zei hij. „Ik heb zeker al tweederde van de kiesdeler". Nadat hij uit de Boerenpartij was ge treden heeft hij, naar hij zei, vele adhesie betuigingen ontvangen. De heer Voogd neemt thans in de Kamer een onafhan kelijke plaats in. Het peil van de Maas blijft zeer wissel vallig. Na een lichte daling gedurende de laatste dagen is van dinsdagochtend tot dinsdagavond het water op de Maas be neden de stuw van Borgharen weer met 62 cm gestegen. De stuw, die bij een lagere waterstand maandag als eerste van de zeven gestre ken Maasstuwen weer werd ingezet, moest dinsdagavond opnieuw worden ge streken, zodat opnieuw alle Maasstuwen geopend zijn. De stand te Borgharen bedroeg dins dagavond 43.80 m. boven N.A.F. Het hoge water heeft weer enkele schepen op het droge gezet. In Limburg liepen drie sche pen uit de Maas over de dijk een weiland in. Eén schip is intussen weer vlotge- trokken, maar in Asselt, twee km bene den Roermond, ligt het 698 ton metende motorschip „Johny" uit Breda droog in een weiland. In Broekhuizenvorst ligt, zoals bekend is, de 500 ton metende „Sancta Maria" in een weiland. Als het" water nog meer stijgt is er een kans dat het vlotkomt. Het KNMI deelt mee: Op de o.ceaan ten westen van Ierland handhaaft zich een krachtig hogedrukge- bied, waaromheen zich verscheidene sto ringen bewegen. Een betrekkelijk kleine storing passeerde in de afgelopen nacht ons land met buien, waarbij hagel en onweer voorkwamen. De noordwestelijke luchtstroming wakkerde daarbij tijdelijk aan. Een volgende storing koerst in de richting van de Noordzee. Zij zal van avond en vannacht regen brengen bij toe nemende wind tussen west en noordwest. Een derde storing lang vanmorgen tussen Groenland en IJsland. Ook deze storing beweegt zich zeer snel. Morgen in de loop van de dag kan ook de regen van deze storing ons land bereiken. In de komende nacht zal het niet zo koud zijn als in de afgelopen nacht. Morgen overdag zijn on geveer dezelfde temperaturen te ver wachten als vandaag. VVEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. -5 o a tfl 3 o S e c S Den Helder licht bew. nnw 7 4 Ypenburg sneeuwbui nnw 9 4 Vlissingen regenbui nw 9 4 Eelde hagelbui wnw 7 0 De Bilt licht bew. wnw 10 0 Twente licht bew. wnw 7 1 Eindhoven licht bew. wnw 10 0 Z.-Limburg licht bew. wnw 9 1 Helsinki sneeuw ozo -2 -6 Stockholm ge!i. bew. nnw -1 -4 Oslo onbewolkt windst. -4 -8 Kopenhagen half bew. wzw 4 -2 Aberdeen zw. bew. wzw 4 1 Londen licht oew. w 11 1 Amsterdam licht bew. wnw 9 2 Brussel half bew. wnw 9 2 Luxemburg zw. bew. w 8 0 Parijs half bew. wnw 11 3 Bordeaux onnewolkt n 9 5 Grenoble half bew. nnw 1 1 Nice zw. bew. nnw 13 7 Berlijn zw. bew. w 3 -1 Frankfort zw. bew. zzw 10 -1 München sneeuwbui wnw 8 -0 Zürieh zw. Dew. zo 7 -1 Genève zw. Dew. n 7 1 Locarno onbewolkt ozo 2 -2 Wenen geh. bew. nw 10 2 Innsbruck zw. bew. windst. 3 -1 Belgrado geh. bew. nw 7 4 Rome geh. bew. on o 11 9 Barcelona licht bew. nnw 15 4 Madrid licht bew. windst. 12 -4 Mallorca licht bew. windst. 15 4 Lissabon onbewolkt nnw 16 0 Donderdag 22 december Zon op 8.46 uur; onder 16.31 uur. Maan op 13.37 uur; onder 2.46 uur. Maanstanden Volle maan 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 21 december Hoog water 10.33 uur en 23.08 uur. Laag water 5.50 uur en 18.22 uur. Donderdag 22 december Hoog water 11.39 uur en uur. Laag water 7.02 uur en 19.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2