H. Jaapies een kwart eeuw in de makelaardij Wat«e Xden GEEN SPOOKHUIS AAN DE DUIN EN KRUIDBERCERWEC MIS(S) MINI-MODE r m ZWANENBURG OLIEHANDEL filmprojector Slaapkamerbreed Enkalon-tapijt 3.00 m. breed 49.50 p. meter NIEUWJAARSBAL BIJ „DE PUNT" Vrij beroep, dat een| totale integerheid vereist Kerstviering in „De Loods" Kerstzangdienst in Geref. Kerk Velsen-Noord Zaterdag extra bloemenveiling in Beverwijk Voor goedkope petroleum K.V.O.B.-blad gaat wellicht verdwijnen BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN foto film lijter MARKTPLEIN Elvis Presley-fans verenigt U! WOENSDAG 21 DECEMBER 1966 5 Hobbies HOOGTEZON DROGISTERIJ „D E CEDER" Drukkerij P. W. Nijssen FOTO GANS HEEFT *M Kememertaan5 (bij de brug) Telefoon 5705 Donderdag weer grote verkoop Verklaring Popklub „M" Makelaar H. Jaapies in zijn kantoor achter het bureau. Op de achter grond weer een van de hobbies van deze kunstwaarderende makelaar: een echte pers, het troetelkind van het gezin. „Taxeren gaan per auto is vrijwel on mogelijk. Dat moet je per fiets gaan doen, of wandelend, anders kun je de omgeving niet goed zien en dat is even belang rijk als het bepalen van de waarde van een woning". Dit zijn de woordén van makelaar H. Jaapies, Hendrik Burger straat 66 in Beverwijk, die deze maand 25 jaar beëdigd makelaar is. Beëdigd makelaar: „dat betekent han delen te goeder trouw en naar beste ken nis en wetenschap Het kopen en verkopen alleen in opdracht van derden of nader te noemen meester" zo staat het om schreven. Dit verwijst dus alle opmerkingen als zouden makelaars met het zelf kopen van panden, percelen grond en deze weer door te verkopen gemakkelijk rijk wor den naar het rijk der fabelen. Het is hen verboden zodanig te handelen. Ook niet met behulp van een stroman. De heer Jaapies zegt het duidelijk, als hij opmerkt „je staat in niemands dienst verband, maar je moet de partijen tot elkaar proberen te brengen". Vijfentwintig jaar geleden werd hij als makelaar beëdigd. Kort tevoren was hij in de makelaardij gegaan, tredend in de voetsporen van zijn vader, die reeds ver daarvoor op dit terrein in Beverwijk be gon te pionieren. In 1937 kwam zoon Jaapies uit dienst. Het werk bij zijn va der trok hem aan en in 1941 volgde zijn beëdiging als makelaar in onroerend goed. Een jaar later werd hij het ook in roerend goed, het opstellen van boedel rapporten. De heer Jaapies is ook in het bezit van de zogenoemde „makelaarsstaf", een tien centimeter grote staf, waarop de naam van de bezitter gegraveerd staat, als mede de datum van de beëdiging en het keur. In vroeger tijden, ten tijde van het gilde speelde die staf een grote rol. Door de makelaar werd daarmee een tikje ge geven op de rechterschouder van de cliënt, ten teken, dat de transactie be klonken was. Tijdens het 40-jarig bestaan van de Bond van Makelaars werd deze staf hem aangeboden. Het is en blijft momenteel een ere teken, want gehanteerd wordt dit stafje niet meer. De heer Jaapies zou er dan ook mee kunnen blijven rondlopen, want elke dag is er wel wat te doen. Vooral nu hij ook voor een groot aantal maat schappijen taxeert in verband met de verstrekking van hypotheken. Toch heeft dit kleinood voor hem waarde. Het is een herinnering aan iets ouds en alles wat naar historie riekt heeft zijn warme belangstelling. Zijn kantoor, zijn woning, zijn verzamelingen drukken dat ook heel sterk uit. Daarnaast heeft hij een zeer grote hobby: de brandweer. De vrijwillige Be verwij kse brandweer, welke hij volgend jaar een kwart eeuw hoopt te dienen, in zijn functie van onderbrandmeester. Hij is een man dus, met tal van interessen, zoals een makelaar een man is die in ADVERTENTIE HANAU PHILIPS v.a. 85,- v.a. 99,- CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 IJMUIDEN-O. GEBOORTE- VERLOVtNGS- HUWELUKS KAARTER VOOftMÉfcN RRMAMT DRUKKERIJ .JRJKO" OOSTEROUINWE0 UMUIOEH - TEL. Dm «tnAWr Mm mr Ma woord oo* 'oom* foopooO zijn vrij beroep met tal van interessante zaken in aanraking komt. Beroep en hobby zijn dus verenigbaar in dit geval. Althans de interessen lopen vrijwel pa rallel. Hij weet ze echter vrij streng van elkaar gescheiden te houden, want het voorschrift eist nu eenmaal, dat hij moet handelen te goeder trouw en naar beste kennis en wetenschap. En al mag dit voor velen moeilijk schijnen, voor makelaar H. Jaapies is het in het geheel niet moei lijk. Het lijkt ons meer een kwestie van de goede instelling. In het buurthuis ,,De Loods" wordt deze week een verscheidenheid van kerst activiteiten ontwikkeld, die tevens een af ronding betekenen van het buurthuis jaar. In de week van 25 december tot en met 1 januari zal het buurthuis namelijk ge sloten zijn om leiding en assistenten ge legenheid te geven deze kerstweek in eigen kring door te brengen na een druk bezet jaar, waarin onder meer de opening van „De Loods" plaats vond, die veel voorbereiding vergde. Gisteravond hield de damesgymnastiek groep een kerstkienavond. Vanmiddag, woensdag 21 december, is er een kerst programma voor jongens van negen tot twaalf jaar van half vijf tot zes uur. Van avond volgt er een tienerkerstbal met kaarsverlichting. The Clungels verzorgen de muziek en als speciale attraktie in troduceert het Engelse danspaar David Eavis en echtgenote de nieuwste dans. Donderdagavond van zeven uur tot half acht vieren de meisjes van negen tot twaalf jaar het kerstfeest en vrijdagmid dag 23 december om half vijf begint het kerstprogramma voor jongens en meisjes van zes tot acht jaar. Voorts wordt in het buurthuis „De Vin kenbaan" aan de Corverslaan nog een kerstbijeenkomst gehouden op donderdag 22 december van half vijf af voor jongens en meisjes van zes tot acht jaar, terwijl de oudere jeugd van dit buurthuis dus in De Loods" wordt verwacht. Voor de vol wassenen wordt die vrijdagavond in „De Loods" een klaverjasdrive gehouden, die om 8 uur begint. Traditiegetrouw wordt donderdagavond 22 december in de Gereformeerde Kerk aan de Koningsweg een kerstzangdienst gehouden. Medewerking hieraan verlenen het Gereformeerd Evangelisatiezangkoor „Jehallehel", het christelijk jeugdkoor „De Zangvogels" en meisjes van de Klim roosclubs. Ds. Joh. Heule van Heemskerk zal mediteren over „Kerstbomen langs de weg naar Bethlehem". Op tweede kerstdag zullen de veilingen „Kennemerland" en ,,'t Centrum" te Be verwijk gesloten zijn. Ten einde de kwe kers in de gelegenheid te stellen voor de kerstdagen hun produkten zoveel mo gelijk te ruimen, wordt zaterdagmorgen om 10 uur een extra veiling gehouden. I Die veiling op zaterdag wordt bij ,,'t Centrum" voorlopig gehandhaafd om de grote aanvoer van bolbloemen dage lijks te kunnen verwerken. BEVALLEN: G. S. Visser—van Leeuwen, z„ Jupiterstraat 17, IJmuiden; M. E. Jetten Sterkenburgh, z., Oosteinderweg 19, Vel- sen-Z.; N. Bakker—de Graaf, d„ Rijksweg 398, Santpoort; A. C. van Schagen—Balm, Zwaanstraat 28, IJmuiden; E. M. J. M. Wes- dorpvan Egmond, z., Wijde Geldelozepad 8 zw, Haarlem; C. J. A. Haringa—Stomp- horst, d., Moerbergplantsoen 123, IJmuiden; C. de BieVos, z., IJsselstraat 42, IJmui den; S. Vogelvan Dijk z., Curagaostraat 21, Santpoort; H. C. van der Zee—Schuring, d., J. J. Hamelingstraat 60 II. Haarlem; R. Tabakvan der Meulen, z., Van der Poel straat 29, Velsen-N. OVERLEDEN: H. Postmus, 59 j.. echt genote van D. Nap, Strengholtstraat 2, IJ muiden; A. v. d. Wijk, 71 j., echtgenote van P. Greve, Rijnstr. 47, IJmuiden; K. Klaas- sen, 77 j., echtgenoot van B. Groenink, Wij- kerstraatweg 270, Velsen-N.; J. P. Smid, 44 j., echtgenoot van L. Oortwijn, K. Zegel straat 4, IJmuiden. ADVERTENTIE Leeuweriklaan 35 - Umuiden-O. Telefoon 5404 In de loop van het volgende jaar zal het tijdschrift „KVOB-mededelingen", maandelijks orgaan van de Katholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf wellicht verdwijnen. Dat deelde de voorzitter van de vereni ging, de heer C. G. M. Meskers, maandag mee op de 37ste algemene vergadering van de vereniging, die in Lion d'Or in Haarlem werd gehouden. Het bestuur zal, dan in de toekomst bijdragen gaan leve ren aan een apart bijvoegsel dat in het vernieuwde tijdschrift „Boer Tuinder" is opgenomen. De voorzitter wees in zijn rede, waar van wij gisteren reeds het verslag heb ben gepubliceerd, onder meer op de niet rooskleurige toestand in het bloembollen- bedrijf. Bij de behandeling van de agenda re zen er enige moeilijkheden omtrent het bestuursvoorstel ten aanzien van het prij- zenbeleid voor de bloembollen uit de oogst van 1967. Mede op instigatie van het bestuur van het PVS adviseert men namelijk de Stichting Bloembollensur- plusfonds voor de overname van het sur plus hyacinten en narcissen uit de oogst 1967 dezelfde prijzen als die van de oogst van dit jaar te handhaven. Voorts wordt de stichting geadviseerd voor de over name van tulpen van de oogst van het volgend jaar bepaalde prijzen vast te stel len en tenslotte uit de oogst van 1967 geen surplusvoorraden aan te houden, zij het dat een en ander aan de genoemde stichting kan worden overgelaten. Ook al zou de vergadering tegen het bestuursvoorstel dat overigens werd aangenomen hebben gestemd, die drie punten zouden desalniettemin worden uit gevoerd, aangezien de prijzen al waren aanvaard. ADVERTENTIE U heeft ai die fijne momenten gefilmd. Voor U zijn die films onbetaalbaar. Daarom wilt U Uw films alleen op de beste projec tor draaien. Omdat Uw films niet mogen beschadigen. En omdat er uit Uw films moet komen wat er Inzit Wat Is de besta projectort In de prijsklasse die bij U past? Al onze projectoren worden zwaar getest. Op scherpte en helderheid van bééld. Vooral ook op filmtransport (anti-beschadi ging) en draaizekerheid (levens duur). Zo selecteren wij projec toren, die hun eigenaren uitslui tend prettige momenten bezor gen. Dat Is ons vak. Een fijn vak overigens. Wij zullen U graeg laten zien wat de beste filmprojector voor 11 Is. En vertellen waaróm. Komt U even lange, of belt U vandaag nog op voor een af spraak. ADVERTENTIE urn m m M| mtM intermeubel Kennemer Kruimels Wf De al wat oudere inwoners van Santpoort en Driehuis zullen waar schijnlijk wel eens een spookverhaal hebben beluisterd, dat betrekking heeft op een villa aan de Duin en Kruidbergerweg. Deze verhalen moe ten ongeveer een halve eeuw geleden zijn ontstaan, na de dood van de vermogende bankier Van Eeghen du Mee. Zijn testament vermeldde onder meer een aanzienlijk legaat aan de begraafplaats „Westerveld plus de bepaling dat zijn echtgenote nog minstens vijf jaar na zijn dood de villa zou blijven bewonen, welke was gelegen in de onmiddellijke nabijheid van zijn laatste rustplaats op „Westerveld". Nu wil de overlevering dat na de dood van de heer Van Eeghen zijn stoffelijk overschot, dat in de villa stond opgebaard op een geheimzinnige manier zou zijn verdwenen, waarna sindsdien in de omgeving van het landhuis af en toe een spook kon wor den waargenomen. Volgens hetzelfde verhaal voelde de weduwe er onder dergelijke omstandigheden bitter wei nig voor een „spookhuis" te blijven bewonen, zodat zij het betrekken daarvan zo lang mogelijk uitstelde door gedurende vijf jaar allerlei ver bouwingen in en aan de villa te laten uitvoeren. Naderhand heeft dit landhuis nog verscheidene bestemmingen gehad en na tijdens de bezetting in handen van de Duitsers te zijn geweest, werd het later door Hoogovens aangekocht als tijdelijk onderkomen voor een aantal ingenieurs, dat nog niet over een eigen woning beschikte. Waarschijnlijk zijn de reeds vermelde spookverhalen ont staan door de nogal wisselende eige naars, zodat al*spoedig het verhaal de ronde deed dat de bewoners telkens door spoken werden verdreven. Thans is de heer N. F. Roozen eige naar van dit destijds druk besproken landhuis, dat nu door hem en zijn echtgenote als pension „Romantica" wordt beheerd. Deze villa is geheel in Italiaanse stijl opgetrokken en telt zes benedenvertrekken, .zeven boven kamers en een vliering. Uiteraard zijn deze spookverhalen de heer Roozen niet geheel onbekend gebleven, maar even vanzelfsprekend heeft hij hiervoor een volkomen nuch tere verklaring. Onder het huis bevin den zich namelijk enige ventilatieko- kers, die alle met de kelder in ver binding staan. Daarnaast zijn tegen de muren verschillende rolluiken aange bracht en wanneer de wind nu uit een bepaalde hoek begint te waaien, wordt de lucht wel eens door de ko kers geblazen. Dit geluid van de lucht In IJmuiden bevindt zich nog steeds een aantal enthousiaste Elvis t Presley- fans, dat zich geregeld elke zaterdag avond naar de Elvis Presley-club in Haarlem begeeft, om hier de vele songs van hun idool te kunnen be luisteren. Op deze bijeenkomsten is er ook gelegenheid tot dansen. Voor het geval zich in de IJmond meer ge gadigden mochten bevinden voor deze bijeenkomsten, dan kunnen zij zich in verbinding stellen met J. Klein, Gra- hamstraat 108, of J. Riedijk, Piet Heinstraat 68, IJmuiden. gaat resoneren, met als gevolg klapperende luiken, welke geluiden met de nodige fantasie door de oude dorpelingen al spoedig aan spoken werden toegeschreven. Desondanks meende een der pen siongasten enige tijd geleden toch weer geheimzinnige geluiden waar te ne men, waardoor hij in het holst van de nacht uit zijn slaap werd gewekt. De volgende morgen bleek echter dat eni ge vogels het huis door ventilatiegaten in de brede spouwmuren waren bin nengedrongen, hier een nest hadden gebouwd en aldus voor het lawaai ver antwoordelijk moesten worden gesteld. In de nuchtere twintigste eeuw is nu eenmaal geen plaats meer voor spook huizen. De fraaie villa wordt thans door de huidige eigenaar weer geheel in haar oorspronkelijke staat teruggebracht. Bij het verwijderen van de tijdens de vele verbouwingen aangebrachte kalk- lagen, ontdekte men hieronder een aan tal prachtige plafonds, evenals zich onder de met board betimmerde deu ren nog fraaie fijngeslepen kristtallen ruiten bevinden. Aldus wordt in dit „spookhuis" successievelijk de verfijn de sfeer uit de eeuwwisseling weer opgeroepen. Door verschillende omstandigheden is het bestuur van de jeugdsociëteit „De Punt" er niet in geslaagd voor de kerstdagen een passende bijeen komst te organiseren, hetgeen echter zal worden gecompenseerd met een nieuwjaarsbal, dat zondag 1 januari in het buurthuis „De Loods" aan de Geel- vinckstraat in Velsen-Noord zal wor den gegeven. De muziek hiervoor ver zorgt het huisorkest „The Real Swin ging Quartet". Het bestuur van „De Punt", dat enigszins is teleurgesteld door de geringe belangstelling, welke de leden de laatste weken aan de dag hebben gelegd, hoopt dat men bij het begin van 1967 weer in grote getale aanwezig zal zijn. In aansluiting hierop kan nog wor den meegedeeld, dat door de popklup „M" met de kerstdagen evenmin een dansavond wordt gehouden. In plaats hiervan staat voor nieuwjaarsdag in „De Weyman" in Santpoort weer een nieuwjaarsbal op het programma, met muziek van de „Sandy Coast". „Nee, niet uit eigen beweging, maar omdat collega's op de zaak waar ik werk mij hier wel een ge schikt type voor vonden ik loop namelijk bijna altijd in mini heb ik mij na lang aandringen ein delijk toch maar voor deze miss verkiezing laten inschrijven". Dit vertelde ons de zestienjarige El len Schrijvers van de Wijk aan Zeeër- weg uit IJmuiden, die met deze in schrijving een gooi wenste te doen naar de landelijke titel „Miss Mini- mode", die kort geleden in Amsterdam werd toegekend. Uit de honderden aan meldingen konden slechts vijfentwintig kandidaten tot de finale worden toege laten, waarbij zich ook de IJmuidense Ellen Schrijvers bevond. De jury hier voor bestond uit Mary Quant, de Brit se modekoningin, die als de „uitvind ster" van de mini-mode wordt be schouwd, Ramses Shaffy, Merel La- seur, Louis van Dijk en top-manne- quin Tanja Trijbels. Zoals bekend wer den deze verkiezingen in het Amster damse Krasnapolsky gehouden. „Dat ik niet als eerste zou eindi gen wist ik al direct, toen ik mijn riva len had gezien", vervolgt Ellen, „hoe wel de uitdrukking rivalen eigenlijk niet kan worden gebruikt, omdat de onderlinge verstandhouding voortreffe lijk is geweest. Ellen Schrijvers zou in de toekomst gaarne als mannequin of fotomodel werkzaam zijn, maar zij is nuchter genoeg om te beseffen dat zij deze idealen gemeen heeft met dui zenden meisjes van haar leeftijd. „Vele varkens maken de spoeling immers dun", zegt zij zelf. Overigens had Ellen de tijdens de verkiezing gedragen kleding zelf ver vaardigd: een zilver deux-pièces met WÊË* kousen en schoenen van dezelfde kleur en een wit truitje. Zij vond het een voordeel dat men voor de mini-mode met weinig stof kan volstaan. Behalve het zelf maken van haar garderobe, houdt zij zich bij voorkeur bezig met bloemschikken, tekenen en de moder ne literatuur, terwijl zij ook nog gaar ne Franse chansons beluistert. Zij besloot ons korte gesprek met vast te stellen, dat het voor haar in Amsterdam een interessante ervaring is geweest, waardoor zij wellicht zal worden gestimuleerd zich nog eens voor een dergelijke verkiezing aan te melden. Naar wij voor haar hopen met een beter resultaat.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5