TVETER OP DREEF IN TOENSBERG Schenk en Verkerk raakten achter op de 500 meter India niet kansloos in Challenge Round Geheime bijeenkomst over Tour KNWU aan de gaat nu al Olympische werken Spelen Duyndam gaat als prof naar Franse merk Pelforth NIEUWE STERREN KOMEN IN RUSLAND NAAR VOREN Sercu versloeg Post in omliium Zege voor Post en Pfenninger Jour de Java sloot carrière met dead heat af Australië staat met 2-1 voor Dennis Ralston is professional r~ SPOR TIEF BEZIEN V.. e Middelink stelde selectieploeg samen DINSDAG 27 DECEMBER 1966 11 Wapenschouw Zimmermann Nederlandse successen in tennistoernooien De Belg Patrick Sercu heeft maandag in het Antwerpse sportpaleis een interna tionaal wieleromnium gewonnen voor on ze landgenoot Peter Post. De tweede Ne derlandse deelnemer, Jan Janssen, eindig de op de achtste en laatste plaats. Peter Post kwam alleen achter de derny-moto- ren tot een overwinning. Hij legde de 15 km af in 14 min 6.4 sec en vestigde met deze tijd tevens een nieuw baanrecord. Het oude record stond sinds 1965 met 14.17.4 reeds op zijn naam. In een koppelwedstrijd over 50 km. om de „challenge Louis de Winter" zegevier den de Nederlanders Piet van der Lans en Gerard Koel. Zij verwezen de Zwitser se koppels Pfenninger/Heberle en Da Rugna'Herger naar de tweede en derde plaats. Bjoem Tveter, de jonge Noorse schaat ser, is op de eerste dag van de interna tionale wedstrijden in Toensberg als een held bejubeld. Met zijn snelle 500 meter- tijd van 41.6 sec., slechts 0.1 sec. boven zijn beste prestatie, waarmee hij eerste op deze afstand werd en een vijfde plaats over 3000 meter in 4 min., 36.4 sec., staat hij na twee afstanden aan de kop van de ranglijst met 87.667 punten voor de Noorse kampioen Svein Erik Stiansen, de Europese kampioen Ard Schenk en wereldkampioen Kees Ver- Kerk. Beide Nederlanders verloren op de sprint zoveel aan dit jonge schaatstalent, dat zij zich nog met bescheiden klasse ringen tevreden moesten stellen. Overigens toonden de Noor Fred Anton Maier met een negende plaats en de be kende Zweed Jonny Nilsson met een 23ste plaats in het algemeen klassement hun ware gezicht ook nog niet. Zeer goed in vorm waren reeds Ivar Eriksen en Per Willy Guttormsen, de laatste won de 3000 meter in 4.34.5. met 0.2 sec. verschil voor Ard Schenk. De wedstrijden werden bij een temperatuur van vijf graden onder nul door 3000 toe schouwers bijgewoond. Ard Schenk maak te op de sprintafstand een misslag, het geen hem op enkele tienden van een se conden kwam te staan. De belangrijkste uitslagen op de eerste dag luiden: 500 meter: 1. Tveter (Noorw.) 41.6, 2. Eriksen (Noorw.) 41.9.3, 3. Elvenes (Noorw.) 42, 4. Grunvold (Noorw.) 42.1, 5. Chriversen (Noorw.) 42.1, 6. Stiansen (Noorw.) 42.5, 7. Lindh (Noorw.) 42.5, 8. Efskind (Noorw.) 42.5, 9. Smorgrav (Noorw.) 43, 10. Verkerk (Ned.) 43.1, 11. Schenk (Ned.) 43.2. 3000 meter: 1. Guttormsen (Noorw.) 4.34.5, 2. Schenk (Ned.) 4.34.7, 3. Stiansen (Noorw.) 4.36.2, 4. Verkerk (Ned.) 4.36.2 5. Tveter (Noorw.) 4.36.4, 6. Maier (Noorw.) 4.38.2, 7. Eriksen (Noorw.) 4.40.6, 8. Nilsson (Zweden) 4.41.9, 9. Bol- lerud (Noorw.) 4.42.8, 10. Dagfinn (Noor- w.) 4.43.3. De eerste grote nationale schaatswed- ftrijdin Rusland, betekend een wapen schouw ten aanzien van de komen de Europese en wereldkampioenschap pen. Niet de deelnemers aan de titelwed- strijden van een jaar geledèh, zoals Matu- sevich, Antson, Kuzovlkov of Kostsijkin speelden een eerste viool, maar de 28-ja- rige ingenieur uit Novosibirsk Anatoly Lepeshkin, die over 500 meter met een tijd van 41.1 sec., 0.3 sec. voor bleef op de winnaar van het zilver in Innsbruck, Vladimir Orlov. Kaplan, sprinter van oorsprong en thans een geducht klasse mentsrijder, moest over 3000 meter in een tijd van 4.39.8 de eer delen met de tamelijk onbekende Stanislav Selyanin. Aan deze wedstrijden in Leningrad, die overigens op het laatste moment verhuis den van Chelyabinsk omdat het daar 38 graden vroor, namen wereldrecordhouder Grishnin en de ex-wereld- en Europees kampioen Kositsjkin niet deel. Beiden zijn het slachtoffer van blessures. De uitslagen: 500 meter: 1. Lepeshkin 41.1, 2. Orlov 41.4, 3. Guljajev 42.1, 4. Samoilov 42.4 5,/6. Muratov en Matusevich 42.5, 7. Ant son 42.6, 8./11. Vasnetsov, Chursin, Kap lan en Chagin allen 42.8, 12. Seregin 42.9 3000 meter: 1./2. Kaplan en Selyanin 4.39.8, 3. Chekulayev 4.42.4, 4. Yumashev 4.42.5, 5. Mavkh 4.42.8, 6. Antson 4.44.2, 7. Mashkov 4.44.4, 8. Kuzovkov 4.44.7, .9 Volchkov 4.46.2, 10. Kerchenko 4.46.2. De Westduitser Zimmermann verbeter de tweede kerstdag, tijdens wedstrijden op de snelle ijspiste van Inzeil het record van zijn land over 5000 meter met een goede tijd van 7 min., 44.9 sec. Het oude record stond reeds met 7.46.5 op zijn naam. Ofschoon de weersomstandigheden niet fraai waren, de. mist bemoeilijkte de ademhaling, waren de prestaties goed. Keiler bleek weer de snelste sprinter met een tijd van 40.7 sec. over 500 meter en de dames Sappl en Sellhuber kwamen eveneens tot recordtijden. Sappl noteer de over 500 meter 48 sec. precies en Sell huber, reeds te zamen met Strauss re cordhoudster over 1500 meter met 2.36.6 werd nu alleen lijstaanvoerster met 2.35.1. De Nederlandse tennisters Trudy Groen man en Elly Krocke hebben maandag in het Zuidafrikaanse Oost Londen beiden in de tweede ronde dames-enkel van een in ternationaal tennistoernooi gewonnen. Trudy Groenman schakelde de Zuid afrikaanse Dowdeswell met 6-2, 6-0 uit en Elly Krocké toonde zich met 6-0, 6-3 te sterk voor Doig (Zd.-Afr.). In de eerste ronde dames enkelspel van een internationale kersttoernooi in Melbourne heeft Betty Stöve de Austra lische Jenny Goldberg met 6-1 7-5 ver slagen. Richard Kasten, de Nederlandse jeugd- tennisser, heeft op tweede kerstdag de kwartfinales van het toernooi om de Cou pe Michel Bivort bereikt. Kasten ver sloeg in de achtste finales van de wed strijden in Parijs de Italiaan Bartoni in twee sets, 6-4, 6-4. Peter Post en Fritz Pfenninger hebben op eerste kerstdag te Gent een interna tionale omniumwedstrijd voor koppels ge wonnen. De Nederlands-Zwitserse combinatie toonde zich de sterkste in de punten- wedstrijd en de kilometer tegen het hor loge waarvoor het koppel 1 min 1.4 sec nodig had. In de afvalwedstrijd zegevier den de Duitsers Altig en Renz, die 7 pun ten vergaarden. Post en Pfenninger werden met 10 punten tweede. Bij de sprint was de Belg Sercu de snelste in de eerste manche, Peter Post triomfeerde in de tweede. Het eindklassement van de ploegenom- nium luidt: 1. Post-Pfenninger (Ned/ Zwits) 7 pnt 2. Altig-Renz (W.Dld) 10Vz pnt. 3. Sercu-Bugdahl (Belg/W.Dld) 13V2 pnt. 4. Beghetto-Faggin (It.) 14 pnt. 5. Lykke-Eugen (Den.) 17 pnt. In een Americaine over één uur was de overwinning voor Sercu-Bugdahl. Lykke- Eugen ging als tweede over de streep en Post-Pfenninger werd met één ronde ach terstand derde. Koel en Van der Lans. ein digden als negende. Hilversum heeft tweede kerstdag twee keer de sensatie van een dead heat beleefd: zowel In de le afdeling van de grote kerstprljs als in de finale gaf ook de fotofinish geen uit sluitsel. Zephyr Scotch en Van Dooyeweerds Connie Stuart stoven neus aan neus langs de finishpaai en in de finale sloot Jour de Java zijn draverscarrlere met een gedeelde eerste plaats af, samen met Yellow Six. Alice van Hagheweyde werd derde. Favoriet Carlos Pluto kwam in dit stuk niet voor. De uitslagen van Hilversum zijn: Hulsttak-prijs (le afd.): 1. Dandy H. (A. Haar- «elhorst Jr.); 2. Ever Queen; 3 Donar Scotch. Toto: win. 12.10. pi. 1.40, 1.40 2.20, koppel 13.30, cov. 4.50, trio 311.50. Kerstspar-prijs: 1. Eros Kinley (T. H. Kooy- man); 2. Edward A.; 3. Epilog V. Toto: win. 3 90. pi. 1.70, 4.50, 3.60, koppel 6.10, cov. 16. Grote Kerst-prijs (le afd.): (dead heat) Zephyr Scotch (J. Wagenaar Jr.) en Conny Stuart (S. van Dooyeweerd); 3. Aureola. Toto: win. 1.80, 7.40, pl. 1.40, 3.50, 1.70, koppel 7.20, 4.30, cov. 3.10, 6.30, trio 573.50. Grote Kerst-prijs (2e afd.): 1. Yellow Six (B. Dapper Jr.); 2. Jour de Java; 3. Carlos Pluto. Toto: win. 9.80, pl. 2.10, 1.70, 1.40, koppel 5.90, cov. 6.40. Kerstklokken-prijs: 1. Arrow Axworthy (W F Hauber); 2. Christiaan de Wet; 3. Zingly Sister. Toto: win. 13.50, pl. 2.10, 1.20, 1.50, koppel 7.30, cov. 5.40 Mistletoe-prijs (voor amateurnjders)1. Carla (J W. Hoddenbacht); 2 Celia D.; 3. Avirt Scotch. Toto: win. 4.20. pl. 2.30, 6.—, 2.50, koppel 11.10, cov 23.trio 434.10. Kalkoen en Gans-prijs (le afd.): 1. Evalme Norton (A J. van Rijswijk); 2. Alank; 3. Alexander The Saint. Toto: win. 3.40, pl. 1.90, 7.20, 11.70, koppel 11.40, cov. 21.30. Hulsttak-prijs (2e afd.): 1. Doriethe J. (S. H. Siderius); 2. Dynamiet; 3. Dinsdag. Toto: wm. 5 40 pl. 2.10, 4.90, 3.10, koppel 5.90, cov. 10.80. Kalkoen en Gans-prijs (2e afd.): 1. Donna Fez (J van Buytene); 2. Esmeraud; 3. Donna Hanna. Toto: win 4.—, pl. 1.30, 1.30, 1.40, koppel 4.—, cov. 5.30, trio 42. Finale Grote Kerst-prijs: (dead heat) 1. Yel low Six (B. Dapper Jr.): 2. Jour de Java; 3. Alice van Hagheweyde. Toto win. 3.60, 2. pl 1.80, 1.70, 5.10, koppel 4.10, 2.80, cov. 3. 2.50. Totalisator-omzet 406.307. Australië, houder van de trofee, heeft in Melbourne op de eerste dag van de Chal lenge Round van het Davis Cup toumooi een 2-0 voorsprong op India genomen. In het eerste enkelspel van de eindstrijd versloeg Fred Stolle de Indiase nummer één Ramanathan Krishnan met 6-3 6-2 6- 4. Vervolgens klopte Roy Emerson even eens zonder al te veel moeite Jaideep Mukerjea met 7-5 6-4 6-2. Maar het dub belspel werd een verrassende winst voor India. Twaalfduizend toeschouwers hebben het Indiase dubbel Krishnan/Mukerjea van daag in het Kooyongstadion minuten lang toegejuicht voor hun overwinning in het dubbelspel. De twee Indiërs herstel den zich tegen Roche en Newcombe uit stekend. Dat zag er overigens in de eerste set niet naar uit. Krishnan en Mu kerjea speelden onvast en hoewel de Australiërs ook niet sterk voor de dag kwamen, wonnen Roche en Newcombe de eerste set met 6-4. De Indiase dubbel herstelde zich daarna echter schitterend en ondanks het feit dat er nog enkele moeilijke momenten ontstonden, beheers ten Krishnan en Mukerjea daarna de wedstrijd met lage returns, goed sa menspel en uitstekend volleyen vol komen. Krishnan was vooral in het be gin maar ook tegen het eind van de wedstrijd verscheidene malen danig in moeilijkheden, maar hij herstelde zich elke keer en verloor geen enkele maal zijn service. In de tweede en derde set stond de Indiase nummer een tweemaal op 0-40 maar dankzij uitstekende volleys won hij beide games met een ace. In de laatste set vochten Roche en Newcombe, luid gesteund door hun land genoten, fel om de achterstand in te ha len. De zeer geconcentreerd spelende In diërs bleven sterker en toen het Austra lische duo fouten ging maken werd het vrij snel 6-4. De vrijwel ononderbroken stortbuien, die 18 uur lang Melbourne teisterden, maakten het tot kort voor de ontmoeting onzeker of de eerste enkelspelen inder daad op tweede kerstdag zouden kunnen worden verwerkt. Toen Stolle en Krish nan het tot de laatste plaats bezette 15.000 toeschouwers Kooyong stadion betraden was het weer iets beter gewor den. De stormachtige wind eiste echter veel van de spelers. Zoals algemeen ver wacht werd hadden de Indiase spelers nauwelijks verweer tegen hun aanmerke lijk sterkere tegenstanders. Binnen 3 uur was het pleit beslecht in deze eenzijdige wedstrijd, waarin de services van Stolle en Emerson de Indiase spelers voor on overkomelijke moeilijkheden plaatsten Vooral Krishnan speelde bijzonder verde digend. Hij bleef constant in de buurt van de baseline. Stolle maakte daarvan dankbaar gebruik. De Indiase vertegen woordiger miste elk zelfvertrouwen. Zijn service was zwak, waardoor Stolle direct kon oplopen, na met verre returns het initiatief te hebben overgenomen. Een 4 1 voorsprong en een stand van 40-0 op eigen service bood Stolle grote mogelijk heden snel de eerste set op te eisen. Fou ten van de Australiër waren er de oor zaak van dat Krishnan nog twee games kon veroveren en met 6-3 ten onder ging Stolle eiste met 6-2 de tweede set op. Pas daarna toonde Krishnan zich voor het eerst een vechter. Tot 3-3 hiéld hij stand Een voorsprong van 40/15 bood grote mogelijkheden. Stolle herstelde zich, won de game en kort daarop ook de set. Mukerjea bracht in het tweede enkel spel even hoop in de Indiase harten. Hij had gezien hoe de verdedigende speel wijze Krishnan fataal was geworden. Di rect ging Mukerjea in de aanval en pas in de elfde game slaagde Emerson erin Rond de Davis Cup voor de strijd om de Challenge Round: Stolle, Emerson, Krishnan en Mukerjea. (Van onze sportredactie) Vandaag is er ten huize van wiel renner Jan Janssen in Ossendrecht een als strikt geheim beschouwde bespre king gepland over de Tour de France 1967. Uitgenodigd zijn De Roo en Karstens naast uiteraard Janssen als vertegenwoordigers van de renners (Janssen namens de coureurs in „bui tenlandse dienst", De Roo namens Willem II en Karstens namens Tele vizier). Van de KNWU komen de voorzitter van de sportcommissie rar. Van Ballegooyen De Jong en Joop Middelink. de service van zijn tegenstander te door breken, waardoor hij de set met 7-5 kon winnen. Een snel verworven 3-1 voor sprong bood de tweevoudige oud-Wimble- donkampioon grote mogelijkheden in de tweede set. Mukerjea gaf zich niet ge wonnen en na acht games was de stand 4-4. Het was echter te veel voor de man uit India geweest. Hij verloor zijn ser vice en ging met 6-4 ten onder. Het was duidelijk: Mukerjea speelde een verloren partij. Via 2-0 werd het 4-2 in het voor deel van Emerson, die door de derde set met 6-2 te winnen de „Aussies" op een 2-0 voorsprong bracht in de eindstrijd van het Davis Cuptoernooi. Dennis Ralston, een der sterkste ama teur-tennissers van de Verenigde Staten, heeft vandaag in Bakers'field verklaard een profcontract te hebben getekend Reeds volgende maand maakte de 24-ja- rige Ralston, zoals hij tijdens een inter view voor een plaatselijk radiostation vertelde, als professional een tournee door Australië. Verder wachten Ralston nog wedstrijden in de Verenigde Staten Europa en Zuid-Afrika. Als tegenstanders ontmoet hij de komende maanden Pan- cho Gonzales en de Australiërs Rod Lal ver,Ken Rosewall en Lew Hoad. De KNWU is weer vreemd aan het ma nipuleren. Men heeft bij de amateurs een selectieploeg samengesteld voor de Olympische Spelen van 1968. Dat is voor wielrenners zeer vroeg. Top wielrenners hebben de eigenaardigheid, dat ze geld willen verdienen met hun hobby, hun sport. Ze willen zo snel mogelijk prof worden. Dat is hun goed recht. De KNWU wil de renners zo lang mogelijk amateur en wat is in dit verband het woord amateur? laten blijven voor het vlag vertoon, voor de Olympische Spelen. Maar men kan moeilijk verwachten, dat de ren ners nee zullen zeggen als ze een goed contract als profrenner onder de neus krijgen. De KNWU weet dat drommels goed. Daarom is deze selectieploeg een wassen neus. Iedereen kan prof worden zodra hij dat wil. Tenzij hij nog geen eenentwintig jaar is, want dan zegt de KNWU: ho, wij waken over je. Je mag nog geen prof worden. Dit is een zeer vreemde bedisselarij en in feite ook brood roof. Als een renner op achttien- of ne gentienjarige leeftijd vindt dat hij als prof flink geld kan verdienen dan moet hij dat ook kunnen. Iets anders is de ge heime conferentie van de KNWU met en kele profrenners in Ossendrecht over de Tour. De KNWU is nu ook het achter kamertje van de geheime besprekingen binnengestapt. Dat is niet zo best voor de wielrennerij. Zij heeft toch al de naam dat achter de schermen veel bekonkeld en uitgemaakt wordt. De wielersuccessen bij de Olympische Spelen van Tokio, waar het kwartet Dol- man-Karstens-Zoet-Pieterse in de ploe gentijdrit op de weg over 100 km de gou den medailles veroverden, hebben de KNWU geïnspireerd om de zaken voor de Spelen van 1968 in Mexico City nog in tensiever ter hand te nemen. Met volle dige instemming van de sportcommissie hebben wegcoach Joop Middelink en chef d'équipe mr. J. van Ballegoyen de Jong reeds thans een kernploeg voor de Olym pische wegwedstrijden samengesteld, die (Van onze sportredactie) Leo Duyndam gaat als profrenner rij den voor het Franse merk Pelforth Sau- vage Lejeune, waarvan Jan Janssen kop man is. De jonge coureur uit Honse- lersdijk zou aanvankelijk als beroepsren ner uitkomen voor Acifit, dat rond Duyndam een profteam wilde opbouwen, maar hij heeft van Acifit ontheffing ge kregen van zijn contract. Vandaag zou Duindam naar de KNWU gaan om zijn proflicentie op te eisen, die hem nog steeds niet is verleend. Wanneer Duyndam de licentie niet zou krijgen, zou hij de hulp van een advo- kaat inroepen. De KNWU heeft nl. eer der besloten, dat renners onder de 21 jaar geen proflicentie kunnen krijgen. De KNWU had Duyndam wel beloofd, dat hij, als hij het volgende seizoen goed zou rijden als amateur zijn licentie zou krijgen, maar dan moest hij in ieder ge val meer dan drie klassiekers in het voorjaar winnen, zo werd hem te ver staan gegeven. Duyndam stond ook op de lijst van amateurs voor Mexico, die vrij dag door de KNWU is samengesteld. Coach Joop Middelink verklaarde giste ren nog, dat hij niets wist van de aan vraag van een proflicentie door Duyn dam. Leo Duyndam bestaat uit de volgende renners: Rini Wagtmans (St. Willebrord), Fedor den Hertog (Harderwijk), Wim Dubois (Zuid- zande), Peter Tesselaar (Kalverdijk), René Pijnen (Woensdrecht), Adrie van Hest (Tilburg), Leen de Groot (Utrecht), Gaby Minneboo (Heenvliet), Johnny Brouwer (Rotterdam), Jo van Katwijk (Oploo), Harrie Jansen (Amsterdam), Joop Zoetemelk (Leiden), Henk Benja mins (Hollandscheveld) en Willie Ge- raerds (Thorn). Duyndam was hier aan vankelijk ook bij, maar hij wordt prof. Uit deze elitegroep zal te zijner tijd een Olympische afvaardiging worden geko zen, waarbij uiteraard altijd nieuwe na men kunnen worden ingeschakeld. Maar voorlopig draait het om deze veertien, die van nu af hun training en wedstrijdsche ma op Mexico zullen afstemmen. Het jaar 1967 wordt, evenals dit trouwens in 1963 gebeurde, een proefjaar, waarin Middelink en Van Ballegoyen de Jong willen trachten de renners tweemaal naar een top te voeren. Dit moet omdat even als in Japan de spelen van Mexico pas in de maand oktober worden gehouden en de renners normaal dan al over hun top heen zijn. Dat het mogelijk is hebben de spelen van Japan bewezen. Daarom heeft men ook voor 1967 twee fasen ingesteld, die voor de een eindigt met de Tour de l'Avenir 13-23 juli) en voor de ander met de voor de vierde keer op de wielerka- lender prijkende maar tot nu toe nooit gehouden ronde van Europa (16-28 juni met start in Rome, Amsterdam als voor laatste etappeplaats en finish in Brus sel). De gezamenlijke afsluiting van de eer ste fase komt da a nog in het nationale kampioenschap op 29 juli, dat wellicht op het wereldkampioenschapsparcours in Heerlen gereden zal worden. In de voor bereiding zijn naast vrijwel alle nationa le klassiekers de volgende grote etappen- koersen opgenomen: de ronde van Bel gië (27 april-4 mei), Olympia's Toer (24- 30 mei), de ronde van Oostenrijk (3-10 juni), de ronde van Belgisch Luxem burg (7-10 juli), de vier „Etappenfabrt" van Berlijn (4-7 mei), de ronde van Frans Vlaanderen (8-11 juni), de „Circuit des Mines" (26 april-1 mei), de „Flèche du Sud" (2-7 mei) en de ronde van Neder- Oostenrijk (4-7 mei). Het is het plan van de leiding om de renners na het nationale kampioenschap twee weken wedstrijdvakantie te geven, hetgeen wil zeggen wel licht trainen om de conditie niet geheel kwijt te raken. Dan, op 14 augustus, begint de tweede fase, wanneer Middelink en de zijnen in Nuth het trainingskamp voor de wereld kampioenschappen gaan betrekken. De top die dan weer bereikt moet wor den vormt de basis voor de eigenlijke Olympische vorm, die daarna tot uitdruk king moet komen in de rondes van Bul garije (15-30 september), Roemenië (eind september) en Hongarije (oktober). „Bo vendien hoop ik dat we evenals dit jaar ook eind 1967 weer met een wielerploeg naar de voorolympische wedstrijden in Mexico zullen kunnen gaan", aldus Mid delink. „Dit zou ons in het kader van de voorbereiding bijzonder goed van pas ko men". Middelink heeft al een uitnodiging van de Mexicanen om eind 1967 (december) deel te nemen aan de ronde van Mexi co, een zeer zware etappenkoers dwars door de prairies en over hoge bergkam men, die negentien dagen duurt. Dat Middelink en Van Ballegoyen de Jong de Olympische voorbereiding zeer serieus ter hand nemen is reeds duidelijk. Maar hoe serieus blijkt voorts uit het feit, dat in januari 1967 de geselecteerden hun eerstte bijeenkomst zullen hebben, waar ieder zijn richtlijnen voor de training te horen zal krijgen en de vriendschaps band een van de grondslagen van het succes van onze amateurs in de afgelo pen jaren aangehaald zal worden. Ook wordt dan een begin gemaakt met de medische begeleiding door de KNWU-arts K. Visser, die gedurende de gehele perio de tot Mexico City de renners regelma tig onder controle zal houden. VOETBAL. Voor ruim 40.000 toeschou wers heeft Stade Abidjan (Ivoorkust) tweede kerstdag op eigen terrein de Afri kaanse voetbalbeker voor clubteams ver overd. In de tweede wedstrijd van de 'fi nale zegevierde de ploeg na verlenging met 4-1 over Real Bamako (Swali). De eerste ontmoeting tussen beide clubs le verde een 3-1 zege voor Real op.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11