„Antje" vergaan, kapitein en matroos omgekomen Nederlander doodgevroren Twee slachtoffers bij ongeluk door plotselinge gladheid Meer belangstelling voor onderwijs is broodnodig - a voor Haarlem en de IJmond en uw matras bondig TRAGEDIE IN DE KERSTNACHT Drie overlevenden Oorzaak van lucht alarm in Delft nog een mysterie Vervroegd pensioen voor directeur van Jaarbeurs Utrecht krijgt een computer voor verkeerslichten Vier jaar voor man die landgenoot doodschoot ABVA wil 300 per jaar meer voor elke ambtenaar Weer hoog water in Limburg Schip botst tegen een spoorbrug Twee grote branden in Den Haag Voorzitter van de ABOP: Duitse dieven gepakt Weer kans op regen Haarlems matrassenhuis DINSDAG 27 DECEMBER 1966 2 te dun of versleten laat het ons even weten profiteer van onze inruilactie ƒ10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant. Kort nieuws In 's Gravendeel brandstichter van 17 jaar gepakt W, - Pi H aarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk maakt uw keel weer als fluweel SVENSKA RESTAURANGEN „BOLWERK" SMORGASBORD HORS D'OEUVRES etc. - Zürich (Van ohze correspondent) STOCKHOLM Het uit Groningen af komstige schip „Antje",, dat met een lading hout en vijf bemanningsleden aan boord op weg was van Finland naar Engeland, is in de kerstnacht om zes uur 's morgens in de Oostzee voor de Zweed se kust vergaan, ter hoogte van de stad Sandhamn. De kapitein en eigenaar van het schip, de 61-jarige heer F. Fokkema uit Groningen en een Portugees beman ningslid zijn hierbij om het leven ge komen. De twintigjarige stuurman, F. Elskamp, eveneens uit Groningen, en een Portugese matroos, Pedro Perreira, konden door een hefschroefvliegtuig van de Zweedse ma rine worden gered, na geruime tijd in het ijskoude water te hebben rondge dreven De matroos Julio N. Lima (19 jaar) die zich eveneens in de reddings boot bevond, viel uit de reddingslijn van de helikopter bij het ophijsen en ver dween in het ijskoude water. De boot begon in de kerstnacht slagzij te maken. De bemanning was er van over tuigd dat het schip door de lading hout niet zou kunnen zinken en wachtte op de ge vraagde sleephulp toen het schip ineens omsloeg. Drie mannen klommen met de ADVERTENTIE prijsopgave aan huis s morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. h de graaft grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 scheepshond in de reddingsboot, maar deze liep ook vol water en sloeg binnen een kwartier om. De mannen kregen de boot tenslotte recht en bonden een hoop losse planken aan de buitenkant van de boot, die de golven een beetje braken en daardoor voorkwam dat ze in de red- dinsboot sloegen. Een kwartiertje later kwam de heli kopter opdagen, die de mannen probeer den te hijsen met een lier. De eerste matroos, die in de lus van de reddingslijn hing, was zo verstijfd en be vangen door de kou, dat hij halverwege uit de lus viel en in het ijskoude water verdween. Daarna werd de andere ma troos opgehesen en tenslotte ging stuur man Elskamp met de scheepshond onder zijn arm omhoog. In de kerstnacht is in Delft grote con sternatie ontstaan doordat de sirenes van de luchtbescherming begonnen te loeien. Ze konden tamelijk snel worden uitge schakeld, waarna politie en PTT direct met een onderzoek naar de oorzaak van het nachtelijk geloei begonnen. PTT-mon- teurs kwamen spoedig tot de conclusie dat er geen sprake was van een kabelstoring. Het raadsel leek opgelost te zijn na een anoniem telefoontje, waarin werd gezegd dat Haagse provo's een stunt hadden uit gehaald door na een inbraak in de BB- bunker in Rijswijk alle schakelaars in de alarmstand te zetten. De Rijswijkse po- titie ging direct kijken en constateerde, dat inderdaad in de bunker was ingebro ken. Maar daarna kwam het hoofd van de desbetreffende BB-kring verklaren, dat het in de alarmstand plaatsen van de schakelaars nog geen alarm tengevolge kan hebben, omdat daartoe bij de BB- leiding ook nog op de knop moet worden gedrukt. Een ander mysterie is, dat al leen in Delft de sirenes gingen loeien en niet in Voorburg en Rijswijk die tot de zelfde alarmkring behoren. De heer G. G. Meester, directeur com merciële zaken van de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs in Utrecht, zal op 1 april 1967 zijn functie neerleggen als aan loop tot zijn vertrek in 1969 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd en mede om gezondheidsredenen. De datum 1 april is gekozen in verband met de dan juist afgelopen voorjaarsbeurs en beëindiging van de voorbereiding van de internationale vakbeurs voor verpakking en intern transport „Macropak 1967". De heer Meesters zal in de komende jaren als adviseur aan de leiding van de jaar beurs worden toegevoegd. Op 1 januari 1962 trad de heer Mees ter, als specialist op het gebied van in ternationale technische vakbeurzen (Ma croplastic, Macropak) met zijn commer ciële staf in dienst van de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs. Op hetzelfde tijdstip werd de N.V. 't Raedthuys, waarvan hij sedert 1947 directeur was, in de jaarbeurs opgenomen. De 34-jarige fabrieksarbeider W. Kraag uit Maastricht is op tweede kerstdag dood aangetroffen in een blokhut in de nabijheid van het autobaankruispunt bij Misburg (distr. Hannover). Hij lag op een bank en is, voor zover de politie heeft kunnen na gaan, kennelijk zaterdagavond in zijn slaap doodgevroren. Zijn lichaam zal nog aan sectie worden onderworpen De politie neemt aan dat de heer Kraag had gelift en bij dit kruispunt niet meer verder kon. Hij zou toen onder dak hebben gezocht in de blokhut. Op 16 december was de heer Kraag uit Maastricht vertrokken. Tot die datum had hij bij familieleden in die stad gewoond. Hij was werkloos. <r< Door plotseling optreden van gladheid heeft zich in Vlagtwedde een verkeerson geluk voorgedaan, waarbij twee doden vielen te betreuren. Een personenauto, bestuurd door mej. G. Potze met als mede-inzittenden haar ouders, de 58-jarige heer F. Potze en de 57-jarige mevrouw J. Potze-Boltje, slipte en botste tegen een boom. Het echtpaar was op slag dood. De dochter is zwaar gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Winschoten. In het ziekenhuis Westeinde in Den Haag is de 23-jarige W. J. M. van der Sman uit Monster overleden aan de ge volgen van een verkeersongeluk, dat op de Haagweg te Monster was gebeurd. De heer Sman geraakte, rijdend op een mo torfiets, bij een inhaalmanoeuvre in bot sing met een hem tegemoetrijdende perso nenauto. In het Zuidoostdrenste Weiteveen (gem. Schoonebeek) is de negentienjarige veen arbeider L. Oldenhuis uit die woonplaats bij een verkeersongeluk omgekomen. De bestelauto, waarin hij reed, geraakte op onverklaarbare wijze van de Dordseweg af en kwam met de wielen omhoog in een sloot. De jongeman kwam onder het voertuig. Op de Nieuwe Langendijk te Delft is de twaalf jarige Paula van Schaik uit Delft dodelijk verongelukt, toen zij met haar fiets vermoedelijk tussen een geparkeerde en een voorbijrijdende auto bekneld raak te. Op weg van Groningen naar Delfzijl is de 25-jarige A. J. Everaarts uit Gro ningen om het leven gekomen. Hij was bezig het linkerachterwiel van zijn in de rechterberm geparkeerde auto te verwis selen toen hij werd aangereden door een achteropkomende auto. Als deraad het voorstel van B. en W. goedkeurt, zal Utrecht volgend jaar een verkeerslichtencomputer huren, die we liswaar al in enkele groepen Europese steden wordt gebruikt, maar voor Ne derland een primeur betekent. De nieuwe elektronische centrale is door de Duitse Siemensfabrieken ontwik keld. Ten opzichte van de verkeerslich tencentrales, die op het ogenblik in ons land worden gebruikt, heeft zij een groot aantal voordelen, aldus B. en W. De cen trale bevordert een snellere verkeersaf wikkeling, heeft een minimale kans op storing, neemt minder ruimte in, schept gunstiger voorwaarden voor de uitvoe ring van een verkeerslichtenplan en kan functioneren met een geringer aantal mensen van politie, openbare werken en GEVU (het gemeentelijk energie- en ver voerbedrijf), zeggen B. en W. van Utrecht. In het ziekenhuis te Sittard is overle den de 21-jarige T. Meier uit Susteren, die op 17 december met zijn motor op de Oude Heerlenerweg te Sittard tegen een auto was gebotst. In het ziekenhuis te Tilburg is de 61- jarige mevrouw H. van Kessel uit Oister- wijk overleden. Zij was 18 december in Tilburg bij het oversteken van de Heuvel ring tegen een auto opgelopen en daar bij zeer ernstig gewond geraakt. In de gemeente Oploo is een verkeers ongeluk gebeurd, waarbij één persoon werd gedood en vier werden gewond. De 26-jarige H. A. de Groot uit Bakel kwam om het leven. Vanmorgen is op de weg Steenderen- Zutphen de 40-jarige J. Wiggerink uit Vierakker, toen hij de weg overstak, door een personenauto aangereden. Hij was op slag dood. De Amsterdamse rechtbank heeft een 40-jarige matroos, geboren op Curasao, conform de eis wegens doodslag op een 33-jarige landgenoot veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Op 6 juni had hij in een café in Amsterdam met een pistool drie schoten op het slachtoffer afgevuurd, waarvan één dodelijk was. Volgens de matroos had zijn landgenoot hem in het café drie keer zwaar beledigd. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA meent dat de loon ruimte van vier percent per 1 januari gedeeltelijk besteed moet worden in een vast bedrag voor ieder. De rest van de ruimte zou volgens deze NV V-bond dan als percentage kunnen worden uitge- keer. De ABVA denkt aan een salarisverbe tering van 300 per jaar voor iedere ambtenaar van hoog tot laag. De bond schat dat deze uniforme verhoging van de ambtenarensalarissen zo'n 2.5 tot 3 percent vergt van de totale salarispost. De rest, 1 tot 1.5 percent, zou kunnen worden gebruikt voor percentuele verho ging van de salarissen. Drie maanden nadat hij bij een bedrijfs- ongeluk in de veevoederfabriek van de A.D-T.B. ernstig werd gewond is de 59- jarige E. Borkus uit Wijnbergen in een ziekenhuis in Nijmegen overleden. De scheepshond Max met zijn redders Tijdens de kerstdagen zijn in Limburg weer vele tientallen hectaren weiland en akkers onder water komen te staan ten gevolge van het opnieuw stijgende water in de Maas en de Roer. De stand op de Maas beneden de stuw van Borgharen bij Maastricht bedroeg gisteravond om tien uur 43.68 meter boven N.A.P. (Van onze correspondent) DORDRECHT De 424 ton metende kustvaarder Nordkap uit Hamburg is maandagmorgen tegen de spoorbrug over de Oude Maas bij Zwijndrecht gevaren. Een matroos moest gewond naar het ge meenteziekenhuis in Dordrecht worden vervoerd. Het treinverkeer ondervond enige tijd vertraging. In Den Haag is op Eerste kerstdag 's middags een 18de eeuws herenhuis aan de Prinsegracht uitgebrand. Het was eigendom van een ziektekos tenverzekeringsfonds, dat het pand had aangekocht om er zijn kantoorruimten mee uit te breiden. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Het huis stond sinds een half jaar leeg. De vol gende morgen is de Haagse brand weer geruime tijd bezig geweest met het blussen van de brand in een opslagplaats in de Korte Houtstraat. De opslagplaats was eigendom van de lakfabriek Verbo n.v. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de brand op de zolder is ontstaan. De oor zaak is echter niet bekend. Het archief van een voorheen in het pand gevestigd bedrijf en een grote hoe veelheid verfpoeder gingen bij de brand verloren. De schade aan het gebouw wordt op 20.000 gulden geschat. In 's Gravendeel ging vrijdagavond een koeienstal in vlammen op. In de stal waren koeien ondergebracht van de vee houder H. Kooi, wiens boerderij op 21 oktober was afgebrand. De brand in de stal werd telefonisch aan de politie ge meld door een 17-jarige jongen, die in oktober bij de heer Kooi in dienst was geweest. De politie, die verband zag tus sen deze feiten, kreeg argwaan en hield de jongen aan, die bij een verhoor ten slotte door de mand viel en bekende beide branden te hebben aangestoken. Hij had, na de brand in de koeienstal te hebben gesticht, meegeholpen om de dieren uit de stal te bevrijden. In het dierenpark in Emmen zijn zater dagavond een 15-tal dieren wegens gebrek aan zuurstof, ontstaan door brand, omge komen. Een aantal dieren werd door snel toedienen van zuurstof door brandweerlie den nog van de dood gered. De brand werd ontdekt door een oppasser. Hoewel het vuur vlug kon worden geblust, waren enige roodstaartbeertjes, langoorgeiten en een kalf echter reeds gestikt. De oorzaak van de brand is niet bekend. In Gieten is vannacht de boerderij van de familie Martens in de as gelegd. Van de inboedel kon niets worden gered. De bewoners brachten de kerstdagen door in Duitsland. De oorzaak van de brand is onbekend. Het is mede onze taak ervoor te zor gen, dat het nieuwe kabinet een ruime aandacht schenkt aan het onderwijs. Het zal wel te vëel gevraagd zifh hij de aan wijzing van een minister of staatssecreta ris aandacht te schenken aan de wensen en belangen van het openbaar onderwijs. Een geestverwante minister of staatsse cretaris op het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen.het klinkt heel fan tastisch, maar wie weet. Met deze woorden besloot vanmiddag de heer W. van der Gevel, voorzitter van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) zijn toespraak ter ope ning van de eerste algemene vergadering van de bond (meer dan 29.000 leden) in „De Doelen" in Rotterdam. Onder zijn gehoor bevond zich ook de minister van Onderwijs en Wetenschappen, prof. dr. I. E. Diepenhorst. De voorzitter van de ABOP zei dat de positie van het openbaar onderwijs statis tisch gezien niet zo sterk is: nog steeds is er vooral bij het voortgezet onderwijs sprake van achteruitgang. Eigenlijk zou de overheid, verzorgster van dit onder wijs, naar de oorzaken hiervan een on derzoek moeten instellen, maar die over heid heeft weinig belangstelling voor de omvang van haar onderwijs, aldus de heer Van der Gevel. Hij verwierp de gedachte, dat op het terrein van het onderwijs het particulier initiatief voorop staat en dat de overheid voor aanvulling zorgt voor die kinderen, wier ouders te weinig belangstelling voor het onderwijs van hun kinderen hebben. Naar de mening van de ABOP heeft de overheid een primaire verantwoordelijk heid voor het onderwijs. Zij alleen kan zorgen voor een gelijke rechtsbedeling aan elk kind van ons volk, zij alleen kan het niveau van ons onderwijs garan deren; zij alleen ook kan zorg dragen voor efficiënte besteding van de middelen, al dus de voorzitter van de ABOP. Een inwoner van Winterswijk heeft in de kerstnacht een Duitser nagezeten, die hij had betrapt op diefstal uit de etalage van een juwelier. Een hoge muur, die de rover nog wél kon nemen, was de Winterswijker te machtig, zodat hij de achtervolging moest opgeven. De Duitser kon toen de auto bereiken, waarmee zijn broer op hem stond te wachten. Bij hun poging, naar Duitsland te ontkomen kozen zij echter de grensovergang, die 's nachts gesloten is. Een bij die overgang wo nende caféhouder, die de komst van de Duitse auto in het holst van de nacht verdacht vond, waarschuwde de politie, die de Duitsers inrekende. De mannen bleken wel eens meer in de Nederlandse grensstreek uit stelen te zijn geweest. De buit bij de juwelier was overigens niet groot: ongeveer 800 gulden aan uurwerken en armbanden. De juwe lier had een alarminstallatie, maar deze bleek defect te zijn. a v'«-. «V - v'r - t_ BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Chi nese avonturen in China", a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi 't maar in m'n pet", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel in 'n miljoen", a.l. Minerva, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en woens dag 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Paniek in Tokio", 14 j. Studio, 14 u.: „Flipper", a.l.; 19 en 21.15 u.: Modesty Blaise". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan)Schil derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Bloemenheuvel (Bloemendaal)Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 22 december. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van werk van Saul Belem, Gerard Gooiker, Michiel d'Hont, Hans v. d. Horst, Frits de Nooyer en Maus Nijkamp. Galerie T (Bakenessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): 75,tentoonstelling". Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet v. Heerden, Eduard Heymans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeekee Liesbeth Sayers. Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. DINSDAG 27 DECEMBER City, 20 u.: „Drie op de divan". WOENSDAG 28 DECEMBER City, 20 u.: „Drie op de divan". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". DINSDAG 27 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Droomschip van een woonschip". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De gen darme van New York". WOENSDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Droomschip van een woonschip". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De gen darme van New York". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie olieverven, tekeningen en aquarellen van Roelof Klein en plastieken van Pieter van Heerden. De expositie is geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Stadskantoor: Expositie „Gronings ex pressionisme", geopend van 9-12.30 en 13.30-17 uur. Telling. De Griekse landbouwbank heeft een telling van de olijfbomen gehouden. Uit die telling bleek, dat er in totaal 85 miljoen olijfbomen zijn, dat is tien per Griek. ADVERTENTIE Ambassadeur. Binnenkort is de benoe ming te verwachten van mr. J I. M. Welsing, consul-generaal van Neder land in New York, tot ambassadeur te Dublin. Smokkelaar. De douane in Coevorden heeft een radio- en tv-handelaar uit Rijssen aangehouden, die wordt ver dacht van het smokkelen van 20 tele visietoestellen en 10 bandrecorders en grammofoons. Hij poogde deze toestel len in een auto clandestien de grems bij Coevoerden over te krijgen. Schade in Muiden hersteld. De woningen, die in Muiden door de ontploffing in de kruitfabriek op 2 juli waren beschadigd, zijn thans hersteld. De totale schade bedroeg ongeveer negen ton. De bewo ners die niet of te laag verzekerd wa ren, zijn door de kruitfabriek schade loos gesteld. Politiecommissarissen. Tot commissaris van politie in Dordrecht is benoemd mr. L. Chr. H. Mutsaers, thans commis saris van politie te Utrecht. Tot commis saris van politie in Rotterdam is be noemd de heer A. Vermeij, thans hoofd inspecteur te Rotterdam. Narcotica. Er bestaan plannen om in de loop van volgend jaar een conferentie te houden over verdovende middelen en het gebruik ervan in ons land Het initiatief is genomen door drs. D. C. J. van Peype, hoofd van de sectie bijzon der sociaal onderzoek aan het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. De conferentie die bestemd is voor doktoren, psychia ters en autoriteiten op het gebied van narcotica zal problemen van het toe nemende gebruik van verdovende mid delen bespreken. Prijzengeld weg. De Amsterdamse politie heeft een 58-jarige man aangehouden wegens verduistering van 600 uit de kas van een hoofdstedelijk biljartclub je, waarvan hij secretaris-penningmees ter was. Dat kwam aan het licht toen de prijzen die het clubbestuur had ge steld voor de tijdens de kerstdagen te houden wedstrijden betaald moesten worden' ADVERTENTIE HAARLEM - TELEFOON 16840 KENNEMERPLEIN 5 Voor Oudejaarsavond belasten wij ons met uitzending van o.a. De zaak is OUDEJAARSAVOND om 18.00 uur GESLOTEN. Op NIEUWJAARSDAG serveren wij LICHTE ZEER SMAKELIJKE GERECHTEN Gaarne tijdige reservering. iWWIftAIIIWIIMWMWIlWIIIIWWWIlWIIIIWVWWIAIMIAAA/WWIIwi Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens de Kerstdagen trok een rug van hoge luchtdruk van de oceaan naar het continent, vergezeld van flinke opklarin gen. De invloed van nieuwe oceaandepres sies breidt zich echter alweer in oostelijke richting over de Britse eilanden uit. De eerste regenzone bracht in de aan de oceaan grenzende landen alweer 5 tot 10 millimeter regen. Verwacht mag worden dat de storing het komende etmaal ge leidelijk verder naar het oosten trekt. Daarbij zal ook in ons land af en toe regen vallen bij een geleidelijk stijgende temperatuur en matige, af en toe krachti ge winden, in hoofdzaak tussen zuid en west. WEF.RRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland I G •5 o ÉS X c (0 c a es Den Helder half bew. ZZO 5 -1 Ypenburg zw. bew. ZO 3 -2 Vlissingen zw. bew. ZO 2 0 Eelde half bew. ZO 4 -2 De Bilt half Dew. ZO 4 -1 Twente half bew. OZO 3 -2 Eindhoven mist ZO 3 -2 Z.-Limburg onbewolkt OZO 3 -4 Helsinki geh. bew. ONO -3 -5 Stockholm geh. bew. N -2 -1 Oslo geh bew. windst. -8 -12 Kopenhagen licht bew. NO 3 -3 Aberdeen regen Z 5 5 Londen regen ZO 5 2 Amsterdam geh.. bew. ZO 3 -1 Brussel licht bew. ZO 2 -1 Luxemburg zw. bew. O -2 -5 Parijs geh. bew. ZZO 3 -1 Bordeaux geh bew. ZZO 9 5 Grenoble zw. bew. windst. 6 -3 Nice motregen N 6 Berlijn geh. bew. W 2 -1 Frankfort zw. bew. O 4 -5 München onbewolkt windst. 2 -12 geh. bew. WZW 0 -2 Genève zw. bew. windst. 2 -3 Locarno zw. bew. windst. 6 -5 Wenen zw. bew. ZW 2 -5 Innsbruck mist windst. -1 -15 Belgrado onbewolkt ZZW 1 -4 Athene geh. bew. NNO 17 8 Rome half bew. ONO 14 2 Barcelona geh. bew. NNW 10 4 Madrid geh. bew. windst. 6 -2 Mallorca zw. bew. ZW 15 7 Lissabon zw. bew. ONO 12 7 RED BANO ROOSENDAAL Dinsdag 27 december Zon op 8.48 uur; onder 16.34 uur. Maan op 15.52 uur; onder 9.01 uur. Maanstanden Volle maan 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 27 december Hoog water 3.12 uur en 15.26 uur. Laag water 11.16 uur en 23.36 uur. Woensdag 28 december Hoog water 3.54 uur en 16.08 uur. Laag water 11.59 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2