Economische realiteit sterker dan communistische ideologie Moskou niet langer centrum voor Oosteuropese landen Nog slechts 5 dagen hunt U profiteren van onze actie WAARDEBONNEN Profiteer van onze Openingsreclame 25.— De Beurs Nederland geeft Waardebonnen bij aankoop goederen. t.w. Ongeanimeerde stemming houdt aan Winst Air France scherp gestegen Havenberichten SCHEEPVAARTBERICHTEN Protest tegen duurder water IN DE VISHAL EN OP ZEE Kort economisch nieuws bij aankoop van ontvangt 1 J een waardebon van 1.25 bij aankoop van 100.- ontvangt 1 J een waardebon van 7.50 bij aankoop van 1000.- ontvangt l J een waardebon van 1 100.00 EUROPA MEUBEL0 DINSDAG 27 DECEMBER 1966 4 WENEN Ook in de cummunisti- sche landen leven de mensen niet van brood alleen. Dat illustreerde niet al leen de gelijknamige roman van de Russische schrijver Doedinzev, maar dat bewijst ook de economie in die landen, die steeds meer achterop raakt wanneer zij zich houdt aan de ideologie. Roemenië Hongarije Goederemnarkten Polen T sjechoslowakije VOOR AL UW CARROSSERIE- EN PLAATSCHADES AUTO-HOLLAND TEL.: 14778 Koop nu wat U nog nodig heeft, zodat U straks in het voorjaar b.v. Uw gordijnen gratis voor nieuwe kunt vervangen. Deze waardebonnen zijn inwisselbaar tot 1 juni 1967 WONINGINRICHTING MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN - TELEFOON 7541* Filialen: Wijkerbaan 1 - Beverwijk - Telefoon 30890 Plantage 152 - Beverwijk - Telefoon 26105 BEDDEN-SPECIAALZAAK: Marktplein 21 - IJmuiden - Telefoon 7542 Tilburgse textiel Wie is de winnaar? Olie. De oliehaard is winnaar. Want olie is schoon. (1-0) En betrouwbaar. (2-0) En makkelijk. (3-0) En efficiënt. (4-0) En stabiel-in-prijs - want u betaalt voor olie nauwelijks meerdanlOjaarterug. (5-0) En onafhankelijk - want u heeft uw eigen voorraad thuis. (6-0) Trouwens; waarom zou u niet gewoon de brandstof kiezen die u het veiligst vindt? Tito is al lang geleden tot deze ontdek king gekomen. Hij heeft hieruit de con sequentie getrokken door het particuliere initiatief en de autonomie van de grotere bedrijven te bevorderen. Zolang deze liberalisatie en dit revisionisme binnen de zuiver economische perken blijft, maakt Tito geen bezwaren. Hij doet dit wel wanneer jonge communistische intel lectuelen deze Vrijheid ook voor het po litieke denken opeisen. De jonge docent Mihajlov werd tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij de toelating van meer dan één (com munistische) partij had verdedigd. Ook zijn geestverwanten zijn gearresteerd die het „democratisch-socialistische" tijd schrift „De vrije stem" wilden uitgeven. Daniel Iwin, professor in de Geschiede nis aan de universiteit van Zagreb, die Mihajlov als hoofdredacteur zou vervan gen, en de filosoof Zenko van de hoge school van Zadar zijn gedetineerd. Het zelfde lot ondergingen de twee schilders Scika en Ristic in Belgrado, terwijl Bati- nic eveneens onder arrest werd gesteld. Ook Barovic een vriend van „opstan deling" Djilas, die nog steeds gevangen zit en Matic wacht een proces. Intel lectuele kringen in Joegoslavië zijn ech ter van mening dat Tito de jongste ideo logische ontwikkeling onder de jongere communisten niet kan tegenhouden, voor al niet wanneer hij de topfiguren tot mar telaars maakt. Onder de impulsieve kracht van de jon ge partijsecretaris Ceaucescoe gaat Roe menië zonder enige schroom zijn eigen weg. Minister-president Maurer kan dan wel ter geruststelling van Moskou verze keren dat het verschil van mening over Comecon (de raad voor wederzijdse eco nomische bijstand) en China niet anders is dan een „gewone familie-ruzie", maar het wordt steeds duidelijker dat Roeme nië meer en meer van Moskou ver vreemdt en dat het over China althans volgens Moskou een subversieve in vloed op anderen uitoefent. Toen op de jongste internationale con ferentie in Boedapest het optreden van China veroordeeld zou moeten worden, stemden van de vijftien communistische partijen zeven tegen het voorstel van Moskou: voorop Roemenië, maar ook Noord-Korea, Cuba, Venezuela, Noord- Vietnam en vreemd genoeg ook de twee grootste tegenstanders Joegosla vië en Albanië. Moskou is niet meer het monolithische centrum op ideologisch en economisch gebied. Ofschoon Hongarije op deze conferen tie de partij van Moskou koos, begint men toch ook daar de traditionele ideologie te herzien. Niet alleen het laatste bezoek aan Over het geheel genomen werden de wereldgoederenmarkten in november op nieuw gekenmerkt door een weinig ge animeerde stemming. Deze tendens kan vooral worden toegeschreven aan de dui delijke afzwakking van de conjunctuur in West-Europa en de zich nauwelijks wij zigende situatie op de geld- en kapitaal markten, welke factoren handelaren er van terughouden transacties van enige omvang af te sluiten. Daarbij komt dat zich ten aanzien van de economische situatie in de Verenigde Staten in sommige bedrijfstakken, waar onder de auto-industrie een minder gun stig beeld begint af te tekeken, onder meer tot uiting komend in dalende winst marges. Voorts laat het zich aanzien dat met een min of meer ernstige vertraging in de G.A.T.T. Kennedy-ronde onderhan delingen inzake tariefsverlagingen moet worden rekening gehouden. Dit zegt het overzicht goederenmarkten van de Ne derlandse Overzee Bank N.V. dit land, maar ook gesprekken met hoge regeringsfunctionarissen hebben mij er van overtuigd dat de ecoonomische toe stand daar sinds twee jaar slechter is geworden. Om hierin verbetering te bren gen, nemen economen hun toevlucht tot de vrije markt-theorie, het particuliere initiatief en het winstbeginsel en trachten zij de regering ervan te overtuigen dat er geen heil te verwachten is van een verouderde gecentraliseerde economie. De jonge directeur van Csepel-fabrieken, Stork, praat niet veel, doch hij handelt. Hij is begonnen met het concentreren van zijn export op het Westen. Daar de koersberekening volslagen onrealistisch was, heeft hij deze veranderd en de ver houding tussen dollar en forint van 1:22 gewijzigd in een verhouding van 1:17. Het gevolg is nu dat de uitvoer van machines uit de fabrieken van Csepel met grote sprongen omhoog is gegaan en wel in de richting van het Westen. In Hongarije noemt men deze en ande re liberaliserende maatregelen het „klei ne kapitalisme". In zijn geheel gezien is de economische toestand verre van roos kleurig. Ik ken geen communistisch land rondom Oostenrijk waar de ouderdoms pensioenen zo laag zijn als in Hongarije. Het gevolg is dat geschoolde arbeids krachten nog steeds naar Oostenrijk en verder naar het Westen vluchten. Kort geleden heeft een gezin weer kans gezien om door het ijzeren gordijn te kruipen. Het afgelopen weekeinde zijn tien deelnemers aan een Hongaars reisge zelschap, bestaande uit achttien toeristen, in Wenen achtergebleven en hebben poli tiek asiel gevraagd. Kadar denkt er ook niet aan het ijzeren gordijn te slopen. Hij verkeert in een soortgelijke 'positie als Ulbricht en daarom heeft hij de verblijfs vergunning van studenten in het Westen verkort. Deze is nu twee maanden in plaats van twaalf. De Poolse communistische leiders staan voor een nog onoplosbaar dilemma. Aan de ene kant moeten zij concessies doen op het economische vlak, maar zij wil len hierbij voorlopig de politiek en de ideologie uitschakelen. Eigenlijk zouden zij beter moeten weten. Want volgens hun stelsel vormen deze' drie factoren een on verbrekelijke eenheid, zodat een inbreuk op het ene terrein onvermijdelijk van in vloed is op het andere. In Polen probeert Gomoelka de bekende professor Kolakov- ski in Warschau het zwijgen op te leggen. Deze hoogleraar van 39 jaar protesteért herhaaldelijk tegen het streven van de „autoriteiten om de inhoud van het mar xisme te bepalen". Omdat zij zuiver ide ologisch denken en de menselijke factor uitschakelen, komen zij in conflict met de wetenschapsmensen. Hierin volgt Polen het voorbeeld van Oost-Duitsland, dat maatregelen heeft getroffen tegen professor Havermann om dat hij. zich verzet tegen het ideologische partijstandpunt van de „eeuwige waarhe den" en tegen de „onfeilbaarheid" van de partij. Het vernieuwingsprogramma van Kolakovski en van veertien collega's werd weliswaar door 21 trouwe partij schrijvers veroordeeld, maar Gomoelka zal het op de duur niet redden. Toen de onderteke naars van het vernieuwingsprogramma door Gomoelka onder druk werden gezet om hun protest terug te trekken, weiger den zij en moest Gomoelka bakzeil ha len ten aanschouwe van de hele acade mische jeugd. Zelfs in het vroeger zo stalinistisch denkende Tsjechoslowakije verkondigt de prof. voor Staatshuishoudkunde, Sik, bepaalde theorieën die eerder een kapi talistische dan een communistisch^ kleur vertonen, ook al probeert hij die tinten voor de buitenwereld enigszins te verdoe zelen. Sik is niets anders dan een nuch ter berekenende specialist die het zuiver economische denken verdedigt en die el ke invloed van een uitstekend politiek en ideologisch programma op de economie wil uitschakelen. Eigenlijk had men hem dadelijk in de gevangenis kunnen zetten, maar men deed dit niet omdat zijn ar gumenten veel te overtuigend waren en door de feiten worden gestaafd. Hij kon met cijfers aantonen dat Tsjechoslowakije zijn economische ondergang tegemoet gaat wanneer de partij economisch de la kens blijft uitdelen. Ook Sik staat op het standpunt dat men in de economische plannen ook de facto ren winst, eigen-belang, particulier initia tief, verhoging van produktiviteit en de centralisatie moet inschakelen. Staatspre sident Novotny heeft professor Sik niet laten arresteren, omdat de door Sik ge reorganiseerde bedrijven levensvatbaar zijn gebleken en uit de impasse zijn ge raakt, waarin andere bedrijven zich nog bevinden die maar braafjes vasthouden aan de ideologische beginselen. landen rondom Oostenrijk 'n stille en slui landen ronom Oostenrijk een stille en slu pende economische revolutie die zeker geen verval van het systeem inluidt, maar wel een breuk betekent in het ideo logische denken. Daarom is het niet ver wonderlijk dat juist deze landen, tezamen met Oostenrijk, de zogenaamde „club van de negen" in het leven hebben ge roepen. Om zo neutraal mogelijk te lij ken, laten zij Oostenrijk als woordvoer der optreden. Lid van deze club zijn de zes commu nistische landen Roemenië, Bulgarije, Joegoslavië, Hongarije, Albanië en Tsje choslowakije. Maar ook drie niet-commu- nistische landen: Oostenrijk, Grieken land en Turkije. De club wil zelfs via Oostenrijk een soort officiële status krij gen binnen het kader van de Verenigde Naties en streeft naar onderlinge steun op economisch terrein en tevens naar een „Europese veiligheid". Met andere woor den: Moskou is voor deze communistische leden niet meer de enige steunpilaar. Het ziet er naar uit, dat de Franse Luchtvaartmaatschappij Air France, die in 1965 een winst boekte van Franse frs. 34 miljoen, dit jaar een positief resultaat zal behalen van frs. 80 miljoen. De totale ont vangsten bereikten in 1966 de frs. 2 mil jard. In totaal gaven de inkomsten een stijging te zien van 12,4 percent tegen 7,4 percent het voorgaande boekjaar. De maatschappij constateerde ruim een ver dubbeling van de kostentoename. De kos ten, die in 1965 met 4,3 percent waren opgelopen, namen dit jaar toe met 9,3 percent. Gedurende de afgelopen vijf jaar is Air France er in geslaagd de kosten per 100.000 kilometer met 16,1 percent te druk ken. Tegelijkertijd gingen de tarieven met 9 percent omlaag. Geschat wordt dat het vliegverkeer dit jaar met 15,5 percent is toegenomen. Vooral het luchtverkeer op de intercontinentale trajecten gaf een gun stige ontwikkeling te zien. Het verkeer op de lange routes vermeerderde ten opzich te van 1965 met gemiddeld 21 percent. ADVERTENTIE Amsterdamsevaart 28 - Haarlem Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Graveland, van Hamburg; Wodan, Par; Spaarnestroom, Grimsby; Hinde, Londen; Lindisfame, Vitoria, voor IJmuiden; La Paloma, Kingslynn, voor Zaandam; Banggai, Barcelona; Pergo, Par; Navigare, Goole; Zwartewater. Rochester; Buka, Londen; Swift 3, Londen; Martha, Friesecke, Rotterdam, voor IJmuiden; Stella, Holmsund; Alberta, Norwich; Hemisphere, Hamburg; Lotte Skou, Antwerpen. Zondag aangekomen te IJmuiden: Thea, van Poole; IJstroom, Leith; Texelstroom, Liverpool; Tilly, Rundvik; Irene, Preston; Dania, Kopen hagen; Ardeas, Oporto; Castor, Gunness; Neder Rijn, Antwerpen; Havelland, Antwerpen; Draco, Bordeaux; Naess Meteor, Baton Rouge; Atlas, Aarhus; Trito, Dublin; Ruth Dieter, Skoghall; Wellpark, Avilez, voor IJmuiden. Maandag aangekomen te IJmuiden: Rosemary Everard, van Belfast; Bern, Par; Mithras, Opor to; Alcor-W., Kirkcaldy; Weimar, Bremen; Ramona, Moh i Rana, IJmuiden; Inge, Port Arthur; Hada 2, Par; Gertrud Russ, Manty- luoto; Lochflettersand, Oldenburgh, IJmuiden; Sinon, Madeira; Brielle, Porsgrunn, IJmuiden; J. K. Hajnm, Stockholm; Hoegh Aurore, Free town; Trans America, Antwerpen; Ittersum, Savannah; Descubridor, Avilez, IJmuiden. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Marwa, van Mantyluoto; Justo, Oslo, Velsen; Aspen, Gothenburg, Buitenhuizen; Stavos, Kotka; Rhea, Mantyluoto Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Stentor, naar Piraeus; Lauwersborg, Landskrona, van IJmuiden; Schieborg, Halmstad, van IJmuiden; Delta, Bordeaux; Nore, Stockholm; Bruse, Oslo; Eemsborg, Delfzijl, van Beverwijk; Arendskerk, Bremen; Frigga, Narvik; Artura, Turku; Noor- derkroon, Leith; Amstelborg, Delfzijl; Marietje BÖhmer, Londen, van Zaandam; Catherinapolder, Leith; Haapscalu, Tallin; Irtishless, Leningrad; Spiekeroog, Moh i Rana; Loide Venezuela, Bre men; Polydora, Stettin; Ludwigshaven, La Guaira; Draco (Noor), Stavanger; Thessee, Sa- vona, van IJmuiden; Almut, Solvesborg, van IJmuiden. Zondag vertrokken van IJmuiden: Micky Smits, naar Bremen; Middle River, Palermo; Angantyr, St. Domingo; West Riding, Goole; Oostenburgh, Le Havre; Aria, Rotterdam; Her mes. Madeira; Barhöft, Gent, van Westzaan. Maandag vertrokken van IJmuiden: Storfold, naar Abadan; Peter S., Odense, IJmuiden; Kleine Weser, Vasteras; Deborah, Selby; Vaterland, Gent; Wilma Frank, Antwerpen; Timo, Favers- ham, Zaandam; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Elli Ahrens, Colchester; Helen, Rochefort. (Indien achter de plaats van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, bete kent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) ADVERTENTIE Aagtekerk 26 v. Penang n. Port Swettenham. Adonis 23 v. New York n. Kingston. Aegis 24 v. New Orleans n. Houston. Alamak 25 te New York. Alkes 27 rede Khorramshar. Alnati pass. 27 Kaap Vilano n. Las Palmas. Amerskerk 25 te Lissabon. Ammon pass. 24 Windward n. Baltimore. Ampenan 24 te New York. Amstelhof 23 v. Port Elisabeth n. Singapore. Angolakust 26 v. Monrovia n. Abidjan. Ares 24 v. Curagao n. Le Havre. Artemis 24 v. St Kitts n. Houston. Barendrecht 26 te Fao. Bengkalis 27 te Vizakhapatnam. Beninkust 25 te Casablanca. Boissevain 25 te Port Elisabeth. Caltex Eindhoven pass. 27 Muscat n. Bahrein. Caltex Gorinchem 26 v. Stockholm n. Rotterdam. Caltex Rotterdam pass. 27 Gibraltar n. Port Said. Camitia 24 v. Curagao n. Porta Cardon. Carib Trader pass. 27 Aden n. Isle of Grain. Crania 24 ten anker Lynas Point. Dahomeykust 27 te Hamburg. Diadema 24 v. Port Said n. Mena al Ahmadi. Diloma 27 v. Suez n. Rotterdam. Doelwijk 26 v. Halul n. Rotterdam. Dorestad 25 te pullenbaai. Echo 27 te Split. Eemland 23 te Itajai. Esso Amsterdam 26 ten anker rede Porto la Cruz. Esso Den Haag 27 v. Brega n. Rotterdam. Esso Rotterdam 28 te Bombay verw. Forest Lake pass. 24 Skagen n. Milazzo Geertje Buisman pass. 24 Wight n. Richmond. Geestland 26 te Preston. Giessenkerk 24 v. Kuwait n. Suez. Gooiland 24 v. Paranagua n. Salvador. Guineekust 25 te Casablanca. Gulf Italian pass. 24 Ras al Hadd n. Portland. Hector pass. 24 Malaga n. Hamburg. Hollands Diep 24 te Birkenhead. Houtman 24 te Dar es Salaam. Isis 24 v. Barbados n. Charleston. James Benedict 26 v. Buchanan n. Baltimore. Kara pass. 24 Finisterre n. Singapore. Kloosterdijk 25 te New Orleans. Kopionella 24 te Curagao. Kossmatella 24 v. Stanlow n. Avonmouth. Kylix 24 v. Bombay n. Mena al Ahmadi. Laarderkerk 27 ten anker rede Kuwait. Loosdrecht 24 te Antwerpen. Maas Lloyd pass. 24 Tunis n. Lissabon. Main Lloyd 24 v. Sicilië n. Barcelona. Mentor 25 te Mersin. Mercurius 26 v. Georgetown n. Paramaribo. Moordrecht pass. 27 Perim n. Perzische Golf. Mijdrecht 23 te Bandar Mashur. Nestor 24 v. Volos n. Thessaloniki. Oostkerk 24 v. Genua n. Port Said. Ossendrecht 24 te Norfolk. Overijsel 24 v. Port Said n. Genua. Pericles 26 v. Antofagasta n. Arica. Philine pass. 24 Quessant n. Hamburg. Pres. William V. S. Tubman 24 v. Hamburg n. Bremen. Prins Philip Willem 24 te Aarhus. Prins Frederik Willem 25 te Birkenhead Prins Willem V 27 ten anker rede Beyrouth. Rempang 24 te Abudhabi. Rotterdam 27 te Barbados. Schiedijk 27 te New York. Schouwen pass. 24 Port Elisabeth n. V.S. Seine Lloyd 28 te Laukota verw. Sinoutskerk 25 te Aqaba. Stad Kampen 24 v. Triest n. Baltimore. Steenkerk pass. 24 Dover n. Port Said. Straat Bali 26 te Kaapstad. Straat Banka 26 te Santos. Straat Chatham 25 te Tanga. Straat Freetown 25 te Port Alexandra. Straat Rio 24 te Recife. Straat Soenda 28 te Whampoa verw. Straat Van Diemen 25 te Kaapstad. Sumatra 26 v. Penang. Tara pass. 26 Vitoria n. Santos. Tero 24 v. Callao n. Arica. Tjipanas 25 te Walvisbaai. Van der Hagen 24 v. Singapore n. Hongkong. Viana 27 te Puerto Miranda. Videna 25 te Miri. Vitrea pass. 27 Comoren Archipel n. Durban. Waterland 27 te Hamburg. Wieldrecht 24 te Bremerhaven. Willemstad 27 v. Kingston n. Ponce Puerto Rico. Zaria pass. 24 Bougie n. Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop, 26 dec. werkzaam te Marsa el Brega. Friesland, 26 dec. met „Mare Nostrum" naar Napels, 150 mijl West van Kreta. Gelderland, 26 dec. met „Padre Island" naar Castellon, 60 mijl ZZO van Malaga. Groningen, 26 dec. met twee pontons naar Ras al Khafji, 300 mijl West van Cochin (India). Hector, 24 dec. aangekomen te IJmuiden. Jacob van Heemskerck, 26 dec. met hefeiland naar Arabische Golf, ter hoogte van Cap Villano. Junior, 26 dec. werkzaam te Marsa el Brega. Noord-Holland, 18 dec. vertrokken van New Orleans. Octopus, 26 dec. werkzaam te Larne (Ierland), voor berging baggermolen „Beaver Chief". Utrecht, 26 dec. station Landsend. Willem Barendsz, 26 dec. met drie bakken naar Belem, 100 ml Noordoost van Recife (Brazilië). (Van onze correspondent) TILBURG 29 Tilburgse textielbedrij ven voelen zich gedupeerd, omdat het ge meentebestuur heeft besloten de water tarieven met dertig percent te verhogen. De fabrikanten, die het gezien de ont slagen en de aanvragen tot werktijdver korting toch al moeilijk hebben, stellen dat ze op de gewone waterprijs zelf nog eens gemiddeld 50 percent moeten beta len, om de kwaliteit van het Tilburgse water zó te verbeteren, dat het gebruikt kan worden in de wollenstoffenindustrie. Bovendien hebben veel fabrieken water kelders moeten aanleggen, omdat de wa terdruk niet constant zou zijn. Via de Kamer van Koophandel hebben de fabri kanten bij het gemeentebestuur van Til burg geprotesteerd tegen de nieuwe tarie ven voor grootverbmikers. Aanvoer van dinsdag Vijftig vaartuigen hebben dinsdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 6110 kisten vis, 70.000 kilogram tong en 330 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 2080 kisten schelvis, 540 kleine kisten schelvis, 290 wijting, 230 gul en kabeljauw, 60 kool- vis, 860 haring, 760 kleine kisten haring, 900 schol, 50 tarbot, 340 varia. Prqzen van dinsdag Per kilogram, in guldens: tarbot 7,30- 6,70, grote tong 6,47-6,28, grm. tong 6,19- 6,03, kim. tong 4.69-4,48. tong 1 5,88-5.06, tong 2 4,48-4,09. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 150-136, middel kabeljauw 148-140, gr. koolvis 124, gr. leng 120-116. Per tien stuks: gr. kabeljauw 114-98, middel kabeljauw 68-52. Per stuk: haai 254. Per hoop: vleet 96-43, rog 46-28. Per 50 kilogram- grote schelvis 35-24, schelvis 1 29-22, schelvis 2 33-21, kabel jauw 1 67-56, kabeljauw 2 62-54, kabel jauw 3 40-27, koolvis 1 47-43, koolvis 2 44-42, witte koolvis 1 54, gr. en middel schol 51-36, kim. en schol 1 55-37, schol 2 57-40, schol 3 60-40, poontjes 21-20, haai 41-36, gestripte wijting 41-22, haring 41-40, makreel 36, tarbot 245-132, ham 326 .ham (met kop) 80. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 20 kisten wijting, 40 gul en kabeljauw, 1500 haring, 3000 kleine kis ten haring, 40 schol en 5000 kilogram tong. In de Italiaanse havens zijn vanmorgen 35.000 havenarbeiders voor achtenveertig uur in sta king gegaan. De staking eindigt woensdag t« middernacht. De vakbonden eisen een nieuw arbeidscontract en hoger loon. VOORBEURS VAN HEDEN lste tydv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens 270 Kon. Olie 122.50-122.90 Philips 80.40-81.70 81.10 Unilever 86.20 K.L.M. ADVERTENTIE PUBUKATIE VAN DE STICHTING VOORLICHTINGSCENTRUM OLIESTOOK. RIOUWSTRAAT 53. DEN HAAG. Olie, dat is een rustig idee

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4