PELLENAARS: Op 5 januari nieuw gesprek over Tour voor landenteams Ploegleiders zeer gesprek KNWU ontstemd over met De Roo, Janssen en Karstens Nol Houtkamp bondscoach van KNHB Australië behield de Davis Cup Tveter maakte meeste indruk in Toensberg TRAINER WIM VAN DIJK STOPT „Ik zie de kunst niet meer in dit vak T rainers toto-tips HKB luidt 1967 in met toernooi Oud-schermer De Jong overleden Lydia Skoblikova maakt comeback Moe schaatst weer Dries had de hand van een meester Roda-EDO wordt zaterdag gespeeld Manchester United weer alleen op kop in Engeland Drie leden van één gezin kregen zware straffen WOENSDAG 28 DECEMBER 1966 15 wat is dat nou maken de renners de dienst uit Winst voor Groenman in East London Whiteley begon in Groningen met remise - .'Cl Boete voor Oomens Goede resultaten van B-ploeg basketbal Moeilijke weg Rot jongens Terug Jan Dassen Na voetbal-gevecht (Van onze sportredactie) De ploegleiders van de Nederlandse extra sportieve wielergroeperingen zijn zeer verontwaardigd over de vergadering, die de KNWU gistermiddag heeft gehouden met de drie Nederlandse A-renners Jan Janssen, Jo de Roo en Gerben Karstens. Het was een oriënterend gesprek van de Unie over een eventuele bereidwilligheid bij de renners voor deelname aan een Tour de France voor landenploegen, zoals die door de organisatoren Levitan en Goddet is gedacht voor 1967. De verontwaardiging van de ploegleiders Pellenaars, Vissers en Van der Enden richt zich vooral tegen het feit, dat zy niet gekend zijn in de vergadering. Overigens hebben de drie renners gisteren aan de vertegenwoordigers van de KNWU laten weten, dat zij op 5 januari graag weer willen praten dan echter in gezelschap van de ploegleiders en met een vertegenwoordiger van Caballero, die thans niet was uitgenodigd. Het gesprek vond gisteren niet plaats ten huize van Jan Janssen in Ossendrecht, zoals de bedoeling was, maar in het in wielerkringen zeer bekende café De Congo in Breda. „Op neutrale grond", op verzoek van Gerben Karstens, die zelf het Unie bureau in Den Haag had voorgesteld. De vergadering op 5 januari wordt eveneens in De Congo gehouden. Jan Janssen wil op die vergadering graag vergezeld worden door de baas van'zijn Franse wielerstal Pel forth, De Muer. Mr. van Ballegooyen De Jong en Joop Middelink, die gisteren namens de KNWU het gesprek voerden hebben Janssen, De Roo en Karstens gepolst over hun deel name aan een Tour voor landenploegen en hebben daarbij de namen laten vallen van vier ploegleiders, die thans niet aan een extra sportieve wielerformatie zijn verbonden. Die namen worden voorlopig nog geheim gehouden. Kees Pellenaars, ploegleider van Tele- vizier, waartoe Gerben Karstens behoort, heeft zich al fel gekeerd tegen de thans gevolgde gang van zaken. „Wat is dat nou, gaan de renners de dienst uitmaken. De Unie had eerst de ploegleiders moeten benaderen. De Unie had boem boem zo gaat het moeten zeggen. Er wordt veel te veel georiënteerd." Over de aanwezigheid van De Muer op de vergadering van 5 januari was Pellenaars bepaald niet te spreken. „Wat moet hij hier doen, als De Muer komt, dan moeten ook Magne (van Peugeot, waarvoor Beugels rijdt) en Geminiani (van BIC, waarvoor Den Har- tog uitkomt) worden uitgenodigd." Ook Ton Vissers, de ploegleider van Willem II/Gazelle, waarvoor Jo de Roo rijdt, was verbaasd over de gevolgde gang van zaken. „Er had eerst contact moeten worden opgenomen met de sponsors. De renners zijn toch in dienst van de spon sors." De manager van Caballero, (waarvoor o.a. Stegvgns en Schepers _rijdep) Frans van der Enden, was eveneens geïrriteerd over de door de Unie bewandelde weg. „Wij zijn nergens in gekend. Als er een Tour voor landenteams komt, dan zal Ca ballero toch zeker moeten meewerken. Renners moeten daarvoor ook niet in groepsverband benaderd worden, maar individueel". Van der Enden was trou wens ook teleurgesteld over de wijze, waarop de amateurs zijn geselecteerd voor de Olympische Spelen van 1968. „Ook daarbij is geen contact geweest met de ploegleiders". (Van onze korfbalmedewerker) De Haarlemse Korfbalbond luidt het jaar 1967 in met een microkorfbaltoernooi op nieuwjaarsdag in de Badmintonhal Duinwij ck", waarvoor 12 achttallen heb ben ingeschreven. Deze ploegen strijden om de Joop Vogelpoel-wisselbeker, die thans in het bezit is van de vereniging „Animo Ready". Er wordt eerst een halve competitie ge speeld, waarna de poule-winnaars in een drietal wedstrijden nog zullen uitmaken, wie beslag op de wisselbeker legt. Elly Krocké verloor dinsdag verrassend tijdens internationale wedstrijden in East London van de Zuidafrikaanse Anita van Deventer met 9-7, 4-6, 1-6. Trudy Groen man zegevierde echter met 6-4, 6-2 over de Zuidafrikaanse Peggy Mclean. In het dubbelspel zegevierden Elly en Trudy met 6-1, 6-4 over Keilerman en Jessop. In het gemengd dubbelspel won Elly Krocké tesamen met haar partner de Braziliaan Barnes met 6-1. 6-0 over Slabert en Lotter (Zuidafr.), Trudy Groenman kwam met de Joegoslaviër Pilnic tot een 6-1, 6-0 over winning over de Zuidafrikanen Anderson en Doig. Richard Karsten is er dinsdag niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de halve finales van het jeugdtoemooi om de Coupe Michel Bivort, dat in Parijs wordt gehouden. Hij werd in twee sets (6-1, 6-1) verslagen door de Tsjech Kodes. In het dubbelspel verloor Kasten met zijn Franse partner Gaillard van het Franse duo Chanfreau/Joly, dat zich kwalifi ceerde voor de halve finales met 6-4, 1-6 6-3. In Groningen is dinsdag het vijfde in ternationale jeugdschaaktoernooi begon nen, waaraan 16 deelnemers uit 14 lan den deelnemen. Deze zijn verdeeld over vier groepen van gelijke speelsterkte waaruit tenslotte een finalegroep van 8 deelnemers en een kwalificatiegroep naar voren zullen komen. Uitslagen eerste ronde: Groep A: Kiers (Ned.)-Westermeier (W.- Dld) afg., Gralka (Polen)-Whiteley (Eng) Vi-Vi. Groep B Steinberg (Rusl)-Moles (Ierl) V2-V2, Timman (Ned.)-Svensson (Zwed.) afg. Groep C Pedersen (Denem)-Ligterink (Ned) afg, Zara Dan (Roem)-Rooze (Belg) %-y2. Groep D Roth (Oostenr)-Schaufelberger (Zwits.) uitgesteld, Dragan (Joegoslavië) - Vadasz (Hong) Mt-Vz. In alle stilte is dinsdag Nederlands grootste schermer, de op vrijdag 23 de cember overleden majoor der artillerie b.d. A. de Jong, ten grave gedragen. De overledene, die driemaal Europees en achttien keer Nederlands kampioen"^herd seconc}e voorsprong op zijn landgenoot en in zijn actieve periode als schermer, be reikte de leeftijd van 84 jaar. Bij de renners Janssen, De Roo en Karstens bestaat voorkeur voor het rijden in een Tour met merkenploe gen, maar verklaarde De Roo (foto): „als het nou niet anders kan, dan moet het maar met landenploe gen. De Tour blijft de Tour en als wegrenner moet je nou eenmaal ie brood verdienen." Bij de drie A- renners bestaat wel de bereidheid om eventueel onder elkaar de dienst uit te maken voor een Tour met lan denploegen. (Van onze sportredactie) De Haarlemmer Nol Houtkamp wordt bondscoach van de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond. De 38- jarige Houtkamp, die thans nog be taalde coach van de Amsterdamse hoofdklasser ABC is, wordt bij de KNHB assistent van Charles Urbanus. De honkbalbond zoekt naar nóg een assistent van Urbanus. De Ameri kaanse adviseur, die de KNHB jaar lijks naar Nederland laat komen dit jaar Hal Smeltzly zal met dat driemanschap de technische leiding van de honkbalbond hebben. Houtkamp zal in het honkbalseizoen 1967 nog verbonden blijven aan ABC. In belangrijke mate zal hij echter al betrok ken worden bij de leiding van het Neder landse honkbal. Houtkamp gaat in ieder geval mee naar de Europese kampioen schappen en zal ook deel uitmaken van de leiding van de groep, die voor dat kampioenschap in West-Duitsland in een trainingskamp zal gaan. Ton "Vissers: „sponsors zijn toch de baas". Dank zij een overwinning van Roy Emerson in het derde enkelspel van de finalewedstrijd tegen India heeft Austra lië woensdag in Melbourne de Davis Cup behouden. Door de zege van Emerson, die Ramanathan Krishnan in drie sets ver sloeg (6-6, 6-2, 10-8), werd de stand in de wedstrijd 3-1. Emerson had 95 minuten nodig om Krish nan te verslaan De Indiër was nog slechts een schaduw van de speler, die dinsdag in het dubbelspel had uitgeblonken. Fred Stolle had met Mukerjea aan merkelijk meer moeite in het laatste enkelspel. De lange Australiër zegevierde in vijf sets: 7-5, 6-8, 6-3, 5-7, 6-3. De eindstand van de wedstrijd Austra liëIndia is dus 4-1, omdat Stolle en Emerson al op de eerste dag de enkel spelen wonnen en op de tweede dag Roche en Newcombe het dubbelspel ver loren. De Russische schaatsenrijdster Lydia Skoblikova, tijdens de spelen van Inns bruck winnares van alle gouden medail les, maakte een bijzonder sterke come back nadat zij twee jaar haar sportieve carrière had onderbroken door de geboor te van een dochtertje. Dinsdag, tijdens de eerste grote schaatswedstrijden in Rusland, noteerde zij 47.8 sec. over 500 meter en 2 min 34.4 sec over 1500 me ter en nam met 99.267 punten de leiding in het algemeen klassement. Per Ivar Moe heeft bij een officieuze oefenwedstrijd in Lillehammer gister avond goede tijden gemaakt. De 22-jarige Moe legde de 500 meter af in 42.2 secon den en de 1500 meter in 2 minuten en 15 seconden. Op de vraag of hij weer aan wedstrijden gaat deelnemen zei Moe: „Ik zal beslist nog niet uitkomen op de Noor se kampioenschappen in Trondheim op 7 en 8 januari, maar misschien doe ik later in het seizoen nog wel aan een wedstrijd mee. Ik ben blij dat ik in vorm ben". Moe verklaarde eerder in het jaar dat hij het schaatsen er geheel aan wilde ge ven om zich aan zijn studie te wijden. Bjoern Tveter die zich op de eerste dag van de schaatswedstrijden in Toensberg met een snelle 500 meter in 41.6 sec. en een vijfde plaats over 3000 meter in 4.36.4 op de eerste plaats in de rangschikking had genesteld, liet er gisteren op de twee de dag een fraaie 1500 meter in 2 min. 09.3 sec. op volgen, hetgeen hem de zege bracht en tevens een nieuw baanrecord betekende. Hij zou een matige 5000 me ter moeten rijden om de overwinning te zien ontgaan, maar in zijn rit tegen stayer Fred Anton Maier was daar weinig kans op. Fred Anton noteerde de snelste tijd van de dag met 7 min. 45.3 sec. en zoog de 22-jarige Tveter in zijn kielzog mee naar 7.54.7. Hij was met 178.237 punten zeker van de eerste plaats. Kees Verkerk, die over 1500 meter op een gedeelde tweede plaats beslag legde met Ivar Eriksen in 2 min. 09.6 sec. no teerde over 5000 meter 7 min. 51.4 sec., hetgeen hem achter Maier een tweede plaats opleverde, doch onvoldoende was om de jonge Tveter van de eerste plaats te verdringen. Waren de verrichtingen van Verkerk van goed gehalte in zijn eerste grote wedstrijd van het jaar, Ard Schenk, geloofde het wel over de 5000 meter in 8 min. 12.6 sec. Een van de spannendste ritten van de 1500 meter was zonder twijfel het duel van Verkerk en Schenk, met 2 min. 05.3 sec. wereldrecordhouder over de 1500 me ter. Schenk startte snel (27.5 tegen 28.- sec. voor Verkerk) maar de kleine man uit Puttershoek kwam terug, overrompelde Schenk (1.00.5 tegen 1.01.-) trok snel door de bochtemnaar 1 .min. 34.5jaet.een volle finishte in 2 min. 09.6 sec. tegen Schenk 2 min. 13.3 sec. Uitslagen 1500 meter: 1. Tveter (Noor) 2.09.3; 2 Eriksen (Noor) 2.09 6; 3. Verkerk (Ned.) 2.09 6; 4. Stiansen (Noor) 2.11.2; 5. Smurgrav (Noor) 2 12 0; 6 Maier (Noor) 2.12.5; 7. Lier (Noor) 2.12.8; 8. Lindh (Noor 2 12.9; 9 Schenk (Ned.) 2 13.3; 10. Guttormsen (Noor) 2.13.5; Grunvold (Noor) 2.13.5. 5000 meter: 1. Maier (Noor) 7.45.3; 2. Verkerk (Ned 7.51.4; 3. Guttormsen (Noor) 7.53.0; 4. Tveter (Noor) 7.54.7. 5. Nilsson (Zweden) 7.58.6; 6 Bollerud (Noor) 8.00.8; 7 Stiansen (Noor) 8.03.0; 8. Holtung (Noor) 8.05.3: 9. Dalby (Noor) 8 07.3; 10 Grunvold (Noor) 8.07.4; 16. Schenk (Ned.) 8.12.6. Eindklassement: 1. Tveter 178.137 pnt.; 2. Ver kerk 179 473; 3 Stiansen 180.626; 4. Eriksen 180.677; 5. Maier 181.164: 6. Guttormsen 181.650; 7 Schenk 182 676: 8 Grunvold 182.823; 9. Lier 183.750; 10. Smorgrav 183.913; 11. Nilsson 185.340. Oomens, die vorige week zondag tegen Feijenoord voor de eerste maal voor Elinkwijk is uitgekomen, heeft zich in die wedstrijd onbehoorlijk gedragen tegen over de scheidsrechter. Hij is door de K.N.V.B. beboet met honderd gulden. Te vens is hij, ingaande 20 december, voor twee wedstrijden voorwaardelijk ge schorst, met een proeftijd van één jaar. De Velox-speler Huygens is, ingaande 22 december voor twee wedstrijden ge schorst, daar hij tijdens de op 18 decem ber gespeelde wedstrijd RBC-Velox bij herhaling opmerkingen over de leiding maakte en vloekte. Het Nederlandse basketbal-B-team heeft dinsdag tijdens de voorronden van het internationale basketbaltoernooi in Bremerhaven twee overwinningen be haald. Onze landgenoten versloegen het Duitse B-team met 38-29 en vérvolgens een Amerikaans legerteam met 41-34. „Ik zie de kunst niet meer in dit vak", mompelt trainer Wim van Dijk in de kleine zijkamer van zyn ouderlijke woning aan de Oude Wassenaarseweg in Wassenaar. Hij staart naar een foto van zijn broer Dries, die aan de muur hangt. „Met hem heb ik dat altijd wel gezien. Met hem heb ik jarenlang gestreden om tot perfectie te komen. Nu hij is weggevallen zie ik geen nieuwe combinatie meer, niet zoals wij die hadden. Daarom stop ik ermee". Dit bericht heeft Duindigt geschokt. Na het zo plotseling overlijden van top-jockey Dries van Dijk staakt zijn anderhalf jaar jongere broer Wim, de „brains" achter de talloze successen van stal-Schoonheim zijn werk als trainer. Een gevoelig verlies voor de Nederlandse rensport. Hij pakt de foto van de wand en zegt: „zie je hem daar zitten op dat paard? Dat is een eenheid. Die jockey zit met rechte rug, ontspan nen schouders en aangesloten benen en kruis. Hij drijft met zijn benen, geeft een druk tegen de lendenen van het paard dat geleerd heeft om die drukimpuls in zichzelf te brengen, de spieren meer aan te spannen. Nou kun je twee dingen doen als dat paard zich van achteren meer gaat oprichten, meer gaat stuwen. Je kunt hem een vrijere teugel geven. Maar je kunt hem ook meer bij je houden, waardoor hij verhevener gaat lopen. Dat deed Dries. Dat is één spanning opgeroepen door de druk' van de kuiten van de ruiter, die de ruiter zelf als die druk helemaal door het paard is gegaan weer terug op zijn hand opvangt. Dat is dus één gesloten cirkel. voren af aan moet beginnen. Ik moet me voortdurend beheersen als ik zie hoe een ander op Jolly Jinks zit en dat paard lijdt zonder dat de jockey het zich bewust is. Ik moet mezelf pressen om elke dag naar de stal te gaan, een gloednieuwe stal, die we samen hebben ontworpen omdat we nu we alle denkbare successen in eigen land al gehad hadden naar het buitenland wilden. „De meeste mensen krijgen die impuls niet in het paard. Lukt het wel, dan vangen ze die druk niet goed op en dan gaat het paard zich er aan onttrekken, omdat het een zekerheid kwijtraakt. Dat onttrek ken doet het paard door achter het bit te gaan lopen, de kin in de hals te leggen. Dan gaat de spanning, die eigenlijk in de handen van de rui ter terug moet komen, weg achter de derde nekwervel, waar het dier een stijfheid krijgt, die de totale souples se schaadt. Om dat goed te begrijpen dit te kunnen doen, moet je de moei lijkste weg bewandelen. Die coördi natie van spieren, die je zelf moet tonen en overbrengen op het paard, dat samenspel van hulpen, dat kost je acht jaar hard werken. Iedere dag drie vier paarden rijden, plus een grote dosis talent bezitten. Heb je dat niet dan komt het er nooit. Dries en ik kregen het er samen in, daar hebben wij volgens ons onze successen aan te danken. Het klinkt eigenwijs, maar het is zo. „Wij staan hier op Duindigt be kend als eigenwijze rotjongens. Dat Wim van Dijk hindert niet zolang een ander niet heeft kunnen bewijzen dat ik er naast zit, dat ik fout werk. Door on ze theorie reden wij anders. Dries reed altijd veel langer, gestrekter dan een andere jockey, omdat hij zijn paarden met de benen reed, van achteren naar voren. De meesten rijden van voren naar achteren, doen het met te korte beugels en hangen in de monden van de paarden waar door je een grotere spanning opwekt, die de souplesse geweld aan doet. Een paard, dat voor de benen is, gaat vriendelijk van start af. De handen van de ruiter pakken de mond, dus de ruiter heeft het ini tiatief. Dan komen die paarden ook over de schouder. Bij Dries doken die paarden, die gingen naar bene den en daar bleven ze liggen en dan waren ze gelukkig. Begrijpt u me? Dat paard ging harmonisch,in even wicht over de baan, één met zijn ruiter, lichamelijk en geestelijk!" „Om dat te bereiken hebben Dries en ik jarenlang gezwoegd", vervolgt Wim van Dijk. „Elke morgen waren we om vijf uur in de stal en die slo ten we pas 's avonds elf uur. Die energie kan ik er niet meer instop pen, nu weet ik dat ik weer van Het is nu werk, platte arbeid voor m.e geworden, geen kunst meer, geen streven meer naar perfectie. Wie weet kom ik over enkele jaren terug als blijkt dat ik de rensport toch niet vergeten kan. Als ik misschien een andere jockey heb gevonden, die het in zich heeft top te worden. Een jockey moet rustig zijn, sober kun nen leven. Hij moet gevoel voor het ritme van het paard hebben om het zo weinig mogelijk te hinderen. Hij moet opdrachten kunnen rijden, koersinzicht hebben en goed zijn ge wicht kunnen houden. Maar vooral: een jockey moet een fijne gevoe lige hand hebben. Als ik mijn piano leraar een stuk zie spelen, zijn soe pele polsen en vingers zie, zijn aan slag hoor, durf ik het eerste uur niet meer achter dat instrument te gaan zitten. Dries had de hand van een meester. (Van onze sportredactie) Er werden door de deelnemers in onze totoprognoses van vorige week geen opzienbarende scores geboekt. De heer De Vos van RCH bracht het er nog het beste af met zeven punten. Trainer De Visser van Telstar behaal de evenals zijn collega van EDO een punt minder. De heer Gosen van Haar lem, een van de belangrijkste kans hebbers op het uitstapje naar de finale van de Engelse FA-cup, bleef met vijf punten beneden zijn gebruikelijke re sultaat. Het goede resultaat dat zijn ploeg tweede kerstdag boekte maakte echter dat de heer Gosen er niet zo zwaar aan tilde. Tenslotte duurt het poolseizoen nog lang. Optimistisch was het Haarlem-bestuurslid ook over de ziekte van topscorer Couperus. Waar schijnlijk zal de produktieve midden voor op nieuwjaarsdag tegen Veendam wel weer van de partij zijn. In de totaalstand is weinig veran derd. Trainer De Visser liep een puntje op de heer Gosen uit maar de overige deelnemers bleven op ruime afstand. De stand is nu: De Visser 155, Gosen 153, De Vos 144; Klijn 133. Hun prog noses (in dezelfde volgorde) voor toto 26 luiden; Aston VillaArsenal 3 3 2 2 FulhamStoke 2 12 2 LiverpoolEverton 2 13 1 Manchester UnitedLeeds 3 111 Nottingham F.Sheffield U. 1 2 1 3 Sheffield W.—Chelsea 2 2 2 2 Southampton—Blackpool 112 2 SunderlandManchester C. 3 1 1 3 West HamLeicester 13 11 BurnleyW. Bromwich A. 1 3 1 3 TottenhamNewcastle 1111 WolvesIpswich 3 12 1 HuddersfieldCarlisle 113 2 rmnnnAnAAAnnAAnnnn/wtnftfwwwwwMWVWWvwvwvwiftr/' ■■■■■■«■■■■■■mumAJuuiAAAAAAAA*«uiAAAAAA<iAA***Aww**w*»*AAAAiiiiAiiAA<uyyimiAiim><wiiiwimi (Van onze sportredactie) De wedstrijd Roda-EDO, die op nieuw jaarsdag gespeeld zou worden, wordt za terdag al gespeeld. Ook de wedstrijden Elinkwijk-Go, Ahead en PSV-Twente, NEC-RBC en Wilhelmina-Baronie, die op 1 januari zouden worden gespeeld, zijn verschoven naar 31 december. Manchester United heeft 24 uur nadat hpt de eerste plaats op de ranglijst van de Engelse league aan Liverpool had moeten afstaan, opnieuw alleen de leiding genomen. Op de laatste dag van het kerst programma zegevierde Manchester Uni ted gisteren met 2-0 over Sheffield Uni ted, hetgeen een revanche betekende voor de nederlaag die het tegen dezelfde club op tweede kerstdag leed. Manchester heeft thans de leiding met 32 punten, twee meer dan Liverpool dat dinsdag niet speelde. Stoke City schoof op naar de derde plaats door een 4-3 zege over Burnley en Chelsea, dat voor de feestdagen op de tweede plaats stond tuimelde naar de vierde na twee nederlagen tegen Liver pool. Tottenham Hotspur, dat meer dan 6. miljoen gulden spendeerde aan nieuw spelersmateriaal bleef teleurstellen en speelde gelijk: 0-0 tegen het laag geklas seerde West Bromwich Albion. De uitslagen. Aston VillaSunderland 2-1, FulhamLeicester City 4-2, Manches ter UnitedSheffield United 2-0, Shef field WednesdayManchester City 1-0, SouthamptonArsenal 2-1, Stoke CityBurnley 4-3, Tottenham Hotspur West Bromwich Albion 0-0. West Ham UnitedBlackpool 4-0. (Van onze correspondent) Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Emmerschans is door de KNVB ge straft met het spelen van vier thuiswed strijden zonder publiek waarvan twee voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar wegens de ernstige ongere geldheden, die zich hebben voorgedaan tijdens de op 16 oktober gespeelde wed strijd Emmersehans-Sehoonebeek, waar bij de scheidsrechter werd gemolesteerd. Verder werden drie leden van één gezin, die hierbij betrokken waren, zwaar ge straft. Het Emmerschans-bestuurslid R. Idema werd, ingaande 14 december, voorgoed het recht ontzegd, een functie in de KNVB, een zijner afdelingen of een aan gesloten vereniging te bekleden, alsmede de terreinen en lokalen der vereniging te betreden, aangezien hij de scheidsrechter een vuistslag in het gezicht heeft gegeven. Het lid van Emmerschans W. Idema werd,, ingaande 21 oktober 1966 tot 21 oktober 1973, dus voor zeven jaar, ge schorst. Bovendien werd hem voorgoed het recht ontzegd, aanvoerder van een voetbalelftal te zijn of een functie te be kleden in de KNVB, één zijner afdelin gen of een aangesloten vereniging. Als aanvoerder heeft hij zich in die wedstrijd schuldig gemaakt aan gevaarlijk spel en aan het maken van aanmerkingen op de leiding. Bovendien heeft hij de scheids rechter in de buik getrapt. Aan J. Idema werd, wegens handtaste lijk optreden jegens de arbiter, een schor sing voor vijf jaar opgelegd. IJSHOCKEY. Een Nederlandse jeugd- ijshockeyploeg, die in Arosa deelneemt aan een toernooi voor spelers tot 19 jaar, heeft dinsdag les gekregen van Tsjecho- slowakije. Met 34-1, tussenstanden 15-0, 14-0, 5-1, werd Nederland aan de kant gespeeld.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15