Houtkamp is vooral in topsport geïnteresseerd Meer leren Vasas beboet Rus Steinberg te sterk voor Nederlandse jeugdkampioen m Volleyballers namen afscheid van Haarlemse Krelagehuis Flamingo's speelt 19 januari thuis tegen Juventud Badalona Pat Mat na nederlaag in degradatiegevaar Storks neemt plaats van HCAW over in hoofdklas P BETER SPELPEIL DOOR CONCENTRATIE VAN DE BESTE SPELERS" Trainer Peeman weer terug bij Haarlem Groenman door Walkden gewipt Schaaktoernooi in Groningen Ball evenaarde wereldrecord Veertien dammers strijden om titel Leiderspositie van ZSC erg wankel KNWU geeft Duyndam geen proflicentie Bouwhuis eerste in Oliebolprijs Pele denkt aan „uitlening" HCK zag af van positie honkbaltop DONDERDAG 29 DECEMBER 1966 15 Assistent bij KNHB van Charles Urbanus Coaches Altig en Renz op kop in Zesdaagse van Keulen Orantes-Goven finale om wereldtitel jeugdtennis (Van onze sportredactie) „Dat speeltuinidee van iedereen bezighouden, dat mag er wel uit. Honkbal is typisch een sport, die als je er niks van kunt, beter is om mee te stoppen. Ga dan maar liever voetballen." Vlotte prater Nol Hout kamp, de 38-jarige coach van de Amsterdamse hoofdklasser ABC en per 1 januari assistent van KNHB-bondscoach Charles Urbanus, wil zo'n opmerking wel kwijt al beseft hij door dit soort meningsuitingen in con flict te komen met zeer velen in de Nederlandse honkbalwereld. Als assistent-bondscoach deert dat Houtkamp niet, want hij wil er graag voor uit komen voornamelijk belangstelling te hebben voor topsport. „Ik heb geen belangstelling voor dat werk met jongens, die het toch nooit zullen Ieren. Ik weet wel dat het in strijd is met de doorsnee opvatting van de ideale clubman", waarvoor hij overigens waardering heeft, „maar ik huldig dit standpunt nu eenmaal." Houtkamp is en dat is dan een uitvloei sel van zijn antipatie tegen speeltuinwerk in de honkbalsport een voorstander van concentratie van de beste spelers. Ook die opvatting maakt hem tot een strijdbaar element in de vaderlandse honkbalwereld. Houtkamp wordt wel van ronselen beticht, omdat zijn vereniging ABC in de laatste jaren een zeer opvallende grote toeloop heeft gehad. Aan het eind van het vorige seizoen Nol Beenders, van Schoten bij voorbeeld, die door bondscoach Charles Urbanus als veelbelovenste jeugd speler van Nederland werd gekozen. „Het is een neef van me, hij komt hier vier vijf keer per week over huis" en over de andere overschrijvingsgevallen: Charlus Urbanus is zo'n man, die helemaal in de honkbalsport zit. De 53-jarige bonds coach heeft nu in Houtkamp een eerste jongere assistent en zal er nog een uit zoeken uit de kandidaten, die zich aan gemeld hebben na een advertentie in Honkbalnieuws, het officiële orgaan van de honkbalbond. In Houtkamp heeft hij een assistent, die niet houdt van halfbak ken sport beoefenen. Een man, die meent, dat de honkbalsport gediend zou zijn met het toelaten van sponsors, die met hun geld de dure sport, die honkbal is, aan trekkelijker kunnen maken. „Daarvan moet een bedrijf de vruchten plukken. Laat dat dan maar lekker reclame ma ken. Als de sport er maar goed van wordt Nol Houtkamp is vanaf zijn twaalfde jaar actief in de honkbalsport. Tot 1954 als lid van RCH, vervolgens drie jaar als lid van HCK en vijf jaar bij EHS en na de fusie met EDO bij de Haarlem Nicols. Daarna stapte Houtkamp over op het coachen en bemachtigde de twee diploma's, die in Nederland voor coaches te bereiken zijn. „De assisten tie van Charles zie ik als een nieuwe mogelijkheid om te leren. Het contact met de Amerikaanse adviseurs zal in tensiever zijn, ik trek meer op met Charles Urbanus, die het in Nederland voor het zeggen heeft en dat alles kan mijn kennis van honkbal alleen maar vergroten". Honkbalkennis deed Houtkamp in het verleden ook al op door de contacten met de Amerikaanse coaches, die Ne derland aandeden en door Gé Hoogen- bos, de man, die komend jaar het coachen verwisselt voor het manager schap bij de Haarlem Nicols. „Zo'n splitsing is ideaal. Wij bij ABC zijn er ook bijna aan toe". Wij bij ABC en dat tekent Houtkamps blijvende belang stelling voor de Amsterdamse hoofd klasser. „Mijn werk bij de club wordt niet geschaad. Bij de honkbalbond heb ik geen full time job. Bij ABC strekt mijn contract zich ook nog over volgend jaar uit". „het is logisch dat spelers van vereniging veranderen, wanneer ze menen een betere training te krijgen, een prettiger klimaat te ontmoeten om hun sport zo goed moge lijk te spelen. Het is logisch, dat een spe ler zoekt naar de beste mogelijkheden om topsport te beoefenen." Concentratie van de beste spelers, ook bij de jeugd, is een van Houtkamps op vattingen voor verbetering van het spel peil. Een ander is meer kennis bijbrengen bij de coaches („zij moeten overwicht hebben, moeten zelf alles kunnen, moeten discipline bijbrengen"). Houtkamp, zelf de eerste officieel betaalde coach in Neder land, ziet in betaling van de coaches een logische zaak. Hij hoopt zelfs op betaling van de spelers, al verwacht hij dat niet binnen afzienbare tijd. „Daarvoor zijn be tere toeschouwersaccommodaties nodig, meer publiek zo'n 5.000 per wedstrijd en een beter spelpeil." Zo denkt de nieuwe assistent bonds coach per 1 januari over honkbal, de sport, die hij meer dan geestdriftig ambieerde te spelen en ambieert leiding te geven. „Ik wil er zelfs tussen zitten. Als ik ooit het aanbod kreeg om helemaal in de honkbalsport te gaan, onmiddellijk." (Van onze sportredactie) Trainer Peeman is weer terug bij Haarlem. Het meningsverschil, de reden waarom de heer Peeman don derdag bij Haarlem vertrok en dan ook zondag niet op de trainersbank te vinden was tijdens de wedstrijd HaarlemTubanti, is uit de wereld geholpen in een gesprek tussen het bestuur en de heer Peeman. Gisteren trainde de heer Peeman de semi-profs van Haarlem weer. Bij Haarlem dus weer alles in orde Bij DOS is het mis. Daar heeft manager Tim v. d. Laan ontslag genomen na een me ningsverschil Trudy Groenman, die als vijfde was ge plaatst bij het tennistoernooi van East London, heeft woensdag in de kwartfina les haar meerdere moeten erkennen in de Rhodesische Pat Walkden, die de Gro ningse bij vorige gelegenheden reeds meermalen de voet heeft dwarsgezet, Trudy verloor met 1-6, 6-0, 6-8. Het was in het geheel geen gelukkige dag voor Nederland, want in de derde ronde van het dames dubbelspel verloren Trudy Groenman en Elly Krocké met 4-6, 6-2 3-6 van de jonge Zuidafrikaantjes Joan Wilshare en Laura Rossouw. Na de eerste nacht in de zesdaagse van Keulen had het Duitse koppel Rudi Altig/Sigi Renz donderdagmorgen bij de neutralisatie met 62 punten de leiding. De stand was verder: 2. Bugdahl/Sercu (Did /Belg) 52, 3. Lykke/Eugen (Denm) 50 op één ronde: 4. Kemper/Oldenburg (Did) 38, 5. Beghetto/Gieseler (It/Dld) 31, 6. Post/Pfenninger Ned/Zwits) 30 Het bestuur van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft Vasas Boedapest een boete opgelegd van 2000 Zwitserse fran ken (ongeveer 1650 gulden) in verband met de ongeregeldheden, die ontstonden na de onlangs gespeelde Europa cupwed strijd Vasas-Intemazionale Milaan. De toeschouwers wierpen toen flessen op het terrein en zij moesten door de Hongaar se spelers tot rust worden gemaand. De UEFA heeft voorts gedreigd, dat bij herhalingen mogelijk zal worden besloten dat een volgende wedstrijd voor een Eu ropa Cuptoernooi op neutraal terrein moet worden gespeeld. De jonge Rus Steinberg heeft gisteren in de 2de ronde van het Niemeyer jeugd schaaktoernooi in Groningen de Neder landse jeugdkampioen Jan Timman in een scherp gespeelde partij verslagen. De afgebroken partij uit de eerste ronde tus sen onze nationale jeugdkampioen en de Zweed Gert Svensson eindigde in remise. Zoals bekend plaatsen de eerste twee van de vier groepen met elk vier deel nemers zich voor de finale-poule. In de voorronden moeten zes partijen worden gespeeld. De afgebroken partij tussen onze land genoot Kiers en de Duitser Westermeier eindigde in een overwinning voor de laat ste. Kiers scoorde een half puntje in zijn woensdag gespeelde partij tegen de Pool Gralka. Westermaier moest in de sterke Engelsman Whiteley zijn meerdere er kennen. De uitslagen van de tweede ronde lui den: Groep A: Westermaier (W.Dld.) - Whi- De veertienjarige Amerikaanse Catie Ball heeft donderdag tijdens zwemwed strijden in Fort Lauderdale het wereld record op de 100 meter schoolslag geëve naard. Met 1 minuut en 15,7 seconden liet Catie Ball dezelfde tijd afdrukken als de Russische Galina Prozumenschikova op 17 juli van dit jaar in Moskou Ada Kok won in Fort Lauderdale de 100 me ter vlinderslag in 1.07.2. (Van onze volleybalmedewerker) Met een afdelingsprogramma zonder „top-wedstrijden" hebben de volleyballers gisteravond afscheid genomen van het Krelagehuis dat de volleyballers bijna zestien jaar onderdak heeft verschaft. Het afdelingsbestuur van de volleybal- bond dankte gisteravond de heer Hage- man, zaalhouder van het Krelagehuis, voor de langdurige prettige samenwerking en bekrachtigde zijn dank met een ge schenk. Van 4 maart tot en met 1 april zullen veertien dammers in Utrecht en Apel doorn de strijd aanbinden om het per soonlijk kampioenschap van Nederland. In Utrecht worden de eerste zeven ron den afgewerkt, waarna in de laatste week van maart de resterende zes ronden in Apeldoorn worden gespeeld. De deelne mers zijn: Piet Roozenburg (Haaksber gen), Ton Sybrands (Amsterdam), Dan- nes van der Staaij (Den Haag), Wim van der Sluis (Amsterdam), Douwe de Jong (Groningen), Oebele Hoekstra (Leeuwar den), Jan Bom (IJsselstein), Geert van Dijk (Bennekom), Jan Weerheijm (Den Haag), Ferdi Okrogelnik (Heerlen), Wim de Jong (Haarlem), Kees Varkevisser (Katwijk aan Zee), Jan van Leeuwen (Leiden) en Harm Wiersma (Leeuwar den). (Van onze sportredactie) Flamingo's en Juventud Kaldo Ba dalona spelen hun wedstrijden in het toernooi om de Europa Bokaal voor bekerwinnaars op 8 en 19 januari. De eerste wedstrijd wordt in Badalon gespeeld, de tweede in de Kennemer Sporthal in Haarlem. Flamingo's en Badalona treffen elkaar voor de acht ste finale van het basketballtoernooi. Oorspronkelijk zou de retumwedstrijd niet op donderdag 19, maar op 21 januari de dag van de officiële opening van de Kennemer Sporthal worden gespeeld. Badalona heeft hiervan echter moeten af zien, omdat dan de voorbereiding op de wedstrijd op 23 januari tegen Real Ma drid voor de Spaanse competitie in gevaar zou komen. Dat is de topwedstrijd in die competitie. Real en Juventud delen de eerste plaats. De Spaanse t.v. zendt de wedstrijd uit. Real wilde het niet stellen zonder de baten van die uitzending te incasseren en wilde de wedstrijd daarom niet verschuiven. Juventud Kaldo Badalona is evenmin als Flamingo's de nationale bekerkam pioen, alhoewel gespeeld wordt in het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars. Juventud verloor de beker finale vorig seizoen van Real Madrid, maar mocht uitkomen in het Europese toernooi, omdat Real als landskampioen deelnamen aan het Europese toernooi voor landskampioenen verkoos. Flamingo's kwam in het toernooi om de Europa Bo kaal, doordat de N.B.B. bij gebrek aan een bekertoernooi de nummer twee van de competitie hiervoor inschrijft. Juventud beschikt in Luiz, Martinez en Buscato de beste spelers. Het zijn erva ren internationals, waarvan Buscato vo rig seizoen werd uitgeroepen tot de beste speler van Spanje. Als basketbalnatie staat Spanje zeer goed aangeschreven. IJSHOCKEY. De Nederlandse junioren hebben woensdag op de tweede dag van het ijshockey-landentoernooi in Arosa op nieuw een zware nederlaag moeten in casseren. Onze landgenoten verloren met 15-2 van Zwitserland. (Van onze schaakmedewerker) Hoewel de Zaanse schaakclub ZSC, dank zij een 6'/j-3!4 overwinning op Het Oosten 2, de leiding heeft genomen in de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond begint het er meer en meer naar uit te zien dat het kampioenschap bij Castricum of Heemstede zal terecht ko men. Het groter aantal gespeelde wed strijden is er mede oorzaak van dat ZSC nog op de eerste plaats troont maar de ploeg heeft reeds vier verliespunten waar Castricum slechts eén punt moest afstaan en Heemstede twee punten. Bovendien hebben deze ploegen elkaar reeds ontmoet zodat van een „onderling afmaken" geen sprake meer zal zijn. a Castrichm verbeterde haar positie via een zege op het toch wel wat beneden zijn kunnen spelend Beverwijker Pat Mat. De 6-4 nederlaag betekende voor Pat Mat tevens het luiden van de noqdklok want als er nu tegen Purmerend geen winst zal worden geboekt zullen Van Scheltinga c.s. één van de twee ploegen zijn welke tot degradatie verplicht zijn. Heemstede nam op Santpoort een 41/!-31/2 voorsprong en zal vermoedelijk wel winnen. Het was een spannende wedstrijd waarin het krachtsverschil gering was. De rangschikking ziet er als volgt uit: 1. ZSC 6 5 5. Het Oosten 2 4 4 2. Castricum 5 3 6. Pat Mat 2 5 3. Heemstede 4 3 7. Purmerend 1 3 4. Santpoort 4 3 Nog te beslisser» Purmerend-Castricum (3'/2-4V2) en Heemstede-Santpoort (4Vi- 3Vi). In de eerste klasse A werd de positie van Het Oosten 4 er niet prettiger op nu van een mede-gegadigde voor de degra datie Schaakmat uit Noord-Scharwoude met 4-6 werd verloren. De onderbroken wedstrijd tegen Schaaklust (Andijk) werd nog niet beslist. De Haarlemmers hopen in deze wedstrijd nog een gelijkspel te behalen. Met winst op Oppositie (Heiloo) heeft Het Witte Paard 2 (Koog a/d Zaan) voorlopig beslag gelegd op de eerste plaats in de 2e klasse B. Saende, dat hier Caïssa 2 overtroefde is hier nog volop in de running. Bergen zegevierde in de 3e klasse A in het belangrijke gevecht met Schaaklust 2 en heeft nu beste vooruitzichten gekre gen op het kampioenschap. Castricum 3 heeft middels een zege op Assendelft een reële kampioenskans behouden in de 3e klasse B. De strijd om de leiding in de 3e klasse C is voorloopig in het voordeel van Weenink 3 beslist. De Beverwijkers zegevierden over Castricum 4 en hebben nu twee punten voorsprong. Een stevige zege op Heemstede 3 heeft Rolland 2 een plaats gebracht in de leidende groep van de 3e klasse D. Purmerend 3 is aan het hoofd van de ranglijst gekomen in de 4e klasse B terwijl het Haarlemse HWP 2 in de 4e klasse D onverstoorbaar doorgaat haar puntentotaal op te voeren. Het be halen van het afdelmgskampioenschap is voor dit team slechts een kwestie van tijd. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: Overgangsklasse: ZSCHet Oosten 2 61/*3'/*; CastricumPat Mat 64; HeemstedeSantpoort 41/:3'/i voorlopig (1. Santenv. d. Enden 10; 2. VerbeekVan Rongen 10; 3. LingbeekPels afgebr.; 4. Altena—Sterk Sr. 01: 5. v. d. Berge—Kievit 01; 6. MuuszeSterk Jr. afgebr.: 7. HuizingDe Jong remise; 8. KetelNieland 10. 9. SonderlandKruyff 10; 10. Van Ros- sumBlansjaar 01). Ie klasse, afd. A: Het Oosten 4Schaakmat 4—6. 2e klasse, afd. B: Het Witte Paard 2Oppo sitie 5'/»4Vi; SaendeCaïssa 2 7Vt21/». 3e klasse, afd. A: KTV 2Aris de Heer 3Vi 6Schaaklust 2Bergen 4l/«5Vi; Schaakmat 2Wieringermeer 2 6'/*—3'/t; afd. B: Castricum 3Assendelft 64; afd. C: Weenink 3—Castri cum 4 5l/s4Vt; Kijk Uit 4Excelsior 2 6Vt31/»; afd. D: Heemstede 3Rolland 2 21/»Het Oosten 5—VHS 3 6-^. 4e klasse, afd. B: Het Witte Paard 3—Purme rend 3 46; afd. D: De Vier TorensHWP 2 3'/j6V«; afd. C: De Vier Torens 2VHS 5 44 voorlopig. De zeventien jarige Spanjaard Manuel Orantes heeft zich gisteren geplaatst voor de finale van het enkelspel van de Orange Bowl, het officieuze wereldkampioen schap tennis voor jeugdspelers dat in Miami wordt gehouden. In de finale komt Orantes uit tegen de Fransman Georges Goven. In de afdelings-eersteklasse wordt voortdurend fel gestreden om de eerste zeven plaatsen op de ranglijst. De laat ste zeven ploegen zullen uit de hoogste afdelingsklasse verdwijnen. De teams van OVRA deden gisteravond goede zaken het eerste team won van het moeilijk te kloppen FES in drie sets (15-9, 15-10 en 15-13) en de reserves van de rijksambte naren versloegen na een uitermate span nend scoreverloop VCIJ 2 met 15-7, 13-15 17-15 en 15-13. Deze goede resultaten brachten de OVRA-teams stevig boven de streep. Alliance 2 en HBC hebben hard voor de punten gewerkt, een gelijk spel werd het resultaat; 15-12, 9-15, 15-6 en 14-16. De situatie in de eerste klasse heren luidt nu: HVS 2 8-15, HSVC 8-14, OVRA 9-13, OVRA 2 8-11, Gios 7-9, FES 8-9 HVS 3 7-8, De Blinkert en VCM 7-5 PWN 8-5, die Raeckse 2 7-4, Alliance 2 8-4, HBC 7-3 en VCIJ 2 7-1. De uitslagen van de woensdagavond ge speelde wedstrijden luidden: Heren; Alliance 2-HBC 2-2, VCIJ 2- OVRA 2 1-3, Energie-Triumph 0-3, OVRA FES 3-0, Alliance 4-Triumph 2 3-0, de Blinkert 2-OSS 0-3. Dames; de Blinkert-JBS 1-3, Gios-de Blinkert 3-1, Alliance 2-die Raeckse 4 0-3 OVRA 2-die Raeckse 5 3-1, PSVH-OSS 3-0 Triumph 2-De Gazellen 2-2, Ruijs-HVS 3 3-1, die Raeckse 7-FES 3 0-3, VCIJ 2 Alliance 3 0-3. teley (Eng.) 0-1, Kiers (N.) - Gralka (Po len) Groep B: Steinberg (Rusl) - Timman (N) 1-0. Svensson (Zweden) - Moles (Ierl.) afg. Groep C: Ligterink (N.) - Rooze (Belg.) 0-1, Pedersen (Den.) - Zera Den (Roem.) Vz-Vz. Groep D: Roth (Oost) - Dragan (Joegosl.) Vz-Vz, Schafel- berger (Zwits.) - Vadasz (Hong.) Vz-Vz Afgebroken partijen eerste ronde: Groep A: Kiers - Westermaier 0-1. Groep B: Timman - Svensson Vz-Vz. Groep C: Pe dersen - Ligterink 1-0. (Van onze correspondent) De KNWU weigert de jonge amateur, Leo Duyndan een licentie als beroeps renner te geven. Gisteren had Duyndam hierover een bespreking met de Delftse advocaat mr. H. J. Bennewitz. Duyndam heeft goede hoop de gronden, waarop de KNWU haar weigering baseert, met suc ces te kunnen aanvechten. Duyndam werd aanvankelijk nadat hij een proflicentie had aangevraagd door acht man van de KNWU „omvergepraat". Ze wilden dat ik amateur bleef. Maar toen ik thuis kwam, zei ik tot mezelf: nee, ik doe het toch niet". Duyndam was inmiddels benaderd door een aantal bui tenlandse firma's, o.a. Mercier, Romeo- Smith en B.I.C. maar Jan Janssen voer de voor hem met succes onderhandelingen met Pelforth, dat bepaalde dat Duyndam alle gelegeheid zal krijgen zich in een eersfe, „rustig" prof jaar te ontplooien. De sportcommissie van de K.N.W.U. komt half januari weer bijeen. Tot zo lang wil Duyndam wachten met volgende stappen. De uitslagen van de woensdagavond in Hil versum gehouden draverijen luiden: Oliebol-prijs (2000 m met autostart): 1. Estan- cia P. (N. Bouwhuis); 2. Edel Six; 3. Diavera. Toto: win. 9.50, pl. 3.—, 1.50, 2.10, cov. 4.60, koppel 9. Noten-prijs (le afd., 2000 m met autostart): 1. Diomedia S. (B. Leeuwenkamp); 2 Allouez 2; 3. Billy Boy. Toto: win. 10.30, pl 3.2.50, 4.cov. 7.80, koppel 13.60, trio 723,40. Appelflap-prijs (2000 m met autostart): 1. Ere prijs (J. Bakker); 2. Cisa Axkit; 3. Dores. Toto: win. 15.50, pl. 3.70, 2.30, 2.—, cov. 9.—, koppel 50.30. Rumpunch-prijs (2040 m): 1. Eulogie 2 (J. van Leeuwen); 2. Ever Queen; 3. Emprit S. Toto: win. 3.20, pl. 1.80, 1.70, 2.70, cov. 4.90, koppel 4.80. Totalisator-omzet218.925. Pele zal het volgend jaar misschien in West-Duitsland gaan spelen. Dit is giste ren door de zakenman Roland Endier in München bekendgemaakt. Pele logeerdt momenteel bij Endier voor een korte va kantie. Deze is voorzitter geweest van Bayern München en is ere-voorzitter van FC Santos, de club van Pele. Endier zei, dat Pele FC Santos niet zou verlaten, maar voor een jaar aan Duitsland zou worden uitgeleend. Pele zou zich in dat jaar beter kunnen oriënteren over de fabrieken van Endier, waarin de voetbalmiljonair een goede beleggings mogelijkheid ziet. (Van onze honkbalmedewerker) Het Haagse Storks, dat in het afgelo pen seizoen in twee beslissingswedstrij den door HCAW uit de hoofdklasse werd geweerd, zal het komend seizoen toch in die hoofdklasse uitkomen. Storks zal de plaats van HVA gaan innemen. HVA dat aan het eind van het seizoen vele spelers verloor, is een fusie aangegaan met het Amsterdamse RAP, een vereni ging, waarvan het eerste team in het Rayon Amsterdam speelde. De nieuwe club zal onder de naam SV RAP uitko men in de eerste klasse. HCK, dat dit seizoen op het nippertje uit de hoofd klasse degradeerde wenste geen aanspra ken te maken op de vrijgekomen plaats. De competitie der hoofdklassers zal het komende seizoen normaal kunnen worden afgewerkt. Er zijn weer acht hoofdklas sers en daaraan hebben velen getwijfeld, toen bekend werd dat HVA nog wel be stond, maar dat de weinige goede spelers van het team met coach Geestman waren vertrokken. Hoewel tot nu toe nog niet bekend was of HVA gebruik zou maken van het recht om het komende seizoen in de hoofdklasse uit te komen, werd er veel gespeculeerd. Wie zal er nu in de hoofd klasse komen: Storks of HCK? Ook hét KNHB-bestuur hield zich met deze kwes tie bezig en zag als enige oplossing het spelen van beslissingswedstrijden. Voordat dit echter ter sprake kwam, had ook HCK zich beraden op de ontsta ne situatie en na intern overleg kwamen de Kinheimers tot de conclusie dat men het komend seizoen zichzelf en honkbal- belangen in het algemeen veel schade zou toebrengen door een plaats in de hoofd klasse te ambiëren. HCK staat het ko mend seizoen namelijk voor het unieke feit dat van de 15 spelers er 12 door mili taire dienst of studie verhinderd zijn zich voor de volle honderd percent in te zet ten. Toen bekend werd dat HVA niet in de hoofdklasse zou gaan spelen, belegde het KNHB-bestuur een vergadering die geen doorgang behoefde te vinden, omdat HCK zijn beslissing reeds genomen had. Zo doende zal Storks als eerste Haagse ver tegenwoordiger in het Nederlandse honk balwalhalla gaan optreden. Op zichzelf een verheugend feit, tophonkbal in sport- minnend Den Haag kan alleen maar bij dragen tot reclame voor de honkbalsport- maar de wijze, waarop dit mogelijk werd het uiteenkklappen van hoofdklasser HVA geeft te denken omtrent de con stellatie der KNHB.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15