Amsterdamse raad hekelt vreemdelingenhaat van fractieleider Boerenpartij i DANSSCHOOL T. GRIEK Agenda voor Haarlem en de IJmond en Senaat akkoord met belasting voorstellen Omroepwet nog voor 15 februari in Tweede Kamer? Overvaller bejaarde vrouwen gepakt P.S.P.-jongeren stellen eis: „Luns weg" Tweede Kamer is bezorgd over Vietnam Brandkastkrakers verstonden vak niet Doden in het verkeer „Onuitgekamd door kapsalon van Zijlstra" Verzending van zeepost Kustvaarder in nood Sultan Hamid in Nederland Kippen in de Berenkuil Groene W.A.-kaart voor België niet meer nodig Openbaar onderwijs in moeilijkheden Exportvergunning voor duikboten geenszins zeker Aanhoudend zacht ififc:f i m Neem een Ouwe op 't Nieuwe DONDERDAG 29 DECEMBER 1966 Na 1 januari Minister Luns: Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk T\\ s-g 3 zw zzw zzw z z zzw zzw zzw z zo z w zzw zzw z z zw wzw zzo Zürich zo wzw (Van onze correspondent) AMSTERDAM „Verfoeilijke geestes gesteldheid", „fascistische gedachten", „u vergeet dat u niet op een vergadering van uw politieke partij te gast bent". Zo reageerden fel verontwaardigde leden van de Amsterdamse gemeenteraad gis teravond op een opmerking van de frac tievoorzitter van de Boerenpartij, de heer N. Verlaan. Bij de behandeling van een wijziging van de algemene politieverordening, waarin scherper toezicht op de vaak slechte huisvesting van buitenlandse ar beiders wordt geregeld, zei hij: „De Boe renpartij is principieel tegen buitenlandse arbeiders. Zij drukken de lonen van de eigen werknemers. Zij moeten zo snel mogelijk de grens over gezet worden en ze moeten Amsterdam uit, hoe eerder hoe beter". De meest aangewezen methode hiervoor was volgens hem het hen z o be roerd maken, dat zij uit zichzelf verdwij nen. Even was de raad met stomheid gesla gen, maar daarop brak een tumultueuze stroom van protesten los. Wethouder Koets, die als loco-burgemeester de ver gadering voorzat en anders de kalmte zelf is, liep rood aan en reageerde woe dend: „Namens het college constateer ik dat de heer Verlaan een beschamende uitzondering maakt op de meningen in deze raad. Wie de geschiedenis van de autoritaire bewegingen bekijkt ziet altijd als kenmerkend bestanddeel de vreemde lingenhaat. Daarbij wordt steeds op ver (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gistermiddag, zoals reeds in een deel van onze vorige oplaag is bericht, de belas tingplannen van prof. Zijlstra aanvaard Het meest omstreden voorstel, namelijk het uitstel van de tweede moot van de belastingverlaging tot uiterlijk 1 juli, werd aangenomen met 39 tegen 35 stemmen. De premier kreeg voor dit uitstel de steun van de K.V.P., de A.R. en de C.H.U. Tegen stemden de P. v.d.A. de V.V.D., de PSP, de heer De Groote van de Boe renpartij en de heer IJmkers van de C.P.N. De C.H.U. ging slechts met grote «arzeling mee. De vervroegde verhoging van de omzet belasting per 1 juli werd aanvaard met 47 tegen 27 stemmen. Voor dit wetsont- weip kreeg prof. Zijlstra behalve van de christelijke partijen ook de steun van de V.V.D. De Kamer accepteerde zonder hoofde lijke stemming de verhoging van de ac cijns op benzine en gasolie, alsmede de verhoging van de middelen voor het Rijks wegenfonds. De belastingverlaging voor ongehuwden van veertig jaar en ouder werd met algemene stemmen aanvaard. Het uitstel van de huurverhoging tot 1 juli werd aangenomen met alleen de stemmen van de V.V.D. tegen. (8 van de 66). (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft met 74 tegen 50 stemmen besloten zo mogelijk de Omroepwet vóór de ver kiezingen van 15 februari te behandelen. Voorwaarde is dat de commissie voor dit wetsontwerp nog op tijd het eindverslag uitbrengt. Voor het voorstel van de heer Roolvink (A.R.) stemden K.V.P., V.V.D., A.R., zeven leden van de C.H.U. en de onafhankelijke afgevaardigde P. yoogd. Tegen het voorstel stemden de P.v.d.A., de S.G.P., de C.P.N., de P.S.P., vier le den van de C.H.U en de heren Mom- mersteeg, Westerterp en Van Thiel van de KV.P. Het staat wel vast dat de Eerste Ka mer de Omroepwet niet meer vóór de verkiezingen zal behandelen. De rijkspolitie te Valkenburg heeft een Duitse jongeman uit Ubach-Palemig ge arresteerd, die bekend heeft op 3 en 7 november twee bejaarde vrouwen in Val kenburg te hebben overvallen. Het blijkt de jongeman om geld te doen zijn ge weest. De pacifistisch socialistische jongeren werkgroep in Den Haag eist het aftreden van mr. J. M. A. H. Luns als minister van Buitenlandse Zaken, omdat hij niet langer in staat wordt geacht-het Neder landse standpunt te vertegenwoordigen. Aanleiding tot deze eis is de mening van minister Luns over het toelaten van de bouw van duikboten voor Zuid-Afrika door Nederlandse werven. De P.S.J.W. heeft voorts het Nederlands Verbond van Vak verenigingen (NVV) gevraagd het initia tief te willen nemen tot een staking op de scheepswerven als aan de boten wordt begonnen. In een brief aan minister Luns zegt de P.S.J.W.: „Na het fiasco van uw Nieuw- Guinea-politiek, na uw pleidooi in de Ver enigde Naties voor de Amerikaanse Viet- nampolitiek, na uw uitspreken in verband met de duikbootleveranties aan Zuid-Afri- ka, zijn wij van mening, dat u niet lan ger in staat bent het Nederlandse stand- ount te vertegenwoordigen. meende nationale gevoelens gespeeld B en W. van Amsterdam spreken hun hart grondige afkeuring hierover uit". Met overslaande stem probeerde de heer Verlaan zijn opmerking nog wat af te zwakken. Dit mocht niet baten. Ook zijn na een rel over de kwestie Adams enig overgebleven fractiegenoot, de heer J. Roodenburg, keerde zich tegen hem. Bij hoofdelijke stemming bleek dat van de veertig aanwezige raadsleden alleen de heer Verlaan tegen de voorgestelde wijziging van de A.P.V. was. „Deze uit slag laat aan duidelijkheid niets te wen sen over", zo besloot wethouder Koets het incident. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Luns zal de Amerikaanse regering op de hoogte bren gen van de bezorgdheid van het Neder landse parlement over het verscherpen van de oorlog in Vietnam. In de Twee de Kamer verklaarde hij dat de rege ring al het mogelijke zal doen om de bemiddelingspogingen van V.N.-secretaris generaal Oe Thant te laten slagen. De ontwikkelingen van de laatste da gen in Vietnam geven reden tot bezorgd heid, zei de minister. „De regering be treurt het dat Amerika weer bombarde menten heeft uitgevoerd, die het risico meebrengen dat de tegenstand harder en de strijd scherper wordt". Diverse fracties betreurden de hervatting van de bombardementen na de kerstda gen. De heren Bos (C.H.U.), Blaisse (K.V.P.), Bruggeman (P.S.P.), Hoekstra (C.P.N.) en Ruygers (P.vdA) drongen aan op hernieuwde Nederlandse aandrang om tot een oplossing te komen. De heer Ruygers vroeg in een motie om een beroep op de VS om alles na te laten wat de bemiddelingspogingen van Oe Thant zou kunnen laten mislukken Minister Lus was het eens met de in houd van deze motie Stopzetting van de bombardementen zal een eerste stap moe ten zijn. Dit mag men, naar zijn mening, echter niet loszien van enige stap van de tegenpartij (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Deskundigen van blips moesten gisteren naar Eindhoven om een brandkast van het De Gruyter-filiaal aan de Hoogstraat te openen. Een paar brand kastkrakers hadden tijdens de kerstdagen de brandkast van dit filiaal dichtgelast in plaats van opengebrand. Niemand kon de kast, waarin zich nog 10.000 moesten bevinden, weer openkrijgen. De daders stuitten op een betonplaat van vele centimeters dik, waar zij echt niet doorheen konden boren. Staal en ijzer smolten, maar voor beton bogen zij het hoofd. Teneinde raad moest de filiaal houder een beroep doen op de deskundi gen van Lips. Op de rijksweg E 9, Maarheeze-Weert, zijn in de gemeente Maarheeze twee vrachtwagens tijdens een inhaalmanoeu vre frontaal tegen elkaar gebotst. De be stuurder van een van de wagens, de 32- arige G. M. Meuwissen uit Echt, kwam daarbij om het leven. De 63-jarige weduwnaar P. van Kim- menade is in het ziekenhuis van Weert overleden, nadat hij dinsdagavond ernstig gewond was bij een verkeersongeluk. Pater Gofaert van de paters van het Heilig Sacrament is op 67-jarige leeftijd overleden in het Sint Radboudziekenhuis te Nijmegen, waar hij twee weken gele den werd opgenomen na ernstig te zijn gewond bij een verkeersongeluk. In Amsterdam is de 33-jarige mejuf frouw T. L. N. uit Amsterdam aangere den en ernstig gewond. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek zij te zijn overleden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer blijkt vóór de verkiezingen geen beslis singen meer te verwachten over de ga rantieprijzen en de rentesubsidies. „An ders komt de volgende regering voor vol dongen A.R.-feiten te staan", zei de heer Van der Ploeg, die constateerde dat mi nister Biesheuvel de begroting van Land bouw „onuitgekamd door de kapsalon van Zijlstra" heeft weten te halen. Het „groene front" in de Kamer kwam bij de behandeling van de begroting van landbouw en visserij op voor de Neder landse boer, die door de hoge kosten wel ke op zijn bedrijf drukken, steeds meer moeite heeft om het hoofd boven water te houden. De minister werd van vele kanten ge vraagd bij de vaststelling van de melk en rundvleesprijzen iets te doen aan de slechte inkomenspositie in de land- en tuinbouw, die er door de wateroverlast van de laatste tijd niet beter op is ge worden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Amstelland" (3-1); Bra zilië: ms „Uruguay Star" (4-1); Canada: ms „Beaverpine" (4-1); Chili: ms „Bun- tenstein" (1-1); Kenya, Oeganda, Tangan- jika: ms „Europa" (4-1); Ned. Antillen: ms „Simon" (3-1) en ms „Oranjestad" (4-1); Suriname: ms „Ulysses" (3-1); Ver. Staten: ms „Grebbedijk" (4-1) en ms „American Reliance" (6-1); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.- W.-Afrika: ms „Windsor Castle" (1-1) en ms „Streefkerk" (4-1). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. (Van onze correspondent) GRONINGEN De Groninger kust vaarder „Fluvius" verkeert voor de Noor se kust ter hoogte van Stavanger in ern stige moeilijkheden. Het schip maakt wa ter in het voorruim en gaat steeds meer op zijn „neus" staan. Ook maakt het slag zij. Volgens de laatste berichten van de kapitein is de toestand critiek. Er was echter reeds een sleepboot langs zij van de in 1949 gebouwde „Fluvius". Ook is er een reddingboot naar het in nood verkerende schip gegaan. Het dreef van morgen ongeveer 28 mijl uit de kust. De „Fluvius" was met een lading chemiear ■liën dndfebvfeg van dè'EngëlSe "haven Nör- wichi'-naar Drammen in "Noorwegen. De zés opvarenden Wan de Fluvius zijn later aan boord genomen van het Noorse bergingsschip Hjalmar Boerge. De sleep- bot Lars trachtte vast te maken, maar moest de poging opgeven. Verwacht wordt dat de Fluvius zal zinken. Het schip meet 410 ton. Op Schiphol arriveerde de thans 53- j arige sultan Hamid van Pontianak, die sinds 1950 bijna voortdurend door de In donesische regering gevangen gehouden is. Hij zag voor het eerst zijn 2-jarig kleindochtertje en na drie jaar weer zijn Nederlandse vrouw en zijn zoon en doch ter. Het is niet zijn voornemen om zich in Nederland te vestigen. Hij hoopt in zijn voormalige sultanaat op West-Borneo een zakelijke carrière op te bouwen en zal pogen daartoe in Nederland medewerking te vinden. Op het verkeersplein De Berenkuil in Utrecht slipte gisteren een vrachtauto, geladen met hoog opgestapelde kratten met kippen. De wagen schoof over de pas vernieuwde en verzwaarde vangrail, maar bleef op de rand van de fiets- tunnel hangen. Tientallen kippen sneuvelden, maar veel andere konden de vrijheid kiezen. In het Staatsblad is gepubliceerd de wet tot wijziging van de Wet Aansprake lij kheids verzekering Motorrij tuigen (WAM). De wijzigingen beogen aanpassing van de Nederlandse wetgeving aan het Beneluxverdrag en treden op 1 januari in werking. De belangrijkste bepaling in de Bene- lux-overeenkomst is dat een in één van de drie Beneluxlanden gesloten aanspra kelijkheidsverzekering dekking moet ver lenen tegen aansprakelijkheid voor scha de in elk van die drie landen veroorzaakt. De bedoeling is om te komen tot afschaf fing van de controle op de groene kaart aan de binnengrenzen van de Benelux. Met ingang van 1 januari is voor Bel gië geen groene kaart meer nodig. Voor Luxemburg zal de groene kaart echter voorshands nog wel nodig zijn voor ge' kentekende motorrijtuigen. Bromfietsers kunnen in Luxemburg volstaan met hun eigen verzekeringsbewijs. Vijfhonderd afgevaardigden van de Al gemene Bond van Onderwijzers Personeel hebben op hun algemene vergadering in Rotterdam hun bezorgdheid uitgesproken over de van jaar tot jaar slechter wor dende positie van het openbaar onderwijs. Een commissie zal zich onder meer be zig houden met voorstellen om tot een be tere bestuursvorming van dit onderwijs te komen. ADVERTENTIE Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 NU INSCHRIJVEN VOOR ONZE VOORJAARSCLUBS BEGINNERS op donderdagavond, boven 18 jaar. BEGINNERS op zaterdag, 15—17 jaar. JIVECURSUS zondag 12 uur. ZONDAG 1 JANUARI van 12.002.00 uur kaartverkoop voor ons Bal Masqué (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Formeel mogen Neder landse werven duikboten bouwen voor Zuid-Afrika. Onder het wapenembargo valt dit oorlogstuig niet, omdat het niet kan worden gebruikt tegen het niet-blan- ke bevolkingsdeel. Minister Luns heeft de Nederlandse scheepsbouwers erop gewe zen, dat uitvoer van de vaartuigen gebon den is aan verguningen die de regering zou moeten verlenen. Daaruit mag niet de conclusie worden getrokken dat de Nederlandse regering de levering van duikboten aan Zuid-Afrila zou goedkeu ren. Dat verklaarde minister Luns giste ren in de Tweede Kamer. De regering zal een beslissing moeten nemen over het afgeven van uitvoerver gunningen. Dat standpunt van het cabinet- Cals wordt ook door het huidige kabinet ingenomen. Maar de heer Patijn (P.v.d.A.) twijfel de daar aan. Volgens hem zou deze kwes tie in het kabinet-Cals een breekpunt zijn geworden. Minister Den Uyl zou het er niet mee eens zijn geweest dat de brief aan de scheepsbouwers niet in de kabi netsraad is besproken. Bovendien zou hij de brief nooit onder ogen hebben genad, hoewel het al of niet verlenen van uit voervergunningen onder hem ressorteer de. Minister Luns sprak dat tegen. De duikboten waren geen breekpunt geweest in het vorige kabinet. De brief aan de scheepsbouwers is na overleg met ex- staatssecretaris Van der Stoel, de premier en ex-minister Den Uyl verzonden. Wel voegde mr. Luns eraan toe, dat, wanneer het vorige kabinet een beslissing had moeten nemen, de heren Van dei- Stoel en Den Uyl onoverkomelijke bezwa ren zouden hebben gehad. De heer Patijn drong erop aan het em bargo strenger te hanteren. Anders zou Nederland een van de belangrijkste wa penleveranciers van Zuid-Afrika worden. „Het moet een knappe regering zijn die uitvoervergunningen weigert als de boten eenmaal klaar zijn", zei hij. Minister Luns beloofde de vaste commissie voor Buiten landse Zaken te zullen inlichten zodra zich over de Zuidafrikaanse duikboten nieuwe ontwikkelingen zouden voordoen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Chi nese avonturen in China", a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi 't maar in m'n pet", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel in 'n miljoen", a.l. Minerva, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water" a.l. Roxy. 14.30, 19 en 21.15 u.: „Spartacus contra Nero", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Galerie T (Bakenessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede) 75.tentoonstelling". Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet v. Heerden, Eduard Hey- mans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeeke, Liesbeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein) vandaag en vrijdag 14.30 u.: „Het Blauwe Water". Waagtaveerne (hoek Spaarne/Dam- straat): Tot 2 januari vanaf 21 uur ge opend. (Voor het Hartewens Festival-program ma zie onze extra agenda). DONDERDAG 29 DECEMBER City, 20 u.: „Arabesque". VRIJDAG 30 DECEMBER City, 20 u.: „Arabesque". Stadsschouwburg, 20 u.: „De lefschop per". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 29 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zonen van Katie Elder" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw". VRIJDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zonen van Katie Elder". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw!" W.B. Theater, 20 u.: „De grijze doder". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen, olieverven en aquarel len van Roelof Klein: plastiek van Pieter van Heerden. Geopend van 9-12.30 u. en van 13.30-18 uur. Stadskantoor: Expositie Gronings ex pressionisme, geopend van 9-12.30 en 13.30-17.00 uur. Nederlander in Australië verongelukt. De veertigjarige uit Nederland afkomstige afkomstige autobuschauffeur Carl de Kruyff uit Richlands nabij Brisbane is te North Burleigh Beach aan de Gold Coast verdronken toen hij een reddings brigade te hulp snelde die doende was twee meisjes uit een verraderlijke zee stroming te redden. Havenvakschool. De tot havenvakschool omgebouwde „Cicilia" eens een trotse Schotse liner, heeft ligplaats gekozen in de Parkhaven in Rotterdam. Het schip dat is omgebouwd op de Verol- me-werf te Rozenburg bevat leslokalen, een sportdek, gymnastieklokaal, 'n vak opleiding voor volwassenen, huisvesting, voor administratie en interne dienst. „De Binnenvaart" exit. „De Binnenvaart" het officieel orgaan van de stichting Ko ninklijk Onderwijsfonds voor de Scheep vaart- zal na 49 jaar niet meer verschij nen. Het blad was oorspronkelijk be doeld als middel tot het geven van on derwijs in schriftelijke vorm. In de laat ste jaren was dit door de steeds grote re uitbreiding van de schriftelijke les sen van het onderwijsfonds voor de scheepvaart niet meer noodzakelijk. Het blad kreeg meer een algemeen voorlich tend karakter. De algemene belangstel ling liep echter sterk terug met als ge volg dalende inkomsten tegenover stij gende uitgaven. Voor Ajax. Omdat op woensdag 1 maart de voetbalwedstrijd Ajax-Dukla Praag wordt gespeeld heeft de Amsterdamse gemeenteraad op voorstel van B. en W. besloten de op die datum vastge stelde begrotingsvergadering te ver plaatsen naar maandag 27 februari. Brand in molen. Bij een brand in de historische, pas gerestaureerde koren molen in Suameer (Fr.) is voor dui zenden guldens schade aangericht. De brand ontstond doordat kinderen bij de molen met vuur speelden. De kosten van de restauratie, die bijna voltooid was, hebben 54.000 gulden bedragen. De brandschade wordt door verzekering ge dekt. Prins bezocht wapenfabriek. Prins Bern- hard heeft een bezoek gebracht aan de wapen- en munitiefabriek „De Kruit hoorn in 's-Hertogenbosch. Hij bezich tigde de munitiefabricage en het bal listisch laboratorium en liet zich voor lichten over de nieuwste ontwikkelin gen op het gebied van infanterie-wa- pens en snelvuurkanonnen. Diefstal. Onbekenden hebben in Venlo uit een door de douane verzegelde vracht auto een kostbare dokters-apparatuur ontvreemd plus 173 gasaanstekers en andere voorwerpen ter waarde van en kele duizenden guldens. Volgens de po litie is de gestolen doktersapparatuur alleen maar in een ziekenhuis te ge bruiken. ADVERTENTIE Ook op Oudejaarsavond OUDE DE KUYPER, de feestelijke borrel. OUDE DE KUYPER, een kwaliteit die klinkt als een klok. I***"'.'inftHrvyMwinnnnniinnnfinnnnniuuii Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die van de oceaan naar de Noordzee trok, veroorzaakt krachtige zuidwestelijke winden, waarmede zeer zachte en vochtige lucht naar West-Euro pa wordt gevoerd. Het binnendringen van deze lucht ging met uitgebreide regen val gepaard. De temperatuur liep vanmor gen in het zuidwesten van het land al tot 10 graden op. Het koufront van de depressie, dat door iets drogere lucht ge volgd wordt, zal vanavond over ons land komen, maar de drogere lucht zal waar schijnlijk het zuiden van het land niet bereiken. Een nieuwe, van de oceaan komende storing zal de vochtige lucht morgen weer doen terugkeren en weer regen veroorzaken. Het blijft daarbij zacht weer. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen i a «s a Q> binnen- en buitenland ïu g g 4) S E2 Den Helder regen 7 6 Ypenburg regen 7 5 Vlissingen regen 6 5 Eelde regen 5 3 De Bilt regen 6 4 Twente geh. bew. 5 3 Eindhoven motregen 6 4 Z.-Limburg geh. bew. 6 4 Helsinki geh. bew. -3 -4 Stockholm geh bew. -3 -10 Oslo motsneeuw ONO -4 -5 Kopenhagen half bew. 1 1 Aberdeen zw. bew. 7 4 Londen regen 10 9 Amsterdam regen 7 4 Brussel regen 1 5 Luxemburg regen 4 2 Parijs geh. bew. 7 7 Bordeaux motregen 12 10 Grenoble geh bew. windst. 8 1 Nice half bew. N 12 5 Berlijn half Dew. Z 3 1 Frankfort zw. bew. Z 6 2 München mist 3 -4 zw. bew. 3 -2 Genève regen 5 -1 Locamo mist windst. 2 -8 Wenen geh. bew. ZW -2 -2 Innsbruck onbewolkt windst. 0 -7 Belgrado zw. bew. ZZO 4 1 Athene geh bew. windst. 14 6 Rome half bew. NO 14 5 Barcelona licht bew. NW 6 Madrid licht bew. windst. -4 Mallorca half bew. windst. 5 Lissabon licht bew. ver. 5 6 Donderdag 29 december Zon op 8.48 uur; onder 16.36 uur. Mqan op 18.17 uur; onder 10.46 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 29 december Hoog water 4.37 uur en 16.49 uur. Laag water 0.20 uur en 12.43 uur. 4 0 Vrijdag 30 december Hoog water 5.19 uur en 17.33 uur. Laag water 1.04 uur en 13.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2