Senaatscommissie wil Rusk en McNamara aan de tand voelen Groeiende critiek op de bombardementen op Hanoi Kernexplosie in China Carnaval nadert m F ransen vonden weer aardgas Der Spiegel: „Nederland let op eigen neo-nazi's!" Aardbeving treft Chili Zweedse impasse over internationale hulpverlening Minister nam uit protest ontslag r dag Sumatranen eisen actie tegen Soekarno In 1968 meer gas naar Duitsland Amerikanen mogen Cuba verlaten Zeshonderdste ontsnapping gevierd Sociale onrust en arrestaties in Spanje Rendieren leggen spoorweg lam Explosie op Duits schip in Antwerpen Van dag tot J tel egrammen DONDERDAG 29 DECEMBER 1$66 N. sgte ,v-> 'v- i Angst delen Verrassing Hakenkruisgekladder in het zuiden des lands Franse aartsbisschop noemt rooms Nederland „diep godsdienstig" Aan de vooravond van Kerstmis heeft paus Paulus VI niet alleen zijn oproep herhaald ten gunste van de vrede, maar ook nadrukkelijk de oorlog in Vietnam genoemd als een der oorzaken van inter nationale verontrusting. Hij heeft de strijdende partijen uitgenodigd het over eengekomen korte bestand van achten veertig uur te verlengen en tot een uit gangspunt te maken van onderhandelin gen over vrede. In Zuid-Vietnam nu moest het wel de vraag zijn, of het gemakke lijk zou zijn tot een meer duurzaam be stand te komen. De regering van Saigon en haar Amerikaanse bondgenoten erken nen namelijk de Vietcong (het Nationale Bevrijdingsfront) niet als „oorlogvoeren de partij", waarmee men zou kunnen of willen onderhandelen. Volgens hen beho ren de guerrilla-strijders niet thuis in Zuid-Vietnam, hoewel vast staat dat het overgrote deel van deze revolutionairen daar geboren is. Met name in Washing ton gaat men echter uit van de stelling, dat de Vietcong een instrument is van Noord-Vietnam. Niettemin had de oproep van de paus dan toch ook betrekking op een „staken van het vuren" in de verhouding van de Verenigde Staten tot Noord-Vietnam. En de concrete wens was dus dat de Ameri kaanse bombardementen op Noord-Viet nam gestaakt zouden worden, opdat de secretaris-generaal van de Verenigde Na ties, Oe Thant, zou kunnen bemiddelen tussen Washington en Hanoi. Hij is in zijn functie herkozen, nadat hij nadruk kelijk had verklaard, zulk een bemidde lende rol te willen spelen. Onmiddellijk na de pauze in de vijandelijkheden zijn echter de luchtaanvallen op Noord-Viet nam hervat. Het is moeilijk tot een andere conclu sie te komen, dan dat president John son op dit ogenblik niet gaarne de vijan delijkheden staakt aangezien de positie van zijn strijdkrachten niet erg gunstig is. Het is een Amerikaans beginsel, dat men alleen moet onderhandelen „vanuit een positie van kracht". Anders gezegd: met een militaire overwinning in het verschiet. En inderdaad is daar thans geen sprake van. De Amerikaanse opper bevelhebber in Vietnam, die reeds bijna vierhonderdduizend man tot zijn beschik king heeft, gaf als zijn, mening te ken nen, dat hij nog veel meer troepen no- **dïg had en dat het nog jaren zou duren, voordat men zeker kon zijn van een overwinning. Zulk een generaal kan in zijn functie niet anders redeneren: hij heeft de opdracht gekregen de militaire macht van de tegenstander te vernieti gen. Maar de talrijke staatslieden, die geen militaire oplossing van het conflict in uitzicht zien en eerder een uitbreiding van de oorlog vrezen, wijzen terecht op de noodzaak van diplomatieke en politieke stappen ten gunste van een vredelievende regeling. President Johnson is het echter kenne lijk eens met de militaire leiders. Onbe grijpelijk blijft het ook dan, dat hij het Amerikaanse Congres (het parlement der beide huizen) niet vraagt de oorlog te verklaren aan Noord-Vietnam, dat voort durend wordt gebombardeerd. En nutte loos zijn dan in elk geval verklaringen omtrent de bereidheid te spreken over vrede. Des te meer nadat is gebleken, dat in 1064 en in het begin van 1965 de re geringen in Moskou en Hanoi geneigd wa ren te confereren zoals Oe Thant heeft onthuld terwijl president Johnson ook toen reeds meende, dat zijn militaire positie daarvoor niet sterk genoeg was. Het feit dat deze week de bombarde menten op Noord-Vietnam na een korte pauze onmiddellijk zijn hervat doet ver moeden, dat er geen verandering is geko men in deze situatie. Teleurstellend is dit echter wel en de verontrusting er over, die al tijdens de kerstdagen tot uiting kwam, is geenszins ongegrond. AWIAWWMWIWIMWWMWWMIMIMMWIiyWWWWyWWWW ADVERTENTIE Zo smaakt Cinzano. Vdf, pittig. *Kortom: afgerond. Cinzano is zondermeer de beste vermouth. Vraag het uw slijter. Hij is de vakman.-Als u nu een fles Cinzano koopt, krijgt u er de Cinzano sleutelhanger bij: een miniatuur Cinzano-fles, zo fijn uitgevoerd, dat u op het etiket alle letters kunt lezen (zélfs het alcohol percentage!) En... straks misschien geld waard. Als de rage ook in Nederland begint. Cin Cin... Cinzano. WASHINGTON (Reuter en AP) De groeiende strijdvraag over de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam heeft gisteravond een nieuwe keer genomen: een Ameri kaanse senaatscommissie zal waar schijnlijk in het begin van het nieuwe jaar een aantal mensen horen over deze kwestie. De commissie zal onder leiding staan van senator J. William Ful- bright één van de scherpste kritici van president Johnsons tactiek in Vietnam in zijn functie van voor zitter van de senaatscommissie van buitenlandse betrekkingen. Senator Fulbright zal wellicht mi nister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, en minster van Defensie. Ro bert McNamara, uitnodigen een vol ledig verslag te geven van de bom bardementen. Voor- en tegenstanders van de Ameri kaanse bombardementen zijn feller tegen over elkaar komen te staan door de be richten uit Hanoi van de assistent-hoofd redacteur van de „New York Times", Harrison Salisbury. Hij heeft de schade WASHINGTON (AFP/Reuter) In China is woensdag opnieuw een boven grondse kernproef genomen. Het was de vijfde Chinese kernexplosie. Dit werd door de Amerikaanse commissie voor Kernenergie bekendgemaakt. Later maak te radio-Peking het nieuws wereldkundig. De explosie had een kracht, die gelijk stond aan die van enkele honderdduizen den tonnen tnt. Zij vond plaats op het Chinese proefterrein Lop Nor. De vorige proef werd 27 oktober genomen. Er valt een versnelling in de opeenvolging van de Chinese proeven waar te nemen. Zeven maanden verliepen tussen de eerste ex plosie, zestien oktober 1964 en de tweede, veertien mei 1965. Van een bom van twin tig kiloton, iets krachtiger dan de Ame rikaanse kernbom op Hirosjima, gingen de Chinese geleerden over op een van zeventig kiloton. China sloeg het door alle andere kern- mogendheden gevolgde plutoniumstadium over en kwam meteen met een uranium- kembom. Negen mei 1966 vond de derde Chinese kernexplosie plaats. Daarna ging het in steeds sneller tempo: 27 oktober en 28 december 1966. De conclusie, die men hieruit kan trekken is, dat de pro- duktie van splijtbare stoffen in China zich aanzienlijk uitbreidt en dat de Chinese natuurkundigen en technici de construc tieproblemen van kernwapens onder de knie hebben. v-v *-«.• m 'v 1 Aan de Franse Rivièra zijn de voor bereidingen voor het grote carnaval in volle gang. De „koning" is een van de vaste verschijningen bij dat massale feest. Allerwegen wordt er gepoogd zijn welgedane gelaat er weer zo florissant mogelijk te laten uitzien. aan woonhuizen in Noord-Vietnam ge zien. De invloed van de luchtaanvallen op het vermogen van Noord-Vietnam om mensen en materieel naar het zuiden te brengen, noemt Salisbury minimaal. Zijn berichtgeving heeft tot de beschuldiging geleid dat de Amerikaanse regering niet eerlijk is in haar rapporten over de bom aanvallen en de vele slachtoffers onder de burgerbevolking heeft verzwegen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat het de bedoeling is uit sluitend militaire doelen te treffen, maar dat het onmogelijk is schade in woonwij ken te vermijden, vooral omdat de Noord- vietnamezen hun luchtafweer met opzet in woongebieden hebben opgesteld. President Johnson en zijn adviseurs moeten spoedig een besluit nemen over het al of niet bombarderen van vlieg- en rakettbases in Noord-Vietnam. Deze zijn tot dusver niet aangevallen, zeer tegen de zin van de militaire deskundigen, die blij ven aandringen. Vier vooraanstaande geestelijken heb ben meegedeeld dat zij volgende week naar de Noordvietnamese hoofdstad Ha noi zullen gaan om „zich vrijwillig bloot te stellen aan de Amerikaanse bombarde menten". Het zijn dominee Martin Nie- möller (de Westduitse voorzitter van de internationale verzetsbeweging en voor zitter van de Westduitse vredesbeweging) rabbijn Abraham Feinberg (stichter van de Canadese campagne voor kernontwa pening) de voormalige Anglicaanse bis schop van Johannesburg Ambrose Reeves en de Amerikaanse dominee A. J. Muste (voorzitter van het actiecomité tegen ge welddadigheid). Zij behoren tot een inter nationale groep, die zich „vrijwilligers voor vrede" noemt. Deze beweging staat onder auspiciën van de internationale confederatie voor ontwapening en vrede. Rabbijn Feinberg zei gisteren op een DJAKARTA (ANP) Tien organisaties in Noord-Sumatra hebben geëist dat de Indonesische procureur-generaal, gene- raal-majoor Soegih Arto, onmiddellijk een onderzoek begint naar de handel en wan del van president Soekarno. Ook willen zij dat het Volkscongres direct bijeenkomt om zijn houding jegens de president te be palen. De actiefronten vinden, dat Soe karno terecht moet staan voor zijn aan deel in de mislukte communistische staats greep. De in Medan uitgegeven gemeen schappelijke verklaring maakt eens te meer duidelijk dat het verzet tegen Soe karno niet uitsluitend uit West-Java komt, zoals de president zelf heeft beweerd. (Van onze correspondent) PARIJS In de Pyreneeën, vlak bij Lacq, waar vijftien jaar geleden grote hoe veelheden aardgas werden gevonden, is een nieuwe belangrijke gasbel aangeboord Men rekent dat binnen anderhalf jaar de nieuwe bron ïVz miljoen kubieke meter aardgas zal leveren. De opbrengst zal snel verdubbeld worden. De onderaardse velden van Lacq leve ren nu ongeveer acht miljard kubieke me ter gas per jaar op. Daarbij importeren de Fransen nog aardgas uit Algerije en uit het Nederlandse Slochteren. FRANKFURT (DPA) Uiterlijk in het vierde kwartaal van 1968 zal een begin worden gemaakt met de levering van Nederlands aardgas aan het Rijn-Main- gebied. Naar de Gas-Union GMBH woens dag in Frankfurt heeft medegedeeld heeft zij zowel met Rurhgas-AG in Essen en Thyssen-Gas AG in Duisburg als met de internationale Gas-Transport Maat schappij in Den Haag een overeenkomst gesloten voor de aanleg van een pijp leiding van Zevenaar naar RuesseTsheim. Reeds enige tijd geleden heeft de Gas- Union met NAM een overeenkomst ge sloten om tussen 1968 en 1975 1,5 miljard kubieke meter aardgas af te nemen. Deze leverantie kan, zoals de Gas-Union nog medegedeelde, met 400 miljoen kubieke meter aardgas worden aangevuld voor de Rhein-Neckar AG in Mannheim. persconferentie „We willen deelheb ben in de angst van Noord-Vietnam". Senator Wayne Morse, een van de meest uitgesproken tegenstanders van de Amerikaanse Vietnam-politiek, heeft cri tiek geuit op kardinaal Spellman die de oorlog „een verdediging van de bescha ving" noemde. „Het moet voor het Ame rikaanse volk, de rest van de wereld èn onze mannen in Vietnam als een verras sing zijn gekomen van kardinaal Spell man te horen, dat onze mannen in Viet nam opereren als soldaten van Christus", aldus Wayne Morse. In de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon zullen morgen naar schatting 50.000 ar beiders gedurende twaalf uur staken. WASHINGTON (Reuter) De Cu baanse regering heeft 205 Amerikanen toestemming gegeven via Mexico uit Cuba naar hun land terug te keren. Er zijn in totaal 3600 Amerikanen in Cuba. Van de meesten is niet bekend of zij repatrië ring willen. Wel verwacht men in de VS, dat Cuba er nog meer zal laten gaan in de toekomst. Het eerste vliegtuig met Amerikanen zou al op weg zijn naar de Verenigde Staten. Het afgelopen jaar heeft Washington via de Zwitserse ambassadeur in Havan na tevergeefs getracht toestemming voor Amerikanen te krijgen Cuba te verlaten. Daarna heeft de Amerikaanse regering het geprobeerd via Mexico. In Washington zegt men, dat de VS geen tegenprestatie behoeven te leveren. Veel van de Amerikanen in Cuba zijn met Cubaanse staatsburgers getrouwd of hebben er het grootste deel van hun le ven gewoond. In het woeste land rondom de Dartmoor-gevangenis in het Engelse Devonshire wordt op grootscheepse wijze gezocht naar vijf van de zes ontsnapte gevangenen, die op tweede kerstdag de benen namen. Groot-Brittannië beleefde dit jaar een ware ontsnappingsrage: gisteren kon de zeshonderdste uitbraak worden „gevierd". Niet lang overigens, want korte tijd later was dit getal alweer geste gen tot 602, nadat twee gevangenen in Kirkham waren uitgebroken. De direc teuren van vijftig Britse gevangenissen hebben van de regering de waar schuwing gekregen, dat zij ontslag riskeren, tenzij er een einde komt aan de talloze ontvluchtingen. Frank Mitchell, de „gek met de bijl", die op 12 december uit de gevangenis van Dartmoor is ontsnapt, heeft laten weten dat hij terug wil naar de gevangenis. Maar eerst wil hij een persconferentie geven op de heidevelden van Dartmoor. Dit hebben kennissen van Frank meegedeeld: „Hij wil bewijzen dat hij niet gek is". (Van onze correspondent) BONN De Nederlandse pers, die een stemmig de neonazistisehe gebeurtenis sen in West-Duitsland veroordeelt, ver zwijgt de wandaden die Nederlandse ha kenkruiskladderaars begaan, vindt het Westduitse weekblad „Der Spiegel". „En dit terwijl extremisten in Nederland „in meerderheid aanhangers van de ultra rechtse, op de NPD lijkende Boerenpar tij" de afgelopen maanden meer graven hebben geschonden en meer hakenkrui sen op muren hebben gesmeerd, dan ha kenkruiskladderaars in de Bondsrepubliek hebben gedaan", aldus het blad. „Der Spiegel" maakte de balans op: in de nazomer werden nazisymbolen ge klad en werden grafstenen omgeworpen op het joodse kerkhof van Winterswijk. SANTIAGO (AP en Reuter) Woens dagochtend is het Chileense dorp Taltal getroffen door een hevige aardbeviing. Een inwoner van het dorp werd daardoor gedood. De helft van de huizen werd vernield. Enkele mensen liepen lichte ver wondingen op. Taltal is het. centrum van de salpeter-industrie. Er wonen ongeveer zesduizend mensen. Het leger brengt water naar de ge troffen plaats. De beving is een gevolg van het feit dat een onderzeese vulkaan is gaan werken. Zeker vierduizend men sen zijn dakloos geworden. VATIKAANSTAD (AP) Het week blad van het Vaticaan „l'Osservatore della Domenica" citeert in zijn jongste nummer de Franse aartsbisschop Gabriel Garrone, die de Nederlandsse rooms-ka- tholieken looft als diep godsdienstig. De aartsbisschop zou volgens het blad ge zegd hebben een uiterst gunstige indruk van het Nederlandse rooms-katholicisme te hebben gekregen tijdens een reis door Nederland dit jaar. In een deel van de Italiaanse pers wordt de r.k. kerk in Nederland vaak gekritiseerd als te progressief ten aan zien van de denkbeelden die op het Va ticaanse concilie naar voren zijn gebracht. In september en oktober moesten acht begraafplaatsen in Boxtel, Eindhoven, Nuth, Geleen, Weert en Reusel het ont gelden (meer dan 500 graven geschon den). Ongeveer evenveel begraafplaatsen werden sindsdien in Tegelen, Blerick en Nijmegen vernield. Tot een grote actie gingen de nazi-klad deraars de afgelopen maand over. Zij besmeurden 182 van de 600 grafkruisen van Britse soldaten, die voor de bevrij ding van Nederland zijn gevallen en op de heldenbegraafplaats van Venray wor den geëerd. Naast deze kladderaars van zwarte ha kenkruisen, zijn er volgens „Der Spie gel" concurrenten van een andere kleur, die uit andere motieven, andere objec ten bekladden: bijvoorbeeld de auto's van Duitse toeristen, waarmee de Neder landse afkeer van de Westduitse nazi's zou moeten worden gedemonstreerd. BARCELONA (AP en Reuter) De politie van Barcelona heeft zeven Spaan se studenten gearresteerd voor het bij wonen van illegale bijeenkomsten in de afgelopen maanden. Zes andere studenten die zich op politiebureaus hadden moeten melden, zijn niet verschenen. Begin deze week werden acht arbeiders gearresteerd omdat zij pogingen zouden hebben ondernomen illegale bijeenkom sten van „arbeiders comités" te organise ren. Arbeiders in de Spaanse autofabriek „Seat" in Barcelona zijn een langzaam- aan-actie begonnen. Zij hebben een ge schil met de directie. Op de vergadering zou de politie van dertig arbeiders de identiteitskaarten hebben ingenomen, waardoor de mannen elk ogenblik van de dag blootstaan aan arrestatie. De Spaanse wet eist dat volwassen Spanjaarden onmiddellijk hun identiteits kaart moeten kunnen tonen aan de poli tie. Kunnen ze dit niet, dan kunnen ze onmiddellijk worden gearresteerd. Vertegenwoordigers van Spaanse bon den van spoorwegpersoneel hebben een serie in krachtige bewoordingen gestelde eisen ingediend en gedreigd de nationale vergadering van de bonden niet uiteen te laten gaan voor er antwoord op is gege ven. Er wordt een loonsverhoging geëist, van tachtig cent per uur, alsmede betere sociale voorzieningen. De eisen zijn ge zonden aan de Spaanse spoorwegen en de minister voor de vakbonden José Solis Ruiz. Het huidige minimum-dagloon is 4,20. (Van onze correspondent) STOCKHOLM. De Zweedse minis ter van Sociale Zaken, mevrouw Ulla Lindström heeft haar ontslag aangeboden uit protest tegen het volgens haar te lage bedrag dat op de begroting voor 1967 voor de hulp aan onderontwikkelde ge bieden is opgenomen. Toen duidelijk werd dat het onmogelijk zou zijn met de mi nister van Financiën, Gunnar Strang tot een vergelijk te komen, besloot minister Lindström af te treden en haar post als minister zonder portefeuille ter beschik king te stellen. Dit heeft weer tot een snelle verande ring in de samenstelling van de Zweedse regering geleid. Tot nieuwe minister zon der portefeuille is in haar plaats de 38- jarige docente moeder van vier kinde ren Camilla Ohdnoff, benoemd. Me vrouw Alva Myrdal, de vroegere ambas sadrice in India en vertegenwoordigster bij de ontwapeningsconferentie in Genè- ve, is als assisterend minister van Buiten landse Zaken naast Torsten Nilsson be noemd. De hulp die Zweden verleent aan ae onderontwikkelde gebieden is bescha mend gering. Dat verklaarde minister Lindström bij haar aftreden. Indien men het welvaartspeil in Zweden tenminste in aanmerking neemt. „We liggen als wel vaartsland op de tweede plaats, direct na de VS, maar geven in totaal niet meer dan 0.2 percent van ons nationale inko men uit aan dergelijke hulp. De laatste gegevens tonen dit duidelijk aan. Van de vijftien landen die lid zijn van de OECD neemt Zweden de dertiende plaats in bij de hulpverlening". Dit heeft in Zweden nogal wat stof doen opwaaien. Nederland staat op de derde plaats. Op onze vraag in hoeverre de minister van Financiën met haar wensen rekening had gehouden bij het samenstellen van de begroting, verklaarde mevrouw Lind ström dat ze zich hierover niet kon uit laten, omdat het budget elf januari ge presenteerd zal worden en tot dan geheim wordt gehouden. Wel was zij bereid te vertellen, dat het verschil tussen haar vraag en het aanbod van de minister 83 miljoen kronen bedroeg. Dit is onge veer 57 miljoen gulden. „Uit principiële overwegingen heb ik toen besloten af te treden", aldus mevrouw Lindström. De laatste keer dat een minister in Zweden zijn post uit protest verliet, was in 1939, toen de minister van Buitenland se Zaken, Richard Sandler, aftrad uit protest tegen de houding van de regering over de kwestie of Zweden af ol niet aan de verdediging van het Finse eiland Aland zou deelnemen. Mevrouw Lindström kwam in 1956 op de voorpagina's toen zij weigerde een kniebuiging te maken voor koningin Eli zabeth van Engeland, die een staatsiebe- zoek aan Zweden bracht. JOKKMOKK (Zweden) (AP) Het feit dat duizenden rendieren de spoorlijn versperren zal tot gevolg hebben dat het spoorwegverkeer tussen de Laplandse steden Arvisjaur en Jokkmokk van dertig december af komt stil te liggen. Het is de eerste maal dat het treinver keer om deze reden stilgelegd wordt. Door de voortdurende vertragingen van enige uren heeft men moeten besluiten de ver binding te gaan onderhouden met bussen. Het treinpersoneel heeft erover geklaagd dat talloze dieren door de treinen over reden werden. Er is veertig ton voedsel voor de hon gerende dieren verdeeld over acht depots op de plaatsen waar zij anders grazen. Dit heeft niet geholpen. Ze blijven zich concentreren rond de spoorlijn. BRUSSEL (ANP) In de Antwerpse haven heeft zich een ontploffing voorge daan aan boord van het Duitse schip „Moselstein". Na de ontploffing heeft een brand op het schip gewoed. Het schip wordt als verloren beschouwd. De „Moselstein" lag aan de kade ge meerd en was geladen met chemicaliën. De brand bedreigde aanvankelijk nabijge legen lichters, maar de brandweer kon dit gevaar bezweren. De stuurman van het Duitse schip werd door de luchtdruk van de explosie over boord geslagen. Hij kon worden gered. Twee leden van de bemanning zijn ge wond. 1 Afluisteren. Het Amerikaanse departe ment van Justitie heeft opnieuw een geval van afluisteren toegegeven. Het is de achtste erkenning van het depar tement sinds dit voorjaar. Supermarkten. Dit jaar zijn 110 super markten in Frankrijk geopend, waarmee het totaal op 673 werd gebracht. Ex SS'er. Generaal Herbert Gille, die een groot aandeel heeft gehad bij de op richting van Hitler's keurkorps, de Waffen-SS, is maanda# op 69-jarige leeftijd in zijn woning te Stemmen, bij Hannover, overleden. Containers. De Cunard Company, de re derij van de Queen Mary en de Queen Elizabeth, heeft meegedeeld dat zij twee containervrachtschepen zal laten bouwen voor transatlantisch scheep vaartverkeer. Eredoktor. Walter Hallstein, president van de uitvoerende commissie van de E.E.G. zal een doctoraat honoris causa in de sociale wetenschappen van de rooms katholieke universiteit van Leu ven krijgen. Verkeer. Van 23 tot 26 december heeft het verkeer in Spanje 45 levens geeist, 805 mensen werden gewond. Verkeer. In oktober van dit jaar zijn 1.606 mensen in West-Duitsland bij ver keersongelukken omgekomen. Het aan tal ongelukken in het verkeer bedroeg 31.330. Bovendien werden 43.117 men sen gewond. Arrestaties. De politie heeft in Soedan een aantal communistische voormannen ge arresteerd nadat het leger een staats greep door lagere officieren had ver ijdeld. Pijnstillend. Uit een chemische fabriek bij Londen hebben inbrekers vier miljoen tabletten aspirine gestolen. Het gesto len goed heeft een waarde van 120.000 gulden. Griep. In Moravié hebben meer dan 120.000 mensen griep. Vooral onder de oudere mensen beeft de epidemie slacht offers geëist. De vorige week kregen 20.000 mensen griep.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3