KAREL TE WINKEL nieuwe schaatstroef in de dop Cees Verkerk: „We hebben er een stayer bij gekregen" Omzet draftotalisator in 1966 ruim 18 percent hoger HAARLEM - VEENDAM Brazilianen geloven in de herovering van voetbaltitel Wensen van sportleiders voor 1967 Schaatst op in Oslo Stolle blijft toch „amateur" Gary Jones bij New Y ork Y ankees Groepen van Hoogoventoernooi nu compleet Morgen geen badmintontitel Hilversum boekte grootste omzet Pele blijft in Brazilië spelen Geen voetbalduel tegen de Polen C. Alkestis van E maakt rentree Duizendste goal in ere-divisie valt vandaag Volleybalteams op de helft van competitie ZATERDAG 31 DECEMBER 1966 15 Vraagtekens Serieus Wereldtitel boksen voor Chartchai uit Thailand ATLETIEK: F. JUTTE lliiSÉI WWWMIIWWiaillllWWIIWWIIWWWWIAIIIWIIIIWWIIWIiWIWIWIWWWWWWWI (Van onze speciale verslaggever) Nieuw als zijn ouderlijk huis in het bouwland achter Brummen zijn de opmerkelijke schaatsprestaties van Karei te Winkel. Deze 20-jarige tim merman, die vorig seizoen bij de na tionale kampioenschappen 28ste werd, omdat er maar 28 deelnemers waren, reed zich dit seizoen in vier selectie wedstrijden tussen de groten. Twee keer liet hij de hele kernploeg, met uitzondering van Ard Schenk, maar inclusief wereldkampioen Cees Ver kerk, achter zich. Op de 5.000 meter maakte hij een tijd van 8.04.4, zijn beste persoonlijke prestatie, waarmee hij bijvoorbeeld in het sterke veld van Toensberg (Noorwegen) begin deze week achtste zou zijn geworden, op minder dan een seconde van de Noorse kampioen Svein Erik Stiansen. „We hebben er een stayer bij", zei „Ceesie" toen hij de jongeman uit Gel derland direct na afloop van de race op de Deventer kunstijsbaan met zijn prach tige tijd feliciteerde. „Ik heb moeten knokken om hem voor te blijven", hijgde toen Ard Schenk, die hem in de rit maar net klopte. „Hij krijgt alle kansen", glunderde Jo van Dalfsen, voorzitter van de technische commissie van de K.N.S.B. Die TC zette hem op de voordracht uitzending naar internationale wedstrijden op kosten van het Perry van der Karfonds. Zijn pasfo to's voor een visum naar Oost-Berlijn zijn al opgestuurd. Hij kan rekenen op deel name aan wedstrijden in Inzeil en Gre noble (pre-Olympische Spelen). De jonge blonde schaatser uit Oeken 300 inwoners, geen kerk, één school met twee leerkrachten en 35 kinderen rea geert daar in het nieuwe („zelf aan mee- getimmerd") huis aan de Vosstraat nuch ter op: „Op de nationale kampioenschappen 7 en 8 januari in Amsterdam zal ik het waar moeten maken, dan pas kun je con clusies trekken. Volgens mij rijden de kernploegen in zulke onderlinge selectie wedstrijden niet alles er uit. Heb ik naar mijn gevoel ook niet gedaan. Ik was na die 8.04.4 tenminste niet „leeg", maar in Amsterdam zal zaterdag over een week pas blijken, wat jongens als Bartlingen Jorritsma tot nu toe gespaard hebben". „Dat ik bij die Nederlandse kampioen schappen voor Verkerk en Schenk zal ko men is natuurlijk te gek om over te pra ten. Ook zal ik nooit Liebrechts en de goed draaienede Nottet voorbij kunnen Maar achter deze vier beginnen de vraag tekens voor me. Daar gaat de strijd tus sen Frits Bartling en Jorre Jorritsma die meestal laat in het seizoen hun beste vorm pakken en Eddy Verheyen, die moeilijk zit met zijn studie en.mijn persoontje. Hoe het komt dat ik ineens zo fijn ga weet ik niet. Ik heb vorig jaar bij de Ne derlandse en Europese kampioenschap pen scherp gekeken naar Schenk en Ver kerk. Nu zeggen ze dat ik nog dieper zit dan Cees en de „klappen" (de afzet) heb van Schenk. Zelf kun je dat niet bekijken. Wel weet ik, dat ik nu meer in de lengte richting rij, minder in de breedte afzet, ik klap nu in voorwaartse richting. Op slecht ijs of bij veel wind val ik direct terug, omdat ik lange slagen rij, glij. Daar is spiegelglad en hard ijs het beste voor. Ik moet het van mijn techniek heb ben, niet van mijn kracht. Vijf jaar ge leden pikte Jaap Hoorneman, de trainer van de oostelijke selectieploeg, die hier in Brummen drie kilometer van Oe ken woont, me uit een groep knapen, die maar wat aan het rijden waren. „Jij hebt stijl", zei-ie toen, „kom in de Zut- phense ijsvereniging, dan kun je meetrai- nen op de Deventer kunstijsbaan. Dat deed ik, maar ik heb eigenlijk nooit iets bijzonders gedaan. Jongens die veel min der stijl, techniek hadden dan ik gingen veel harder". Vorig jaar reed ik in het begin van het seizoen bij oostelijke selectiewedstrij den naar een vijfde plaats. Zes mochten er uit het oosten meedoen aan de nationa le kampioenschappen. Was ik dus ook bij. Ik was toen in militaire dienst, kon veer tien dagen voor die wedstrijden niet trai nen en eindigde dan ook als laatste. Na mijn korte diensttijd ben ik serieus be gonnen. Deze zomer conditietraining bij Lourens in Arnhem en zodra de banen opengingen elke dag, behalve 's zondags, trainen, vijf avonden op het ijs en een avond conditie. Ik heb een autootje en daar rij ik elke avond mee naar Deven ter. Zo lang je niet in de kernploeg zit krijg je niets vergoed. Schaatsen is een dure sport, je moet er wel wat voor over hebben. Deze week heb ik op de training voor het eerst een 10 kilometer gereden. Dat De schaats-elite uit Nederland, Noor wegen, Rusland en Zweden komt op 1 en 2 januari in het Bisletstadion van Oslo tegen elkaar uit. Voor de eerste maal wordt er dan in het nieuwe seizoen over de vier normale afstanden gereden, na melijk de 500, 5000, 1500 en 10.000 meter. Naast de klassementsrijders krijgen de sprinters in een aparte groep hun kans te bewijzen, dat het ook dit seizoen bij zonder snel zal gaan. De deelnemers zijn: Cees Verkerk en Ard Schenk (Nederland), Eduard Matu sevich, Valeri Kaplan, Ants Antson, Va- leri Tsjagin, Anatoli Masjkov, Stanislav Seljanin. Alexander Kertsjenko (allen Rusland), Jonny Nilsson en Oerjan Sand Ier (Zweden), Ingar Bollerud, Lasse Efs- kind, Ivar Eriksen, Roar Grundvold, Per Willy Guttormsen, Dafginn Hagen, Arve Haugen, Ole Iversen, Arne Lier, Johan Lind, Fred Anton Maier, Dag Nordskog, Hallvard Smorgrav, Svein Erik Stiansen, Magne Thomassen en Björn Tveter (al len Noorwegen). SprintersgroepVladimir Orlov, Valeri Kuratov en Anatoli Tsjekuljajev (Rusl.), Bengt Garan Dahls, Goran Johansson en Rolf Tornblom (Zweden), Barth Smith (VS.), Hroar Elvenes, Ole Aamodt. Arne Herjuaune, Terje Vatn en Willy Haugen (Noorwegen). De drievoudige Wimbledon-finalist Fred Stolle zal volgens het Australische dag blad de „Sydney Sun" niet verloren gaan voor het „amateur-tennis". Stolle heeft een aanbod om van de rijen van de ama teurs over te gaan naar de profs van de hand gewezen. Het besluit van de 27-jarige Australiër is volgens het blad vooral te danken aan het feit dat Ashley Cooper, die als on derhandelaar voor de profs optrad, niet bereid was het door Stolle gevraagde be drag van 160.000 Australische dollars (ca, 840.000 gulden) vcïbr een periode van drie jaar op tafel te brengen. Cooper bood de Australiër een contract van 100.000 Aus tralische dollars (ca. 400.000 gulden) voor drie jaar, maar dat was in de ogen van Stolle te weinig Na de weigering van Stolle gaat Cooper praten met Stolle's teamgenoten Tony Roche, John Newcombe en Roy Emerson, Chartchai Choinoi van Thailand heeft de Schotse wereldkampioen boksen in het vlieggewicht Walter McGowan gisteren in de negende ronde van een titelgevecht in Bangkok met een technische knockout verslagen. Het gevecht werd beëindigd toen McGowan sterk uit zijn neus bloed de. De ringarts besliste dat McGowan die Chartchai twee keer had neergehaald niet kon doorboksen. viel erg mee. Ik was niet leeg. Officieel heb ik die afstand nog nooit gereden. Weet ik me bij de nationale kampioen schappen te plaatsen, dan kom ik op de 10.000 tegen een van de prominenten. Dat kan me wat worden. Toch zie ik tegen die afstanden minder op dan tegen een 500 meter. Ik ben geen sprinter. Mijn beste tijd is 44.8. Op de 1500 meter is mijn persoonlijke record 2.17.8, daar zit ik net mee tegen de kernploeg aan. Ik doe het beter op lange afstanden. Daarom kijk ik wel uit naar die 10.000 van zondag over een week. Nerveus maak ik me niet. Als 't niet lukt moet je nooit mokken. Aan Europese of wereldkampioenschap pen denk ik niet eens. Ik weet nauwelijks waar en wanneer ze gehouden worden. Ze hebben me gezegd, dat als ik op de Ne derlandse kampioenschappen vijfde of zesde zou worden, de kans bestaat dat ik met de kernploe meega naar Noorwe gen. Dat zien we dan wel. (Van onze honkbalmedewerker) Gary Jones, de linkshandige werper van de California Stags, de studenten- ploeg van Dr. Arce, die de Haarlemse Honkbalweek 1966 won, zal het komende seizoen deel gaan uitmaken van de honk balorganisatie der New York Yankees. Jones tekende onlangs een contract voor Fort Lauderdale, een ploeg die uitkomt in de Florida State League. Jones die tij dens de Haarlemse honkbalweek, ondanks een 2-1 nederlaag tegen het Nederlands team, tot beste werper werd uitgeroepen, speelde na zijn verblijf in Nederland en kele proef wedstrijden en met succes: in 55 innings stond hij slechts vier runs toe. (Van onze sportredactie) De grootmeestergroep van het 29-ste Hoogovenschaaktoernooi in Beverwijk, dat van 11 tot en met 29 januari zal wor den gehouden, is definitief als volgt sa mengesteld: Spasski en Loetikov (Sovjet-Unie), Szabo (Hongarije), Larsen (Denemarken), Pomar (Spanje), Robatsch (Oostenrijk), Gligoric en Ciric (Joegoslavië), Darga (West- Duitsland), Ghitescu (Roemenië), Kavalek (Tsjechoslowakije), ponner, Ree, Van Geet, Langeweg en Kuypers (Nederland). De meestergroep zal bestaan uit: Keiler (Zwitserland), Enevoldsen (Denemarken), Karaklaic, Marovic en Ostojic (Joegosla vië), Medina (Spanje), Naingollan (Indo nesië), Tatai (Italië), Sandor en Szily (Hongarije), Ujtelky (Tjechoslowakije), Westerinen (Finland), en Bredewout Van Scheltinga, Schol en Van Wijngaar den (Nederland). De damesgroep vermeldt de volgende namen: Claudé de Silans (Frankrijk), Eri- tova (Tsjechoslowakije), Karakas (Honga rije), Kokanovic (Joegoslavië), Kushnir (Sovjet-Unie), Nikolau (Roemenië), Szota (Polen), en Heemskerk, Vreeken, Timmer en Mulder (Nederland). De laatste plaats zal worden in genomen door Katja Java- novic. (Van onze badmintonmedewerker) Gisteren hebben wij een voorbeschou wing gegeven van de badmintontopwed- strijd tussen „Haarlem" en Ragazzi, waar bij Haarlem de nationale titel zou kun nen veroveren. Met de bloemen moet men nog even wachten, want de wedstrijd is evenals de rest van het programma niet zondag 1, maar zondag 8 januari. Ondanks het vernederend resultaat van Brazilië bij de wereldkampioenschappen voetbal voorspellen de voetballiefhebbers nu reeds, vier jaar tevoren en zonder dat er een enkele voorwedstrijd is gespeeld, een overwinning van Brazilië in Mexico. De krant Jornal do Brasil is met een enquête verschenen, waaruit blijkt dat 55 percent meent dat Brazilië de titel gaat heroveren. 26 percent zegt neen. Het blad heeft een vergelijking gemaakt met een andere enquête, ingesteld vóór de wereld kampioenschappen in Engeland begon nen. Het merkwaardige is dat toen maar 48 percent geloofde dat Brazilië zou win nen. Het vertrouwen in de nationale ploeg is dus toegenomen. Dit wordt toegeschre ven aan het feit, dat aangenomen wordt dat het voor Brazilië gemakkelijker spe len is in Mexico dan in Engeland. Pele is nog steeds in de ogen van de Brazilianen de koning van het voetbal. Slechts zeven percent geeft de voorkeur aan de Portugees Eusebio, vóór Pele stem de 77 percent. De Engelsman Bobby Charlton kreeg maar één percent. De Brazilianen hebben in Engeland een les geleerd en weten nu dat Brazilië niet het enige land is dat goed voetbal speelt. De omzet aan de totalisator voor de De omzet van de totalisator voor de paardesport is in het afgelopen jaar we derom sterk gestegen. In totaal werd in gezet een bedrag van 37.165.505, tegen 31.389.649 in 1965, een vermeerdering van f 5.775.856 of 18,4 percent. Van het totaal ingezette bedrag vloeit tachtig per cent weer terug naar het spelende pu bliek. Deze forse stijging van de inzetten is niet alleen te danken aan de steeds toe- ADVERTENTIE De roodbroeken zijn vast voornemens ook in 1967 op de ingeslagen weg voort te gaan. Na de uitwedstrijd in Veendam, die een kleine overwinning opleverde, krijgt de returnmatch die zondag om half drie aan de Rijksstraatweg wordt gespeeld, bijzondere be tekenis. De Groningers (met Lacrois, Meuken en Pascal) zijn geen gemakkelijke tegenstanders, maarHAARLEM bleef dit seizoen thuis nog steeds ongeslagen, Wytze Couperus is weer van de partij en de wedstrijd tegen Tubantia heeft aangetoond, dat ook anderen bij HAARLEM doelpunten kunnen maken. Hebt u de roodbroeken nog niet zien spelen? Dan moet u beslist eens gaan kijken! Nieuwjaarsdag, half drie. nemende belangstelling voor de drave rijen en rennen, maar vooral aan het feit dat in het afgelopen seizoen niet minder dan 177 draverijen meer zijn gehouden dan in 1965. Tijdens de influenza-epide- mie onder de dravers en volbloeds moes ten de koersen toen enige weken worden stopgezet. Hoe spectaculair de ontwikkeling van de draf- en rensport in ons land is geweest blijkt wel hieruit dat sinds het eerste jaar van de terugkeer van de paarde- sporttotalisator in 1949 de totale omzet met ƒ34.000.000 is gestegen. De grootste omzet boekte de baan Hil versum met 14.643.237 bijna IVz miljoen gulden meer dan vorig jaar. Van de totale omzet op de Hilversumse baan werd ruim negen miljoen gulden behaald op de avondkoersen, wel een bewijs, welk een belangrijke rol deze avondmeetings in het drafsportbestel spelen. Ook de renbaan Duindigt zag haar omzet stijgen met ruim IVfe miljoen gulden tot 11.092.288. Mere- veld kwam tot een totaal van ƒ3.339.601 (v.j. 2.859.224), Alkmaar tot 1.990.875 (vorig jaar 1.902.691) en Groningen tot 1.517.516 en 1.074.204. Behalve deze grote banen boekten Noot dorp en Wolvega een belangrijke voor uitgang en sloten het seizoen af met resp ƒ15.175.16 en 1.074204 De Braziliaanse voetbalster Pele heeft gisteren de berichten tegengesproken dat hij Brazilië zou willen verlaten om in Duitsland te gaan voetballen of te gaan werken. Pele, die op weg was van München naar zijn woonplaats Rio de Janeiro na een kort zakenbezoek in West-Duitsland, vertelde tijdens de tussenlanding op het Parijse vliegveld Orly aan verslaggevers dat het nooit in zijn bedoeling heeft ge legen om in een Duitse voetbalclub te gaan spelen of om zich enige tijd i~ Duitsland te vestigen. De KNVB heeft het Poolse verzoek nog voor het einde van het huidige seizoen in Warschau een ontmoeting PolenNeder land te spelen moeten afwijzen. Het reeds voor het A-elftal vastgestelde programma liet geen ruimte voor een extra-interland. Het bondsbestuur heeft de Polen nu voor gesteld de wedstrijd in het voorjaar van 1968 te spelen. (Van onze paardesportmedewerker) Na het afscheid van Quicksilver S.. Zus Ha nover en Jour de Java komt op Nieuwjaarsdag de jonge crack C. Alkestis van E. de gelederen versterken van de hoofdklassers. Indien hij irt vorm is zal hij zijn rentree met een zege kun nen bekronen. De tips: Hilversum, zondag 1 januari 1967 1. Beste Wensen-prijs: 1. Stal H. de Vries (Early Winn, Egyptian Princess); 2. Eduard H.; 3. Double Deter: outsider: Donar Scotch. 2. Gelukkig Nieuwjaar-prijs: 1. Edward A.; 2. Estancia P.: 3. Edel Six; outsider: Dagmar. 3. Goede Zaken-prijs: 1. Zelos van Vreden- hof; 2. Bea; 3. Blauwe Reiger S.; outsider Zilvertip. 4. Heil en Zegen-prijs (le afd.): 1. Diamant Dear; 2. Charlie Mills; 3. Alarik; outsider Brown Bomber. 5. Champagne-prijs: 1. C. Alkestis van E.; 2 Alice van Hagheweyde; 3. Axkit Hollandia; outsider: Aleid Williams 6. Gezondheid en Voorspoed-prijs (le afd.) 1. Dirk de V.; 2. Dora Williams; 3 Briggetta Norton; outsider: Beautiful Star. 7. Amateur Winterkampioenschap I: 1. Berna- dotte; 2. Ever Queen; 3. Dabiola Norton; out sider: Angelina B. 8. Paardenaamdag-prijs: 1. De Prinses K.; 2, Dakota Scotch; 3. Checkmate; outsider Duco H. 9. Gezondheid en Voorspoed-prijs (2e afd.) 1. Dyveke D.; 2. Dea Alkestis van E.; 3. Amice Hollandia: outsider: Clementina Lee. 10. Heil en Zegen-prijs (2e afd.): 1. Donna Hanna; 2. Checkmate: 3. Double's Dochter; out sider: Draisine. Voor Nederland was 1966 sportief zeker geen slecht jaar met zes wereld en negen Europese titels. Toch blijft er nog veel te wensen en daarom heb ben wij een aantal voorzitters van sportbonden gevraagd wat hun wens voor 1967 is. „Een indoorbaan in Nederland en een accommodatie die voldoet aan alle inter nationale eisen". KANO: J. VERWILLIGEN „Een eigen trainmgsaccommodatie, een centrum waar onze mensen o.l.v. bonds coach Karei Muys op eigen grond, in eigen water en met eigen materiaal kun nen trainen en zich voorbereiden op alle grote evenementen. Natuurlijk in de eerste plaats de Europese kampioenschap pen 1967 een belangrijk jaar met het oog op Mexico en ik wens de kanovaarders grote successen toe". TURNEN: D. DE JONG „Dat dankzij de hulp van de aangetrok ken buitenlandse trainers vooral onze da mes op de Europese kampioenschappen in Amsterdam een goed figuur zullen slaan. In die mate, dat daarmee wordt aangetoond, dat zij boven middelmaat uitkomen. Voor de heren, dat de verjong ing van de ploeg en de stijging in pres tatieniveau zich zal voortzetten". HOCKEY: MR. BERGMANN H. VAN ZINNICQ „Ik hoop dat de stijgende lijn in presta tie en in mentaliteit zal worden geconti nueerd. Dat de herenploeg, die in januari uitkomt in een sterk internationaal toer nooi in India, met goede verrichtingen uit de bus komt en dat deze tot een cli max mogen leiden in 1968 in Mexico. Het zelfde geldt voor de dames ten aanzien van het wereldtoemooi in West-Duits land BOKSEN: J. HOFMAN „In de eerste plaats zijn wij nog bezig met een nationale trainer, die binnenkort zal worden aangewezen. Voorts een cen trum waar onze boksers zich onder lei ding kunnen voorbereiden en tenslotte J. Hofman een bokscentrum goede resultaten in de komende interna tionale wedstrijden, voor ons een voor bode voor de spelen van Mexico". HANDBAL: M. RIJKENBERG „Ik dacht dat mijn wens voor 1967 moest zijn een geslaagd wereldjeugdtoer- nooi, dat in maart wordt gehouden. Tevens dat uit het spelersmateriaal dat in dit wereldjeugdtoemooi naar voren komt een ploeg zal worden opgebouwd, die ver in de toekomst kijkend zal deelnemen aan de Olympische Spelen 1974 in Mün chen, waar handbal op het programma prijkt. Wat betreft de belangstelling van de verhouding bedrijfsleven-sport, sta ik op het standpunt dat het bedrijfsleven aanzienlijk meer zal mogen en kunnen doen voor de Nederlandse sport." ROEIBOND: A. DOKKUM „Dat de plaats van de Nederlandse roeiers op de internationale ladder ook in 1967 zal worden bestendigd en zelfs daarbovenuit moge gaan. Wij zijn trots op de successen van Bied, maar mogen niet stil blijven staan al weten wij dat in de laatste acht jaar onze positie interna tionaal steeds een tikkeltje is verbeterd". SCHAATSEN: H. WESSELO „Ik zou het bijzonder verheugend vin den als de prestaties van onze toprijders gelijkwaardig zouden zijn aan die van vorig jaar. Indien dat zo zou zijn liggen er medailles in Grenoble (Olymp. Sp.)in't verschiet. Voorts hoop ik dat wij toch nog een wintertje krijgen, zodat onze natio nale sport, niet alleen bedreven kan wor den in de hoogste regionen, maar dat we de gelegenheid krijgen om de gehele Hol landse familie op het natuurijs te zien". ZWEMBOND: J. DE VRIES „Betere trainingsmogelijkheden en be tere prestaties, maar tevens de doorbraak van het recreatieve zwemmen en daarom meer instructiebaden voor de jeugd, meer zwembaden voor de recreatie en meer trainingsmogelijkheden voor de top". De tactiek om het spel te baseren op sleu telspelers is aan het verdwijnen. Meer aandacht wordt geschonken aan ploeg- verband, naar het voorbeeld van Enge land. De Engelsman Hugh Mcilvanney schrijft in een boek over de wereldkampioen schappen in Londen de klacht: „voor het bereiken van de laatste 16 was het niet zozeer een kwestie wie men was als waar was". Als voorbeeld neemt hij Mexico, dat te gemakkelijk in de eind strijd zou zijn gekomen. Daarom beplei ten de schrijver en anderen een wijziging in het zonale stelsel. Mexico was inge deeld met de Verenigde Staten, Hondu ras, Jamaica en Costa Rica en had het gemakkelijk. In Engeland was Mexico in gedeeld bij Engeland, Uruguay en Frank rijk en haalde de kwartfinales niet. McilVanney zegt: „het is belachelijk dat groepen zoals die van Mexico het gezellig onder elkaar kunnen uitmaken. Natuur lijk wint Mexico, een land dat te goed is voor zijn nabuurlanden zonder opge wassen te zijn tegen de rest van de wereld". (Van onze correspondent) Nog juist voor het scheiden van het aar kan in de eredivisie de duizendste goal van 1966 worden gescoord. In 293 wedstrijden in 1966 troffen de schutters 999 maal de roos. Vandaag worden nog zes wedstrijden gespeeld, waarmee het totaal aantal ontmoetingen in de eredivi sie (van 1 januari '66 tot 1 januari '67) op 299 wordt gebracht. Het publiek heeft dus met een gemid delde van bijna 3,5 doelpunt per wedstrijd beslist geen klagen over de produktivi- teit. Tot augustus „vielen" 528 doelpunten en in het nu lopende seizoen 471. Ajax vormt een hoofdstuk (en klasse) apart. De landskampioenen noteerden tot augustus van dit jaar 114 doelpunten en in het lopende seizoen 69. Op 27 novem ber scoorde Swart de honderdste Ajax- goal tegen GVAV. Ajax is de enige ere divisieclub, welke dit jaar meer dan hon derd maal de „vijandelijke veste" door boorde. Ajax had bovendien het minste aantal spelers in de dit jaar gespeelde 34 wedstrijden nodig (uitsluitend compe titie): 21. Vijf speelden alle wedstrijden mee: Nuninga, Swart, Muller, Van Dui- venbode en Bals. (Van onze volleybalmedewerker) De volleybal-teams in hoofd- en over gangsklasse hebben de helft van de com petitie achter de rug en genieten van de gebruikelijke vakantie rond de feestda gen. Uit de voorlopige balans blijkt dat men noch in Haarlem, noch in de IJmond op een kampioenschap behoeft te rekenen, integendeel zelfs, al draagt geen enkele ploeg uit Kennemerland de rode lan taarn, de strijd om het behoud zal voor de meeste zestallen de belangrijkste in zet vormen in het tweede deel van de competitie. De nationale wedstrijd-commissie heeft zo juist de promotie- en degradatierege ling gepubliceerd. Uit de hoofdklasse ver dwijnen automatisch de twee laagstge- plaatste ploegen, evenals in de overgangs klasse bij de heren, terwijl men alleen bij de dames-overgangsklassers met de laatste ploeg volstaat. Deze regeling impliceert dat de beide Haarlemse hoofdklassers HVS (heren) en die Raeckse (dames) nu nog in een uiterst precaire situatie verkeren. Het spel dat de Haarlemse hoofdklassers in de laatste wedstrijden vertoonden geeft echter weinig aanleiding voor pessimis me. De Beverwijkse damesovergangsklas- sers. DEM en De Kennemers hebben een goede plaats in de middelmoot verkregen. De dames-reserves debuteren niet onver dienstelijk, maar het zeer jeugdige zestal van Alliance, dat een geheel weggevallen eerste team moest vervangen, kan met haar spel het predicaat „Overgangsklas se" nqg niet waar maken. Tyfoon uit Beverwijk, VCIJ uit IJmuiden en het Haarlemse Alliance '22 hebben tot nog toe geen resultaten geboekt die een ver blijf in de overgangsklasse garanderen Alliance '22 dat over een belangrijk re servoir jeugdige volleyballers beschikt, mist nog aanvallers van importantie. De standen luiden: J. de Vries meer instructiebaden WIELRENNEN: DR. P. VAN DIJK „Een sportpaleis en indien dat onmoge gelijk is, een overdekte wielerbaan. Het is voor ons land zo nodig, en de renners hebben er voor gefietst. Misschien dat de resultaten van het afgelopen jaar de zaak hebben verstevigd. Je kunt alleen praten als je succes hebt, anders is het een ge vecht tegen een muur". VOETBAL: W. MEULEMAN „Goed, sportief voetbal en weinig straf zaken". Hoofdkl. dames: Heren overg.kl. XI Zaanstr. '65 11 22 Valboval 9 18 AMVJ/RC 2 11 18 Zandvliet 9 14 The Smash 11 18 Octopus 9 12 US 2 11 12 SV Argos 9 12 Argus 11 12 ZVC 9 12 SMH 11 10 Cito 9 6 Forto 10 10 St. Paul 9 6 Tyfoon 11 8 die Raeckse 9 6 Rapide*) 11 H De Molenwiek 9 4 Alliance '22 11 6 AMVJ/RC 9 0 TOG 11 6 Ever-Up 11 0 Hoofdkl. heren: Dames overg.k. XII US 11 18 Armada 2 10 18 Concordia 11 18 Boemerang 2 10 18 DTS 11 16 Zaanstreek 9 16 Zandvliet 11 14 De Kangeroes 10 14 Juliana 10 12 KDS 10 12 SIGI 10 12 Slotermeer 10 10 HVS 11 10 SV Argos 2 10 8 Zeemeeuwen 11 10 die Raeckse 2 9 6 De Kangeroes 11 8 KVC 10 4 WS 11 8 Alliance '22 10 2 Octopus 11 8 DIO 10 0 SOS 2 11 0 Heren overg.kl. XII Dames overg.kl. XI LUSV 11 22 St. Martinus 11 20 VHH 10 16 VHH 11 16 Mivo 10 16 De Molenwiek 11 12 TOG 10 16 WS 2 11 12 Flevo 10 16 KVC 11 12 DEM 10 12 Armada 11 10 De K'mers 10 8 De Kanger. 2 11 10 US 10 8 die Raeckse 2 11 10 Argus 10 6 VCIJ 11 4 AMVJ/RC 2 10 4 Lyc. Hyg. 11 2 Tevoko 10 0 VDO 11 2

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15