I 1 eL a I m wenst u een voorspoedig nieuwjaar wmim— Wekelijks toegevoegd aan alle edities van Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant, IJmuider Courant en Beverwijkse Courant *4 "I „Moppentekenaar" Jan van Wessum die aanduiding prefereert hij boven de kwalificatie „cartoonist") 33 jaar en Amsterdammer, werkt regel matig mee aan Erbij. Hij publiceert in twintig landen waaronder de Verenigde Staten, Canada, Mexico, Australië en Engeland. Regelmatig verschijnen zijn getekende grappen in Punch, Pix, Look, Macleans Ma gazine en andere vooraanstaande angëlsaksische tijdschriften. In Nederland zijn acht, in West-Duits- land twee albums met Wessum- cartoons verschenen. Vorig jaar werd zijn werk bekroond met d* Gouden Dadel, ereprijs Internatio naal Humor-Festival in Italië. RAKET BRSIS® VRRBOPtrl JE ROKEN EEN JAAR GAAT, een jaar komt. Eigenlijk niets om ons druk over te maken, al doen wij dat wel, met olie bollen, champagne, heilwensen en edele voornemens. Een stuk van ons leven, jawel! Maar ook, breder gezien, een ragdun plak je Tijd uit de worst der Eeuwig heid. Wij hopen dat het u ge smaakt heeft. Maar veel doet het er niet meer toe nu. Al straks de klok 12 heit, is het toch allemaal voorbij, passé, fini. Een levend jaar wordt een dood jaartal in het vergeetboek van het leven. Een nieuwe plak ligt klaar, vers en geurig. Gretig zullen wij er onze tanden in zetten. Want misschien, nietwaar, is hij lek kerder dan de vorige. Onver woestbare optimisten die wij (ondanks alles) zijn! Immers: hoop doet leven. Hoopvol en vro lijk zullen wij over een paar uur de bekende Drempel overschrij den, het volle glas in het ene, het stukje kip of kaas uit het andere vuistje. En dat siert ons, want een slokje en een hapje horen Erbij, en ook een Opge ruimd Gemoed als wij met een Schone Lei het nieuwe jaar in gaan. Niet omzien in wrok dus, maar louter zonnig vooruitblik ken. Onze tekenaar „Wessum" wil u daarbij een handje helpen; vandaar zijn vrolijke nieuw jaarscartoons op deze pagina. Weg met de drempelvrees en de sikkeneurige nagedachten. Lach ze weg en begin welgemoed op nieuw; de toekomst begint op januari 1967 klokke twaalf. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllililliilliiljliülfiljililimlIdlIiillllllllilllillllllllilHIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllll

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17