Prijs aardolieprodukten wordt weer verhoogd Goederentrein ontspoord en bondig) Nederland is schuldig, zeggen acht Chinese lastechnici een veilig 1967 Spinnerij „Tubantia" ontslaat 50 mensen 1 Deze vakman wenst u Mr. Luns houdt vol: „Den Uyl wist van brief" NDP neemt niet deel aan de verkiezingen Doden in het verkeer Regering verwacht 20.000 werklozen in de bouw Geschenkendag Bedrijfssluitingen dreigen in Twente Bomen geplant voor bruidspaar in Israel Rode Kruis wil helikopters Crematie-motie BBl Rij-examen gaat meer kosten Opklaringen ZATERDAG 31 DECEMBER 1966 EXAMENS Hij zal er zijn steentje wel toe bijdragen en zijn 679 collega's van de N.Z.H. ook. Samen zullen zij alles doen om u in het nieuwe jaar vak kundig en prettig door het steeds drukker wordende verkeer te loodsen. In 320 comfortabele bussen en tegen een vergoeding van een stuiver per kilometer. Goedkoper kan het al niet. Veiliger trouwens ook niet. NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ N.V. I Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN z z zzw z z z z z zw zw zzw z z z zzw zzw wzw ■1 In overleg met het ministerie van Eco nomische Zaken zullen de aardoliemaat schappijen met ingang van 1 januari 1967 de verkoopprijzen hier te lande van een aantal aardolieprodukten verhogen. Als gevolg van de gestegen accijns en de daar over geheven omzetbelasting zullen de prijzen van de autobenzine worden ver hoogd met 4,20 per 100 liter. Tengevolge van de gestegen wereldmarktnoteringen gelden onderstaande prijsverhogingen: Petroleum V2 cent per liter; Tractorpetroleum 0,40 per 100 liter; Stookolie 400 sec 2,per 1.000 liter; Stookolie 800 sec 2,per 1.000 kg. De verhoging van de accijns, gecombi neerd met recentelijk gestegen wereld marktprijzen, resulteren in de volgende verhogingen van de verkoopprijzen: Minister Luns blijft volhouden, dat oud minister Den Uyl op de hoogte is geweest van de brief, die hij medio november heeft geschreven aan de n.v. Nederlandse Ver eniging Scheepsbureau over de uitvoer van onderzeeboten naar Zuid-Afrika. Mr. Luns heeft de Tweede Kamer mee gedeeld, dat ook de oud-staatssecretaris op de hoogte was. De Nieuw-Democratische Partij (NDP) zal niet deelnemen aan de komende Twee de-Kamerverkiezingen, onder meer omdat de partij het niet verantwoord acht door haar deelname de verwarring te vergro ten, die volgens haar het te verwachten grote aantal deelnemende politieke par tijen op de kiezers zal hebben. Ook acht de N.D.P., blijkens de beslui ten genomen op de ledenvergadering, een redelijke kans op succes bij deelname aan de verkiezinger te gering, omdat de par tij nog niet voldoende bij het publiek bekend zou zijn. NIJMEGEN. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Toepassing van de bevriezings methodiek in de neurochirurgie; een ex perimenteel en klinisch onderzoek", H. A. D. Waldar, geboren te Breda. Promotor: prof. dr. J. J. G. Prick. LEIDEN. J. Kerkhof, geboren te Beetsterzwaag en thans wonende te Erme- lo (Gld.) is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld: „Studies in the language of Geoffrey Chaucer". De promotor was prof. dr. A. A. Prins. H. ter Harmsel, geboren te Rijssen en thans wonende te Oegstgeest, is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld: „The heat of vaporization of hydrogen and oi helium" Promotor was prof. dr. E. J. Gorter. H. van der Schaar, geboren te Magelang (Java) en thans wonende te Rotterdam, tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld: „Over de patha- logie, kliniek en chirurgisch therapie van transpositie van de grote vaten". AMSTERDAM (Gem. Un.) Bevorderd tot arts mevr. A. Smits-van Nieuwen- huize, mevr. B. E. Visser-Stark en P. N. van Boekhoven. J. A. C. Bleeker, J. ter Schegget Wn„ H. H. Oudhoom. NIJMEGEN. Kandidaatsexamen psy chologie: Th. A. Dijkman (Santpoort). Gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift getiteld: Den gheeste- lijcken nachtegaal, een liedboek uit de zeventiende eeuw", G. Helmer, geboren le Amsterdam. Promotor: prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs. Amsterdam (gem un.). Geslaagd voor kandidaatsexamen wiskunde en natuur wetenschappen R. Slooten, T. J. van Weert, R. W. J. Thuring (Amsterdam) S. A. G. de Graaf (Aerdenhout) en met lof F. J. Ronday (Amsterdam). Doctoraal examen wiskunde D. Mantel, (Amster dam); doctoraal examen scheikunde J. H. T. Schout (Amsterdam) en met lof K. Spaargaren (Aalsmeer); doctoraal examen geologie J. P. Krijnen (Amsterdam) en met lof G. W. van Veen (Amsterdam). ADVERTENTIE tip Skieën, zonnen en ontspannen in het 6ALZBURGER LAM D Rond 70 ski- en wintersportoorden, 12 kabelbanen, een „Gletscherbahn", meer dan 200 stoeltjes- en sleep liften, bobsleeën en skibob, ijskege- len, sportwedstrijden, gezellige avon den, culturele en folkloristische ge beurtenissen. Belangrijke reducties in januari Informaties bij uw reisbureau en bij het OOSTENRIJKS TOERISTENVERKEERSBUREAU Herengracht 435-437, Amsterdam. Telefoon: 0.20-6.21.88 Autogasolie uit pompen, gasolie voor andere doeleinden en huisbrandolie 1 voor niet-particulier gebruik 2,40 per 100 liter. Dunne stdlbkolie en huisbrandolie 2 voor niet particulier gebruik 2,40 per 100 liter. Huisbrandolie 1 voor particulier gebruik 0,10 per 100 liter. Huisbrandolie 2 voor particulier gebruik 0,10 per 100 liter. Zoals bekend is zijn petroleum (dus cok zgn. haardbrandolie) en huisbrandoliën voor particulieren en bejaardentehuizen vrijgesteld van accijns. UTRECHT Het ontsporen van een met erts geladen goederentrein op het traject Utrecht-Arnhem circa 800 meter voor het station Driebergen-Zeist, heeft gisteravond het treinverkeer tussen Drie bergen en Utrecht volkomen lam ge legd. De vele honderden gedupeerde rei zigers, die in Driebergen strandden, wer den met autobussen van de Nederlandse Buurtvervoer Maatschappij via Zeist naar Utrecht vervoerd. Het D-trein-verkeer met Duitsland werd omgeleid via Amers- foort-Ede-Wageningen naar Arnhem. Het opruimingswerk nam de gehele avond en een deel van de nacht in be slag. De 32-jarige P. C. Uitenbroek uit Rijs wijk is, toen hij op de fiets via een wiel rijdersoversteekplaats de Sir Winston Churchill-laan in zijn woonplaats wilde oversteken, door een personenauto aange reden. Hij overleed ter plaatse. De vijftienjarige Frits Lamein uit Hoorn is verdronken in een sloot bij het kruispunt Zaandammerweg-Provinciale weg in Assendelft. De jongeman zat sa men met zijn vader in een personenauto, die na. een botsing te water raakte. De vader is ernstig gewond. In Vierpolders is de 23-jarige mevrouw H. J. H. R. van A. uit Spijkenisse bij een auto-ongeluk omgekomen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris De Meijer (Sociale Zaken) heeft in de Twee de Kamer meegedeeld, dat voor volgend jaar wordt gerekend op een gemiddelde arbeidsreserve van 79.000 mannen en 6000 vrouwen, waarvan bijna 20.000 voor rekening komen van de bouwnijverheid. De staatssecretaris kondigde een krachtig aanvullend werkgelegenheidsbeleid aan, maar kon niet zeggen hoeveel geld daar voor zal worden uitgetrokken. Onder handelingen hierover zijn nog gaande. De staatssecretaris gaf de volgende specificaties per provincie (met daar achter het percentage van de beroepsbe volking): Groningen 5140 (4,5), Friesland 3560 (3,6), Drente 5530 (7,9), Overijssel 7900 (3,9), Gelderland 9080 (2,9), Utrecht 2760 (10,6), Noord-Holland 9080 (1,7), Zuid-Holland 11.060 (1,5), Zeeland 1980 (3,2), Noord-Brabant 15.410 (3,9), Lim burg 7500 (3,3), gehele land 79.000 (2,7). Gespecificeerd naar bedrijfstak ver strekte de staatssecretaris de volgende cijfers: landbouw 4000, metaalindustrie 8000, bouwnijverheid 19.700, vervoer en transport 4300, horeca 2400, losse arbei ders 10.300, handels- en kantoorpersoneel 7500, overige beroepen 10.300, minder ge- schikten 12.600. Op Soestdijk zijn vele geschenken aangeboden aan prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. Een schil derij van de prinses trok zeer de (vrolijke) aandacht: in de pupil van maar linkeroog was het portret van haar verloofde geschilderd. De acht Chinese lastechnici, die gister middag na een gedwongen verblijf van vijf maanden in het gebouw van de Chi nese legatie in Den Haag naar hun va derland zijn teruggekeerd, hebben in een verklaring de schuld aan de dood van hun collega Hsu Tzu-Tsai geheel op de Nederlandse regering geworpen. Tijdens de conferentie in Delft, zo zeg gen zij, werd Hsu-Tzu-Tsai benaderd door Amerikaanse agenten," die hem trachtten te bewegen zijn land te verra den. Als gevolg daarvan trachtte hij te deserteren en verwondde hij zichzelf, toen hij op 16 juli uit een raam sprong. Aan de gevolgen daarvan overleed hij de vol gende dag. De Amerikaanseagenten, zo vervolgt ADVERTENTIE de verklaring, voerden hun activiteiten uit met medeweten van de Nederlandse rege ring, die deswege onomstotelijk verant woordelijk is voor de dood van Hsu Tzu- Tsai. (Van onze parlementaire redactie) Het Tweede-Kamerlid Engelbertink (KVP) heeft de regering gevraagd de Twentse bedrijven, die door liquiditeits- en afzetmoeilijkheden met sluiting worden bedreigd, snel financiële steun te bieden teneinde zo min mogelijk werkgelegen heid verloren te laten gaan. De vragen hebben, naar verluidt, onder meer betrek king op de situatie bij de Oldenzaalse textielfabriek Gelderman, die met ern stige liquiditeitsmoeilijkheden te kampen heeft. De directie van deze fabriek heeft dit ontkend. De Portugees-Israelitische gemeente te Amsterdam heeft in het Nederlandse woud in Israel twintig bomen geplant ten name van het bruidspaar prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. In een begeleidend schrijven werd on der verwijzing naar een zinsnede uit de bijbel: „Zoals de bruidegom zich ver heugt met zijn bruid, zo moge ook uw God zich in u verheugen" (Jesaja 62, vers 5) het jonge paar een gelukkige toekomst toegewenst. (Van onze correspondent) WAGENINGEN. -118 afdelingen van het Nederlandse Roode Kruis hebben zich uitgesproken vóór het onderzoeken van de wenselijkheid en mogelijkheden van een helikopter-ongevallendienst voor de ver keersslachtoffers op de grote wegen. (Van onze parlementaire redacti)e DEN HAAG. De heer Geertsema (V.V.D.) heeft minister Verdam (Binnen landse Zaken) gisteren in een motie ge vraagd een wijziging van de wet op de lijkbezorging onverwijld in te dienen. Door deze wetswijziging krijgen begra fenis en crematie dezelfde juridische ach tergrond. (Van onze correspondent) ENSCHEDE De Enschedese Spinne rij „Tubantia" heeft besloten een van haar drie spinnerijen (de twee-cilinderspinne rij) te sluiten. Met inbegrip van tien a vijftien spoelsters zullen in totaal vijf tig personen worden ontslagen, onder wie de helft buitenlandse arbeidskrachten. Na dit ontslag zal de spinnerij dan circa 450 man personeel tellen. De vakbonden zijn in een zeer vroeg tijdstip ingescha keld bij de besprekingen over een afvloei ingsregeling. Van de zijde van de drie dis trictsbestuurders werd meegedeeld dat de regeling bij Tubantia als model kan wor den beschouwd. De factoren die tot sluiting van de twee- cilinderspinnerij hebben bijgedragen vor men de Italiaanse en Spaanse concurren tie. In Italië wordt de spinnerij sedert een tiental jaren ook als huisnijverheid beoefend, waardoor de relatief aanzien lijke sociale lasten kunnen worden om zeild. Wat de vrouwelijke werknemers betreft bestond er bij Tubantia een over compleet als gevolg van de grote mate van absentie. Nu deze absentie terugloopt als gevolg van de neergaande conjunctuur is een aantal vrouwen overbodig gewor den. Aan deze afvloeiingsregeling was waarschijnlijk geen ruchtbaarheid gege ven. omdat men op grond van het na tuurlijk verloop een zelfde effect had kunnen bereiken, maar dit verloop is de laatste tijd sterk verminderd. Daardoor moest tot ontslag worden overgegaan. In principe zal de wettelijke opzegter- merking komen voor ontslag, die laatst bij het bedrijf in dienst zijn getre- verband. Stadsschouwburg, zondag en maandag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De reis om de wereld in 80 dagen" van Pavel Ko- nout. Regie: Paul Vasil. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 19 uur, zondag ook 16.15 en 21.15 u. en maandag 14, 19 en 21.15 u.: „Chinese avonturen in China", a.l. Frans Hals, zondag 14, en 20 u. en maan dag 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, vandaag 14 en 19 u„ zondag ook 16.15 en 21.15 u. en maandag 14, 19 en 21.15 u.: „Gooi het maar in m'n pet", a.l. Luxor, vandaag 14 u„ zondag ook 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, vandaag 14 u. en van zondag af 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Rembrandt, zaterdag 14, 16.15, 19'u. en van zondag af ook 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 u, en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Spartacus contra Ne ro", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Heldencommando Calais", 14 j. Studio, vandaag 14.15 en 19 u. en zondag ook 16.15 en 21.15 u. en van maandag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62); Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopen van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30' tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Galerie T (Bakenessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95. Heemstede): 75,tentoonstelling". Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous. Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet v. Heerden, Eduard Hey- mans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeeke, Liesbeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. DIVERSEN Waagtaveeme (hoek Spaarne/ Dam straat): Tot 2 januari vanaf 21 uur ge opend. Raadhuis Lisse, maandag 17 u.: Nieuw jaarsreceptie burgemeester. Raadhuis Heemstede, maandag 19.30 u.: Nieuwj aarsreceptie. Stadhuis Haarlem, maandag 20.30 uur: Nieuwj aarsreceptie. ADVERTENTIE in de HOBAHO-HALLEN te LISSE 2-6 JANUARI Geopend maandag 14—22 uur dinsd., woensd., donderd. 9—22 uur vrijdag 9—18 uur ZONDAG 1 JANUARI City, 14.30 u.: „Laurel en Hardy dooi dik en dun"; 19 en 21.15 u.: „Arabesque" Stadsschouwburg, 15 u.: „De lefschop per"; 20 u.: „De lefschopper". MAANDAG 2 JANUARI Stadsschouwburg, 20 u.: „Arabesque". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 31 DECEMBER Kennemer Theater, 19 u.: „De zonen van Katie Elder". Luxor Theater, 19 u.: „Ik een vrouw". W.B. Theater, 20 u.: „De grijze doder". ZONDAG 1 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „De triumph van Maciste"; 16.30 u.: „De zonen van Katie Elder"; 19 en 21.15 u.: „Psycho". Luxor Theater, 14.15 u.: „Barbaren in de aanval"; 16.30 u.: „Ik... een vrouw!"; 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw!" W.B. Theater, 14.30 u.: „De volmaakte bankroof"; 16.30 u. „De grijze doder"; 20 u.: „Noodlanding in de Kalahari". MAANDAG 2 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Psycho". Luxor Theater, 19 en 2^.15 u.: „Ik... een vrouw". W.B. Theater, 20 u.: „Noodlanding in de Kalahari". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling, tekeningen, olieverven en aquarellen van Roelof Klein; plastiek van Pieter van Heerden, geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 uur. Weer één. De heer A. van de Sande te Oisterwijk, voorzitter van de Boeren partij-fractie in de Provinciale Staten van Noord-Brabant en tevens voorzitter van de gewestelijke afdeling van deze partij, heeft voor de Boerenpartij be dankt. Reden voor dit bedanken is het feit, dat de heer Van de Sande het niet eens is met het beleid van het BP- hoofdbestuur. Verkeersregeling per computer. Utrecht gaat het verkeer regelen met een com puter. De raad heeft hiervoor een kre diet gegeven van 1.2 miljoen gulden. Omroepwet. De Tweede Kamer heeft besloten op maandag 16 en dinsdag 17 januari de omroepwet in openbare be handeling te nemen. Ontslagen. Woltrinks confectieatelier te Sprang-Capelle heeft met ingang van 1 januari wegens slapte in het bedrijf tien van de veertig werknemsters ont slagen. Volgens de directie zijn voorlo pig geen nieuwe ontslagen te verwach ten. Academische raad. Aan ir. A. G. Maris te 's Gravenhage is eervol ontslag ver leend als voorzitter van de academische raad, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten in deze functie den lande bewezen. Met ingang van 1 januari 1967 is benoemd tot voorzit ter van de academische raad prof. dr. H. H. Janssen te Nijmegen. Opperman door beton gedood. De 62-jarige opperman A. P. Arendonk uit Hagestein is overleden aan de verwondingen, die hij bij een bedrijfsongeval had opgelo pen. Op een bouwterrein aan de Japura- dreef in Utrecht was hij door een hoe veelheid beton getroffen. Bij brand omgekomen. Te Noordbarge bij Emmen is een negen jarig jongetje van het gezin Kleine Deters in een branden de schuur omgekomen. Prof. Kooiman onderscheiden. Op het departement van Justitie heeft de mi nister van Justitie een koninklijke on derscheiding uitgereikt aan prof. dr. W. J. Kooiman, hoogleraar aan de uni versiteit van Amsterdam en aan het evangelisch-Luthers seminarie. Prof. Kooiman is ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw geworden. De ko ningin wil hiermee de Lutherse kerk in Nederland, die vierhonderd jaar bestaat, eren. Met ingang van 1 januari worden de kosten van deelname aan de diverse rij examens, waarvan de prijzen naar gelang van het gewenste rijbewijs variëren, over de gehele linie met één gulden verhoogd. Ook de zg. geneeskundige verklaring gaat meer kosten: de prijs hiervoor is met een kwartje verhoogd tot 1,25. t'MWWAIWWMWWtAAIWWWIWWWVyMWIIWIIWWWWIWIIMMW*' Regen en stormachtige wind werden van daag gebracht door een depressie, die in een snel tempo van de oceaan via de Britse eilanden naar de Noordzee trok. Aan de achterzijde van de depressie voeren wes telijke tot noordwestelijke winden weer koudere en drogere lucht aan. In deze lucht zal Nederland zich op nieuwjaarsdag bevinden, zodat er naast enkele buien ook opklaringen zullen voorkomen. Verder zal de temperatuur morgen overdag iets lager zijn dan vandaag. Maximum- en minimum temperaturen a SB 'l C ES Den Helder regen 7 4 Ypenburg regen 7 3 Vlissingen regen 7 4 Eelde geh. bew. 7 1 De Bilt regen 7 2 Twente licht bew. 7 1 Eindhoven geh. bew. 7 2 Z.-Limburg geh. bew. 7 1 Helsinki regenbui -1 Stockholm geh bew. WNW 2 0 Oslo licht bew. ONO 1 -10 Kopenhagen zw. bew. ZW 5 2 Aberdeen geh. bew. 6 2 Londen regen 9 6 Amsterdam regen 7 2 Brussel regen 7 2 Luxemburg mist 6 -1 Parijs motregen 10 6 Bordeaux zw. bew. 14 11 Grenoble zw. bew. windst. 8 3 Nice licht bew. N 14 6 Berlijn zw. bew. 8 3 Frankfort onbewolkt windst. 9 -3 Miinchen onbewolkt *2. 8 Zurich mist NW 9 -2 Genève zw. bew. windst. 10 1 Locarno onbewolkt windst. 5 0 Wenen onbewolkt NW 6 1 Innsbruck mist windst. 5 -3 Belgrado sneeuw NNW 6 0 Athene zw. bew. windst. 11 7 Rome onbewolkt N 12 5 Barcelona onbewolkt NNW 16 8 Madri onbewolkt windst. 14 -2 Mallorca licht bew. windst. 18 4 Lissabon onbewolkt NO 15 5 Zaterdag 31 december Zon op 8.48 uur; onder 16.38 uur. Maan op 21.12 uur; onder 11.40 uur. Zondag 1 januari Zon op 8.48 uur; onder 16.39 uur. Maan op 22.39 uur; onder 11.57 uur. Maanstanden Laatste kwartier 3 januari 15.19 uur Nieuwe maan 10 januari 19.06 uur Eerste kwartier.. 18 januari 20.41 uur Volle maan26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 31 december Hoog water 6.03 uur en 18.23 uur. Laag water 1.48 uur en 14.11 uur. Zondag 1 januari Hoog water 6.51 uur en 19.13 uur. Laag water 2.33 uur en 14.57 uur. Maandag 2 januari Hoog water 7.41 uur en 20.04 uur. Laag water 3.17 uur en 15.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2