Ziekenvervoer is in Beverwijk familiezaak Samen 160 jaar bij Hoogovens Verenigingsnieuws uit de IJmond iiangeldeni© Betaling abonnementsgeld per giro Ondernemers zien regionale dienst als ideaal Busroute lijn 70 wordt gewijzigd I Helft van gemeenten in Noord-Holland heeft financiële moeilijkheden Harlinger visafslag boekt record 5 ROND DE LOSPLANK BABY SERVICE J ZATERDAG 31 DECEMBER 1966 Opleiding Ziekenvervoer Toekomst er zijn zóveel aparte geschenken in de stoute ntaeek Prijsverschil Schelvis Haringvangst Goed jaar Kinderwagens Velsen-IJ muiden OLIEHANDEL en VERWARMING Velsense ongevallendienst is dag en nacht met modern materieel paraat Boven de garage van de gebroeders Kloosterhuis aan de Koningin Wilhelmina- kade in IJmuiden bevindt zich de cen trale van de Velsense ongevallendienst, van welke post uit drie ambulances, een zogenoemde „rampenwagen" en enige personenauto's onmiddellijk naar elk gewenst punt van deze uitgebreide ge meente kunnen worden gedirigeerd. Dit moderne wagenpark, dat waarschijnlijk omstreeks februari 1967 nog van een vier de ambulance-auto zal worden voorzien, is voortgekomen uit een gelukkig samen spel tussen gemeentebestuur en particu lier initiatief en wordt thans bediend door negen, vakkundig opgeleide personeelsle den. Voor hen, evenals voor de beide he ren Kloosterhuis, is een roulerende diensttijd vastgesteld, zodat de gehele week op elk uur van de dag en de nacht direct kan worden uitgerukt. Een groot gebied als Velsen, met zijn uitgebreide industrie en druk bevaren ha venmond, heeft uiteraard speciale voor zieningen noodzakelijk gemaakt, zodat reeds overeenkomsten zijn getroffen met Amsterdam, Haarlem en Beverwijk, om de Velsense ongevallendienst bij onver hoopte calamiteiten met in totaal zeven tien ambulances te komen assisteren. Daarnaast kan een beroep worden gedaan op de Haarlemse B.B., evenals dit het geval is met de marine, waar men in ge val van nood nog drie ambulances en zelfs twee helikopters heeft toegezegd. Al dus kan in Velsen bij grote rampen over ongeveer vijfentwintig ambulances wor den beschikt, waar de eigen ambulance dienst van Hoogovens dan nog niet eens bij is inbegrepen. Minder bekend is het waarschijnlijk, dat bovendien door Bureau Wijsmuller in IJmuiden permanent twee kikvorsman nen paraat worden gehouden, die uiter aard voor speciale activiteiten op het ge bied van hulpverlening bestemd zijn. Betrekkelijk kort geleden zijn ook de Velsense politie en brandweer nauwer bij De heren Kloosterhuis aan het werk: met telefoon en kaart aan de pols van het leven. de ongevallendienst betrokken, zodat bij een verkeersongeluk van enige omvang de brandweer reeds bijna automatisch uit rukt om eventuele slachtoffers uit hun be narde positie te bevrijden. Deze mannen beschikken ook over het nodige materiaal om de rijbaan van glassplinters te zuive ren en de brokstukken van vernielde voertuigen op te ruimen. Daarnaast heeft de ongevallendienst zich erin gespeciali seerd de verkeersslachtoffers onmiddellijk naar de ziekenhuizen af te voeren, zelfs wanneer de opruimingswerkzaamheden nog niet eens zijn beëindigd. Zo nodig kan de eerste hulpbehandeling dan tij dens dit transport nog worden voortge zet. Het personeel, dat door de gebroeders Kloosterhuis bij de ongevallendienst wordt aangesteld, moet onder dergelijke om standigheden aan strenge voorwaarden kunnen voldoen. De behandeling der slachtoffers vereist immers in de meeste gevallen een sterk zenuwgestel en soms een grote koelbloedigheid, waarbij het voorts als vanzelfsprekend kan worden beschouwd dat de kandidaat een uitste kend chauffeur moet zijn, die reeds in het bezit is van een E.H.B.O.-diploma. Op deze basis worden zij bij de onge vallendienst dan verder voor hun uiterst verantwoordelijke taak opgeleid- Men maakt hen onder meer vertrouwd met de werking van de dikwijls ingenieuze en steeds kostbare apparatuur, waarbij wat dit laatste betreft nog kan worden aange tekend, dat bijvoorbeeld alleen een com plete beademingsset reeds ongeveer drie duizend gulden kost. Voorts krijgen zij een volledig traumatologische opleiding, waardoor zij in staat zijn de slachtoffers nog tijdens het transport te behandelen. En bij dit alles wordt van hen verlangd dat zij bereid zijn hun vakliteratuur vol ledig bij te houden, terwijl tenslotte het volgen van cursussen en lezingen zoals in het Amsterdamse Wilhelminagaathuis verplicht is gesteld. De reeds genoemde traumatologische opleiding is noodzakelijk, omdat de onge vallendienst zich ook met het ziekenver voer belast. Voor het vervoer van patiën ten voor ziekenhuis- of artsenbezoek heeft de dienst drie luxe personenwagens be schikbaar, die van een speciale construc tie te voorzien. Ze zijn bijvoorbeeld uit gerust met een zuurstofapparaat. De auto wordt bestuurd door een chauffeur, die in staat is de patiënt onderweg alle noodza kelijke hulp te verlenen, waar zo nodig nog een verpleger aan wordt toegevoegd. Het is in zekere zin hoogst eigenaardig, dat bij de Velsense ongevallendienst voor het zakenvervoer voornamelijk de hulp wordt ingeroepen voor patiënten uit IJmuiden en Velsen-Zuid. Santpoort wordt namelijk van Haarlem uit bediend, ter wijl voor Velsen-Noord de Beverwijkse dienst steeds wordt ingeschakeld. Men zou deze gang van zaken kunnen beschouwen als historisch gegroeid, zodat in deze si tuatie onder de huidige omstandigheden moeilijk meer enige verandering kan wor den aangebracht. Een ander aspect van deze Velsense dienst zijn de tarieven voor het zieken vervoer, die inderdaad niet aan de lage kant kunnen worden genoemd. Menig gebruiker zal de aangeboden rekening dan ook wel eens zijn tegengevallen. Deze tarieven worden echter door de ziekenfondsen vastgesteld, maar boven al mag men niet uit het oog verliezen, dat de manier waarop het ziekenver voer in Velsen geschiedt vrij kostbaar is, waardoor de patiënt in ieder geval een goede hulp met de grootst moge lijke waarborg kan worden geboden. Toch hebben de heren Kloosterhuis nog wel enige wensen voor de toekomst. Zij zien namelijk als ideaal één regionale on gevallendienst voor de gehele IJmond, waardoor nog efficiënter werken mo gelijk zal worden. Hun gedachten gaan daarbij uit naar een post in de onmid dellijke nabijheid van het Noordzeekanaal, zodat van hieruit het gehele havengebied kan worden bediend. Een tweede post zou dan aan de noordkant van het Noordzeekanaal, in de omgeving van de tunnel moeten worden ingericht, bestemd voor de activiteiten in Velsen-Noord, Be verwijk en Heemskerk. Eventueel met een centrale alarmpost voor het gehele IJmond- gebied. Waarschijnlijk zal echter door Den Haag moeten worden beslist, in hoeverre deze idealen voor verwezenlijking vatbaar zijn. ADVERTENTIE a/daMnf ra* WONING NR1CHTINC, BtVtRWIJK De in september in gebruik genomen route van de N.Z.H.-buslijn 70 tussen het station van IJmuiden en het viaduct bij de Kennemerlaan blijkt om verkeers-tech- nische redenen niet te voldoen. In overleg met het gemeentebestuur van Velsen is daarom besloten dat met ingang van woensdag 4 januari de van Zeewijk komende bussen na het station weer de vroegere route via de Koningin Wilhelminakade volgen. De uit Haarlem komende bussen blijven via Kerkstraat, Kanaaldijk en Oranjestraat naar het sta tion en verder rijden. Een en ander be tekent ook dat de halte Oranjestraat/ Kanaalstraat in de richting Haarlem ver valt. Het ziekenvervoer in Beverwijk dateert uit 1921, in welk jaar wijlen de heer J. C. Beliën zich als eigenaar van een gara ge- en taxibedrijf ook met het vervoer van zieken en patiënten bezig kon hou den. Eerst met een gewone taxi en eni ge tijd later met een speciaal voor dit doel ingerichte luxe auto. In 1931 werd de eerste ambulance aangeschaft en de heer J. C. Beliën jr., die inmiddels in de zaak van zijn vader was opgenomen, ging zich steeds meer op dit terrein spe cialiseren. Hij werd door diverse Bever wijkse artsen gedegen voor het E.H.B.O.- diploma en de praktijk opgeleid, zodat hij na het overlijden van zijn vader vol doende bekwaam was als opvolger te fungeren. Onder leiding van de heer J. C. DE LAATSTE WEKEN VAN DIT JAAR zijn rond de havens van IJmuiden in alle rust verlopen. Na de kerstdagen hebben slechts enkele schepen de pieren achter zich gelaten, zodat er ook voor de komende dagen weinig aanvoer is te verwachten. De reeds gesignaleerde rust zal dus nog wel even worden geprolongeerd. Van de al voor de kerstdagen binnengekomen schepen werd niet door alle hun lading aan de dinsdag- markt te'koop aangeboden. Waarschijnlijk om te trachten een nog hogere in de loop van de week naar een andere marktgelegenheid uitgezien, prijs voor de vis te kunnen bedingen, hebben verscheidene aanvoerders welke dikwijls ook werd gevonden. Met als resultaat een marktspreidmg in optima forma, hoewel moet worden betwijfeld of hiermee de gewenste uitkomsten werden bereikt. De kwaliteit van de zich aan boord bevindende waar loopt immers altijd terug en voor een hogere prijs is de hoedanigheid van de aangeboden vis nu eenmaal nog steeds van doorslaggevende bete kenis. Al zijn er dan ook in dit geval weer uitzonderingen, waar de regel door wordt bevestigd DE GEDACHTENGANG van de aan voerders om alleen aan de markt te ver schijnen werd echter verstoord door de omstandigheid, dat ons goede vaderland over meer thuishavens voor diverse sche pen beschikt. Zo werden er door enkele kotters van Texel en de Zuid-Hollandse eilanden uit eveneens enige zij het dan ook kleine ladingen aangevoerd en het zijn juist deze aanbiedingen ge weest waarmee werd bewezen, dat de kwaliteit bij de prijsvorming een nimmer te verwaarlozen factor is. EEN EN ANDER is bij de tongsoorten ongetwijfeld het sterkst tot uitdrukking gekomen, omdat bij de kleinste en de grove soorten dikwijls een verschil van respectievelijk tachtig en vijftig cent per kilo kon worden opgemerkt, hetgeen bij de scholsoorten soms tien gulden per kist bedroeg. Door de aanvoer over meer dere dagen te verdelen kwam men de ze week tot 35.000 kg. tong voor de dins- dagmarkt, 65,000 kg voor woensdag, 25.000 kg voor donderdag, met voor vrijdag slechts 3500 kg. Op deze wijze is dé aan voer bitter tegengevallen, waardoor de toch al hoge prijs nog meer opliep en voor kleine slips van 5,16 tot 4,88 en voor grove slips van 5,91 tot 5,60 moest worden betaald. De kleinmiddel tong liep eveneens op tot boven de vijf gulden, terwijl de grotere soorten hun reeds weken bestaande prijs van zes gul den wisten te handhaven. VAN DE NOORDELIJKE Noordzee uit werden nog enkele bijzonder mooie ladin gen schelvis aangevoerd. Ook hiervoor werd een soort marktspreiding toegepast, waarmee men niet direct het verkrijgen van een hogere prijs beoogde, omdat werd getracht op deze wijze een overbe lasting van de markt- en verwerkingsmo gelijkheden te voorkomefi. Ongetwijfeld is men hier ook in geslaagd, zodat de meeste schelvis, mits van goede kwali teit, voor ongeveeer dertig gulden kon worden verkocht, welke prijs aan de don- derdagmarkt nog tot veertig gulden is opgelopen. VEEL VAN DEZE zeer goede schelvis «al wel zijn bestemd om pas de volgen de week aan de man te worden gebracht, omdat dan de kans op een goede kwali teit uiterst gering is te achten. Tijdens de jaarwisseling bevindt zich immers geen enkel schip op zee, zodat de vangst dan wed bijzonder lonend zal moeten zijn om nog met een redelijke lading aan de markt te kunnen komen. Ofschoon deze niet eens zo groot behoeft te zijn voor het maken van een behoorlijke besomming, omdat alles ongetwijfeld onder deze om standigheden tegen fantasieprijzen aan de man kan worden gebracht. VAN DE HARINGVLOOT is thans niet een schip meer op zee. Met de kerstda gen was alleen de SCH 135 in de Ierse wateren achtergebleven, maar ook dit schip is wegens de slechte uitkomsten niet meer dan zevenenveertig kistjes ge zouten haring inmiddels teruggekeerd, zodat het uitblijven tijdens de feestdagen beslist niet is beloond. De andere binnen gekomen schepen hadden hun vangst voor het grootste deel in tonnen onderge bracht, waardoor slechts een enkel par tijtje verse haring te koop werd aange boden. Met daarnaast de kleine hoeveel heid welke in een Ierse of Schotse haven was geladen. Alleen aan de vrijdagmarkt had zich een span met zeshonderd kisten lege haring gemeld, welke vangst mis schien nog een belofte inhoudt voor de toekomst. Deze haringsoort kan immers nog tot eind februari worden gevangen hetgeen voor vele schepen gedurende de eerste maanden van het jaar een uitkomst zou betekenen. BIJ EEN KORTE terugblik op het af gelopen jaar kan in de eerste plaats worden vastgesteld, dat 1966 voor de vis serij niet ongunstig is verlopen. De kot ters hebben de wind immers voortdu rend in de zeilen gehad, waarbij de ha ringvangsten van dit soort schepen welis waar enigszins zijn tegengevallen, hoe wel deze werden gecompenseerd door de successen, behaald bij de vangst van gul en kabeljauw, met daarbij nog prachti ge partijen wijting. Ook de platvisvangst is alleszins behoorlijk geweest, zodat door enkele gelukkigen een jaarbesomming van meer dan 500.000,- werd behaald. DE GROTERE EENHEDEN, welke zich regelmatig in de noordelijke Noord- Vrijdag herdachten de heren A. de Vries en J. Weij, bouwkundige buitendienst, uit IJmuiden, D. J. Verheijden, kooksovens, uit Santpoort en de heer P. M. Pels, rail- vervoer, uit Beverwijk het feit dat zij allen veertig jaar in dienst van Hoogovens zijn. Ir. A. K. Vroege, hoofd sector ijzer, vroeg zich bij het jubileum van de heer D. J. Verheijden af wat er precies 40 jaar geleden aan de hand is geweest, daar er nu aan de ingang van het bedrijf op de dag voor oudejaar vier foto's van jubilarissen hingen. Het is tegenwoordig ondenkbaar dat iemand aan de vooravond van een nieuw jaar bij een bedrijf in dienst zou treden. Maar 40 jaar terug lag de zaak duidelijk anders. Toen was men dolblij om direct aan het werk te kunnen gaan. Ir. Vroege dankte de jubilaris, die zijn jubileum in besloten kring vierde na mens de raad van bestuur voor de goede diensten die hij het bedrijf en met name de kooksovens heeft bewezen. De heer J. H. De Rooy, bedrijfschef kooksovens onderstreepte nog eens duide lijk dat de heer Verheijden een rustige stille werker is, op wie men kan bouwen en die men kan vertrouwen. De chef van de wacht, de heer H. Evers, sprak zelfs over de „onvoorwaardelijke" medewer king van de heer Verheijden. De jubila ris ontving de oorkonde, de zeester met ADVERTENTIE zoals model hierboven normale winkelprijs 279.50; onze SPECIALE Reclameprijs 198.50, met matras cadeau! (in marineblauw - rood of groen) t Edisonstraat 9 - IJmuiden - Tel. 5283 briljant, het gouden polshorloge, de en veloppe met inhoud, het bedrijfsiotoal- bum en werd jn de bloemen en planten gezet. De mensen van zijn afdeling boden hun gelukwensen aan. Ir. J. H. Brinkhorst, hoofd centrale technische diensten, overhandigde de ju bilarissen A. de Vries en J. Weij, van de bouwkundige buitendienst, enkele ca deaus behorende bij een veertigjarig dienstverband. De heer H. Broekhof, chef bouwkundi ge buitendienst, reikte na een hartelijke toespraak de gouden polshorloges en de gratificaties uit. „Ik hoop dat u beiden de resterende jaren met evenveel genoe gen als de achter u liggende veertig bij ons bedrijf zult doorbrengen." De jubilarissen dankten aan het slot van deze bijeenkomst in besloten kring de sprekers voor hun hartelijke woorden en de fraaie geschenken. In de conferentiekamer werd de heer P. M. Pels toegesproken namens de raad van bestuur door de heer F. E. Jongtien, chef sector havens en vervoer, die hem de gebruikelijke cadeaus overhandigde. De neer H. J. Rous, chef binnendienst schetste de loopbaan van de heer Pels. ..De laatste jaren leidt u rangeerders op. Dat doet u zakelijk, zonder veel woorden en heel duidelijk. Wij hebben veel waar dering voor de wijze waarop u dit doet. U heeft nu al zo'n 400 rangeerders het vak geleerd." Tot slot dankte de jubila ris, die van zijn afdeling o.m. een mooie radio ontving, de sprekers voor hun har telijke woorden. zee bevonden, hebben dank zij het stug volhouden van de haringtrawlers prachti ge ladingen en redelijke besommingen ge maakt. De hektrawlers besomden zelfs meer dan een miljoen gulden, waarbij voor zover bekend, een zijtrawler dit miljoen eveneens wist te overschrijden. DE HARINGTRAWLERS hebben na een mooie start en een redelijk midden seizoen de laatste maanden met enige tegenslag te kampen gehad. Weliswaar zijn hier diverse omstandigheden de oor zaak van geweest, maar toch moet wor den vastgesteld dat de laatste maand wel in het bijzonder danig is tegengevallen Bij Sandettie en in het Engelse Kanaal is het dan ook niet aan een schip gegeven geweest meer dan een „vangetje" te doen. Desondanks werd door meerdere eenheden het miljoen gepasseerd. OVER HET GEHEEL kan wat visserij betreft dus nogmaals worden vastgesteld, dat 1966 een goed jaar is geweest. Beliën jr. werden wagenpark en materi eel dan ook voortdurend uitgebreid, met als resultaat dat de Beverwijkse onge vallendienst thans over vijf ambulances beschikt, die alle op moderne wijze zijn uitgerust Een deel daarvan kon wor den aangeschaft met financiële steun van de gemeente. Deze gestadige uitbreiding van de on gevallendienst hield ongeveer gelijke tred met de stijging van het Beverwijkse in wonertal en dat van Heemskerk, hetgeen tevens intensiever bezetting van de dienst noodzakelijk maakte. Teneinde hiervoor meer tijd beschikbaar te kunnen stellen, maakte de heer Beliën zijn garagebedrijf los van de ongevallendienst en exploi teert hij naast deze dienst alleen nog een rijwielzaak aan de Breestraat. Aldus heeft de heer Beliën zijn tijd reeds lang geheel voor de ongevallendienst be schikbaar kunnen stellen, waarbij hij wordt geassisteerd door zijn echtgenote en hun 23-jarige dochter Annie. Mejuf frouw Beliën belast zich met de admini stratie en de telefoon, zodat ook in Bever wijk de ongevallendienst dag en nacht kan worden gealarmeerd. Wanneer er voor een ongeval moet worden uitgerukt wordt de heer Beliën dikwijls door zijn echtgenote vergezeld, die hiervoor door hem als E.H.B.O.-ster is opgeleid en me de door haar jarenlange praktische er varing is zij volledig bekwaam bij on gevallen en ziekenvervoer te assisteren. De familie Beliën bij een nieuwe ambulanceauto van de Beverwijkse Ongevallendienst. Het is duidelijk dat het beheer van deze ongevallendienst voor het kleine gezin van de heer Beliën een zware taak bete kent, welke niet zonder het nodige idea- lisme zou kunnen worden vervuld. Een ffeverwijk andere konsekwentie is dat een vrije dag 1 voor hen tot de grote uitzonderingen be hoort en er van enige vakantie al vele jaren geen sprake meer is geweest. Zelfs ontbreekt het de familie Beliën aan tijd voor een twee of driedaags uitstapje. B(jna de helft van de Noordhollandse gemeenten namelijk 51 van de 119 heeft een aanvraag als in bedoeld artikel 12 van de Financiële Verhoudingswet 1960 ingediend. Dergelijke verzoeken worden I ingediend als de gemeenten niet meer in staat zijn hun begrotingen sluitend te maken. Ze doen dan een beroep op de rijksoverheid om in aanmerking te ko men voor een extra uitkering. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben ten aanzien van 13 van deze 51 verzoeken afwijzend geadviseerd aan de minister van Binnenlandse Zaken. Ze menen dat bij deze 13 gemeenten de mid delen nog niet te kort schieten in de voor ziening van de behoeften. De andere gemeenten zullen van het ministerie van Binnenlandse Zaken en quêteformulieren ontvangen, die na in spectie voor de gemeente worden bespro ken met de rijksfinanciën. Hierna zullen Gedeputeerde Staten hun advies om trent de aanvragen aan de minister uit brengen. Dit hebben Gedeputeerde Sta ten desgevraagd in de memorie van ant woord bij de begroting 1967 meegedeeld. De gevolgen van een dergelijke uitke ring zijn blijkens een antwoord van Gede puteerde Staten op een volgende vraag niet erg prettig. Aan een dergelijke uit kering zal namelijk ondermeer de voor waarde worden verbonden dat geen nieu we uitgaven aan de begrotingen mogen worden toegevoegd, die het evenwicht verstoren of verder verstoren. De ge meenteraad zal niet tot een dergelijke uitgave mogen besluiten en Gedeputeerde Staten zullen een dergelijk eventueel toch genomen besluit niet goedkeuren. ZONDAG 1 JANUARI De Weyman, Santpoort, 20 u.: Dansen Pop Klup M; muziek „The Sandy Coast". MAANDAG 2 JANUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingscentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. Filiaal Velsen-noord. Wijkerstraatweg 77, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort „Spaamberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur, Uitleenpost IJmuiden-west, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ZONDAG 1 JANUARI Anders dan in Velsen, beschikt de Be verwijkse ongevallendienst verder niet over een staf van vaste personeelsleden. Wel wist de heer Beliën zich te verze keren van de medewerking van vijf chauf feurs, wier werkkring hen eveneens in staat stelt dag en nacht onmiddellijk met een der ambulances uit te rukken. Wij hebben de heer Beliën zijn mening gevraagd over de toekomst van zieken vervoer en ongevallendienst in de gehele IJmond, waarbij deze te kennen gaf de mogelijkheid van een regionale dienst al lerminst uitgesloten te achten. De wen selijkheid daarvan liet hij in het midden, hoewel de heer Beliën verklaarde zich niet tegen een regionale dienst te verzetten, mits een en ander op een adequate ma nier zal worden geregeld. I - -i Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-13 uur. De Grenspost, van Riemsdijklaan, 20 u.: Dansavond sociëteit „Avanti". Statenhuis, 20 u.: Instuif Kennemer- staten. MAANDAG 2 JANUARI Huize Scheybeeck, 20 u.: Vrije drama tische expressie, docenten Saskia Ver- waijen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Cursus schilderen en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, De Gieteling Galerie Boumans, Breestraat 122: Cur sus filmen voor beginners, o.l.v. Ad Bak ker, smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht" en B.S.C.R. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus tekenen o.l.v. J. C. Müller, Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 7- 17.30, 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, 15-17.30 en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheekfilialen: Oos- terwijk, Amstelstraat 44, 14-17 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, 19-21 uur. Op de valreep van 1966 heeft de Har linger visafslag nog een omzet van acht miljoen guden bereikt. Dit is een miljoen meer dan in 1965 ondanks de stagnatie, die de vernieuwing van de haveningang veroorzaakte en volgens deskundigen uit visserskringen een grote handicap voor het markten in Harlingen betekende. De verhoging komt uitsluitend voor rekening van de Noordzeekotters, daar de opbrengst der garnalenvissers meer dan een kwart miljoen minder was dan in het topjaar 1965. ADVERTENTIE Industriestr. 45-47 - IJmuiden Tel. 4461-4661, (privé 4557) WENST U EEN VOORSPOEDIG 1967 U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,70, postabonnees 12,95. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetahngen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5