Eén ziekenhuis met driehonderd bedden beter dan twee kleinere Verenigingsnieuws uit de IJmond Bussen pendelden tussen Haarlem en Amsterdam Karei Schakelaar zal na 56 jaar doodgewaande broer terugzien Drie inbraken in Velsen-N. EEN LOLLY VOOR EEN KERSTBOOM Zuidkant Noordzeekanaal geeft voorbeeld van samenwerking in belang van de patiënt Kapitein van Meeuw" mag drie maanden niet varen Boete van 2000 voor invoer van partij kabeljauw Vuurpijlen dwars van Petten Trein denderde op kraanwagen Werktuigkundige bracht schip en opvarenden in gevaar Fabrikant die werknemer ontsloeg berecht DINSDAG 3 JANUARI 1967 Chronisch zieken Nieuwe juncties V elsen-IJ muiden Beverwijk Meer patiënten Luidschreewend Het is nu alweer ruim twee jaar geleden dat de heer K. M. Schakelaar uit Beverwijk bij zijn thuiskomst een brief met Amerikaanse postzegels werd terhandgesteld. Tot zijn grote verwondering overigens, want voor zover hem was bekend beschikte hij in dit verre land over geen enkele relatie. Maar toch klopte het adres precies: „Aan de heer K. M. Schakelaar, Heemskerkseweg 111, Beverwijk". De brief was echter in het Engels gesteld en omdat de heer Schakelaar deze taal niet machtig was, begaf hij zich naar het Beverwijkse stadhuis dat toen nog in „Scheybeeck" was geves tigd, waar een vriendelijke jongedame de inhoud voor hem vertaalde. En nu werd het de heer Schakelaar pas duidelijk dat de mysterieuze brief afkomstig was van zijn broer Hendrik, die ongeveer een halve eeuw geleden als vijfjarige jongen naar Amerika was vertrokken en van wie sindsdien geen enkel levensteken meer was ontvangen. Gunstig tijdstip Weerzien iititi 11 Besprekingen tussen de Stichting Interkerkelijk Ziekenhuis Kennemer- land, de Stichting Algemene Ziekenverpleging IJmond-zuid en de Antonius Stichting, welke in de loop van dit jaar zullen worden afgerond, hebben reeds geresulteerd in een principe-overeenkomst tussen de besturen van deze drie stichtingen om op zo kort mogelijke termijn gezamenlijk het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden voort te zetten onder een bestuur waarin mensen van allerlei gezindten zullen samenwerken. De Zusters Francisca nessen zullen graag met de volledige inzet van hun persoon en werkkracht zoals zij dat nu al veertig jaar doen ook in een nieuw gebouwd zie kenhuis met 300 bedden, eigendom van een nieuwe stichting met een lekenbestuur, blijven werken. 1967; hij besloot met de wens uit te spre ken, dat dit jaar voor het Antonius Zie kenhuis een heel belangrijk jaar mag wor den, een jaar dat ten volle past bij de vele plannen. Dit zei gistermiddag dokter C. F. J. Lampe, directeur-geneesheer van het An tonius Ziekenhuis, in zijn nieuwjaarstoe spraak in de ziekenhuis-aula, waar onge veer 120 medewerkers, medewerksters en andere genodigden aanwezig waren. Onder de aanwezigen was de provin ciale overste van de Congregatie der Zus ters Franciscanessen, Moeder Dolorosa. Deze congregatie stichtte veertig jaar ge leden, van de Maria Stichting te Haarlem uit, het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden. Vorig jaar nam zij het besluit om eigen dom en beheer van dit ziekenhuis in elk geval over te dragen aan een zelfstandige stichting met een lekenbestuur, zoals op tal van plaatsen in ons land geschiedt door zuster-congregaties De heer Lampe sprak de hoop uit, dat het besluit om een bredere samenwerking tot stand te brengen de instanties in Den Haag zou inspireren nog dit jaar de zo lang verwachte toestemming tot het bou wen van het nieuwe ziekenhuis te ver lenen. De Zusters van het Antonius Ziekenhuis wonen reeds enige maanden in hun nieu we behuizing en over enkele weken gaan de leerling-verpleegsters naar hun nieuwe flatgebouw over; zij zullen in een modern gebouw gehuisvest worden en zij krijgen in een fraaie school een moderne oplei ding. Al drie jaar geleden nam het bestuur van Antonius het besluit om een verpleeg tehuis voor chronisch zieken op te richten. De staatssecretaris van Volksgezondheid heeft kort geleden zijn principiële instem ming met deze plannen betuigd en hij is ermee accoord gegaan dat een verpleegte huis wordt opgericht met honderd bedden voor langdurige zieken en zestig bedden lor geestelijk gestoorde bejaardën. De vakkringen spreekt men van „het geslo ten circuit"; wel, dit „gesloten circuit" zou in de zuidelijke IJmond spoedig kunnen worden verwezenlijkt. Ook vorig jaar heeft bij Antonius per soneelsuitbreiding plaatsgehad; het betrof vooral nieuwe functies. Dokter Lampe zei verheugd te zijn, dat een vorig jaar door hem geopperde ge dachte nog dit jaar zal kunnen worden gerealiseerd: als de tekenen niet bedrie gen is de benoeming van een ziekenhuis predikant aanstaande. Hij wees er in dit verband op, dat ook humanistische patiën ten indien zij daartoe de wens te ken nen geven bezocht worden door be zoeksters vanwege het Humanistisch Ver bond. Ook namens bestuur en directie wenste de geneesheer-directeur allen alle goeds in De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van het motorschip „Meeuw" (389,64 brt) de bevoegdheid om als kapi tein en stuurman te varen ontnomen voor de tijd van drie maanden, omdat hi, schuldig is aan de stranding van zijn schip nabij Dungeness op 14 april van het vorig jaar. voor gem de Het schip is met veel moeite, zonder sleepboothulp, vlotgekomen. De répara fiekOtfUSH,' Vbornamelijk aan het roer, be- eesheer-directeur Van Ant"riniiUi' ^OrStiSI dyqeaerr 9,000 pond ep de sleepkosten hoop int, dat dit jaar ook hiervoor (naar Londen) 500 pond. bouwtoestemming zal worden verleend. Intussen heeft het bestuur van Antonius de besturen van de bestaande en in op richting zijnde bei aardentehuizen in het rayon gevraagd samen te werken in dezg. Voor wie ziek wordt, behoort in principe een ziekenhuisbed klaar te staan; wie echter langdurige verpleging nodig heeft, behoort een plaatsje in een verpleegte huis te kunnen vinden. Een bejaarde die verzorging behoeft moet in een bejaarden tehuis opgenomen kunnen worden. In DINSDAG 3 JANUARI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 u. WOENSDAG 4 JANUARI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg' Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 u. en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u. zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u. zwemtraining vanaf 16 j. van 21 tot 21.30 u. polotraining of wedstrijden. DINSDAG 3 JANUARI Huize „Scheybeeck", 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, door toneel groep „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 uur: Cursus beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, door Kennemerstaten Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. WOENSDAG 4 JANUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Cursus handenarbeid (jeugd) o.l.v. An nie Bruggert, door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus pottenbakken a.l.v. Otto Heu velink, door Kennemerstaten. Gebouw „wykerbaan", Pres. Kennedy- plein, 20 u.: demonstratie elektr. apparaten door Philips, voor N.V.V.-Vrouwenbond te Beverwijk. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen) 12-13.45, 14.15-15.30, 16-17.30 en 20.45-22 u Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 en 15-18 u. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van >7 De raad had veel kritiek op het navi- gatiebeleid van de kapitein. Hij heeft na gelaten de stuurman uitdrukkelijk order te geven hem te waarschuwen zodra het zicht minder zou worden. Het navigatie- beleid en het ontbreken van duidelijke in structies hebben in hoge mate bijgedra gen tot de stranding. Daarom is de ka pitein schuldig aan de ramp. De stuurman heeft evenzeer gefaald toen hij een duidelijke aanwijzing had dat het schip naar de wal gezet werd en het zicht verslechterde heeft hij de kapitein niet gewaarschuwd. Daar hij niet als stuurman is gediplomeerd en hij krach tens dispensatie als stuurman voer, kan de raad hem niet voor een bepaalde tijd de bevoegdheid ontnemen om als stuur man te varen; hij kreeg een berisping, Het aantal opnames in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden was vorig jaar 4763, of 121 meer dan in 1965. Er waren 87.599 verpleegdagen. het geen ten opzichte van 1965 een stijging van 700 betekent. Polikliniekbezoeken waren er vorig jaar 72.141, vierduizend meer dan in het jaar daarvoor. De afdeling psysische therapie heeft vorig jaar 4170 patiënten behandeld (452 meer dan in 1965): in totaal waren er in 1966 30.928 behandelingen, 3215 meer dan in 1965. Meer dan duizend patiënten werden in 1966 door de trombosedienst behandeld eenvierde onderging de behandeling thuis; het betekent, ten opzichte van 1965, een stijging van tien percent. De Haarlemse economische politierech ter heeft maandag een directeur van een zeevishandel in IJmuiden veroordeeld tot twee keer 1000 boete. De officier van justitie had tegen de man twee keer 1500 boete geëist. De handelaar werd ervan verdacht om streeks april 1965 twee partijen verse ka beljauw uit Denemarken te hebben inge voerd zonder vergunning van het Pro- duktschap. De handelaar had bovendien opgegeven dat de vis afkomstig was uit Duitsland. De partij was voor België bestemd ge weest. Gezien de toentertijd op dit gebied geldende invoerbepalingen zou hij niet rechtstreeks de Deense vis hebben kun nen invoeren. Door deze handelswijze zou hem de partij 1700 netto winst heb ben opgeleverd. België zou bovendien geen Deense vis hebben gewenst, maar door te verklaren dat deze uit Duitsland afkomstig was, zou de verkoop ongehin derd doorgang hebben kunnen vinden. De partij was bij de grens vastgehouden. Vanmorgen omstreeks halfvijf zag het vrachtschip „Attis" van K.N.S.M., dat ter hoogte van IJmuiden voer, vuurpijlen boven zee, dwars van Petten. De reddingboot „Neeltje Jacoba" van Se K.N.Z.H.R.M. verliet onmiddellijk IJmuiden en spoedde zich naar de opge geven positie. De zeesleepboot „Nestor' van Wijsmuller in IJmuiden, die op weg was van Engeland naar IJmuiden, wij zigde haar koers om eveneens een on derzoek in te stellen. Een vliegtuig van de opsporings- en reddingsdienst van de Koninklijke Marine vloog naar de plaats waar de vuurpijlen zijn gezien. Het zoeken werd omstreeks half elf door de „Neeltje Jacoba" en het marinevlieg tuig gestaakt. (Vervolg van pagina 1) Omstreeks acht uur vanmorgen is een trein uit de richting Haarlem op de over weg bij het station Sloterdijk in Am sterdam tegen een personenauto gebotst. De bestuurder van de wagen bleef onge deerd, maar het wrak bleef op de spoor baan achter. Onmiddellijk werd een kraanwagen van de Amsterdamse politie te hulp geroepen, die een half uur later begon het wrak te verplaatsen. Terwijl men hiermee bezig was botste een twee de trein uit de richting Haarlem op deze kraanwagen. De auto werd ongeveer vijf honderd meter meegesleurd door de trein, waarvan het voorste truckstel uit de rails liep. Van het politiepersoneel dat bij de kraanwagen bezig was werd niemand ge wond. Ook van de treinreizigers liep nie mand letsel op. n De jtraanwagen bleef onder de neus van de trein hangen en werd voortge- drukt tot bij het station Sloterdijk. Er ontstond een begin van brand, waarvoor de Amsterdamse brandweer werd gealar meerd. Personeel van het station kon het brandje echter met een snelblusser do ven. Wel is de brandweer in actie geko men om de ravage op de overweg en op de rest van de spoorbaan te ontwarren. Het is een wonderlijk toeval dat bij de tweede botsing geen doden of gewon den zijn te betreuren. De politiemannen van de ongevallendienst, die met de kraanwagen bezig waren het wrak van de personenauto weg te halen en de hen assisterende agenten van het bureau Ad miraal de Ruyterweg zagen pas op het laatste moment, dat de uit Haarlem ko mende trein met onverminderde snelheid doorreed. Tevoren was namelijk een trein lang zaam gepasseerd, nadat de bestuurder door NS-personeel, dat zich met signaal lampen langs de spoorlijn had opgesteld, opmerkzaam was gemaakt op het ongeval. Een van de politiemannen vertelde, dat hij luid schreeuwend zijn collega's had gewaarschuwd, toen hij het gevaar be merkte. „We konden gelukkig allen op tijd wegkomen. Op het moment van de botsing stond ik op een meter of tien van de kraanwagen. Ik zag de wagen in een zee van vuur onder de trein verdwijnen, die op dat moment zeker een snelheid van tachtig kilometer had". Door het treinongeluk is ook de stroom op de bovenleiding uitgevallen. Hierdoor bleven twee treinen halverwege Haarlem en Amsterdam stilstaan. Ze werden door een diesellocomotief naar Haarlem terug geduwd. De passagiers van de twee bij de aanrijding betrokken treinen werden met bussen naar het Centraal Station ge bracht. Hiervoor zette de N.Z.H. direct na een verzoek om assistentie tien bus sen in. De treinpassagiers werden met een klein pontje over de Haarlemmer vaart gezet, waarna ze in de bussen kon den plaatsnemen. „Ik was natuurlijk stomverbaasd", ver telde de thans 66-jarige heer Karei Scha kelaar ons.'„Wat wil je, zesenvijftig jaar lang geen taal of teken en dan op eens een brief. Ik had mijn broer dan ook al lang doodgewaand!". Uiteraard is de heer Schakelaar deson danks bijzonder verheugd over dit her nieuwde contact, dat omstreeks 1910 on der enigszins trieste omstandigheden werd verbroken. Zijn familie woonde destijds in Kampen en het lag toen in de bedoe ling van vader Schakelaar met zijn gezin en dat van een zuster naar Amerika te emigreren, welk voornemen echter door de plotselinge dood van zijn vrouw werd verijdeld. Deze plannen verkeerden reeds in een vergevorderd stadium, want de koffers waren al gepakt en de passage besproken. In onderling overleg werd daarop besloten dat de toen vijfjarige Hendrik zijn tante op de reis naar Ame rika zou vergezellen, waarbij dan nog nader kon worden bezien of de andere Schakelaars later zouden volgen. Hier is echter nooit meer iets van gekomen: Ka- rel Schakelaar verhuisde met zijn vader van Kampen naar Beverwijk en de adres sen raakten verloren, waardoor elk ver der contact onmogelijk, werd. Ook infor maties via het Rode Kruis bleven zonder resultaat, zodat tenslotte door de heer Schakelaar moest worden aangenomen dat zijn broer in Amerika inmiddels was overleden. In 1964 kwam de doodgewaande broer in Holland Michigan echter hoogst toeval lig in contact met een Nederlands meis je, dat in zijn omgeving logeerde. Hij vertelde haar zelf ook van Nederlandse afkomst te zijn en in de loop van dit ge sprek stelde hij haar ervan in kennis, dat hij al ruim vijftig jaar niets meer van zijn familie had vernomen. Het meis je beloofde hem bij haar terugkomst eens naar de naam Schakelaar te zullen in formeren en dat zij woord gehouden had werd de Amerikaanse Nederlander enige maanden later duidelijk, toen zij hem in derdaad schriftelijk met het adres van Karei Schakelaar in Beverwijk op de hoogte bracht. Hiervan was de eerste brief naar Be verwijk in juli 1964 het resultaat en Ka- rel Schakelaar mocht aldus onverwacht van het bestaan van zijn doodgewaande broer vernemen. Het waren allemaal goe de berichten van Hendrik, die in Ameri ka Ilank wordt genoemd. Zijn tante was als een moeder voor hem geweest en hij heeft verder „goed geboerd", zoals dit wordt genoemd. Hank Schakelaar is thans 61 jaar en hij heeft zich van een goede positie verzekerd by een grote motoren- fabriek in Holland Michigan. Het bezit van een eigen huis en twee auto's zijn hiervan het overtuigend bewijs. Deze eerste brief werd de start voor een drukke correspondentie, welke met De heer K. M. Schakelaar uit Bever wijk, die na zesenvijftig jaar uit Amerika een eerste levensteken van zijn broer Hank ontving. behulp van een woordenboek moet wor den gevoerd. Want de brieven uit Ameri ka worden door Hanks echtgenote ge schreven, waarbij zij met assistentie van een „Kramer" de zinnen moeizaam aan elkander rijgt, volgens welk systeem ook de post uit Nederland wordt vertaald. In ieder geval hebben zij elkaar op deze wijze toch duidelijk weten te maken, dat van beide kanten verlangend naar een weerzien wordt uitgekeken. Deze wens zal nu spoedig in vervulling gaan, want Hank heeft zijn broer reeds laten weten dat hij in juli of augustus met zijn vrouw naar Beverwijk over komt. Karei Schakelaar, die hem ruim een halve eeuw in Kampen op de trein heeft gezet, zal Hank dan op Schiphol weer kunnen verwelkomen. Het vervoer van de treinreizigers tus sen Haarlem en Amsterdam is omstreeks negen uur overgenomen door bussen. De gehele ochtend reden 48 bussen heen en weer. De NZH had 37, de N.B.M. 7 en het Gemeentelijk Vervoerbedrijf van Amsterdam 1 bus ingezet. Van de zijde van de N.Z.H. vernamen we dat het be roep op de maatschappij op een bijzon der gunstig tijdstip was gedaan, omdat de ochtendspits net voorbij was. Alle chauffeurs waren er nog en konden di reet in actie komen. Het grote aantal treinreizigers bij de stations in Haarlem en Amsterdam kon vlot worden afgevoerd De personenauto, die het begin van al le narigheid was geweest, is na de bot sing overgebracht naar het hoofdbureau van politie in Amsterdam. De bestuurder verklaarde tegen de politie dat hij zich voor de gesloten spoorbomen wilde op stellen. Hij bemerkte echter dat zijn rem men weigerden, waardoor hij door de boom heenschoot. De wagen werd meteen opzij geslingerd door de trein die toen juist de overweg passeerde. De trein reed met gematigde snelheid omdat hij bezig was te stoppen bij het station Sloterdijk. De personenauto kwam naast de rails te recht. De bestuurder bleef ongedeerd, De eerste werktuigkundige van het 499.57 ton metende motorschip „Aerden hout" is door de Raad voor de Scheepvaart gestraft: hem is de bevoegdheid ontnomen om als werktuigkundige te varen op sche pen waarop de Schepenwet van toepassing is voor de tijd van negen maanden, we gens ernstige plichtsverzaking. Door zijn schuld werd de scheepsmotor zwaar be schadigd en werden schip en opvarenden in gevaar gebracht. Het gebeurde in de Finse Golf, op 29 januari van het vorig jaar. Betrokkene had in de machinekamer moeten blijven, wegens het gevaar dat de toevoer van zoutwater dat het zoetwaterkoelwater van de moter meest koelen door ijs verstopt zou raken. Desondanks ging hij naar zijn hut, waar hij in slaap is gevallen. De kapitein bemerkte dat de motor min der omwentelingen ging maken en ook dat er een zware rookontwikkeling en een brandlucht in de machinekamer waren. Hij stopte de motor, maar het was te laat. Betrokkene is hoogst nalatig geweest en heeft in ernstige mate gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel getoond. De raad heeft ook de indruk, dat betrok kene onvoldoende zorg heeft gehad voor de alarminstallatie, die niet functioneerde. Het schip moest naar Helsinki worden gesleept en heeft daar elf dagen gerepa reerd. Maandagavond konden in de ge meente Velsen kerstbomen worden ingeleverd tegen een lolly. Die ruil handel kwam tot stand op vier ter reinen, die waren aangewezen voor de kerstboomverbranding en de jeugd liet zich niet onbetuigd. Om zeven uur werden onder toezicht van politie en brandweer de grote stapels kerstbomen in lichterlaaie gezet. In vele gezinnen brandden daarna nog de kerstbomen in de huiskamers, want velen laten de boom tot Driekoningen staan. Het is moeilijk een tijdstip te kiezen waarop een algemene kerstboomver branding het maximale resultaat op zou leveren. Op de foto een beeld van de kerstboomverbranding in' Velsen-Noord, waar de aanvoer van bomen kleiner was dan vorig jaar, hetgeen ongetwijfeld de consequen tie heeft, dat de jeugd.weer „op eigen houtje" vuurtjes gaat stoken, en dan niet zonder gevaar. De Haarlemse economische politierech ter heeft maandag een 65-jarige tenten- fabrikant uit Haarlem conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot 251 boete. Daarmee liet hij voor de ver dachte de weg open tegen het vonnis in hoger beroep te gaan. De fabrikant werd ervan verdacht te gen het arbeidscontract in zijn 44-jarige verkoopleider te hebben ontslagen. De verkoopleider meende dat de arbeidsover eenkomst ten onrechte was beëindigd. Hij zei in de zaak te zijn gekomen met de bedoeling hier naderhand directeur van te worden. De fabrikant zou de zaak wegens zijn gezondheidstoestand hebben willen verkopen. Nadat de verkoopleider enige maanden in dienst was geweest, werd hij ontsla gen. De fabrikant had de ander, die koop plannen had, gevraagd of hij genoeg ka pitaal meende te hebben. De laatste had hem gezegd over voldoende relaties te beschikken, zodat dat geen punt kon zijn. Door het ontslag meende de verkooplei der nog recht te hebben op het salaris over juli. Zijn jaarsalaris was indertijd gesteld op 15.000. De raadsman van de verdachte hield een zuiver juridisch betoog betreffende de wet op de arbeidsovereenkomst, waar door hij, gezien ook de gedragingen van beide partijen in deze zaak, meende ont slag van rechtsvervolging althans vrij spraak te vragen. De serie inbraken in de IJmond is met drie gevallen in Velsen-Noord voortgezet, waarbij de gedupeerden het de ongewen ste bezoekers tweemaal weer bijzonder makkelijk hebben gemaakt, door te ver zuimen de achterdeur van hun woning voldoende af te sluiten. Hierdoor kon bij voorbeeld in de oudejaarsnacht een wo ning aan de Gildenlaan ongehinderd wor den betreden, waarbij twee portemon- nee's met een gezamenlijke inhoud van zestig gulden werden ontvreeemd. In de nacht van zondag op maandag werd vervolgens ingebroken in een wo ning aan de Wenckebachstraat, waar men erin slaagde binnen te komen door de vuilnisbak op een bloembak te plaatsen, zodat de woning via het w.c.-raampje kon worden betreden. De poging om door het vernielen van een ventilator de raamslui- ting te bereiken, was daarvoor kennelijk mislukt. In de woning werden alle kas ten en laden doorzocht, waarna een por temonnee met een inhoud van ongeveer 175,- werd meegenomen. De derde inbraak vond plaats in een perceel aan de Vinkenkrogtlaan, welke woning wegens de niet afgesloten achter deur weer gemakkelijk kon worden bin nengedrongen. Ook hier werden kasten en laden doorzocht, waarbij de buit echter niet groter was dan een pakje sigaretten en een portemonnee met 2,50. i

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5