Ir. Bosma: „Minister had moeten wachten met ambtenarensalarissen" Verdam wilde eerst f265 plus 2 pet Bruinkoolmijn in Hoensbroek sluit Netto-concern winst van Heineken bijna f 9 miljoen hoger ICI biedt op Ilford Film TRIUMPH DEALER Geldomloop weer fors ingekrompen Douglas krijgt steun van haar bankiers Deze week de eerste ontslagen Weer geen dividend bij Edy Dieren BP neemt groot belang in chemie Finse lening van 10 min. dollar Tien pet. van de melk wordt al in plastic verkocht Kredietbeperking wordt voortgezet SCHEEPYAARTBERICHTEN Ontslagen bij Kwatta en Sturka Kort economisch nieuws Fors gespaard bij RPS in december Krachtige groei bij de RVS Jeugdige Fransen uit grot gered EUROTEX-REIZEN WOENSDAG 4 JANUARI 1967 11 Weekstaat Ned. Bank HARRY OOMEN -Se, Sy, S» Isü+' MS 355 m Si»- m.1 «n.niS tm mfi» Gisteren op het Damrak 2 jan. 3 jan. 388 188 115 85 409 201 110 98 WALL STREET: Lichte verbeteringen (Van onze correspondent) DEN HAAG „Een zonderlinge verto ning", zo noemt de bij het N.V.V. aan gesloten Algemene Bond van Ambtenaren de afwijzing door de minister van Bin nenlandse Zaken van het voorstel van de ambtenarenorganisaties om dit jaar elke ambtenaar een vast bedrag salarisver hoging te geven en de rest van de per centuele „ruimte" over allen te verdelen. Zonderling namelijk, omdat minister Ver dam tijdens het overleg zelf de honden had voorgerekend dat hij per 1 januari iedere ambtenaar 265 zou kunnen geven en dat er dan 2 percent overbleef voor nog een algemene percentuele verhoging. De minister liet echter in het verdere verloop van het overleg weten dat een dergelijke verdeling ten gunste van de minder gesalarieerden niet past in het al gemene loonbeleid. Dit ondanks het feit dat de organisaties hem voorhielden dat in vele C.A.O.'s in het bedrijfsleven ook vaste uurloonverhogingen in centen wor den toegepast, die worden geput uit het totale beschikbare percentage. Na de afwijzende beslissing van de mi nister, die overigens uiteindelijk steun kreeg van de organisatie van katholieke en hogere ambtenaren, is men in krin gen van de ambtenarenbonden toch niet geheel en al ontevreden over de 4 plus 1,5 percent. Men rekent er namelijk op dat er nog wat extra na-uitkering komt, omdat de overheidssalarissen worden vastgesteld naar het gemiddelde van het bedrijfsleven ADVERTENTIE VOOR UW: REISBUREAU „SUCCES" Gen. Cronjéstraat 27 - Tel. 64294 De eerste weekstaat van de Neder- landsche Bank in 1967 laat een behoorlij ke inkrimping van de chartale circula tie zien. Deze bedroeg 146 min, waar door de circulatie daalde tot 8.167 min. In de schatkist zijn vele mutaties ge weest waaronder de betaling van rente en aflossing op gevestigde schuld ad 70 min, de plaatsing van schatkistpa pier ad 17 min, alsmede een reeks be talingen uit hoofde van belasting. Dit resulteerde in een stijging van 154 min tot 351 min. Een deel van voornoemde rente en aflossing is terecht gekomen op de rekening „andere inge zetenen", welke met 47 min steeg tot 69 min. De goud- en deviezenvoorraad daalde tengevolge van aankoop door de banken van deviezen met 74 min tot 7.332 min, waarvan ongewijzigd 6.234 min aan goud. SANTA MONICA (Reuter) De Dou glas Aircraft Company heeft meegedeeld dat zij met haar bankiers in beginsel overeenstemming heeft bereikt over een veel omvattend plan voor de lopende en de verwachte financieringsbehoeften van Douglas. De banken bereiden een offi ciële leningsovereenkomst voor. Het plan omvat o.m. bijstand van de Amerikaanse Export-Import Bank aan de buitenlandse luchtvaartmaatschappijen/afnemers van Douglas, vooruitbetalingen door lucht vaartondernemingen die DC-8's en DC- 9's van Douglas kopen en verlenging van kredieten door verscheidene van de grote leveranciers van Douglas. In kringen van de industrie raamt men de lopende fi nancieringsbehoeften van de onderne ming op driehonderd miljoen dollar. waarbij dus ook de boven de huidige norm liggende langlopen C.A.O.'s mee tellen. Ir. J. Bosma, voorzitter van het Cen traal Sociaal Werkgevers Verbond en voorzitter van werkgeversafgevaardigden bij het landelijk overleg met de vakbe weging, vindt het onverstandig dat de mi nister van Binnenlandse Zaken reeds nu de salarisverhoging voor de ambtenaren heeft vastgesteld op 4 plus 1,5 percent. Deze percentages zijn door de regering aangegeven als maximum voor dit jaar en de heer Bosma gaf ons desgevraagd als zijn mening dat de overheid het be drijfsleven de vrijheid had moeten laten eerst tot uitdrukking te laten komen wel ke speelruimte er in de diverse bedrijfs takken bestaat. Los van het feit of de ambtenaren recht hebben op 4 percent per 1 januari stelt het ir. Bosma teleur dat de regering met de vaststelling van de salarisverhoging niet heeft gewacht tot men meer wist van het verloop van de C.A.O.-onderhande- lingen. De bedrijfstakken raken zijns in ziens nu onnodig gebonden door de be slissing over de ambtenaren. ADVERTENTIE voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 (Van onze correspondent) HOENSBROEK De N.V. Maatschap pij tot exploitatie van Bruinkoolvelden Carisborg in Hoensbroek in mei a.s. vijftig jaar geleden opgericht heeft een algehele sluiting van het bedrijf aan gekondigd. Januari 1970 zullen de poor ten van de bruinkoolmijn voorgoed wor den gesloten. Deze week zullen de eer ste ontslagen worden aangezegd. Zeven tien arbeiders en drie beambten zullen tussen 15 januari en eind maart af hankelijk van de bij het bedrijf doorge brachte diensttijd op straat komen te staan. De overige 160 werknemers zul len geleidelijk worden afgevloeid. Met de mijnwerkersbonden in Limburg is een af vloeiingsregeling overeengekomen. De bruinkoolmijn en de daarbij beho rende brikettenfabriek vormen een doch termaatschappij van de N.V. Scheepvaart en Agenturenhandel Furness in Rotter dam. Er is tot likwidatie van de onder- De directie van de Edy Emailleerfa- briek in Dieren verwacht niet dat er dit jaar weer dividend kan worden betaald. Dit wordt voornamelijk geweten aan het achterblijven van de omzetstijging. Het vorig jaar werd de winst van 70.000 toe gevoegd aan de extra reserve. LONDEN (Reuter) British Petro leum Co en Distillers Co hebben in be ginsel overeenstemming bereikt over over neming door BP van de chemische en plasticbelangen van Distillers, voorzover deze geen verband houden met de pro- duktie en afzet van kooldioxyde. BP zal dit betalen met 19 min gewone aandelen BP ter waarde van 67 min pond en een bedrag in contanten van 25 min pond. Door een en ander zal het belang van de Britse staat in BP vanaf 1914 een meerderheidsbelang van ongeveer 51,65 pet kleiner worden en wel op ongeveer 48,9 pet komen. Overeengekomen is echter, dat Distillers aandelen BP vóór verkoop eerst zal aanbieden aan de staat. Finland zal binnenkort op de internatio nale kapitaalmarkt een 10-jarige obliga tielening uitgeven van 10.000.000 dollar. De nominale rentevoet zal waarschijnlijk 7X percent bedragen, de emissiekoers zal bij de uitgifte worden vastgesteld. Verwacht mag worden dat deze koers van uitgifte zodanig zal worden bepaald dat het rendement, rekening houdende met een gemiddelde looptijd van 5% jaar, zal uitkomen op ongeveer 7% percent. De door de Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. in het boekjaar 1965/ 66 behaalde resultaten waren gunstig, zegt het gisteren verschenen verslag. En kele incidentele baten zijn hierbij in bij zondere mate van invloed geweest. De activiteiten in het buitenland hebben eveneens een belangrijke bijdrage gele verd. De netto concernwinst is gestegen van 13,9 min tot 22,7 min. Als netto winst van de vennootschap (na toevoeging aan de algemene reserve) resteert 14,2 min. Zoals gemeld, wordt voorgesteld 14 per cent dividend over een kapitaal van 70 min (v.j. eveneens 14 percent doch over ƒ52.500.000). De kosten blijven een voortdurend ■tijgende tendens vertonen. De totale om zet van de Nederlandse Heineken bedrij ven, binnenland en export, bedroeg ruim 2.370.000 hectoliter, hetgeen 290.000 hl meer is dan het vorige boekjaar, éen miljoen gulden werd gedoteerd aan de stichting Heineken's Pensioenfonds. De algehele vernieuwing van de brouwerij in Rotterdam zal in 1968 aanvangen. Op de binnenlandse markt nam de om zet toe met bijna 16 percent tot 1.790.000 hl. Ook het marktaandeel van Heineken bleef een stijgende lijn vertonen. De Ho- reca-bedrijfstak ziet zich, vooral door stijgende personeelskosten, voor een zwa re opgave gesteld om tot bevredigende uitkomsten te geraken. Nog meer dan voorheen doet de horecabranche een be roep op de brouwerij. 'S96T ui De totale export van de Nederlandse brouwindustrie overschreed voor het eerst in het kalenderjaar 1965 de mijl paal van één min hl. Het aandeel van Heineken in de totale export bedroeg in het afgelopen boekjaar ruim 56 percent of 588.000 hl. De omzet in de E.E.G. steeg met 32 percent. De bieromzet van de met Heineken geassocieerde brouwe rijen in het buitenland bedroeg in het kalenderjaar 1965 circa 3.300.000 hl. neming besloten nadat het afzetgebied voor bruinkoolbriketten in Duitsland gro tendeels is weggevallen. Met ingang van 1967 is door het Westduitse kolensyndi- caat een nieuwe ïayonindeling voor de afzet van bruinkool in werking getreden. Daarin is voor de Limburgse „Carisborg" geen plaats meer. Ook de Oostduitse bruin koolindustrie is van het Westduitse afzet gebied grotendeels verdrongen. De D.D.R. zoekt voor haar Rekord-Briketten nu een markt in Frankrijk en België. De con currentiepositie van de Nederlandse bruin kool is daardoor nog verslechterd. Het sluitingsprogramma is over een drietal jaren uitgesmeerd om in aanmer king te komen voor K.S.G.-steunmaatre- gelen. De minister van Economische Za ken, drs. J. Bakker, zal aan de hoge autoriteit verzoeken artikel 56 van het K.S.G.-verdrag en artikel 4 van de al gemene beschikking op de bruinkoolmijn toe te passen. In augustus van het vo rige jaar heeft de vorige minister van Eco nomische Zaken, drs. J. den Uyl, gewei gerd de bruinkoolmijn op dezelfde voet te steunen als de particuliere steenkool- ondernemingen in Limburg. „De minister was toen nog van oor deel. dat subjectieve steun aan onze onderneming niet op zijn plaats was, omdat hij voor de 180 personeelsleden toen nog volop vervangende werkgele genheid in Limburg aanwezig achtte", aldus directeur J. Peperkamp van de Carisborg. Inmiddels is de productie bij de bruin koolindustrie Carisborg al met een derde verminderd. De vol-continudienst is ver vangen door een ochtend- en een mid- dagploeg. Daardoor kan ook worden be reikt, dat de groeve die nu in Duitsland wordt geëxploiteerd, net tot 1970 toerei kend is. Bij een vol-continudienst zou die bruinkoolgroeve in 1968 zijn uitgeput. De maatschappij beschikt nog wel over de concessies om een nieuwe groeve in het Duitse grensgebied in exploitatie te bren gen. Daarvan wordt uiteraard onder de gegeven omstandigheden afgezien. (Van onze correspondent) DEN HAAG Melk is als „boksar- tikel" geen lang leven beschoren, zo ver wacht de voorzitter van het Produkt- schap voor Zuivel, maar niettemin denkt hij dat verpakte melk enkele centen per liter goedkoper zal zijn als dit artikel zal zijn opgenomen in het vaste asssorti- ment van de levensmiddelenbedrijven. De voorzitter van het produktschap, ir. B. van Dam, meent dat de melkhandel zich teveel zorgen maakt over de zeer goedkope melk in de levensmiddelenza ken. Hij denkt dat de consument al blijft de Kruideniers-melk wat goedkoper, de voorkeur zal geven aan de huis aan huis bezorgde melk. Daarvoor zal de consument wel wat extra's over hebben. Inmiddels wordt bijna tien percent van de consumtiemelk verkocht in plastic. In 1965 was dat nog geen half percent. De produktie van „boerenkaas", die de laatste jaren steeds daalde is het vorig jaar weer toegenomen: met 500 ton tot 7500 ton. Twee van Europa's grootste chemische concerns hebben een bod van tien miljoen pond sterling uitgebracht op Ilford pro- ducente van filmmateriaal. Het zijn de Engelse Imperial Chemical Industries en de Zwitserse Ciba. I.C.I. bezit al 34 pet van het kapitaal van Ilford. De rest wil zij hebben voor zeven shilling per aandeel tegen aandelen ruil. Ciba op haar beurt neemt dan een belang van 40 pet. over van I.C.I. De fusie, die al is goedgekeurd door het bestuur van Ilford, behoeft nog de goedkeuring van de Britse regering van wege de grote buitenlandse belangen. De aandelen Ilford noteren thans op de Londense effectenbeurs vier shilling en negen pennies. De Nederlandsche Bank heeft met de representatieve organisaties van de han delsbanken en landbouwkredietbanken overeenstemming bereikt omtrent de wen selijkheid de kredietrestrictiemaatregelen voorlopig voort te zetten. De norm voor de toelaatbare kredietexpansie geduren de de maanden januari tot en met april is vastgesteld op 4 percent van de ge middelde stand der toelaatbare krediet verlening in het laatste kwartaal 1965. Deze norm is gelijk aan die, welke gold voor de laatste vier maanden van 1966. Bij de vaststelling is rekening gehouden met een seizoenmatige stijging van de kredietverlening in de eerste vier maan den van het jaar. In verband met de onzekerheid over de ontwikkeling van de conjuctuur werd het wenselijk geacht in de maand fe bruari opnieuw overleg te plegen. Handel in hashish. De officier van Justi tie bij de Haagse rechtbank heeft een jaar gevangenisstraf geëist tegen een 31-jarige Turk, die zich schuldig zou hebben gemaakt aan handel in hashish. Abida 4 te Abadan. Acila 3 te Porta Cardon. Acmaea 3 te Stanlow. Acteon 3 v. Gibraltar n. Durban. Aegis 3 v. Oranjestad n. Willemstad. Alchiba 3 te Port Said Algol pass. 3 Kaap Finisterre n. Duinkerken. Amsteldiep 30 v. Karachi n. Mombasa. Angolakust 3 te Freetown. Ares 3 te Le Havre. Aristoteles 3 te Cristobal. Avedrecht 3 t.h.v. Masira n. Perzische Golf. Banda 4 te Calcutta. Batu 3 v. Djeddah n. Suez. Bengalen pass. 3 Chagos Archipel n. Aden. Bintang 4 te Damman. Bovenkerk 3 te Bremen. Caltex Delfzijl 3 v. Struer n. Brunsbuttelkoog. Caltex Naples 3 te Suez. Caltex Pemis 3 v. Dumai n. Pladju. Camerounkust 3 te Hamburg. Camphuys 4 te Doha verw Charis 3 te Antwerpen. Dahomeykust 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Daphnis 3 te St. Thomas. Delft 3 ten anker Champerico. Diadema 3 te Mena. Diloma 4 te Khora la Maya. Doelwijk 3 v. Port Said n. Rotterdam. Tien man van de Kwatta's Chocolade en Cacaofabrieken te Breda hebben ont slag aangezegd gekregen in verband met de verder automatisering van het bedrijf. De N.V. Confectieindustrie voorheen D. Kamphuis (Sturka) sluit haar vestiging in Gorredijk en zegt 45 jeugdige werk neemsters ontslag aan. De fabriek Sturka in Lichtenvoorde wordt daarentegen uit gebreid. Dertig van de 85 werknemers van de NV „Heiwo" in Wolvega gaan vijftig per cent korter werken. De maatregel, waar voor de arbeidsinspectie toestemming heeft verleend, is noodzakelijk doordat het bedrijfsleven investeringen in koel en vrieswagens, die bij dit bedrijf worden geproduceerd, heeft opgeschort. De order portefeuille is thans geheel leeg en om ontslag te voorkomen, heeft de directie besloten voorlopig gedurende vier weken tot arbeidsverkorting over te gaan. De Philipsvestiging in Nijmegen werk zaam op transistorgebied heeft voor vijf tig van haar 2.200 werknemers geen ar beid meer. Voor vijf van hen wordt plaat sing bij andere bedrijven gezocht. De overige 45 zullen tot juli pendelen naar de Philips-vestiging in Hilversum. Dit be tekent een dagelijkse tocht van ongeveer 3 uur, waarmee echter wordt voorkomen dat ontslag moet worden verleend. In zijn nieuwjaarstoespraak heeft de presi dent-directeur van Assurantiemaatschappij ,,De Zeven Provinciën" N.V. te 's-Gravenhage, de heer D. Quint, o.a. meegedeeld, dat 1966 zich heeft gekenmerkt door een krachtige produktie- vermeerdering. Verwacht wordt dat 1966 een totaal bruto-inkomen zal opleveren van om streeks 80 miljoen gulden tegen 70 miljoen gulden in 1965. Echo 4 te Algiers verw. Eos 4 v. Piraeus n. Volos. Friesland 3 te Mena. Gaasterdijk 4 te New York verw. Gabonkust 4 v. Lagos n. Port Harcourt. Guineekust 2 v. Freetown n. Abidjan. Gulf Hansa 4 te Port Said. Gulf Italian 3 t.h.v. Malta n. Portland. Gulf Swede 4 te Magnisi. Hercules 4 te Georgetown. Ivoorkust 4 v. Hamburg n. Bremen. Jacob Verolme 4 te Buenos Aires. Kamperdijk 3 te Antwerpen. Karachi 3 te Antwerpen. Karakorum 3 te Lavan Island. Karimun 4 v. Duinkerken n. Le Havre. Katendrecht pass. 3 Gibraltar n. Marseille. Kermia 3 ten anker Nhatrang. Kloosterkerk 3 v. Genua n. Bremen. Korenia 4 te Singapore. Kossmatella 4 te Rotterdam verw. Koudekerk 2 v. Brisbane n. Aden. Kryptos 5 te Min verw. Limburg 3 v. Manilla n. Los Angeles. Medon 2 v. La Guaira n. Port of Spain. Montferland 3 te Santos. Moordrecht 4 ten anker Shatt al Arab. Musi Lloyd 3 te Beyrouth. Neder Eems 4 v. Beyrouth n. Genua. Neder Rijn pass. 3 Gibraltar n. Port Said. Nestor 2 v. Alexandropolis n. Cavalla. Ondina 3 v. Sriracha n. Mena. Onoba 3 v. Durban n. Mena al Ahmadi. Ossendrecht 2 v. Norfolk n. Belfast Osiris 4 te Bremen. Ouwerkerk 4 te Port Said. Philippia 3 v. Genua n. Mena al Ahmadi. Poeldijk 4 te Bremen. Prins Casimir 3 te Limassol. Prins Willem II 4 te Famagusta verw. Radja 3 v. Port Said n. Tripoli. Riouw 4 v. Singapore n. Aden. Roggeveen 4 te Suez verw. Senegalkust 3 v. Port Harcourt n. Pointe Noire. Simonskerk 3 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Sinoutskerk 3 v. Tripoli n. Genua. Slamat 1 te Manilla. Solon 2 v. New Orleans n. Maracaibo. Stad Zwolle 3 v. Constantza n. Iskenderun. Steenkerk 3 v. Suez n. Aden. Steven 4 te Rio Grande. Straat Cook 3 te Santos. Straat Florida 3 te Lourenco Marques Straat Frazer 2 v. Takoradi n. Monrovia. Straat Freetown 3 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Tamara 3 v. Porto Marghera n. Mena al Ah madi. Telamon 3 t.h.v. Landsend n. Hamburg Thuredrecht 2 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Ulysses 3 v. Antwerpen n. Amsterdam. Utrecht 3 v. Port Sudan n. Kuwait. Van Riebeeck 2 v. Lourenco Marques n. Dar es Salaam. Vasum 3 v. Shimonoseki n. Miri. Vitrea pass. 3 Port Elizabeth n. Thames Waterland 3 v. Las Palmas n. Buenos Aires. Woensdrecht 3 t.h.v. Cartagena n. Marseille. Wonosobo 3 ten anker rede Port Said. Bij de Rijkspostspaarbank is in decem ber j.L 28,3 miljoen meer ingelegd dan opgenomen. In december '65 was er een spaaroverschot van 16,6 min. Er werd in de afgelopen maand ingelegd 130,2 min (dec. '65: 133,4 min) en opgeno men ƒ101,9 min. (dec. '65: ƒ116,8 min.). In totaal werd in het vierde kwartaal van 1966 ingelegd 337 min. ('65: 341 min.) en opgenomen ƒ316 min. ('65: min.). In de laatste drie maanden van 1966 is bij de R.P.S. dus een spaarover schot geboekt van 21 min. tegen 16 min. in de overeenkomstige periode van 1965. I W y 'T" w* 71 '4 ft UK» tlnmnTi Wtw<7 O t 48 i$ Het Damrak heeft het gisteren zonder de richtlijnen van Wall Street moeten doen omdat de beurs aldaar maandag ge sloten bleef. De Amerikanen waren gis teren weer op Beursplein 5 aanwezig met aanbod in Philips en Kon. Olie. Dit aan bod werd van lokale zijde zeer goed op genomen. De vraag van de internationale waarden vormde zelfs nog een meerder heid, waardoor de stemming in deze hoe ken bij de opening merendeels vriende lijker was t.o.v. de flauwe tendentie van maandag. Philips verbeterde aanvanke lijk zestig cent tot 77 en Kon. Olie een paar dubbeltjes tot 122. Unilever deed het nog beter door op te lopen van 85,40 tot 85,80 84,70). Ook AKU kon iets van het koersverlies op de voorgaande dag terugnemen op 51.80. De handel in al deze hoeken was kalm. Voor Hoogovens werd een onveranderd advieskoers van 270 opgegeven. De sterk gedaalde bedrijfs winst van Hoogovens in de eerste negen maanden van 1966 staat een koersstijging in de weg ook al moet worden aangete kend, dat Hoogovens de laatste maanden sterk in koers is gedaald. Gedurende de verdere beursduur zakte Philips in tot 76.50 en Unilever tot 85.50. AKU daarentegen verbeterde tot 52. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M lste tijdv. 51.50 121.50-121.60 76.60-76.80 86.00 340 2de tjjdv. 51.80 121.60 76.80 85.80 Totaal Hoger Lager Gelijk VERHANDELDE FONDSEN A VOND VERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 121.50-121.70 Philips 76.80-77gl Unilever 86.00 K.L.M. 347-355 Slot- koersen 3 jan. Slot- koersen 3 jan. 52.00 Ford 922b 264 Van Gelder Zn. 80'/, Philips 76.60 GelderLTielens 346 Unilever 85.70 Gist- en Sp.fabr 445gb Kon. Petroleum 120.30gl Grasso 117 Amsterd. Rubber 61'/,gb v. d. Grinten 812'/, H.V.A 117 Hagemeijer 90.70 61.00gb Hatema 175 Holl.-Am. Lyn 101 Havenwerken 116'/, K.L.M. 350.00 Heineken Bier 387 K.N.S.M 87'/, Hoek's Machinef. 409'/,gb Kon Paketvaart Van Ommeren 164gb Holl. Beton 273 Ned. Sch. Unie 129 Indoheem 32.50gb 5"/o Ned. 1964 88»/, 250 5'/,V. Ned. 1964-11 8911 Kempen-Begeer 57,»/» Ned. 1965 93 IJ Key en Kramer 3801 6»/. B.N.G. 1965 95 Kon. Ned. Papier 167'/, 57,»/o Ned. Gas 927, Kon. Zout-Ketjen 4A.K.U. 89'/,gb Kuudijs 126 57,»/o Hoogovens 94'/, Leidsche Wol 304'/, Alk. Bank Nederl. 2657, Lindeteves-J acob 125'/,gb Amro Bank 51.80 Meneba 324 HolL Bank Unie 173 Muller Co 291 Nat.-Nederlanden 493 Chem. F Naarden 369 Ned. Midd.st B. 86.00b Ned. Dagbl. Unie 187 R.V.S 427 Ned. Kabeifabr 236gb Robeco 192.90 Ned Sch. Mij 70»/, 160.50 Van Nelle 250 Nefo 71.00 Nijverd. Ten Cate 69 Ver. Bezit 89.50 Oranjeboom Bier 268 394.00 Overz. Gas 85.50 Albert Heijn 730 William Pont 199 Alg. Norit 165.00 Rijn-Schelde 172 Amstel Brouwerij 331'/, Sch. Expl. Mij 150gb Amsterd. Ballast 340b Scholten Honig 84.80 Amsterd. Droogd 75'/, Schuttersveld 110 Bensdorp 335 Smit. Transform. 1847, Van Berkel 183'/, Spaarnestad 6301 435 Stokvis Zn. 99 Blaauwhoed 383 Technische Unie 250 h 1 Bredèro 120 Texoprint 82gb Brocades-Stheem 670 Thom. en Drijver 70.00gb Bühr.-Tetterode 480 Ver. Glasfabr. 125gb Bijenkorf 438 Ver. Machinefabr 132 Centr. Suiker Mij 284'/, Vredest. Rubber 120gb Curag. Handel Mij 157'/, Wessanen 428exd Elsevier 199.50 Wilt. Fijen.-B. 1587, 410 Wyers 368gb Fokker 310gb Zwanen berg-Org. 170.00 30 dec. 3 jan. 30 dec. 3 jan. Atch. JL'opeka 28'/, 28'/, Amer. Motors Baltimore Int. Harvester Can. Pacific 51 51'/, Int. Nickel Illinois Cent 73"/, 737, Int. T. and T. N.Y. Centr 687, 69 Kennecott Pennsylvania 53 53'/, Mont. Ward 28 277. Radio Corp. Union Pac 371/2 377, Republic St. Allied Chem. 33 34 Royal Dutch Am. Can 47 477. A.C.F. ind 38'/, 387, Shell Oil Am. Smelting 59 587. Soc. Vacum Am. T. and T. 55 54H Am. Tobacco 307/» 317, Stand. Oil N.J. Anaconda 80 80"/, Studebaker Beth. Steel 29'/, 307, Texaco Boeing 65^ 67'/. Un. Aircraft 307, 31'/, Un Corp. 557s 557, Un. Fruit Cons. Edison 31^ 32'/, Us. Rlbber Dougl. Aircr. 45V2 457. Dup. de Nem. 143'/, 146'/, Westingh Eastm. Kodak 1277, 126'/, Wool worth 88'/, 89 Ford Gen. Motors 65 687» K.L.M. Goodyear T 41'/, 40» A 6'/, 34'/, 877, 72^ 387» 201A 43V8 39'/, 337» 44 60 467, 34'/, 63'/, 37'/» 71'/, 83-% 9 267, 39 367» 47.'* 19ys 38'/, 95'A 67, 347» 87»/» 72»/. 39 20'/j 43'A 407, 33§^ 44»/, 60'/, 45»/. 34»/. 63^ 36'/. 69'/, 81'/. 87, 27 39 38'/, 47 19»/. 40 93'A Wall Street is de eerste dag van nieuwe jaar goed doorgekomen. Aan het slot waren de koersen iets hoger met een Dow Jones gemiddelde voor de industrie dat nauwelijks hoger was op 786.41. Boeing lag gevraagd in de markt op grond van berichten over ontwikkeling van een supersonisch transporttoestel. Lockheed daarentegen kwam lager af. Hoger waren tenslotte staalfondsen, auto's, luchtlijnen en chemische waarden. De omzet daalde in vergelijking met vrij dag belangrijk te weten tot 6.11 miljoen tegen 11.3 miljoen vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 786.41 0.72); sporen 205.16 2.19) en open bare nutsbedrijven 136.24 (-f 0.06). De gang van zaken in 1966 bij de R.V.S. kenmerkte zich door een krachtige groei. De verwachting is aldus de directie ge wettigd dat de produktiecijfers over het afgelopen boekjaar een record zullen ves tigen en dat de vooruitgang van het ver zekerde kapitaal een bedrag te zien zal geven dat niet ver van een half miljard gulden is verwijderd. Het jaarlijks pre mie-inkomen (zonder koopsommen) be draagt ongeveer 108 miljoen gulden (1965 100 miljoen), de opbrengsten van de be leggingen zijn aanzienlijk hoger dan in '65. De gemiddelde gekweekte interest be draagt ongeveer 4,75°/o (1965 4,57°/o). In 1966 werd rond 45 miljoen gulden uitge keerd aan verzekerden (in 1965 was dit 41,5 miljoen). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woeudag te worden betaald, daar de bezorgen op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ANNECY (AP) Zes jeugdige grond- onderzoekers die sinds zondag in de ijzi ge doolhof van een grot bij Annecy ver mist werden, zijn in veiligheid. Reddings ploegen vonden het zestal doornat en uit geput op een smalle richel achter een waterval. Eén van hen had bevriezings verschijnselen. De jongens waren in de grot afgedaald met proviand voor slechts één dag en on voldoende uitrusting. Het niveau van de ondergrondse rivieren steeg plotseling, waardoor de uitgang werd afgesloten. Door een koudegolf daalde het water, maar ook de temperatuur. Diefstal oude meester. De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft tegen een 24-jarige vertegenwoor diger uit Den Haag anderhalf jaar ge- eist omdat hij uit het Bredius-museum een schilderstukje van Adriaan Brou wers ter waarde van veertigduizend gulden had gestolen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11