DRUKKE TIJD VOOR HANS VULTINK Derde ontmoeting met Marty sm I Trainers toto-tips Vaardigheidsproeven voor de jeugd in de afdeling Haarlem van de KNVB BILJARTER UIT AALTEN MOET NU INTERNATIONAAL ZIJN KLASSE BEWIJZEN Demonstratieduel tussen HVS en die Raeckse „Libre zal wel gaan verdwijnen Bugdahl en Sercu in Keulen eerste Jan Wagenaar in Beer-prijs eerste Harada behield zijn wereldtitel n Schenk en Verkerk weer in Nederland Leider Pedersen klopte Timman Nederland tiende op Europese voetbalranglijst WOENSDAG 4 JANUARI 1967 Kennemer Sporthal Alles Bouwmeester en Orbaan leiden in Eersel Belangrijk Geels vervangen Zwolse Boys zette trainer aan de kant Anderlecht-Ajax (Van onze correspondent) Het is stil in de cafézaal van het hotel van vader en zoon Vultink. „In de dagen rond nieuwjaar nemen onze vaste klanten van tussen twaalf en twee, de vertegenwoordigers, dikwijls vakantie", zegt vader Frans Vultink. terwijl hij de kranten op~(le leestafel H' rangschikt. Maar in de loop van de middag wordt het drukker. Jonge mannen die een biljartkeu grijpen om zich in het huis van de meester en onder diens ogen te bekwamen. Bijna alle bezoekers lopen na het binnen komen eerst naar de jongste van de beide Vultinks, zoon Hans, om hem geluk te wensen met de reeds briljan te biljartprestaties die hij de afgelo pen weken heeft geleverd. In een tijdsbestek van enkele weken heroverde de 29-jarige Hans Vultink uit Aalten, die al een grote reputatie als bandspeler had opgebouwd, eerst in Apel doorn het nationale kampioenschap ere klasse anker kader 47/1 op de grillige Tini Wijnen, die hij het Nederlands re cord hoogste serie ontnam met een reeks van 260, terwijl hij voorts het record partijgemiddelde verbeterde tot 75,00. Daarna was hij een van de opvallendste figuren in het Nederlandse team, dat te Amersfoort Europees kampioen vijfkamp werd. Ondanks het feit dat het librespel zijn grote liefde niet heeft toonde hij zich daarin de beste en liet hij zijn naam bij schrijven op de Europese lijst van spelers die de 500 caramboles in een beurt scoor den. En tenslotte onttroonde hij in Em- meloord de veelvoudige kampioen van Nederland en Europa Henk Scholte op een waarlijk indrukwekkende wijze in het (Van onze volleybalmedewerker) Vanavond maken de volleyballers voor het eerst kennis met de nieuwe Kenne mer Sporthal, waarin zij over liefst ne gen velden beschikken en zevenentwintig wedstrijden per avond kunnen spelen. In de hoofd- en overgangsklasse-competitie wordt de strijd pas volgende week her vat, zodat men de opening niet kan vie ren met een wedstrijd op interregionaal niveau. Om toch de eerste avond een feestelijk tintje te geven, heeft men de hoofdklasse-teams van HVS en die Raeck se gevraagd een demonstratie-wedstrijd te spelen. HVS zal om acht uur aantre den tegen het vertegenwoordigende jeugd- team van het distrikt Noord-Holland, dat zaterdag eveneens in de Haarlemse Sporthal deelneemt aan het negen-dis- triktenkampioenschap van de NeVoBo voor de oudere jeugd en de damesploeg van die Raeckse duelleert om acht uur met de Zaanse hoofdklasser De Molen wiek. Het volledige afdelingsprogramma luidt als volgt. Dames; die Raeckse 7-Gios 3, FES 3 HVS 3, PWN-Alliance 2, DSS 2-DSS 1, die Raeckse 4-PSVH, Alliance 4-OVRA 4, VCIJ-OVRA. Heren; OVRA 2-die Raeckse 2, Ener- gie-OVRA 4, HVS 3-HBC, PSVH-HSVC 2, Alliance 2-PWN, Alliance 5-VCIJ 4, de Blinkert 2-HVS 5, Ruijs 2-DES, WIK 3 die Raeckse 4, Alliance 7-HSVC 4, Allian ce 4-DSS 2, OVRA 6-Gios 4, OVRA 7-OSS Triumph 2-PWN 2. teltöernooi 47/2/ Wijnen en JBcholte, de beide machtige kadristen, wier positie zo lang onaantastbaar had geschenen, waren achter elkaar weggevaagd. Dat alles ge beurde in nog geen 25 dagen. De negen tien partijen die Hans Vultink in deze drie officiële toernooien speelde, brachten hem zeventien overwinningen en twee re mises, tegen de Belg Van den Branden in Amersfoort en tegen Henk de Kleine in Emmeloord. „Het vergt wel alles van je. Het is een enorme omschakeling van 47/1 naar libre en dan weer naar van libre 47/2 in zo'n korte tijd. Het is precies hetzelfde als wanneer een voetballer van de ene week op de andere handbal gaat spelen of omgekeerd". En Hans Vultink weet waar hij over praat, want hij voetbalt al ja renlang bij de vierde klasser Aalten, ge ruime tijd zelfs in het eerste elftal „prima voor de conditie" zoals hij ook andere sporten als judo en tafeltennis be oefende en deelnam aan de training der sch aatsenri jders. „Die drie toernooien zijn eigenlijk nog maar het begin van het lange en zware programma- Het libre heb ik, ondanks het succes van Amersfoort, al helemaal doorgestreept. Ik ben geen librespeler, echt niet. Het gaat aan de ene kant veel te gemakkelijk, 't is allemaal hetzelfde. Maar aan de andere kant heb je vaak de kans niet om je te verdedigen. Eén on gelukkige stoot en je ligt eruit. Er komen langzamerhand ook te veel spelers die de vijfhonderd punten in één keer uitma ken. Ik zie het er van komen dat libre er op de duur, internationaal en mis schien ook wel nationaal, uitgaat en dat er een nieuw, moeilijker kaderspel voor in de plaats komt. Het nieuwe jaar gaat voor Vultink be ginnen met het Europees kampioenschap 47/1 in het Franse Marc-en-Baroeul waarvoor hij als Nederlandse titelhouder uiteraard is ingeschreven eind deze week. „Voor elk toernooi, uit- en thuisreis meegerekend, ben je zo'n beetje een week van huis, afgezien nog van de voorberei- fing, om over de training nog maar niet eens te praten". Hans Vultink rijgt al de ze feitelijkheden overigens nuchter en zonder veel omslag aan elkaar, zoals hij aan de grote matchtafel zijn caramboles maakt. Echt, het programma, dat ook altijd nog pas begin december begint, terwijl het biljartseizoen toch al in sep tember opengaat, wordt langzamerhand wel wat al te zwaar met alle gevolgen van dien. Van biljarten alleen kun je niet leven. Er moet geld bij en een heleboel ook. De deelnemers aan een Nederlands In het internationale schaaktoernooi in Eersel hebben Bouwmeester en Orbaan gisteren remise gespeeld. Zij gaan aan de leiding met 1% punt uit twee partijen. De uitslagen waren gisteren: Littlewood (En geland)-Limbos (België) remise, Rell- stab (W Dld)-Comelis (België) 0-1, Stum pers (Nederland)-Sazmisch (W Did) 1-0, Bouwmeester (Ned)-Orbaan (Ned) remi se, afgebroken partij eerste ronde: Stum pers-Orbaan 0-1. De standen op kop na twee ronden: 1-2. Bouwmeester en Orbaan 1 pnt. De zwaarste tegenstander van Hans Vultink in het toernooi om het Europees kampioenschap 47/1, is de man die donderdag in Marc-en-Baroeul duidelijk als favoriet van start gaat: Jean Marty, de Fransman, die een goed jaar geleden als ex-professional amateur werd in het 47/1 en 47/2 alsmede in het libre, terwijl hij ook nog het wereldkampioenschap 71/2 behaalde in welke spelsport hij evenwel de Europese titel aan de Belg Ceulemans moest laten. „Twee keer heb ik tot dusver tegen Marty gespeeld. Hij is werkelijk van bij zonder grote klasse, maar toch ben ik tegen hem beide malen een heel eind gekomen. In april vorig jaar te Krefeld" toen Vultink kampioen Ceulemans zijn eerste nederlaag in het bandstoten sedert drie jaar toebracht „werd het 200 tegen 131 voor de Fransman, enkele weken later in Bern, waar Scholte zijn Europese kampioenschap aan Marty kwijt raakte (ik was tweede geworden in de nationale titelstrijd 47/2), zelfs 300 tegen 284". Zal Vultink ditmaal, in de derde ontmoeting, de Fransman kunnen weerstaan? Zijn algemeen gemiddelde in het 47/1 wekt enig optimisme in die richting. Zijn eerste kampioenschap, twee jaar geleden in Julianadorp behaald, won hij met een moyenne van 12,86 de daaropvolgende Europese titelstrijd te Apeldoorn beëindigde hij als zesde met 13,37. Vorig jaar in Oldenzaal, waar Scholte en Wijnen de Aaltenaar achter zich lieten, bedroeg zijn gemiddelde 16,11 en vorige maand in Apeldoorn sloot Vultink het toernooi zegevierend af met het fraaie moyenne van 24,41, het dubbele dus bijna van twee jaar geleden, terwijl hij daarnaast de Europese topprestatie van de Belg Schrauwen (235) ruim overtrof. En helemaal onverslaanbaar is Marty nu ook weer niet, getuige de nederlaag die hij op de laatste dag van de vijfkamp in Amersfoort tegen De Kleine leed. Hans Vultink heeft in ieder geval bewezen, dat zijn titels in het bandstoten uit het begin van de jaren zestig, geen toevalstreffers zijn geweest. Zijn spel is langzaam veranderd. Het werd minder nerveus en van een grote mentale kracht dan voorheen. Een mentale kracht die hem ook deze week in staat moet stellen tot sterk spel. kampioenschap krijgen van de biljart bond een vergoeding, maar die is niet erg hoog en bepaald ontoereikend voor de „gewone" hoge kosten die je hebt. Ten aanzien van de buitenlandse wedstrijden is het al niet veel beter. Ik heb het er graag voor over omdat ik van mijn sport houd, maar het begint toch wel erg in de papieren te lopen. Daar komt nog bij dat ik voor ons hotel heel vaak een mannejte moet zoeken om me te vervangen als ik er niet ben. Mijn vader en moeder springen natuurlijk met alle liefde bij en helpen mijn vrouw, maar ze kunnen het ook niet meer alleen af. En die hulp krachten moet ik ook betalen. Ik probeer dat op te vangen door veel demonstraties te geven. De bond heeft ons daarvoor nu gelukkig officieel toestemming gegeven en op die manier kunnen de Nederland se topbiljarters de boel nog wat opvan gen. En als het dan ook nog een beetje in de buurt is, och, dan is het met het werk ook nog wel te regelen. Dat werk heeft aan de andere kant natuurlijk ook voordelen. Ik kan veel gemakkelijker dan iemand die bijvoorbeeld boekhouder of gemeente-ambtenaar is, trainen en me vrij maken voor wedstrijden en toernooi en. Dat besef is zelf ook wel". Wat Hans Vultink verder ook goed be grijpt is dat het spelen van zoveel moge lijk wedstrijden voor een topbiljarter uitermate belangrijk is. Marty, die in Marc-en-Baroeul zijn Europese titel ver dedigt, Ceulemans, de Belgische drieban denspecialist, Henk Scholte, zij allen zijn mede daardoor zo sterk geworden. Hun stootkracht is gerijpt op een basis van routine. Vultink krijgt dit seizoen de ge legenheid zijn ervaring danig te vergro ten in zeker twee delen van de jaarlijkse kadertrilogie, deze week in Frankrijk (47/1) begin februari in Cairo (47/2). De Aaltenaar stelt er zich veel van voor. Bijlartend Nederland ook. Klaus Bugdahl en Patrick Sercu heb ben dinsdagavond de vijftiende zesdaagse van Keulen gewonnen. Het Duits'Belgi sche duo had zijn overwinning te danken aan de ruim 20 minuten voor het einde ingezette jacht, die een ronde voorsprong opleverde. Voor Bugdahl was het de twin tigste zesdaagse-overwinning, Sercu kwam tot nu toe driemaal als winnaar over de eindstreep. De grote favoriet, de Duitse wereldkam pioen op de weg, Rudi Altig, eindigde met Sigi Renz op de tweede plaats. Peter Post en Fritz Pfenninger finishten als derde. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Beer-prijs (le afd., 2040 m): 1. Esta Beroona (J. Wagenaar Jr.); 2. Diablo. 3. Excellentie S. Toto: win 4 70, pl. 2.20, 3.70, 2.20, cov. 8.10, koppel 19.70 Marter-prijs (2000 m): 1. Constant Hollandia (R v. d. Lubbe); 2 Alarik: 3. Aalscholver S. Toto: win 2.60. pl. 1 90, 1.70, 1.60, cov. 6.50, koppel 15.30, trio 16810. Fret-prijs (2400 m): 1. Dandy H. (W Stort); 2. Dynamiet; 3. Donna Valentine. Toto: win. 3.pl. 1.30, 1.80, 1.30, cov. 5.60, koppel 8.90. Jaguar-prijs (2000 m)1 Elite Mac (M. Lan ge); 2 Chopin; 3 Double's Zoon. Toto: win. 2.20. pl. 1.70, 5 10. 2.10, cov. 15.30, koppel 8.70. Jakhals-prijs (2000 m): 1. Aureola (W. Stroo- per); 2. Zevenklapper; 3. Adeltraut M. Toto: win 2.10, pl 1.20, 1.40, 1.70. cov. 4.10, koppel 3.70, trio 13.60 Beer-prijs (2e afd.. 2040 m): 1. Dita Spencer (H Maring); 2. Doeschka; 3. Edmund van Peter hof. Toto win. 2.70, pl. 1.70, 2.30, cov. 5.80, koppel 6.90. Leerlingen Winterkampioenschap (le afd.. 2000 ml: 1. Barbarossa (W. Brouwer); 2. Com- tesse Terraise; 3. Daz.y H. Toto: win. 6 40, pl. 2.40, 2.70, 1.80, cov. 6.30, koppel 11.20. Luipaard-prijs (2020 m): 1. Canard S. <B. Bos); 2 Bov Scotch; 3 Carla van IJmuiden. Toto: win. 9.80. pl. 3.40, 1.50, 1.90, cov. 3.90, koppel 14.80, trio 185. Leerlingen Winterkampioenschap (2e afd., 2000 ml: 1. Billy Boy (H. Streng); 2 Allouez II; 3. Dixy. Toto. win. 12.30. pl. 2.70, 2.90, 3.20, cov. 7.80, koppel 13. Totale omzet 203.000,50. De kleine Japanner Masahiko „figh ting" Harada zegevierde dinsdag, na vijf tien spectaculaire ïonden op punten over uitdager Jose Mendel (Mexico) in een ge vecht als inzet de wereldtitel in het ban- tamgewicht. (Van onze sportredactie) De Engelse wedstrijden hebben de pooideelnemers wel voor problemen gesteld. Zo bleven de heren Gosen van Haarlem en Klijn van EDO, beiden met drie punten beneden hun normale sco re. Alleen de heer De Vos van RCH, die acht punten verzamelde, bleek in de Engelse League opvallend goed thuis. Trouwens oefenmeester De Vis ser verdedigde zijn leidende positie bij de toto-tips met vijf punten afdoende. Dit kan van de Veiser pupillen nw niet bepaald gezegd worden. De hoop volle verwachtingen die Telstar door twee overwinningen gewekt had, wer den in het duel tegen Sparta niet waar gemaakt. Voor een groot gedeelte was de nederlaag aan de ontwrichting van de Velser defensie te wijten. Het ge hele seizoen tobt De Visser elke week weer met een of meerdere geblesseer de spelers en ook de laatste week van het oude jaar vormde hierop geen uit zondering. Ook in het nieuwe jaar kon De Visser wat dat betreft niet veel op timistische geluiden laten horen. Alt- hoff die twee weken geleden een acute blindedarmoperatie moest ondergaan, herstelt slechts heel langzaam. Hij is wel uit het ziekenhuis ontslagen, maar zal op zijn vroegst pas over een maand weer beschikbaar zijn: Tjeerd Kort, die wel weer in training is, zal wel eerder in het team terugkeren. De Visser rekent er echter niet op dat dit zondag tegen ADO zal zijn. Mét deze twee geroutineerde verdedigers zou Telstar het in Den Haag overigens a.1 moeilijk genoeg krijgen. Ondanks dit alles blijft De Visser hoopvol en opti mistisch gestemd. Hij is er vast van overtuigd dat Telstar al zal het dan geen vooraanstaande rol kunnen spe len het in de ere-divisie wel zal redden. Het feit dat de heer Gosen van Haarlem en trainer Klijn van EDO in toto 26 hetzelfde aantal punten scoor den vormt misschien een aanwijzing voor de uitslag van de met veel span ning tegemoet geziene derby tussen Haarlem en EDO. De heer Klijn, die Haarlem zondag tegen Veendam m actie zag, achtte zijn ploeg in het ge heel niet kansloos. De EDO-oefenmees- ter was er wel van overtuigd dat Haar lem een van zijn zwakkere wedstrijden speelde en veel sterker voor de dag kan komen. Toch dacht hij, dat vooral zijn aanvallers het wel op kunnen nemen tegen de, naar zijn mening, wat trage Haarlemse defensie. Klijn verwachtte een zenuwachtige wedstrijd, waarop het feit dat verschillende spelers van Haarlem in EDO gespeeld hebben Peters en Koster en omgekeerd Bosdijk en De Looze wel eens van invloed zou kunnen zijn. Ook de heer Gosen van Haarlem was er van overtuigd dat zijn team zondag wel beter zal spelen dan tegen Veendam. Het Haarlem-bestuurslid was dan ook vol vertrouwen op de goede afloop voor Haarlem van de derby. Maar, zei hij, dan zal Haarlem vooral tactisch sterker voor de dag moeten komen dan afgelopen zondag. De stand bij de toto-tips ziet er na de resultaten van toto 26 als volgt uit: De Visser 160, Gosen 156, De Vos 152 en Klijn 136. Hun prognoses voor de pool van deze week zijn( in dezelfde volgorde) SittardiaPSV 3 3 2 1 MVV—DOS 1 1 1 1 DWS—Go Ahead 3 3 13 FC TwenteFeijenoord 2 2 3 2 NAC—Ajax 2 2 2 2 Elinkwijk—GVAV 3 2 1 2 EindhovenHeracles 3 1 2 1 VitesseCambuur 3 1 3 2 SC Drente—DHC '66 3 1 1 1 RBCDFC 2 3 1 2 RCH—Alkmaar 1 2 1 3 SVV—Holland Sport 2 2 2 2 ZaanstreekNEC 2 1 2 1 Kees Verkerk (rechts) en Ard Schenk zijn weer terug in Nederland nadat zij in Noorwegen in enkele grote wedstrijden zijn uitgekomen. Verkerk en Schenk wer den gisteravond door de AVRO uitgeroe pen tot sportmannen van het jaar 1966. De Haarlemse tennisser Tom Okker ein digde op de derde plaats bij de verkiezing. De tweede en vierde plaats waren voor wereldkampioenen wielrennen respectie velijk Tiemen Groen en Eef Dolman. Bij de dames werd Ada Kok wederom uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar 1966. Tweede werd zwemster Betty Heu- kels, derde schaatsenrijdster Stien Kaiser vierde tennisspeelster Trudy Groenman en vijfde de badmintonspeelster Imre Rietveld uit Driehuis. Eindhoven nam voor 1966 de titel sport- stad van het jaar over van Haarlem, dat nu als vierde eindigde. (Van onze sportredactie) Ruud Geels speelt vanavond niet mee in de competitiewedstrijd, die Feijenoord speelt tegen ADO. De Haarlemmer is vervangen door De Gooyer, een 23-jarige speler van het tweede elftal van de Rot terdamse club. (Van onze sportredactie) De trainer van Zwolse Boys, Sluyk, is aan de kant gezet. De club uit de tweede divisie wordt thans getraind door Borst, een oud-speler van het eerste elftal. (Van onze sportredactie) Ajax zal waarschijnlijk op 1 februari een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Anderlecht. De wedstrijd zal in Brussel gespeeld worden. De opbrengst is bestemd voor de nabestaanden van Verbiest, de omgekomen achterspeler van Anderlecht. (Van een medewerker) Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de afdeling Haarlem KNVB, die dinsdaga vond in het bondsgebouw aan de Jans- weg werd gehouden en waarvoor onder de voetbaiofficials uit het Haarlemse ge west weer veel belangstelling bestond, heett voorzitter H. W. van Turnhout aan het slot van zijn gebruikelijke nieuwjaars rede een kort pleidooi gehouden om tot verbetering van het spelpeil te komen. De eerste stappen daartoe heeft de bond inmiddels ondernomen: aan de besturen van de aangesloten verenigingen zijn cir culaires verstuurd met een uitgewerkt plan van vaardigheidsproeven voor jeugd spelers van 12 tot 18 jaar. Deze nieuwjaarsreceptie van de Haar lemse afdeling is zo langzamerhand een traditie geworden en voorzitter Van Turnhout toonde zich verheugd over de grote belangstelling. Er was geen plaats je onbezet in het bondsbureau. De prae- ses roemde ook de prettige samenwer king en onderlinge verstandhouding van de clubs met het bondsbestuur. „We heb ben elkaar in deze revolutionaire tijden nodig", was zijn bescheid. Over de spel- verruwing was Van Turnhout ditmaal kort: „er moet met steun van de vereni gingsleiders paal en perk aan gesteld worden. We mogen het echter niet al te veel dramatiseren. Sommige clubs ne men zelf al maatregelen bij het uit het veld zenden van spelers en dat valt al leen maar te prijzen." Zeer verheugd was de eerste man van de voetbalbond met de steun van de over heid in Haarlem voor de sport en met enkele voorbeelden bouw sporthal, zwembad en nieuwe accommodaties voor voetbalclubs onderstreepte hij die steun. Minder optimistische klanken liet Van Turnhout horen over de teruggang van de toto. Het zijn inkomsten die vol gens hem door de verenigingen niet ge mist kunnen worden en daarom pleitte hij voor een forsere aanpak. Zorgen baarde Van Turnhout ook het tekort aan scheidsrechters. Met blijdschap kon hij daarom gewag maken, dat zich na de laatste oproep in de kranten 35 nieuwe cursisten hadden aangemeld. „We heb ben er echter jaarlijks honderd nodig om op peil te kunnen blijven", was zijn be scheid. Jeugd „De bond floreert momenteel goed", vervolgde Van Turnhout zijn aandachtig beluisterde nieuwjaarsrede, „maar we willen wel iets ondernemen om tot ver betering van het spelpeil te komen. Er is daartoe aan de verschillende clubs een uitgewerkt plan toegezonden met vaardigheidsproeven voor jeugdspelers van 12 tot 18 jaar. Het doel daarvan is om spelenderwijs tot verbetering van het spelpeil te komen en de animo voor de training te stimuleren." Deze vaardigheidsproeven worden na De Nederlander Timman heeft in het jeugdschaaktoernooi in Groningen giste ren verloren van ae Deen Pedersen, die momenteel aan de leiding gaat in de fi- nalegroep. De uitslagen van de dinsdag gespeelde partijen voor de tweede ronde van het Niemeyer-jeugdschaaktoernooi luiden in die finalegroep: Whiteley (Eng.) - Vadasz (Hongarije) remise, Timman (Ned.) - Pedersen (De nemarken) 0-1, Westermaier (W. Did) - Roth (Oost.) remise, Rooze (Belg.) - Steinberg (Rusl.) remise. Stand: 1. Pedersen 1% pnt., 2/3/4. Whiteley, Westermaier, Rooze 1 pnt., 5/6/7 Vadasz, Roth, Steinberg pnt en 1 afgebroken partij, 8. Timman 0 pnt. en 1 afg. een afgenomen examen gehonoreerd met een bronzen, zilveren of gouden draag- speld. Er worden voor de examens een of meer commissies benoemd al naar ge lang de belangstelling. „De afdeling Haarlem van de KNVB is weliswaar reeds oud", besloot Van Turnhout zijn re de, „maar we streven er naar om jong te blijven." Het Franse weekblad „France-Football" heeft traditiegetrouw een ranglijst ge maakt van de nationale voetbalploegen van Europa. Nederland, dat vorig jaar nog een gedeelde 22e plaats innam, staat nu, samen met Bulgarije en Spanje, op de tiende plaats. Wereldkampioen Engeland is voor de tweede achtereenvolgende maal eerste. In 1966 bleven de Engelsen in 17 inter landwedstrijden ongeslagen. Zij wonnen veertien maal en speelden drie keer ge lijk. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Engeland, 2. West-Duitsland en Por tugal 4. Rusland 5. Hongarije en Italië 7. Oost-Duitsland 8. Roemenië en Zwe den 10. Bulgarije, Spanje en NEDER LAND 13. België, Joegoslavië en Tsjecho- slowakije 16. Oostenrijk, Ierse Vrijstaat, Frankrijk en Polen 20 Schotland en Nuord Ierland 22. Zwitserland 23 Finland en Noorwegen 25. Denemarken en Wales. Cyprus, Griekenland, Luxemburg en Tur kije zijn niet geplaatst wegens gebrek aan gegevens.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 13