Soekarno's zondebok voor mislukte revolte is CIA altijd complete" collecties 59? 79? DE MANTELSPECIAUST Wilson bezorgd over Britse krantenwereld Herbert Wehner, omstreden politicus T&Uenkd ^Van dag tot dag] Een keten van doden Een vraag Staatshoofd probeert nog steeds kabinetspresidium wil op te leggen Hanoi wijst Brits plan officieel af Britse regering wil geboortenregeling gaan steunen Scherpe critiek op vakorganisatie Duitse verkeersweg jaren ondermijnd Bandoeng verboden onafgebroken, ELKE WEEK worden al onze filialen direkt vanuit onze MODE-ATELIERS bevoorraad en hoe!... het mooiste van de hedendaagse mode! WOENSDAG 4 JANUARI 1967 'Velke rol is en echt niet alleen voor de tieners neevoor alle leeftijdsgroepen van 15 tot 70 of tachtig als u wilt voor elke groep een werkelijk oneindige sortering en onze voordeelprijzen zijn voor alle leeftijden gelijk HAARLEM Grot® Houtstraat 180 r Redenaar Program Bikkelhard Prakticus 'tWTfiïfc if u ii*7 v i Beatlekapsels in 3 2 3 0 1 1 1 0 -4 -1 -12 -2 0 -3 1 1 -1 -2 -4 -1 4 -2 0 -3 -4 -6 -5 -1 -12 -6 10 4 5 -2 11 Jack Ruby (Rubinstein), de moorde naar van Lee Oswald die als moorde naar van wijlen president Kennedy werd beschouwd, is dood. De dood van Ruby, juist nu verwacht werd dat zijn tweede proces volgende maand gevoerd zou worden, plus het feit dat de artsen tot vier weken geleden volhielden dat griep hem plaagde, ter wijl Ruby feitelijk het laatste stadium van kanker had bereikt, lijken nog meer olie op het vuur van twijfels over de toe dracht van de moord op Kennedy te zullen gooien. Tot aan zijn dood hield Ruby vol dat hij Oswald destijds in een emotionele op welling doodschoot en dat alle theorieën over een samenzwering tegen het leven van president Kennedy, waarbij Ruby tot taak zou hebben gehad de moorde naar Oswald uit de weg te ruimen, in fame roddel waren. De symphatie voor Kennedy en diens weduwe zou Ruby's voornaamste motief geweest zijn bij het doodschieten van de man die als verdach te van de presidentiële moord was gear resteerd. Van de gebeurtenis zelf zei Ru by zich niets meer te kunnen herinneren. In afwachting van een nieuw proces werd Jack Ruby begin vorige maand ziek in de gevangenis. Eerst dachten de art sen dat hij griep had, daarna stelde men longontsteking vast, maar tenslotte werd ontdekt dat Ruby aan een kanker leed, die reeds door zijn hele lichaam was uit gezaaid. Als doodsoorzaak gaven de art sen echter embolie op, die zou hebben samengehangen met een kankerkwaal. Er is nu weer een bericht opgedoken dat Ruby zelf meende, met mosterdgas te zijn vergiftigd in de gevangenis. Er is vlak voor de dood van Ruby een bandopname gemaakt, waarin Ruby nog maals ontkent een opdracht tot de moord op Oswald te hebben gekregen of deel van een complot te hebben uitgemaakt Wat men met Ruby in het ziekenhuis heeft uitgevoerd en in welke toestand hij die verklaringen heeft afgelegd als hij ze heeft afgelegd vormt een nieuw punt van onzekerheid in deze hele onzekere met twijfels geladen affaire. Ruby's dood heeft de laatste hoofdfi guur uit de tragedie van de moord op Kennedy doen verdwijnen. En dat juist op een moment, waarop allerwegen in de Verenigde Staten stemmen opgaan die aandringen op een nieuw, objectief en üiTputtend onderzoek. Het aantal doden die op een of andere manier getuige nis zouden hebben kunnen afleggen als zij in leven waren gebleven, is tot meer dan tien gestegen. Is dat allemaal toe' val? Men mag geen beschuldigingen ui ten als men niet over bewijzen be schikt. Maar de achterdocht en de ver denking zijn sedert dat fatale moment in Dallas waarop een veelbelovend staats man, die vele vijanden had omdat hij ve le rotte plekken in de Amerikaanse sa menleving wilde uitsnijden, sterk geste gen. Het in druk zijnde boek „De Dood Van een President" van de Amerikaan Man chester (die zijn manscript wijzigde na een conflict met de familie Kennedy) zal wellicht ook deze achterdocht eerder doen toenemen dan sussen. Het is echter zeer twijfelachtig of alle thans bekend zijnde gegevens, alle voorhanden zijnde docu mentatie in woord en beeld, alle getui genissen en alle nog vast te stellen feiten ooit de legpuzzel volledig zullen maken, waaruit de wereld de waarheid zou kun nen aflezen. Vreemd blijft het dat een land, dat eerstdaags een ruimteschip met beman ning naar de maan zal zenden en dat in alle techniek, efficiency en vernuft op de eerste plaats staat, niet over middeien blijkt te beschikken om de brute vernie tiging van het kostbaarste leven dat het in deze tijd voortbracht, te voorkomen en na de vernietiging de juiste feiten en de duidelijke achtergrond op te helderen. (Van onze correspondent) DJAKARTA Het gevaar bestaat dat wij eentonig worden, maar men ontkomt er als Djakartaans correspondent niet aan te blijven schrijven over het onder werp dat hier de gemoederen bezig houdt: president Soekarno. In een van hun laatste edities van het oude jaar heb ben de bladen „Kami" en „Merdeka", beide anti-Soekarno, verslag gedaan van de laatste bespreking die de president heeft gehad met de hoogste hevelhebbers van de strijdkrachten. Het besprokene was niet voor publikatie bestemd, maar men kan veilig aannemen dat bepaalde deelnemers gaarne het een en ander heb ben laten uitlekken naar die twee kran ten. Soekarno, meldden zij, heeft laten we ten dat naar zijn mening de coup van de dertig-september-beweging niet het werk is geweest van de PKI. de Indone sische communistische partij, maar van de CIA, de Amerikaanse inlichtingen dienst. Dat standpunt is niet helemaal nieuw. Interessant is echter dat de pre sident die niet van zins zou zijn ver antwoording van zijn eigen rol af te leg gen voor het voorlopige Volkscongres, maar die dat congres wel een brief zou willen sturen in zo'n brief alleen wenst toe te lichten waarom de CIA de grote schuldige is. Waar het nu echter om gaat is: welke rol speelde de president zelf. De militai re leiders zouden hem dan ook hebben verteld dat hij „maar moet doen wat hem goed lijkt", waarop Soekarno de ver gadering zou hebben verlaten. Inmiddels is op aandrang van vooraanstaande lei ders individueel en van een aantal kran ten, om zo spoedig mogelijk een bijeen komst van het Volkscongres te beleggen ter bespreking van Soekarno's rol, alleen door de nationale partij, de PNI officieel gereageerd. De PNI vindt zo'n bijeenkomst overbo dig, verwijt onder andere de Bond van Juristen dat hij de situatie rond de ac tiviteiten van Soekarno heeft verscherpt en dat minister van Buitenlandse Zaken Adam Malik (voorstander van een spe ciale bijeenkomst van het congres) het vuurtje heeft opgestookt. De PNI bepleit een ontmoeting tussen Soekarno, de lei ding van parlement en Volkscongres en het kabinetspresidium. Degenen die er voor pleiten de president geheel volgens de constitutionele weg ver antwoording voor het Volkscongres te la ten afleggen, hebben goed materiaal in handen gekregen door het vonnis over Omar Dhani. Daarin wordt namelijk door de rechters geconcludeerd dat onder an deren de president op de hoogte is ge weest van alle gebeurtenissen rond de dertigste september 1965 en dat ook de president in het belang van rechtvaardig heid en waarheid verantwoording zal moeten afleggen van zijn kennis der fei ten en van zijn houding. Voorts wordt in het vonnis duidelijk vermeld dat de pre sident verzuimde maatregelen te nemen toen de moord op de generaals had plaatsgevonden. Hoe de huidige spanning tenslotte zal verdwijnen, is nog allerminst duidelijk. „Het politieke klimaat kan alleen maar verbeteren als president Soekarno vrijwil lig het toneel verlaat", schrijft het blad Merdeka. Het studentenblad Kami meldt „pas op,, hij (Soekarno) zou het liefst parlement en Volkscongres ontbinden en het kabinet reorganiseren". Inderdaad gaat het verhaal dat de president op een bijeenkomst het kabinetspresidium (Soe- harto, sultan Hamengkoe Boewono en Adam Malik) wenste om te praten over de verwijdering van een aantal ministers TOKIO, (Reuter en AP) Noord- Vietnam heeft vandaag het hernieuwde Britse voorstel voor een conferentie tus sen de Verenigde Staten. Zuid-Vietnam en Noord-Vietnam ter beëindiging van de Vietnamese oorlog, officieel van de hand gewezen. Hanoi heeft het voorstel „een daad met velerlei kwaadaardige bedoe lingen" genoemd. Het Noordvietnamese persbureau VNA heeft de verklaring vandaag verspreid Het was de eerste officiële afwijzing van het Britse plan dat op 31 december door minister van buitenlandse zaken, George Brown, is ontvouwd. De officiële pers in Hanoi had zich er al ongunstig over uitgelaten. Naarmate de Vietnamese oorlog langer duurt wordt het gevaar van een oorlog tussen de Verenigde Staten en China gro ter, meent de secretaris-generaal van de wereldraad van kerken dr. Eugene Car son Blake. (Van onze correspondent) LONDEN De Britse regering gaat de geboortenregeling officieel stimuleren. Zij zal haar steun geven aan een bij het Lagerhuis ingediend initiatiefvoorstel, dat de plaatselijke autoriteiten wil mach tigen aan elke vrouw advies te geven op dit gebied en niet alleen aan dege nen voor wie zwangerschap een medische risico met zich brengt. Tot de beoogde maatregelen behoren huisbezoek door deskundigen aan grote gezinnen en kosteloze verstrekking van voorbehoedsmiddelen aan hen die deze niet kunnen betalen. De initiatiefnemer is de Labour-afge- vaardigde Edwin Brooks, die verklaar de dat deze geboortenregeling geen nega tief karakter draagt. „Gezinnen moeten het recht hebben te beslissen hoeveel kinderen zij willen hebben. Maar zij die nen ook te kunnen beslissen wanneer zij kinderen willen krijgen1" ADVERTENTIE UNIEK zijn onze WINTER MANTELS of MANTELPAKJES zonder bont met of zonder EDELBONT Met royale EDELBONT garnering REGENMANTELSjq AMSTERDAM Leldsestraat 67-71 DEN HAAG Schoolstraat 24 ROTTERDAM (oude) BinnenweQl27 Zwaanshals 2446 LEIDEN Haarlemmerstraat 163 HAARLEM Grote Houtstraat 180 AMERSFOORT Langestraat 11 BREDA Glnnekenstraat 29 LONDEN. De Britse premier Wilson heeft dinsdag gezegd dat de produktie- remmende vakbondsvoorschriften in het Britseidagbladbedrijf de omvang van een nationaal schandaal hebben aangenomen. Het gevolg ervan is dat bij vele kranten een fantastische overbezetting van tech nisch personeel bestaat. In sommige afde lingen zelfs van vijftig percent. De be drijven worden hierdoor onder zo'n zware economische druk gezet, dat sommige kranten, onder andere de beroemde libe- DUSSELDORF (DPA) - Meer dan twintig jaar zijn automobilisten op een verkeersweg in de buurt van de Duits-Ne- derlaftd'se grens over een ..kruitvat" ge reden. Drie meter onder het wegdek zijn in het westelijk van Munster gelegen plaatsje Wüllen vijftien mijnen uit de oorlog gevonden. Elk bevatte vijf kilo springstof. Deskundigen menen dat het Slechts aan het feit dat er zand tussen de contacten is gekomen te danken is dat de mijnen niet zijn geëxplodeerd. rale Guardian, financieel dreigen te be zwijken. Oprichting van nieuwe bladen wordt onmogelijk gemaakt. „Van de hoog nodige verscheidenheid in de opinievor ming komt op die manier niets terecht, hetgeen een regelrechte bedreiging van de democratie inhoudt Lord Thomson, de Canadese kranten koning die zo juist de Times heeft ge kocht, wordt het door de houding van de vakbonden op het ogenblik onmogelijk gemaakt twee nieuwe avondbladen voor de buitenrand van Londen op te richten. Het Lagerhuis zal binnenort een debat aan de crisis in de Britse pers wijden. Ingewijden zijn het erover eens. dat niet uitsluitend de vakbonden blaam treft, maar evenzeer de directies van sommige kranten. Wilson zei dan ook dat de hou-1 ding van de bonden vaak een weerspie geling vormt van de geestesgesteldheid van de commerciële leiders. Maar hij voegde eraan toe, dat sommige directies zich uit vrees voor de vakbonden dikwijls laten intimideren een krasse uitspraak voor het hoofd van een Labour-regering. De premier noemde de vakbondspraktij- Ö1UC1H V L-A Het laatste, of liever het nieuwste on geluk op de spoorlijn Haarlem-Amster dam is zó goed afgelopen, dat men alleen maar dankbaar zou moeten zijn. Maar die goede afloop is allerminst te danken aan een perfect beveiligingssysteem, veel meer aan een ouderwets maar blijkbaar nog onmisbaar „toeval". Nu is het „toeval" in de gehele orga nisatie van de Nederlandse Spoorwegen een medewerker die al sedert jaren ont- ilagen heette te zijn. De gevoelens van comfort en veiligheid, die de treinreiziger bezielen, komen dan ook niet voort uit vertrouwen op het „toeval", maar op de praktische onfeilbaarheid van een tot in de perfectie opgevoerde technische voor ziening. Maar hoe kan dan op een lijn, waar zojuist een botsing heeft plaatsgehad, een tweede trein op de opruimers inrijden? Een vraag voor de directie der NS te Utrecht, die beantwoord is met de toe zegging van een „diepgaand onderzoek". Wij hopen er méér van tè horen. Het is ook mogelijk dat de schuld bij de Am sterdamse politie ligt, maar ook in dat geval is opheldering zeer gewenst. «wnWIWAAAAAAWWWAIWWWAAIWWWWWWWWWI' (Van onze redactie buitenland) In mei 1959 nam de meerderheid van het congres van de Socialistische Partij Duitsland een opzienbarend besluit. Het koos, in Stuttgart, Her- bert Wehner tot vice-voorzitter. Hij, de gewezen communist die jaren lang in Moskou had gewerkt, werd toen de drijvende kracht in de partij achter Erich Ollenhauer. Die bleef wel voorzitter, doch kon zich onvoldoende verweren tegen de critiek die hem gebrek aan initiatiel en doorzettingsvermogen aanwreef. Datzelfde congres sprak zich, ondei andere, uit voor onderhandelingen tussen Oost- en West-Duitsland Zeven en half jaar later ontstaat in West-Duitsland de „Grote Coalitie", het monsterverbond tussen de politiek vrijwel bankroete Christen-Democrati sche Unie en de SPD. Over het alge meen zijn politieke waarnemers in de Bondsrepubliek het er over eens dat Wehner dit samengaan van zijn partij met de CDU heeft doorgedreven. Hij wordt geschilderd als de wat geheim zinnige man, wiens wil min of meer wet is in het hoofdbestuur van de SPD, doch van wie men eigenlijk niet zo veel weet. Wehner wordt in de nieuwe Westduitse regering minister voor al le aangelegenheden die de twee Duits- landen betreffen, dus ook die van de maatregelen die misschien kunnen lei den tot een hereniging van de Bonds republiek en de DDR. heeft er in het verleden enkele malen blijk van gegeven zich dit aan te trek ken. De critiek kon hem, de geschool de politicus, niet deren. Wel de bij herhaling uitgesproken twijfel, vaak ook in eigen SPD-kring, aan zijn goe de trouw en de oprechtheid van zijn „bekering", nu ruim een kwart eeuw geleden. Wehner heeft nooit erg aan de weg getimmerd in de SPD. Misschien heeft dat hem in een wat grijzer licht ge plaatst dan rechtvaardig is. Men kan echter niet ontkennen dat hij zijn topfunctie in de partij kreeg in het kritieke jaar, toen zij op het punt stond het oude „programma van Heidelberg" (1925) te verwisselen voor een modern actie-programma. Dat werd dertien november 1959 in Bad Godesberg door de partij-conventie vastgesteld. Het zou belangwekkend zijn als eens uit de doeken wordt ge daan welke bijdragen Wehner tot dit program heeft geleverd- In ieder geval is Wehners benoe ming in Oost-Duitsland niet goed ge vallen. Hij werd reeds voordat hij minister werd keer op keer fel aange vallen door Ulbricht en zijn satellie ten. Geen wonder, als ex-communist stond hij bij zijn vroegere partijgeno ten in een kwaad daglicht. Wehner In de Bondsdag was hij waarschijn lijk de meest geduchte redenaar. Als hij het woord voerde, was het dood stil. Zijn sociale bewogenheid, zijn lo gische betoogtrant en vooral de fel heid waarmee hij politieke tegenstan ders te lijf ging. maakten hem ge vreesd. Steeds heeft Wehner in de Bondsdag zich beziggehouden met de problemen van de Duitse hereniging. Hij was jarenlang voorzitter van de parlementaire commissie die zich met dit vraagstuk bemoeide. Het was Weh ner die destijds het „Duitsland-plan" van de SPD lanceerde. Dat plan rust sindsdien kennelijk in een bureaula op het partijbureau van de SPD, in Go desberg. Misschien is de critiek van de Oostduitse communisten op Weh ner wel vooral een gevolg van het feit dat hij beter dan wie ook in West- Duitsland weet wat er zich afspeelt in Pankov, het Berlijnse district waar de regering van de DDR zetelt. Toen dit voorjaar de gedachte werd geopperd tot een uitwisseling van sprekers te komen tussen de DDR en de Bondsrepubliek was Wehner dege ne die die gedachte uitwerkte en er een concreet plan van maakte. Ul bricht keerde zich daar fel tegen, maar kon niet verhinderen,' dat hij er slechts ten koste van heel wal prestigeverlies onderuit kon komen. Wehner had hem door zijn kennis van de communisti sche dialectiek en gedachtenwereld in Herbert Wehner een hoek gedreven, waaruit hij nau welijks kon ontsnappen. Geen enkele tegenslag, illusie of utopie heeft Whener ertoe kunnen brengen zijn nuchtere kijk op de Oost duitse communisten op te geven. Hij is ervan overtuigd dat de Bondsrepu bliek een mildere houding zal moeten aannemen tegenover het regime van Ulbricht om enige toenadering te kun nen verwezenlijken. In dat opzicht is hij bikkelhard in eigen kring en in de Bondsrepubliek. Hij meent, mis schien niet ten onrechte, dat hij een van de weinige Westduitsers is die op tactisch gebied volkomen is opgewas sen tegen de Oostduitse communisten. Interessant is de opvatting van Weh ner over de strategie die de SPD zal moeten volgen om in West-Duitsland aan de macht te kunnen komen en om de stoot te geven voor een op drift komen van het volkomen vastgelopen vraagstuk van de Duitse eenwording. Günter Gaus publiceerde over die op vattingen drie interviews met Wehner. Ze zijn onlangs gebundeld verschenen bij Rowohlt onder de titel „Staatser- haltende Opposition oder had die SPD kapituliert?" Als men deze beschouwingen leest, krijgt men sterk de indruk dat Wehner zich heeft ontwikkeld tot de voor naamste politieke strateeg van de SPD. Dat heeft hem vooral de oppositie be zorgd van heel wat oudere partij functionarissen. Wehner is een practicus. Hij meen de, misschien terecht, dat het de hoog ste tijd was voor de SPD weer rege ringsverantwoordelijkheid te dragen na 36 jaar buitenspel gestaan te heb ben. Die terugkeer heeft hij, sinds 1959, naarstig voorbereid. De eerste openbare aanwijzing daarvoor kreeg men toen hij in 1960 in een indruk wekkende rede in de Bondsdag mee deelde dat de grote meerderheid van de SPD-afgevaardigden Adenauers buitenlandse- en defensiepolitiek aan vaardde. Dat was een sensationele ommezwaai, en geen taktische zoals la ter wel is gebleken. Wehner. wil dat de SPD zich los maakt van ideologieën. Het praktische politieke handelen, zo meent hij, wordt door die vastgeroeste opvattingen aan zienlijk belemmerd. De hedendaagse politiek, zo is zijn opvatting, en de snelle technische ontwikkelingen eisen een politieke soepelheid die geen enke le ideologie kan waarborgen. De vraag blijft uiteraard in hoeverre Wehner erin zal slagen dit standpunt door te voeren zonder te vervallen in een politiek opportunisme dat Duits land al eens meer parten heeft ge speeld. Toen in de dertiger jaren de Centrumpartij Hitier en zijn trawanten steeds meer concessies deed, heeft zij ongewild de weg geëffend voor een regime dat de wereld in onvoor stelbare ellende heeft gestort. De vraag blijft actueel, of de poli ticus Wehner door de SPD te loodsen in een regering met de CDU zijn ei gen partij niet de basis heeft ontnomen die altijd haar grote kracht is geweest. Gebondenheid aan verouderde ideolo gieën leidt vrijwel immer tot inertie, maar als met de ideologieën ook de beginselen over boord worden gezet, ontstaat er een vacuüm dat in Duits land maar beslist niet daar alleen bijzonder snel door extreme elementen zal worden opgevuld. ken een vorm van chantage en opperde het denkbeeld dat de dagbladen zich mis schien zouden kunnen verzekeren tegen de gevolgen van wilde stakingen. Er moet, volgens Wilson, in bepaalde gevallen nieuw bloed in de zakelijke lei ding van krantenbedrijven worden ge bracht. Hij is echter tegen regeringsin- grijpen in de perswereld, omdat dit een bedreiging van de vrije pers zou kunnen betekenen. De regering is wel bereid hulp te verlenen. „Er is iets mis met de economie in de pers", zei Wilson, „als tegenwoordig nie mand meer een nieuw dagblad kan op richten, zoals in de dagen van de jonge Northcliffe (oprichter van de Daily Mail, de Mirror en eens eigenaar van de Times) of van de jonge Max Aitken (wijlen Lord Beaverbook, oprichter van de Daily DJARKARTA (Reuter) De politie van Bandoeng treedt streng op tegen jongelui met beatlekapsels, nauwsluiten de spijkerbroeken en puntschoenen. Die worden strijdig met de volksaard geacht. Zeker 150 tieners van beiderlei kunne zijn door politie en militairen opgepakt om te worden kaalgeknipt en een lezing over zedelijk verval aan te horen. In Djarkarta en andere Indonesische steden zijn reeds eerder dergelijke maat regelen genomen. De Beatles en hun mu ziek zijn in Indonesië verboden. ^VWWAWWWWWWWWWWWWWWWWWMMIRWAAAIIWAWWWWWMIWI (Nederzetting. Amerikaanse archeologen hebben aan de zuidkust van Sicilië bij Piazza Armeria de resten gevonden van de nederzetting Morgentina, die in de vijfde eeuw voor Christus een grote bloeiperiode beleefde. Betoging. Griekse Cyprioten hebben dins dag in Nicosia voor de Russische am bassade een betoging gehouden als protest tegen uitlatingen van de Russi sche premier Kosygin tijdens diens re cente bezoek aan Turkije. Omkoping. Een vertegenwoordiger van een Amerikaanse onderneming is in West-Duitsland gearresteerd verdacht van omkoping van een voormalige func tionaris van het Westduitse ministerie van Defensie. Verkeer. Bij verkeersongelukken in de VS in de drie vakantiedagen van de jaarwisseling zijn 460 mensen om het leven gekomen. Het vorig jaar kwamen er in die periode 564 mensen om bij verkeersongelukken. Ontsporing. Een Amerikaanse militaire trein is dinsdagavond op weg van West- Berlijn naar Frankfort op Oostduits ge bied ontspoord. Het interzonale treinver keer is stilgelegd. Twee van de 66 inzit tenden van de trein zijn licht gewond. Prijs. In München is de Duitslandstich ting opgericht. Erevoorzitter is de voormalige bondskanselier dr. Konrad Adenauer. De stichting zal elk jaar drie „Konrad-Adenauerprijzen" van negen duizend gulden elk, voor journalistiek, litteratuur en wetenschappen uitreiken. Botsing. In de Westduitse plaats Albers- hausen is een grote brand ontstaan, toen een tankauto tegen twee huizen botste. Een 70-jarige vrouw en een jongetje van acht jaar kwamen om het leven. Drie mensen werden met ver wondingen in een ziekenhuis opgenomen Vredesmedaille. De Amerikaanse volks liedjeszanger Pete Seeger heeft dinsdag avond in de Oostberlijnse Hootenanny Club de Oostduitse vredesmedaille ge kregen. Satelliet. Bij het Smithsonian astrofisisch observatorium is de ontdekking gemeld van een nieuwe satelliet van de planeet Saturnus. De nieuwe satelliet, de tien de, is vijftien december ontdekt door dr. Audouin Dollfus van het observato rium van Parijs.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3