„Ir. Adams is fatsoenlijker dan Schregardus", zei H. Koekoek Verenigingsnieuws uit de IJmond Gevecht over een afspraak Koekoek spreekt Bezoek onze OCCASION-SHOW Schoonmaker stond voor groot aantal diefstallen terecht Pastoor Westerhoven verlaat IJmuiden Lips vestigt bedrijf in IJmuiden Kraanwagen kantelde Auto's geslipt als gevolg van gladheid A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst Of schakelen? Of automatisch?, sa G. I N I A ZENTYELD en VAN BREEMEN VRIJDAG 6 JANUARI 1967 4 elsen-IJmuiden Beverwijk BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN Drukkerij P. W. Nijssen Zelf voorzitter Eén exemplaar De Quay Carillonklanken over Velsen (Waarom niet allebei tegelijk?!) SIMCA W' HAARLEMSE RECHTBANK Vliegtuig vermist VRIJDAG 6 JANUARI Patronaatsgebouw: 20 u.: Bijeenkomst P.v.d.l Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 19 tot 21.15 u.; filiaal gemeen tebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Sant poort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüs- telaan 79, 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel- sen-Noord, Banjaertstraat 13, 19 tot 21 uur. ZATERDAG 7 JANUARI Groninger Vereniging „De Martinitoren", Gemeentelijk Vergaderlokaal Abelenstraat 1, 20 u.: Contactavond. Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling IJmui- den-Oost, Petrazaal, Spaarnestraat, IJmui- den-Oost, 20 u.: Boekbespreking. Bibliotheken: De gemeentelijke openbare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Vel- sen-Noord, Santpoort-Noord en Willems beekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 6 JANUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus koperwerk o.l.v. Annie Bruggert, Kennemerstaten. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Jaarvergadering Beverwijkse Ama- teurfotografenvereniging. Kennemer Theater, 20 u.: Causerie „Op stand tegen de sleur", door mevr. Harriët Freezer, voor Mij. tot Nut v. h. Algemeen. „Lommerlust", Alkmaarseweg 30a, 20 u.: Nieuwjaarsbal Personeelsvereniging Openbare Werken. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21 uur. Gezamenlijke bibliotheekfilialen: Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 4: 19-21 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44: 19-21 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, 19-21 uur. ZATERDAG 7 JANUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: cursus schilderen o.l.v. J. C. Heeck, St. Lucasgilde. Kennemer Theater, 20.30 uur: Nieuw jaarsbal 1967, personeelsvereniging „De Gieteling". Gebouw Wijkerbaan, 20 u.: Nieuwjaars bal N.V.V.-Jongerencontact. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15, 10.45-12, 12.30-15.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 10-12.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 10-12 uur. ADVERTENTIE Wij tonen u een grote kollektls kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMXRLAAN 86 - 58 - TEL. 6081 BEVALLEN: W. J. Spoelstra-Fatels, d., Bonairestraat 15, Santpoort; IJ. Driese de Graaf, z., Brederodelaan 67, Bloemen- daal; C. M. Bonder-Barendregt, z., Steen bokstraat 76, IJmuiden; J. A. Achterkamp- Dekker, d., Alex. Bellstraat 9, IJmuiden; A. M. C. Kruijer-Hetem, d., Barbarossa- straat 14, Haarlem. ONDERTROUWD: A. Kalkman. Vale- riuslaan 23, Driehuis en R. W. Visser, Sparrenstraat 34, IJmuiden; G. J. van der Vlis, Bloemstraat 99, IJmuiden en M. Mijnders, Elzenstraat 34, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Elzenstraat 34; G. Zwart, Prins Hendrikstraat 52, Egmond aan Zee, en J. H. Peperkamp, van Speijkstraat 26, IJmuiden, t.a. IJmuiden, van Speijkstraat 26; C. de Bie, Burgemeester van Nienen- straat 24, Uitgeest, en M. J. Vosse, Radar- straat 168, IJmuiden, t.a. Uitgeest, Burge meester van Nienenstraat 24; J. Perez, Bilderdijklaan 22, Amsterdam, en S. S. Kleijn, Meerweidenlaan 57, Velsen (noord), t.a. Amsterdam, Bilderdijkkade 22; H. Petersen, Kromme Mijdrechtstraat 73, IJmuiden en M. Kwaak, de Noostraat 101, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kromme Mijdrechtstraat 73; L. M. Stam, Bergers laan 69, Beverwijk en C. C. M. de Ruijter, Watervlietstraat 14, Velsen (noord), t.a. Beverwijk, Vlaanderenstraat 30. GEHUWD: M. Otte-J. Buijs, IJmuiden, Groeneweg 46 rd.; C. H. Sperling-F. T. G. W. de Kubber, IJmuiden, Huijgensstraat 32; A. T. Schouten-J. M. Jansen, Haarlem, Croesenstraat 28; J. v. d. Berg-R. C. v. d. Berghe, IJmuiden, De Noostraat 157. OVERLEDEN: L. Venus, 66 jr., echt genoot van J. M. van Eif, Terrasweg 37, Santpoort; J. H. Witziers, 56 jr., echtge noot van A. W. C. Holtes, Meeuwenlaan 27, IJmuiden; J. Buijsman, 78 jr., echt genoot van S. M. Gottmer, Willemsbeek weg 16, IJmuiden. ADVERTENTIE 6EB00RTE- VERLOVINBS HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ ..NUKO" OOSTEROUINWEG 31* IJMUIDEN - TEL. IOM 0* dl ililm *mm poonl, c*k '«noMt* nopwd (Vervolg van pagina l) De heer Koekoek aarzelde geen moment met het inzetten van de aanval. Na zijn eerste zin, waarin hy de hoop uitsprak dat het gezonde verstand zou winnen, zei hij er blij mee te zijn in de stad te kunnen spreken, waar de noodraad is gebo ren. Hij had overigens voor de ver gadering de heer Schregardus al heel minzaam de hand geschud. Maar hy zei er onmiddellijk achter: „We hopen dat de mannen van de Nood raad de belangen van de burgers weer gaan dienen. Ze hebben zich veel te veel bemoeid met dingen die hen niet aan gaan. De mensen, die zjjn weggelopen, hebben nog steeds geen geldige reden op gegeven. Maar wie in het openbaar weg loopt mag van ons ook in het openbaar terugkomen". Als hij op een verzoenend gebaar van de heer Schregardus had gerekend kwam hij bedrogen uit, want deze bleek vast besloten van zijn eerste openbare debat met de heer Koekoek een vuurwerk te maken. Toen de pauze werd aangekondigd sprong hij op en vroeg het woord. „Als wij, die pas het laatste jaar bij de Boerenpartij zijn gekomen, niets te ver tellen hebben, hoe gaat het dan met de genen, die straks op u gaan stemmen?" vroeg hij. De heer Koekoek verklaarde zich be reid dit uit te leggen. „Meneer Schregar dus is pas laat tot de Boerenpartij toe getreden. Er waren toen mensen, die al tien jaar tegen de dwang in Nederland hadden gevochten. Maar toen zat de heer Schregardus nog in de K.V.P." „Daar ben ik nooit lid van geweest", lachte de heer Schregardus. De heer Koekoek: „Nu ziet u maar, hoe gauw je een misverstand krijgt. Ik heb in een krant gelezen dat meneer Schre gardus De Quay zo'n geweldige man vindt. Maar als dat waar is, waarom is zo'n man dan lid van de C.H.U. gebleven?" Opnieuw schudde de heer Schregardus het hoofd, waarna een orkaan van hilari teit losbarstte. De heer Koekoek schreeuw de er doorheen: „De kiezers hebben bij ons heel wat te zeggen. Ze kunnen de partij maken of breken". En toen de heer Schregardus er doorheen wilde roe pen: „Wees nu even rustig. Wij hier niet bij de noodraad, maar in een echte ver gadering. Bij de noodraad schreeuwen ze alle twintig door elkaar heen. Dat heeft geleid tot een groep,'die wij een „splijt zwam" noemen. Daar is trouwens al weer een splitsing opgetreden. Het kan heel goed dat de heer Schregardus nu weer bij de Boerenpartij wil komen, maar dan moet hij eerst bewijzen dat hij als raadslid zijn zetel waard is". En met verheffing van stem vervolg de de heer Koekoek „In de Boerenpartij heeft ieder lid de zeggenschap te stem men over de Tweede-Kamerleden. Maar hij mag maar niet zo de leiding over nemen". Na de pauze, die het toonbeeld ople verde van een verwoed in groepjes de batterende zaal, leverden Noodraad en Boerenpartij opnieuw slag. Ondanks aan gevoerde hulptroepen bleven de heren Koekoek en Schregardus de voornaamste opponenten. De heer Koekoek verklaarde onder meer dat hij nooit aan iemand vraagt of hij soms lid van de N.S.B. is geweest, omdat de wet nu eenmaal zo luidt dat deze mensen kunnen worden ge kozen. Hij noemde natuurlijk weer de bekende vijf namen van ex-N.S.B.-ers, die in de grote partijen zouden zitten, en verklaarde dat Adams door het hoofdbe stuur van de B.P. naar voren is ge schoven en niet door hem persoonlijk. „Hij is trouwens weg, maar bij de ande re partijen zitten ze nog", zei hij. Over de eisen van de Noodraad voor een congres zei hij dat de bedoeling van de eisers, die pas lid van de B.P. wa ren, duidelijk was. Brieven in die rich ting zijn er zomin van de kant van de heer Hessel als van de heer Schregar dus binnengekomen, getelefoneerd is er slechts twee keer. Tijdens dit betoog werd de onrust steeds groter. De heer Schregardus in terrumpeerde onophoudelijk, hetgeen de heer Koekoek deed opmerken: „De men sen van de Noodraad kunnen zich niet fatsoenlijk gedragen op een vergadering. Wij willen ons niet laten besmetten door de onordelijkheid van tien a twintig men sen van de Noodraad". En de opwinding steeg ten top, toen de heer Koekoek stelde: „De heer Schre gardus wil alleen bij een partij, waar hij zelf voorzitter van kan worden. Hij heeft gedacht zijn kans te kunnen grijpen op het moment dat de voorzitter in moei lijkheden was door dg zaak-Adams. „Adams heeft zei bedankt, toen hij zag dat hij zijn werk als Kamerlid door de boycot niet goed kon doen. Hij heeft meer fatsoen getoond dan de heer Schregardus, die in Haarlem rustig is blijven zitten. Ze hebben daar niet Schre gardus gekozen maar de Boerenpartij. De heer Schregardus had op dat mo ment kans gezien tot het spreekgestoelte door te dringen. „Toen wij in Haarlem begonnen, was er precies één exemplaar van het beginselprogram", zei hij. „Ik heb er zelf meer laten drukken en dat heeft me veel geld gekost. Ik heb geschreven, het hielp niet. Al leen werden we ineens geroyeerd, toen we na de verkiezingen op de hoogte wil den komen van de organisatie van de partij en op een democratisch congres aandrongen". Hij stelde ook dat de heer Koekoek niets begrijpt van de zorgen van de mid- Enkele uitspraken van H. Koekoek: Als wij NSB-ers in onze gelederen zouden hebbendan moeten ze toch eerst bij de AR, CH, of KVP zijn ge weest. De taak van Kamerleden is: altijd ja zeggen als het in het belang van het volk is, en nee. als het niet in het belang van het volk is. Ze zeggen, dat we overal tegen zijn, maar als je ergens tegen bent, ben je ook nergens voor. Als men vóór belastingverhoging is, is men tegen belastingverlagingDaar heb je het. Kikkert zei in 1963 voor de radio: ze halen de zetel niet. We kregen er drie en zo'n man zit nu zeventien jaar in de Kamer. Als zulke mensen het land besturen begrijpt u dat er niets van terechtkomt. De NIPO zegt dat we 2Vt pet krij gen. Bij vorige geleden kregen we steeds viermaal zoveel als het NIPO zei. En dus. Ik kan me niet voorstellen waarom kiezers weg zouden gaan. Om Adams? Die is allang weg, daar hoort u nooit meer iets over. Als de lonen omhoog gaan, stijgen de prijzen, daalt de export, en wordt de werkloosheid groter. Wie dat wil, moet niet op de boeren stemmen. xMmSSËÊ&rk De handdruk van twee tegenstanders: F. Schregardus en H. Koekoek. denstanders en arbeiders in het westen". De heer Koekoek zei laconiek: „Als er één beginselprogramma was, dan was het er toch? In de Vrije Boer heeft het toch ook vaak gestaan?" En daarna kwam hij terug op een me dedeling van de heer Schregardus, dat de ze eenmaal op De Quay had gestemd, maar teleurgesteld was geworden, toen deze Cals naar voren schoof. „De Quay heeft als lid van het drie manschap in de oorlog ergere dingen ge schreven dan Adams" zei hij. „Meneer Schregardus is een man waarop je niet aankan. Zulke herriestokers kunnen we missen als kiespijn". En toen ontstond er een spannende dia loog over «en gesprek, d<*oir de heer Schregardus verzocht in de beginperiode van de Noodraad. Koekoek: „Hij wilde een igtheime be spreking". Schregardus: „Wat een leugenaar". Koekoek: „Ja, we spraken af in de Ka mer. Maar Schregardus kwam niet". Schregardus: „Ik heb brieven bij me" Verder kwam hij niet. De heer Koe koek stormde op hem af en riep „Laat zien dan". De heer Schregardus zei dat hij de brieven in zijn tas had, maar ze straks zou halen. „Nee," zei een vrouwelijk bestuurslid en werkte de heer Schregardus van het p«- dium af. Even heerste verwarring, toen betrad de heer Schregardus de zaal, met een pak papieren boven zijn hoofd zwaaiend. Hij deelde ze links en rechts uit, en be gon vervolgens een exemplaar voor te le zen. De heer Koekoek liet hem, nadat er eerst was geprotesteerd, begaan. Want het waren ongedateerde kopieën, waarin wel een algemene aanval op Koekoek stond, maar niets over een afspraak. „Dit zegt me niks", verklaarde hij, toen de heer Schregardus uitgelezen was. U kunt niet eens bewijzen dat dit een echte brief is geweest". De heer Schregardus pakte zijn laatste brief weer in, en daalde van het po dium af. Koekoek ging vragen beant woorden maar ver kwam hij niet, zo als we al hebben verteld. De heer Schregardus reikt papieren uit. In verband met zijn benoeming tot pastoor van de St. Adelbert parochie te Egmond-Binnen per 20 januari 1967, gaat pastoor W. Chr. Westerhoven de parochie van de H. Gregorius van Utrecht te IJmuiden verlaten. Donderdag 12 januari zal pastoor Wes terhoven 's avonds om 8 uur een gezon gen avondmis opdragen in de Petruskerk, Venusstraat 1, waarna hij ten afscheid re- cipieert in de grote zaal onder de kerk. Bij dit afscheid zal een geschenk on der couvert worden aangeboden. Voor dit doel wordt op zaterdag 7 ja nuari en zondag 8 januari na afloop van de heilige missen, achter in de Petruskerk en de Gregoriuskerk een schaalcollecte gehouden. Pastoor Westerhoven heeft ruim elf ja ren in deze parochie gestaan. Hij is bouwpastoor van de Petruskerk. Op 3 ja nuari jongste leden vierde hij zijn eenen zestigste verjaardag. Het afscheid wordt georganiseerd door de heren P. J. Buren en F. J. Huisman, bestuursleden van het St. Gregoriusfonds. De scheepsschroevenfabriek Lips N.V. te Drunen opent op 16 januari aanstaande een reparatiewerkplaats voor scheeps schroeven te IJmuiden. Deze werkplaats wordt voorlopig gevestigd in een pand van de Agentuur en Handelmaatschappij aan de Trawlerkade 80. In de nieuwe werkplaats te IJmuiden zullen niet alleen Lips schroeven maar ook schroeven van ander fabrikaat kunnen worden gerepareerd. De scheepsschroevenfabriek Lips N.V. bestaat al bijna veertig jaren. Aanvanke lijk was het bedrijf in 's-Hertogenbosch gevestigd, maar later verhuisde het naar Drunen. In de eerste periode van het be staan werden alleen schroeven voor de binnenvaart gemaakt, maar later vervaar digde men ook schroeven voor de visserij, de kustvaart en de grote vaart. Een hoog tepunt in de bedrijfsgeschiedenis was na de tweede wereldoorlog het gieten van de schroef vopr het passagiersschip Willem Ruys. In 1952 nam Lips N.V. een zesde vah de wereldschroevenproduktie voor haar rekening. De onderneming kent than» drie grote sectoren, het scheepsschroeven- bedrijf, koperhalffabrikaten en aluminum- halffabrikaten. In 1965 was de bebouwde oppervlakte van het fabrieksterrein in Drunen 60.000 m2. Met de vestiging van de werkplaats voor scheepsschroeven in IJmuiden beoogt men een betere serviceverlening ten dienste van de Nederlandse zeevisserij. Op de Gildenlaan in Velsen-Noord was een veertigjarige machinist uit Vlaardin- gen donderdagmiddag om half drie bezig een mobiele kraan op een zogenoemde dieplader te manoeuvreren. Toen hij de kraan nog iets naar rechts wilde draai en bleek de koppeling van deze kraan niet zo best te zijn. Het gevaarte draai de te ver door en kwam geheel rechts op de dieplader terecht, die glad was ge worden. De kraan gleed er af, en kantel de op het trottoir, dat werd weggedrukt, terwijl de kraan tevens een lantaarnpaal vernielde. Er moesten twee grote kraan wagens aan te pas komen om het ge vaarte op de dieplader te krijgen. Zaterdag van 4 tot 5 uur 's middags ver zorgt Hein de Ligt een concert op het Velsense stadhuiscarillon, dat als volgt is samengesteld: Preludium II van Matthias v. d. Gheyn; Daar kwamen drie koningen met een ster; Wij komen alle drie uit vreemde landen; Rondeau l'Angloise van J. H. Frocco; A la Berline postiljon; Alleluja (canon); Allegro van B. Sche pers; Sonata van Val. Nicolaï; Divertisse ment pour cdrillon van Géo Clément; Bourrée pièce pour carillon van Géo Clément; Carillon de Dunkerque van bew. Staf Nees; Improvisatie van H. de Ligt. ADVERTENTIES Waarom niet een Simca 1000 sémi-automatisch? Dan kiest u even, onderweg! In de drukke binnen stad rijdt u rustig automatisch. Maar als u wilt scha kelen schakelt u: hanteert u een selectiehandle als een gewone vloerversnelling: beschikt u over het maximale acceleratievermogen, en spaart u de rem men in de bergen! En de 4-deurs Simca 1000 sémi- automatisch is bijzonder voordelig, in nieuw- en kilometerprijs! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 AUTOMATISCH VANAF f 6095— Voor Gemeente Velsen lSé3» Kennemerlaan 222 - 226 SIMCA IJmuiden Tel.02550-4324/6238 NEDERLAND NV. ADVERTENTIE HEDENAVOND 17.00-22.30 UUR AUTOMOBIELBEDRIJF Wijk aan Zeeërweg 194 - IJMUIDEN - Austin-dealer De officier van justitie van de Haar lemse rechtbank heeft donderdag tegen een 33-jarige schoonmaker uit Amster dam twee jaar gevangenisstraf geëist met voorwaardelijke ter beschikkingstel ling van de regering. De schoonmaker werd er van verdacht in de periode van 1 april tot 26 augustus van het vorige jaar op Schiphol, waar hij werkzaam was, 1630 dollar te hebben weggenomen, alsmede zes staatsloten, machetknopen, een camera, een dasspeld, een halve bol met wereldkaart alsmede ongeveer 430. De loten waren het bezit van het per soneel van de N.V. Ship Side, dat de lo ten betrok van een colporteur op de lucht haven. Het personeel had in totaal 40 lo ten gekocht. Toevallig vielen er twee prijzen van respectievelijk 1000 en ƒ400 op de gestolen loten. De schoonmaker beweerde dat hij de loten van de col porteur had gekocht, wat deze laatste ten stelligste ontkende. „Ik heb ze aan het bedrijf geleverd", zo zei hij. „Altijd noteer ik er de nummers van." Ook ditmaal was dat het geval geweest. De verdachte vertelde voorts dat hij een flinke som dollars had toegestuurd gekregen van iemand die in het buiten land zat. Een diepgaand onderzoek van Interpol evenwel had uitgewezen dat het zo'n hoog bedrag niet betrof. Van de das speld, en de manchetknopen beweerde de verdachte dat hij deze tussen rommel had gevonden, toen hij aan het schoonma ken was. De schoonmaker had wegens zijn be roep een flinke hoeveelheid sleutels, zo dat hij in menig vertrek kon komen. Het geld, dat hij gestolen zou hebben lag op geborgen in een stalen kast, die op slot was. Maar doordat de sleutels van het kistje en de kast in een open bureaula de lagen zou hij hiermee bij het geld kunnen komen. Kort voor de diefstal zou het geld nog gecontroleerd zijn. De Amsterdammer bleef echter in de dief stal van de dollars en de loten hardnek kig ontkennen. De zaak was aan het rollen geraakt, toen er een model van een vliegtuigje werd vermist. Zonder dat de schoonma ker iets ermee te maken had begon hij verklaringen te geven over de wijze waar op het model zou kunnen zijn verdwenen. Merkwaardig in zijn gedrag op Schip hol was overigens geweest, dat hij, hoe wel hij op een gegeven moment ziek was, toch op de luchthaven had rondgezwor ven. Over de verdwijning van het vlieg tuigje was zelfs een anoniem briefje bin nengekomen, dat later van de schoonma ker afkomstig bleek te zijn. Door de gun stige financiële positie, waarin de ver dachte plotseling was komen te verkeren, betaalde hij binnen de vastgestelde ter mijnen aan zaken waar hij op crediet had gekocht, schulden af. Bovendien hield hij er twee auto's op na. De officier van justitie typeerde hem, een rapport dat over hem was uitge bracht citerend, als een fantast en een zwakkeling. Het was overigens niet de eer ste maal dat hij wegens vermogensdelic ten met de justitie in aanraking was ge weest. De rechtbank doet op 19 januari uit spraak, 's ochtends om half tien. Op de rijksweg 9 in de gemeente Velsen zijn gistermiddag en -avond verscheidene auto's geslipt als gevolg van de gladheid. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor, maar de materiële schade was aanzienlijk. Om tien minuten over twee slipte als eerste een lesauto tegen de afrastering aan, die over enige afstand werd vernield. Om tien minuten over vijf kwam een personenauto, bestuurd door een 45-jarige Haarlemmer, in de sloot terecht. Een kraanwagen trok de auto uit de sloot, waarna de bestuurder zijn weg in dezelfde auto kon vervolgen. Om kwart over vijf slipte op de ooste lijke rijbaan bij het nieuwe viaduct een 22-jarige vrachtwagenchauffeur uit Noord- Scharwoude. De vrachtwagen kantelde en kwam ondersteboven in de sloot terecht. De politie kon de chauffeur niet vinden. Deze meldde zich eerst een uur later. Hij was toen bij Hoogovens gearriveerd. Eveneens om kwart over vijf slipte een inwoner van Haarlem met zijn auto tegen de afrastering aan, die over een afstand van zeveneneenhalve meter werd ver nield. Om 7 uur 's avonds ontstond op de wes telijke rijbaan van rijksweg 9 bij de afrit naar Santpoort een kettingbotsing. Een personenauto kwam na een slip in de berm terecht. Toen de bestuurder de rijbaan weer op wilde rijden bracht hij de chauf feur van een grote vrachtwagen uit Oos terhout in moeilijkheden. Deze chauffeur kon zijn wagen echter tijdig tot stilstand brengen. Maar een achter hem rijdende vrachtauto uit Lisse botste tegen zijn wa gen aan en de bestuurder van een per sonenauto uit Hoofddorp kon toen de wa gen uit Lisse niet meer ontwijken. Beid« wagens moesten door kraanwagens wor den weggesleept.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4