Knuppelwalserij van Hoogovens deze maand weer in gebruik Nieuw JASPETAPIJT Café-restaurant CENTRUM Nieuwjaarsreceptie werd zeer druk m V eisen bezocht St VELSERDUINWEG 173 Eis van vier jaar voor inbraken Uitspraken Haarlemse rechtbank Schade niet ten laste van de bedrijfswinst Filmvoorstelling voor jeugd in Driehuis Acht maanden geëist voor inrijden op politieagent Kraamverpleging in Beverwijk Zilveren jubileum ir. W. Blankevoort Ondanks het slechte weer Beverwijk ruijter marktplein Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Platenspelers FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 6 JANUARI 1967 5 is KAMERBREED, 3.00 meterp m. 49.- UW TRAP BELEGD, compleet v a. 169.- Volmaakt stereo - fantastisch NIEUWSTE WURLITZER JUKE-BOX BI ADVERTENTIE ERRES JUMBO Charmant. Handig. Apart. Met een stofverzamelingsruimte die in geen maanden hoeft te worden geleegd. Met een enorm krachtige motor. Met tal van hulpstukken voor gemakkelijk hoog, laag en diep zuigen. Tegen een voordelige prijs IJmuiden-Oost - Telefoon 4402 De Haarlemse rechtbank heeft gis teren een dragline-machinist vrijgespro ken. De officier van justitie had tegen hem 100 boete geëist. De man had te recht moeten staan, omdat hij met zijn dragline bij werkzaamheden in Haar- lemmerliede en Spaarnwoude niet voor zichtig genoeg zou hebben gemanoeu vreerd waardoor hij tegen een elektrici teitskabel was gekomen. Hierbij had een andere arbeider brandwonden opgelopen. Ook een 34-jarige Aalsmeerse kweker werd vrijgesproken, die terecht had ge staan, omdat hij een ongedekt girobil jet van ƒ4000 had uitgegeven. Het biljet had hij aan een schuldeiser overhandigd. Op de girorekening van de verdachte stond evenwel niet voldoende geld. Door een vergissing had de girodienst toch het bedrag overgeboekt op de bankrekening van de schuldeiser. De rechtbank heeft een 24-jarige elek triciën uit Beverwijk tot 10 maanden ge vangenisstraf met aftrek veroordeeld, een 22-jarige kok uit Haarlem tot 12 maanden met aftrek, waarvan 3 maanden voor waardelijk, en een 23-jarige losarbeider uit Haarlem tot 12 maanden waarvan 3 maanden voorwaardelijk met aftrek. De officier had respectievelijk tegen hen ge ëist tien maanden met aftrek, twaalf maanden, waarvan twee voorwaardelijk met aftrek en tegen de laatste eveneens twaalf maanden waarvan twee maanden voorwaardelijk met aftrek. Het drietal werd ervan verdacht auto's te hebben ge stolen. De wagens werden doorgaans be schadigd buiten Haarlem achtergelaten. De knuppelwalserij van Hoogovens zal aan het einde van deze maand weer in bedrijf worden gesteld. Voorlopig in de open lucht, daar de totale herstelwerk zaamheden van het op kerstavond inge storte dak zeker een half jaar zal ver gen. Dit deelde woensdag de heer W. Bak ker, lid van de Raad van Bestuur van Hoogovens mede tijdens een persconferen tie in het hoofdkantoor van deze basis industrie in de IJmond. Omtrent de oorzaak van de instorting moest de heer Bakker voorshands het antivoord schuldig blijven. Een commis sie waarin zitting hebben enige hoogle raren, deskundigen van T.N.O. en van Hoogovens, speurt daar momenteel naar stig naar. Aan de hand van een aantal gegevens afkomstig van degenen, die in de hal waren toen het drama zich afspeelde, heeft men kunnen reconstrueren waar on geveer de instorting begon. De drie span ten, die daarvoor in aanmerking komen zullen grondig worden onderzocht. Een deel van het dak is, doordat de instorting door de zware kraan is tegengehouden, op zijn plaats gebleven. Dit kan blijven, doch wel zal er een grotere zekerheids- factor op worden toegepast, met andere woorden het wordt versterkt, opdat een herhaling onmogelijk zal zijn. Tezelfder tijd is een onderzoek ingesteld naar de andere daken van de fabriekshallen op het Hoogoven terrein. Het resultaat daar van is alleszins geruststellend zo bleek uit de woorden van de heer Bakker. De constructie van het ingestorte dak is ook een zeer normale geweest. Der gelijke daken worden regelmatig op meer dere hallen, waar dan ook geplaatst. Niet temin zal er nu een ander dak op de knuppelwalserij komen, daar het nieuwe dak over de in werking zijnde installatie heen gebouwd moet worden. Dit zal al les bijeen een half jaar arbeid vergen Tot zo lang kan met het walzen van knuppels niet worden gewacht. De wal serij zal worden onderzocht, de motorhal en de werkplaats behoeven nog enige herstelwerkzaamheden, maar daarna zal in de laatste week van januari met de produktie weer een aanvang worden ge maakt. Er moet dus in de openlucht worden gewerkt, weliswaar enigszins be schut door de overeind gebleven muren, maar niettemin toch blootgesteld aan de natuurelementen. Daarom worden enige voorzieningen aangebracht. De gedachten gaan uit naar abri's of verwarmde schuil hokken. Voorts zullen zo weinig mogelijk mensen worden ingezet. Degene, die toch buiten moeten werken krijgen de be schikking over aangepaste kleding. Overigens is het buiten werken bij Hoogovens geen uitzonderlijk iets. In het ijzerpark, bij het vervoer en bij de af tap van de Hoogovens werkt men ook reeds lang in de buitenlucht, zodat dit bedrijf er al voldoende ervaring mee heeft. De voor buitenlucht gevoelige in stallaties zullen worden afgedekt. Het instorten van het dak heeft tij delijk zijn weerslag op het produktiepro- gramma van de blokwalserijen en de ka liber walserij en. Doordat van de aanwe zige plakkenvoorraad gebruik gemaakt kan worden en de doorzet van blokwalse- rij I iets kan worden verhoogd, zal de produktie van Walserij West en de warm bandwalserij normaal kunnen doorgaan Voor de voeding van de staaf- en draad walserij kan gedurende twee weken uit voorraad worden geput. Daarnaast is 16.000 ton knuppels gekocht, waarvan het grootste deel zal worden geleverd door Hoesch in Duitsland. Demka in Utrecht zal zo goed als zeker nog in de eigen behoefte aan knuppels kunnen voorzien. Dankzij de voorraad plakken (halffa- brikanten) valt de schade aan de produk tie nogal mee. De financiële schade, di recte en indirecte, wordt geraamd op een 'bedrag, dat varieert van vier tot zes mil joen gulden. Deze schade zal niet ten las te worden gelegd van de bedrijfswinst- en dus ook niet van de winstdelingsregeling. Voorzover de schade niet door derden wordt vergoed, zal zij ten laste worden gebracht van de assurantiereserve eigen risico van dit bedrijf. ADVERTENTIE IDEAAL voor SLAAPKAMERS en TRAPPEN intermeubel Kom kijken op onze zaterdagse VRIJE KIJKDAG ATVERTENTIE L ZON EN Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling. ADVERTENTIE Beluister nu in KENNEMERLAAN 124 - IJMUIDEN de UNIEKE GELUIDSWEERGAVE van de model 1967 Imp ELSPOR N.V. - Westersingel 42 - Rotterdam Telefoon (010) 135025 Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven op dinsdag 10 januari, houdt de oranjevereniging „Driehuis" een film voorstelling voor de jeugd. De voorstel ling, aanvang 's avonds om 7 uur, wordt gehouden in het gymnasium Paulinum, Wolff en Dekenlaan te Driehuis. De te vertonen films zijn: Bezoek van Beatrix aan de West en het kindercircus Elle boog. Tijdens de avond zullen de kinde ren een versnapering ontvangen. De officier van justitie van de Haar lemse rechtbank heeft donderdag tegen een 19-jarige Haarlemse tegelzetter acht maanden gevangenisstraf geëist. De jon geman moest terecht staan, omdat hij er van werd verdacht op 9 oktober 's avonds in de Barrevoetestraat in Haarlem op een politieagent te zijn ingereden. Toen de agent hem een slopteken had gegeven had de knaap echter gas gegeven en was op de agent afgestoven. Deze laatste had nog net op tijd kunnen wegspringen. De tegelzetter zei dat hij zijn daad niet kon verklaren. „Het was niet mijn bedoe ling om de politieman dood te rijden. An dere jongfens, die bij mij in de auto zaten, hitsten mij op", zo zei hij. De auto, waarop een claxon met een vreemd geluid had gezeten, was luid toe terend de straat ingereden, wat voor de agent aanleiding was geweest de wagen te laten stoppen. De raadsman geloofde niet dat het wer kelijk opzet was geweest de man dood te rijden. Hij wees er voorts op dat de jon geman gunstig bekend staat en niet tot de agressieve naturen behoort. De tegelzetter was nog nooit eerder met de justitie in aanraking geweest. De rechtbank doet op 19 januari uit spraak 's ochtends om half tien. Advertentie Begijnenstr.23 - 25 Tel.23288 Beverwijk i KJ *»mi 11VO gooi (oojnroX De officier van justitie van de Haarlem se rechtbank heeft tegen een 43-jarige man uit Haarlem vier jaar gevangenis straf geëist wegens het plegen van in braken. „Ik geloof niet", zo zei de of ficier van justitie, „dat ik een verdachte heb gezien met zo'n groot strafblad." Het totaal van de inbraken bedroeg on geveer twintig. Drie ervan waren hem in de dagvaarding ten laste gelegd. De Haarlemmer was pas vijf maanden op vrije voeten. De raadsman vroeg de rechtbank, of zij hem aan psychiatrisch onderzoek zou willen onderwerpen, voor dat zij vonnis zou wijzen. De rechtbank doet op 19 januari uit spraak 's ochtends om half tien. Bij de op 2 en 3 januari in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk gehouden examens voor de aantekening kraamver pleging slaagden de zusters: G. E. Alle bé, N. D. i.d. Berken, J. F. Bijlhout, A T. M. Kok, C J. Nierop, A. M. Punt M. Schuil, A. M. v.d. Smitte en M. P Velthorst. (City). Charles Dyers toneelstuk „Rattle of a simple man' is ook in ons land gespeeld en wel door het Nieuw Rotterdams Toneel en misschien herinnert men zich daardoor nog van deze voorstelling, dat het stuk draaide om de originele situatie van een kinderlijke en maagdelijk gebleven voetbalsupporter van omstreeks veertig, die in de feestroes na een gewon nen wedstrijd verzeild raakt bij een prostituée, als gevolg van een wedden schap die meefeestende vrienden hebben georganiseerd. De vrouw tracht haar bezoeker onmiddellijk uit professie te verleiden, maar de verlegen vrijgezel Percy biedt, ondanks de 50 die hem als premie in het voor uitzicht zijn gesteld, aan haar geraffineerd veroveringsspel hardnekkig tegenstand. HET LUKTE MURIEL BOX, die deze bescheiden Britse film maakte., niet he lemaal de onwaarschijnlijkheid van de si tuatie weg te werken, maar er zit in het samenzijn van de twee heterogene figu ren voldoende aanleiding voor tal van humoristische situaties, die door Harry H. Corbett als Percy en Diana Cilento als het lichte vrouwtje dankbaar worden aangegrepen, om vooral de kluchtige kan ten van dit tragi-komische gegeven te accentueren. Aldus kan „Avontuur in So- ho" tot de geslaagde humoristische ont spanningsfilms worden beschouwd, waar van deze tot en met zondag in City wordt vertoond. Als toegift draait in het voor programma „Midzomernacht in Zweden" aan welke titel de prikkelende bijzonder heid wordt toegevoegd, dat „vijf meisjes voor deze film het badpak hebben thuis gelaten". Die vergeetachtige Zweedse schonen toch! SONNY CHER, vooral bekend door hun liedje „Little man", beschikken on getwijfeld over voldoende populariteit voor een run op de kassa, wanneer zon dagmiddag de musical „Een huis vol tie ners" zal worden vertoond. Zij staan voor deze film namelijk als medewerkers genoteerd. En als sluitstuk van het film programma voor deze week verschijnt Jean Marais dinsdag en woensdag weer eens als mr. Stanislas op het witte doek zodat raen getuige kan zijn van de ma nier waarop hij in „Mr. Stanislas slaat terug" kans ziet vrijwel in zijn eentje een •vervaarlijke spionagebende op te rollen. Aan spanning, actie en sensatie dus weer geen gebrek. (Stadsschouwburg). Drie regisseurs vier cameramensen en een reeks top-ac- teurs uit Hollywood zijn meer dan tien maanden bezig geweest om de complete veroveringsgeschiedenis van het wilde westen op het filmlint vast te leggen. Het resultaat hiervan kan men tot en Maandag a.s. is het vijfentwintig jaar geleden, dat ir. W. Blankevoort in dienst trad van de N.V. Van Hattum en Blanke voort te Beverwijk. Dit feit zal maan dag in besloten kring worden gevierd in de tuinzaal van „Terpsichoré" aan de Zeestraat. De jubilaris werd in 1956 be noemd tot directeur van het hoofdkan toor te Beverwijk. Daarvoor was hij voor de N.V. enkele jaren werkzaam in Enge land en in het zuiden van ons land. Zijn vader en grootvader zaten ook al in dit bedrijf. Ruim vijfhonderd Velsenaren hebben donderdagavond lange tijd in de rij moe ten staan om burgemeester mr. J. Ch. Bührmann en diens echtgenote hun nieuwjaarsgelukwensen aan te bieden. Vanaf half acht tot ver na tien uur is het een komer. en gaan geweest van de zeer velen, die in enige relatie staan tot het gemeentebestuur en die nu van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt zo wel het burgemeesters-echtpaar als de wethouders van Velsen de hand te druk ken. Onder hen waren het kader van de ge meentepolitie van Velsen met aan het hoofd commissaris W. Sepp; hoofden van dienst, gemeenteraadsleden en afge vaardigden van verenigingen en organi saties. Zij vormden een doorlopend lange rij welke zich uitstrekte door de raadzaal heen tot in de trouwzaal, waar de re ceptie plaats had. In de burgerzaal kwamen allen tenslot te bijeen en werd nog geruime tijd ge converseerd. Tot de velen, die de nieuwjaars receptie van de gemeente Velsen be zochten, behoorden ook de heer A. Wijsmuller, directeur van Bureau Wijsmuller en echtgenote. met zondag in de Stadsschouwburg ais Zo was het wilde westen" gaan bekij ken. HET ZAL DAN blijken dat het bio scooppubliek nog nooit tevoren zo uitvoe rig is ingelicht over de historische periode van de V.S. tussen 1839 en 1889. In drie episodes krijgt men het levensverhaal van de pioniersfamilie Prescott voorgezet dat zich afspeelt tegen de roerige ach tergrond van een natie in wording, met de strijd tegen de indianen en kuddes buffels, met goudkoorts en natuurrampen en tenslotte met de burgeroorlog tussen noord en zuid en de aanleg van de eer ste spoorlijn. Er valt aldus bijzonder veel te bekijken in deze lange film, die de stof van minstens tien westerns heeft samengebundeld en waarvoor James Stewart, John Wayne, Richard Wildmark Carol Baker en Andy Devine de belang rijkste medewerkers zijn geweest. Een omvangrijke „cast" dus voor een be langwekkende film. OOK JOHANNA SPYRI'S bekende boe ken over Heidi en Peter zijn niet door de filmproducenten over het hoofd gezien, met als gevolg de zondagmiddag te ver tonen komedie „Heidi en Peter", welke film zowel voor jong als voor oud bij zonder kan worden aanbevolen. (Luxor). Zoals kon worden verwacht heeft de veel omstreden Zweedse film „Ik.een vrouw" ook in Beverwijk zo zeer de aandacht getrokken, dat de di rectie besloot deze film tot en met woens- dat te prolongeren. Onderwijl is het voor de bezoekers van de zondagmiddagvoor stelling de vraag, of rechter Clem Ro gers de zoon van de invloedrijke Big Tom Stone wegens moord tot de strop zal veroordelen, of dat hij zal worden geïn timideerd door de dreigementen en af persingspogingen, waarmee zijn tegen standers het vonnis willen verhinderen. Deze vraag wordt dan door de film „Het recht van de rvolver" opgeworpen. (Kennemer theater). Enige tijd geleden werd Julie Andrews uitgeroepen tot de actrice van dat jaar voor haar spel in Sound of music". Wij hebben al meer malen over deze kostelijke ontspan ningsfilm voor jong en oud geschreven, zodat men zich wellicht zal herinneren dat Julie Andrews in deze musical de rol speelt van een jonge novice, die door haar overste een tijdje het klooster wordt uitgestuurd om in het gezin van weduw naar Trapp met zeven kinderen te ko men assisteren. Het is een licht schui mend verhaal, dat elke bezoeker zal ver tederen, terwijl de sprankelende muziek en liedjes zich met genoegen laten be luisteren. Het zou voor Beverwijk een ideale vakantiefilm zijn geweest, hoewel men zich er ook nu tot en met woens dag niet minder mee zal kunnen amuse ren. IN DE VOORSTELLING van zaterdag nacht komt „Het monster in dr. Jekyll" aan de beurt, een vrije bewerking van Stevensons beroemde novelle „Dr. Je kyll en dr. Hyde" over de Engelse ge leerde dr. Jekyll, die experimenteert in het scheiden van de dubbelepersoonlijk- heid, welke in ieder van ons schijnt te huizen. Het lukt hem die tweede per soonlijkheid bij zichzelf los te maken en als mr. Hyde, een brutale tegenhanger van de zachtmoedige Jekyll, beleeft hij de vreselijkste avonturen. Dit gegeven is al verscheidene malen verfilmd, nu door Terence Fisher, de huis-regisseur van Hammer Film, welke firmanaam een su per-griezelfilm garandeert. Zondagmid dag met „De scherpschutter" de gebrui kelijke western, waarin de onverschrok ken held en bandietenverdelger ditmaal door Audie Murphy gestalte wordt gege ven. (W.B.-theater). Het weekprogramma van dit theater wordt vrijdag en zater dag ingezet met „De vlucht van captain Blood", een gezonde sensatiefilm uit de dagen van de laatste piraten. En omdat ook deze week de traditionele western niet mag ontbreken zal zondagmiddag „Duel zonder genade" worden vertoond. Tenslotte zondag en maandagavond de uitermate boeiende speelfilm „De zonda res", waarin de hoofdrol wordt vertolkt door de bekende Duitse actrice Hilde- gard Knef. ADVERTENTIE 't Spaarbankboekje, het appeltje voor de dorst. Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5