Bondskanselier Kiesinger zou naar Washington willen gaan Ongerustheid in Bonn over Amerikaans-Sovjet gesprek In 1968 boren op Noordzee MODELKAMER VERKOOP VAN DUIVENBODEN NV. Kamer wil geen drastische verhoging dagbladporto SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHR Postzegelvervalser werd „uitgekocht" Speciale postzegel „bedient" stempel- machine Grote wegen zijn goed berijdbaar Viaduct in België stort op weg verkoop GED. OUDEGRACHT DE QUAY LEED NEDERLAAG Argumenten van de minister ongeloofwaardig genoemd Breuksteentreinen naar Europoort VRIJDAG 6 JANUARI 1967 Personeel voor Afeent (SHOWROOM-- MODELLEN) BANKSTELLEN EETHOEKEN FAUTEUILS BERGMEUBELS INTERIEURADVISEURS alléén 108-110 Kan het nog gekker? Enkele vragen Geschrokken 3 Speakers Corner Intercollegiale discussie 60,- Mooi 1967 Compensatie Beurs Kardinaal Spellman Nieuwjaarsverlangen Nationale ramp Waardering (Van onze correspondent) BONN. Morht president Johnson door de ontwikkelingen in Vietnam niet in staat zijn dit voorjaar zijn aangekon digde reis naar Europa (en dus naar West-Duitsland) te maken, dan wil de nieuwe Westduitse bondskanselier, Kie singer, spoorslags naar Washington gaan om onder vier ogen met Johnson te pra ten. Beden van de ongerustheid, die zich de laatste dagen steeeds meer van de Westduitse hoofdstad meester maakt, is het ongewisse waarin de Duitsers zich door de Amerikanen gelaten voelen op het stuk van het tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie af te sluiten verdrag ter verhindering van het ver spreiden van kernwapens, het zogeheten non-proliferatie-akkoord. Zelfs op Konrad Adenauers 91ste ver jaardag, gisteren, is over dit thema druk gesproken. De oud-kanselier onderhield zich meer dan een half uur in een hoekje met zijn achter-opvolger Kiesinger en omstanders konden flarden van het ge sprek opvangen die erop wezen, hoe Adenauer Kiesinger aanried het er ten aanzien van het Witte Huis niet bij te NEW YORK (Reuter). Het Ameri kaanse filatelistische genootschap heeft voor een niet genoemd bedrag een inter nationale vervalser die postzegelverzame laars voor honderdduizenden dollars heeft bedrogen, bewogen zijn praktijken te sta ken en zijn gereedschappen te verkopen. De voorzitter van het genootschap, Ed ward Willard, maakte bekend, dat de overeenkomst werd gesloten na onderhan delingen van een jaar. Reeds twintig jaar was men in de VS op de hoogte van het werk van de vervalser. Men kon niets doen, omdat de politie in het land waar de man werkte, niet over het tech nische vermogen beschikte om de verval singen te bewijzen en de autoriteiten van andere landen niet om zijn uitlevering wilden vragen. De nagemaakte zegels hebben tot 30.000 dollar (110.000 gulden) per stuk opge bracht. Volgens Willard kan de vervalser in zijn eigen land gerechtelijk worden ver volgd, als hij zich niet aan de overeen komst zou houden. Het akkoord is ge sloten met goedkeuring van de Ameri kaanse regering en van de autoriteiten in het land van de vervalser. (Van onze correspondent) DEN HAAG In het districtspostkan toor te Rotterdam gaat PTT in april of mei een begin maken met een groot scheepse proefneming met een opzet- stempelmachine. Deze machine kan au tomatisch brieven en briefkaarten in de goede stand voor stempeling plaatsen „aan de hand" van daarop geplakte fos- forescerende postzegels. Twee jaar geleden werd in Gouda reeds met veel succes een proef op klei ne schaal genomen. De aanmaak van fosforescerende ze gels blijft voorlopig beperkt tot de waar den 12, 15, 20 en 45 cent. Ook de brief kaarten en de luchtpostbladen zullen van een fosforescerende opdruk worden voorzien. Deze zegels, briefkaarten en luchtpostbladen zullen in de postdistric- ten Rotterdam en Den Haag worden ver kocht. Hoewel men aan de zegels niets bij zonders ziet, ook in het donker niet, zul len de zegels voor postzegelverzamelaars verkrijgbaar worden gesteld bij de fila telistische dienst van het districtspost kantoor Den Haag en op de kantoren, waar een loket voor filatelisten is ge vestigd. laten zitten. Tegen Kiesinger was dit niet aan dovemansoren gezegd. De nieuwe Westduitse regeringschef heeft duidelijk laten blijken, hoezeer hij geestelijk aan sluiting z/jekt bij het in 1962 door presi dent De Gaulle geopperde plan voor een Europese kernmacht. Kiesinger wil dan ook de Amerikanen duidelijk maken, dat op een Westduitse handtekening onder een eventueel af te sluiten non-proliferatieverdrag pas be hoeft te worden gerekend, zodra er aan enkele uitgesproken Bonner verlangens zal zijn voldaan. En daarbij gaat het er niet slechts om, dat Bonn dit zou willen koppelen aan een voordeeltje in de Duits- land-politiek, doch vooral aan de moge lijkheid, dat een later op te bouwen Europese kern-autoriteit de deuren ter verkrijging van kennis en materiaal niet gesloten zal vinden. Kiesingers coalitiegenoot, viee-kanse- lier en minister van Buitenlandse Zaken Brandt, schijnt een wat laconieker stand punt in te nemen. Brandt moet nog terug keren uit Rome, waar hij de bijeenkomst van d£ socialistische internationale bij woonde, maar ook hij zal dit weekeinde uitvoerig kunnen confereren met de West duitse ambassadeur in Washington, Knappstein, die door Kiesinger naar Bonn is ontboden. Brandt, die tijdens de jongste NAVO- conferentie in Parijs populariteit ver wierf met zijn mededeling, dat Duitsland generlei atomaire aanspraken had over gehouden, zou behoren tot de in Bonn ook ADVERTENTIE HERINNERINGSLEPELTJES van het Koninklijk Huis. BEATRIX en CLAUS IRENE en HUGO MARGRIET en PIETER ƒ3.50 en 4.50 per stuk. Alle lepeltjes direct lever baar, zo lang de voorraad <8) T> 4* De grote doorgaande wegen in ons land zijn vandaag over het algemeen redelijk goed te berijden. Men dient er echter wel rekening mee te houden dat er plaatselijk nog gladde weggedeelten voorkomen als gevolg van opvriezing, zelf op plaatsen waar gestrooid is. De binnenwegen daar entegen zijn op vele plaatsen glad tot zeer glad. niet weinig talrijk vertegenwoordigde groep, die de ontwikkelingen hun gang wil laten gaan. Zij zeggen, dat er vanzelf een belan gengemeenschap van niet-nucleair geïn teresseerden zal groeien, met als belang rijkste deelnemers Japan, India, Zweden en de Bondsrepubliek. Deze groep zou er dan vanzelf wel voor zorgen, dat de gren zen tussen nucleaire mogendheden en niet-nucleare vervangen. Te zamen met de weer oplevende Frans-Duit se vriendschap door De Gaulle in een verjaarstelegrammetje aan Adenauer gis teren heel slim gereleveerd zou dit voor Bonn voldoende garantie kunnen betekenen. Opvallend kan het worden genoemd, dat West-Duitsland er voor het eerst eigenlijk geen been in ziet, zich met neu trale landen te associëren, terwijl de ver houding tot Washington die onder de druk van de eindeloze betalingen voor de troepenstationering toch al -zo ernstig te lijden heeft door het in Bonn wakker wordende gevoel, verwaarloosd en gepas seerd te zijn, een nieuw dieptepunt te gemoet gaat. BRUSSEL (AND Omstreeks zes uur donderdagavond is bij de Belgische plaats Gosselies een in aanbouw zijnd viaduct in de Waalse verkeersweg ingestort. Een persoon werd licht gewond. Het geraam te van het viaduct van voorgespannen be ton ligt over zestig meter over de weg van Brussel naar Charleroi. Het verkeer over die weg is gestremd. Met de bouw van het viaduct is een jaar geleden begon nen. (Van onze parlementaire redactie) Het is uitgesloten dat er dit jaar nog op de Noordzee geboord wordt naar olie. De regering streeft ernaar het boorsei- zoen in 1968 te halen. ,,Dat zal ons nog moeite genoeg kosten", zo zei minister Bakker (Economische Zaken) gisteren in de Tweede Kamer. Evenals de Kamer betreurde hij het dat er vele jaren verloren zijn gegaan. Hoe eerder we de produkten uit de grond halen, hoe groter de contante waarde is, betoogde hij. Hij vond het ook jammer voor de toeleveringsbedrijven, omdat de oliewinning in de Noordzee voor de Ne derlandse metaalindustrie een belangrij ke impuls kan zijn, die ook gunstige ef fecten op de exportpositie van Nederland kan hebben. De regering wil de materiële inhoud van de uitvoeringsmaatregelen van de natte mijnwet zo snel mogelijk bepalen. Drs. Bakker beloofde de kamer dat hij overleg zou plegen als er belangrijke wijzigingen in het ontwerp-Den Uyl zou den worden aangebracht. De Amerikaanse kolonel Gordon Moon chef van de AFCENT-voorlichtingsdienst, heeft bekend gemaakt dat naar schatting nog 600 tot 800 man Nederlands burger personeel zal worden geworven in ver band met de NAVO-vestiging. ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister De Quay heeft gistermiddag in de Tweede Kamer een nederlaag geleden. De Ka mer nam nagenoeg unaniem de motie van mr. Aantjes (A.R.) aan, waarin de minister werd uitgenodigd de ver hoging van het posttarief voor nieuwsbladen terug te brengen tot 15 percent en deze niet eerder te laten ingaan dan op 1 juli. De regering had voorgesteld het tarief per 1 februari met 50 percent te verhogen. Bij de stemming, die bij zitten en opstaan werd gehouden, bleven slechts vijf KVP-afgevaardigden zitten. De heer Aantjes had de motie, waarin hij aanvankelijk vroeg de tariefsverho ging geheel in te trekken, naderhand aan gepast aan de bereidheid die minister De Quay had getoond om verzachting van de maatregel in overweging te nemen. Tot ieders verrassing wees de minister daar na echter ook de gewijzigde motie van mr. Aantjes met klem af. Hij zei, dat uitvoering van de motie zes miljoen gaat kosten en voerde aan, dat dit bedrag in mindering zal komen op de investeringen voor de telefoondienst. Tienduizend aan vragers zullen daardoor nog langer op een aansluiting moeten wachten volgens de minister. De Nederlandse Spoorwegen gaan twee miljoen ton Belgische breuksteen vervoe ren van Roosendaal (Essen) naar de Europoort. Dit nieuwe massavervoer, dat in het eerste halfjaar begint en in 1971 afloopt, is nodig voor de aanvoer van „bouwmateriaal" voor de pieren die het nieuwe Rotterdamse havengebied in de Maasvlakte en de havenmond Hoek van Holland moeten beschermen. Minister De Quay Maar de Kamer bleek niet bereid da bewindsman in zijn argumentering te vol gen. Zélfs de heer Assmann, partijgenoot van de minister, verklaarde ronduit dat hij de bewindsman niet geloofde. „Als wij alle tariefsverhogingen zouden afwij zen, zou dat dus betekenen dat er 380.000 telefoonaansluitingen minder zouden ko men", voerde de heer Assman aan en dat vond hij „eenvoudig onzin". Ook de heer Joeks (V.V.D.) concludeer de dat de dagbladlezers dus in 1967 voor 10.000 telefoonaansluitingen moeten zor gen. Dat noemde hij ongeloofwaardig. Desondanks handhaafde minister Da Quay zijn bezwaar tegen de motie. „Ik heb geen reden om aan de juistheid van mijn argumenten te twijfelen", zei hij. De Kamer deed dat kennelijk wel en nam aan. Zij liet haar bezwaren tegen de overi ge tariefsverhogingen echter rusten om het investeringsprogramma van PTT niet nog verder in gevaar te brengen. Nl Drs. Den Uyl zou het een schande vinden als het kabinet Zijlstra de voor waarden voor de oliemaatschappijen zou matigen. De P.v.d.A. zal er in de ko mende maanden op blijven hameren, dat een zo groot mogelijk winstaandeel voor de gemeenschap bedongen wordt. Voor de P.v.d.A. lijkt dit een prachtige propa gandastunt en drs. Den Uyl zal daarvan op zijn verkiezingstournee een gretig ge bruik maken, maar wat koop je er voor? Zou het niet veel meer effect sorteren, wanneer hij en zijn partijgenoten eens gingen hameren op een drastische ver mindering van de kosten voor bewape ning, die bodemloze put, waarin langza merhand twee miljard guldens per jaar verdwijnen. Al jarenlang hebben de op eenvolgende regeringen belastingverla ging beloofd, maar zoals het rijmpje zegt „Ze dronken een glas en deden een plas en lieten de zaak zoals hij was". Erger nog, zij lieten de defensie-uitgaven oplo pen tot 'n fabelachtig bedrag en deze kos ten zullen verder stijgen, wanneer er niet een krachtige persoonlijkheid komt, die zegt: „nu is het genoeg, de defensiekos- ten moeten omlaag". Pas dan zal de ar beider wat meer geld in zijn loonzakje ontvangen. Groot-Brittannië kampt evenals wij met financiële moeilijkheden en denkt daarin verbetering te brengen door een deel van het bezettingsleger in Duitsland terug te nemen. En wat zien wij gebeuren, alsof er op financieel gebied bij ons niets aan de hand is, biedt de Nederlandse rege ring bij monde van de minister van de fensie aan voor aanvulling van de be zettingstroepen te zorgen. Kan het nog gekker? Wanneer wij nog enkele jaren op dezelfde voet met onze defensieuitgaven doorgaan, zal de Nederlandse regering ondervinden, dat zelfs bij een rentevoet van 10 pet niet meer gemajoreerd wordt. C. P. OOMS, Haarlem. Vrijdagavond 23 december 1966 zou er door de heren F. Souwer, G. van Dijk en B. Pasman een verkoopavond worden ge houden in de tuinzaal van het Concert gebouw te Haarlem, ten bate van getrof fen kunstenaars in Florence De opzet van de veiling is mislukt en daarbij rijzen enkele vragen: 1) Hoe is hët mogelijk, dat „De Groep" zo weinig werk inleverde. Zit daar mis schien iets fout in de organisatie? 2) Hoe is het mogelijk, dat op deze avond, die belangeloos op touw werd ge zet door bovengenoemde drie heren, geen vertegenwoordiger van de Haarlemse ge meente was te zien? 3) Hoe is het mogelijk, dat, tot onze grote verwondering, „De Groep" op de zelfde avond een opening houdt in de Vis- hal, terwijl zij toch hun medewerking had toegezegd aan de kunstveiling zie Haarlems Dagblad 13 dec. jl.? 4) Hoe is het mogelijk, dat aan een avond als deze geen aandacht door het Haarlemse publiek gezien de opkomst, ongeveer tachtig man wordt geschon ken? F. W. VAN DER WAL, Heemstede. Mag ik het raadslid Mensink erop wij zen, dat mijn broer al sinds 1961 bij de huisvesting ingeschreven staat? Overi gens vind ik de woorden van de heer Mensink prachtig en hartverwarmend. Maar op den duur wordt je immuun voor woorden, dan heb je liever daden. Wat dat verlaten van de gemeente aan gaat, dat is de volle waarheid. Maar het was van pure ellende. Een autobus mag niet overal staan, maar wordt ver wezen naar het Haarlemse woonwagen kamp. Omdat daar de toestand werkelijk onleefbaar is, is hij naar Zandvoort ge gaan. Dat „woonwagenkamp-etiket" is ook goed merkbaar. Als een nieuwe werk gever naar je gaat informeren kom je niet in aanmerking. Mijn broer heeft bij zijn baas eerst een ander adres opgege ven en later pas het huidige, toen zijn baas wist wat hij aan hem had. Mijn broer werkt altijd hard, betaalt belasting, dient dus de Nederlandse economie. Waarom wordt er dan zo weinig voor hem gedaan? Want u kunt mij niet wijsma ken, dat er 21 jaar na de oorlog nog geen oplossing voor de woningnood gevonden is. Dan durf ik beweren, dat het systeem niet deugt, of nog erger, dat ze het daar in Den Haag wel geloven. J. C. WESTERMAN, Haarlem. In Haarlem bestaat naar onze mening een dringende behoefte aan een „spea kers-corner", zoals men die in Londen kent. Een plaats waar iedereen, zonder voorafgaande toestemming in het open baar kan uitspreken wat hij op het hart heeft. Deze behoefte bleek duidelijk bij de door ons gehouden vastenactie, tijdens welke onze bezoekers hun meningen gin gen toetsen aan die van anderen. Wij geloven dat deze discussies het welslagen van de actie bevorderd hebben Al eerder was ons gebleken dat ook bij de bur gemeester en een groot aantal raadsleden gevoeld werd voor het instellen van een dergelijk ontmoetingspunt. Naar verluidt zou ook een deel van het nachtelijke nieuwjaarsrumoer ditmaal een weinig doelmatige uiting zijn geweest van het verlangen naar zo'n sprekershoek. Onzes inziens behoort zo'n instelling niet met straatrumoer of rookbommen maar door redelijke vertogen te worden gepropa geerd zowel bij diegenen, wier medewer king op bestuurlijk vlak daartoe nodig is, als bij dat deel van het publiek dat er zijn hart wil uitstorten. De sprekershoek zou bij voorbeeld door een aantal „activators" (bij voorbeeld Le ger des Heils, individuele prominenten op allerlei gebied, Jehova's getuigen, politiek bewogen mensen) in het begin van de lente moeten worden ingeleid. Wat de plaats betreft denken wij aan de Grote Markt en aan het veldje tussen de Provinciale Griffie (het Paviljoen) en de Hertenkamp. RIEKS WITTE, HARRIE VAN DER MEULEN, Haarlem, Heemstede. Laten we elkaar gerust critiseren. We leven immers samen in een groot ver band: het maatschappelijk, broederlijk gezinsverband. En laten we vooral be dacht zijn op ongerechtigheden. Wist u bij voorbeeld dat de winst marge op farmaceutische artikelen zo „klein" is? Zou die beneden de 70 per cent liggen? Gelukkig kunnen we in ur- gentiegevallen ook op zondag bij de daar door aangewezen arts terecht, zo ook bij de tandarts. Op één bepaald uur en niet langer dan dat uur kan men er met zijn pijnlijke mond terecht, al moet men niet verwonderd zijn als men in het andere eind van de stad moet wezen. Mijn tand werd in dat uur uitstekend getrok ken en hoewel het me vijftien gulden kostte danste ik dankbaar en verheugd huiswaarts. Op mijn informatie naar de prijs deelde de dokter me mee, dat die volgens het zondagstarief was. Is zo'n dubbel tarief wel redelijk, menselijk? Ik heb 's zondags graag vrij, maar ook al is het mijn beurt niet ik ben bereid een ieder die mijn niet medi sche hulp nodig heeft ook op zondag tegen alledaags honorarium ten dienste te staan. Op de uitvoerig gespecificeerde ziekenhuisrekening die ik ontving stond bij alle levensreddende posten ook nog deze: „Voor intercollegiale discussie", 60,—". Was er dan zoveel te intercolle- gialen? Tegen dergelijke geldmakerij moeten we opkomen. A. J. SCHNEIDERS, Haarlem. Bedankt voor dat bericht van de heren artsen als sluitstuk van een jaar van wel vaart; wat werd er niet met geld gesme ten in India enzovoort? Het kleine Ne derland: een hoorn des overvloeds naar buiten, ja. En de eigen mensen?? Maar er is toch ook nog wel een goede kant: de artsen ruimen vele oudjes op: de door sneeman kan van de AOW zijn dure rekeningen niet betalen. Dan komen straks huizen vrij voor jonge gezinnen. Wat doen die oudjes ook nog in grote be huizingen! Petje af voor de artsen, dat hebben ze toch maar goed bekeken: op een christelijke manier opgeruimd. Mooi 1967 B. LE COMTE, Haarlem. Het is zover dat de huisartsen gebro ken hebben met de ziekenfondsen. Dok tersadvies gaat kosten: 8 gulden aan huis enzovoort. Als een dokter in een uur spreekuur twaalf personen helpt dan heeft hij 96 gulden verdiend. Hij kan nog smokkelen met de belastingen ook. Er zijn doktoren die voor hun studie een beurs hebben gehad van het belasting geld van de gewone man. Maar toch moet de laagst geklasseerde ook het volle pond* betalen, plus de ziekenfondspremie. Mejuffrouw H. v.d. KLUGT, Haarlem. Geld bij de giro brengt voor de eige naar niks op. Bij een spaarbankboekje of een beleggingsrekening wordt het rente- gevend. Als men het laat overschrijven dan kan de rente dienen als compensatie voor de verhoogde telefoontarieven. G. LIMPER, Amsterdam. Ik zou kardinaal Spellman eigenlijk geen „kardinaal" meer willen noemen. Als rooms-katholiek klinkt mij dat als een godslastering in de oren. Hij zegt dat de Amerikaanse strijd in Vietnam een strijd is voor het behoud der beschaving en dat de Amerikaanse soldaten de sol daten van Christus zijn. Deze Spellman begrijpt er nog niet veel van, wat het betekent te leven in navolging van Christus. Of volgt hij de uitspraken van de Duitse bisschoppen in de laatste we reldoorlog na? Toen zei een bisschop te gen duizenden jongeren: strijd maar ge wetensvol, want de Führer is ons door God gezonden. De Amerikaanse soldaten zijn misschien nog niet gewend aan goddeloze uitspra ken, maar we kunnen er zo tientallen opnoemen van Duitse bisschoppen uit de Tweede Wereldoorlog. Wil Spellman wat doen voor de Amerikanen en de solda ten? Laat hij ze dan voeren onder het kruis van Christus, die zegt: als je de liefde niet hebt, ben je niets; wat ge aan de minste der mijnen hebt gedaan hebt ge aan mij gedaan. Nee, Spellman, je weet niet wat soldaten van Christus zijn. Dat zijn zij, die zieken, melaatsen en armen helpen. Je uitspraak had wel bij de nazi's gepast maar bij ons in Europa zeker niet. P. v. d. WESTEN Haarlem. Als trouwe lezer van uw krant ben ik naar u toe gekomen en het zou te wensen zijn dat dit in de krant werd opgenomen. Want nu dit jaar ten einde is en je kijkt naar het verleden dan komt de vraag toch bij je op: waarom is er geen vrede? Het is maar vechten om de macht en het kost duizenden het leven. Het is toch zonde van al dat geld dat daaran wordt uitgegeven. En daarom is mijn grootste wens om daar mee op te houden: dat geld zou beter zijn besteed door er in 't rampgebied huizen van te bouwen. Want, als het daarvoor werd besteed was het voor die stakkers spoedig voor elkaar; dan vierden zij net als wij een gelukkig en zalig nieuwjaar. C. N. BELIJSWIJK, HAARLEM In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatle zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd it De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). it De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en In begrijpelijke, beknopte it De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. if Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Ieder jaar is het aantal verkeersslacht offers groter, zodat we van een nationa le ramp kunnen spreken. Mijns inziens wordt hierbij veel te weinig stilgestaan. Het is bedroevend en teleurstellend dat bij regering en volksvertegenwoordiging niet die bezorgdheid, die verontrusting heerst, die men toch juist daar zou mo gen verwachten. In de traditionele kerst toespraak van onze koningin, hoe menselijk hoe verwarmend overigens, miste ik toch een woord van nagedachtenis aan onze landgenoten, jong en oud, die ten offer vielen aan de verkeersramp. Daarom deed het mij goed dat er in het Haar lems Dagblad van 31 december 1966 eni ge woorden van bezinning en waarschu- ing aan de verkeersongevallen werden ge wijd. Zeer juist was, hetgeen wat onder de foto met het autowrak was geschre ven: „wrakken als dit kosten geld, maar mensenlevens zijn met geen geld te be talen". Voor 1967 kan ik alleen maar wensen: meer politietoezicht, meer aandacht van de overheid voor dit onheil en mider steeds minder verkeersslachtoffers. P. H. ZWERVER. Haarlem. Na ruim twaalf jaar in Haarlem terug gekeerd, lees ik weer regelmatig uw blad. Ik wil mijn waardering uiten voor uw wijze van berichtgeving en voor uw com mentaren, speciaal van dat van zaterdag j.l. in „Van dag tot dag". Hier is het be wijs geleverd, dat een blad niet nood zakelijk het adjectief „christelijk" (he laas veel misbruikt) behoeft te voeren om de waarden, die de Heer Jezus Christus in de wereld heeft ingebracht, door te geven. Als orthodox christen ben ik bijzonder blij met deze duidelijkheid, waarom gevraagd wordt. Ik hoop dat uw blad ook buiten ons gebied een toene mend aantal lezers zal krijgen. Afgaan de op mijn correspondentie verwacht ik dit ook. Met de beste wensen voor 1967. A. W. H. NOORDA, Haarlem.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7