„Elizabeth, de vrouw zonder man" ssr hoog,epunt Conservator van het Louvre slaags met collega van de Leningradse Hermitage SIRAIFFEISENBANK Conflict tussen toneel en televisie spitst zich toe TONEEL IN HAARLEM Kan en Carrell aan de top met luisteraars of tv-kijkers Barbra Streisand met haar zoon Nederland in de Gouden Eeuw in Parijs NEGEN MUZEN Rimpels zijn niet nodig spaarbank en alle bankzaken DINSDAG 10 JANUARI 196/ Indrukwekkende creatie van Caro van Eyck Sequoia Echtheid van een Scytische vaas in het geding Simon Koster Expositie van tienjarig Institut néerlandais Ontwerp omroepwet stelt ook het IKOR teleur tvaar men altyd voor ii klaar staat. De radio geeft woensdag Britse auteur L. JV1. I orster ten 18oo Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uit- ernstig gewond na een val artiesten op de piaat. 19.05 Dansmuziek T elevisie programma's Kijkers en luisteraars BIJ DE LANGE REEKS toneelschrijvers uit verscheidene landen die zich In hun werk met koningin Elizabeth I van Engeland hebben beziggehouden heeft de Fransman André Josset zich in 1935 gevoegd met zijn toneelspel Elisabeth, la femme sans homme", dat dadelijk een internationaal succes is geworden. Voor een groot deel zal dat succes wel te danken zijn geweest aan het feit dat Josset een voor de jaren dertig nogal opzienbarende, hoe wel toch voornamelijk romantische kijk heeft gegeven op het mysterieuze liefdesleven van de „Virgin queen"; voor een ander deel is de oorzaak on getwijfeld dat de titelrol een schat aan spelmogelijkheden bevat en daar door een begerenswaardige opgave is voor actrices die rollen van dit. genie ambiëren en aankunnen. In ons land heeft Else Mauhs er ruim dertig 'am geleden bij het gezelschap Het Masker dan ook triomfen in gevierd. Dat de Toneelgroep Ensemble na al die jaren op het stuk teruggrijpt, om de titel rol nu door Caro van Eyck te laten spelen, hoeft men niet te zien als een blijk van Jossets onsterfelijkheid, maar eerder als een kwestie van nood zaak; in het hedendaagse repertoire wordt de categorie „sterke speelstuk ken" voortdurend kleiner. JOSSETS TONEELSPEL is een typisch voorbeeld van dit uitstervende genre. Het is een stuk waarin het dramatische effect zwaarder weegt dan de historische juist heid of de scherpte van de psychologische uitwerking. De vreemde liefdesverhou ding (als het dat was) tussen de jonge Essex en zijn drieëndertig jaar oudere vorstin wordt door de schrijver geaccep teerd alsof het om twee personen van gelijke leeftijdging en wordt nergens nader door hem verklaard. De ingewik kelde hofintriges, waarin Essex ener zijds en de beide Cecils anderzijds hoofd personen zijn, worden door hem zo radi caal vereenvoudigd alsof het hele Engelse hof geen andere zorgen had dan net touwtrekken om een functie voor Bacon. Voor Josset is maar één ding werkelijk belangrijk: de raadselachtige drijfveer van Elizabeths aantrekken en afstoten van 1 „Elizabeth, de vrouw zonder man i („Elisabeth, la femme sans homme"). toneelspel van André Josset. Vertaald door Ferd. Sterneberg. Regie: Johan de Meester. Hoofdrollen: Caro van Eyck, J Hans Culeman, Ton Kuyl, Rita Maré- chal, Paul van Gorcum, Lucas Wensing. Decors en kostuums: Johan de Meester I Première bij Toneelgroep Ensemble op 121 december in de Schouwburg te Breda. Eerste voorstelling te Haarlem 1 op 9 januari in de Stadsschouwburg jvvwvwvwwvvwvwvwwwyvvwvwwvvwvwvwv worden, met een rijkdom aan spel- nuances, variërend tussen de speelse tederheden van de verliefde vrouw, de kwellingen van haar jaloezie en haar sexuele onmacht, en de onbeheerste uit barstingen van de woedende koningin die zich nu eens menselijk en dan weer poli- U „.„IV raadsel liii tiek te kort gedaan voelt. Deze uitbeelding speculatieve gronden aan te nemen dat Caro van Eycks carnere. Elizabeth in haar jeugd zou zijn verkracnt H Culeman door Thomas Seymour (een episode die ALS ESSEX ^nd «ans^Culeman volgens andere schrpvers een veel idyl- p™" hebben Jp g£mg te komen en 1S Maar tiet i she tg cede recht van een zich in de figuur in te leven; maar ge- toneelschrijvèrzijn'fantasie met sche f^ff^i^eik geval zo ha^dTg Liking zeer overtuigend. Hetzelfde geldt HILVERSUM Blijkens het kijkonder zoek betreffende de Rudi Carrell-show op de avond voor Kerstmis, was de kijk dichtheid 83 percent en de waardering 73. Daarmee is de kerstshow van Rudi Carrell, na de reportage van het huwelijk van prinses Beatrix en de reportage van LiverpoolAjax, op de derde plaats in de rij van topprogamma's in 1966 (als eerste echte tv-produktie) beland. Naar het radioprogamma van Wim Kan op oudejaarsavond heeft 54 percent van de luisteraars geluisterd, dat wil zeg gen: bijna 4,5 miljoen Nederlanders boven de vijftien jaar. Dit is wel de hoogste luisterdichtheid die ooit officieel is geme ten. Populaire radio-muziek-programma s (als er geen tv is) halen 25 percent. Vier kransen. Er waren bij de crematie van de sopraan Mary Garden in Aber deen slechts vier rouwkransen, alle uit Frankrijk afkomstig. Mary Garden heeft grote successen in de Verenigde Staten en Europa behaald, maar nooit in haar eigen land gezongen. Vanavond treden The Shepherds via Nederland 2 op in het programma j „Merck toch hoe sterck", dat ter gele genheid van het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven j wordt uitgezonden. tevens de schilderachtige kostuums en het nogal conventionele decor had ontworpen) heeft Garo van Eyck zich met grote kracht voor de titelrol ingezet. Haar vertolking heid op wonderbaarlijke wijze ten minste tien jaar ouder geworden later groeide tot een volkomen geloofwaardige, ontzag wekkende machtsfiguur. Ton Kuyl gaf een X^ze Sme^ijkSjdig SXEliza- beth is een indrukwekkende creatie ge- Rita Maréchal had in het laatste bedrijf een goede scène als de door haar koningin gepijnigde Mary Howard. De bezetting van de overige rollen liet nogal veel te wensen over. Er was veel publiek, dat aan het slot de spelers en vooral Caro van Eyck met geestdriftig applaus heeft beloond. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) PARIJS De Russische kunsthistori ca en conservatrice van het Hemitage museum in Leningrad, mevrouw Peredovs kaja, heeft vorige week in een Russisch tijdschrift in gedecideerde en bijna agres sieve bewoordingen te kennen gegeven dat een der kostbaarste Scytische vazen, die in het Parijse Louvre is te zien in wer kelijkheid een grove vervalsing zou zijn, De conservatrice schrijft dat zij in de foto van de Parijse vaas een duidelijke gelijkenis herkende met zeven andere Scytische vazen die de Russen in 1908 hadden aangekocht, die later vals bleken te zijn. Haar Franse collega, de Louvre-conser- vator Jean Charbonneaux, heeft gisteren in een lang communiqé toegegeven dat de authenticiteit van de vaas nog altijd een voorwerp van studie vormt. Om die reden wordt het kunstvoorwerp dan ook niet voor het publiek geëxposeerd. Persoonlijk blijft de Franse conservator echter absoluut zeker van de echtheid en om te pogen zijn Russische collega van zijn inzichten te kunnen overtuigen is hij intussen al naar Leningrad gevlogen. De kWestie wordt door de Franse con servator kennelijk hoog opgenomen. Hij heeft de vaas, die uit goud en zilver be staat vijf jaar geleden tegen een fabuleus bedrag van een Belgische particulier ge kocht. Deze kleine dissonant die de Scytische vaas in het overigens zo harmonische con cert der Frans-Russische relaties heeft ver wekt, wordt in Parijs wel toegeschreven aan een paar bittere herinneringen die in Moskou aan vroegere ervaringen voortle ven. Zo zouden de Russen redenen kun nen hebben te geloven dat de Scytische vaas indertijd de eigen grenzen is over- gesmokkeld zodat men in Moskou die smok kelwaar nu maar liever definitief voor vals verklaart Maar bovendien lijkt de Russische beschuldiging veel op een re pliek op Franse stemmen die een jaar geleden door de grote expositie van kunst werken uit Russisch bezit in Parijs ten minste twee Courbets en een Watteau tot onmiskenbare vervalsingen verklaarden. Ondertussen komt dit soort problemieken waarbij de echtheid van museumbezittin gen in twijfel wordt getrokken, vrij regel matig voor. Volgens een Britse kunsthis toricus kan het wereldberoemde schilde rij van Leonardo da Vinei dat dagelijks nog honderden bezoekers naar het Lou vre trekt, onmogelijk het portret van Mo- na Lisa zijn. Het Louvremuseum heeft SIMMS De Amerikaanse zangeres Barbra Streisand heeft op 29 december van het vorig jaar het leven geschonken aan een zoon van zeven pond en drie ons in het Mount Sinaizieken- huis in New York. Hij heet Jason Emanuel. Barbra Streisand is ge trouwd met de acteur Elliott Gould. De 24-jarige zangeres en de 28- jarige acteur ontmoetten elkaar toen zij beiden speelden in de Broad way Musical „I can get it for you, wholesale". i A».-"'""'' Sequoia is de naam die Indianen gaven aan de eeuwenoude mammoetbomen, waarvan er in Amerika nog enkele exem plaren bestaan en waarnaar zelfs een natuurreservaat in Californië is genoemd. In dit reservaat, het „Sequoia National Park" zijn meer dan dertig jaar geleden de opnamen gemaakt van de natuurfilm naar de destijds populaire dierenroman ..Malibu" van Vance Hoyt, waarin een idylle beschreven werd tussen een tamme poema en een jong hert. Beide moeder loze dieren worden door Toni Martin (Jean Parker), dochter van een roman schrijver liefderijk opgenomen in het bui tenhuis dat vader en dochter gedurende de zomermaanden bewonen in een verla ten en rotsachtig gebied. Voor Matthew Martih kan het gezamenlijk grootbrengen der dieren het bewijs van zijn stelling leveren dat de dierenwereld er minder wreed zou uitzien als het voedselprobleem daar wat anders geregeld was. In ieder geval levert het experiment hem stof voor een nieuwe roman, ook al bezorgt de aanwezigheid van de groter wordende poema hem conflicten met de onvriende lijke gids van het reservaat. Maar tegen de tijd dat Toni haar lievelingen aan de wrede natuur moet prijsgeven, is zij ge ïnteresseerd geraakt in de knappe jacht opziener en kan zij haar meisjesliefde op hem overdragen. Naar inhoud doet „Sequoia" sterk den ken aan de onlangs in ons land vertoonde wildemisfilm „Born free" en de reprise op de beeldbuis van de dertig jaar oude film van Chester M. Franklin levert een dankbare gelegenheid tot onderlinge ver gelijking van twee produkties die tot eenzelfde genre behoren en niet eens zo veel verschillen in de wat sentimentele genegenheid van de beide vrouwelijke hoofdpersonen voor haar ongewone huis dieren. 0 .«m.rffci.-i-j dJii siVt ui9ug loov Nederland 1: De uitzending begint om kwart voor zeven met Pipo. Na het eer ste journaal een samenvatting van de die vanmorgen Het Institut Néerlandais te Parijs heeft ter gelegenheid van zijn tiende ver- jaardag een groot aantal manifestaties georganiseerd, met als belangrijkste een na j_,lsa zijn. net Luuvieumacuiu grote tentoonstelling over het leven in de trouwens een paar onafzienbare kelders Nederlanden in de zeventiende eeuw, die Speciaal gereserveerd voor alle kunstwer- vandaag in het Museum van decoratie- ken dje ajs vais betiteld worden. Wan- ve kunst is geopend en tot 20 maart zal neer die kelder misschien het voorland duren. van de bestreden Scytische vaas zou kun- Het instituut werd op 11 januari 1957 nen zijn, dan acht iedereen het toch officieel geopend door prins Bernhard en wej uitgesloten dat ook de Mona Lisa nog president René Coty van Frankrijk. Het eens ais kopie naar die plaats zal ver heeft sindsdien een zestigtal tentoonstel- dwijnen. lingen en meer dan driehonderd concer- Bij de Raiffeisenbank bent u nimmer een nummer Persoonlijke behandeling ook voor u i In het jaarverslag van het I.K.O.R..- wordt met teleurstelling geconstateerd, rechtstreekse reportage --- - dat in het ontwerp-omroepwet aan de werd uitgezonden van het huwelijk va kerken uitsluitend een adviserende plaats orinses Margriet en mr. Pieter van Vo- in de programmaraden van N.T.S en lenhoven Hierna een toespraak door mi- N.R.U. wordt toegekend. Noch in de be- nister-president prof dr. J. Zijistra. Na sturen, noch in de zo gewichtige coördi- het tweede jcmi-naal he^ prograrnrina natiecommissies is de kerken enige in- is een land om lief te hebben met mu- spraak gegund Het I.K.O.R. spreekt als z»ek, cabaret, toneel chanson en mfor- zijn wens uit. dat aan de kerken (optre- matie van eigen bodem De dende via I.K.O.R., Convent van Kerken dit programma werd gevormd door een K- n n /n k K i ilsnoe een Dlaats aantal richtlijnen en suggesties, dat door wordt gegeven in de bestuurlijke organen, het bruidspaar zelf werd,^g,?v®"nH^a voordat de wettelijke regeling van het „Koopvaders en doopvade«een docu- omroepbestel haar beslag heeft gekregen, van de Nederlandse koopvaar dij, waarvan prinses Margriet het „pete kind" is. Na het laatste journaal een les van de Teleac-cursus over kernfysica. Oranjefeesten. Onder de titel „Oranje feesten in Den Haag" wordt in de ten- Nederland 2: De avond begint met het <5 - I laatste deel van de serie „Don Quichotte", toonstellingszaal van het gemeentear- daarna (je hoofdfilm „Sequoia". Het laat- chief aan het Rijswijkseplein in Den ste programma is een herhaling van j I Merck toch hoe sterck" dat uitgezonden Haag een expositie gehouden van pren- ^kter gele?enheid van het huwelijk ten. foto's, archiefstukken en drukwer- yan vandaag zingend en spelend presen- ken. De tentoonstelling duurt tot 151 teren The Shepherds bewerkingen van januari. oude Nederlandse liedjes. iillgCil til lllttl U"" ten en conferenties georganiseerd. Voor de tentoonstelling in het Museum van decoratieve kunst, waarop een over zicht wordt gegeven van het dagelijks le ven in de Nederlanden in de Gouden Eeuw, zijn ruim vierhonderd kunst- en gebruiksvoorwerpen uit de belangrijkste musea in Europa bijeengebracht. In het instituut zelf, Rue de Lille 121; wordt op 16 januari een tentoonstelling geopend van het werk van de in Parijs wonende Nederlandse schilder Fred Klem. De dag daarop begint in de Academie voor de schone kunsten in Parijs een tentoonstelling over de hedendaagse archi tectuur en het urbanisme in Nederland. Op 18 januari geeft de Nederlandse pi anist Daniel Wayenberg, die tien jaar ge leden het eerste concert gaf dat door het Nederlands cultureel centrum in Parijs georganiseerd was, in de salon van het instituut een recital, dat op 19 januari herhaald zal worden. HILVERSUM I. 7 00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Gram. muziek. <7.30-7.45 Van de voorpagi- nai 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8 10 Gram muziek. (8.30-8.35 Van alle markten thuis). 9.00 Romantische orkestwerken. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klassieke ge wijde muziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Moderne muziek 12.00 Gram. muziek. 12.22 Voor het platteland 12.27 Mededelingen land- en tuin bouw 12.30 Tango-rumba orkest. 13.00 Nws. 13 10 Actualiteiten. 13.25 Lichte orkestmu ziek. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Concert I 15 00 Voor de jeugd. (16.00-16.02 Nws.) 17.00 T» v 4. D A/T Voor de zieken. 17.30 Dansorkest en solis- 1 „1 „„n'riinv van de P.v.d.A. 18.30 Nederlandse 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 CAMBRIDGE Engeland (AP) E. M Trammelant in Loeren aan de'Hor Forster. de 88-jarige Britse auteur van leton).^.50 „A passage to India en andere beroem 2M Actualiteiten. 22.55 de romans, is gevallen en ernstig ziek I muzies.. zz.ou_ oi> naar een ziekenhuis in Cambridge ge bracht. Forster woont sedert enkele jaren in het College, dat deel uit maakt van de universiteit van Cambridge. Vorig jaar werd hem de gouden medail le van het Italiaanse ministerie van on derwijs toegekend de hoogste Italiaanse culturele onderscheiding voor zijn sym pathieke behandeling van Italië in de romans „Where angels fear to tread en „A room with a view". Jazz. 23.25 Klassieke muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7 00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Gram. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Orkestmuziek. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muziek 8 30 Nws 8.32 Klassieke gram. muziek. 9.00 Voor de zieken 9 40 Voor de huisvrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek 12 27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws 12.40 Variant. 13.30 Amusementsmu ziek 14.00 De familie Leenhouts (hoorspel). 14 25 Klassieke gram. muziek. 15.15 Klassie ke en moderne liederen. 15.50 Bijbelvertel ling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17 00 Five o'clock. 17.15 Poolse volksliederen en -dansen. 17.35 Jazz. 17.50 Overheidsvoor lichting 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd 18.30 Spektrum. 18.50 Lichte orkestmu ziek 19.00 Nws 19.10 Radiokrant. 19.30 Het Leger des Heils. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Gram. muziek. 20.35 Moderne muziek. 21 15 Koninkrijk zonder grenzen. 21.30 Oor zaken 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Chaos rond Eros? lezing. 23.10 Oude liederen. 23.15 Pla- tennieuws. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Geva rieerd muziekprogramma. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operette. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten 13 05 Vrolijk platenprogramma. (14.00 Nws.) 15 00 Nws. 15.02 Lichte muziek voor een Hollands publiek 16.00 Nws. 16.02 Platenpro gramma voor de jeugd. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Rhythm and blues. 17.55- 18.00 Country and Western. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.45 Lichte muziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 14.20 Lichte muziek. 14.30 Voor de jeugd. 14.50 Knapenkoor (15.00 Nws). 15.15 Kinderpro gramma 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Jazz 17.00 Nws. 17.15 Tophits. 18.00 Nws 18 03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmo- raal en -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwer ken 19.00 Nws 19.40 Lichte muziek en zang 20.00 Operette. 21.19 Lichte muziek. 21.2 Lichte muziek 21.50 Pedagogische advie zen. 22.00-22.15 Nws. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 9.25 De bruid van vandaag (Prinses Mar griet). 10.00 Huwelijksreportage Den Haag. 18.45 Pipo. 18.50 Journaal. 19.00 Samenvat ting van het huwelijk. 19.50 Gelukwens. (Mi nister-president Zijlstra). 20.00 Journaal. 20.20 Dit is een land om lief te hebben (amusementsprogrammal. 21.40 Koopvaar ders en doopvaders (documentaire). 22.40 Journaal. 23.15-23.45 Kweekreactoren. NEDERLAND II 20.00 Nws. in 't kort. 20.05 Don Quichotte (vervolgserie). 20.35 SqUoia (film). 21.55 Journaal. 22.10-22.45 Merck toch hoe sterck. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17.00 „10+", programma voor 'tieners. 18 45 Pipo. 18.50 Journaal. 18.55 SOCUTERA. 19.50 Nationale Raad voor maatschappelijk Beeldverslag over Finland. 20.55 Ja, nee, geen mening. 21.45 De Franse chansonnier Jacques DeBronckart. 22.15 „De overledene", en „Eduard en Agrippien". (Rene de Obal- dia). 22.45 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Journaal 20.05 Coronation Street (film). 20.55 Achter het nws. 21.20 Door een tuinraam. 21.40 Kamermuziek. 22.15 Jour naal! (Van onze correspondent) HILVERSU MTijdens een persconfe rentie in Hilversum heeft de Nederlandse Vereniging van Toneelkunstenaars nog maals haar standpunt ten opzichte van de Nederlandse televisie weergegeven. Voor al op de financiële positie van acteurs en regisseurs in losse dienst werd nog eens extra de nadruk gelegd. De eersten ver dienen voor een grote tv-rol gemiddeld slechts 1500 per keer (maximaal zes keer per jaar), de tweede categorie ver dient voor een lange produktie een bedrag ADVERTENTIE Rimpels zijn als het ware rivierbed dingen van verdroogde huidcellen, die ontstaan wanneer de plasma colloïden de waterdragers van de huid zijn uitgedroogd. Vooral tij dens guur winterweer heeft de huid het zwaar te verduren, ze droogt sneller uit waardoor rimpelvorming wordt bevorderd. De best denkbare bescherming tegen rimpeldroogte is Olie van Olaz, die u bovendien een stralend, gezond uiter lijk geeft. Verzacht hiermee de huid van gezicht, hals en handen en ge bruik het tevens onder de make-up. Olie van Olaz, bij drogisten en parfu merieën verkrijgbaar, is een weldaad voor de huid. Margaret Merril variërend tussen de 2000 en 3000 gulden (maximaal vijf of zes keer per jaar). Van deze bedragen moeten dan alle so ciale voorzieningen en de belasting af. Ter vergelijking: regisseur in vaste dienst bij de televisie verdient in klasse 12, dat is het gemiddelde niveau, 30.000 per jaar. De besturen van de beroepsvereniging van creatieve televisiemedewerkers Groep 73 en van de Vereniging van Let terkundigen hebben zich achter de actie van de NTV gesteld om bij de Nederland se televisie te komen tot betere arbeids voorwaarden en een gunstiger cultureel klimaat, mede omdat bij de tv-auteurs in de VVL georganiseerd op grond van een dere ervaringen dezelfde grieven en wen sen bestaan. Bij de omroepverenigingen verwacht men niet dat de televisie straks zonder toneel zal komen te zitten, ondanks het besluit wan de NVT waarbij nagenoeg alle beroepsacteurs en -actrices zijn aan gesloten om na 15 januari geen nieu we contracten voor een televisie-optreden aan te gaan. In de eerste plaats zullen de lopende contracten nog worden nagekomen, zodat de televisieseries kunnen worden afge werkt en bovendien wordt erop gerekend dat het geschil tussen NTS en NVT bij tijds kan worden opgelost. Op 1 januari 1967 waren bij de dienst luister- en kijkgelden 2.369.997 televisie- tóestellen aangegeven tegen 2.359.004 op 1 december 1966. Het aantal geregistreerde radiotoestellen bedroeg 1 januari 2.751.692 tegen 2.744.687 op 1 december.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9