Strengere normen voor optreden door politie Politie krijgt beheer over treinpassage Loenersloot Agenda voor Haarlem en de IJmon en bondig mm Minister over klachtenbeleid: Man doodgestoken in Den Haag Vijf gewonden door een vergissing Turken hier het best verzorgd Vrachtauto ramt een woning Regeling voor rampkruising Zevende gemeente in het Gooi „Temporiseren of weer belasting verhogen" Ex-BP'er uit de Amsterdamse raad Uitverkoop Verkiezingsbus strandt op stoeprand Doden in het verkeer Kinderen in Almelo weer naar school RTN-lidmaatschap los van „Televizier" Water te veel Meer zachte lucht TOfïS DONDERDAG 12 JANUARI 1967 2 Verzending van zeepost Minister Zijlstra: Twee gewonden door gasexplosie WEEKABONNEMENTEN j O Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk OPRUIMING PERZEN Ttl" Oosterse tapijten Aziatische kunstnijverheid ZEER LAGE PRIJZEN! NIEUWJAARSWENS THOMASVAER en PIETERNEL HOE MEER ZIELEN CONCERTGEBOUW HAARLEM es Zürich De minister van Justitie, mr. Struyc- ken, heeft in de Tweede Kamer een uit eenzetting gegeven van de manier waar op klachten tegen de politie worden be handeld. In de eerste plaats wordt, behalve als de klacht niet doet vermoeden, dat door een politieambtenaar een strafbaar feit is gepleegd, steeds de rijksrecherche met het onderzoek belast. De klager zal zo snel mogelijk na het indienen van zijn klacht gehoord worden. Er wordt onderscheid gemaakt tussen politie-optreden tijdens ongeregeldheden en politie-optreden dat tot die ongeregeld heden in een meer verwijderd verband staat. Gelet op de moeilijke situatie waarin een politieman verkeert bij het optreden tij dens ongeregeldheden, zal strafvervolging slechts volgen bij aanwijzingen dat een politieman ten onrechte geweld gebruikt of ten onrechte iemand van zijn vrijheid berooft. Het optreden van de politie in situa ties die in een meer verwijderd verband staan tot ongeregeldheden optreden te genover arrestanten in het politiebureau wordt aan veeel strngere normen ge toetst. De beslissing over al of niet vervolging wordt slechts gedaan aan iemand die wettelijk wordt beschouwd als klager. De officier van justitie zal in gevallen waarin hij moet aannemen dat het rechts gevoel van de klager ernstig is geschokt, terwijl een vervolging toch niet moge lijk is, de klager uitvoerig inlichten. In een mededeling van niet-vervolging wordt de klager erop gewezen dat hij over deze beslissing een klacht kan in dienen bij het gerechtshof. Over het klachtenbeleid zal regelmatig overleg worden gepleegd in de vergade ringen van procureurs-generaal. Het mi nisterie van Justitie zal over 1967 alle ge gevens over dit jaar ingekomen klachten verzamelen en bewerken en als overzicht aan de Tweede Kamer verstrekken. Minister Struyeken zei in de Kamer: „Wij moeten er voor oppassen dat de (Van onze correspondent) De veertigjarige Voorburgse kelner P.K. is gistermiddag omstreeks kwart voor vijf op het trottoir voor de Hema op de hoek van de Grote Marktstraat en de ne sierdolk doodgestoken. De kelner was gehuwd en vader van vijf kinderen. De vermoedelijke dader is een twintig jarige ongehuwde Haagse lasser. Hij vluchtte, maar meldde zich ruim een half uur later vrijwillig op het politiebureau aan de Jan Hendrikstraat. De lasser zat om half vijf met twee vrienden aan een van de hoge tafeltjes in het Hema-snelbuffet. De drie mannen kregen ruzie met de langs hun tafeltje komende kelner, die wat gedronken zou hebben. De bedrijfsleider van de Hema stuurde de lasser door de zij-ingang aan de Voldersgracht naar buiten en hielp de kelner door een andere zij-uitgang de straat op. Buiten ontstond een gevecht dat noodlottig afliep. De verdachte en getuigen van de vecht partij hebben aan de politie verklaard, dat de kelner in de lunchroom de lasser met uitgestoken vingers in de ogen had geprikt. Toen de lasser op straat weer werd aangevallen, had hij om zich te verdedigen in het wilde weg met een dolk gestoken. Doordat een klant tijdens een stoeipar tij bij vergissing met een bus benzine gooide heeft zich gistermiddag in een houten keet op de kolenopslagplaats van de fa. Van Vliet aan de Borneokade te Amsterdam een ontploffing voorgedaan, waarbij vier kolenarbeiders ernstige brandwonden opliepen. Ze zijn allen in •en ziekenhuis opgenomen. De klant wierp de bus in de richting van het viertal, in de mening dat deze water bevatte. Toen een deel van de vloeistof op de kachel kwam ontstond een explosie, waardoor de kleding van de mannen in brand vloog. Zij wisten de vlammen met water en door zich over de grond te rollen te doven. „Naar mijn overtuiging leven de Turk se arbeiders Jn Nederland onder betere omstandigheden en zijn zij tevredener dan waar ook in Europa, waar zij als gastarbeiders verblijven". Deze uitspraak is van de Turkse jour nalist Can Ok, die in Parijs woont en voor enkele Turkse kranten en de Turk se radio werkt. Op het ogenblik vertoeft hij in Nederland om in opdracht van ra dio Nederland Wereldomroep enkele programma's over de Turkse arbeiders alhier op te nemen, die in Turkije zul len worden uitgezonden. Tengevolge van de gladheid is vanmor gen een zware trekker met oplegger van een transportbedrijf uit Oude-Pekela de woning van de hoofdagent van gemeente politie H. J. R. Brink in Assen binnen gedrongen. Net voordat de cabine van de auto de woning binnenschoof konden de chauffeur en zijn bijrijder eruit springen. Zij liepen daarbij lichte verwondingen op. Het huis is zwaar beschadigd. politie zozeer onder de indruk raakt van de aandacht die aan klachten wordt be steed, dat politieambtenaren liever een straatje omlopen dan dat zij zich inlaten met handhaving van de orde. Ook moet worden gewaakt tegen overdrijving bij het indienen van klachten. Het moet geen middel worden om in de publiciteit te ko men". Over demonstratievrijheid merkte de minister op dat er evenwicht moet be staan tussen het recht van sommige bur gers op vrije meningsuiting en het recht van anderen handhaving van de openbare orde te kunnen verwachten. (Van onze correspondent) UTRECHT. De Porsche-groep van de rijkspolitie krijgt het volledige beheer en de volle verantwoordelijkheid voor de treinpassage over rijksweg-2 bij Loener sloot. Voor elk van de vier goederentrei nen die per dag de autosnelweg Utrecht- Amsterdam kruisen zal de bemanning van één van de witte surveillance-auto's bij de overweg zelf door middel van een daar in te richten schakelpost het nu automatisch werkende waarschuwings systeem moeten inschakelen. Daardoor ontstaat de zekerheid dat op het moment waarop de trein zal passeren een verant woordelijke en deskundige politieman be kijkt of de omstandigheden het toelaten. Het ongeluk, dat dezer dagen twee mensen het leven heeft gekost en dat de climax vormde van een lange reeks ket tingbotsingen, ontstond toen een goede rentrein in een dichte mistbank de auto weg passeerde, een kwartier nadat de poli tie de overweg was gepasseerd bij vol doende zicht. Vindt bij de nieuwe regeling de politie het weer te slecht om de trein zonder meer de met extra knipperlichten uitge voerde overweg te laten passeren dan dient hij assistentie van andere sur veillance-auto's in te roepen. Zijn Porsche-collega's zullen dan zorgen voor de nodige extra file-beveiliging door fak kels en knipperlichten. Oordeelt hij de toestand al te gevaarlijk dan schakelt hij het treinsysteem hele maal niet in en blijft de trein voor zijn onveilig signaal op enige afstand van de Op de Oostermeent bij Huizen zal vol gens de plannen van de rijksoverheid een zevende Gooise gemeente worden gebouw- welke plaats aan ongeveer zestigduizend mensen woonruimte zal gaan bieden. Ver wacht wordt, dat reeds in 1963 met de bouw kan worden begonnen. Jaarlijks zullen in deze Gooistad 2000 tot 2300 woningen worden gebouwd. Tegen 1975 moet de nieuwe Gooise gemeente een feit zijn. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Entre Rios" (17-1); Australië: ms „Kloosterkerk" (16-1); Chili: ms „Stuttgart" (15-1); Indonesië: ms „Braunschweig" (15-1); Kenya, Oe ganda, Tanganjika: ms „La Bourdonnais" (20-1); Ned. Antillen: ms „Marathon" (17-1); Suriname: ms „Ganymedes" (17- 1); Verenigde Staten van Amerika: ms „Gaasterdijk" (18-1); ms „American Ran ger" (20-1); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.- W.-Afrika: ms „Edinburgh Castle" (15-1) ms „Bovenkerk" (18-1). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. overweg staan wachten (als hij al niet eerder opgehouden is). Met dit systeem waartoe woensdagmid dag is besloten, hoopt men op korte ter mijn een afdoende overgangsregeling in het leven te roepen. Een definitieve oplossing vormt de in houd van een door de minister van Ver keer en Waterstaat aanhangig gemaakte bespreking, die volgende week zal wor den gehouden tussen Rijkswaterstaat, Spoorwegen en provincie. Met het via duct, dat daarbij als beste oplossing naar voren gebracht zal worden, is minstens drie jaar gemoeid. NS zijn voorstander van een nieuwe verhoogde baan, waarbij de trein met een viaduct over rijksweg-2 geleid wordt, evenals de vlakbij aan te leggen nieuwe weg Haarlem-Uithoorn- Hilversum. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister-president Zijl stra is niet optimistisch over de begro- ting-1968, „Op het eerste gezicht ziet het er niet fleurig uit," zei hij in de Tweede Kamer. „Zelfs als de regering geen nieu we initiatieven onderneemt zal er getem poriseerd moeten worden om te voorko men dat er weer nieuwe belastingen moe ten worden ingevoerd. Men zal niet voor het vierde achtereenvolgende jaar belas tingverzwaringen wensen". Verschillende sprekers brachten bij de behandeling van de begroting van Finan ciën de ondergang van het bankiershuis Teixeira de Mattos ter sprake. Prof. Wit- teveen (V.V.D.) vroeg of het mogelijk is om de risico's voor de spaarders te eli mineren door een deposito verzekering. Minister Zijlstra zag daar geen heil in omdat het aantal verzekerden te klein zal zijn. Een beter middel ter voorko ming van risico's leek hem een verbe tering van de Wet Toezicht Kredietwezen. Ook verwachtte hij wel iets van het be raad dat de Nederlandse Bankiersvereni ging over deze kwestie voert. In antwoord op vragen uit de Kamer zei minister Zijlstra, niet gelukkig te zijn met de overtekening van de jongste staatslening. „Als ik alles had geweten had ik de voorwaarden iets krapper ge steld. De beurs reageert op zestienden", zei hij. Het Amsterdamse raadslid J. Verschoof, ex-lid van de Boerenpartij fractie, maar sedert enige tijd onafhankelijk, heeft ont slag gevraagd als raadslid, omdat hij in Baarn een betrekking heeft aanvaard. Zijn plaats in de Amsterdamse Raad zal nu weer door een „echte" B.P.'er worden ingenomen, waardoor de B.P.- fractie, die van 4 op 2 leden was ge slonken, weer op 3 leden komt. Vissers weten wat wachten is. Dat bewezen zij ook nu weer. In een hengelsportzaak in de Witte de Withstraat te Amsterdam waren koopjes te halen. Werphengels voor een prikeen regenuitrusting voor negen dubbeltjes en één cent enz. enz. Met het vertellen van sterke verhalen over reeds gevangen vis werd de wachttijd 's avonds gekort, totdat de zaak de volgende morgen open zou gaan. GRONINGEN Op de eerste dag van de drieduizend kilometer lange verkiezingstournee van de Pv.d.A. is de fraai opgetuigde autobus, die de ko mende vier weken als mobiël hoofd kwartier dient voor lijsttrekker drs. J. M. den Uyl en zijn leden-Kamerkandi daten, op een stoeprand in Groningen gestrand. De chauffeur van de verkiezingska ravaan „2 op wielen" kon het niet hel pen: de politie gaf hem aanwijzing de Grote Markt via de hoge stoeprand te verlaten. De brandstoftank sloeg lek en de heren Den Uyl, Samkalden, Vonde ling, Van der Stoel en Egas lieten een vies vet spoor van dieselolie na in de Groningse straten. „We brengen bo demschatten naar Groningen" riep de lijstaanvoerder enthousiast. Om kwart voor drie kwam de twee de tegenslag. Een politie hield de in middels gerepareerde bus aan toen deze de stad uitreed. De chauffeur moeSt "even mee naar het hoofdbureau omdat op de vette dieselolie, die in de Stad was achtergelaten, een bromfiet ser was geslipt. Na veel over en weer gepraat en getelefoneer mocht de chauffeur in de politieauto worden ver hoord. Tijdverlies: drie kwartier. Ove rigens heeft de bromfietser geen letsel opgelopen. De schade van de P.v.d.A. beperkt zich tot enige nieuwe onderde len van de bromfiets en mogelijk het verlies van een stem. Gisteravond is op de weg Bleiswijk Benthuizen in de gemeenteBleiswijk een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de 56- jarige vertegenwoordiger W. Bista, af komstig' uit Rotterdam, het leven heeft gekost. Op de Vessemseweg onder Middelbeers is de 22-jarige H. Bruinink uit Bergeyk om het leven gekomen. Hij reed tegen een boom. (Van onze correspondent) ALMELO De ouders van de leerlin gen uit de vierde klas van de Wethouder Frederiksschool in Almelo hebben hun kinderen gisteren weer gewoon naar school gestuurd. Van 3 januari af zijn de kinderen thuis geweest, omdat de ouders meenden dat de klasseonderwijzer we gens vreemde gedragingen niet voor de klas hoorde. De onderwijzer heeft ziek teverlof gevraagd waardoor het conflict teverlof gevraagd waardoor het conflict voorlopig uit de wereld is. In de Unicumstraat te Stadskanaal is door een gasexplosie een arbeiderswo ning, bewoond door de familie Le Schut, grotendeels verwoest. De explosie is waarschijnlijk ontstaan door een gasgei- ser in de keuken. Een veertienjarige zoon die in de keuken aanwezig was, werd door een steekvlam ernstig aan het hoofd, handen en benen verwond en werd naar een ziekenhuis in Groningen ver voerd. Ook de moeder, die in de voorkamer was, werd ernstig gewond. DEN HAAG Bestuursleden van de R.T.N., de stichting Radio en Televisie Nederland, hebben opnieuw met minister Klompé gesproken over een zendvergun ning. Reeds bij het eerste gesprek was al gebleken dat de minister niet akkoord kon gaan met de verklaring van 260.000 R.T.N.-leden die via het weekblad „Te levizier" zijn ingeschreven. De R.T.N. zal nu van deze abonnees een schriftelijke verklaring vragen dat zij onafhankelijk van het weekblad bereid zijn lid van de R.T.N. te worden en daarvoor minimaal 5,- per jaar te betalen. Hun aantal zal bepalend zijn voor het al of niet verkrijgen van zend tijd. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXJtfJOOOQCXXiOOOOOOOQOaoOOOOBOuiJi. In Gelderland heeft men weer te kampen met wateroverlast. Ditmaal is het de dooi, die de gevallen sneeuw doet smelten, waardoor ver scheidene wegen zijn komen blank te staan. Daar onder het water op vele plaatsen nog ijs ligt heeft het verkeer veel hinder ondervonden. è'v Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Hele dagen in de bomen". Minervatheater (Heemstede), vrijdag 20.15 u.: Voordracht door Willy Moret (Heemsteedse Kunstkring). Frans Halsmuseum (Renaissancezaal), vrijdag 20.15 u.: Chopinrecital door Sas Bunge. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „De adelaar van het Eskader", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De wet van de kogel", 14 j. Vrijdag 23.30 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zeventien", 18 j. Luxor, donderdag 13.30, 14.30 en 15.30 en van vrijdag ook 10.30, 11.30 en 12.30 u.: en Margiet is de bruid", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, 20 u.: „The sound of music", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „The Tram piers", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 17 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 januari. Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Parkeerterrein Raaks: Haarlemse ker mis. DONDERDAG 12 JANUARI City, 20 u.: „De rode lampjes". VRIJDAG 13 JANUARI City, 20 u.: „Een spion ging door de hel". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvoorstel ling Velser Kunstkring; „Je kunt 't toch niet meenemen" door „Ensemble". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 12 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ne vada Smith". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kus me sufferd". VRIJDAG 13 JANUARI Kennemer Thealer, 19 en 21.15 u.: „Ne vada Smith". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kus me sufferd". W.B. Theater, 20 u.: „De 18e spion". ADVERTENTIE C.V. voorheen Zijlstraat 59 Haarlem. Tel. 21376 Ook te HEEMSTEDE Binnenweg 1 A Prof. Frietema. Prof. dr. H. J. Friete- ma, die in een bijeenkomst in Den Haag afscheid heeft genomen als direc teur van de nationale coöperatieve raad, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Geen ammoniumzout. Sinds enige maan den mogen zoutarme levensmiddelen voor diëetpatiënten niet meer ammo niumzout bevatten. Ammoniumzout bleek 'namelijk schadelijk te kunnen zijn voor lijders aan lever- en nieraan doeningen. Het is nu in diëetartikelen door een ander chemisch zout vervan gen. Kind verdronken. Het vierjarig zoontje van de familie Genegel uit de Molen straat in Coevorden is door het ijs van de stadsgracht gezakt en verdronken. Burgemeesters. Tot burgemeester van Borne is benoemd mr. G. P. M. Bevers te Delft, referendaris bij het kabinet van de commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland als hoofd van het bureau Openbare Orde en Justitië le Zaken. Hij is 40 jaar en lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Westkapelle is benoemd de heer F. A. Bulder, sinds 1959 referendaris en hoofd van de af deling representatie van het bureau Voorlichting en Representatie ter ge meentesecretarie van Amsterdam. Hij is 39 jaar lid van de V.V.D. ADVERTENTIE Programma met aan de vleugel FRANS OUDHOFF zondag 15 januari 1967 aanvang 20.00 uur Plaatsbespreken en kaartverkoop v a. 13 januari aan de kassa van 10—15 uur, telef. van 12—15 uur, tel. 02500- 13466 Het K.N.M.I. deelt mee: In de drogere lucht die vannacht met noordwestelijke winden over ons land stroomde kwamen naast opklaringen ook plaatselijk buien voor. Op het vliegveld Deelen daalde de temperatuur nog tot 1 graad onder nul. Bij Zuid-Noorwegen is vanmorgen een depressie aangekomen, die naar Zuid-Zweden trekt. Een bijbehorend front zal waarschijnlijk alleen in het noor den van het land wat regen brengen. Een volgende depressie, die vannacht de zuid punt van Groenland passeerde, vertoont grotere activiteit. Zij zal zich tot een diepe depressie ontwikkelen op de Noord zee. Ook in ons land zal de wind daar door aanwakkeren uit west tot zuidwest en de aanvoer van zachte lucht zal daar door versterkt worden. Er zal daarbij veel bewolking voorkomen, waaruit wat regen of motregen kan vallen. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland c J= -- o X c ra c a SS Den Helder zw. bew. n 6 4 Ypenburg regenbui nw 7 3 Vlissingen zw. bew. nw 6 3 Eelde half bew. w 6 0 De Bilt zw. bew. w 6 1 Twente licht bew. w 5 0 Eindhoven zw. bew. w 3 1 Z.-Limburg geh. bew. wzw 2 1 Helsinki onbewolkt n -6 -20 Stockholm sneeuw nw -2 -7 Oslo zw. bew. windst. 0 -11 Kopenhagen onbewolkt nw 4 -1 Aberdeen licht bew. w 6 1 Londen mist wzw 7 1 Amsterdam zw. bew. w 7 1 Brussel zw. bew. windst. 3 1 Luxemburg onbewolkt nw -3 -3 Parijs zw. bew. nw 2 1 Bordeaux mist windst. 2 -0 Grenoble onbewolkt windst. -2 -9 Nice onbewolkt n 11 1 Berlijn zw. bew. w 2 -1 Frankfort geh bew. zw -1 -2 München sneeuw w -1 -2 zw. bew. windst. -5 -5 Genève zw. bew. zw -7 -8 Locarno onbewolkt zo 1 -11 Wenen sneeuwbui wnw -8 -8 Innsbruck sneeuw windst. -7 -9 Belgrado zw. bew. zw -11 -19 Athene geh. bew. zo' 14 8 Rome half bew. no 5 2 Barcelona onbewolkt windst. 9 1 Madrid onbewolkt windst. 6 Mallorca licht bew. windst. 11 5 Lissabon onbewolkt no 1 Vrijdag 13 januari Zon op 8.43 uur; onder 16.54 uur. Maan op 10.43 uur; onder 19.47 uur. Maanstanden Eerste kwartier 18 januari 20.41 uur Volle maan 26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 12 januari Hoog water 4.46 uur en 17.00 uur. Laag water 0.30 uur en 12.51 uur. Vrijdag 13 januari Hoog water 5.29 uur en 17.39 uur. Laag water 1.16 uur en 13.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2