„Economische ontwikkelingen in Velsen bevredigend Velsens raad nam afscheid van mr. Van Roozendaal Velsen krijgt een sporthal aan de Planetenweg Verenigingsnieuws uit de IJmond Bevestiging ds. J. Pasveer zaanlondsche Velsen 1966 in cijfers Burgemeester van Veisen hield nieuwjaarsrede Brand in park te Santpoort NZH-bus aangereden in Velsen Opendeurdienst met gesprek in IJmuiden Caféhoudster bekeurd in IJmuiden Met groot aantal voorzieningen Bij ons geen oude rommel DONDERDAG 12 JANUARI 1967 5 Havenmond Verkeer V olksge zondheid Goed sportjaar Evenwicht De nestor antwoordt SIMSS-fc schoenhandel IJMUIDEN BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Velsen-IJmuiden Beverwijk De eerste vergadering in 1967 van de gemeenteraad van Velsen begon woensdagavond met de traditionele nieuwjaarsrede van de burgemeester, mr. J. C. Bührmann, die zich daarbij weer uitvoerig heeft beziggehouden met de verscheidene gebeurtenissen, welke tijdens het afgelopen jaar het meest de aandacht hebben getrokken en in zekere zin op de gemeentelijke samenleving van invloed zijn geweest. In de eerste plaats was dit volgens de burgemeester de omstandigheid dat ex-staatssecretaris drs. Westerhout zich met lofwaardige energie heeft gezet aan een definitieve oplossing van de reeds zoveel jaren bestaande bestuurlijke problematiek van het IJmond- gebied. Zijn conceptie van een nieuwe gemeente IJmuiden wees ook naar de mening van de meerderheid uit raad en college de enig mo gelijke weg naar een evenwichtige ontwikkeling van het gebied aan de monding van het Noordzeekanaal. Het gebied, dat ten gevolge van de door dit kanaal mogelijk geworden economische expansie voor een reeks op gaven is gesteld, die in de onderscheidene gemeenten een sterke gelijk gerichtheid vertonen en waarvan de aanpak, in het belang van de bevol king, naar sprekers overtuiging wordt gediend met een sterk en ongedeeld bestuurlijk apparaat. Ook het meedenken en meebeslissen over ontwikke lingen aan de oevers van het Noordzeekanaal, die de naaste toekomst zal brengen, vereisen het bestaan van één krachtige IJmondgemeente. De kabinetscrisis van het afgelopen najaar heeft de oplossing opnieuw uit gesteld, maar de burgemeester vertrouwde er op dat hetzij het hui dige kabinet of althans het kabinet, dat na de februari-verkiezingen zal optreden, de ernst en de urgentie van deze zaak zal onderkennen en het voorbereide wetsontwerp onverwijld opnieuw aan de orde zal stellen. Vervolgens werden de economische ontwikkelingen in de gemeente door de burgemeester in alle opzichten bevredi gend genoemd. In Velsen is er immers nog geen sprake geweest van bedrijfs sluitingen of produktiebeperking en daar om is het aantal werkzoekenden in deze gemeente zeer laag gebleven, namelijk ongeveer vier percent van de beroeps bevolking. Daarnaast beijvert men zich bij Hoogovens het produktieapparaat nog verder uit te breiden, terwijl bij de pa pierindustrie maatregelen worden getrof fen voor het opvoeren van de efficiency. In dit verband werd er door de burge meester vervolgens op gewezen dat in de visserij eveneens veranderingen zijn op getreden welke erop wijzen, dat deze ondernemers zich niet minder hebben in gezet om de positie van dit onderdeel van het plaatselijk bedrijfsleven te ver sterken. Ook herinnerde hij nog even aan het gemeentelijk rapport over de exploi tatievorm van het Staatsvissershavenbe- drijf dat, naar spreker hoopte, een basis zal vormen voor een vruchtbare discussie. Uiteraard verzuimde burgemeester Bührmann in deze nieuwjaarsrede even min te wijzen op het feit, dat onvoorzie ne omstandigheden voorbehouden, door koningin Juliana in juni 1967 de ver nieuwde havenmond van IJmuiden offi cieel voor het scheepvaartverkeer zal worden opengesteld. Hiermee mag straks het Noordzeekanaal het grootste zeeka naal ter wereld worden genoemd, omdat het dan door schepen van 80.000 ton kan worden bevaren. Ontwikkelingen, welke van het grootste belang zijn voor de in standhouding en verdere uitgroei van het economisch potentieel en de werkgele genheid in dit gebied. Een aspect van de industriële uitbrei ding, dat de bijzondere zorg blijvend ver eist, is volgens de burgemeester de ver ontreiniging van de biosfeer. Velsen heeft steeds gepleit voor een hechte samenwer king in de bestudering en bestrijding van dit probleem tussen alle hierbij betrok ken instanties. Deze raad nam dan ook het besluit tot toetreding tot een gemeen schappelijke regeling inzake de luchtver ontreiniging. De wethouder voor Open bare Werken nam zitting in de bestuur lijke werkgroep en in de centrale coör dinatiecommissie, die op grond van deze gemeenschappelijke regeling in het leven werden geroepen. Houdt deze taak vooral verband met metingen en onderzoek naar het voorkomen van luchtverontreiniging, ook op het gebied van het tegengaan van het ontstaan van vervuiling van lucht, bodem en water is een stap gezet, door dat de raad een krediet beschikbaar stel de voor controle op verontreinigende in stallaties. Tot zijn voldoening kon de burgemees ter voorts wijzen op enige concrete re sultaten voor de verbetering van de ver keerssituatie, met name in Velsen-Noord, waar een gedeelte van de te verlengen Rijk de Waalweg reeds kon worden open gesteld. Ook herinnerde spreker aan de plannen voor IJmuiden, die betrekking hebben op de afleiding van het verkeer naar de zuidelijke en noordelijke rand wegen. Van belang voor het wegverkeer is voorts de voorgenomen doortrekking van de Heerenduinweg tot Zeedijk. Minder enthousiast was burgemeester Bührmann over het vreemdelingenver keer, dat in 1966 een terugloop ver toonde. Hoewel hiervoor stellig het slech te strandweer gedeeltelijk verantwoorde lijk moet worden gesteld, was het daarbij toch opvallend dat het bezoek van Duitse toeristen zo sterk is afgenomen. Een ver schijnsel, dat trouwens in het gehele kustgebied kon worden geconstateerd Vandaar dat spreker een krachtige aan pak bepleitte bij het streven naar verbe tering van het uiterlijk aanzien van Vel sen, hoewel op dit gebied in 1966 toch wel enige gunstige resultaten werden be reikt. Zoals de voortgaande restauratie van het park „Beeckesteijn", waar nu ook het voorplein van het hoofdgebouw in zijn fraaie 18de-eeuwse allure zal worden hersteld. Verder releveerde de burge meester met voldoening de onlangs in het leven geroepen stichting „Het dorp Velsen", welke beoogt de oorspronkelijke karakteristieke oude dorpskern zoveel mogelijk te bewaren en te restaureren Op het gebied van de volksgezondheid wordt de aandacht van het gemeentebe stuur gevraagd voor het ziekenhuisvraag stuk, dat door samenwerking van de on derscheiden geestelijke stromingen in één Mr. J. C. Bührmann grote inrichting tot zijn meest gewenste oplossing kan worden gebracht. Het te huis voor langdurig zieken „Kennemer- gaarde" keek bij het eerste lustrum terug op een periode van succesvolle werk zaamheid ten bate van de lichamelijk chronisch zieke bejaarde. De uitbouw van dit werk en ook de voorziening n de be hoefte aan een tehuis voor geestelijk ge stoorde bejaarden hangt ten nauwste sa men met de oplossing ,die wordt gevon den voor het ziekenhuisvraagstuk. Door aanschaf van nieuw materiaal, voorzien van vele en doeltreffende hulpmiddelen, en door een goede samenwerking met de GGD kon de ongevallendienst worden uitgebouwd tot een apparaat, dt met op timale efficiency zijn belangrijke taak voor het gehele gebied der gemeente kan vervullen. In het vervolg van zijn rede meende de burgemeester onder meer te mogen vaststellen, dat sportlievend Velsen op een gunstig verlopen jaar kan terugzien. Wel iswaar handhaafde „Telstar" zich slechts met enige moeite in de ere-divisie, maar daar staat dan toch het prachtige kam pioenschap tegenover, dat door de voet- baljeugd van deze vereniging werd be haald. Ditzelfde geldt ongetwijfeld voor „Stormvogels", „VSV" en de korfbalver eniging „DKV", terwijl ook „Terrasvo gels" met honkbal en softbal zowel kam pioenschap als promotie wist te bereiken. Daarbij noemde spreker het eveneens van belang, dat de plannen voor verwezenlij king van een sporthal vastere vorm heb ben aangenomen, waarmee uiteindelijk het steeds toenemend aantal beoefenaars van een zaalsport bijzonder zullen zijn gebaat. Andere hoogtepunten van dit jaar wa ren volgens de burgemeester de inge bruikneming van het geheel vernieuwde gemeentelijke zwembad „De Heerendui nen", dat in het gedeeltelijke seizoen, dat het geopend was, reeds meer bezoekers heeft getrokken dan de oude inrichting in een heel seizoen. Voorts moeten wor den genoemd de activiteiten van de Vel- ser Jeugdcentrale en van de Velser Sport inrichting, waaronder uitwisselingen met onder andere Bergisch Gladbach. School- wedstrijden, straatvoetbal, beatfeesten en vakantieactiviteiten de „Speliade" in het Hingebouw werden met medewer king van de dienst tot succesvolle gebeur tenissen voor de jeugd. In aansluiting hierop noemde de bur gemeester het niet minder van belang, dat het internaat voor licht debiele jon gens, ,,'t Vinkennest", in november zijn eigen prachtige behuizing heeft betrokken aan de Duin- en Kruidbergerweg bij Driehuis. Belangrijk was dit ook, omdat met de nieuwe huisvesting in zicht een einde kon komen aan de inwoning op het landgoed „Waterland", dat nu als een der weinige nog bewoonde en stijlvol inge richte buitenplaatsen een waardige her innering vormt aan wat eens het „Zege pralent Kennemerlant" is geweest. Aan het einde van zijn nabeschouwin gen over een jaar gemeentelijke activi teiten bracht de burgemeester de begro ting nog even ter sprake, waarvoor het evenwicht in inkomsten en uitgaven zon der belastingverhoging of noemenswaar dige tariefsherzieningen kon worden be reikt. Volgens spreker is een en ander niet dan met grote moeite tot stand geko men, waarbij een van de positieve kan ten de belangrijke verhoging van de rijksuitkeringen is geweest. Blijken deze permanent, dan zal het wellicht mogelijk zijn de gemeentelijke huishouding ook in de toekomst zonder tekorten te voeren. Burgemeester Bührmann besloot zijn nieuwjaarsrede met het betuigen van zijn dank aan het ambtelijk apparaat der ge meente, dat zijn veelomvattende taak met een volledige inzet vervulde, waarna hjj evenmin verzuimde zijn beste wensen uit te spreken voor de leden van de raad. bij de uitoefening van hun betekenisvolle werkzaamheden ten dienste van de Vel- sense ingezetenen. Volgens traditie was het de heer Th. Kruisman als nestor van de raad voor behouden deze nieuwjaarsrede te beant woorden. Hij sloot zich daarbij volledig aan bij de goede wensen van de burge meester voor de toekomst van Velsen en zijn burgerij, al was spreker er dan ook van overtuigd dat er stellig verschillend zal worden geoordeeld over de manier, waarop de gemeente dient te worden be stuurd. Zo zal het onbemiddelde jonge paar, dat reeds vijf jaar vergeefs bij het huisvestingsbureau -staat ingeschreven, ongetwijfeld anders over de oplossing van het woningprobleem denken dan zij, die hun bed onmiddellijk gespreid vinden in een „door pa betaald huis". Daarnaast betreurde de heer Kruisman het ook, dat er tijdens het afgelopen jaar opnieuw zoveel moest worden nagelaten of utgesteld. Hij noemde het daarom een dwaze toestand dat de volgorde van de uit te voeren werken niet door het ge meentebestuur van Velsen, maar door Ge deputeerde Staten in Haarlem wordt be paald. Spreker wilde dan ook niet nala ten de wens kenbaar te maken dat aan dit systeem in 1967 een voor de gemeente gunstige wijziging zal worden gegeven. De heer Kruisman besloot zijn korte toespraak met wederkerig de beste wen sen voor een goede gang van zaken in het zojuist begonnen jaar uit te spreken en hij wenste daarbij burgemeester Bühr mann van harte sterkte bij zijn pogingen het contact met de burgerij te verbeteren Hierna ging de raad eenstemmig ak koord met de voorgestelde overname van de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord waarbij de heer Buis (P.S.P.) niet kon nalaten het college zijn grote waardering kenbaar te maken voor de spoed en voort varendheid, waarmee deze kwestie ter hand is genomen. De heer Marks (P.v.d.A.) maakte B en W. hetzelfde compliment, waarbij hi, de gelegenheid te baat nam om te infor meren naar een eventuele verbetering van het wegdek. Wethouder Ockeloen gaf in zijn antwoord te kennen, dat -door het colle ge inderdaad naar het aanbrengen van een stroever wegdek wordt gestreefd. Dit is momenteel echter nog een onderwerp van studie, maar in ieder geval hoopt men de Wijkerstraatweg toch over enige maan den te kunnen verbeteren. Vervolgens werden de geloofsbrieven nog onderzocht en akkoord bevonden van de heer J. C. Zuurbier, die door de K.V.P. als opvolger van mr. G. J. van Roozen- daal is aangewezen. Zoals bekend, zal de heer Th. C. Witte in zijn plaats als frac tieleider optreden. De heer Zuurbier wordt dan in de eerstvolgende raadsver gadering officieel geïnstalleerd. Zondag 22 januari, des avonds om half acht, zal tijdens een dienst in de Petra kerk aan de Spaarnestraat in IJmuiden ds. J. Pasveer worden bevestigd als in dustriepredikant voor de IJmond. Deze plechtigheid geschiedt door ds. G. H. Ho mans, gereformeerd predikant uit Eind hoven. Na afloop van deze dienst zal in een der lokalen gelegenheid bestaan ds Pasveer te begroeten en met hem en zijn echtgenote kennis te maken. ADVERTENTIE maar moderne schoenen voor LAGE PRIJZEN KENNEMERLAAN 63 - IJMUIDEN De wateromzet in de gemeente Vel sen beliep in 1966 circa 2.6 miljoen ku bieke meter. Dat is 8.3 percent meer dan in 1965. De gasomzet steeg in 1966 met onge veer elf percent. In totaal gebruikte men achttien miljoen kubieke meter Hoogoven- gas en één miljoen kubieke meter aard gas. De omzet in de toonzaal van het gemeentelijke gasbedrijf bedroeg 2.500.000. Dit zeer hoge bedrag houdt uiteraard verband met de omschakeling op aardgas en de inruilactie. In 1966 werd de openbare verlichting in Velsen uitgebreid met 69 lichtmasten. Honderdachtentwintig masten zijn ver nieuwd. Er staan thans 5918 lichtmasten in de gemeente Velsen. Het aantal deelnemers aan de warme maaltijdenvoorziening van de Federatie Bejaardenzorg Velsen is thans vijfenze ventig. Er staan nog zestig gegadigden op de wachtlijst. De maaltijdenverstrek king kon worden gerealiseerd dankzij de medewerking van 120 vrijwilligsters, de kruisverenigingen, het Antonius Zieken huis (keuken) en de gemeente (vervoer) Door de gemeentelijke volkskrediet bank, waarbij Velsen, Beverwijk en Heemskerk zijn aangesloten, is van januari tot 1 december 1966 in 927 geval len krediet verstrekt tot een totaal van 1.072.848. De terugbetalingen beliepen over genoemde periode 961.430. De straatbeplanting is in 1966 in de gemeente Velsen uitgebreid met onge veer vierhonderd bomen. Woensdagavond om kwart over tien werd vuur gestookt in het park Bosbeek nabij de Velserhooïtlaan in Santpoort. De parkwachter kon de brand blussen, maar daar deze brand wel enige vragen oproept stelt de politie te Velsen een nader onder zoek in. Op het kruispunt Parkweg-rijksweg in Velsen vond woensdagmorgen om kwart over elf een aanrijding plaats tussen een bus van de NZH en een bestelauto. De bestuurder van de bestelauto, een 35-jarï ge Amsterdammer verleende geen voor rang aan de 41-jarige buschauffeur uit Katwijk. De materiële schade aan beide voertuigen was aanzienlijk. De chauffeur van de bestelauto werd met een hersen schudding en een hoofdwond door de onge vallendienst naar het Antoniusziekenhuis gebracht. In de bestelauto bevonden zich twaalf nieuwe kinderwagens en een hoe veelheid babyartikelen. Deze goederen werden vernield. Aan het einde van de woensdag avond gehouden vergadering van de Velsense gemeenteraad, hebben leden en college op een sympathieke wijze afscheid genomen van mr. G. J. van Roozendaal, die wegens vertrek naar Heemstede zijn zetel weer ter be schikking heeft moeten stellen. Zoals bekend fungeerde mr. Van Roozen daal de laatste tijd als fractieleider van de K.V.P. Bij dit afscheid moet het de heer Van Roozendaal bijzonder duidelijk zijn geworden, dat hij in Velsen altijd tot de meest gewaar deerde raadsleden heeft behoord. In die geest werd hij dan ook toege sproken door de burgemeester, mr. J. C. Bührmann, die het scheidende raadslid karakteriseerde als een bekwaam en graag beluisterd redenaar, die zonder de belangen van de gemeente uit het oog te verliezen, het standpunt van zijn partij altijd voortreffelijk wist te verdedigen. Vooral omdat zijn woordgebruik steeds even puntig, als kort en boeiend was. De burgemeester kon dan ook moeilijk geloven dat mr. Van Roozendaal tegelijk met Velsen, tevens de politiek zou verla ten. Vandaar dat spreker durfde te voor spellen dat mr. Van Roozendaal nog dik wijls de degens zal kruisen met zijn col lega Van Rapperd, wanneer hij eventueel de raadzaal in Heemstede als lid van de gemeenteraad zal betreden. „Maar", ver volgde burgemeester Bührmann met een glimlach, „u kunt dan altijd nog in Vel sen naar het Lurelei-cabaret komen kij ken". Alleen verwarde hij dit waarschijn lijk met Sieto Hoving. Burgemeester Bührmann besloot zijn afscheidswoord met het uitspreken van de beste wensen voor de toekomst van mr Van Roozendaal, waarbij hij hem ter her innering aan Velsen een ingelijste foto van de raadzaal overhandigde. De heer Th. Kruisman sprak in zijn kwaliteit van nestor opnieuw namens de leden van de raad, waarbij hij mr. Van Roozendaal meende te kunnen verzeke ren dat hij straks in Heemstede evenveel goede vrienden zal vinden, als hij in Vel sen achterlaat. Spreker dankte het zeer gewaardeerde raadslid voor zijn altijd betoonde prettige samenwerking en na mens alle raadsleden wenste hij hem eveneens het beste voor de toekomst Tenslotte verloochende mr. Van Roo- De Opendeurgroep van de Hervormde Gemeente in IJmuiden-Oost belegde vorig jaar enkele speciale diensten met als the ma „De bijbel vandaag". Hoewel er ge legenheid werd gegeven tot het stellen van vragen kwam men niet tot een wer kelijk gesprek. Bij wijze van proef wil de Opendeur groep nu een opendeurdienst houden met gelegenheid voor discussie, niet in de Goedeherderkerk maar in het Hervormd Jeugdgebouw, eveneens om zeven uur 's avonds en voor het eerst op zondag 15 januari aanstaande. Men verwacht dat de sfeer in het jeugdgebouw gemakkelijker tot een uit wisseling van gedachten zal leiden. Dominee Gerritsen, voorzitter van de opendeurcommissie, zal een korte inlei dende predikatie houden over het onder werp „Veel heil en zegen in het nieuwé jaar". De samenkomst zal niet langer dan een uur duren. De commissie beoogt met dit gesprek vooral ook degenen te berei ken die van de kerk vervreemd zijn. Van het welslagen van deze eerste dienst hangt een eventuele voortzetting van dit experiment af. Vannacht om half twee is in IJmuiden West een caféhoudster bekeurd wegens na sluitingstijd nog open houden van het café. De vijf aanwezige stamgasten kregen eveneens een proces-verbaal. De voorbereidingen voor de bouw van een sporthal in IJmuiden zijn in voile gang. Dit blijkt uit het feit, dat de bouw- aanvrage voor dit project dezer dagen op de gemeentesecretarie ter inzage is ge legd. De hal zal namelijk worden ge bouwd op het in aanleg zijnde sportvel dencomplex aan de Planetenweg bij de Eenhoornstraat, waartoe het voor deze omgeving geldende uitbreidingsplan in een enkel onderdeel moet worden gewij zigd. Het ontwerp voor de sporthal, dat ar chitect H. Peters van het gemeentelijk Bedrijf voor Openbare Werken in nauw overleg met deskundigen van de Dienst voor de Lichamelijke Opvoeding en van de Velser Sportstichting heeft ontwik keld, is gereed. Dit ontwerp, dat reeds is goedgekeurd doordeNederlandse Sportfe deratie, voorziet in een gebouw, dat in twee onderdelen is te scheiden Het hoofdelement is de sporthal zelf, waarin een speelveld komt van 28 x 44 meter. Hierop kunnen de moderne zaal sporten als basketbal, volleybal, badmin ton, zaalhandbal, microkorfbal en ook tennis worden beoefend. Ook zal het mo gelijk zijn de sportzaal te verdelen in twee gymnastiekzalen. De minimale hoog te van de sportzaal wordt zeven meter. In het tweede, lagere element van het gebouw zullen de bijkomende voorzienin gen worden ondergebracht. Buiten de ge scheiden entree voor publiek en spelers komen hier de vier kleedlokalen met wasruimten, toiletten, garderobe, EHBO- kamer, beheerderskamer, twee scheids- rechterskamees en twee bergruimten voor toestellen. Op een van deze bergruimten is een platform geprojecteerd, vanwaar verslaggevers en cameramensen van film, televisie en fotopers een goed overzicht over de speelruimte hebben. Voortkomende uit de plaatselijke ter reingesteldheid komt tussen het dienstge bouw en de sportzaal een niveauverschil van een meter. Hiervan is profijt getrok ken door op de scheiding tussen deze bei de ruimten een vaste tribune te projec teren, die zitplaats zal bieden aan drie honderdvijftig tot vierhonderd toeschou wers. Rondom het speelveld kunnen ver der ook staanplaatsen worden ingenomen Het aantal hangt af van de te spelen zaalsport. De sporthal zal wat betreft het uiter lijk aanzien een eenvoudige strakke op zet krijgen. Het skelet van het gebouw zal bestaan uit een staalconstructie met een vrije overspanning van tweeëndertig meter. Het publiek zal dus in het zicht op het speelveld van achtentwintig meter breedte niet worden belemmerd door ko lommen. In het plafpnd van de sporthal zullen akoestische voorzieningen worden aangebracht. Ook aan de elektrische ver lichting van deze ruimte wordt grote aan dacht besteed. De uitvoering van de ge veis is sober en bestaat voor de grote hal uit een bekleding van eternit en diffuus plastic en voor het bijgebouw uit bak steen en glas. De bouwkosten voor de sporthal zullen ongeveer 650.000 bedragen. Hiervoor kan een degelijk gebouw worden neergezet waarvan de onderhoudskosten tot een mi nimum blijven beperkt. De hal voldoet aan de subsidievoorwaarden van de Nederland se Sportfederatie. Overwogen wordt de exploitatie van de nieuwe sporthal op te dragen aan de Velser Sportstichting. Gezien de opzet van de sporthal en reke ning houdende met de situatie op de ar beidsmarkt mag worden verwacht dat de rijksgoedkeuring voor de bouw niet lang op zich zal laten wachten. Zonder tegenslagen zou Velsen nog in 1967 de beschikking kunnen krijgen over deze sporthal die in een grote behoefte zal voorzien. Het voorstel tot de bouw van de sporthal zal spoedig door de gemeente raad in behandeling worden genomen. Mr. G. J. van Roozendaal zendaal zijn reputatie van originele spre ker ook niet in zijn afscheidswoord, door dit in te kleden als een „politieke ruiker", waarin hij talrijke geestige aforismen bij wijze van veldboeket had ondergebrcht. Hij verzuimde daarbij evenmin de raad zijn hartelijke dank te betuigen voor de prettige manier, waarop men hem steeds tegemoet was getreden, om zijn toespraak te besluiten met het woord van Kennedy: Vraag niet wat het land voor jou, maar alleen wat jij voor je land kunt doen". Hierna werden de leden nog in de ge legenheid gesteld persoonlijk van mr. Van Roozendaal afscheid te nemen. GEBOREN: Michael D., z. van P. G. van Rijsbergen en W. A. H. Roberts; Cornelis, z. van C. Roos en F. M. Haagsma; Adriana C. M„ d. van H. W. M. Doesburg en C. M. M. Heijne; Jacobus L. z. van P. L. Minnaar en J. C. Huissoon; Nicole, d. van C. M. Meijer en C. Wagter; Mascha. d. van P. van der Velden en H. J. M. Sinnige; Rei- nier J„ z. van H. J. Heijnen en M. M. van den Bos; Adriana, d. van W. H. Kloos en H. G. Zwaga; Cornelis J. L„ z. van L. J. A. M. Driehuis en A. D. Kraakman; Helena A., d. van J. Nol en S. M. van Geebergen; Wilhelmus J„ z. van H. J. J. van der Zon en J. A. Kolle; Encarnacion, d. van T. Par- ra Ramirez en N. Soto Valhondo; Milly F., d. van A. F. J. Andreas en S. M. Brandes; Maartje T., d. van J. Hendrikse en P. H. A. van der Valk; John, z. van J. Luten en J. Zijp; Engelina, d. van J. W. Peters en C. J. Rietvink; Marco, z. van R. J. H. Sche- rer en K. T. Deinum; Monique, d. van J. Stengs en J. van Wendel; Wilhelmus B., z. van H. B. Koelman en G. Koster; Job J., z. van B. P. J. Beentjes en C. Hollander; Esther A., d. van L. Zieck en P. M. Kas- termans; Lonie, d. van J. Stein en A. R. Zuidema; Saskia, d. van J. Stein en A. R. Zuidema; Josephina M. C., d. van H. C. Weelage eiji M. van der Laan; Christianus W„ z. van P. Dik en J. H. M. Gooijer; Christina H„ d. van W. A. Vrenegoor en A. Roza; Danny, z. van A. Castricum en U. E. Dijkstra; Ernst A., z. van L. A. Keij- zer en H. Schat; Jantje ,d. van T. C. Mooij en S. Nijboer. OVERLEDEN: Pieter Boersma. 58 j.; Enna Pot, 83 j.; Suzanne W. J. Ram, 8 maanden; Johannes Nijman, 74 j. DONDERDAG 12 JANUARI Petruskerk, Venusstraat, IJmuiden, 20 u.: Afscheid van pastoor W. C. Westerhoven. Filiaal Gem. bibliotheek en r.-k biblio theek Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19-21.15 VRIJDAG 13 JANUARI Zomerlust, Santpoort, 20 u.: Toneelvoor stelling „Het derde woord", door „Getosa". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. biblio theek in Sanlpoort-Nrd., gebouw „Spaarn- berg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur;r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willems- beekweg 96, IJmu'den: 14.30-17.30 en 19- 21 uur; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 14-17 en 19-21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, li te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DONDERDAG 12 JANUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus schilderen o.l.v. Tony Ger- lach, Kennemerstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 u.: Cursus pottenbakken. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. VRIJDAG' 13 JANUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 16.30 u.: Cursus koperwerk o.l.v. Annie Bruggert, door Kennemerstaten. (jeugd). Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus koperwerk (volwassenen)), o.l.v. Annie Bruggert, door Kennemersta ten. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Clubavond (wedstrijd III) voor Beverw. Amateurfotografenvereniging. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84: 7- 17.30 en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 17.30 en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheekfilialen. Wijk aan Zee, de Zwaanstraat 44, geopend van 19-21 uur; Oosterwijk, Amstelstraat 44„ geopend van 19-21 uur; Meerestein, Par- mentierstraat 1, geopend van 15-17 en 19-21 uur.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5