Jan Hein Donner startte met remise tegen taaie Pomar Kuijpers ondervond kracht van Spasski ATTENTIE AANVANGSUUR! f Boeiend sportprogramma rond opening Haarlemse sporthal Nederlandse schaatsers deden het ook in Notodden weer goed Wedstrijdanalyse Programma Zandvoortmeeuwen gaat op bezoek bij Kennemerland Kwartfinales E.C. voor basketbal M Clement voor vier duels aan de kant Atletes toch naaf Moskou Schermers kunnen amateur blijven Skieën om de Nederlandse titel Turnen, tennisinterland en basketbalinterland Kutist in sporthal Alleen Vultink naar Egypte Reehorst bovenaan bij driebanders Trudy Groenman en Elly Krocké niet in halve finales door C. ORBAAN TELSTAR-jeugd NEG-jeugd VRIJDAG 13 JANUARI 196 7 Zorgeloze zet I llf Op de tocht Zaterdagvoetbal SPORTPARK SCHOONENBERG - IJMUIDEN Zaterdag a.s. 14 januari - DRIE UUR Zaalhandbalduels voor wereldkampioenschap Oostduitse volleyballers gaan niet naar Japan Okker naar Stockholm en Frans indoortoernooi VVWWWVIMMMmAMVIMANWVVVVUtmWWWMMmiMMAAA/UVVIMMWIMWIMMnWUVVUIMWVWUWVVWWVW ^^^^^WWWWWWVWWWWWWVWWWWWWWWWftWWWWWWWWIWWWWWWWWIWWWWWWWW Pomar Donner In de tweede ronde van het Hoog oventoernooi is weer volop strijd ge leverd en de puntendelingen waren niet van de lucht. Spasski nes telde zich met een tweede overwin ning aan het hoofd van de ranglijst Natuurlijk is het nog veel te vroeg óm aan dit feit vérstrekkende conclusies te verbinden, maar het spel van de Russische grootmeester was impo nerend genoeg. Larsen daarentegen lykt niet in zijn beste vorm. Na zijn nederlaag in de eerste ronde was hy uiteraard op winst belust, maar Ghi tescu zetten hem de voet dwars en de Deen mocht op het laatst nog bly zijn met remise te kunnen ontsnappen. De Joegoslaaf Ciric is inmiddels in Beverwijk gearriveerd, maar te laat om gisteren nog voor zijn party met Szabo te kunnen aantreden. Spasski. met zwart spelend tegen onze landgenoot Kuijpers, koos weer een rusti ge en degelijke opstelling. Combinatoir ge weid bleef uit, maar ook met eenvoudige middelen kan men winnen. De Rus be wees dit door subtiele manoeuvres, waar door al zijn stukken langzaam maar ze ker op ideale standplaatsen terecht kwa men. Kuijpers haalde met enige moeite de tijdcontrole en toen hij de ontstane posi tie eens rustig kon bekijken, moest hij tot de conclusie komen, dat stukverlies onvermijdelijk was. Spasski zag het na tuurlijk ook en onverstoorbaar als altijd voerde hij de winnende zet uit. Larsen maakte aanstalten Ghitescu zwaar aanvallend te behandelen, maar de Roemeen liet zich niet intimideren. Hij schiep zich tegenkansen door het offer van een stuk tegen een paar pionnen. Wellicht niet voor 100 procent correct, maar wat betekent „correct" in het schaakspel? Een zorgeloze zet van de Deen bracht Ghitescu aan het roer, maar toen was Larsen plotseling weer klaar wakker. Met een elegant dame-offer for ceerde hij remise door eeuwig schaak. Siciliaanse verdediging 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pbl-c3, Pb8-c6; 3. Pgl- e2, d7-d6; 4. d2-d4, c5xd4; 5. Pe2xd4. Pg8- f6; 6. f2-f4, e7-e6; 7. Lcl-e3, Lc8-d7; 8. Pd4-b5, Dd8-b8; 9. a2-a4, Lf8-e7; 10. Lfl- e2, 0-0; 11. 0-0, Tf8-d8; 12. Ddl-el, Pc6-b4; 13. Tal-cl, Ld7-c6; 14. f4-f5, e6-e5; 15. g2- g4, d6-d5; 16. g4-g5, d5-d4 (of Pe4x, Pe4x, De4x, f6 of g6 met vernietigende aanval. Zwart gaat een stuk offeren tegen twee pionnen: zijn beste kans) 17. g5xf6. g7xf6; 18. Le3-h6 (dreigt Dg3 en mat), Kg8-h8; 19. Pc3-d5, Td8-g8+; 20. Kgl-hl, Pb4xd5; Wit: B. Larsen noooOOOO v voooOOOOOOO igiÉi vmm. oooooooocooooooocxxxiooooooooooooooooooooooooooc Zwart: T. Ghitescu 21. e4xd5, Lc6xd5*; 22. Le2-f3, Db8-d8; 23. Del-e2, a7-a6; 24. Pb5-a3, Le7xa3; 25. b2xa3, Dd8-d7; 26. Lf3-e4, Ta8-c8 (het is duidelijk, dat zwart wel iets heeft voor zijn stuk, want t.z.t. wint hij nog wel een derde pion. Het zou waarschijnlijk echter niet voldoende zijn geweest, als Larsen nu Tgl had gespeeld. In plaats' daarvan maakt hij een fout, waardoor hij in groot gevaar komt.) 27. De2-f3, Tc8-c3 (voor wit is er nu geen weg terug, want op De2 volgt voor 2jwart winnend Te3. Larsen vindt een geestige remisecombinatie). 28. Tfl-gl. Tc3xf3; 29. Tglxg8+, Kh8xg8; 30. Tcl-glt, Kg8-h8; 31. Lh6-g7t, Kh8-g8; 32. Lg7 -h6+. Remise. Het programma voor de vierde ronde (morgen) luidt: Grootmeestergroep: Pomar (Sp.) Szabo (Hong.); Langeweg (Ned.) Donner (Ned.); Larsen (Den.)Ciric (Joegosl.); Van Geet (Ned.)Kavalek Tsj.-sl.Darga (Dlnd.)Ghitescu (Roem.); Kuijpers (Ned.)—Loetikov Gligoric Robatsch (Joegosl.)Ree (Oost.)Spasski (Rusl.); (Ned.); (Rusl.) Meestergroep: Ujtelki (Tsj.-sl.) Sandor (Hong.); Karaklaic (Joegosl.) Keller (Zwits.); Tatai (It.)Van Wijngaarden (Ned.); Ostojic (Joegosl.) Marovic (Joegosl.); Van Scheltinga (Ned.)Medina Garcia (Sp.); Ene- voldsen (Den.)Schol] (Ned.); Wes- terinen (Finl.)Szily (Hong.); Brede- wout (Ned.)Nainggolan (Indon.). Donner heeft goed en geconcentreerd ge speeld en dat leverde hem tegen Pomar een duurzaam voordeeltje op. Hét was juist niet voldoende voor winst en dat was te wijten aan de uiterst hardnekkige en ter zake kundige verdediging van de Spanjaard. Aanvankelijk is het gevecht nog afgebroken geweest, maar tijdens het diner kwamen de twee tegenstanders tot de overtuiging, dat de strijdbijl gevoeg lijk kon worden begraven. Het eten smaakte des te beter. Dat kan niet gezegd worden van Lange weg en Kavalek resp. tegen v. Geet en Lu- tikov, want deze meesters hadden moeilij ke afgebroken partijen in het hoofd. Lan geweg had door prachtig, politiek positie spel materieel voordeel bereikt, maar de winst voering was lang niet gemakkelijk. In de tweede zitting zette onze landge noot tegen de sterke Tsjechische groot meester de kroon op zijn werk. Van Geet moest zich tegen Lutikov steeds verdedi gen en tenslotte verloor hij een pion. De voor de tweede keer afgebroken partij biedt hem slechts geringe remise-kansen. Robatsch verraste Gligoric in de ope ning met een opmerkelijk nieuwtje, dat de toets der kritiek volkomen kon door staan. Met de remise was Robatsch best tevreden. Darga deed het heel fraai tegen Ree, die de veiligheid van zijn koning niet voldoende in het oog hield. Een ge raffineerd paardoffer leverde de West duitser winnend voordeel op. In de meestergroep klaagde Henk Brede- wout in het begin van zijn partij tegen Westerinen over tocht. Het was aan zijn spel niet te merken, want onze landge noot weerde zich geweldig. Hij offerde een pion en dat had tot gevolg, dat de koning van de Fin nog veel erger „op de tocht" kwam te staan dan Bredewout zelf. Toen de Nederlander de winst op verschillende manieren gemakkelijk had kunnen force ren, gebeurde er echter iets verbijste rends. Hij gaf nl. zijn dame cadeau in ruil voor slechts een enkel stuk Bredewout werd zo bleek als een doek - en dat was beslist niet van de tocht maar het pleit voor zijn fighting spirit, dat hij als een leeuw bleef doorvechten, speculerend op de hevige tijdnood van Westerinen. Bredewout maakte nog een tweede stuk buit en in de tweede zitting smaakte hij het genoegen toch nog remise te kunnen forceren. It is all in the game maar Bredewout zal nooit meer vrijwillig op de tocht gaan zitten. Karaklaic en Medina hadden in totaal elf uur lang aan hun partij uit de eerste ronde gewerkt. Aangezien Karaklaic won, voelde hij zich kiplekker en best in staat, ook zijn landgenoot Marovic te verslaan Dat lukte inderdaad en wel van een stel lingsbeeld uit, dat urenlang ,,pot-remise' was. Medina daarentegen was „aangeslagen" door zijn nederlaag en hij kon wel onder de voet worden gelopen door de Italiaan Tatai. Van Scheltinga kwam tegen Szily zo goed als gewonnen te staan, maar in de tijdnoodfase liet hij de zich hardnekkig verdedigende Hongaar door het oog van de naald ontsnappen. Scholl verloor door onvoldoende hardheid resp. toernooi-erva- ring van Ostojic en Van Wijngaarden werd in een langdurig loopgravengevecht door Sandor overspeeld. De uitslagen van de tweede ronde: Grootmeestergroep Pomar (Sp.)Donner (Ned.) remise, Szabo (Hong.)Ciric (Joegosl.) uitg., Langeweg (Ned.)Kavalek (Tsj.slow.) 1-0, Larsen (Den.) - Ghitescu (Roem.) remise, Van Geet (Ned.) - Lutikov (Rus.) afg., Darga (W.-Dld.)Ree (Ned.) 1-0, Kuijpers (Ned.) - Spasski (Rus.) 0-1, Gligoric (Joegosl.) - Robatsch (Oost.) remise. De stand na twee ronden luidt nu: Spasski, 2 pnt., 2. en 3. Gligoric, Lan geweg 1%, 4. en 5. Lutikov, Van Geet 1 en 1 afg., 6. t/m 9 Robatsch, Darga en Kavalek, 10. Donner V2 (1), 11, 12 en 13 Kuijpers, Pomar, Larsen Vi, 14. Szabo 0 (1), 15. Ree 0, 16. Ciric heeft nog niet ge speeld. Mppctprprftpn Ujtelk (Tj.sl.) - Keiler (Zwits.) 0-1, San dor (Hong.) - Van Wijngaarden (Ned.) 1-0, Karaklaic (Joegosl.) - Marovic (Joe goslavië) 1-0, Tatai (It.)Medina Garcia (Sp.) 1-0, Ostojic (Joegosl.)—Scholl (Ned.) (Van een medewerker) Indien de weers- en terreinomstandig heden ditmaal gunstig zijn, dan gaan de zaterdagvoetballers enkele achterstallige wedstrijden inhalen. Zo krijgt Kennemer land in de derde klas bezoek van Zand voortmeeuwen (3-2) en treedt IJmuiden als gastheer op van hekkesluiter Zwalu wen '30 (2-2). Over de resultaten valt na de lange en gedwongen rustperiode niets te voorspellen. Kennemerland, IJmuiden en Zwaluwen '30 waren voor het laatst op zaterdag 12 november in het veld, terwijl Zandvoortmeeuwen tussentijds eenmaal speelde. SIZO is vrijaf. In de vierde klas moet VEW het in eigen home opnemen tegen ASC '37 (2-1) en gaat SVJ op be zoek bij AFC (2-7). Alle overige vierde klassers zijn vrij en mogen de rustperiode met een weekje verlengen. 1-0, Van Scheltinga (Ned.)Szily (Hong.) remise, Enevoldsen (Den.)Nainggolan (Ind.) remise, Westerinen (Fin.)Brede wout (Ned.) remise. Stand na twee ronden: 1. Karaklaic 2 pnt., 2/4. Ostojic ,Van Scheltinga, Tatai 1%, 5. Sandor 1 (1), 6 t/m 11. Bredewout, Enevoldsen, Kei ler, Szily, Ujtelki, Van Wijngaarden 1, 12 t/m 14. Nainggolan, Scholl, Westeri nen Vi, 15. Marovic 0 (1), 16. Medina Garcia 0. ADVERTENTIE Donderdag zijn voor de Europese bas ketbalbeker voor landskampioenen ver scheidene wedstrijden gespeeld. De uitslagen luiden: heren (kwartfina les): Real MadridLokomotiva Sofia 85-52, Olympia LjubljanaAS Villeur- bane 87-78, Slavia PraagVorwarts Leip zig 80-63. Dames (kwartfinales): Sparta PraagRecaro Vicenza 75-72, Academica SofiaDHFK Leipzig 70-50. Op verschillende plaatsen in Zweden zijn gisteren wedstrijden gespeeld voor het wereldkampioenschap zaalhandbal heren. De uitslagen warent groep A: Zweden- Polen 26-16, JoegoslaviëZwitserland 26-11; groep B: West-DuitslandNoorwe gen 21-16, HongarijeJapan 30-25; groep C: RoemeniëOost-Duitsland 14-14, Rus landCanada 28-9; groep D: Tsjechoslo- wakije—- Frankrijk 25-10, Denemarken Tunesië 27-6. "t. De spelers van Dukla Praag be reiden zich serieus voor op de Europa-Cupwedstrijd tegen Ajax. Hier trainen ze in het Sumava- gebergte. (Van onze sportredactie) Telstar zal zijn snelle voorhoedespeler Clement voor vier wedstrijden moeten missen. Clement die in de wedstrijd tegen ADO wegens een minder prettige opmer king aan het adres van een tegenstander uit het veld werd gezonden, is door de strafcommissie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst. De reis van de Nederlandse atletes Lia Louer-Hinten, Marjan Thomas en Corrie Bakker naar Moskou gaat toch door. Aanvankelijk kon de deelname aan wed strijden in de Russische hoofdstad niet doorgaan omdat er geen geld was voor de reis (de KNAU had zich vergist bij de vertaling van de uitnodiging), maar nu heeft De Telegraaf de reiskosten voor zijn rekening genomen. De schermers Kasp&r Kardolus en Boudewijn Heidenrijk, die enkele maan den geleden werden beticht van het feit, dat zij hun amateurstatus in gevaar had den gebracht door het geven van scherm les aan enkele kleinere verenigingen, zijn door het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse amateur-schermbond gerehabi liteerd. Woensdagavond tijdens een be stuursvergadering zijn beide schermers door het bestuur gehoord in verband met de vergoeding, die zij voor het lesgeven ontvingen. De officials kwamen tot de slotsom, dat de gelden, die zij kregen, nauwelijks de onkosten dekken, zodat zo wel Kaspar Kardolus als Boudewijn Hei- pCuïspoM ap ubb gepuoz ^fr-iuap van het nieuwe jaar las amateur kan deel nemen. Het Oostduitse volleybalteam heeft zich teruggetrokken voor de strijd om het wereldkampioenschap, dat van 21 tot en met 28 januari in Tokio zal worden ge houden. De ploeg zou in Tokio onder de benaming „Oost-Duitsland" worden ge presenteerd. Daar heeft men in Oost-Ber- lijn om politieke redenen bezwaar tegen. In Neustift een plaatsje op 12 km van Innsbruck zijn de Nederlandse ski-kam pioenschappen 1967 begonnen met de reuzeslalom voor dames en heren. Het hoogteverschil bedroeg 260 m en de lengte was 1200 fti met 35 poortjes. De favoriete bij de dames, Melanie Kra mers verscheen met rugklachten aan de start. Zij kwam bij het voorlaatste poor tje ten val. De kampioene van 1966 Eve- lyne de Weger verdedigt wegens studie redenen haar titel niet. Bij de dames won nu Marijke van Kemenade. Bij de heren ging de strijd tussen Hans de Jong (eer ste) en de kampioen van vorig jaar Wil lem Calkoen (tweede). De derde gega digde Frits Deiters miste een poortje en werd gediskwalificeerd. (Van onze sportredactie) Rond de officiële opening van de Ken- nemersporthal aan de Van Riebeecklaan in Haarlem op zaterdag 21 januari is een uitgebreid programma geprojecteerd. Het belangrijkste moment is natuurlijk, als prins Claus op een knop drukt en daar mee de hal, die 2,7 miljoen gulden heeft gekost, zijn officiële bestemming geeft in het sportbestei van Kennemerland. Dat zal om even over drie zijn. Daarna wordt er een massale turndemonstratie gege ven, is er een optreden van de drumband Bato, geven de tenniscracks Tom Okker en Mike Sangster een demonstratie en wordt het officiële gedeelte besloten met een receptie door het gemeentebestuur, s Avonds begint een tweedaagse tennis wedstrijd Nederland-Engeland. Zondag avond is er een „basketbal-gala" met als topper de interland Nederland-Bulgarije. Een speciale tentoonstelling van kunst met sport als onderwerp voegt nog een dimen sie aan het openingsfeest toe. De openingsplechtigheid, welke door een zeshonderd genodigden autoriteiten en vertegenwoordigers van sportbonden en verenigingen wordt bijgewoond om 14.45 uur worden de deuren voor de ge nodigden gesloten) begint om drie uur met de opmars van de Bato-drumband. Burgemeester Cremers van Haarlem no- Vanaf 21 januari tot 4 februari wordt in de nieuwe Kennemersporthal in Haarlem ter gelegenheid van de ope ning een tentoonstelling „Kunst en sport" gehouden, ingericht door de ad junctdirecteur van het Frans Halsmu seum, D. Schwagermann. Professor V Esser, die aan een beeld voor het Pim Muliersportpark (een honkbalspe ler) werkt, is vertegenwoordigd met een groot beeld van een schaatsenrij der, studies van sportfiguren, en de sculptuur De Catcher, die tot nu toe in het Frans Halsmuseum prijkte, maar nu een vaste plaats zal krijgen in de sporthal. Verder brengt de expo sitie o.a. werken van Eric Claus, Kees Verkade, schilderijen van Jurri- aan de Haan en een wandtapijt (bezit van de gemeente Haarlem) van Friso ten Holt. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen. digt vervolgens prins Claus uit de opening te verrichten, waarna de heer D. Beets, voorzitter van de Haarlemse sportraad, de hal namens de sportwereld „in ont vangst" neemt. De verenigingen Bato, De Gazellen, Sportbond, Hercules, Kracht en Vriendschap, Leonidas, Virtus en Volo ge ven een gezamenlijke turnshow. Na een intermezzo door de Bato-drumband geven Okker en Sangster een tennisdemonstratie van een half uur. De receptie wordt daar na in het sporthalrestaurant gegeven. In ijltempo (door 22 man uitgevoerd) worden vervolgens in de hal tribunes ge monteerd voor 2000 man. Dat is voor de tennisinterland Nederland-Engeland, vol gens het Davis Cup-systeem gespeeld. Ok ker, Hajer en Fleury nemen het op tegen Sangster en Wilson (die beslag legden op de Koning Gustaafbeker). De wedstrij den beginnen zaterdagavond om 8 uur en zondagmiddag om 13.00 uur. Aan de basketbalinterland heren Neder land-Bulgarije, die zondagavond wordt ge speeld, gaat een tweetal wedstrijden voor af: de districtsteams van Haarlem en Amsterdam spelen tegen elkaar en waar schijnlijk de damesploeg AMVJ tegen een Haarlemse jeugdploeg. Het sportieve ge deelte van het „openingsweekeinde" wordt georganiseerd door de Stichting Haarlem se Sportweek. Ter gelegenheid van de officiële ope ning zal de afdeling voorlichting van de gemeente Haarlem een speciaal boekwerk je uitgeven, waarin alles over de sport hal te vinden is. Ard Schenk bjj de Nederlandse kam pioenschappen dit weekeinde in Amster dam nogal wisselvallig en alweer iets beter op dreef bij de wedstrijden Skieen van woensdag, heeft gisteren Notodden opnieuw gedemonsteerd dat zijn vorm snel stijgende is. Op de 500 meter werd hij vierde in 41.4 en op de 5000 meter derde in 7.40.9. Dit zjjn de bes te tijden, die hij tot dusverre dit seizoen heeft gereden. De ontmoeting in Notodden werd be heerst door de Rus Valeri Kaplan. Deze won de 500 meter in de persoonlijke re cordtijd van 40.5 seconden en werd twee de op de 5000 meter achter Fred Anton Maier in 7.38.7, eveneens een persoonlijk record. Maier noteerde 7.36.3. Naast Schenk kwamen ook Peter Nottet en, Jorritsma en Liebrechts op de vijfduizend meter, goed voor de dag met respectieve lijk 7.43.3, 7.43.8 en 7.44.1. Voor Nottet en de ineens weer sterk rijdende Jorritsma betekenden het nieuwe persoonlijke re cords. Hun oude waren respectievelijk 7.44.1 (29 januari 1966 in Inzeil) en 7.46.2 (5 maart 1966 in Vames). Op de Het ziet ernaar uit dat alleen de Neder landse kampioen Vultink ons land zal vertegenwoordigen in het wereldkam- kampioenschap anker kader 47/2, dat van 6 tot en met 9 februari in Cairo wordt gehouden. Alleen wanneer de Egyptena- ren ertoe zouden besluiten met tien spe lers het toernooi te houden zou mogelijk ook Scholte uitgenodigd worden. Vast staat reeds het deelnemen van Vultink, de Belgen Vervest (titelhouder) en Schrauwen, de Duitser Spielmann, de Spanjaard Galvez, de Japanner Ogata, de Zuidamerikaan Berardi, de Fransman Marty en een Egyptenaar. In hotel Victoria te Zeist is donderdag middag het toernooi om het Nederlands biljartkampioenschap hoofdklasse drie banden, dat tot zondag duurt, begonnen. Stand na twee ronden: 1. Reehorst 4 pnt 0.602; 2. Van Braam 4 0.523; 3. Broekhuizen 2 0.793; 4. De Wilde 2 0.776; 5. Van Essen 2 0.605; 6. Van Reede 0.526; 7. Lubach 0 0.600; 8. Hermus 0 0.587. Om te promoveren naar de ereklasse moeten de spelers een moyenne behalen van 0.750. wereldranglijst aller tijden die wordt aangevoerd door Ard Schenk blijft Nottet 25ste en Jorritsma 22ste. Kaplan steeg van de vijftiende naar de zesde plaats tussen Liebrechts (vijfde) en Verkerk (zevende). De man uit Puttershoek reed in Notodden een matige 500 meter en verkoos vervolgens uit te komen op de 1500 meter, waarin hij met 2.10.5 derde werd achter Stiansen en Tveter. 1. 500 m: Kaplan (Rusl.) 40.5 sec., 2. Guljajev (Rusl.) 40.7, 3. Maluse\ich (Rusl.) 41.3, 4,/5. Schenk (Ned.) 41.4, Tveter (Noord.) 41.4, 6. Groenvold (Noor- w.) 41.6, 7./8. Stiansen (Noorw.) 41.9, Antsson (Rusl.) 41.9, 9./11. Aamodt (Noorw.) 42.4, Tsjagin (Rusl.) 42.4, Bart- ling (Ned.) 42.4, 16./17. Liebrechts (Ned.) 43.1, Jorritsma (Ned.) 43.1, 18./19. Nottet (Ned.) 43.4, Verkerk (Ned.) 43.4. 5000 meter: 1. Maier 7.36.3, 2. Kaplan 7.38.7, 3. Schenk 7.40.9, 4. Nottet 7.43.3, 5. Seljanin 7.43.8 en Jorritsma 7.43.8, 7 Liebrechts 7.44.1, 8. Matusevitch 7.49.3, 9. Antsson 7.49.6, 10. Nilsson 7.49.7, 11. Bart- ling 7.53.1. Het totaalklassement voor degenen die de 500 en 5000 meter reden: 1. Kaplan 86.370, 2. Schenk 87.490, 3. Matusevich 88.230, 4. Maier 88.630, 5. Antsson 88.860, 7. Jorritsma 89.480, 8. Liebrechts 89.550, 9 Bartling 89.710. 10. Nottet 89.730. 1500 meter: 1. Stiansen 2.08.5, 2 Tveter 2.09.4, 3. Verkerk 2.10.5, 4 Thomassen 2.12.3, 51 Guljajev 2.14.3. Trudy Groenman en Elly Krocké zijn er niet in geslaagd door te dringen tot de halve finales van het kampioenschap 'van de westelijke provincie. In de kwartfina les werden beiden uitgeschakeld. Elly Krockë verloor met 6-8, 4-6 van de Zuid- afrikaanse nummer één Annette van Zijl en Trudy Groenman verloor met 0-6, 5-7 van de Britse speelster Virginia Wade. De KNLTB heeft Niek Fleury en As- trid Suurbeek aangewezen om ons land te vertegenwoordigen tijdens de interna tionale Westduitse indoor-kampioenschap- pen, die van 23 tot 29 januari in Keulen worden gehouden. Voor Tom Okker zijn twee invitaties binnengekomen. De Nederlandse kampi oen speelt van 29 januari tot 5 februari in Stockholm tijdens de Scandinavische in- door-kampioenschappen waarna hij van 17 tot 26 februari in Parijs uitkomt op de Franse titelwedstrijden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17