Rennies|| Groot-Brittannië gaat de politie reorganiseren .1 r Sneeuwstormen in Polen Spanning aan de grens Zweedse politiemoordenaars nog steeds op vrije voeten Groeiend wantrouwen rond de president Van dag tot dag Experiment Oecumenische dienst in Spaanse hoofdstad Mafia minder actief op Sicilië Routinewerk door burgers verricht Paus uitgenodigd door Portugezen Demonstratie in Peking voor Mao Ultimatum voor staat Alabama „Steek er de brand maar in...!" Twee verdachten weer vrijgelaten Dienstbode werd zwaar mishandeld 3 Dr. A. L. Constandse: rode bus groene bus telegrammen VRIJDAG 13 JANUARI 1967 Brandend maagzuur? helpen direkt „Oom agent" Schandaal in Frankfort Genadeschot Hospitaal van Schweitzer kan nu uitbreiden HOEST BONBONS In het hoge noorden des lands is de verkiezingstocht van de P.v.d.A. begon nen. Meer dan drieduizend kilometer zal worden afgelegd om lijsttrekker drs. J. M. den Uyl en zijn mede-kandidaten te laten zien en horen aan de kiezers. Deze nieuwe manier van verkiezings propaganda is de organisatoren ingege ven door de overweging, dat er te weinig direct contact tussen de aspirant-Kamer leden en het stembuspubliek bestond. Er zal toch niet gedacht zijn aan het enigs zins demagogisch effect, dat van een op treden „in levende lijve" kan uitgaan, waarvan sprekende maar ook bedenke lijke voorbeelden bestaan uit de praktijk van de Amerikaanse verkiezingen? Bedenkelijk zijn dergelijke voorbeelden doordat zij als uitwassen moeten worden beschouwd van een oorspronkelijk goede bedoeling. Het is daarom te hopen dat de P.v.d.A. met haar nieuwe propaganda methode de goede smaak als norm zal handhaven en er geen circus van maakt Politici die kleine kinderen kussen om de stemmen van de ouders te verwer ven, kunnen we in onze Nederlandse stembusstrijd missen als kiespijn, uit naam van welke politieke groepering zij ook kussen. Het zij verre van ons, de P.v.d.A. der gelijke onedele bedoelingen toe te schrijven nu haar hoofdkwartier in een feestelijk versierde bus door het land trekt. De nuch tere Nederlandse aard zou trouwens moei lijk beïnvloedbaar zijn door een soort van propaganda die het alleen van hoem- pa-muziek, vlaggen en operette-gedoe moet hebben. Maar misschien kan het geen kwaad met wat decoratieve en popu laire middelen de aandacht te trekken naar ernstiger zaken, als de politieke vertegenwoordiging en de partijprogram ma's. Het is bovendien een experiment, waarvan de uitslag andere partijen al of niet tot navolging zal inspireren. Lukt het, dan zal men bij een latere verkie zing wellicht ook de kopstukken van A.R., C.H.U. en K.V.P. in versierde wagens langs de Nederlandse wegen zien trekken waarbij de ene partij wat so berder, de andere wat uitbundiger voor de dag zal komen, ieder naar haar aard. Maar in ernst eigenlijk is deze nieu we methode een erkenning van het feit, dat moderne verkiezingspropaganda ge baseerd behoort te zijn op een menselijk treffen tussen politicus en publiek. In dat opzicht zou men tot de slotsom kunnen komen dat districtsverkiezingen inplaats van het huidige'Aysteem dei" Evenredi ge Vertegenwoordiging toch beter passen in de nieuwe situatie. De P.v.d.A. doet in ieder geval nu on dervinding op. Wie weet of deze haar wellicht voor een volgende keer tot voor standster van districtsverkiezingen maakt ADVERTENTIE MADRID (AP) Achttien januari zal in Spanje de eerste gemeenschappelijke protestant-katholieke kerkdienst worden gehouden. In de evangelische kerk van St. George van de Britse ambassade zul len pater Angel Rovira, rector van het Madrileense St. Ignacio de Loyola college en de anglicaanse aartsdeken Basil Ney van de Britse ambassade, in het Engels de dienst leiden. Deze eerste gezamenlijke dienst vloeit voort uit de persoonlijke vriendschap tus sen aartsdeken Ney en pater Rovira. n i ROME (Reuter) Op Sicilië, geboorte plaats van de Mafia, is een vermindering van de misdadige activiteiten van dit ge nootschap te constateren. Dat meldt een Italiaanse parlementaire commissie. De commissie heeft zich sinds 1963 ver diept in de activiteiten van de mafia en de mogelijkheid het misdaadsyndicaat te breken. In een rapport wordt, onder andere, gemeld dat in het afgelopen jaar in de provincie Palermo slechts een misdaad toegeschreven werd aan de Mafia, tegen over 26 in 1962. WARSCHAU (AP) In het oosten van Polen is het wegverkeer verlamd door sneeuwstormen. In de enorme sneeuw massa's bleven 128 autobussen steken. Het Poolse persbureau meldt dat de sneeuw op vele plaatsen twee meter hoog ligt. Meer dan honderd wegen zijn onbe gaanbaar. 10.000 arbeiders en 1200 sneeuwploegen zijn ingezet om ze weer berijdbaar te maken. (Van onze correspondent) LONDEN. De Britse politie, die allang dreigt de strijd tegen de mis daad te verliezen, zal ertoe overgaan meer burger-personeel in dienst te nemen om een aantal routinefuncties te vervullen, waarvoor geen speciale opleiding nodig is. Werkzaamheden zoals administratief werk bij de recherche, afneming van vinger afdrukken en bij de informatie afdelingen. De nieuwe maatregelen vloeien voort uit een zojuist gepubliceerd rapport over de modernisering van het politieapparaat. Uitvoering van de voorgestelde maatregelen zal hel pen het ernstige personeelstekort bij de politie dat nu 16.000 man bedraagt te verminderen. Onder meer wordt aangedrongen op uitbreiding van het aantal verkeerswach- ten, die tot nu toe alleen geparkeerde wagens controleerden. Deze wachten zouden de taak van de verkeerspolitie moeten overnemen, maar zonder de be voegdheid tot arrestatie. Zij zullen auto mobilisten mogen aanhouden, hun namen en adressen opnemen, en hun papieren opeisen. Verder wil men het gewone patrouille- systeem vervangen door een methode waarbij agenten een vaste wijk voor hun rekening nemen. Deze agenten moeten ook in deze buurt wonen en hun eigen werktijden regelen. Hiermede is in het stadje Accrington in Noord-Engeland al een geslaagde proef genomen. De bab belende agent, die op den duur iedereen kent, wordt op die manier de vertrou wensman, zelfs de huisvriend van de buurtbewoners. Hij zal via een draag bare radio met de patrouillerende poli tiewagens (Z.cars) en met het bureau zijn verbonden, waardoor de mobiliteit belangrijk zal worden vergroot en men een groter gebied met minder manschap pen zal kunnen bestrijken. Gedurende de periode van het experi ment in Accrington is dankzij de nieuwe methode met een kleinere politiemacht de algemene misdaad met vijftien per cent en het aantal inbraken met dertig verminderd. Bovendien wordt door dit alles het publiek nauwer betrokken bij VATICAANSTAD (Reuter) Paus Pau- lus is door Portugese bisschoppen en re geringsfunctionarissen uitgenodigd voor een bezoek aan Portugal. De paus zou overwegen in mei naar Fatima te gaan waar dan een herdenking plaats vindt van de verschijning van de maagd Maria aan drie dorpskinderen die daar vijftig jaar geleden zou hebben plaatsgehad. Twee van die kinderen, een jongen en een meisje, zijn in 1919 overleden. De derde is nu carmelitesse zuster in een Portugees klooster. de ontdekking van misdaden en de op sporing van de daders. De goede ver standhouding tussen agenten en het pu bliek heeft de laatste jaren veel te lij den gehad doordat de politie in de ogen van sommigen uitsluitend als vijand van automobilisten dreigde te worden be schouwd De bedoeling is thans dat de politie zich meer en meer op haar eigen taak, de bestrijding van de misdaad, zal gaan toeleggen. De nieuwe plannen zou den kunnen leiden tot een vijfdaagse werkweek voor de politie. Daardoor zou ook de recrutering bevorderd kunnen worden. De grote vraag is echter of er voldoen de geld zal zijn om alle nieuwe denk beelden die door de politieorganisaties algemeen zijn verwelkomd, te verwezen lijken. De minister van Binnenlandse Za ken Jenkins heeft verklaard: „Wij moe ten bereid zijn meer voor onze politie te betalen." PEKING (Reuter en AP) Vele mili tairen zijn vandaag in de hoofdstraten van de Chinese hoofdstad Peking ver schenen om uiting te geven aan hun geestdrift over de gisteren aangekondigde vorming van een speciale commissie voor de culturele revolutie in het leger. Er liepen ook veel meisjes mee en er werd druk met het kleine rode boekje van Mao Tse-Toeng gezwaaid. Op vrachtauto's wer den grote portretten van de leider' mee gevoerd. Volgens geruchten zou de bij het begin van de culturele revolutie afgezette bur gemeester van Peking, Peng Tsjen, deze week zijn neergeschoten. Bovendien zou den de voormalige minister van Defen sie, maarschalk Peng Teh Hoeai, te zamen met drie andere hoge functionarissen uit het raam van een gebouw in Peking zijn gesprongen. In de Sovjet-Unie is een campagne van waakzaamheid aan de gang, waardoor het Kremlin tracht ook de laatste sporen van vriendschap met het China van Mao uit te wissen. Tot de campagne die nu aan de gang is, is besloten op een bijeenkomst van het centrale partijcomitë, die op 12 en 13 december is gehouden. Partijsecretaris Leonid Brezjnev hield daar een rede van drieëneenhalf uur, die voor een groot deel was gewijd aan de bittere vijandigheid in de betrekkingen met China, die ge groeid is nadat Mao zijn grote proletari sche culturele revolutie afkondigde. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse regering heeft de staat Alabama tot 28 februari de tijd gegeven te beloven dat er een einde zal worden gemaakt aan rassendiscriminatie in de sociale ver zorging. Indien de staatsregering onwil lig is zal zij jaarlijks honderd miljoen dollar federale hulp moeten derven. Gouverneur van Alabama is mevrouw Lurleen Wallace. In feite oefent haar echtgenoot, George Wallace, het ambt uit, zoals hij het in het verleden officieel deed. De grondwet van de staat stond zijn herverkiezing niet toe. Hij heeft zich herhaaldelijk verzet tegen uitvoering van de wet op de burgerrechten. JOHANNESBURG (AP) Voor Al fred, een Afrikaanse loopjongen, is een bevel een bevel. Daarom verbrandde hij een kostbare elektrische rekenmachine bij de aannemingsmaatschappij waarvoor hij werkt. Een kantoorbediende werkte met de machine om op tijd de lonen te kunnen uitbetalen. Plotseling liep de papierrol vast. Alle pogingen om het euvel te ver helpen liepen op mets Uit. Tenslotte werd hij woedend en schreeuwde: „ik ben het zat. Verbrand dat r ding maar". Alfred, die dikwijls de inhoud van piullenmanden en oude archiefstukken mag verbranden, gehoor zaamde. De verkoolde resten van de re kenmachine werden naderhand in de ver brandingsoven teruggevonden. (Van onze correspondent) STOCKHOLM De Zweedse politie is er tot dusver nog niet in geslaagd om één van de beide moordenaars te arres teren die in de nacht van zondag op maandag twee poiitie-agenten en een nachtwaker om het leven hebben ge bracht. De deze week twee gearresteerde jongemannen zijn na lange verhoren en na zorgvuldige controle van hun alibi's gistermiddag weer vrijgelaten. De bewaking aan de grensovergangen, vliegvelden en in de havens is verscherpt. Rond de stad Stockholm wordt nog steeds voortdurend gecontroleerd door met ko gelvrije vesten uitgeruste politiefunctio narissen, die bewapend zijn met ma chinepistolen. De binnenstad van Stock holm wordt regelmatig uitgekamd. Al menige ontvluchte gevangene en gezoch te inbreker is hierdoor in handen van de politie gevallen. Dit heeft trouwens bij de politie de FRANKFORT (AP) De negentienja rige dienstbode Adèle Jagerligt hier in ernstige toestand in het ziekenhuis na vijf jaar lang door haar mevrouw, mis handeld te zijn. Deze, een veertigjarige huisvrouw werd gearresteerd nadat de politie gewaar schuwd was door een andere dienstbode die weggelopen was. Een woordvoerder van de politie zei dat uit het verzamel de bewijsmateriaal blijkt dat de twee meisjes „bijna als beesten" werden be handeld. Het meisje ligt „volkomen ondervoed en met verscheidene beenfractures in het ziekenhuis". Een politie-arts heeft ge constateerd dat het meisje, nog slechts 36 kilo weegt en dat haar lichaam is op gezwollen door hongeroedeem. hoop gewekt dat de onderwereld zal be sluiten tot medewerking over te gaan Het is namelijk al verscheidene malen in soortgelijke gevallen gebeurd waarbij politieagenten werden gedood, dat de on derwereld besloot de plaats, waar de moordenaars verblijf hielden, bekend te maken om zodoende de rust in de on derwereld te herstellen. Een verhoogde activiteit van de zijde van de politie als in deze gevallen heeft altijd tot gevolg dat het aantal inbra ken en andere misdaden tot ver onder het gebruikelijke minimum daalt. In po litiekringen is men uitermate veront waardigd over de wrede wijze waarop de moorden werden uitgevoerd. Bij de sectie is komen vast te staan dat de drie slachtoffers aanvankelijk wel zwaar gewond werden, maar dat daar na de inbrekers de stervende elk een ge nadeschot hebben gegeven. Hieruit blijkt duidelijk dat er geschoten is om ano niem te blijven en te ontsnappen en dat men wel degelijk met voorbedachte ra de te werk is gegaan. Het was dus geen paniekachtige reactie die de misdadigers ertoe bracht 77 kogels af te vuren. Het merendeel van de gevonden kogels is af komstig van een machinepistool, terwijl er tevens enkele kogels gevonden zijn uit een revolver. Van verschillende kanten zijn condole ancetelegrammen ontvangen en geldelij ke bijdragen voor de weduwen en kinde ren van de slachtoffers. De begrafenis zal op volgende week woensdag plaats vinden en worden bijgewoond door de minister van Justitie, Hermann Kling. STRAATSBURG (Reuter) Het dr Al- bert-Schweitzerhospitaal in Lambarene heeft zoveel financiële toezeggingen ge kregen dat het zijn uitbreidingsplan voor 1967 kan verwezenlijken. Op een bijeen komst in Straatsburg deden afgevaardig den uit acht landen voor een bedrag van ongeveer 500.000 gulden aan toezeggin gen. Een dertigtal afgevaardigden, waar onder een Nederlander, leiders van na tionale Schweitzer-verenigingen, woonde de bijeenkomst bij. In de eerste-week van jan uari zijn Amerikaanse troe pen in de delta van de Me kong in Zuid-Vietnam begon nen met grootscheepse opera ties tegen de Vietcong. Om deze beter te kunnen treffen is men overgegaan tot ge dwongen evacuaties van bur gers, die met de guerrilla strijders gemene zaak maken. Na het wegvoerren van tien duizenden dorpelingen hoopt men de 85.000 man van de Vietcong te kunnen vernie tigen, mede door het toepas sen van de taktiek der „ver schroeide aarde". Voor het eerst werd nu openlijk toege geven dat de Vietcong in deze „rijstschuur" geheel is gere- cruteerd uit Zuid-Vietname- zen, en dat er geen sprake is van „agressie van Noord- Vietnam". Op 10 januari, na dat de redacteur Harrison Salisbury van de New York Times dit reeds van Vietnam uit had gemeld, heeft ook de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant het bevestigd: De strijd in Zuid-Vietnam is geen gevolg van „agressie van het Noor den", maar een interne bur geroorlog in het Zuiden." Nu was dit reeds sinds ja ren bekend in de rest van de wereld, maar in de Verenigde Staten geloofde een grote meerderheid, dat haar rege ring gelijk had. Wie president Johnson tegensprak vond weinig gehoor. In Newsweek van 14 november had de com mentator Emmet John Hug hes, na een lang verblijf in Vietnam, gezegd dat uit het Noorden hoogstens twintig procent der guerrilla-groepen was gekomen, en dan nog voornamelijk nadat de Ame rikanen begonnen waren, dit Noorden te bombarderen. Eerst omstreeks de jaarwis seling bleek het Amerikaanse publiek vatbaar te worden voor de mogelijkheid, dat de Verenigde Staten in Zuid- Vietnam geen buitenlandse aanval weerstonden, maar het uiterst zwakke regime van de dictator Ky hielpen bij het neerslaan van een revolutie. Er was reden, zich af te vra gen welke zin dan bombarde menten op Noord-Vietnam hadden; maar ook in hoeverre men Johnson op zijn woord kon geloven, als hij sprak van „agressie van het Noorden." Er werd nu openlijk in de Amerikaanse pers gesproken van een „credibility-gap", een „tekort aan geloofwaardig heid" van de president. Men vond veelvuldig een oordeel geciteerd uit de Franse Monde van 29 december: „Er gaat nauwelijks een dag voorbij dat zelfs de meest gematigde Amerikaanse bladen de pre sident of zijn staf niet zeggen te betrappen op leugens." Er werd op gewezen, dat het opinie-onderzoek nooit zulke ongunstige resultaten had ge had voor Johnson. Bij de jaarwisseling keurden nog slechts 43% der ondervraag den zijn beleid goed, 57% keurden het af. Om verschil lende redenen, weliswaar, en velen van Johnsons tegen standers wensten een over winning in Zuid-Vietnam. Maar zij wilden niet vals worden voorgelicht. Het aan tal Amerikanen, dat in de president vertrouwen had als oorlogsleider was met twee derden gedaald. Er waren er driemaal zoveel, die hem ge brek aan openhartigheid ver weten. Zij gebruikten voor hem termen als „sluw als een vos", „machtsbelust" en „het bewandelen van slinkse we gen." Journalisten van grote naam begonnen nu de balans op te maken. De eerwaardige nestor der Amerikaanse journalisten, Walter Lipp- mann; redacteur Harrison Sa lisbury van de New York Times; Emmet J. Hughes van Newsweek; studenten van honderd universiteiten die met dienstweigering dreig den; bezoekers van Noord- Vietnam zij allen weer spraken de president. De be doelde studenten ontkenden, dat zij wettelijk verplicht zouden zijn mee te doen aan een strijd tegen Noord-Viet nam, waaraan het Congres nooit de oorlog had verklaard, of tegen Zuidvietnamese re volutionairen, die niet Ame rika bedreigden maar gene raal Ky. De N.Y. Times pu bliceerde zonder commen taar ook gegevens over een persoonlijk feit: de president had in Texas veel land ge kocht, dat als bouwgrond zeer in waarde steeg, doordat de overheid er wegen door heen aanlegde. In Newsweek van 9 januari schreef Louis Harris (zeer bekend uit de Kennedy-periode)„De pre sident mist de stijl en waar digheid van zijn voorganger: hij heeft geen prestige meer". Op de kleinste dingen begon men te vitten. Johnson liet door een van zijn vele onder nemingen bezoekers lokken naar zijn zogenaamde geboor tehuis (en zelfs „geboorte- bed") hoewel het hoogst twij felachtig was, of hij daar het levenslicht had aanschouwd, zo zei men. Een reeks van verwijten kwam los. Bij de verkiezin gen van 1964 had hij beloofd, nooit te zullen doen wat. zijn reactionaire mededinger Gold- water propageerde, namelijk Noord-Vietnam te bombarde ren. In februari 1965 begon hij er mee. Hij verklaarde toen echter „op een teken te wachten" dat het Noorden wou onderhandelen, om het dan halverwege tegemoet te komen. „Ik zou de laatste mijl willen wandelen, om met wie ook aan tafel te gaan zitten." Oe Thant zei toen, dat „het Amerikaanse volk niet alle feiten kende". En in een in terview in november 1966 onthulde hij, wat door ande ren reeds was beweerd: dat in 1964 en 1965 Noord-Viet nam tweemaal bereid was ge weest tot overleg. Na die ont hulling echter zei Johnson dat toen de bedoelingen van Hanoi erg „nevelachtig" wa ren geweest. Nadat de bombardementen op Noord-Vietnam waren be gonnen verzekerde de presi dent (die tevens opperbevel hebber is), dat alle voorzorgen waren genomen, dat geen bur gers zouden worden gedood. Nadat aan 't eind van 1966 Sa lisbury met berichten en foto's kwam over in Hanoi ver woeste woonwijken, begon het Witte Huis terug te krab belen in de volgende fasen: 1. De bevolking van Hanoi was getroffen door het op de stad terugvallen van de eigen luchtafweer-raketten. 2. De Amerikaanse luchtmacht wist niet precies waar de grenzen der stad Hanoi lagen. 3. Men kon niet altijd vermijden dat burgers gedood werden. Ge neraal Eisenhower zei, dat dit nog al logisch was: waar ter wereld woonden er geen bur gers Aan de orde kwam ook nog eens Johnsons optreden in Santo Domingo in april 1965. Hij zond toen mariniers, om de Amerikaanse burgers weg te halen, omdat er werd ge vochten. Toen die militairen er eenmaal waren zei hij, dat de bevolking moest worden beschermd tegen communis ten, die 1500 mensen zouden hebben onthoofd. (Daarvan heeft met niets meer ge hoord.) Tenslotte zei hij dat de Amerikaanse interventie een revolutie moest voorko men, die „tot een tweede Cuba had kunnen leiden." Er zijn bovendien nog een reeks kleinere verwijten inzake de binnenlandse politiek. En één grote kwestie: de oorlog in Vietnam zou beperkt blijven, de uitgaven voor sociale ver heffing der negers niet aan tasten, en evenmin de buiten landse hulpverlening. Men rekent Johnson nu voor, wat de realiteit is. De oorlog in Vietnam kost (van juli 1966 tot juli 1967) per jaar 25 miljard dollar, dus 90.000 miljoen gulden. Op Noord-Vietnam zijn 300.000 ton springstoffen geworpen (300 miljoen kilo!) terwijl aan de regering van Zuid- uitgekeerd. Voor 511e 38 lan- Vietnam 600 miljoen dollar is den van Afrika was echter nog slechts 200 miljoen be schikbaar. En de sociale ver beteringen in Amerika, .wor den zeer vertraagd. In de re gerende Democratische Partij neemt de malaise bovendien zeer toe door de vijandschap van de Kennedy-clan jegens Johnson. Deze heeft nu al vijftien top-adviseurs van zijn staf zien deserteren, het laatst zijn secretaris Don Moyers, die zijn redevoeringen moest schrijven en zijn perschef was. Hij had er genoeg van. De Democratische partij begint echter te vrezen, dat zij met Johnson als candi- daat de verkiezingen van no vember 1968 zal verliezen. Dat de president, tevens par tijleider, zich vrijwillig zal terugtrekken, acht men uit gesloten. Vandaar dat er een beroep wordt gedaan op alle partijgenoten (ook de Kenne dy's) de rijen te sluiten en gezamenlijk de president te beschermen. Dat Johnson zelf lering heeft getrokken uit het gebeurde wordt ook niet uitgesloten geacht. Wel licht kan hij zijn persoonlijke prestige herstellen. Op dit ogenblik is het bedenkelijk laag. De spanning aan de grenzen van Syrië en Israel neemt dagelijks toe. Er zijn reeds enige hevige gevechten geleverd, waarbij tanks in de strijd werden geworpen. De Israeli hebben hun grensbewaking ook elders ver sterkt. zoals aan de grens met Liba non. Ze houden de bewegingen van de Libanese grenswachten scherp in de gaten. (Telefoto). ADVERTENTIE als vanouds uit de nu óók uit de met .MENTHOL en EUCALYPTUS IMP.J. H.VAN DEN BOSCH SCO. POSTBUS 8054 A DAM J Vluchteling. Communistische grenswach ten hebben donderdag een Oostduitse vluchteling uit een goederentrein met bestemming West-Berlijn gehaald en hem samen met de machinist en zijn helper gearresteerd. Staking. De 2.200 studenten van het op leidingsinstituut voor leerkrachten van West-Berlijn herdachten het zestigjarig bestaan van het college donderdag met een collegestaking uit protest tegen in stelling van een collegegeld van 16Ö mark per semester. Spoorwegstaking. Twee vakbonden heb ben het spoorwegverkeer in Argentinië lam gelegd toen zij een staking van 24 uur uitschreven als protest tegen de reorganisatieplannen van de regering. Pers. De gehele oplage van het grote Spaanse weekblad „Actualidad Espa- nola" is donderdag in beslag geno men, omdat het „illegale propaganda, laster en beledigingen zou bevatten." Ongeluk. Ten noorden van Lima is don derdag een particulier vliegtuig neerge stort, waarbij zeven mensen om het leven zijn gekomen. Visserij. Als eerste communistische staat is Polen toegetreden tot de Europese visserijconventie van 1964 die reedi door twaalf landen, waaronder Neder land en België, is ondertekend. Hoofdredacteur. William Rees-Mogg, plaatsvervangend hoofdredacteur van de Sunday Times wordt de nieuw® hoofdredacteur van het door kranten koning lord Thomson gekochte dagblad Times. Pasjes. De regeling tussen West-Berlijn en de Oostduitse autoriteiten waarbij Westberlijners familieleden in het Oos ten om dringende familieredenen kun nen bezoeken is door de Oostduitse re gering verlengd tot 31 maart. Voedsel. De Sovjet-Unie zal India 500.000 ton graan extra zenden om de hongers nood in het oosten van het land te le nigen. Op grond van een vorige maand gesloten overeenkomst is al 200.000 ton Russisch graan op weg naar India. Venetië. De schade die in Venetië en wijde omgeving aan kunstschatten is aangericht door de overstroming van november bedraagt zeker een miljard lire. Hieronder vallen beschadigde schilderijen, monumenten en openbare bibliotheken in Venetië en honderden plaatsen, o.a. Padua, Treviso, Belluno, Vicenza en Rovigno.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 3