„Geen cent en geen renner als Wout nationale Tourploeg Wielersponsors vellen vonnis over Wagtmans als ploegleider RCH heeft geen angst PSV met drie voor Holland Sport internationals is tegenstander van Telstar TELSTAR - PSV Lutikov alleen aan het hoofd van de grootmeester-groep Donner boekte eerste zege Laat Duyndam prof worden Tafeltennissers strijden om de districtstitels Haarlem zag boete verkleind Bols eerste op 5000 m. in 7.50.5 Dubbel programma op Schoonenberg Henneberke leidt bij vierkampers Rallye Monte Carlo gestart VEEL LIEES NAAR MOSKOU Zaalhandbal om wereldtitel Russisch team verrassend goed Badmintontoernooi van Duinwijck Oostblok boycot volleybaltoernooi Langere afstanden in Hilversum SPORTPARK SCHOONENBERG - IJMUIDEN ZATERDAG 14 JANUARI 1967 11 Advies Apeldoorn blijft voor betaald voetbal 1: Geteisterd Intrede (Van onze sportredacteur) Het vonnis over Wagtmans' leider schap in de Tour de France mag wel als geveld worden beschouwd na de bijeenkomst, die de sponsors van de drie merkenprofteams gistermiddag In Amsterdam hebben gehouden. Het standpunt van Televizier is: „als Wagtmans de ploegleider moet wor den van de nationale ploeg in de Tour dan krygt de unie van ons geen cent en geen renner". Willem II kwam wat genuanceerder tevoorschijn, maar ook hier: „wij accepteren Wagt mans niet als ploegleider". Caballero hield zich wat op de vlakte, houdt zich ook eigenlijk wat buiten de hef tige strijd, die nu achter de coulissen wordt gestreden met als inzet een Nederlandse ploeg naar de Tour de France. Eén man kon zijn breedste lach vertonen: Kees Pellenaars. Hij is de man, die (uiteraard) Televizier, Willem II en ook als het er op aan komt Caballero (waar men de ren ners mee laat spreken) achter zich weet. Zei Ton Vissers: „Pellenaars is ongetwijfeld de beste ploegleider voor de Tour. Dat geef ik graag toe. Als hij naar de Tour gaat vind ik dat logisch". Het is nu de kaarten zo liggen duidelijk, dat Wout Wagtmans niet aan het hoofd van de oranjeformatie de ron de van Frankrijk zal ingaan. Zonder de grote merkenploegen kan de KNWU (Van onze sportredacteur) Een wielerdiscussiegroep (met o.a. Ge rard Peters, Henk Faanhof, Joop Midde- link en Hugo v. Steenbergen) heeft gister avond na een gesprek met Leo Duyn dam en diens vader besloten de KNWU te adviseren Duyndam toch een profli centie te geven. De sportcommissie van de KNWU, die daar fel tegen is, had geen gehoor gegeven aan de invitatie om bij de discussie aanwezig te zijn. (Van onze tafeltennismedewerker) Zondag organiseert de NTTB afdeling Kennemerland de jaarlijkse districtskam pioenschappen tafeltennis. De organisato ren hebben rond 550 inschrijvingen bin nengekregen, welK aantal zeer verheu gend mag worden genoemd. De wedstrijden worden verspeeld in het Krelagehuis te Haarlem en beginnen om 11 uur. .De grote favoriet bij de heren in het enkelspel is Cees Schoof die zal moeten trachten zijn titel te verdedigen. Gezien de vorm waarin Schoof momenteel steekt, moet hij het in ieder geval zeer ver kun nen brengen. De grootste tegenstand kan de Prowano-speler verwachten van H. Huidekoper (TOG) en Frank Jacobs van Bloemendaal. Bob Wijnands (Bloemen- daal) en de finalist van het vorig jaar J. C. Luining (Togido) kunnen voor een verrassing zorgen. Bij het damesenkelspel heeft de titel- houdster Ria Klaver (Togido) weinig con currentie te duchten. Mej. Beelen (Fusia) en Elly Top (Bloemendaal) bezitten nu eenmaal niet die klasse om het Ria Kla ver lastig te maken. De finales van deze kampioenschappen zullen na 19 uur verspeeld worden. Apeldoorn wil het betaalde voetbal be houden. Vrijdagavond heeft een werkcom missie uit de burgerij toestemming ge kregen van AGOW om in principe te proberen uit de financiële malaise te ko men. BILJARTEN. In de strijd om het Ne derlands biljartkampioenschap voor de hoofdklasse driebanden heeft Reehorst met 8 punten de leiding voor Broekhuizen (6 punten). IJSHOCKEY. Gisteravond in de Haagse Hoky gespeelde ijshockey wedstrijd tussen Hijs Hoky en Tilburg, in het toernooi om de Coupe International, is door de Hage naars met 19-2 gewonnen. immers geen representatieve groep op de been brengen. De sponsors vinden het zeer onbehoorlijk van de KNWU, dat zij zich niet aan de afspraak heeft gehouden niets te vertellen van de bespreking tus sen de KNWU en de sponsors. Men vindt het ook incorrect, dat de KNWU met Wagtmans als ploegleider is gekomen en hem dusdanig heeft gepousseerd. De spon sors zijn van mening, dat er als er een ploeg naar de Tour gaat een goede ploegleider aan het hoofd moet staan, waarbij het belang van de renners zeer in de gaten gehouden moet worden. De drie sponsors zijn het in hun bespre king eens geworden over de renners voor de Ronde van Frankrijk en de financiën. Het is wel duidelijk, dat men financiële druk wil uitoefenen op de KNWU („wat weet de unie van de Tour af") om niet Wagtmans, maar Pellenaars als leider te accepteren. Zoals men zich zal herinneren gaat de KNWU van het standpunt uit, dat een ploegleider van de merkenploe gen niet in aanmerking komt voor de Tour. Het zal dan ook 23 januari een kei harde bespreking worden tussen de wie- Ierunie en de sponsors, die de KNWU van „eenrichtingsverkeer" beschuldigen bij de besprekingen (eerst praten met de renners en dan pas met de sponsors; het aanwijzen van een ploegleider zonder voorafgaand overleg). Op die bespreking zal men zeker ook het voorstel om twee ploegen af te vaar digen ter sprake brengen, waarbij zowel Vissers als Pellenaars een team zou leiden. Pellenaars (die nu wèl geaccep teerd wordt door Janssen als het finan cieel maar in orde is) gaat niet samen met Vissers in één ploegleiderswagen zit ten: „dat is niets voor mij. Dat doe ik niet. Ik zou in de kortste keren ruzie hebben. Er kan maar één kapitein op een schip zijn". De strafcommissie van de KNVB is te ruggekomen op een straf, die de voetbal club Haarlem was opgelegd na onregel matigheden tijdens de wedstrijd Haarlem 2-Excelsior 2. De straf bedroeg 1000. Haarlem is in beroep nu wel veroordeeld om 250 te betalen wegens onvoldoende medewerking bij het onderzoek. Excel sior raakte zijn boete van 250 kwijt. Kroon behield zijn schorsing van zes wedstrijden. De Russische wereldrecordhouder Gri- shin heeft vrijdag tijdens de derde schaats wedstrijd van de driebanentoumee de 500 m gewonnen in 40 sec rond. Hiermee bleef hij slechts een halve seconde boven het wereldrecord, dat met 39.5 sec op zijn naam staat. Een andere Rus, Lepesj- kin reed mee buiten mededinging en hij was nog sneller dan Grishin: 39,7. Op de 5000 m kwam onze landgenoot Jan Bols tot een uitstekende verrichting. Hij leg de de afstand af in 7.50.5 waarmee hij samen met de Hongaar Ivankai eerste werd op deze afstand. Ook Karei te Win kel (5) en Arie Eriks (8) kwamen ruim onder de acht minuten met resp. 7.52.9 en 7.57.7. (Van onze sportredactie) Als de amateurs het komende weekeinde ook weer eens in actie komen, wordt er in Kennemerland na lange tyd een volle dig voetbalprogramma afgewerkt. De drie thuisspelende semi-profclubs krijgen dan wat de publieke belangstelling betreft ook nog concurrentie van hun amateurcolle ga's. Keuze genoeg dus voor de voetbal liefhebbers uit deze omgeving. De Velse- naren zouden bijna de gehele zondag op het sportpark Schoonenberg door kunnen brengen. Om elf uur wordt daar de Vel- sense amateurderby tussen VSV en Vel- sen gespeeld en daarna komen Telstar en PSV op dezelfde grasmat in actie. In Haarlem kan men kiezen tussen RCH, dat in Heemstede koploper Holland Sport ont vangt en Haarlem dat als gastheer van Heerenveen optreedt. De zorgen van Telstar-trainer De Vis ser zijn, door het gebrek aan zelfbeheer sing dat Clement in de wedstrijd tegen ADO aan de slag legde, onnodig ver zwaard. De strafcommissie van de KNVB, kennelijk overwegend dat Clement dit se;zoen al eerder geschorst werd, zette de gevaarlijke voorhoedespeler van Telstar voor vier weken aan de kant. De kniebles sures van Kort en Swinkels blijken ernsti ger te zijn dan aanvankelijk werd aange nomen. In ieder geval zijn beide spelers Gisteravond zijn in het Kennemer Thea ter in Beverwijk de vierkampen van het Hoogoventoernooi begonnen. In de ere- groep stelde Henneberke zijn kandida tuur door een zege op debutant Bakker. Cortlever wist tegen Kramer op het kantje af remise te maken. In de „kunstgroep" moest Godfried Bomans het onderspit delven tegen Van Praag. Geza Frid speelde remise tegen Uhler. De uitslagen in de voornaamste groe pen: 1. v. d. Griendtden Ouden 1-0, v. d. WeijdenBonkenburg remise; la. Douwer Pielen afg., BolsenbroekKainulaunen 0-1; 2. Damstravan Bellen 0-1, H. Mos- tertden Tonkelaar 1-0; 3. Kranendonk —Maas remise, Jansen—Kerkmeester 0-1; 4. BoomPhilips afg., van Maanen—mej. Bruinenberg 0-1; 5. DoetjesZwetsloot 1-0, Geertsvan Heyningen 1-0; 6. van OostWitteman 0-1, Petersv. d. Tak 1-0; 7. ErwichSchaaps 1-0, van Wierin- genHart remise; 8. HennenPoel rem., RijndersMazee 1-0; 9. HoogkampHolt- haus 0-1, van Velsende Leeuw remise; 10. VlugtKoolhaas 1-0, v. d. ErfKok afg. De eerste wagen van de Rallye Mon te Carlo is vertrokken. Precies om acht uur gisteravond reed de Ford Taunus Jorgen Nielsen, equipe no. 224 van een verhoging in Oslo op weg naar Monte Carlo voor een rit van 1255 km. In de loop van de nacht volgden' 200 anderen uit Dover, Frankfort, Reims, Lissabon, Athene, Warschau en Monte Carlo. ADVERTENTIE zondag a.s. 15 januari half drie de belangrijke wedstrijd: ere-divisie nog niet fit genoeg om hun plaats in het elftal weer in te nemen. Bielkus, die tegen ADO geblesseerd werd, zal tegen PSV waarschijnlijk wel van de partij zijn. Cleeren zal de plaats van Clement wel in nemen. Trainer De Visser kon over de sa menstelling van zijn defensie nog geen uitsluitsel geven. Het is in ieder geval ze ker dat de Velsenaren het moeilijk zullen krijgen. Al zijn de prestaties van de Eind- hovenaren in de competitie tot nu toe wat tegengevallen, hun ploeg telt enkele klas se-spelers die tot uitstekend voetbal in staat zijn. De opstelling van PSV luidt: Boersma-Donners, Pijs, Schrijvers en Van den Dungen - Van Wissen en Kemper - Cebinac ,Sörensen, Van der Kuylen en Verdonk. RCH zal zich over het duel tegen Hol land Sport niet al te veel zorgen maken. De Heemstedenaren bleven de pupillen van Cor van der Hart op Houtrust met 3-1 de baas en komen tegen sterk,ere ploegen altijd goed voor de dag. Daarvan was de overwinning op Alkmaar weer een be wijs. Bovendien blijken de Hagenaars de laatste weken niet meer in die uitsteken de vorm te verkeren, waarin zij enkele maanden geleden staken. RCH heeft zijn opstelling niet gewijzigd. Holland Sport komt met de volgende opstelling naar Heemstede: Van Vianen - Teske, Roosendaal, Verlangen en Valken- hoff - Van der Bol en Den Engelse - Roo- de, Roggeveen, De Vries en Pronk. Ook Haarlem heeft zijn opstelling na de' 3-1 overwinning op EDO niet gewijzigd. Dat betekent dus dat Van Haaren, de af gelopen zondag de grote uitblinker in de Haarlemse voorhoede, opnieuw de rechts buitenplaats zal bezetten. In de uitwed strijd slaagden de Haarlemse aanvallers er niet in te scoren en bleven de punten door een 0-1 nederlaag in Friesland. Zo'n uitslag kunnen de Haarlemmers gezien de stand op de ranglijst zich nauwelijks meer veroorloven. Het goede spel van Haarlem in de derby tegen EDO in aan merking genomen, zal Heerenveen waar schijnlijk wel zonder punten naar huis te rug keren. Heerenveen maakte de volgen de opstelling bekend: Vrind - De Jong, Zwart, Heidema en Klunder - Joustra en Bunnig - Boerema, Woest, Huitema en Prinsen. Het de laatste weken goed draaiende Excelsior is zondag de gastheer van EDO. Na Van der Putten, die tegen Haarlem zijh rentree 'in 'dé1 ploeg met een gaaf doelpunt vierde, is ook Hup wellicht zon dag weer van de partij. Hup. die ruim twee maanden geleden tegen Wilhelmina geblesseerd raakte, is weer helemaal fit. Trainer Klijn zal hem als zijn conditie niet te veel onder deze gedwongen rust periode geleden heeft zeker weer in de ploeg opnemen. Witkamp en De Looze zijn tegen Haarlem licht geblesseerd ge raakt, maar zullen zondag ook wel mee naar Rotterdam gaan. De opstelling van Excelsior is: Van der Wekke - Den Butter, Luck. Mühlenbruch en Teeuw - Weber en Kosten - Velberg, Beek, Bassant en Brand. Voor een grote verrassing bij de we reldkampioenschappen zaalhandbal zorg de vrijdag in Eskilstuna het Russische team, dat met 27-17 over Oost-Duitsland zegevierde. De Oostduitsers die de vorige dag gelijk speelden tegen titelverdediger Roemenië (14-14) kregen geen kans tegen de vooral conditioneel sterke en hard- schietende ploeg van de Russen. Zes teams zijn al zeker van een plaats in de kwartfinales: Joegoslavië en Zwe den, West-Duitsland en Hongarije, Tsje- choslowakije en Denemarken De uitslagen in de verschillende groe pen luiden: groep A: Zwed en-Zwitser land 19-16, Joegoslavië-Polen 22-17, Groep B: West-Duitsland-Japan 38-27, Hongarije- Noorwegen 15-11, Groep C: Roemenië- C&nada 27-3, Rusland-Oost-Duitsland 27- 17, Groep D: Tsjechoslowakije-Tunis 23- 10, Denemarken-Frankrijk 9-8. (Van onze badmintonmedewerker) Vandaag start in de badmintonhal in Haarlem het Duinwijcktoernooi met deelneming van de sterkste spelers en speelsters die ons nationale badminton rijk is. Van de belangrijkste deelnemers willen we noemen, de nationale kampioen Huub van Ginneken van het Tïlburgse Ragazzi, Herman Leidelmeijer de Noord hollandse districtskampioen, weer sterk in opkomstde gevreesde Limburger Leo Kountul, Duinwijck's eerste man Boude- wijn Ridder en vports nog v.d. Mijde, Rij mers en Alders. Bij de dames vinden we als eerste ge plaatst de nationale en districtskampioe ne Agnes Geene en haar clubgenote Fe lise de Nooijer, de Duin wij ck-dames Li ly en Margot ter Metz en Joke van Beu sekom. Het dubbelspeltoernooi telt veel gelegenheidsdubbels. Naast het A- wordt ook een B-toemooi gehouden. Het C-toer- nooi en het veteranentoernooi zullen later plaatsvinden. Vandaag speelt men tot in de avond voort, zondag begint men om tien uur en om ongeveer twee uur hoopt men met de eindstrijden te starten. Gestoken in bont nodig voor de temperatuur in Moskou: -20 gra den zijn de atletes Marjan Tho mas, Corrie Bakker en Lia Louer- Hinten met codch Fanny Blankers- Koen (rechtsboven) naar de Rus sische hoofdstad vertrokken voor een tournee van veertien dagen. Uit protest tegen de discriminatie van Oost-Duitsland en Noord-Korea hebben vrijdagavond alle oostblokstaten van deel neming aan het toernooi om het wereld kampioenschap volleybal voor dames in Tokio afgezien. Na Tsjechoslowakije. Oost- Duitsland, Noord-Korea en Hongarije ver klaarde ook Rusland zich solidair, of schoon dit toernooi dat 21 januari be gint meetelt als kwalificatie voor de Olympische Spelen 1968 in Mexico. De Japanners willen ondanks alles dit toernooi laten doorgaan hoewel er thans alleen nog Japan, Amerika, Peru, Zuid- Korea en verrassend China zullen komen. (Van onze paardesportmedewerker) De neiging om met het oog op een zware baan de afstanden van de draverijen op Hil versum te beperken tot 2000 meter wordt zon dagmiddag eindelijk weer eens onderbroken met een attractief lange afstandsnummer. Het is gereserveerd voor de tegen de grote klasse ..aanhangende" paarden, waardoor een uitge sproken favoriet ontbreekt. De grootheden zijn in een kortere koers verzameld. C. Alkestis van E. heeft in het betrekkelijk kleine veld de beste kansen. De tips: 1. Leerlingen Kampioenschap II: 1. Constant Heny; 2. Donar Scotch: 3. De Prinses K.; out sider: Daisy Norton. 2. Gabriel Metsu-prijs: 1. Dita Spencer; 2. Edel Signal; 3. Excellentie S., outsider: Diablo. 3. Govert Flinck-prijs (le afd.): 1. Crack Hol- landia; 2. B. Roi Kinley; 3. Benjamin Olivier; outsider: Darling Hollandia. 4. Fabricius-prijs: 1. Doriethe J.; 2. Camingo Scotch; 3. Bemadotte; outsider: Bento van Eiberhof. 5. Frans van Mieris-prijs: 1. C. Alkestis van E.; 2. Yellow Six; 3. Xuthus T.; outsider: Alice van Hagheweyde. 6. Hobbema-prijs: 1. Columbus; 2. Zany; 3. Zealot Hollandia: outsider: Dominica. 7. Paulus Potter-prijs (le afd.): 1. Eberdine TH.: 2. Checkmate; 3. Boyke van Our Bonni; outsider: Duveltje van Akerendam. 8. Grote Januari-prijs: 1. Arrow Axworthy; 2. Blauwe Reiger S.; 3. Darlin Jill; outsider: Yonker Hanover. 9. Govert Flinck-prijs (2e afd.): 1. Charles H.; 2. Captain Williams; 3. Draisine; outsider: Dyveke D. 10 Paulus Potter-prijs (2e afd): 1 Donna Fez; 2 Alarik; 3. Don Camillo; outsider: Dou ble's Dochter. RAAAI\AAA#WWIAAAAABA/WWWWWVIAWAAA<WMWUWWWIII<WyWWMW|||»W||||||||yMy||W||t/|||A|\<WIIMWWWVII\AAIWIIIIWWWW>AAA^ <:L Lutikov (door C. Orbaan) De derde ronde van het Hoogoven toernooi bracht een aantal blunders, t(jdnoodduels en onverwachte uit slagen. Een zekere vermoeidheid kan hierbij een rol hebben gespeeld, maar in ieder geval was de strijdlust buiten kijf. Alleen Spasski en Gligoric deden het rustig aan. Zij kennen eikaars geduchte kracht, het toernooi duurt nog lang en zodoenderemise na een lange serie zetten precies volgens het boekje. De puntendeling tussen Ghitescu en Van Geet had meer voe ten in aarde, maar veel hemelschok- kends was toch ook hier niet te be leven. In alle andere partijen des te meer. Kavalek versloeg Larsen, die de onge bruikelijke Scandinavische verdediging had toegepast. Larsen kreeg enig voor deel, maar in het middenspel gebruikte hij ontzaglijk veel bedenktijd voor het vinden van een goed plan. Zoals in de voorgaande ronde al bleek, steekt Larsen momenteel niet in zijn beste vorm. Met zijn vlag op vallen werd hij door Kavalek overspeeld en toen de tijdnood over was stond de Deense grootmeester voor on- dekbaar mat. Door tijdnood werden ook de partijen RobatschPomar en DonnerSzabo ge teisterd. Robatsch verbruikte voor zijn eerste tien zetten niet minder dan twee uur bedenktijd en dat is nogal veel als men weet, dat het tempo veertig zetten in tweeëneenhalf uur is Robatsch had na die tien zetten wel een prachtige stel ling, maar de meest dwingende aanvals- voortzetting kon hij niet vinden. Zijn tegenstander kreeg beslissend voordeel, blunderde evenwel, maar hield toch nog een klein materieel surplus. Wellicht zou dit op den duur voldoende zijn geweest, maar aangezien Robatsch door tijdsover schrijding verloor, was dit nog slechts van theoretisch belang. Ook Szabo verloor uiteindelijk van vader tijd. De Hongaarse grootmeester had tegenstander Donner een bijzonder moeilijke openingsprobleem voorgesteld, waarop onze landgenoot eigenlijk geen verweer had dat voor 100 percent be vredigde. Donner raakte in de verdedi ging, maar deed dit met grote kennis van zaken. Toen de klok van Szabo steeds dreigender begon te tikken, overzag hij een venijnige dreiging Het kostte een toren en daardoor kon Donner zijn eerste volle winst binnenhalen. Ciric deed zijn intrede in het toernooi met een fraaie overwinning op Langeweg. Onze landgenoot behandelde de opening niet helemaal volgens de regelen van de hoge kunst en toen hij later nog eenmaal de beste voortzetting miste, kwam hij er niet meer aan te pas. Darga probeerde met een pionoffer Lutikov voor problemen te stellen, maar dat lukte niet erg. De Rus kwam duidelijk gewonnen te staan, maar nam het toen even te licht op. Dar ga kreeg plotseling aanvalskansen en vlocht een verraderlijk dame-offer in de stelling, dat goed leek te zijn voor eeuwig schaak. Lutikov verzonk in diep gepeins, maar vond de juiste tegenmaatregel die bestond in het teruggeven van zijn eigen dame. Na het optrekken van de kruit damp was de Rus materieel beslissend in Maandag wordt in het Hoogoven toernooi de vijfde ronde gespeeld: Grootmeestergroep: Spasski (Rusl.)- Pomar (Sp.)Ree (Ned.)-Robatsch (Oost.); Lutikov (Rusl.)-Gligoric (Joe- gosl.); Ghitescu (Roem.)-Kuijpers (Ned.); Kavalek (Tsj.sl.)-Darga (Did.); Ciric (Joegosl.)-Van Geet (Ned.); Don ner (Ned.)-Larsen (Den.); Szabo (Hong.)-Langeweg (Ned.). Meestergroep: Nainggolan (Indon.)- Ujtelki (Tsj.sl.); Szily (Hong.)-Brede- wout (Ned.); Scholl (Ned.)-Westennen (Finl.); Medina Garcia (Sp.)-Enevold- sen (Den.); Marovic (Joegosl.)-Van Scheltinga (Ned.); Van Wijngaarden (Ned.)-Ostojic (Joegosl.); Keiler (Zwits)-Tatai (It.); Sandor (Hong.)- Karaklaic (Joegosl.). het voordeel. Aangezien hij ook zijn af gebroken partij uit de tweede ronde (tegen Van Geet) won, staat Lutikov nu aan het hoofd van de ranglijst. In de meestergroep had de Hongaar Szily een klein valletje opgesteld voor Enevoldsen die daar prompt in liep. Niets voor de zeer geroutineerde Deense mees ter, maar ook het beste paard struikelt weieens. In dit geval kostte het Enevold sen een schaakpaard, dat hij moest af staan omdat mat anders onvermijdelijk was. Ook zo was de partij voor Enevold sen natuurlijk verloren. Bredewout zette Ujtelki het mes op de keel met allerlei gevaarlijke aanvalsma noeuvres. Ujtelki verdedigde zich als een gewonde leeuw en behaalde tenslotte een verdiende remise. Tussen Scholl en Van Scheltinga bleef de balans steeds in even wicht, maar Van Wijngaarden maakte tegen Karaklaic een afschuwelijke blun der. Tot zijn troost diene, dat de positie toen al niet best meer was. De Zwitser Keiler ensceneerde tegen Sandor een aan val, die er niet om loog: de Hongaar moest worden matgezet. Een paar offers dienden om de vijandelijke barricades te vernietigen, maar het was allemaal net niet voldoende. Nadere analyses zullen moeten uitwijzen, of Keiler het ergens toch niet nog beter had kunnen doen, maar ook in deze partij sprak de klok een hartig woordje mee. Vermelding ver dient nog, dat de Zwitser de partij met de ongebruikelijke zet 1. b2-b4 had ge opend. De Spanjaard Medina voelde zich gisteravond bijzonder ongelukkig, want een derde nederlaag in successie strookt bepaald niet met zijn status van FIDE- meester. Grootmeestergroep: tweede ronde: Van Geet (Ned.)Lutikov (Rusl.) 01; derde ronde: Robatsch (Oost.)Pomar (Spanje) 01; Spasski (Rusl.)Gligoric (Joegosl.) remise; Ree (Ned.)Kuypers (Ned.) 01; Lutikov (Rusl.)Darga (W.-Dld.) 1—0; Ghitescu (Roem.)Van Geet (Ned.) re mise; Kavalek (Tsj.sl.)Larsen (Den.) 10; Ciric (Joegosl.)Langeweg (Ned.) 10; Donner (Ned.)Szabo (Hong.) 10. Stand na drie ronden: 1. Lutikov 3 pnt., 2. Spasski 2Vj, 3. en 4. Gligoric en Kava lek 2, 5. Donner l"/t (2), 6. tot en met 30. Ghitescu, Langeweg, Van Geet, Kuijpers en Pomar, allen l'/i, 11. Ciric 1 (1), 12. en 13. Darga en Robatsch 1, 14. Larsen Vi, 15. Szabo 0 (2), 16. Ree 0. Meestergroep: derde ronde: Bredewout (Ned.)Ujtelki (Tsj.sl.) remise; Nainggo lan (Ind.)Westerinen (Finl.) afgebr.; Szily (Hong.)Enevoldsen (Den.) 10; Scholl (Ned.)Van Scheltinga (Ned.) re mise; Medina Garcia (Spanje)Ostojic (Joegosl.) 01; Marovic (Joegosl.)Ta- tai (It.) remise; Van Wijngaarden (Ned.) Karaklaic (Joegosl.) 01; Keiler (Zwits.)Sandor (Hong.) 01. Stand: 1. Karaklaic 3, 2. Sandor 2 en 1, 3. tot en met 5. Szily, Tatai en Van Schel tinga 2. 6. tot en met 8. Bredewout, Osto jic en Ujtelki l'Vi, 9. tot en met 15. Weste rinen, Nainggolan, Scholl, Medina, Van Wijngaarden, Keiler en Enevoldsen 1, 16. Marovic Vj en 1.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11