Protestmars in Hoogeveen trok slechts honderd vijf tig man Spoortarieven per 1 februari hoger en AR-voorzitter tegen subsidie voor moderne literatuur Agenda voor Haarlem en de IJmond NAAIMACHINES Veertien dagen voor rookbomwerper Eredoctoraten in Delft Kolonel Geertsema in ziekenhuis Nederlandse huizen zijn te duurzaam Schadeclaims op T sjechoslowakije en Polen Waar blijft vijf percent? vraagt Van Lier Ontslagen bij Asselbergs R eductie-kaart voor AOW-ers Tilburgse hoofd inspecteur krijgt een berisping Rotterdamse bar moet dicht Bouwers vragen maatregelen van regering Veehandelaar in Weert beroofd Afnemende wind ZATERDAG 14 JANUARI 1967 CHU-Kamerlid Kikkert: Twee steenfab; iken gaan dicht Speciale aanbieding: NIEUW I oor vier weken Haarlem PERMANENT „SOUPLING" MOLENDIJK V elsen-IJ muiden U ook last van uw schoorsteen De Steenwerf Beverwijk (Van onze correspondent) GRONINGEN. Slechts honderdvijftig in plaats van de aangekondigde duizend werklozen hebben gistermiddag meegelo pen in de protestmars tegen de werk loosheid in Hoogeveen. De organisator van de manifestatie, de zelf werkloze bouw vakker C. Annen uit Hoogeveen, meende dat er wel meer mensen meegedaan zou den hebben als zij niet „kopschuw waren gemaakt door de vakbonden". Overigens vond hij wel dat opkomst aan de ver wachtingen beantwoordde. Hij rekende de mensen die langs de weg stonden toe te kijken namelijk ook tot de demonstran ten. De demonstratie verliep volmaakt rus tig. De twee politieagenten te voet, die de korte stoet begeleidden, behoefden geen hand uit te steken. Het langs het groot' ste deel van de route schaarse publiek be groette de demonstrerende bouwvakkers over het algemeen met een sceptische glimlach. Een niet werkloze bouwvakker op de stoep zei, op de in de stoet rijdende luidsprekerwagen wijzende: „Zet maar liever een plaatje op". Dat gebeurde echter niet. Wel hoorden lopers en toeschouwers de stem van orga nisator Annen, die onvermoeibaar leuzen op rijm spuide. Hij las ze, gezeten in de luidsprekerauto op van een blocnote. Als hij aan het eind was begon hij opnieuw. Niet alleen de vakbonden waren, zoals gemeld, tegenstanders van de demonstra tie (vooral het CNV waarin de heer An nen zelf een functie vervult, kantte zich fel tegen de „wilde" actie), ook de bur gemeester van Hoogeveen, de heer De Goede, nam duidelijk afstand. Na afloop van de mars zei hij: „Het gemeentebe stuur wil geacht worden zich van de de monstratie-affaire verre te hebben gehou den". De burgemeester zei bang te zijn dat (Van onze correspondent) EN HAAG Een negentien-jarige radio monteur, die op 10 januari deze week op het Plein in Den Haag een rookbom heeft geworpen tijdens het passeren van de stoet met de juist gehuwde prinses Mar griet en mr. Pieter van Vollenhoven, is door politierechter mr. Gieben wegens verstoring van de openbare orde veroor deeld tot een onvoorwaardelijke hechte- nisstraf van veertien dagen. Hoogtepunt van de viering van het 125- jarig bestaan van de technische hoge school te Delft was vanmiddag de buiten gewone senaatsvergadering, waarin aan vier geleerden het diploma van doctor ho noris causa in de technische wetenschap pen werd uitgereikt. Degenen, wier namen aan de rij van eredoctors der Delftse hogeschool thans zijn bijgevoegd, zijn prof. ir. G. H. Bast, directeur-generaal van het staatsbedrijf der PTT., prof. dr. J. M. Bijvoet, hoog leraar te Delft., prof. dr. J. P. den Hartog hoogleraar in de werktuigbouwkunde aan het Massachusetts institute of technology te Cambridge en dr. E. J. W. Verwey, directeur van het natuurkundig laborato rium van Philips. Kolonel C. C. Geertsema, adjudant van prins Bernhard, is met een ziekte, die in eerste aanleg deed denken aan ac tieve longtuberculose, opgenomen in een specialistisch ziekenhuis voor longziekten, het dr. A. Mathijssen hospitaal in Amers foort. Al wie in regelmatig contact met hem was is doorgelicht, maar daarbij is ge bleken, dat er geen verdere besmetting is voorgekomen. Het Tweede Kamerlid van de Christe lijke Historische Unie H. Kikkert is van mening dat in Nederland te duurzame woningen worden gebouwd. De wooneisen kunnen over dertig jaar wel heel anders zijn. Ik ben een voor stander van het Zweedse systeem, waar de woningen na 25 jaar weer worden op geruimd en waar nooit krotten staan, zei hij op een C.H.U.-bij eenkomst in Soest. door deze actie de „zenuwachtigheid" ls toegenomen. Het is voor Hoogeveen niet gunstig als elders in het land de mening postvat dat er onrust heerst, meende hij. Dat zou niet bevordelijk zijn voor het aantrekken van industrie. De actie van de heer Annen bleek in het westen van het land meer aan te slaan dan in Hoogeveen~zelf. Vijftienhon derd bouwvakkers in Amsterdam legden gistermiddag gedurende een uur het werk neer als symphatie-betuiging. Tele grammen ontving het actie-comité giste ren van groepen bouwvakkers van vele bouwwerken in grote en kleine steden in de randstad. De stoet stopte op zijn korte weg door Hoogeveen om brieven te overhandigen Zij die wegens nationalisatie, confisca tie, onteigening van eigendommen, rech ten en belangen aanspraak maken op een uitkering van de door Tsjechoslowakije beschikbaar gestelde schadevergoeding, moeten hun claims vóór 28 april indienen bij het ministerie van Justitie in Den Haag. Hetzelfde geldt voor claims voor zover re deze zijn gedekt door een hypotheek of Tsjechoslowaakse eigendommen. Vorderingen wegens aandelenbezit van minder dan tien percent in het geplaat ste kapitaal van een Tsjechoslowaakse vennootschap moeten niet bij het minis terie, maar bij de Vereeniging voor den Effectenhandel in Amsterdam worden in gediend. Soortgelijke bepalingen gelden voor het indienen van claims op een uitkering uit de van Polen ontvangen schadevergoe ding. Het Tweede Kamerlid Van Lier (P.v.d.A.) heeft de ministér van Sociale Zaken en Volksgezondheid schriftelijk gevraagd wanneer deze verwacht dat de aan gekondigde verhoging van een aantal sociale verzekeringsuitkeringen waar onder de AOW) met vijf percent zal wor den uitbetaald. Wil de minister al het mogelijke doen om de uitbetaling van deze verhoging, die 1 januari 1967 zou ingaan, te bespoedi gen? zo besluit het Kamerlid. aan de burgemeester, de directeur van sociale zaken en de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau. Een zinsnede uit de brief aan laatstge noemde luidt: „Gezien de ervaring in het verleden en in het heden menen wij u te moeten zeggen dat wij niet veel vertrou wen hebben meer in uw instelling, zodat wij tot de conclusie zijn gekomen dat wij deze instelling beter kwijt dan rijk kun nen zijn." Verder werd een brief gestuurd naar Gedeputeerde Staten van Drente en ging er een telegram naar de minister-presi dent en de minister van Economische Za ken. Asselberg's IJzerindustrie en Handel- mij N.V. zal ontslag aanvragen voor acht van haar totaal 420 werknemers, zo deelt de directie van het bedrijf mee. Op de fabriek in Roosendaal is zes personeels leden en in Bergen op Zoom 2 werkne mers ontslag aangezegd. Een bespreking met de vakbonden heeft reeds plaatsge had. Bovendien zal een werktijdverkorting van 18 uur per week gedurende zes we ken worden aangevraagd voor 130 werk nemers in de fabriek in Roosendaal. Dit antal vormt daar nagenoeg (je volledige bezetting. De directie verwacht dat na het verstrijken van de zes weken het werk op nieuw onverkort kan worden hervat. Zij verwacht niet dat een groot aantal werk nemers zal moeten afvloeien. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft vandaag de voorstellen tot wijzi ging van het reizigerstarief die de N.V. Nederlandse Spoorwegen hadden inge diend met het oog op de zorgwekkende verliessituatie waarin het bedrijf zich be vindt, goedgekeurd. De verhoging gaat op 1 februari in. Met ingang van die da tum worden de prijzen van de enkele reizen met circa zeven percent verhoogd en die van de retours met ongeveer zes percent. In de sector van de abonnementen lig gen de verhogingen op zes percent voor de maandtrajekt- en scholierenkaarten en op ongeveer acht percent voor zeven- en vijfdaagse trajektkaarten. Bij de algeme ne abonnementen vervalt het verschil in tarief voor een eerste aanschaf en dat voor een aansluitende kaart. De tot nu toe geldende prijzen van respektievelijk 115 en 98 gulden worden vervangen door een uniforme prijs van 107 gulden voor de tweede klasse. Voor de eerste klasse ver dwijnen de prijzen 171 en 147 gulden en wordt de uniforme prijs op 160 gulden gesteld. Door deze wijziging wordt een eerste aanschaf vergemakkelijkt en wor den korte, geldbesparende onderbrekin gen mogelijk. Een tweede wijziging heeft betrekking op de avondretours. Voor deze snel popu lair geworden kaartsoort wordt de for mule „enkele reis plus 25 cent" voor bei de klassen gehandhaafd. De aantrekke lijkheid wordt verhoogd door verlegging van het aanvangsuur der geldigheid van half zeven (18.30 uur) naar zes uur (18.00 uur). Hierdoor worden de gebruiksmogelijk- Door de slapte in de bouwnijverheid en de moeilijkheid om orders op langere ter mijn te krijgen is de liquiditeitspositie van de n.v. steenfabriek Agico te Roosen daal en van de n.v. steenfabriek Agico te Wouw dermate verslechterd dat de raad van beheer van beide ondernemingen heeft moeten besluiten tot een realisering van de activa. Na overleg met de werknemers vakorga nisatie Sint Willibrordus is bij het gewes telijk arbeidsbureau te Roosendaal en te Berg op Zoom voor het gehele personeel bestaande uit 45 personen ontslag aange vraagd. De werknemers zijn van dit be sluit in kennis gesteld. Er is een regeling getroffen voor de afvloeiing. heden vergroot. De verkoop van de avondretours begint om kwart voor zes (17.45 uur). Tenslotte wordt een nieuwe ka&rtsoort ingevoerd, die verkrijgbaar zal zijn voor 65-jarigen en ouderen en die daarom de naam „reductiekaart 65-plus" draagt. Dit is een kaart, die de houder geduren de drie maanden recht geeft te reizen tegen het halve enkele reistarief eerste of tweede klasse. De kaart kost 25 gul den. Echtparen kunnen een dubbele kaart waarop ook afzonderlijk gereisd kan wor den, kopen voor 40 gulden. (Van onze correspondent) DEN BOSCH De dienstdoende hoofd inspecteur van politie in Tilburg heeft een berisping gehad van de officier van justi tie in Breda. De 63-jarige weduwnaar Sjef van der Mierde werd zondagnacht dood aangetroffen op de besneeuwde binnen plaats van zijn woning in Tilburg. Zijn in wonende getrouwde dochter deed deze lugubere vondst. Ze waarschuwde direct de politie. In eerste instantie werd niet aan moord gedacht, maar aan een noodlottige valpar tij. Daarom liet de dienstdoende hoofdin specteur het onderzoek over aan een ad judant. Deze geloofde voorshands ook niet aan een misdrijf en waarschuwde een arts van de Tilburgse G.G.D. Deze arts kwam niet zelf en stuurde een ziekenverpleger met de ambulance. De verpleger bracht het stoffelijk overschot naar een ziekenhuis .waar een arts de dood constateerde. Bij een latere sectie bleek echter, dat de heer Van der Mierde de schedel was ingeslagen. De Bredase officier van justitie heeft de Tilburgse politie nu onnauwkeurigheid bij het onderzoek verweten, waardoor moge lijk belangrijke sporen verloren zijn ge gaan. Politie en G.G.D. spreken over een on gelukkige samenloop van) omstandigheden. Het is mogelijk, dat het slachtoffer is ver moord met een elektrische boormachine van zijn inwonende schoonzoon. Dit appa raat is namelijk sinds zondagnacht spoor loos. Het motief voor de moord is volko men onbekend. De rustige Sjef van der Mierde had, voor zover bekend, geen vij anden. Roof kan het motief niet zijn ge weest. want op het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd een portefeuille met geld aangetroffen. Verkeer. In 1966 zijn in Rotterdam 71 mensen bij verkeersongelukken om het leven gekomen, 11 meer dan in het voorafgaande jaar. ADVERTENTIE Enkele overjarige zi£j-zag en inruilmachines v.a. 25.- Combi zig-zag in X Mfl koffer tijdelijk J VOOR NAAIMACHINES GR. HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM Telefoon 14444. Alle merken ruime keus (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De voorzitter van de A.R., dr. W. P. Berghuis heeft zich op de deputatenvergadering van de A.R. in Utrecht afgevraagd of de overheid de sub sidiëring van moderne literatuur niet be ter kan staken. „De overheid kan zich, indien zij gaat subsidiëren, niet van normen ontdoen (bij voorbeeld bij antisemitische of nazisti sche opruiende literatuur) en steekt zich in onoplosbare nesten. Als het erom gaat tegemoet te komen aan financiële nood van kunstbeoefenaars zouden ook langs een andere weg dan die van subsidiëring van hun werk zelf mogelijkheden kunnen worden gezocht". Volgens dr. Berghuis kan de christelij ke politieke partij de wenselijkheid van haar bestaan alleen duidelijk maken in dien aan haar program een duidelijke con ceptie met een eigen radikaliteit ten grondslag ligt. Hij uitte zich in dit verband critisch over het structuurrapport van de K.V.P., dat naar zijn mening niet of nauwelijks duidelijk maakt hoe ook progammatisch het christelijk geloof de basis en de rich ting van een georganiseerde christelijke De burgemeester van Rotterdam heeft een bar aan de Esndrachtsweg in Rotter dam voor vier weken gesloten wegens on- oirbare exploitatie. De in deze bar ver toevende vrouwen waren verplicht met bezoekers vier dare consumpties te ge bruiken. Daarna waren ze in de gelegen heid met een pendeldienst naar hotelle tjes en gesloten huizen te rijden, waar ge- leeenheid tot rpndpz.vniK wnr^f crocrauan politiek aangeeft, en liet weten dat een volstrekt gemeenschappelijk optreden van A.R., C.H.U. en K.V.P. voor hem nog geen opgelegde en uitgemaakte zaak is. Over de oorlog in Vietnam zei de heer Berghuis dat Amerika het daar niet mag laten afweten. „Daarom is alle gedemon- streer in ons land, hoezeer ook ernstig bedoeld, voor zover het zich alleen tegen Amerika richt niet alleen ontzettend goed koop, maar ook onverantwoord." Op 12 januari heeft de raad van be stuur Bouwbedrijf een onderhoud gehad met minister Witte. Aanleiding tot dit ge sprek vormde de sterk teruglopende bouw activiteit, waardoor de werkloosheid een ernstige omvang aanneemt, en kostbare apparatuur renteloos blijft liggen De raad van bestuur bouwbedrijf vreest een herhaling van de situatie in de jaren na 1957. Het heeft toen vijf jaar geduurd, voordat de bouw zich had hersteld van de recessie. De raad van bestuur heeft de minister verzocht, maatregelen op kor te termijn te treffen, die een ontwikke ling, zoals die van tien jaar geleden, voor komen. De minister heeft verklaard, zo deelt de raad van bestuur bouwbedrijf mee, de toekomst toch niet pessimistisch tege moet te zien. Hij erkent evenwel de erns tige en gevaarlijke evenwichtsverstoring van dit moment. De regering zal zoveel mogelijk stimuleringsmaatregelen treffen en de sanering van de gemeentefinanciën bevorderen, opdat het klimaat in de bouw nijverheid spoedig weer gunstiger zal wor (Van onze correspondent) WEERT Een snelle actie van de Weerter politie heeft niet kunnen leiden tot de aanhouding van twee brutale over vallers. Omstreeks zeven uur gisteravond namen die twee onverlaten veehandelaar Theo van Mierlo (65) uit Weert in een donkere steeg een tas met 4175 gulden af, nadat zij de bejaarde man genadeloos tegen de grond hadden geslagen. De veehandelaar werd daarbij wonder boven wonder niet gewond. Een kwartier na de overval had de po litie alle toegangswegen naar Weert afge grendeld. Vermoedelijk waren de rovers toen echter al ver buiten Weert. ARIIMWVMIAMIIIMIflMMWIMMUWIIWWIIMIIIIIIIMMWMIIIVWIM I >W«lllfWIIWIfWlfmfl<WWIIIfWWWWWIAWAIVm\AfWWWWIA<WWII> Het KNMI deelt mede: Het weer in West-Europa staat momen teel geheel onder invloed van een groot hogedrukgebied, waarvan het centrum met een luchtdrukwaarde van 1040 milli bar zaterdagmorgen bij Zuidwest-Enge- land lag. Het verplaatst zich langzaam in onze richting. Rond het hogedrukgebied is zachte oceaanlucht via de Noordzee tot ver in zuidoostelijke richting in Euro pa doorgedrongen, waarbij in ons land temperaturen voorkomen van omstreeks 7 graden. Naarmate het centrum van het hogedrukgebied dichterbij komt nemen de winden geleidelijk verder af. De kans op regen is de komende dagen zeer klein en er zullen naast wolkenvelden ook enkele opklaringen voorkomen. De temperaturen zullen bij het zwakker worden van de winden een neiging vertonen iets lager te worden. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: De Nederlandse Comedie met .Gijsbreght van Aemstel" van Vondel. Zondag 20 u:. De Nederlandse Comedie met „Wie is er bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Maandag 20 u.: De Nederlandse Comedie met ,,'n Appel voor de dorst" van Marcel Mithois. Concertgebouw, zondag 20 u.: Fons Jan sen met „Hoe meer zielen", aangevuld met de nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „De adelaar van het eskader", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De wet van de kogel", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zeventien", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Zondaars in spijkerbroek", 18 j. Zon dag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Luxor, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 u.: „...en Margriet is de bruid"; 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, vandaag en zondag 14 en 20 u. en maandag 20 u.: „The sound of music", a.l. ADVERTENTIE Grof en toch stevig. Haute Coiffure - Salon de beauté Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 60643 Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De stem van het water", a.l. Zondag 11 u.: „In de oerwouden van Chi na", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „The Trampiers", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De onbevredigden", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wens veen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 17 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 28 januari. Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy, (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 21 u.: Cobi Schreijer met haar in ternationaal programma. Gasten: Joost Nuisel en Bert van Erk. ZATERDAG 14 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „Een spion ging door de hel". ADVERTENTIE Wij spuiten in één dag een rond, glad, naadloos, hooggêïsoleerd, geheel nieuw kanaal in uw oude schoorsteen. Hierdoor is uw kanaal ineens aange past aan de huidige stooktechniek en bij uitstek geschikt voor oliehaarden - convectors - aardgas. 10 jaar schriftelijke garantie. Voor woningbouwverenigingen woningwetprijzen Spaarndamseweg 48 Telefoon 0 2500 - 5821X HAARLEM Stadsschouwburg, 20 u.: „De veroveraar van Atlantis". ZONDAG 15 JANUARI City, 14.30 u.: „Gespuis in Arizona"; 19 en 21.15 u.: „Een spion ging door de hel". Stadsschouwburg, 15 uur: „De duurste man van het leger"; 20 u.: „De veroveraéft' van Atlantis". MAANDAG 16 JANUARI City, 20 u.: „Angélique, Markiezin der engelen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon ZATERDAG 14 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ne vada Smith"; 23.30 u.: „Beat-girl". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kus me, sufferd". W.B. Theater, 20 u.: „De 18de spion". ZONDAG 15 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Ontsnap ping uit Zahrain"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Nevada Smith". Luxor Theater, 14.15 en 16.30 u.: „Del gouden pil"; 19.30 u.: „De whiskey-kara- vaan". W.B. Theater, 14.30 u.: „Guadalcanal"; 16.30 u.: „De spion"; 20 u.: „Zij die het licht schuwen". MAANDAG 16 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ne vada Smith". Luxor Theater, 19.30 u.: „De whiskey- karavaan". W.B. Theater, 20 uur: „Zij die het licht schuwen". geh. bew. geh. bew. onbewolkt half bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. sneeuw onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt mist geh, bew. geh bew. motregen geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt half bew. motregen geh. bew. motregen zw. bew. onbewolkt regen sneeuw geh. bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt wind richting max. temp. min. temp. nw 6 5 nw 7 7 nw 6 5 nw 7. 5 nw 7 6 nw 6 6 wnw 6 6 w 5 5 O -4 -7 nw 1 -3 w -7 -6 nw 6 4 windst. 11 1 windst. 9 -1 nw 7 6 wzw 6 4 wnw 2 1 wnw 6 4 n 6 3 windst. 6 -1 n 13 5 nw 6 4 w 5 4 w 2 1 z 3 1 n 5 -2 zo 7 -5 wnw 4 3 windst. 1 -2 zw -2 -4 nnw 10 5 O 10 1 nnw 13 3 windst. 8 -4 windst. 15 0 ono 14 4 nuari Zon op 8.42 uur; onder 16.57 uur. Maan op 11.10 uur; onder 22.11 uur. Maandag 16 januari Zon op 8.41 uur; onder 16.59 uur. Maan op 11.21 uur; onder 23.21 uur. Maanstanden Eerste kwartier 18 januari 20.41 uur Volle maan 26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 14 januari Hoog water 6.06 uur en 18.19 uur. Laag water 1.53 uur en 14.08 uur. Zondag 15 januari Hoog water 6.41 uur en 18.54 uur. Laag water 2.25 uur en 14.40 uur. Maandag 16 januari Hoog water 7.16 uur en 19.30 uur. Laag water 2.55 uur en 15.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2