Auto reed het water in, drie mensen verdronken Ouders van homofielen hielden conferentie Dagvaarding nietig in spionage-affaire w „Onheilen niet gaan zien als een onvermijdelijkheid" Zeven gezinnen dakloos door brand in Amsterdam en Arrestatie in moordzaak Man verbrand in Maastricht AR-lijsttrekker mr. Biesheuvel: V ertegenwoordiger gearresteerd PSP heeft steeds gelijk gehad, zegt Lankhorst Van der Molen grootste „Zwarte Schaap" Slager beroofd in Amsterdam Spel „Roulex" is in beslag genomen Schweitzerprijzen uitgereikt Gouverneur van - de Molukken in Nederland koop kwaliteit in de seizoenfinale van Kouder KOOP GEEN SPIJT koop kwaliteit in de seizoenfinale van MAANDAG 16 JANUARI 1967 2 r In Tilburg Provo's in actie tegen NAVO-troepen Onderscheidingen Haarlem peek cloppenburg Kort nieuws V elsen-IJ muiden Beverwijk peek cloppenburg (Van onze correspondent) VELDHOVEN De 36-jarige C. S. uit het Brabantse Veldhoven is door de politie gearresteerd omdat hij ervan wordt ver dacht zijn vroegere werkgever in Ensche de voor een bedrag van circa 25 mille te hebben benadeeld. De man die sedert verleden jaar als vertegenwoordiger in dienst is bij een Belgische bierbrouwerij, was bij zijn vroe gere werkgever opgeklommen van maga zijnbediende tot hoofdvertegenwoordiger. In Veldhoven was hij een gezien figuur en men koos hem zelfs een keer tot prins carnaval. Op grond van die hoedanigheid zou hij niet hebben opgezien tegen het weggeven van rondjes waarvoor hij en kele honderden guldens moest betalen. Hij zou echter op grote voet hebben kun nen leven omdat hij geld van slechte be talers wel wist te innen, doch het niet zou hebben afgedragen aan zijn werkge- Broers. Op aanwijzing van een 17-jarig meisje werd in Nijmegen een man ge arresteerd, die haar van een handtasje zou hebben beroofd. De man ontkende hardnekkig en hod bovendien een water dicht alibi. Toch bleef het meisje vol houden dat hij de dader was. Terwijl de politie nog met de zaak bezig was, werd een andere Nijmegenaar aange houden, die had gepoogd een vrouw haar tasje te ontrukken. Deze man bleek een broer te zijn van de man die eerder was aangehouden en die sprekend op hem leek. Het meisje moest haar ver gissing toen wel erkennen. (Van onze correspondent) In het Utrechtse Tivoli is zaterdag de verkiezingscampagne van mr. Biesheuvel lijsttrekker van de A.R.P., vice-premier en minister van landbouw en visserij, be gonnen in de deputatenvergadering van de A.R.P. Mr. Biesheuvel ging in op de boosheid van de wereld, die ziekten met zich mee brengt, verkeersongelukken, vuile lucht en vuil water, werkeloosheid en oorlog. Hij kwam onder meer tot de slotsom „Het grootste gevaar is, dat de mensheid de onheilen, welke in al deze zaken vervat zijn, gaat zien als een onvermijdelijk heid, als een noodlot waaraan niets te veranderen zou zijn, als een gevolg van de zonde die de wereld teistert en waar (Van onze correspondent) TILBURG De Tilburgse politie heeft zaterdagavond op bevel van de Bredase officier van justitie een dertigjarige werkloze timmerman gearresteerd, die ervan wordt verdacht vorige week zijn 63-jarige schoonvader S. van de Mierde, te hebben vermoord op de besneeuwde binnenplaats van diens woning aan de Tilburgse Houtstraat. De dochter van het slachtoffer echt genote van de bij Van der Mierde inwo nende verdachte wordt van mede plichtigheid verdacht, maar zij werd niet in verzekerde bewaring gesteld, omdat ze zeer binnenkort zal bevallen van haar tweede kind. De vrouw trof haar vader vorige week in de nacht van zondag op maandag dood aan op de binnenplaats, die zij naar haar zeggen betrad om naar het toilet te gaan. De gearresteerde schoonzoon, die eerder aangifte had gedaan van dief stal van gereedschap uit zijn schuurtje, ontkent hardnekkig iets met de moord te maken te hebben. Tijdens een „pronkzitting" van de Nij meegse carnavalsvereniging ,,'t Swerte Schaop", die ieder jaar een in het voor afgaande jaar veel hecritiseerde Neder lander tot middelpunt van een feest maakt, is zaterdagavond de heer H. J. van der Molen, oud-hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, uitgeroepen tot grootste zwarte schaap van Nederland. De carnavalsvereniging had hem met al gemene stemmen benoemd tot grootste zondebok van 1966. (Van onze correspondent) In een zolderkamerjte van een pension aan de Parallelweg in Maastricht is de 62-jarige invalide Jan Diermanse ver brand. De eigenaar van het pension ont dekte rond vier uur de brand in de zol derkamer. De haastig gealarmeerde brandweer trof de bejaarde, dove en bijna geheel blinde man dood aan tussen smeu lend beddegoed. Jan Diermanse is vermoedelijk in zijn stoel vlak bij een gloeiende kachel in slaap gevallen. Daarbij hebben zijn kleren vlam gevat. (Van onze correspondent) MAASTRICHT Groepen provo's hëb- ben zondag in Maastricht rumoerig van hun tegenzin tegen de komst van NAVO- troepen naar Limburg blijk gegeven. De bewakers van de Maastrichtse Tappijnka- zerry; (waar vorige week de eerste Af- cent-kwartiermakers hun intrek namen) werden met stenen en rotjes bestookt. Aan de actie we'd ook kracht bijgezet door het gooien met brandende magne- siumpotten. Ook elaers in Limburgs hoofd stad ontstonden zondag dergelijke wanor delijke protesten tegen de komst van Af- cent. De koninklijke marechaussee chargeer de tweemaal naar de provo's. Daarbij werden twee jongens aangehouden en in gesloten. Ter gelegenheid van het 125-jarig be staan van de technische hogeschool te Delft is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw prof ir. H. J. de Wijs, rectormagnificus van.de techni sche hogeschool te Delft. Officier in de orde van Oranje-Nassau werden dr. H. A. Bakels, secretaris van de TH te Delft, wonende te Den Haag, en mej. mr. W. Portheine, adjunct-secre taris van de TH de Delft, wonende te Rijswijk (Z.-H.). ADVERTENTIE wij mensen toch niet bovenuit kunnen komen". Mr. Biesheuvel verklaarde: „Daarom een evangelische politiek, niet omdat dit een particuliere liefhebberij zou wezen van hen die zich in een christelijke par tij hebben verenigd, doch omdat dit de enige politiek is welke uitzicht biedt op een harmonische samenleving, waarin niet de ene mens voor de ander een wolf is." Nummer 2 op de A.R.-lijst, fractie leider Roolvink, zei: „We constateren een toenemend protest tegen alle normen die God aan het menselijk leven heeft gesteld. Er ontwikkelt zich een cultuur met sterk nihillistische tendensen, een normloze democratie, een a-morele lite ratuur en een verachting van alle gezag en orde. Alleen één norm schijnt onaan tastbaar te zijn: de norm van een voort durende jacht naar materieel gewin in alle lagen van de bevolking". De opvat ting dat confessionele partijen uit de tijd zijn, bestreed de heer Roolvink met grote felheid. „Wij staan niet zwak, wij moe ten ons geen zwakte laten aanpraten", zei hij. „De zwakke positie is veeleer bij l^en, die een directe band met het woord van God afwijzen". Deze toespraken, ook die van premier Zijlstra, die onder meer had gezegd dat de politiek zakelijker moet worden, luid den de verkiezingsstrijd van.de Anti-Re volutionaire Partij in. Het program van actie, zoals het door het partij convent was opgesteld werd goedgekeurd. Enkele pun ten zijn: afschaffing van de opkomst plicht voor kiezers, toelating van China tot de Verenigde Naties en oprichting van een nationaal vredesinstituut, dat moet zoeken naar oplossingen voor de vraagstukken om oorlog en vrede. Op de Jaagweg tussen Amsterdam en Purmerend is bjj de gemeente Ilpendam een personenauto in het Noordhollands- kanaal gereden. De drie inzittenden kwa men om het leven. Het waren de 36-jarige mevrouw J. BeumerEltink en de 60- jarige E. Beumer uit De Rijp en de 38-jari- ge heer Van Loenen uit Amsterdam. In Apeldoorn zijn op het kruispunt Ka naal-ZuidVoorsterweg drie personen do delijk verongelukt bij een autobotsing. De bejaarde mevrouw C. Janse uit Vrouwen polder kwam om het leven, evenals de 47- jarige heer J. Zomer uit Eerbeek. Later overleed ook de 57-jarige H. Guyt uit Laag-Soeren. Op het kruispunt Ringbaan-OostRing baan-Zuid in Tilburg is een kleine perso nenauto bij een poging de Ringbaan-Zuid over te steken onder etn passerende vrachtauto met oplegger beland, juist vóór de achterwielen van de oplegger. De auto raakte in brand. Van de beide voorin ge zeten Amerikaanse militairen van de vliegbasis Volkel bleek de naast de be stuurder gezeten man, de 22-jarige H. F. Hilliard, reeds te zijn overleden. De be stuurder, de 22-jarige M. Ramirez, over leed in het ziekenhuis. In het r.-k. ziekenhuis te Dordrecht is overleden de 60-jarige heer A. M. J. Theu- ne uit Dongen, die woensdagmiddag op de rijksweg van Dordrecht naar Breda met In de Wildzanglaan in Amsterdam is de slager H. A. Lamarra van 7000 be roofd. De man was in de vroege morgen bezig zijn auto met vlees te laden en ging daarna zijn huis binnen om zijn tas met geld te halen. Toen hij opnieuw bui ten kwam werd hij opgewacht door een man, die iets wat op een pistool leek in zijn hand hield. De Lamarra werd ge sommeerd de tas met geld 7000) op de grond te gooien, waarna de man met pistool en tas wegvluchtte. De slager kon slechts een vaag signalement geven. De rijkspolitie heeft in het casino van hotel „West-end" in Oud-Loosdrecht het rouletteachtige spel „Roulex" in beslag genomen. Er zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens overtreding van de wet op de kansspelen tegen de stichting behendigheidsspelen, waarvan VVV-direc- teur G. L. W. Sliepen uit Breda voorzit ter is. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met ,,'n Appel voor de dorst" van Marcel Mithois. Concertgebouw, dinsdag, 20 u.: Chr. Oratorium Vereniging: Requiem van Ver di o.l.v. Piet Kiel Jr. M.m.v. het N.Ph.O. Solisten: Jenny Veeninga, Sopraan; Wil- helmina Matthès, alt; Arjan Blanken, te nor en Herman Scheij, bas. BIOSCOPEN Cinema Palace, i4 en 20 u.: „De adelaar van het eskader". 14 j. Frans Hals. 19 e" 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De wet van de kogel", 14 j. Lido, 14, 19 en 2i 15 u.: „Zeventien", 18 j. Luxor, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 en Margriet is de bruid"; 19 en 21.15 u.„Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, 20 u.: „The sound of music" a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Een beeld van de drukte in de Pieter Nieuwlandstraat in Amster dam tijdens de brand. In de kleine zaal van het concertge bouw zijn drie Albert Schweitzerprijzen uitgereikt aan de arts Benjamin J. van Esso, geboortig uit Amsterdam en thans onder de naam dokter Ben-Assa werkend in Israel en woonachtig in Ber Scheba, aan mej. A. B. Korndorffer, heilpedago- ge en logopediste te Oosterbeek, en aan dr. Heinrich K. A. Gruber, emeritus pre dikant van de evangelische kerk van Duitsland en voormalig domproost te Ber lijn. zijn auto tegen een lichtmast was gereden. In de nacht van zaterdag op zondag is de 52-jarige landbouwer J. Hekman uit Schoonebeek op de De Vos van Steenwijk- laan met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder was op slag dood. Bij het oversteken van de Baarloseweg te Blerick is het vierjarige jongetje Jantje Vercoulen zondagmiddag door een perso nenauto aangereden en daarbij zo ernstig gewond, dat hij na aankomst in het zie kenhuis is overleden. Op de Amersfoortseweg in Apeldoorn is de 71-jarige mevrouw M. G. E. BijlHam uit Amsterdam om het leven gekomen bij een auto-ongeluk. De 25-jarige C. Spelt uit Veenendaal is in de nacht van zaterdag op zondag in het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overleden aan de gevolgen van een aanrijding, waarbij hij zaterdag als motorrijder betrokken is geweest. De 23-jarige H. van der Linde uit En schede is, toen hij met zijn verloofde per fiets over de Wethouder Nijkampbrug in zijn woonplaats reed, aangereden door een achteropkomende personenauto, waarvan de bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. De heer Van der Linde, die op de auto belandde, overleed kort na de aan rijding. In Mook is op de rijksweg Venlo-Nij- megen de 15-jarige H. Th. A. Goossens aangereden door een personenauto. De jongen was op slag dood. De stichting Dialoog" heeft in het af gelopen weekeinde in het Evert Kupers- oord te Amersfoort een conferentie geor ganiseerd voor ouders van homofiele kin deren. Aan de conferentie namen een twintigtal ouders deel, waaronder acht ouderparen. Vooral zaterdag ontlaadden zich de emoties. Enkele gespreksleiders van de N.V.S.H. leidden de discussie in, waarna een ouder paar de ervaringen vertelde met hun ho mofiele zoon. Het bleek dat deze ouders na vele jaren nu voor het eerst de moge lijkheid kregen tot een gesprek. Het aantal deelnemers aan de confe rentie was weliswaar betrekkelijk gering als gevolg van de bescheiden publiciteit en de drempelvrees, maar de ervaring was voor de deelnemers wel bijzonder. Bovendien bleek dat de meeste ouders gestuurd waren door hun kinderen, die veelal plusminus 20 jaar oud waren. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De onbe vredigd en", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Een felle uitslaande brand heeft zaterdagmiddag in Amster dam-oost zeven gezinnen dakloos ge maakt. De gezinnen in totaal 21 per sonen zijn door de rampendienst tijde lijk onderdak gebracht. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Wel ver loren een hond, twee katten en vijftig duiven het leven in de vlammen. De brand brak omstreeks vier uur uit in een loods van een fabriek van schuim- plastic- en polyester-artikelen aan de Nieuwlandstraat. In korte tijd brandden de loods, de bewoonde bovenverdiepingen en een belendend woonhuis geheel uit. De brandweer, die met groot materieel uitrukte, wist verdere uitbreiding van de brand te voorkomen. De oorzaak van de vuurzee moet gezocht worden in een steekvlam, die ontstond toen in de loods een op een gasfles aangesloten kachel werd aangestoken. Door een brand in een noodwoning in Amsterdam-noord kwam gisteravond om streeks zes uur opnieuw een gezin op straat te staan. Hier ontstond de brand doordat een oliekachel omviel. De woning brandde geheel uit. Ook in dit geval ont fermde de rampendienst zich over de slachtoffers vader, moeder en twee kleine kinderen. De Indonesische gouverneur van de Mo lukken, brigade-generaal G. Latumahina, brengt een bezoek aan Nederland. In verband met mogelijke demonstraties van Ambonnezen was zijn aankomst geheim gehouden. Naar verluidt heeft de gouver neur de reis ondernomen om in Rotter dam een bezoek te brengen aan Verolme. Dezer dagen vertrekt uit IJmuiden het door Verolme voor Ambon gebouwde „Waiamedok". Het 100 meter lange en 22 meter brede dok, dat door sleepboten van Wijsmuller naar Indonesië zal wor den gesleept, wordt geladen met de door Verolme gebouwde drijvende bok „Ta- runa" (70 ton hefvermogen) en met twee nieuwe sleepboten voor een nieuwe werf op Ambon. De ouders vertelden dat zij gewoonlijk pas een jaar geleden ontdekten dat hun kind homofiele neigingen vertoonde. Een moeder vertelde dat haar wereld ineen gestort was na de ontdekking. Zij zei: op dat moment ben ik doodgegaan." Zondag wijzigde zich de situatie aanmerkelijk: de ouders ontdekten nu een uitzicht op een nieuw leven. Zij ontdekten mensen met problemen die groter waren dan de hunne, waardoor het eigen probleem werd gerelativeerd. De stichting „Dia loog" besloot na de conferentie tot herha ling over te gaan. De deelnemers waren dankbaar voor hun ervaring en ze waren hierdoor ook volledig bereid tot een ge sprek. Tijdens de conferentie bleek dat ongeveer vier percent van de bevolking tot de homofielen moet worden gerekend. Dat wil zeggen vierhonderdduizend per sonen, terwijl slechts vierduizend perso nen zijn aangesloten bij de C.O.C. ADVERTENTIE Eind december bedroeg de geregistreer de arbeidsreserve in de gemeenten Onst- wedde en Vlagtwedde 12,8 percent van de afhankelijke mannelijke beroepsbe volking. Dit percentage behoort tot de hoogste in Nederland. Aldus de staats secretaris van sociale zaken in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Franssen (P.v.d.A.). DEN HAAG Het Haagse gerechts hof heeft de dagvaarding nietig verklaard in de zogenoemde spionage-affaire. De officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr. R. Schimmel, had op 24 mei vorig jaar een gevangenisstraf van vijf jaar geëist tegen een veertigjarige Rotterdamse technische inkoper, aan wie voorbereidende handelingen waren ten- lastegelegd tot het plegen van spionage ten behoeve van de geheime dienst van de DDR. In een zitting achter gesloten deuren beriep de verdachte zich er toen op dat hij met medeweten van een BVD-agent contra-spionage tegen de communisten had bedreven, maar de BVD weigerde de betrokken agent, die deze lezing zou kunnen bevestigen, ter zitting te laten horen. De Rotterdamse rechtbank sprak de verdachte op 26 mei vervroegd vrij, maar de officier van justitie tekende beroep aan bij het Haagse gerechtshof. De procureur-generaal, mr. Baron van Voorst tot Voorst bleek zich zonder meer op het standpunt te stellen dat zijns in ziens het aan verdachte in het eerste deel van de dagvaarding tenlastegelegde feit onvoldoende duidelijk was omschreven. De procureur-generaal meende dat de dagvaarding derhalve nietig behoorde te worden verklaard. Uiteraard werd dit standpunt volledig gedeeld door mr. Ivens. Het hof conformeerde zich aan deze zienswijze en overwoog dat de Roterdam- se officier van justitie weliswaar alle door verdachte beweerdelijk gepleegde voorbereidingshandelingen heeft opge somd, maar dat verzuimd is met voldoen de duidelijkheid te omschrijven waarop deze voorbereidingshandelingen zouden zijn gericht. Sporthallencomplex verbrand. In de nacht van zaterdag op zondag, even voor twaalf uur, is te Gemert het enkele maanden geleden geopende sporthallen- complex met noodkerk in enige minu ten door brand vernield. UTRECHT „De vijf grote politieke partpen hebben in de jaren na de oorlog in wisselende combinaties met elkaar ge regeerd. En dan beklaagt men zich nog dat de kiezers het hebben over politieke on duidelijkheid! Het is geen wonder dat de kiezer geen verschil meer ziet tussen de grote partjjen behalve hier of daar een zijn ze weer bezig tegenstellingen zoveel mogelijk te accentueren. Maar als er na de verkiezingen een nieuw kabinet moet komen is alles weer gelijk". Deze woorden aan het adres van de gro te partijen uitte gisteravond de lijsttrek ker van de P.S.P., de heer H. J. Lankhorst. De heer Lankhorst ging in vogelvlucht het standpunt van de P.S.P. na in kwesties als de koude oorlog met de tegenstelling West- Oost, de kwestie Cuba en de kwestie Nieuw-Guinea. In al deze zaken is het standpunt van de P.S.P. het juiste geble ken, zo zei hij, omdat deze partij een dui delijk en radicaal antwoord geeft op de vraagstukken van deze tijd. Fel keerde de heer Lankhorst zich tegen het feit dat voor een economisch herstel altijd weer de loonpolitiek in het geding wordt gebracht. „Waarom laat men de an dere, veel grotere inkomens daar altijd buiten? Niet een deel van het volk moet zijn steentje bijdragen voor het herstel van het economisch evenwicht, doch het gehele volk". ff\ Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde heeft het cen trum van een groot hogedrukgebied zich van de ingang van het Kanaal langzaam naar West-Duitsland verplaatst. Er komt op uitgebreide schaal laaghangende be wolking of mist in voor. Daar de zwak ke wind uit zuidelijke richtingen gaat waaien wordt de kans op enkele opkla ringen groter, maar er zal daarbij ook meer mist gaan voorkomen. De tempera turen zullen opnieuw een paar graden la ger worden en plaatselijk iets onder het vriespunt kunnen komen. Op de oceaan zijn enkele depressies met een grote boog om het Europese hogedrukgebied naar de Noordelijke IJszee getrokken. Zij voeren momenteel zachte lucht naar Scandinavië. Daarentegen stroomt nu zeer koude lucht uit M'dden-Rusland naar de Balkan, waar de vorst overal toeneemt. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum a B temperaturen "O J C-g d g binnen- en buitenland ïu 0> ES Den Helder geh bew. zw 5 3 Ypenburg geh. bew. zw 4 3 Vlissingen geh. bew. z 5 3 Eelde motregen zw 5 3 De Bilt geh. bew. windst. 5 3 Twente geh. bew. windst. 5 3 Eindhoven mist windst. 5 3 Z.-Limburg geh bew. O 4 3 Helsinki geh. bew. zzw -15 -21 Stockholm zw. bew. zw -3 -10 Oslo ij zei windst. -3 -4 Kopenhagen motregen zzw 3 -2 Aberdeen onbewolkt zzw 4 -4 Londen geh. bew. ono 2 1 Amsterdam geh. bew. z 5 2 Brussel zw. bew. windst. 5 2 Luxemburg geh bew. ono 4 1 Parijs onbewolkt no 7 0 Bordeaux mist windst. 8 3 Grenoble geh. bew. windst. 8 -0 Nice licht bew. n 14 4 Berlijn geh bew. zo 5 -0 Frankfort geh. bew. ono 6 3 Miinchen mist windst. 3 1 Zürich geh bew. O 3 2 Genève geh. bew. n 5 3 Locarno onbewolkt windst. 12 -4 Wenen licht bew. n 6 _2 Innsbruck geh. bew. w 4 -1 Belgrado licht bew. nno 2 5 Athene licht bew. no 11 Rome licht bew. O 12 0 Barcelona onbewolkt nnw 14 1 Madrid onbewolkt windst. 10 4 Mallorca onbewolkt windst. 15 -0 Lissabon onbewolkt windst. 15 3 Dinsdag 17 januari Zon op 8.40 uur; onder 17.00 uur. Maan op 11.32 uur; onder uur. Maanstanden Eerste kwartier 18 januari 20.41 uur Volle maan 26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 16 januari Hoog water 7.16 uur en 19.30 uur. Laag water 2.55 uur en 15.14 uur. Dinsdag 17 januari Hoog water 7.55 uur en 20.11 uur. Laag water 3.28 uur en 15.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 22 uur. Op zondag van 13 tot 22 uur. Tot 29 januari. Vishal (Grote Markt)Expositie van werk van leden "an „De Groep". Dage lijks van 10 tot 22 u. en op zondagen van 13 totl7 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Degelijks van 9-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Eos- sielen e.d. Dagelijks behalve maancrag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. t Woonhuis Jacobus van Looy, (KL Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. MAANDAG 16 JANUARI City, 20 u.: „Angélique, Markiezin der engelen". DINSDAG 17 JANUARI City, 20 u.: „Angélique, Markiezin der engelen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 16 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ne vada Smith" Luxor Theater, 19.30 u.: „De whiskey- karavaan". W.B. Theater, 20 uur: „Zij die het licht schuwen". (van onze correspondent) Jfv' -'g

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2