Tante Cor werd zaterdag in de bloemetjes gezet I Verenigingsnieuws uit de IJmond VELO TOERNOOI-sPIONage „Je kunt 't toch niet meenemen nog altijd een groot succes Zaken rond het schaken Burgemeester en mevr. Bührmann kwamen feliciteren Auto over de kop bij de Velsertunnel Eerste vrouwelijk kerkbestuurslid in St. Jozefparochie Kunstkring Voor Allen' Ër jmw Rectificatie Kort IJmondnieuws Denk aan: stemmen bij volmacht Jongen aangereden op voetgangerszebra Voetballer brak arm tijdens wedstrijd rW NI li UIT DE ZAKENWERELD MAANDAG 16 JANUARI 1967 5 Velsen-lJ muiden v VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET v m Jan van Dam BABY-SERVICE Wh A x '1 Elegast NIEUWS. 'V,\ V*: Ai v- v t£ V V^Vi riCY Zaterdag was het, zoals we reeds uit voerig in onze rubriek „Kennemer Krui mels" van j.l. woensdag vermeldden, pre cies een halve eeuw geleden, dat mevrouw C. Stuut-Visser voor de eerste keer achter de toonbank van haar manufacturenzaak aan de Jacob van Heemskerkstraat te IJmuiden stond. Alhoewel mevrouw Stuut, die in de buurt beter bekend staat als „tante Cor", dit jubileum zonder meer voorbij had willen laten gaan, waren enkele famili- leden een andere mening toegedaan. Daar om hing zaterdag in de Jacob van Heems kerkstraat de nationale driekleur te wap peren in de wind. Daarom waren beide étalages versierd met slingers en was het een komen en gaan van familileden, vrienden en buurtgenoten, die allen me vrouw Stuut de hand kwamen drukken. Onder degenen cue kwamen feliciteren bevond zich ook Velsens eerste burger, burgemeester J. C. Bührmann met diens echtgenote. De burgemeester liet zijn ge lukwensen vergezeld geen van een groot bloemstuk, aangeboden namens het ge meentebestuur van Velsen. Ook ds. J. v. d. Berg kwam, als huisvriend de jubilares- se complimenteren, evenals mevr. C. An ten, die namens de U.V.V. haar geluk wensen kwam overbrengen. Naast haar leven als zakenvrouw heeft mevrouw Stuut zich ook buiten dit terrein met name op het gebied van de sociale werkzaamheden, in de loop van de jaren bijzonder verdienstelijk gemaakt. Jaren lang heeft ze kans gezien een gedeelte van haar kostbare tijd ter beschikking te stellen van het Rode en Witte Kruis. Ook als kraamverpleegster, welk diplo ma mevrouw Stuut tijdens de crisisjaren wist te behalen, heeft ze veel dankbaar werk verricht. Zo kwam het dat zaterdag een tweetal artsen haar met haar 50- jarig jubileum kwam gelukwensen. Dit waren de heren P. Brouwer en J. de Vries met echtgenotes. Bij de laatstge noemde arts was mevrouw Stuut nog als kraamverpleegster aanwezig bij de ge boorte van de IJmuidense drieling. MAANDAG 16 JANUARI Bevolkingsonderzoek in Santpoort-Nrd. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; filiaal Banjaertstraat 13, 19 tot 21 uur; Uitleenpost parochiezaal onder Petruskerk Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. DINSDAG 17 JANUARI Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden-O., 20 u.: Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling IJmuiden-Oost. Paviljoen Schoonenberg, 20 u.: Lezing over nieuwe verkeersreglement door hoofdinspecteur van politie A. J. Wijn stroom voor Rijmonders. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 2u tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJ mui' den e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, benedenzaal 3, tel. 02550-5010; Velsen-Noord: 11 tot 12 u. in de gemeente lijke vergaderzaal in de Smidt van Gelder straat 5 te Velsen-Noord, tel. 02510-2550; Santpoort: 15 tot 16 uur in het gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, telef. 02560-8014; verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u .in de Willebrordstraat 102 te IJmui den, tel. 02550-7715. Van links naar rechts: Burgemeester J. C. Bührmann, ds. v. d. Berg, mevrouw C. Stuut-Visser en me vrouw Bührmann-Klopper achter de toonbank. Onder de vele prachtige bloemstukken die alles nog een extra feestelijk tintje gaven, bevond zich een bloembak, waar in te midden van de bloemen een echt anker was geplaatst, een attentie van de kleinkinderen. Dit anker was niet alleen een symbolisch teken van een veranke ring van vijftig jaar in de zaak, maar herinnerde tevens aan het feit dat de oor spronkelijke naam van de winkel „Het Anker" was. Een vijfenveertigjarige monteur uit Haarlem sloeg zaterdagavond om 12 uur bij het noordelijke verkeersplein van de Velsertunnel als gevolg van een slip met zijn auto over de kop. De beschadigde au to kwam weer op de wielen terecht. De bestuurder werd door een voorbijrijdende automobilist met hoofdwonden en ruglet sel naar het Antoniusziekenhuis in IJmui den gebracht. Een mede-inzittende van de over de kop geslagen auto, een vijfenveer tigjarige verkoopster uit Heemstede, bleef tijdens de salto ongedeerd, maar bij het verlaten van de auto liep zij schrammen op in de doornstruiken langs de weg. Nog geen maand na zijn installatie als nieuwe pastoor van de r.k. St. Jozef pa rochie te Velsen-Noord heeft pastoor B. J. van der Spek zijn parochianen een bij zondere mededeling kunnen doen in ver band met de samenstelling van het kerk bestuur: mevrouw Looze- Wijdeveld heeft als eerste vrouwelijke ambtsdrager haar intrede gedaan in het kerkbestuur van de Jozefparochie. In het kerkbestuur zal zij een nieuwe en frisse wind doen waai en, reden waarom zij hartelijk in dit col lege is begroet. De nieuwe kerkmeesteres heeft haar sporen verdiend op sociaal-charitatief ter rein. Op liefdadigheidsgebied is zeer veel door rijk en gemeente van de zorgen overgenomen door de moderne sociale voorzieningen. Gevolg hiervan is dat de zorg voor minderbedeelden nog maar een klein percentage is gaan bestrijken. Men is verheugd mevrouw Looze als kerkbe stuurster te hebben omdat zij waardevol le adviezen kan geven bij het coördineren van verenigingen, die zich in de sociaal- charitatieve sector bewegen en zij zal ook een stimulerende werking uitoefenen op de nieuwe wegen, die in de tegenwoor dige tijden moeten worden ingeslagen. IN HET VASTE HOEKJE op de voorpagina van ons blad werd deze week nog het woord verleend aan Robert Jones Burdette, die eens moet hebben vastgesteld dat er twee dagen in het jaar zijn, waarover men zich nooit druk moet maken: gisteren en vandaag. Aan dit aforisme moest ik vrijdagavond in de Velsense Stads schouwburg denken bij het zien van de kostelijke opvoering, welke het toneel- en televisiegezelschah „En semble" hier van George S. Kaufman en Moss Harts vermaard geworden blijspel „Je kunt 't toch niet mee nemen" kwam geven. Want opa Van- derhof en de zijnen maken zich niet alleen geen enkele zorg over ver leden en heden, maar zij trekken zich ook van de dag van morgen gewoon geen bliksem aan. HET GEVOLG van de in dit stuk zo charmant verkondigde levenswijsheid is, dat „Je kunt 't toch niet meenemen" nu al voor de derde maal door een Neder lands beroepsgezelschap op het repertoire werd genomen. Eerst in 1939 door het „Centraal Toneel", in de briljante bezet zetting met Cees Laseur, Mary Dressel- huys, Joan Remmélts en Jan Teulings; vervolgens in 1947 door de „Haagse Co- medie", met Ida Wasserman, Caro van Eyck en opnieuw Cees Laseur en thans door „Ensemble", van welke opvoering vooral Johan Kaarts met veel verve en humor vertolkte rol van opa Vanderhof ongetwijfeld nog lang in ons geheugen zal blijven hangen. NA AL DIE JAREN blijkt dit stuk nog niets van zijn charme te hebben verloren, zodat de toeschouwers de turbulente ge beurtenissen in dit Amerikaanse huishou den van Jan Steen met een onvermindetd plezier blijven gadeslaan. Een en ander gestimuleerd door de waarlijk speelse re gie van Jan Retèl, die voor deze verkwik kende handeling in Collin Winslows fraaie decor een kleurige burger-huiskamer uit de vriendelijke periode tussen de beide oorlogen een passende entourage vond. VAN DEZE BEZETTING werd de glun derende opa Vanderhof reeds door ons ver meld, omdat deze sympathieke oude baas van Johan Kaart de ideale vertolking kreeg. Hij liet zich hierdoor opnieuw ken nen als een blijspelacteur van hoge klasse, die zijn succes met een voorbeeldige inge togenheid niet ten koste van anderen wenste te behalen. Maar ook de andere le den van het gezelschap hebben de hun ge boden kansen dankbaar benut om een reeks typeringen op te brengen, waarin geen enkele zwakke plek kon worden ont- ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR: ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 dekt. Zelfs Adèle Bloemendaal, die zich toch over het algemeen van een karika- tuurtje niet afkerig toont, hield haar Rus sische grootvorstin met een juist gevoel voor maat binnen de perken, welke zelf beheersing in een bijzonder knap gespeeld rolletje resulteerde. Andere uitblinkers waren John Leddy, als de onbehouwen Russische balletleraar; Annabet Tausk en Eric Schuttelaar, als de naïeve negerbe dienden; Chris Baay, als de zonderlinge vuurwerkmaniak en Guus Verstraete, als de geldmagnaat uit een andere wereld. De rest van de bezetting kon ermee volstaan gewoon en domweg gelukkig te zijn, het geen allen uitstekend is gelukt. Vandaar dat de leden van de „Velsense kunstkring „Voor Allen" aan deze voorstelling een kostelijke toneelavond hebben beleefd, waarvoor zij zich na afloop buitengewoon erkentelijk toonden. Vooral Johan Kaart mocht Velsen met de herinnering aan een langdurig, voor hem bestemd applaus ver laten. ADVERTENTIE Dit hyper moderne model kinderwagen van 278.50 nu voor 198.50 in div. tinten (marimo blauw - zwart - groen - rood). Wandelwagens, prima geveerd, met 250 mm wielen en spatborden van 89.50 nu slechts 69.50 Prijsbewust Voor deze artikelen één adres Eidsonstraat 9 Telefoon 5283 IJmuiden In de IJmuider Courant van zaterdag jongstleden deelden we in een artikel on der de kop „Telefooncentrale in IJmuiden op 28 april in gebruik" mee, hoe de tele foonnummers in IJmuiden per die datum zullen worden gewijzigd volgens een dui delijk systeem. Door enkele storende zet fouten werd de juiste uiteenzetting gevolg door foutieve voorbeelden. We herhalen nog even hoe de omnummering op 28 april zal geschieden. Alle viercijferige telefoonnummers wor den vijfcijferig. Vóór alle bestaande num mers moet een één worden gedraaid met uitzondering van de nummers die met een zeven of een acht beginnen. De zeven en de acht worden vervangen door respectie velijk een tien en een elf. Het nummer 7654 wordt dus 10654, en het nummer 3456 wordt 13456. NCVB. De afdeling Velse-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwen bond houdt dinsdag, 17 januari in het gemeentelijk vergaderlokaak aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord haar maan delijkse bijeenkomst. Tijdens deze bijeen komst zal mevrouw J. E. Koper-Bijkerk spreken over „Zo zijn onze manieren". De toernooi-organisatie is onderge bracht in een aparte afdeling van het zalencomplex van het Kennemer Thea ter en wel boven, waarheen allerlei bordjes de weg wijzen. Een huiskamer is voor de dames en heren, die voor de goede gang van zaken zorg dragen, ingeruimd. Het is maar zelden, dat men allen hier bijeen ziet, want elkeen heeft zijn of haar taak en is daar op zijn of haar plaats. Het gelukte echter onze fotograaf de heer D. de Boer, allen voor één keer bijeen te krijgen en deze foto willen wij de le zers en de bezoekers van het schaak toernooi niet onthouden. Met name de bezoekers zien zo af en toe een van de dames en heren door de zaal lopen of rennen, al naar gelang het een rou tineaangelegenheid, dan wel een spoed zaak betreft. Zij hebben allen hun plaats in dit toernooi, dragen elk voor zich zorg voor de vervulling van de taak, waarmede zij belast zijn en te zamen vormen zij de groep, die het 29-ste Hoogovenschaaktoernooi vlot doet verlopen. Staf-besprekingen zijn er niet. Die hebben tevoren al plaats gehad en zijn van dusdanig niveau ge weest, dat de zaak nu alleen maar grondig kan lopen. Iedere avond is er in de foyer een groep schakers en bezoekers, waarvan de laatsten behoren tot de vrienden van het schaaktoernooi, aanwezig. Dan worden de partijen van de afgelopen uren aan een beschouwing onderwor pen, dan ook wordt gepraat over ande re zaken, dan alleen maar schaken. Daar treft men dan ook aan de heren Barbiers. Vader en zoon, die voor de muziek zorg dragen. Aanvankelijk was deze taak alleen maar opgelegd aan vader Barbiers, die de piano zou be spelen. Hij wist echter in zijn enthou siasme voor het schaaktoernooi, waar mede hij ook anderszins dan alleen maar muzikaal betrokken is, ook zijn zoon warm te maken voor de „enter taining" en zo ziet men dit tweetal 's avonds vlak bij de bar musiceren. Met piano en gitaar wordt dan een bijzonder goed stuk muziek gebracht, op de tonen waarvan maar al te vaak een dansje wordt gemaakt. Zaterdagmiddag heeft een groepje bij het toernooi zeer betrokken zijnde mensen een bezoek gebracht aan het Rode Kruisziekenhuis. Dat bezoek gold mejuffrouw Henny Smit, in voorgaan de jaren de naaste medewerkster van de perschef, de heer B. Withuis, die zoals wij al schreven in verband met een blessure aan een van haar ogen daar verblijft. Vooral in deze toernooidagen gaan de gedachten van al degenen, die met haar te maken hadden in voorgaande jaren, uit naar deze slanke blonde medewerkster, die nu het bed moet houden, maar wier gedachten stellig doorlopend bij het toernooi zullen zijn. Zij boden haar bloemen, een fruitmand en een fraaie tas aan. Deze laatste was een persoon lijk geschenk van de Roemeense schaakster Alexandra Nicolau, die daarvoor ook een extra kus kreeg en moest beloven, ook bij het dertigste toernooi volgend jaar aanwezig te zijn, want dan zal Henny Smit er ook weer bij zijn, zo zegde zij nu al toe. Over drie maanden hoopt zij ge heel genezen weer aan het werk te kunnen gaan. Baronesse Beelaerts van Blokland, de presidente van de vereniging „Vrienden van het Hoogovenschaak toernooi" heeft zondagavond tijdens de zuurkoolmaaltijd aan het einde van de vierkampen, de prijs van de vrienden uitgereikt. Deze moderne trofee droeg tot dusver de naam van „het ding". Mevrouw Beelaerts vond echter, dat dit ding een naam moest hebben en noemde dit uit allerlei toestanden sa mengestelde geval vanaf dit moment „de schrootaffaire". „Het is doorzich tig, recht op en neer en er zit geen luchtje aan" zo stelde zij vast bij de terdoophouding ervan, tot zeer grote hilariteit van zeer velen, die rechtstreeks of zijdelings wel eens iets vernomen hebben van een of an dere „schrootaffaire". Iedereen let er maar op in elk geval bijna iedereen, duwt met toe nemende agressie tegen een deur waarop „Trekken" vermeld staat, en andersom ook, om daarna, vlak voor de grens van het kwaad worden, de enig -juiste handeling te verrichten en dan via het smalle voorportaal in het Theater te belanden. Ik ben geen haar beter, het overkomt me elke keer weer Eenmaal binnen word ik gekwalifi ceerd als „doorloper", wat de anti pode is van iemand die betalen moet. De man die de taak van het geld ont vangen op zich heeft genomen zit daar, behaaglijk met de rug tegen de ver warming, bokken van de schapen scheidend, voor welke eigenschap hij veel ervaring heeft opgedaan bij de pleegmoeder van het schaaktoernooi. Daarom misschien is hij de enige me dewerker aan dit toernooi die zich niet druk maakte om het te laat verschij nen van grootmeester Ciric vliegen duurt langer dan u denkt, Beograd- Amsterdam, drie dagen! De portier van het Schaaktoernooi heeft in zijn vorige job wel eens meer iemand te laat zien komen en dan geloof je het op den duur wel. De „doorlopers" moet hij snel leren kennen en gedag zeggen, anderen weer worden doorgestuurd naar boven, naar de toernooi-organisatie, pijlen wijzen de weg, de éénrichtingverkeertrap, links om, links om, links om, en dan aarzelen de meeste mensen bij de aan blik van een kleine witgetegelde ruim te, die tot op zekere hoogte te recht de bezoekers doen denken aan een vertrekje dat voor héél andere doeleinden wordt gebruikt, maar hij moet zijn weifeling op zij zetten, via de was- en plasgelegenheid en een hevig krakende deur bereikt hij de organisatie. Er moet niets aan die deur gedaan worden, vind ik. Laat het maar zo, een soort van symbolische mascotte, die Mej. Henny Smit op haar ziekbed. Baronesse Beelaerts van Blokland bij de uitreiking van de „schrot affaire"-trof ee. als tegenstelling fungeert; het enige krakende en knarsende element in een toernooi dat gesmeerd loopt. In de avonduren als de toernooi-on- rust in me woelt loop ik weer naar binnen. De sfeer is nu heel anders, niet ernstiger, dat niet. In de foyer, bij de bar, loop ik om de anderhalve meter iemand tegen het lijf, die om welke reden dan ook bij het toernooi betrokken is. Daar is de pianist, iedereen luistert naar zijn verstrooiingsmuziek. Men kan ook niet anders, praten is nauwe lijks mogelijk. De pianist behandelt zijn instrument of hij vroeger timmer man geweest is, maar dan moet het wel een hele goede timmerman ge weest zijn, want spelen kan hij! Daar zit ook de man, die de zorg heeft over de schrijfmachines, die het vooral 's avonds hard te verduren heb ben; het btdletin moét klaar; daarom blijft de schrijfmachineman een beetje in de buurt, er kan altijd wel wat met zo'n apparaat gebeuren. Ook hij maakt dus overuren, dat zal wel gewaardeerd worden, misschien met een lintje; een schrijfmachinelintje. En de „zaalcommissaris" is daar echt geen beter woord voor? is er. Natuurlijk, de man die met zijn on voorstelbaar groot improvisatietalent voor de meest krankzinnige problemen een even simpele als intelligente op lossing weet. En de pers zit daar ook, een goede vriend, wat wil je? En de toernooidi recteur, temidden van kaartspelende schakers, waarschijnlijk heeft hij meer verstand van schaken dan van kaarten, in ieder geval speelt hij niet mee, hij rookt bedachtzaam zijn pijp en het lijkt me best mogelijk dat hij in ge dachten al aan het volgende, het jubi- leumtoernooi, bezig is. Weet ik veel, regeren is vooruitzien, denk ik maar. Heel ver weg, helemaal aan het an dere einde van het theater, ongeveer een half uur lopen vanaf de organisa tiekamer misschien wat korter, maar de bar zit er tussen onder het toneel van de grote zaal vind ik de man die het bulletin drukt. Rond het middernachtelijk uur verplaatst de spanning zich van de perskamer naar hier, 8 a 9000 druks per uur, hij draagt zijn solistische verantwoording met de enige juiste mentaliteit: morgen komt er weer een dag. Maar dat is het 'm juist: elke avond opnieuw moet hij fris als 'n hoentje aan zijn kost bare machine staan, en uitgerust, want bij hem rust een flinke portie verant woording. Ook hij zal de ochtenduren moeten besteden aan een welverdiende rust om het veertien dagen lang vol te kunnen houden. Als ik tegen half twaalf het theater verlaat, gaat mijn melkboer, die bij mij thuis zijn zuivel slijt, naar binnen, en dat is eigenlijk een climax, en ik snap niet dat deze ontmoeting in het voorportaal mij niet loslaat. Wat doet een melkboer bij het Hoogoven Schaak toernooi? De leverancier van de Co- lumbuseieren, die hier om de haver klap genuttigd worden? Nu binnen een maand de verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal namelijk op woensdag, 15 februari, dienen te worden gekozen lijkt het ons goed te wijzen op de mogelijk heid tot „stemmen bij volmacht." Indien men zich door arbeid, vakantie of andere redenen die verkiezingsdag el ders moet bevinden, dan kan men iemand anders voor zich een stem laten uitbren gen. Gedacht kan worden aan zieken, zee varenden, pendelaars, vliegers, personeel van havenwerken, vakantiegangers en be jaarden, die bij slecht weer moeilijk of in het geheel niet de deur uit kunnen. Op het gemeentehuis is voor het stem men bij volmacht kosteloos een formulier te krijgen, dat een ieder kan halen. Het in gevulde formulier dient echter wel per soonlijk door de volmachtgever .(degene die dus denkt zelf niet te kunnen stem- mem) te worden ondertekend. De formulieren kunnen tot en met 31 januari 1967, maar ook geen dag later, op het gemeentehuis worden ingediend. Als gemachtigden kunnen, mits stem gerechtigd, optreden: echtgenoot of echt genote, vader of moeder, grootvader of grootmoeder, zoon of dochter, kleinzoon of kleindochter, oom of tante, schoonva der of schoonmoeder, echtgenoot van schoonzuster of echtgenote van een zwa ger én een huisgenoot als deze op het adres van de volmachtgever staat inge schreven. Eén kiezer mag niet meer dan twee machtigingen aannemen en stemt in het stemlokaal van de volmachtgever. Op de voetgangersoversteekplaats in de Lange Nieuwstraat, nabij het Plein 1945 te IJmuiden, is zaterdagmiddag een tien jarige jongen uit IJmuiden-Oost aange reden. Een 51-jarige autobestuurder uit IJmuiden passeerde een reeds voor de zebra stilstaande personenauto en schepte de jongen, die er nog vrij goed afkwam met schaafwonden en een pijnlijke elle boog. Ongeveer gelijktijdig, om kwart over vijf, verleende een 32-jarige bromfietser uit IJmuiden in de Lange Nieuwstraat bij de Scheldestraat geen voorrang aan een 36-jarige automobilist uit IJmuiden. De schaafwonden aan hoofd en linker been van de bromfietser werden door de Ongevallendienst behandeld. Op reis. De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen heeft donderdagavond een druk bezochte ledenvergadering gehouden. Bij na zestig leden luisterden naar mej. Fijn, stewardess bij de KLM, die sprak over het werk van een .stewardess. Met grote be langstelling gingen de aanwezigen op de ze winterse avond de wereld door en zag men aan de hand van prachtige kleuren dia's opnamen van vele werelddelen, om dan weer terug te keren op het oude Schiphol. Tijdens de zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd IJmuiden 8Sizo 7 heeft de veertigjarige R. Boudestein uit IJmuiden zijn linkerbovenarm gebroken. Hij werd door de Ongevallendienst naar het Anto niusziekenhuis gebracht. VAN DE IJMOND Zaterdagmorgen hebben de gebr. Her mans, na een periode van verbouwings werkzaamheden, een nieuwe zaak geo pend aan de Kennemerlaan 11, IJmuiden. Vrijdagmiddag vond een drukbezochte re ceptie plaats. De zaak is gevestigd, waar voorheen de firma Volter gevestigd was. Alhoewel het accent van de winkelver koop is gelegd op de verkoop van ver lichtingsarmaturen, zijn de gebr. Her mans tevens sanitair- en verwarmingsin stallateurs. De kapjes voor de diverse soorten larhpen worden op een eigen ate lier vervaardigd, zodat men de stofkeuze van deze kapjes desgewenst bij de gor dijnen en dergelijke kan aanpassen. De ruime aanblik van de winkelruimte wordt mede veroorzaakt door de lichte kleuren en de grote spiegel, die de gehele ach terwand beslaat.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5