In memoriam Eduard Elias Brand in museum te Parijs; verzamelaarster omgekomen *v VANAVOND Fotograaf Frans Vink overleden Vara protesteert tegen inmenging van de overheid Voorstel over radioreclame Karikaturist Jean Bellus overleden NEGEN MUZEN MAANDAG 16 JANUARI 1967 7 Zeg het met bloemen nme< Eindelijk een huis! Zeg het met bloemen Nieuw stukvan Noël Coward bij de Haagsche Comedie Glansrollen van Myra Ward, Paul Steenbergen en Ida Wasserman De radio geeft dinsdag T elevisie programma's verjaardag? Zeg het met bloemen t „LIED IN DE SCHEMERING" HET OMVANGRIJKE OEUVRE van de Britse toneel-, roman-, revue-, operette- en filmscenario schrijver, dichter en componist Noel Coward, die behalve dat alles ook nog acteur en regisseur is, leek enige jaren geleden te zijn afgesloten met de komedie „Waiting in the wings", die volgens verscheidene Britse critici het trieste einde van een glorieuze carrière betekende. Maar de zevenen- zestigjarige Coward rustte niet op zijn lauweren. Niet alleen regisseerde hij een aantal nieuwe opvoeringen van zijn vroegere stukken in Londen en New York, hij schreef ook een nieuw toneelwerk ongeveer zijn veertigste een over twee avonden verdeeld dramatisch drieluik, dat on der de gemeenschappelijke titel „Suite in three keys" („Suite in drie toonsoorten") verleden jaar in Lon den voor het eerst werd opgevoerd. Het bestaat uit een avondvullend stuk en twee lange eenakters, die slechts in zoverre enig verband met elkaar hebben dat ze alle drie in een luxueuze Zwitserse hotelsuite spelen, over problemen van liefde in en bui ten het huwelijk gaan en door de zelfde groep van twee actrices en twee acteurs kunnen worden ver tolkt. De drie onderdelen staan dus zo los van elkaar dat ze even goed afzonderlijk kunnen worden opge voerd als in een twee-avonden-duren- de serie, zoals dat in Londen ge beurde. DE HAAGSE COMEDIE heeft voor de eerstgenoemde methode gekozen en het avondvullende stuk, ,.A song at twillight", zonder de twee eenakters op haar reper toire genomen. „Lied in de schemering", zoals het in de bijzonder goed klinkende vertaling van Max Schuchart heet, gaat over een wereldberoemde en schatrijke Britse schrijver (volgens de geruchten ADVERTENTIE VMant ook hu>se\We moet zijn heeft Coward daarbij aan Somerset Maug ham gedacht) die zich op zijn oude dag met grote bedachtzaamheid de status van een onberispelijk levende, eminente litte raire persoonlijkheid heeft aangemeten. Deze Hugo Latymer is al twintig jaar getrouwd met zijn vroegere secretaresse die zijn afschuwelijk humeur en mateloos egoïsme geduldig verdraagt en hem angstvallig tegen de buitenwereld be schermt. Op een avond krijgt hij bezoek „Lied in de schemering" („A song at twillight"), comedie in twee bedrij ven van Noel Coward. Vertaald door Max Schuchart. Nederlandse premiè re bij de Haagse Comedie op 14 janu ari in de Koninklijke Schouwburg, Den Haag. Regie: Eric van Ingen. Medewerkenden: Paul Steenbergen, den Ambtman. Decor: Hep van Delft. van Carlotta Cray, een geliefde uit zijn jeugdjaren die intussen een carrière als actrice heeft gemaakt. Eerst lijkt het alsof zij alleen komt om zijn toestemming te vragen tot het publiceren van zijn des tijds aan haar geschreven minnebrieven welk verzoek hij met morele veront waardiging afwijst. Maar dan speelt zij haar grote troef uit: zij bezit ook nog an dere brieven, die welke hij dertig jaar geleden heeft geschreven aan zijn toen malige secretaris, met wie hij een homo- sexuele verhouding heeft gehad. Als die brieven wereldkundig zouden worden, zou het met Latymers reputatie van onberispe lijkheid zijn afgelopen, te meer omdat zij niet alleen zijn sexuele afwijking ont hullen maar ook de harteloosheid waar mee hij die secretaris onder tragische omstandigheden in de steek heeft gelaten. Hugo, in het nauw gedreven, beschuldigt Carlotta van jaloezie, van wraaklust en chantage, maar daarmee kan hij haar uiteraard niet tot lede brengen. Carlotta rukt al zijn morele pretenties, al zijn oorgewende keurigheid aan flarden en als zijn vrouw, Hilde, terugkomt van een etentje met een vriendin is er niet veel meer over van de eminente persoonlijk heid. Maar het wordt nog erger; want nu blijkt dat Hilde altijd op de hoogte is geweest van Hugo's homosexuele neigin gen en dat zij alles verdragen en verge ven heeft in de wetenschap dat hij, naar mate hij ouder wordt, steeds meer be hoefte zal hebben aan haar steun en ge negenheid. Daarmee is niet alleen het laatste restje van Hugo's vermeende grootheid verdwenen, maar het is tevens een afrekening met Carlotta, die een der gelijke zelfverloochening nooit heeft kun nen opbrengen. Elias, alias Floris Flaneur, Praetvaer en vele andere pseudoniemen, is dood. Ook in ons blad heeft hij jarenlang zijn fijn-genuanceerde, weemoedig-spottende en altijd kunstig afgewerkte pennevruch- ten gepubliceerd en zijn heengaan bete kent het wegvallen van een filosofisch journalist, zoals er weinig zijn. Voor de buitenwereld mocht Eudard Elias uit de hoogte lijken zijn vrienden wisten beter. Zij kenden hem als een har telijk en collegiaal man, veel en met overtuiging sprekend van het vak dat hem zo dierbaar was. Hij gaf er op zeer eigen wijze vorm aan. Elias, in Haagse koffiehuizen en op terrassen het leven gadeslaand, was geen man van ambitieu ze programma's of hemelbestormende vi sies. Hij was liberaal in de zin van ver draagzaam. Toen de V.V.D. het gemeente raadslid Gruyters in Amsterdam veroor deelde, omdat deze in eerlijke overtui ging geweigerd had de gemeentelijke re ceptie ter ere van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg bij te wonen, trad Elias uit die partij. Het was een van die dingen, waarover hii niet wenste te schertsen: „Denk niet, dat het me licht gevallen is". Elias gold als een der humoristen van de vaderlandse journalistiek en dat was hij in de volle zin van het woord. Welis waar flaneerde hij uiterlijk als een pro bleemloze en opgewekte bonhomme, maar wie hem goed las en zeker wie vertrouwe lijk met hem sprak, wist van zijn nostal gie om zijn toenemende journalistieke eenzaamheid, die hem vervreemdde van de „jonge school". Het voorbijgaan der dingen obsedeerde hem steeds sterker naarmate hij ouder werd en zijn gezondheid verminderde. Vaak wist hij zijn pessimisme te relati- De jazz-musicus en fotograaf Frans Vink, is vrijdag in Den Haag op 47-ja- rige leeftijd overleden. In de oorlogsja ren genoopt hij grote bekendheid als jazz pianist. In die tijd legde hij de basis voor het Dutch Swing College, met Peter Schilperoort, Tonny Nusser, Henny Froh- wein en anderen. Frans Vink verliet het orkest en ging over naar de fotogra fie. Na zijn huwelijk met Tilly Ruys, doch ter van de acteur Cor Ruys, aanvaardde hii een vaste aanstelling in de reclame fotografie. Frans Vink was lid van de Nederlandse Fotografen kunstkring en kreeg het vorig jaar wegens zijn ver diensten voor de jazz-muziek ter gelegen heid van de lustrumviering het erelid maatschap van de Haagse Jazz Club. Mr. Eduard Elias, „een bonhomme en filosoof, die treurde met een glimlach". veren in een wonderlijke mengeling van speels geposeerde ijdelheid en zelfspot. Op zijn 65e verjaardag zei hij: „Vanoch tend heb ik twee brieven gehad. Eén meldde, dat ik AOW ga ontvangen, de andere was van de joodse sociëteit voor bejaarden: of ik eens in de week een middagje wil komen biljarten". Elias was een harde werker. Maar ook voor zijn lichtvoetig proza gold het jour nalistiek adagium, dat „makkelijk lezen moeilijk schrijven betekend". Hij was een meester in het genre welverzorgde, bijna gecalligrafeerde reisbeschrijvingen, waar in hij zijn verbazingen, verrukkingen of bedroefdheden om het leven en de men sen vastlegde. Dat gebeurde bij Elias nooit in de schrille kleuren van een hij ge rig pathos. Integendeel, zijn werk was er een van pasteltinten. Niet voor niets heet een van zijn bundels reisnotities „De we reld door een roze bril". De dood heeft hem gegrepen toen hij op weg was naar Tunesië, een land, waarover hij al eerder had bericht, maar dat hij beter wilde leren kennnen dan de eerste maal mogelijk was geweest. In volle actie met vele plannen nog, heeft deze rustelo ze flaneur en zwerver zijn eindpunt ge vonden. Paul van Steenbergen en Myra Ward in „Lied in de Schemering". EEN PAAR JAAR geleden, bij de 65- ste verjaardag van Coward, heeft een Londense criticus de bittere opmerking gemaakt dat de man die in 1924, met zijn stuk „The vortex", tot de avant- garde van het Britse toneel werd gere kend, nu nog slechts „een grenadier van de dernière garde" was. Dit is in zoverre juist dat Coward altijd zichzelf is geble ven en geen pogingen heeft gedaan om zich bij de hedendaagse toneelstijl aan te passen pogingen die trouwens toch tot mislukking gedoemd waren geweest. Dit nieuwe stuk van Coward is dan ook, af gezien van het vroeger verboden, nu ook in Engeland getolereerde onderwerp ho mosexualiteit, voor het grootste deel weer „de oude Coward", met al zijn goede en slechte eigenschappen: een meesterlijke beheersing van het métier, een intelligente, vaak sardonische humor, een bewonderenswaardig talent voor het spelen met stemmingsnuances, maar ook conventionele psychologie, die in zijn blij spelen niet stoort maar zich in dit stuk, dat volgens hemzelf, „meer bezonnen' is, toch te duidelijk manifesteert. Wat niet wegneemt dat men zich met „Lied in de schemering", als een laat produkt uit de school van het vooroorlogse „pièce bien faite", uitstekend amuseren kan. Bovendien wordt het door de Haagse Comedie, onder de fijnzinnige regie van Eric van Ingen en in een elegant decor van Hep van Delft, méér dan voortreffelijk gespeeld. Paul Steenbergen, Ida Wasser man en Myra Ward vormen een trio dat voor een stuk als dit, in Nederland niet t e evenaren is. De genadeloze ontluiste ring van de eerst zo machtige, zijn ego ïstische nukken botvierende beroemdheid werd bij Steenbergen een juweeltje van tot in de kleinste details uitgewerkte nu anceringskunst; Myra Ward was mees terlijk als het Strindbergiaans gif-spui tende vrouwtjesdier; en de duldzame. maar toch niet slaafse secretaresse-echt genote, die de verstandigste van de drie blijkt te zijn, met het meeste begrip voor menselijke zwakheden, was een nieuwe schitterende creatie van Ida Wasserman (Van onze correspondent) Den Haag. De VARA is gebelgd over een verwijt van staatssecrelaris dr. F. G. M. de Meijer (Sociale Zaken), dat er in bet rad;okwartiertje voor de Spaanse gestarbeiders teveel aan politieke voorlichting word^ gedaan. De staatssecretaris beweert, dat dit te gen de afspraken is", zegt bestuurder J. de Troye. „Ik weet van geen afspraak af. Wanneer een Spaans missieblad meent de VARA te moeten aanvallen, omdat zij de film „Mourir a Madrid" heeft uitgezonden, mogen wij dan daarop reageren? En als onze Spaanse medewer ker een actuele gebeurtenis als het laatstgehouden referendum critisch be spreekt, dan mag hij dat van ons". Uit de brief van dr. de Meijer blijkt dat de Spaanse ambassade bezwaren had tegen de twee uitzendingen. De staatsse cretaris heeft zich bij de VARA tot tolk van de ambassade gemaakt. Volgens het ministerie van Sociale Za ken bestond er wel degelijk een af spraak met de VARA over de inhoud van de programma's voor gastarbeiders. „Toen de VARA met deze uitzendingen begon is met het departement overeengeko men, dat het louter informatieve program ma's zouden worden. Binnenlandse politie ke wrijvingen in de desbetreffende landen zouden buiten beschouwing blijven." Jan de Troye is van mening, dat dit pure overheidsinmenging in onze pro gramma's is. Wij zullen daarentegen ern stig protest aantekenen." (Van onze correspondent) DEN HAAG De reclameraad wil bij dragen tot een voorlopige oplossing van het geschil met de stichting ether recla me inzake de "radioreclame door voor te stellen reclame-uitzendingen van telkens een minuut voor en na het nieuws (to taal 26 nieuwsuitzendingen over drie net ten verspreid) te brengen. Dit standpunt is ter kennis gebracht van de minister van C.R.M. en het stichtingsbestuur. De reclameraad hoopt hiermee de te genstellingen, die zonder twijfel een ver traging bij de invoering van de radio-re clame ten gevolge hebben gehad, groten deels uit de wereld te hebben geholpen De STER (Stichting Ether Reclame) heeft steeds gesteld dat in de radio blok vorming van reclameboodschappen niet de aangewezen weg is en dat uitzending van twee, ten hoogste drie reclameboodschap pen achter elkaar ongeveer het maxi maal aanvaardbare is. Het voorstel van de reclameraad zou betekenen dat in elke minuut radiore clame twee tot drie spots kunnen worden geplaatst van elkaar gescheiden door een geluidssignaal. De raad is evenwel van mening dat de radioreclame niet tot een dergelijk schema zou hoeven worden be perkt. Men moet echter steeds in het oog houden dat er geen „osmose" optreedt tussen reclame-uitzendingen en de pro gramma's. Met bovenstaande voorstellen zou de ra dioreclame kunnen uitgroeien van 52 mi nuten (alleen rond de nieuwsuitzendingen) tot het gestelde maximum van 72( niet alleen rond het nieuws, maar bovendien rond enkele andere, daarvoor geschikte programma's). ADVERTENTIE Er i8 altijd viel een reden om bloemen te kopen Naast dit drietal had de jonge Roelof den Ambtman de hachelijke taak, in het kleine maar belangrijke rolletje van de kellner niet uit de toon te vallen, en hij kweet zich daar heel behoorlijk van. Het lijdt geen twijfel dat ,,Lied in de schemering" een lange reeks succesvolle voorstellingen zal beleven. Simon Koster (Van onze correspondent) PARIJS. Bij een ernstige brand die zaterdag, vermoedelijk door kortsluiting in het grote Parijse apartement van de 88-jarige kunstverzamelaarster Mathil- de Amos is uitgebroken, is deze bewoon ster om het leven gekomen, terwijl boven dien verscheidene schildereijen van Cha gall, Dufy, Renoir, Utrillo en Kees van Dongen een prooi van de vlammen zijn geworden. Madame Amos, sedert ruim veertig jaar weduwe van een gefortuneerde chi- rurch-industrieel, zette het levenswerk van haar echtgenoot voort door van de grote schilders van haar tijd regelmatig doeken aan te kopen. Haar huis, dat ger- der een privé-museum was, bevatte een collectie van meer dan vierhonderd schil derijen, waarvan de gezamenlijke waarde op ruim vijf miljoen francen wordt ge schat. Door het snelle en deskundige in grijpen van de Parijse brandweer, kon het overgrote deel van de collectie wor den gered. De bejaarde dame, die de laatste maan den haar huis van vijftien kamers alleen bewoonde en bijna geen enkel contact meer met de buitenwereld onderhield, was voor de komst van de brandweer echter al aan de verstikkingsdood gestor ven. Enkele jaren voor haar dood had me vrouw Amos haar unieke collectie in ruil voor een lijfrente aan de Franse staat geschonken. De geredde schilderijen zul len, na een eventuele restauratie, binnen kort in het Parijse Museum voor moder ne kunst worden geëxposeerd. (Van onze correspondent) PARIJS Jean Bellus een der bekend ste Franse tekenaars is op 54-jarige leef tijd in Parijs overleden. Bellus bewoog zich niet op het terrein van de politieke karikatuur. Wel was hij de schepper van een gezin van twee corpulente ouders en een lieftallige huwbare dochter, die nogal wat pikante avonturen beleefden en die in zijn tekeningen gedrieën doorgingen voor de Franse familie Doorsnee. Zijn teke ningen, die van een beminnelijke humor betuigden, werden vooral ook hoog ge waardeerd in de Anglosaksische landen, waar tientallen kranten de Bellus-prenten regelmatig publiceerden. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gramm.muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Radiojournaal. 8.15 Gramm.muziek. 8.30-8.35 De groenteman. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klassieke orkestmuziek. Om 9.35-9.40 Waterst. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Gram. muziek. Om 11.00-11.02 Nws. 12.00 Promena de orkest. 12.27 Mededelingen land- en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorlichting. 12.40 Licht orkest. 13.00 Nws. 13.10 Radiojour naal. 13.30 't Muzikantenuur. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Klassieke mu ziek. 16.00 Nws. 16.02 Russisch-romantische liederen. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Gramm.muziek. 18.00 Nws. 18.15 Radiojournaal. 18.25 Licht orkest. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Ontmoeting der levensovertui gingen. 19.40 Amateurs musiceren. 20.00 Nws. 20.05 Tot uw orders. 21.15 De vouwma- chine (hoorspel). 22.00 Gonk! 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal met beschouwing Hoog oven-Schaaktoernooi. 22.50 Da Capo. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Gramm.muziek. 7.30-7.32 Nws. 7.55 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 Gramm.muziek. 8.30 N' 8.32 Vo-"' dc hui' douw. 9''5-9.30 Con ciliepostbus. 10.00 Aubade. 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Musette-orkest. 12.18 Marktbe richten voor schippers. 12.20 Voor het plat teland. 12.27 Mededelingen land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Gramm.muziek 13.30 Musiëta. 14.20 School radio. 14.40 Licht ensemble. 15.00 Pizzicato 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de jeugd. 18.00 Country and Western. 18.20 Uit zending van de AR. 18.30 Musicerende dilet tanten. 18.50 Ondernemend. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 Geestelijke liederen. 19.45 Zoekend geloven. 20.00 Klassieke muziek. 20.50 Voordracht. 21.10 Moderne liederen. 21.30 Modern piano kwintet. 22.00 Cultureel programma. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Portret van fluit (hoorspel), 23.25 Moderne muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nws. 10.02 Lichte muziek. 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Gevarieerd muziek programma. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Hoor nou's. 14.00 Nws. 14.02 Actuali teiten. 14.05 Programma voor de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Licht en semble. 15.30 Gevarieerd muziekprogram ma voor de tieners. 17.00 Nws. 17.02 Actu aliteiten. 17.05-18.00 Verzoekplaten. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.00 Klas sieke muziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.30 Eigen-Aardig. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 16.30 Programma voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Joodse volksliederen. 18.00 Nws. 18.03 Voor de sol daten. 18.28 Paardesport 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport 18.32 Taai- wenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Hand in hand met Nederland 20.30 Hoorspel. 21.19 Klassieke muziek. 22.00-22.15 Nws. MAANDAG NEDERLAND I 19.00 Kenmerk. 19.30 De Dick van Dyke- Show. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.20 Mijn oom van Mars. 20.45 The Shepherds. 21.05 Kleur in zwart en wit. 21.20 Nationale rijtest '67. 22.20 Koorzang uit India. 22.30 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Journaal. 20.01 Reclame. 20.05 Reis impressie Joegoslavië. 20.45 Het leven van Michelangelo. 21.56 Reclame. 22.00 Journaal. 22.30 Teleac. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.45 Schooltelevisie. 18.45 Pipo de Clown 18.50 Journaal. 19.00 De Lucy Show. 19.25 Koning Klant. Journaal. 20.20 Achter het nws. 20.45 Z-Cars. 21.35 Onder anderen 22.00 Vrij entree, cabaretprogr. 22.25 De we reld van vandaag 22.35 Journaal. 23.00 Te leac. NEDERLAND II 20.00 Nws. in het kort. 20.05 Openlucht circus. 20.30 Première. 20.56 De Bezetting 22.00 Journaal. Onder de colonnade van de Rue Ri- voli bij Place de la Concorde in Parijs liggen de verbrande resten van het interieur van de uitge brande zalen van het museum van mevrouw Mathilde Ames. ADVERTENTIE v ;s pas Fee als er bloemen in huis zijn Nederland 1: Het voorprogramma be staat uit Pipo, de rubriek „Kenmerk" en de Dick van Dyke-show. Na het journaal zendt de TROS een drietal programma's uit, waaronder een aflevering van „Mijn oom van Mars" en een muzikaal pro gramma rond het zangerstrio The Shep herds. De AVRO presenteert vervolgens de tweede „Nationale rijtest". Evenals in het eerste programma van 1965 worden nu weer filmfragmenten uitgezonden van de originele Amerikaanse „drivers test". De uitzending is zoveel mogelijk aange past aan de huidige Nederlandse ver keerssituaties. De vorige test had een kijkdichtheid van 55,7 percent, hetgeen in cijfers neerkomt op ruim 3% miljoen kijkers. De uitzending kwam tot stand in samenwerking met het Verbond voor Vei- ig Verkeer en de KNAC. Tot slot wordt een opname uitgezonden van het Paran- joti-koor uit India, bestaande uit 29 zan geressen en zangers onder leiding van Victor Paranjoti. Het programma werd in de zomer van het vorig jaar opgenomen toen het koor in Studio Bellevue voor de camera's kwam tijdens een tournee door Europa. Nederland 2: De KRO begint met een documentaire over Joegoslavië getiteld: Dobrodosli. Er werden een aantal opna men gemaakt in oude steden zoals Split, Hvar op het gelijknamige eiland in de Adriatische zee Mostar en Serajewo. Enkele folkloristische dansgroepen werk ten aan de uitzending mee. Hierna het tweede deel van de Italiaanse televisie documentaire over het leven en werk van Mischel Angelo, ter herdenking van zijn vierhonderderdste sterfdag in 1964. Na het laatste journaal een les uit de Teleac- cursus over geprogrammeerde instructie. Plaatsvervanger. In de vacature van plaatsvervangend eerste fagottist van het Concertgebouworkest, ontstaan door de benoeming van Brian Pollard tot eerste fagottist, is voorzien door de be noeming van Joep Terwey tot plaats vervangend eerste fagottist. De heer Terwey is sedert 1 september 1964 in het Concertgebouworkest werkzaam. Anatole de Grunwald overleden. De Brit se regisseur Anatole de Grunwald is 56 jaar oud in Londen overleden. De in Sint Petersburg geboren De Grunwald schreef en regisseerde films als „The way of the stars", „The yellow Rolls Royce" (met Ingrid Bergman en Rex Harrison) en „The Vip"s" (met Eliza beth Taylor en Richard Burton). Zijn laatste produktie, nog niet op het witte doek verschenen, is „Strangers in the house", waarin James Mason en Geral- dine Chaplin de hoofdrollen vervullen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7