Schakers hard aan rustdag toe Van Geet weer voortreffelijk Russische koplopers kwamen snel tot remise 1 Hockey formatie op tournee Bromberg: „Jongens zullen hier hard van worden" Vloer van nieuwe sporthal niet ideaal Zaalsportbeoefenaren zijn tevreden over accommodatie Wedstrijdanalyse h Programma Haller beboet voor interview Badmintonteam naar Canada Vrij Veranderd Ook in Haarlem wedstrijden om Westeuropese titel door C. ORBAAN 16 N I A R I D ONDER DAG Van Geet Weer successen voor Bakker en Louer Ventilatie Volleybal in sporthal (Van een medewerker) Vandaag is het rustdag in het Hoog- venschaaktoernooi (alleen de uitge stelde partij tussen Szabo en Ciric wordt gespeeld) en naar het spel van gisteren te oordelen zijn de deel nemers daar hard aan toe. Er is over het algemeen mat en niet al te cor rect schaak te zien gegeven. Wat hij voorbeeld te denken van Ree, die tegen Pomar achter elkaar drie pion nen cadeau gaf en toen nog een kwali teit? Wel, onze landgenoot kan na tuurlijk veel beter en vermoeidheid zal ongetwijfeld een rol hebben ge speeld. Langcweg is al een paar da- gen verkouden en hij werd het slacht offer van Larsgn die overigens een uitstekende firestatie leverde. De Deen liet een snelle dameruil toe en offerde in een eenvoudig uitziende positie een pion. Hij had er „iets" voor, maar of dit voldoende was? En fin Langeweg was verkouden, zoals reeds is vermeld. Gligoric kwam tegen Kavalek zo gewon nen te staan „als een huis" aldus het Nederlandse schaakvakjargon. Maar toch werd het remise en daar was Kavalek erg blij mee. Dat de twee Russische deelnemers het tegen elkaar rustig aan zouden doen, lag in de lijn der verwach tingen. Spasski en Lutikov delen tezamen immers de eerste plaats in het klasse ment. Na een kwartier spelen was de vrede al getekend. Ghitescu en Robatsch deden er iets langer over. De strijd leek pas goed te gaan beginnen, want Robatsch had een pion minder in ruil voor wat dreigingen en kansen. Donner en Darga beten el kaar evenmin, hoewel het er aanvan kelijk alle schijn van had. Toen de Westduitser remise gaf, stond hij volgens zijn tegenstander beduidend beter. In plaats van de partij verder te spelen zijn de grootmeesters de slotstelling toen maar uitgebreid gaan analyseren. Ciric won ondanks grote tijdnood van Kuijpers, maar onze landgenoot gaf zijn tegen- Damesgroep Wit: M. C. Vreeken-Bouwman. Zwart: J. Szota. Siciliaanse verdediging. 1. e2-e4, c7-c5 2. c2-c3, Pg8-f6 3. d2-d3, Pb8-c6 4. Pgl-f3, d7-d6 5. g2-g3, g7-g6 6. Lfl-g2, Lf8-g7 7. 0-0, 0-0 8. Tfl-el, Lc8- g4 (zwart had beter op, de damevleugel kunnen gaan ageren en deze loper be houden) 9. h2-h3, Lg4xf3 10. Ddlxf3, Ta8-c8 11. Pbl-d2, b7-b5 12. Pd2-fl, a7- a5 13. Lcl-e3, Pf6-d7 14. b5-b4, Pc6-b4 15. d3-d4, b4xc3 16. b2xc3, c5xd4 17. c3xd4, Pc6-b4 18. Tel-e2, Pd7-b6 19. a2-a3, Pb4- a6 20. e4-e5, d6-d5 (op de5x volgt Lb7) 21. Tal-cl, Dd8-d7 22. Te2-c2, Tc8xc2 23. Tclxc2, Pb6c4 24. Ddl-cl, Tf8-b8. OOCOCrv^OOOOOO- OOOQC' OOOOC stander veel te veel armslag op de lin kervleugel. Voor de Nederlanders was het dus niet zo'n beste dag, maar Van Geet deed het tenminste weer voortreffelijk. Hij won weliswaar niet, maar zijn remise tegen Szabo mocht ei zijn. De afgebroken par tij CiricVan Geet werd door de Joe goslavische grootmeester zonder verder spelen gewonnen gegeven en door een en ander staat Van Geet nu alleen op de derde plaats. In de meestergroep viel meer leven te bespeuren. Karaklaic zette zijn tegenstan der Tatai mat voor een toernooipar- tij een uitzonderlijk slot. Tatai, onder Italiaanse vlag spelend, maar Hongaar van geboorte, leed daardoor zijn eerste nederlaag. Hij heeft deze partij onder zijn normale kracht gespeeld en de sterke Karaklaic alle gelegenheid gegeven tot het ensceneren van een uiterst gevaarlij ke aanval. Van Scheltinga deed het weer, ooooooooocoooooooóoor 25. Lg2xd5! (het begin van een dwin gende afwikkeling) Pc4xe3 (of Dd5x, dc4x met pionwinst) 26. Pflxe3 e7-e6 27. Ld5-g2, Dd7xd4 28. Tc2-c6 (de pointe van het geheel. Nu gaat Ta8x niet wegens Ta6x schaak, a6xDc8 schaak en op Da7 volgt Lfl, Tb6, Tb6x. Db6x, Dc8 schaak enz. dus:) Tb8-b6 29. Tc6-c8 schaak. Lg7-f8 30. Pe3-g4, Dd4-d3 31. Dcl-h6 (hier was niets meer tegen te bedenken) Tb6-bl schaak 32. Kgl-h2, zwart geeft het op. Meestergroep. Wit: Karaklaic. Zwart: Tatai. Benoni verdediging. 1. d2-d4, Pg8-f6 2. c2-c4, c7-c5 3. d4-d5, e7-e6 4. Pbl-c3, e6xd5 5 c4xd5, d7-d6 6. e2-e4, g7-g6 7. Lfl-e2, Lf8-g7 8. Pgl-f3, 0-0 9. 0-0, Pb8-a6 10. Lcl-f4, Pf6-h5 11. Lf4-g5, f7-f6 12. Lg5-cl, Lg7-h8 13. Pf3- el, Ph5-g7 (zwart heeft dit alles te ge kunsteld gespeeld) 14. f2-f4, Pa6-c7 15. Pel-f3, a7-a6 16. a2-a4 Lc8-d7 17. Kgl-hl, Pg7- e8 18. e4-e5! (leidt een geweldige aan val in) f6xe5 19. f4xe5, d6xe5 20. d5-d6, Pc7-e6 21. Le2-c4, Lh8-f6 22. Lcl-h6, Lf6- g7 23. Lh6-g5, Lg7-f6 24. Lg5xf6. Tf8xf6 25. Pc3-e4, Tf6-f4 26. Pf3-g5, Pe8-g7 27. Tflxf4, e5xf4 28. Ddl-b3. Dd8-c8 29. Pe4- f6 schaak, Kg8-h8 30. Pg5-f7 mat. zoals men dat van deze meester kon verwachten. Tegenstander Keller had een list bedacht, maar hij moest ondervin den, dat Van Scheltinga nog een zet ver der had gekeken. Zo gaat dan nu een maal bij het schaken en de Zwitser kwam er daarna niet meer aan te pas. Scholl won van Nainggolan, die in de opening werd overspeeld. De Indonesiër kon de verdediging daarna niet meer reorganiseren en Scholl won, zoals hij wil de. Bredewout is remisekoning-af en net zal hem hebben gespeten, dat dit niet door een overwinning geschiedde Maar Medina wilde ook wel eens zijn eerste volle punt scoren en hij deed dit zelfs heel fraai. De Spanjaard offerde briljant een toren en om daarna niet te worden matgezet, moest Bredewout het schielijk opgeven Van Wijngaarden werd het slachtoffer van de spitsvondig aanvallende Deense meester Enevoldsen. Een paardoffer le verde ook hier een mataanval op. waar tegen geen enkele parade te ontdekken bleek. Marovic speelde het soort „beton schaak", waarin hij expert is. Het is niet spectaculair, maar wel bijzonder effi cient. Tegenstander Westerinen kan er van meepraten. Sandor en Ostojic lieten het op de tijdnoodfase aankomen. Sandor, met een pluspion maar moeilijke posi tie, zat als gehypnotiseerd afwisselend naar het bord en de klok te kijken. Geen wonder dat hij toen de tijd overschreed Mevropw Vreeken heeft na haar onge lukkige start haar zelfvertrouwen niet verloren. Zij won overtuigend van de Poolse Szotav die haar tranen nauwelijks kon bedwingen. Mevrouw Heemskerk re miseerde maar had later een beetje spijt, dat zij het daartoe strekkend voor stel van de Hongaarse Karakas had aan genomen. Bij de analyses na afloop bleek dat onze landgenote inderdaad de beste papieren had op het ogenblik, dat de strijdbijl werd begraven. Mevrouw Mul der verloor van Alexandra Nicolau die nu op volle toeren draaide. Grootmeestergroep, zevende ronde: Ree (Ned.)-Pomar (Sp.) 0-1; Lutikov (Rusl.)- Spasski (Rusl.) Vz-Vi; Ghitescu (Roem.)- Robatsch (Oost.) Vi'Vi» Kavalek (Tsj.- Sl.)-Gligoric (Zd.-Sl.) '/i-V2; Ciric (Zuid- Sl.)-Kuijpers (Ned.) 1-0; Donner (Ned.)- Darga (W.-Dld.) ,/2-Vz'i Szabo (Hong.)- Van Geet (Ned.) V2-V2I Langeweg (Ned.)- Larsen (Den.) 0-1. Afgebroken partij uit de vijfde ronde: Ciric-Van Geet 0-1. Stand na zeven ronden: 1/2. Lutikov en Spasski 5>/2 pnt.; 3. Van Geet 5; 4/5. Gli- goric en Larsen 4; 6. Ciric 3y2 en 1 afg.; 7/8. Kavalek en Pomar 3y2; 9/12. Darga, Donner, Ghitescu en Robatsch 3; 13. Sza bo 21/2 en 1 afg.; 14. Kuijpers 2V2; 15. Langeweg 2; 16. Ree iy2. Meestergroep, zevende ronde: Szily (Hong.)-Ujtelki (Tsj.-Sl.) V2-V2', Scholl (Ned.)-Nainggolan (Indon.) 1-0; Medina Garcia (Sp.)-Bredewout (Ned.) 1-0; Maro vic (Zd.-Sl.)-Westerinen (Finl.) 1-0; Van Wijngaarden (Ned.)-Enevoldsen (Den.) 0-1; Keiler (Zwits.)-Van Scheltinga (Ned.) 0-1; Sandor (Hong.)-Ostojic (Zd.-Sl.) 0-1; Karaklaic (Zd.-Sl.)-Tatai (It.) 1-0. Afgebroken partij uit de zesde ronde: Ostojic-Keller 1-0. Stand: 1. Ostojic 5l/2 pnt.; 2/3. Karak laic en Van Scheltinga 5; 4. Marovic 4y2; 5/8. Sandor, Szily, Tatai. Ujtelki 4; 9/10. Enevoldsen en Scholl 3y2; 11. Bredewout 3: 12/13. Keiler en Westerinen 2'/»; 14. Medina Garcia 2; 15. Nainggolan iy2; 16. Van Wijngaarden 1. Damesgroep, derde ronde: Vreeken (Ned.)-Szota (Polen) 1-0; Velat de Colo- minas (Sp.)-Kouchnir (Rusl.) 0-1; Heems kerk (Ned.)-Karakas (Hong.) y2-y2; Tim mer (Ned.)-Eretova (Tsj.-Sl.) V2-V2; Mul der (Ned.)-Nicolau (Roem.) 0-1; Kokano- vic (Zd.-Sl.)-Jovanovic (Zd.-Sl.) 0-1. Stand: 1. Kouchnir 3 pnt.; 2. Karakas 2y2; 3/6. Heemskerk, Jovanovic, Timmer Eretova 2; 7. Nicolau iy2; 8/9. Szota en Vreeken 1; 10/11. Kokanovic en Mulder y2; 12. Velat de Colominas 0. 00ccc ~yc OOOGC-1 "OOOOOC oo ooooooc 00000000 ooooooooooooóoooocoocóoooooooooocoooooocooooooc Morgen worden in het Hoogoven toernooi de partijen van de achtste ronde gespeeld. Grootmeestergroep Pomar (Sp.)Larsen (Den.); Van Geet (Ned.)Langeweg (Ned.); Darga (Did.) Szabo (Hong); Kuijpers (Ned.) Donner (Ned.); Gligoric (Joegoslavië) Ciric (Joeg-sl.); Robatsch (Oost.)Ka valek (Tsjecho-sl.); Spasski (Rusl.) Ghitescu (Roem.); Ree (Ned.)Lutikov (Rusl.). Meestergroep; Ujtelki (Tsj.-sl.)1Tatai (It.); Ostojic (Joego-sUKaraklaic (Joego-sl.); Van Scheltinga (Ned.)—Sandor (Hongarije); Enevoldsen (Den.)Keiler (Zwits.); Westerinen (Finl.)Van Wijngaarden (Ned.); Bredewout (Ned.)Marovic (Joego-sl.); Nainggolan (Indon.)Medi na Carcia (Sp.); Szily (Hong.)Scholl (Ned.). Lutikov (links)- en Spasski in hun partij, die snel tot remise zou leiden. De Italiaanse voetbalbond heeft de Westduitse voetballer Helmut Haller, die voor AC Bologna uitkomt, een hoge geld boete opgelegd. Haller, had zich zonder toestemming van Bologna een interview met een Westduitse krant laten afnemen. In dat interview verklaarder Haller aan het eind van het seizoen weer in West Duitsland te willen gaan spelen. Hoe hoog de boete is, werd nog niet bekend ge maakt. Men neemt echter aan dat Hel ler zijn Italiaanse club ongeveer een mil joen lire (ruim 6.000 gulden) moet beta len. Ter gelegenheid van het Canadese eeuw feest wordt in Toronto van 21-25 maart een internationaal badmintontoernooi ge houden waarin de sterkste spelers ter wereld tegen elkaar zullen uitkomen. Voor dit toernooi zijn reeds dertien lan den, waaronder Nederland, met elk twee spelers uitgenodigd. De overige twaalf geïnviteerde landen zijn: India, Japan, Zweden, Ierland, En geland, Denemarken, Thailand, Indone sië, Zuid-Afrika, Mexico, Frankrijk en West-Duitsland. Het Nederlandse contingent dat op 28 en 29 januari in Luik gaaï\deelnemen aan het Beneluxbadmintontoernooi bestaat uit dertig spelers en speelsters. In totaal zul len ongeveer 70 deelnemers om de titels strijden. Bij de heren zijn Huub van Ginneken en Leo Kountul respectievelijk eerste en tweede geplaatst. Bij de dames zijn dat Tonny Pannemans en Toos Liebrechts. De Nederlandse atletes, die dinsdag in Leningrad tijdens internationale indoor edstrijden voor drie overwinningen zorg den, zijn ook woensdag sterk voor de dag gekomen. Corrie Bakker ondervond bij het verspringen weinig tegenstand. Zij liet met een sprong van 6.19 m al haar concurrenten ver achter zich. De Russin Nadezha Kostygina kwam met 5.93 m op de tweede plaats. Voor de tweede Neder landse overwinning zorgde Lia Louer-Hin ten. Zij won de 300 m gemakkelijk in 40.2 sec. Larisa Domnina eiste weer de tweede plaats voor zich op, ditmaal met een tijd van 41.7 sec. BOKSEN. De Amerikaanse bokser Bar ney Ross, oudwereldkampioen in het wel tergewicht, is woensdag in Chicago op 57-jarige leeftijd overleden. BASKETBAL. Het Bulgaarse Akade mika Sofia heeft zich woensdagavond ge plaatst voor de finale van het toernooi om de Europese basketbal-beker voor da mesteams. De Bulgaarse dames wonnen in Leipzig de tweede wedstrijd tegen het Oostduitse Wissenschaft Leipzig met 81 60. De eerste wedstrijd had Akademika met 70-50 gewonnen. De Nederlandse hockeyploeg is vandaag vertrokken voor een tour nee van achttien dagen door India en Pakistan. De ploeg zal twaalf wedstrijden spelen. Drie officiële interlands tegen Pakistan en twee tegen India, alsmede zeven wed strijden tegen regionale teams. Deze veis is z'n geld waard nu we de beste sparringpartners ter wereld tegenover ons krijgen. Vooral met de Olympische Spelen van Mexico m het verschiet en als tussenstation de voor-Olympische Spelen in oktober m Londen. Maar nog afgezien van de zware wedstrijden zal dit voor de jongens een reis zijn waar ze hard van worden. De levensomstandigheden, wat be treft klimaat, voedsel en hygiëne zijn zo versdiillend, dat ook in dat opzicht veel van de 'spelers zal worden gevergd. En dan heb ik nog niet eens ge sproken over de verre en vermoeiende reizen, die veelal per nachttrein zullen moeten worden gemaakt. Wc zullen ook niet veel tijd hebben voor acclimatiseren, want zondag 22 januari moeten we reeds de eerste interland tegen India spelen en de tweede op woensdag 25 januari. Van die eerste twee wedstrijden stel ik me dan ook niet erg veel voor", zegt coach Bromberg over de tournee van de Nederlandse hockeyformatie. Op het ogenblik is het de beste tijd van het jaar om naar India en Pa kistan te gaan. 's Nachts zo'n tien graden en overdag ongeveer dertig, maar de lucht is kurkdroog en dus is het een heerlijke temperatuur. Acht van de zestien spelers, die de reis zullen meemaken kennen beide landen uit eigen ervaring. Fokker, Terlingen, Van Vroonhoven en Van 't Hooft maakten de trip in 1962 mee. Boks, Zweerts, De Keyzer en Elffers behoorden tot de spe lers die op terugreis van Tokio in India speelden. „Het was een hele toer alle jongens vrij te maken voor deze reis. Tien van de zestien zijn student, die met tentamens en examens zitten, de zes anderen hebben een baan. Die 'laatsten zullen een gedeelte van hun vakantie moeten opofferen. Ik trouwens ook en dan komt straks nog een week Londen, zodat van velen de hele vakantie opgaat aan hockey. Logisch dat mijn vrouw het niet zo leuk vindt", overpeinst Bromberg. „Daarom kan ik dit werk ook niet m'n hele leven blijven doen. In 1961 ben ik begonnen, Mexico zal het sluitstuk moeten worden. En het zijn niet alleen de reizen die veel tijd vergen, maar ook de vele maanden training. Ieder weekeinde ben je weg, dan nog de nodiga besprekingen en vergaderingen en daarnaast je gewone werk. Dat zal stra.ks wel een betaalde kracht moeten worden, doch krijg er maar eens iemand voor, die precies de mentaliteit aanvoelt, geaccepteerd wordt en ook het juiste overwicht meebrengt". De kansen voor Mexico: „Als we deze ploeg bij elkaar kunnen houden hebben we een goede ploeg voor de Spelen. Vorig jaar bij het grote toernooi in Hamburg heeft ons team de vuurdoop met glans doorstaan. We werden tweede achter India en we versloegen zowel Pakistan als India". Bromberg denkt nog even terug aan de tijd, dat hij zelf op topniveau speel de. „Ik ben nu zo'n tien jaar geleden met spelen gestopt ev sindsdien is het hockey ontzaglijk veranderd. In mijn tijd werd er nauwelijks aan conditie training gedaan. Je was toch geen atleet, aldus was toen de opvatting. En het hoefde ook niet, want de andere landen deden er ook niet aan, met uit zondering van India en Pakistan. Het spel is intussen veel en veel sneller geworden. Zo snel, dat de techniek met de snelheid zelfs geen gelijke tred heeft kunnen houden. Daardoor heeft hockey als kijkspel veel van zijn aan trekkelijkheid verloren. Je hebt op het ogenblik een veel bredere wereldtop dan bijvoorbeeld bij voetbal. Tijdens de Spelen in 1956 in Melbourne is dat al begonnen. Australië, Spanje en Kenya kwamen toen naar voren. In Tokio kwamen daar de Oostduitsers en de Japanners bij. Hockey is veranderd, maar de spelregels zijn nog steeds niet aangepast en dat zal hoognodig moe ten gebeuren. Om een paar voorbeelden te geven: het inrollen zal inslaan moeten worden, de sticksregel is een paskwil, het offside is verouderd waar door het verdedigen veel makkelijker is dan het aanvallen. Alle plakken in Tokio werden gewonnen door straf corners" Wat de reis naar India en Pakistan betreft heeft Bromberg nog één grote zorg: hoe zullen we de jongens gezond houden. Elk drinkwater in die landen is onbetrouwbaar. Je moet zelfs je tanden poetsen met behulp van een flesje mineraalwater, maar ook elk voedsel kan voor ons maag- en ingewandstoornissen veroorzaken. We hebben door de vorige trips wel veel ervaring opgedaan, maar troubles op dat gebied zijn bijna niet te vermijden. Ook wat dat betreft zal het een uitstekende voorbereiding zijn voor Mexico, want ook daar geloof ik krijgen we meer te stellen met hygiëne en voeding dan met de hoogte". (Var, onze sportredactie) De kennismaking met de nieuwe Ken- nemer sporthal in Haarlem, die zaterdag officieel geopend wordt, is de beoefenaars van de diverse zaalsporten goed bevallen. De vertegenwoordigers van de diverse sportbonden, die wij naar hun ervaringen in deze gloednieuwe sportaccommodatie vroegen, waren allen van mening dat Haarlem hun sport met de bouw van de Kennemer sporthal een uitstekende dienst had bewezen. Natuurlijk was er ook wel kritiek, maar die was uitsluitend gericht op ondergeschikte punten. Gezien de sa menwerking tussen de gemeente en de vertegenwoordigers van de zaalsporten zullen deze kinderziekten zoals de ver tegenwoordigers van de bonden deze klei ne gebreken noemden zeker verholpen kunnen worden. De handballers zijn gewend aan de ta melijk kleine sporthal in Heemskerk. In de Kennemer sporthal waar meer velden uitgezet kunnen worden misten de hand ballers het maatgevoel omdat het veld kleiner leek dan zij gewend waren. De basketballers hadden met dezelfde aanpassingmoeilijkheden te kampen. „Daar komt bij", verklaarde de heer De Zwaan van het bestuur van het dis trict Haarlem van de Basketbalbond, „dat wij in het Krelagehuis gewend waren dat het publiek dicht om het veld stond. Zo lang er in de Kennemer sporthal nog geen permanente tribune staat zit het publiek ver van het speelveld vandaan. Ik ben benieuwd hoe de spelers op dit gemis aan sfeer zullen reageren. Maar ook dat zal wel wennen." Het is overi gens niet zo dat de basketballers nu uit het Krelagehuis zullen verdwijnen. Voor al de juniorenteams zullen van het Kre lagehuis voor hun competitiewedstrijden op zaterdagmiddag nog druk gebruik moeten maken. De heer De Zwaan vond de plaats van gens de heer Scholier toch te vermijden geweest als de gemeente bij de inrichting de sportverenigingen meer om advies had gevraagd. De vloer noemde de heer Schol ier voor volleybal bij voorbeeld niet ideaal. Ook de akoestiek had hij graag wat beter verzorgd gezien, maar voor de rest hadden toch ook de volleyballers geen noemenswaardige klachten. De heer Vrielink van het Handbalver- bond merkte over de vloer op dat deze nadat er slechts enkele weken op was de nieuwe sporthal wel gelukkig geko zen. „In deze volkrijke buurt zullen veel mensen voor de zaalsporten gewonnen worden". Ook over de verdere facilitei ten zoals de kleedruimten, de douches, de verlichting en de vloer al moet die dan nog een beetje ingespeeld worden, hebben de basketballers niets dan lof. De voorzitter van het district Haarlem vande volleybalbond, de heer Scholier had behoudens enkele kleine opmerkin gen ook veel goede woorden over voor de nieuwe Haarlemse zaalsportaccömmo- datie. Deze schoonheidsfoutjes waren vol gespeeld barsten en scheurtjes begon te vertonen. „Maar", zo voegde hij eraan toe, „daar hebbende handballers bij het spelen geen last van. Dat is meer een zaak die de gemeente met de aannemer uit moet vechten". De heer Vrielink vond de klacht die wij ook van de basketbal lers en volleyballers hoorden, dat er in de hoek van de zaal waar zich het res taurant bevindt daar ligt ook het hoofd-basketbalveld vaak een door dringende baklucht hangt, afkomstig van de croquetten die daar gebakken worden, niet zo ernstig. Dit kleine ongerief nam hij graag op de koop toe, omdat het res taurant een belangrijke functie vervult in de band tussen de verenigingsleden onderling. Na een wedstrijd kan men nu nog wat napraten en een verfrissing ge bruiken, wat in het Krelagehuis nu een maal niet mogelijk was. Ook de tennissers bij monde van de heer Abma onderstreepten het belang van het restaurant. Een verfrissing na of tij dens de wedstrijd is overigens geen over bodige luxe. Er hangt in de sporthal een zeer droge atmosfeer. Wellicht dat door een verbetering van de ventilatie ook dat euvel verholpen kan worden. De beoefenaars van microkorfbal heb ben van de sporthal nog geen druk ge bruik gemaakt. Slechts de selectie voor het Nederlands microkorfbal-achttal heeft er de afgelopen week een trainingsbij eenkomst gehouden. De heer Arends, lid van de keuzecommissie, die bij deze trai ning aanwezig was, verklaarde teleurge steld te zijn dat er in de Kennemer sport hal geen houten vloer was aangebracht. Hij vroeg zich af wat er van deze vloer die na enkele weken al scheurtjes ver toont zal overblijven als de voorjaars- 1 beurs er drie weken lang gehuisvest is. (Van onze sportredactie) Van 30 maart tot en met 1 april wordt in de Haarlemse sporthal een voorronde verwerkt van het toernooi om het West europese volleybalkampioenschap. In Haarlem komen de ploegen van Italië, Frankrijk, Luxemburg en het Nederlands militair team in actie. In Leeuwarden spelen terzelfdertijd Ne derland, West-Duitsland, Finland en En geland. In Tilburg komen België, Israël, Zwitserland en Zweden tegen elkaar uit. Op 3, 4 en 5 april volgen de wedstrijden voor de finale- en de verliezerspoule. De ze ontmoetingen worden elke dag in drie plaatsen gespeeld, op 3 april in Alkmaar, Groningen en Heerlen, op 4 april in Oss, Heerenveen en Almelo en op 5 april in Roermond, Terborg en Amsterdam. Op 6 april volgt in Amersfoort de sluitingsce remonie. Het toernooi om het Westeuro pese kampioenschap werd voor het eerst in '62 in Parijs gehouden. Nederland toonde zich de sterkste, evenals in '63 (Florence) en '64 (Hengelo). In 1965, toen de Nederlandse ploeg niet deelnam, werd Frankrijk winnaar, doch het jaar daarop eiste Nederland in Gent weer de eerste plaats op.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 17