Minister Diepenhorst weigert uitstel voor Mammoetwet Omroepwet door de Kamer aanvaard Agenda voor Haarlem en de IJmond Sex is overal en bondig VVD en CHU in de oppositie Massaal transport voor L. Smit Volkskatechismus Raadsel om dood van vrouw Onderhandeling over Northrop-jagers i Vlaardingen door hevige stank geplaagd Rijdend reisbureau Levenslang tegen Petras Dominas geëist Geen verblijf voor koninklijke familie in Spanje Werkgelegenheid voor CHU centraal Tamelijk zacht DONDERDAG 19 JANUARI 1967 2 Wetenschappelijk onderzoek naar verkiezingen dagravit Jan 77 schepen Nieuwe Brussefilm: li Weekblad veroordeeld na publicatie Ned. Antillen Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Kerkelijk nieuws RVD zegt: WERKRAPPORTEN s (Van onze parlementaire redactie) DEN' HAAG De minister van Onder wijs, prof. Diepenhorst, heeft gisteravond op de Tweede Kamer een beroep gedaan de invoering van de mammoetwet, die op 1 augustus 1968 van kracht moet worden, niet te vertragen. De minister verde digde in de Kamer de overgangswet, die de inpassing regelt van de huidige school typen in het nieuwe onderwijsstelsel. Hij noemde uitstel van deze wet niet verant woord, omdat er op het gebied van de onderwijsvernieuwing al zo veel in gang is gezet. Prof. Diepenhorst verweerde zich in een welsprekend betoog tegen de pogingen van liberale en cbristelijk-historische zij de om de invoering van de mammoetwet vanwege de financiële consequenties uit gesteld te krijgen. Hij kon echter niet verhinderen dat de V.V.D. prof. Zijlstra in diens hoedanigheid van minister van Financiën naar de Kamer liet halen om aan de debatten deel te nemen. De premier zou vandaag bij de voort gezette behandeling van de overgangswet aanwezig zijn op voorstel van mevrouw Van SomerenDowner (V.V.D.). Me vrouw van Someren. diü zich gisteren uiterst critisch opstelde, wilde ophelde ring over de financiële consequenties. Zij vond invoering van de mammoetwet in strijd met de economische prognoses, die De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek (Z.W.O.) heeft aan de afdeling politi cologie van het sociaalwetenschap pelijk instituut der Vrije Universi teit te Amsterdam een subsidie ver leend voor het instellen van een wetenschappeljj k verkiezingsonder- zoek. Dit onderzoek wordt verricht onder leiding van prof. dr. G. Kuy- pers, hoofd van de politicologie-af- deling. De dagelijkse leiding is in handen van dr. A. Hoogerwerf, we tenschappelijk hoofdambtenaar. Met het onderzoek, het eerste van deze aard en omvang in ons land, wordt beoogd een nader licht te werpen op de voorstellingen en be weegredenen die de Nederlandse kiezers mede hun stem doen bepa len. Het onderzoek wordt in de eer ste weken na de komende verkiezin gen ingesteld door middel van een landelijke enquête onder enkele dui zenden kièzers. De voorbereidingen hebben vele maanden gevergd. Dr. Hoogerwerf heeft o.a. in de Verenigde Staten een studie gemaakt van de daar thans gebruikte methoden en toegepaste technieken. Met de verwerking van de verkregen gegevens en de over zichtelijke bundeling daarvan in een eindrapport zijn enige jaren ge moeid. Een deel van de belangrijk ste resultaten hoopt men evenwel reeds binnen enkele maanden na de verkiezingen te publiceren. ADVERTENTIE WEER STAND •it®';:-, Griep en verkoudheid liggen op de loer. Zorg er voor dat ze niet bij binnenkomen. Wapen uw gezin met Dagravit Totaal 15. Elke dag 1 dragee is genoeg. Daar zitten alle broodnodige vitaminen en minera len in: 15 stuks. Vandaar de naam: prof. Zijlstra voor 1968 heeft ontwikkeld en Xverd in da' opzicht gesteund door de christelijk-historische afgevaardigde dr. Schuring. Beide woordvoerders meenden boven dien dat de getemporiseerde invoering van de mammoetwet de onderwijsver nieuwing in wezen in het gedrang brengt. De overige 'fracties vonden de tijd ech ter rijp om met de uitvoering van de mammoetwet een begin te maken. Minister Diepenhorst bestreed, dat hij de kosten van de mammoetwet, die op 219 miljoen gulden worden berekend, te laag had geschat. Hij voerde aan dat ook zonder de mammoetwet de kosten voor het onderwijs sterk zouden oplopen. Staatssecretaris Grosheide verklaarde dat de invoeringskosten voor 1968 tussen de 20 en 50 miljoen liggen. Hij kondigde een investeringsplafond aan, waarvan het vol gende kabinet eveneens de hoogte moet vaststellen. De bewindsman zei dat er verspreid in het land al meer dan honderd experimen ten aan de gang zijn. Op een aantal (Van onze correspondent) ROTTERDAM Binnen zes weken moet L. Smit en Co's internationale sleepdienst een gigantisch transport van schepen tussen Frankrijk en Engeland hebben voltooid. Het betreft het verslepen van niet minder dan 77 vaartuigen, toe behorende aan het leger van de Verenig de Staten, naar Southampton. Dit transport zal in 43 sleepreizen moe ten worden uitgevoerd vóór 1 maart. De zer dagen is het contract voor dit tran sport gesloten tussen Smit en de Military Sea Transportation Service, een onder deel van de U.S.-Army. Dit terugtrekken van een zo groot aan tal vaartuigen houdt verband met de maatregelen, die generaal Be Gauile heeft genomen ten opzichte van vreemde troepen op het Franse grondgebied, die onder Frans bevel zouden moeten komen, een eis, die de Verenigde Staten indertijd hebben verworpen. De 77 vaartuigen zijn sinds jaren ge stationeerd in de Franse havens Saint-Na- zaire, La Pallice en Rochefort. Deze klei ne vloot bestaat uit bakken, sleepboten, drijvende werkplaatsen, bakken voor dro ge lading, tankbakken en drijvende kra nen. Al deze schepen zullen voorlopig in Southampton worden bijeengebracht. In april zal een populaire versie van de nieuwe katechismus voor volwassenen 'verschijnen bij de Maastrichtse uitgeve rij Schenk n.v. De schrijver is de pastoor- auteur J. Brouwers uit Bemelen in Lim burg. In tegenstelling tot de officiële „Nieu we katechismus" is deze populaire versie beknopter, eenvoudiger van taal en bo vendien voorzichtiger in de formuleringen bij kwesties als de maagdelijke geboorte van Christus en het bestaan der engelen, aldus een bericht van het KNP. Pastoor Brouwers is van mening, dat de grote massa van de gelovigen de nieu we katechismus te moeilijk vindt en be hoefte heeft aan iets eenvoudigers. Bo vendien vindt hij, dat veel katholieken nog niet rijp zijn voor de opvattingen zo als die in de nieuwe katechismus vertolkt zijn. „Ik ga niet verder dan het tweede Vatikaanse concilie", zegt hij. De eerste uitgave van zijn gepopulari seerde katechismus verschijnt in een op lage van 15.000 exemplaren. De bisschop pelijke goedkeuring verwacht.hij over en kele dagen. scholen zijn de eerste examens al in zicht en het is zaak de diploma's ook maat schappelijk bruikbaar te maken. Prof. Diepenhorst zag in de mammoet wet. met zijn brugklassen en gerichte op leidingen, mogelijkheden om de aan spraak van de jeugd op betere levens kansen te honoreren. (Van onze correspondent) NIJMEGEN Wat heeft zich afge speeld tijdens het echtelijke drama, dat zondagavond een 26-jarige vrouw het le ven heeft gekost? Werd zij door haar man, een even oude plaatwerker van wie ze al geruime tijd gescheiden leefde, uit het raam op de eerste verdieping van haar woning aan de Nieuwe Marktstraat geduwd of is de jonge vrouw uit eigen beweging naar de vier meter lager gele gen straat gesprongen? De 'Nijmeegse politie zoekt nog steeds koortsachtig naar het antwoord op deze vragen. De plaatwerker, die onmiddellijk na het drama werd gearresteerd, wordt nog voorlopig vastgehouden in het huis van bewaring in Arnhem, dit in het be lang van het politionele onderzoek. Hangende het overleg tussen Neder landse deskundigen van de Koninklijke Luchtmacht en van het ministerie van Economische Zaken met representanten van het Canadese departement van defen- sieproduktie en van de Canadair-vliegtui- genfabriek over mogelijkheden van de bouw van voor Nederland bestemde Northrop-straaljagers in Canada, is thans een commissie van Canadese experts in ons land. Zij onderzoekt in hoeverre de Neder landse industrie kan worden ingeschakeld bij de produktie van voor Nederland be stemde F-5-vliegtuigen op de produktie- lijn van de voor de Canadese luchtmacht bij Canadair m licentie in aanbouw zijnde Northrop CF-5-toestellen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De nationale federa- voor de geestelijke volksgezondheid heeft in samenwerking met de ministeries van Defensie en Sociale Zaken en Volksgezond heid Kees Brusse een drie kwartier lan ge film „Sex is overal" laten vervaardi gen. De film is bedoeld om als hulpmiddel te dienen bij de vorming op sexueel ge bied van de oudere jeugd. Zij zal alleen in besloten kring vertoond worden, waar na naar aanleiding yan de film gedis cussieerd kan worden. De sexualiteit wordt in de film speels en met grapjes behandeld aan de hand van gesprekken, zoals in „Mensen van morgen". Een en ander wordt gelardeerd met onder meer dansen van Helen Leclerq en haar beat- girls. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De omroepwet is met 91 tegen 38 stemmen door de Tweede Ka mer aangenomen. Voor het ontwerp stemden de fracties van de KVP, de AR, de P.v.d.A. en drie leden van de CHU. De tegenstemmen waren afkomstig van de PSP, de CPN, de VVD, de SGP, het Vlaardingen is gistermiddag getroffen door een vreselijke stank, welke voor verscheidene mensen zo ondraaglijk werd, dat zij onwel werden. Vele meldingen kwamen zowel bij GGD als bij de politie binnen. De stank schijnt te worden veroorzaakt door de fabriek van chemische produk- ten aan de Vondelingeplaat, waar men bezig is THT (Tetra Hydro Thefeen) te fabriceren, welke stof nodig is voor het odoriseren van aardgas. Er schijnt een verstopping in de buizen gekomen te zijn, zodat deze stof kon ontsnappen. De mist en de lage lucht waren er oorzaak van dat deze stoffen naar Vlaardingen waai den. Onmiddellijk is met de fabricage gestopt. Men zal hier voorlopig niet mee doorgaan. De stof is niet schadelijk voor de gezondheid. Een van de laatste snufjes ten dien ste van de mensendie nu reeds concrete vakantieplannen maken, is dit rijdende reisbureau, dat maan dag in Utrecht zal starten. Alle boe kingen worden vanuit de wagen direct per mobilofoon verwerkt. In Willemstad (Curacao) heeft mr. A. J. B Verheijen vonnis gewezen in de zaak, die de Antilliaanse minister van Justitie, R. J. Isa, had aangespannen tegen de uit geefster van Panorama. De minis ter achtte enkele passages in een in maart vorig jaar gepubliceerd artikel over de Ne derlandse Antillen beledigend. De uitgeversmaatschappij werd veroor deeld tot een schadevergoeding van 1.500 Antilliaanse guldens met een rente van 35 percent over dat bedrag vanaf 2 april 1966 tot de dag van voldoening. Voorts moet de uitgeverij de kosten van het geding beta- GPV, de Boerenpartij, de ex-boer P Voogd, de KVP-er Moorman en negen le den van de CHU. Het omstreden artikel over het auteurs recht voor de programmabladen van de omroepverenigingen kreeg een meerder heid van 73 tegen 56 stemmen. Voor het artikel stemden de AR en de meerder heid van de fracties van de KVP, de Pv.d.A. en de CHU. Ertegen stemden de VVD, de CPN, de PSP, de SGP, het GPV, de Boerenpartij, 17 KVP-ers, drie P.v.d.A.- leden, negen christelijk-historische en ex boer Voogd. Tevoren had de Kamer een liberale mo tie met 88 tegen 39 stemmen verworpen gericht tegen het wetsartikel, waarin wordt bepaald dat de programma-bladen niet het karakter mogen krijgen van een familieblad. De door AR en P.v.d.A. voor gestelde motie, waarin wordt voorgesteld de radio-reclame in blokken uit te zenden, werd ingetrokken, omdat de minister naar de mening van de indieners voldoen de toezeggingen had gedaan. De liberale motie, waarin de regering wordt gevraagd Teleae een eigen zendver gunning te geven werd verworpen met al leen de VVD en de Boeren voor. Het amendement-Voogd over de preven tieve controle op films, die voor de TV worden vertoond, werd verworpen met 53 tegen 76 stemmen. De meeste fracties stemden verdeeld. De situatie blijft zoals zij is: films die zijn afgekeurd voor ver toning in de bioscopen mogen ook niet via de televisie worden vertoond. Het amendement-Schakel, waarin wordt voorgesteld het gezamenlijk programma in de radio te brengen op minimaal vijf tien percent van de totale zendtijd werd aangenomen met de stemmen van de VVD, de PSP, de CPN, de Boeren, de SGP en een stem van de CHU tegen. De kerken zullen geen adviserende stem krijgen in het bestuur van de Nederlandse Omroep-Stichting, evenmin als de genoot schappen op geestelijke grondslag. Het amendement van dè heer Kikkert, waarin dat werd voorgesteld, kreeg alleen de steun van de CHU en van de ex-boer Voogd. De officier van justitie te Dortmund heeft levenslange tuchthuisstraf geëist te gen de 36-jarige Petras Dominas, een uit Litauen afkomstige statenloze, die als bendeleider wordt beschuldigd van dief stallen en roofovervallen in West-Duits- land en Nederland. Tegen de voormalige advocate Marian ne Kreuzer werd zes jaar en zes maanden tuchthuisstraf geëist, tegen Helmut Balk veertien jaar- tuchthuis, tegen diens broer Gerhard Balk vier jaar en zes maan den tuchthuis, tegen Harry Balk twee jaar gevangenisstraf en twee jaar verlies van rijbewijs, tegen Paul Cichetzky vijf jaar en twee maanden tuchthuis, tegen Lucie Balk een jaar en tien maanden en tegen Betty Russ twee jaar gevangenis straf. De officier vroeg vrijspraak voor één der beklaagden, Wilhelm Kremerskothen, die aanstichter zou zijn geweest van de moord op de caféhouder Albrecht Hoeh- man en diens zuster Lina. V s Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Charles de Wolff. Vrijdag, 20 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist Herman Krebbers (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „De adelaar van het eskader", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „I Tabu"/l8 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zeventien", 18 j. Luxor, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 u.: „...en Margriet is de bruid", a.l. 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", 18 j. Minerva, 20 uur: „Spion aan de muur", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Murita, de zwarte wreker", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik een vrouw" 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 22 uur. Op zondag van 13 tot 22 uur. Tot 29 januari. Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy, (KL Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum, vrijdag 20 u.: lezing voor de Volksuniversiteit door Godfried Bomans: „Het Nieuwe Sprookjesboek". Poppentheater Merljjn, zaterdag 14.30 u.: „Het Torenhaantje". DONDERDAG 19 JANUARI City, 20 u.: „De man met de wassen beelden". VRIJDAG 20 JANUARI City, 20 u.: „De bezeten jacht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 19 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Boeing Boeing". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". VRIJDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Boeing Boeing". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 20 u.: „De rode baret". DONDERDAG 19 JANUARI Jansheeren: 20.00 uur jongerenavond van KCS en 't Nut. Optreden orkest „Guyana"; klankbeeld met dia's over „De droom van Martin Luther King". Gebouw Wit-Gelt Kruis: EHBO-cursu§ St. Christoforus. VRIJDAG 20 JANUARI Jansheeren: 20.00 uur bijeenkomst KAV. Zuster Faustina spreekt over het sociaal werk in de Jordaan. Café Nijman: 19.30 uur ruilavond post zegelver. „Heemskerk". Zaal Plesmanweg: 20.00 uur filmdiscus sie-avond Ned. Vei. voor Sexuele Her vorming. Vertoond wordt de film „Inge". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Brakel J. Catsburg te Op- heusden. Bedankt voor Surhuisterveen A. de Kleine te Nijemirdum voor de benoe ming als leraar godsdienstonderwijs aan het Chr. Lyceum te Ede ds. P. P. J. Mon ster te Barneveld. Geref. Kerken Beroepen te Bolsward dr. M. Feitsma te Emmen. Aangenomen naar Haren (Gr.) (derde pred.pl.) J. Niemantsverdriet te R'dam- Lombardijen. Geref. Gemeenten Beroepen te Den Haag-Zuid L. Huisman te Vlaardingen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Renkum (vac. J. C. Hunnik) Ph. J. Stoutjesdijk te Hellendoorn. Generaals op bezoek. De opperbevelheb ber van de NAVO, generaal Lemnitzer heeft een bezoek gebracht aan het Afcent-hoofdkwartier in Brunssum. In zijn gezelschap was onder meer gene raal J. A. von Kielmannsegg, opperbe velhebber van de geallieerde strijd krachten in Midden-Europa. Een kampeercarnet. Van 1 maart af zullen de Fédération Internationale de Camping et de „Caravanning" en de „Alliance Internationale de Tourisme" en de Fédération Internationale de 1'Automobile" anderzijds samen één in ternationaal kampeercarnet uitgeven. Ontslag. Aan mr. D. J. Roos is op eigen verzoek eervol ontslag verleend uit het ambt van notaris te Alkmaar. Veroordeeld. Een 22-jarige Nederlandse student uit Utrecht is woensdag in Is- tanboel veroordeeld tot een gevangenis straf van 2Va jaar wegens het roken van hashish. Hij heeft het recht in hoger be roep te gaan en is daarom voorwaarde lijk vrijgelaten. In verband met berichten uit Spanje over de aankoop van een landgoed door de koninklijke familie heeft de rijksvoor lichtingsdienst meegedeeld, dat de konink lijke familie geen voornemens heeft enig landgoed of grond in Spanje aan te kopen en evenmin voornemens is het zomerver blijf in Porte Ercole in Italië op te geven, len. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De lijsttrekker van de Christelijk-Historische Unie bij de komen de Tweede-Kamerverkiezingen, mr. Beernink, heeft in de politieke televisie- uitzending van zijn partij verklaard dat de C.H.U. na de verkiezingen alleen aan een kabinet zal deelnemen als de werk gelegenheid centraal wordt gesteld in het programma van dit kabinet. De tweede voorzitter van de C.H.U.de heer Van Mastrigt, noemde het percenta ge van acht a twaalf percent werklozen in sommige gebieden van ons land on aanvaardbaar. Hij vroeg zich af of de maatregelen die het kabinet-Zijlstra ter bestrijding van de werkloosheid heeft ge nomen voldoende zijn. Volgens hem moet de overheid financiële middelen stellen voor de projecten die reeds zijn voorbe reid. Het KNMI deelt mede: Het komende etmaal zal het tamelijk zacht weer zijn. Dit hangt samen met zuidelijke tot zuidwestelijke winden, dis waaien tussen een hogedrukgebied in Oost-Europa en een lagedrukgebied ten westen van Ierland. Een bij de depressie behorende frontale storing komt dicht in de buurt van ons land te liggen, zodat er plaatselijk enige regen kan vallen. De zachte lucht is ook tot Scandinavië r i Finland doorgedrongen, waar de tem peraturen om het vriespunt zijn. Strenge vorst heerst in West-Rusland en op de Balkan. Maximum- en minimum M a a e temperaturen X binnen- en buitenland *'C E V ES Den Helder geh. bew. z 5 5 Ypenburg licht bew. z 5 5 Vlissingen onbewolkt z 5 5 Eelde geh. bew. z 4 4 De Bilt geh. bew. zzo 5 5 Twente geh. bew. z 5 4 Eindhoven half bew. zzo 6 5 Z.-Limburg half bew. zzw 6 4 Helsinki geh. bew. zw 1 -2 Stockholm sneeuw zw 1 0 Oslo geh bew. windst. 3 2 Kopenhagen mist zzw 2 1 Aberdeen regen O 8 0 Londen regen z 10 7 Amsterdam geh bew. z 6 5 Brussel onbewolkt zzo 5 4 Luxemburg onbewolkt ZO 2 -1 Parijs zw. bew. zzo 6 2 Bordeaux zw. bew. zo 9 3 Grenoble onbewolkt windst. 7 -3 Nice regen n 13 6 Berlijn zw. bew. z 3 1 Frankfort mist windst. 3 -3 München geh. bew. ozo. 2 -3 Zurich mist windst. 1 -2 Genève mist wzw -1 -2 Locarno geh. bew. windst. 5 -1 Wenen onbewolkt zo 0 -6 Innsbruck zw. bew. windst. 3 -3 Athene licht bew. nno 6 1 Rome geh. bew. O 6 4 Barcelona licht bew. n 12 1 Madrid mist windst. 4 1 Mallorca zw. bew. windst. 14 3 Lissabon regen wnw 14 11 Vrijdag 20 januari Zon op 8.37 uur; onder 17.05 uur. Maan op 12.10 uur; onder 2.53 uur. Maanstanden Volle maan 26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJniuiden Donderdag 19 januari Hoog water 9.19 uur en 21.47 uur. Laag water 4.47 uur en 17.15 uur. Vrijdag 20 januari Hoog water 10.14 uur en 22.51 uur. Laag water 5.39 uur en 18.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2