Ontvangst deputaties in „Huize Waterland" Verenigingsnieuws uit tie iJmond OCCASION- SHOW ZENTVELD en Van BREEMEN Hornman vertelde over de „Groene hel" in Z.-Amerika Nieuwe industriepredikant voor de IJmond N.Ph.O.-concert in Beverwijk met solist Herman Krebbers Uitkeringen Anjerfonds in Velseti I»* Damclub KNC uit degradatiezone V.V. IJmuiden viert feest Voor 't Nut in Velsen Half miljoenste bezoeker in het Sportfondsenbad Njord diende VZV nederlaag toe Monteur overleden na ongeval in Velsen In de vishal en op zee Havenberichten RAIFFEISENBANK DONDERDAG 19 JANUARI 196 7 5 verzekeren doen Wij ook! Dat is het voordeel van een spaarbank die alle bankzaken doet. U kunt met al uw financiële za ken bij ons terecht. Oók op assurantiegebied. Wij gaan dan, samen met u, eens scherp calculeren. Wèt is het voordeligst voor u? Wij kunnen u deskundig adviseren. V elsen-IJ muiden Mevrouw S. C. Dijkstra - van Reddingsbrigade - gecremeerd In Beverwijk RENAULT Major 1965 SIMCA 1090 GLS 1965 Opel Caravan1962 OPEL Rekord 1700 met 4 - bak 1964 OPEL Rekord 1700 Saxomat1961 FORD TAUNUS 17 M 1961 Volkswagens 1200 Luxe 1964 RENAULT Dauphine 1965 AUSTIN Seven 1965 D.K.W. F 121964 nog vele occasions 3 maanden garantie financiering. ANWB - keuring toegestaan WIJK AAN ZEEËRWEG Austin-Dealer 194 - IJMUIDEN - TEL. 2181 P. Zwaanswijk Afgevaardigden van een zevental culturele verenigingen uit de ge meente Velsen zijn woensdagavond in „Huize Waterland" ontvangen om te vernemen met welke bedragen het Anjerfonds hun aanvragen heeft gehonoreerd. Baron F. C. H. van Tuyll van Serooskerken deed als voorzitter van het plaatselijk Anjerdag Comité mededeling van de beschikkingen. NV8S '- ADVERTENTIE Omringd door een cultuurbezit van eeu wen hebben afgevaardigden van een ze vental Velsense verenigingen en organisa ties op cultureel gebied woensdagavond in Huize Waterland" uitkeringen uit het Anjerfonds ontvangen tot een totaal be drag van 4.315. De voorzitter van het Anjerfonds Comité Velsen, baron F. C. H. M. van Tuyll van Serooskerken, reikte namens het Anjerfonds Noord-Holland te zijnen huize de beschikkingen uit. Begun stigd werden de volgende verenigingen. Santpoorts Hervormd Koor 125 voor niet gedekte kosten op de aanschaf van een piano; Drumband „Voorwaarts" 300 voor de aankoop van bazuinen; Christelijke oratoriumvereniging „Looft den Heer" 450 voor revisie van het am fitheater; R.K. Zeeverkennersgroep 500 voor de aanschaf van een lelievlet; Nederlandse Padvindersgroep „De IJ- mondtrekkers" 500 voor de aankoop van tenten; Stichting Muziekschool Velsen 750 voor de aankoop van een orgel; Kerkvoogden Goede Herder Kerk 750 voor de inrichting van het jeugdgebouw; Stichting Buurthuiswerk Velsen-Noord 1000 voor het aanschaffen van een ge luidsinstallatie Alleen de kerkvoorgden van de Goede Herder Kerk waren woensdagavond niet vertegenwoordigd De luister van „Huize Waterland" bood een zeer passende entourage voor de uit reiking der beschikkingen van het Anjer fonds aan de deputaties van de verenigin gen die elk op hun wijze bijdragen tot het instandkomen en het stimuleren van het culturele leven in de gemeente Velsen. Baron Van Tuyll van Serooskerken schetste in zijn inleidende toespraak de historie en de betekenis van het Anjer fonds, gesticht onder het motto „Tua res Agitur". „Het gaat om uw zaak". De voorzitter van het plaatselijk Anjerdag Comité stelde met nadruk vast, dat de collecten ten bate van het Anjerfonds, dankzij vooral de bereidwilligheid en de activiteit van de collectanten, in de ge meente Velsen steeds goede opbrengsten hebben, maar dat Velsen ook een groot aandeel heeft in de uitkeringen. Van 1946 tot en met 1966 werd in totaal 66-28 spaarbank en alle bankzaken Beverwijk: Groenelaan 52 Pres. Kennedyplein 4 Heemskerk: Raadhuisplein 6 IJmuiden: Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 DONDERDAG 19 JANUARI Röntgenologisch borstonderzoek, Sant poort-Noord. Kerkerinklaan-Lazarus Mul- lerlaan 18-18 45 uur; Curacaostraat-Aru- bastraat 19.15-20.15 uur. Oecumenische (.esprekskring, Gymna sium Paulinum, Wolff en Dekenlaan 1 Driehuis, 20 u.: „De noodzaak van en de roeping tot eenheid'Rome Reformatie Filiaal Gem. bibliotheek en r.-k. biblio theek Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19 21.15 uur. VRIJDAG 20 JANUARI Röntgenologisch borstonderzoek, Sant poort-Noord: 9.30-12 uur en 13.30-16.30 u, Gymnasium Paulinum, Driehuis, 19.30 u.: Gespreksavond Politiek Jongeren Con tact Velsen over „Oorlog en vrede". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt laan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Debat K.V.P (drs. Aarden) P.v.d.A. (dr. Tans). Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 14.30-17.30 en 19-21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. biblio theek in Santpoort-Nrd., gebouw „Spaarn berg", Wüstelaan 79: 19-21.30 uur; r.-k openbare leeszaal en bibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden: 14.30-17.30 en 19 21 uur; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert straat 13: 14-17 en 19-21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost. is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. in de gemeente Velsen 35.699,58 bijeen gebracht. Hiervan is 15.215 aan plaatse lijke verenigingen uitgekeerd; dat is ruim tweeënveertig percent. Baron Van Tuyll van Serooskerken leg de verband tussen de gunstige opbreng sten en de grote uitkeringen en hij deed een beroep op de aanwezige deputaties, in 1967 veel collectanten te requireren, opdat ook in de toekomst vele plaatselijke verenigingen kunnen worden begunstigd De woordvoerder zei er grote waarde aan te hechten, dat men nu in de gemeen te Velsen ook „bij" blijft op cultureel ge bied. Namens de verenigingsdeputaties sprak de heer M. Bakker een dankwooord. „U kunt ervan overtuigd zijn, dat wij nu doordrongen zijn van de betekenis van het Anjerfonds en dat wij in 1967 zullen trach ten zoveel mogelijk collectanten in te schakelen. De ontvangen bedragen zullen goed en nuttig worden besteed." aldus de heer Bakker, die baron Van Tuyll van Serooskerken persoonlijk bedankte voor het feit, dat deze de verenigingsafgevaar digden in „Huize Waterland" had willen ontvangen. Onofficieel deelde de gastheer mee, dat het niet ondenkbaar is, dat in de toekomst mogelijk weer zoals dat vroeger gebeurde, plaatselijke verenigingen worden uitgeno digd te concerteren op „Waterland". Na de uitreiking van de beschikkingen nodigde baron Van Tuyll de afgevaardig den uit een glas wijn te drinken ter vie ring van de geschonken bedragen. (Van onze dammedewerker) De in Haarlem-Noord gevestigde dam vereniging, KNC, die de laatste weken door enkele propagandastunts zijn leden tal zag verdubbelen, heeft, blijkbaar ge ïnspireerd door deze gunstige ontwikke ling, een fraaie 12-8 zege behaald op dam club Santpoort. Door dit resultaat speelde KNC zich eensklaps uit de degradatiezone naar een veilige plaats in de eerste klasse van het district Kennemerland. Heemstede III, dat zich door een on verwachte 13-7 overwinning op HDC II gevrijwaard meende van degradatie, ziet zich nu plotseling gesteld voor een be slissingswedstrijd tegen VKD, met als inzet ontlast te worden van het dragen van de rode lantaarn. VKD verloor na melijk zijn laatste competitiewedstrijd met 12-8 van HC II Heemstede III en VKD, beide uitgespeeld, bezetten met elk 3 punten een gedeelde laatste plaats op de ranglijst. De beslissing om het kampioenschap van deze afdeling wordt vrijdag 20 ja nuari verwacht als de twee ongeslagen leiders, Sportief en 't Oosten, elkaar in het Cultureel Centrum, te IJmuiden zullen bekampen. (Van een medewerker) Het veertigjarig bestaan van de voet balvereniging IJmuiden, dat met zijn eer ste elftal in de derde klas van het zater dagvoetbal KNVB speelt, zal niet onge merkt voorbij gaan en op grootse wijze worden gevierd. Het feestprogramma is inmiddels reeds samengesteld. Op zaterdag 4 februari is in hotel Royal aan de Kennemerlaan in IJmuiden 's morgens van 10 tot 12.30 uur een reünie van oud-leden in de benedenzaal en 's middags van 3.30 tot 6 uur een receptie in de bovenzaal. Voor het bestuur, jeugd- bestuur, ereleden en genodigden volgt s avonds van 20 tot 23 uur een diner. De eigenlijke feestavond voor de leden wordt vrijdag 10 februari in de Stads schouwburg aan de Groene weg in IJmui- den-Oost gehouden. Voor de jeugd volgt er op paaszaterdag 25 maart en tweede paasdag 27 maart een groot jeugdtoernooi waarvoor men ook Kennemerland (Haarlem), ODIN (Heemskerk), SVIJ (IJmuiden). Kinheim (Velsen-Noord), Lis- ser Boys (Lisse), Waterloo (IJmuiden) en Zandvoortmeeuwen (Zandvoort) heeft uit genodigd. Onder grote belangstelling is woensdag middag mevrouw S. C. Dijkstra-van Ba ren in Driehuis-Westerveld gecremeerd. Gedurende bijna vijftig jaar was zij actief lid van de Haarlemse Reddingsbrigade en maakte zij een groot aantal jaren deel uit van het officiële corps van de Konink lijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Midden in het werk dat haar lief was is zij heengegaan; tij dens een bijeenkomst van de Reddings brigade werd zij onwel hetgeen haar heengaan tot gevolg had. Ook bij het zwemonderwijs genoot zij grote bekend heid. In de grote aula van het cremato rium waren velen bijeen gekomen voor een laatste eerbetoon. Namens de Haarlemse Reddingsbrigade voor Drenkelingen sprak de voorzitter Freek Lodder woorden van dank en af scheid. Namens de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Drenke lingen releveerde de heer J. P. Weyburg de verdienste van de overledene voor de Bond, waarna de heer G. J. Timmermans als voorzitter van de examencommissie van het district noordwest treffend onder woorden bracht wat het heengaan van mevrouw Dijkstra voor deze commissie betekent. Als laatste sprak de schoon zoon van mevrouw Dijkstra een woord van dank. OP HET TOONKUNST-CONCERTdat woensdagavond door het Noordhollands Philharmonisch Orkest in de Vredevorst- kerk te Beverwijk gegeven werd. heeft de violist Herman Krebbers de „Tziga ne" van Maurice Ravel, gespeeld, het ge liefde repertoirestuk van prominente vio listen. Voor hen betekenen de grote tech nische uitvoeringsmoeilijkheden een uit daging om verworven virtuoze beheer sing te toetsen en te demonstreren. Bo vendien kunnen zij hun muzikale bewo genheid uitleven in het geladen tonenspel van dit werk, dat als een genoteerde im provisatie in de karakteristieke sfeer van Zigeunermuziek beschouwd moet worden. HERMAN KREBBERS verbluffende vertolking van de Tzigane getuigde van een volkomen vereenzelviging met die sfeer en met de vonkenspattende vurige muziek met haar contrasten in klagende, duistere melodieën, waarvoor zijn zeld zaam sonore meesterviool het medede lingsmedium werd. Herman Krebbers koos een voordrachtsvrjheid in overeen stemming met het karakter van deze Tzigane, hetgeen van de dirigent Henri Arends en het orkest bij het begeleiden grote paraatheid en directe reacties verg de. Afgezien van enkele ogenblikken van Voor een zeer goed bezette zaal in ge bouw 't Braambos aan de Zeeweg te IJmuiden hield woensdagavond de we reldreiziger Wim Hornman een boeiende lezing over het Amazonegebied (De groe ne hel) in Zuid-Amerika. De lezing werd georganiseerd door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in het departement IJ muiden-V eisen. De heer Hornman liet de aanwezigen onder meer door middel van prachtige kleurendia's kennis maken met de onge lofelijk mooie natuur van de oerwouden aan de oevers van de Amazoné-rivier; hij had daarbij weinig moeite om de meest schrijnende tegenstellingen aan te tonen bij de bevolking van dit uitgestrekte ge bied. De inlanders, de nog steeds zeer primitief levende indiaanse bevolking wordt volledig uitgebuit door de schatrij ke „patróns", die hun arbeiders geheel in hun macht hebben. Geen moment laat Hornman zich verlei den tot romantiseren; immers na wat hij in dit grote moerasgebied aan mistoe standen. waar geen enkele verbetering wordt aangebracht, heeft ondervonden, lijkt dit voor hem een onmogelijkheid. Het Amazone-gebied is een gebied van grote tegenstellingen: een carnaval der tegenstellingen, zoals Hornman "zijn boek over deze reis noemde. Naast de paleizen van de grootgrondbezitters vindt men er de armetierige hutten van de inlanders, waar ongedierte en ziekte sterk worden aangewakkerd; in dit gehele gigantische gebied zal men immers tevergeefs naar een dokter zoeken. Naast de sociale misstanden schilderde de heer Hornman ons een beeld van de adembenemende schoonheid van dit land met zijn moerassen en oerwouden vol van dodelijke dreigingen. Deze interessante lezing oogstte bij de leden van 't Nut zeer veel succes. De heer Hornman liet de aanwezigen ook tal van souvenirs zien, zoals een tot vuistgrootte ineengeschrompeld mensenhoofd, afkom stig van een koppensnellende indianen stam. Voorts waren de aanwezigen in de ge legenheid gedurende.de pauze een kijkje te nemen in de door Hornman geschre ven boeken, welke ook ter plaatse ge kocht konden worden. Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. Dat 't Nut van 't Algemeen met deze lezing een boeiende avond aan zijn reeks heeft toegevoegd, zal een ieder die de lezing bezocht heeft zeker willen beamen Zoals wij reeds in het kort hebben be richt zal zondag 22 januari, des avonds om half acht in de Petrakerk aan de Spaarnestraat in IJmuiden ds. J. Pas veer, de nieuw benoemde industriepredi kant voor de stichting „Evangelie en in dustrie", worden bevestigd door de vroe gere industriepredikant in de IJmond, ds. G. H. Homans, thans predikant in Eind hoven. Ds. J. Pasveer is 35 jaar en hij werd in Coevorden geboren. Hij studeerde aan de Theologische Hogeschool in Kampen, waar de predikant nog onlangs doctoraal examen heeft gedaan met als hoofdvak diakonie. Ds. Pasveer diende voorts de gereformeerde kerken van Capelle aan de IJssel en Zeist. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen. De nieuwe industriepredikant zal hier ongetwijfeld met vreugde worden be groet, want de contactraad van de in de IJmond samenwerkende gereformeerde kerken in „Evangelie en industrie" heeft niet minder dan drie jaar moeten *vaeh- ten alvorens de vakature, ontstaan door het vertrek van ds. Homans, kon wor den vervuld. Desondanks zijn met de komst van ds. Pasveer alle wensen van de contactraad nog niet geheel in ver vulling gegaan. Zo zou men nog gaarne overgaan tot de aanstelling van een der de functionaris, die in het vormingswerk is gespecialiseerd. De contactraad is namelijk in de loop der jaren tot de overtuiging gekomen dat het evangelisatiewerk in de IJmondindu strie alleen zinvol door een hecht team kan geschieden. Dit team zou dan echter niet alleen uit predikanten moeten be staan, zodat men hoopt, zodra de finan ciën dit ver oorloven, in samenwerking met het vormingscentrum „De Haaf" tot de aanstelling van een vormingsleider te kunnen overgaan. Tenslotte streeft het bestuur van de stichting nog naar een eigen centrum, als ontmoetingsplaats voor het team, met ruimte voor kringwerk en conferenties. Noodwoning. De houten noodwoning aan de Corverslaan 2 te Velsen-Noord, die al geruime tijd niet meer was be woond, is woensdag onder de slopersha mer gevallen. Zoals wij reeds eerder schreven was deze woning vooral de laat ste tijd een object van vernielzucht voor de jeugd, die dan ook geen ruit heeft heel gelaten en ook in het inwendige de nodige vernielingen aanbracht. Morgen wordt in het Sportfondsenbad van Beverwijk de halfmiljoenste bezoeker verwacht. Vanzelfsprekend zal deze be langrijke badgast in het centrum van de belangstelling staan. Het bestuur van het Sportfondsenbad heeft terecht het plan op gevat de 500.000ste eens flink te verwen nen. Uit het bereiken van deze mijlpaal blijkt wel in welk een grote behoefte het Sportfondsenbad voorziet. Niet alleen voor Beverwijk, maar voor de gehele IJmond Noord. Het fraaie bad werd pas op november 1965 door minister Vrolijk ge opend. Vanaf die dag passeerden onder andere 10.378 huisvrouwen de toegang, evenals 3970 invaliden, 194.997 scholieren en 77.284 verenigingsleden. In deze vrij korte periode werden voorts niet minder dan 953 zwemdiploma's aan particulieren uitgereikt en 1537 schoolzwemdiploma's. (Van onze zwemmedewerker) Het Velsense VZV was dinsdagavond voor de eerste klasse heren van de wa- terpolocompetitie Kring Haarlem te gast van Njord'59 .VZV moest met de uitslag 11-4 de punten in Haarlem laten. Hoewel de uitslag doet vermoeden dat het een spel van kat en muis was, heeft VZV goede kansen gehad maar die schromelijk ver waarloosd. Door Jan Kobus nam VZV met 1-0 de leiding. Kramer bracht de balans in even wicht. Verkeerd wegspelen van de bal door de VZV doelman schonk Gruppelaar de gelegenheid cir 2-1 te scoren met welke stand van doelen werd gewisseld Na de hervatting toonde Njord door goed samenspel enig overwicht dat door Ruud van Weene in een doelpunt tot uitdrukking werd gebracht. In middels was Njord op 3 voordeel punten gekomen die door Gruppelaar in een Njord doelpunt werden omgezet. Wegens een zware fout kreeg Jan Stapper een strafworp waarmee de stand 4-2 werd Nog voor het wisselen bracht Ruud van Weene de Njord voorsprong op 5-2 maar na de rust diende Jelle Oortwijn van re pliek 5-3. Een doorslagbal van Wildschut betekende 6-3 waarna VZV een inzinking toonde die door Njord werd benut en door Van Weene en Wildschut werd de derde periode afgesloten met een 8-3 stand. Na de rust werd een strafworp van Oortwijn door de Njord doelman verkeerd beoor deeld 8-4). Gruppoiaar bepaalde de Njord overwinning op 11-4. Bezoekt onze speciale iedere vrijdagavond 17—22.30 uur minder hecht contact, werd een samen spel bereikt, dat gezien het persoonlijke initiatief van de solist, veel lof verdien de. Herman Krebbers was hiervan even eens overtuigd. Dit bleek wel uit de gul heid, waarmede hij dirigent en orkest in zijn succes liet delen. Afzonderlijk werd hierin de harpiste Sylvia Veelo om haar knap harpspel betrokken. Na de pauze schonk Herman Krebbers zijn toehoorders de klankencharme van de „Havanaise" van Camille Saint-Saëns, daarbij uitstekend gesteund door dirigent en orkest. Het concert was begonnen in een droomsfeer van milde melodieën en ge voelig klinkende harmonieën met de uit voering van de vier symfonische frag menten van César Franck, bedoeld als symfonisch gedicht over de geschiedenis van „Psyché en Eros. EEN SPRANKELEND muzikaal genot bracht de waarlijk uitnemende, meesle pende vertolking van de Serenade van de Tsjechische componist Isa Krejci, een haast overmoedig, soms perpetuum mo bileachtig voortsnellend stuk van bevrij dende aantrekkelijkheid. Aan het slot van het concert zegevierde opnieuw de brui sende muzikaliteit der Tsjechen bij de voordracht van de Polka en fuga uit de opera „Schwanda de doeldelzakspeler" van Jaromir Weinbergen. De prijzenwaardige uitvoering bewees wel overduidelijk, dat een strenge vorm dienstbaar gemaakt kan worden aan een rijke, van humor doortrokken inhoud. In het Stads- en Academisch Zieken huis te Leiden is de dertigjarige Willy Schipper overleden, die op dinsdag 10 januari jongstleden werd gewond bij het leggen van de pijpleiding voor het aard gas in Velsen. De uit Duitsland afkomsti ge monteur was in een twee meter die pe geul bezig met het bevestigen van een tros aan de pijpleiding, toen plotseling een groot stuk bevroren klein van de geul- wand losraakte en naar beneden stortte. De monteur geraakte bekneld tussen de pijp en de klei. Woensdag Woensdag werden te IJmuiden 5600 kis ten in totaal aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 88 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 155 schol, 30 schar, 20 bot, 1950 haring, 610 makreel, 1220 schelvis, 470 wijting, 550 ka beljauw en gul, 10 leng, 5 haai, 2 ham, 410 koolvis en 77 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4,70, gr. tong 6,19-6,09, grm. tong 5,53-5,14, kim. tong 4-3,73, kl. tong 1 4,23-4,20, kl. tong 2 3,18-2,99, tarbot 1 6,50- 5,60, zalm 6,70. Per 50 kilogram: tarbot 2 176-144, gr. en grm. schol 37-35, kim. en kl. schol 1 40-33, kl. schol 2 47-33, schar 43-18, bot 16-6,20, verse haring 31-23,60, makreel 26-12,20, kim. schelvis 43, kl. schelvis 1 44, kleine schelvis 2 19-15, wijting 22-15, gr. gul 48- 42, middel gul 45-40, kl. gul 34-30, kleine zwarte koolvis 35-21, kl. haai 64, ham 192. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 264-96, gr. koolvis zwart 124-88. gr. leng 92. Besommingen, in guldens: KW 109 en KW 177 2.240, 102 2.490, 39 28.450, 80 15.220, 88 7.150, WR 51 830. Aanvoer van donderdag Twintig vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 3880 kis ten vis, 20.000 kilogram tong en 240 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1800 kisten schelvis, 470 kleine kisten wijting, 320 dichte schelvis (radio) 60 wijting, 30 kleine gul, 280 gul en kabeljauw, 240 kool vis 620 schol, 10 tarbot en 120 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.20- 4, tarbot 6-5.40. grote tong 6.22-6, groot- middel tong 5.15-5, kleinmiddel tong 3.31- 3.05, tong een 3.43-3.24, tong twee 2.89- 2.74. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112- 92, middel kabeljauw 120-96, grote koolvis 104-88, middel koolvis 71-58, grote leng 94. Per tien stuks: grote kabeljauw 108-78, middel kabeljauw 46-32. Per 50 kilogram: grootmiddel schelvis 42-31, kleinmiddel schelvis 29-22, schelvis een 27-17, schelvis twee 19-15, schelvis 3 11,20-10,60, kabeljauw 1 47-41, kabel jauw 2 44-37, kabeljauw 3 36-24, kool vis een 34-27, kabeljauw twee 28-24, grote en middel schol 37-32, kleinmiddel en schol een 38-33, schol twee 48-36, schol drie 47-34, schar 47-42, 'bot 16-8, poon 44- 36, haai 50, gestripte wijting 20-15, dich te wijting 22-15, tarbot 152-102, griet 72- 66, kleine heilbot 118-86, kuit 52-43. Scheveningen In Scheveningen bestond de aanvoer he denmorgen uit: 70 kisten wijting 200 gul en kabeljauw, 650 schol, 200 kleine kisten schol en 17.000 kilogram tong. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Sture- holm, van Antwerpen; Prinses Wilhelmina, Par, Velsen, Loke, Sundsvall; Charles, Antwerpen, IJmuiden: Realta, Dagenham; Brali, Malmoe; Orwell, Dundee; Rex, Sheemess, Zaandam; Delphic Eagle, Monrovia. IJmuidene; Noord- vaarder, Dakar; Jean E., Londen; Elsa, Hudiks- vall, Zaandam; O. R. Schepers, Sundsvall; Yarra- wonga, Freetown; Buka, Londen; Berkel- stroom, Goole; Anna, Hudiksvall, Zaandam; Zeevaart, Londen; Gré, Londen, Zaandam; Ask, Rotterdam; Sierra Estrella, Rotterdam; Zosma, Rotterdam; Navigare, Goole. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Kreon, naar Hamburg; Nogi, Gotland; Westereems, Boston; Amasus, Boston, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Vliestroom, Sheerness; Algol, Bre men; Bruin, Oslo, IJmuiden; Lugano, Antwer pen; Stadersand, Antwerpen; Styrsoe, Helsinki; Harm, Delfzijl, Zaandam; Jacob Teekman, Pais ley, IJmuiden; Delfborg, Helsingborg, IJmuiden; Niagara, Helsingborg. IJmuiden; Sirpadan, Kotka, Velsen Wotan, Dagenham; Theano, Rotterdam; Amerskerk. Antwerpen; Lies, Kalmansund; Eu- maeus. Port Said; Realta, Dagenham; Despatch, Londen. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Deo Duce, van Lissabon, IJmuiden; Plover, Felix- towe; Coburg, Rotterdam; Mads Skou, Antwer pen: IJstroom, Grangemouth, IJmuiden; Mane Boettger. Brugge. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Hugo Oldendorff, naar Palermo, IJmuiden; Attis, Bar bados; Korle Lagoon, Hamburg; Oosterburgh, Antwerpen; Zeus. Bremen, (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming, geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het gchip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5