VAN GEET VERLOOR WEER OP VRIJDAG EDO favoriet in duel tegen zwak Hilversum Spasski imponeerde met zeer fraaie overwinningspartij tegen Ghitescu Ook White Stars kon HOC niet verslaan TELSTAR 2 - DOS 2 De opstellingen Rauno Aaltonen Jurrie Groenhof naar Odin STEIJN KWAM BIJ TIENKAMPEN IN HOOGOVENTOERNOOI GOED MEE Programma Okker in Duitse kampioenschappen EINDUITSLAG VAN DE RALLYE Al lang op snelheid ingesteld Maslo voor zes weken aan de kant Basketbalkeuze voor interlands door C. ORBAAN ZATERDAG 21 JANUARI 1967 11 Meester groep SPORTPARK SCHOONENBERG - IJMUIDEN ZONDAG A.S. 22 JANUARI - half drie Res. 1e divisie Smit V „Om een grootmeesterresultaat te behalen moest ik deze partij wel scherp op winst spelen" zei Dick van Geet gistermiddag na zijn nederlaag tegen Langeweg. „Misschien ben ik wel wat roekeloos geweest en had ik 't beter in een strijd op lange termijn kunnen zoeken, maar ik had uitgerekend, dat ik nog minstens drie partijen zou moe ten winnen en daar hoorde deze na tuurlijk in elk geval bij. Bovendien moet ik morgen zaterdag tegen Larsen, die wel geladen zal zijn en daarna tegen Pomar en dat wordt twee keer erg zwaar". Op een groot meesterresultaat rekent Van Geet niet meer, maar hij zal toch proberen de beste Nederlander in dit toernooi te worden en daarop heeft hij nog alle kans. Van Geet pleegt de partij meest al op ongebruikelijke wijze te openen. Dat kan hij doen omdat hij een gro te aanvalskracht bezit en bovendien over het algemeen bij zijn openingen keuze zeer psychologisch te werk gaat. „Dit maal is het echter mislukt" zei hij. „Ik verloor nota bene combinatoir van een strateeg". Dr. Van Geet, die ontwikkelings hulp-expert is op het departement van buitenlandse zaken, is van plan om in de toekomst nog wat meer theorie te gaan studeren. Zijn ope ningskeuze van nu is wel wat kwets baar en de kans bestaat dan ook, dat hij in de laatste ronden van het Hoog oventoernooi voor voorbereide varian ten zal komen te staan. Hij wil ook in meer toernooien gaan spelen nu hij meer vrije tijd heeft gekregen en bij voorbeeld eens deelnemen aan het Ne derlandse kampioenschap, hetgeen door allerlei omstandigheden tot nog toe nooit is gebeurd. „Ik ben meer afhankelijk van de in spiratie van het moment dan een grootmeester met een volmaakte tech niek", meent Van Geet. „Wat da be treft lijk is sterk op Larsen, al is die natuurlijk nog een stuk sterker". Van daag spelen deze twee aanvalskunste- naars tegen elkaar. „Gelukkig is 't dan geen vrijdag", verzuchtte Van Geet, die bij de opening nummer 13 heeft ge loot. „Beide nederlagen in dit toernooi heb ik op een vrijdag geleden". (Van onze sportredactie) Door de vrije dag van Telstar, speelt zich zondag al hel betaalde voetbal in Haarlem af en dan nog uitsluitend op het Noordersportpark waar EDO aantreedt tegen Hilversum. Weinig keus dus voor de Haarlemse voetballiefhebbers, te meer omdat voor het amateurvoetbal een in haalprogramma i-> vastgesteld, waardoor slechts enkele clubs uit deze omgeving op eigen terrein in actie komen. RCH is zon dag te gast bij SVV in Schiedam en Haar lem reist naar Hilversum, waar het tegen het de laatste tbd sterk opgeklommen Gooiland in het veld komt. In de achtste ronde van het Hoog ovenschaaktoernooi is de indrukwek kende opmars van Van Geet gestuit. Hij speelde tegen Langeweg een on gebruikelijke opening, die echter al jarenlang tot zijn repertoire behoort. Langeweg wist er raad mee en na een tiental zetten stond hij reeds dui delijk beter. Van Geet probeerde zich nog tactische kansen te scheppen, maar beet op graniet. Door deze zege heeft Langeweg van zijn kant de inzinking doorbroken, waar mee hij tengevolge van een ernstige ver koudheid te kampen had. Larsen heeft na drie achtereenvolgende overwinningen een nederlaag moeten slikken. Het was Pomar, die hem dit aandeed. Larsen zijn stijl getrouw speelde scherp, maar ditmaal iets te scherp. Er kwam zo'n po sitie op het bord waarbij de aanvaller het in principe niet tot een eindspel mag laten komen. Larsen moest het dus van combinatoire mogelijkheden hebben, maar die raakten op een gegeven ogen blik uitgeput. Toen kwam dus dat eind spel en dit werd door Pomar gewonnen met de regelmaat van de klok. Spasski won bijzonder imponerend van Ghitescu. De Russische grootmeester offerde ach ter elkaar twee kwaliteiten om een ge weldig sterk centrum te krijgen. Zijn stukken werkten veel beter samen dan die van Ghitescu; de Roemeense koning kwam bovendien aan allerlei gevaren bloot te staan. De taxatie van Spasski bleek juist en daarmee is deze partij een van de beste geworden, die tot nog toe in dit toernooi zijn gespeeld! Darga en Szabo deden het rustig aan, maar de Joegoslaviërs Gligoric en Ciric wilden lange tijd van remise niets weten. Zij vochten als leeuwen, maar konden geen van beiden de balans doen door slaan. Hetzelfde kan worden geconsta teerd omtrent het duel tussen onze land gehoten Kuijpers en Donner. Ook hier een „rechtvaardige" puntendeling nadat alle middelen waren uitgeput. Als Kava- lek de grond onder zijn voeten voelt weg glijden, wil hij nog wel eens remise aan bieden. Tegenstander Robatsch ging er echter terecht niet op in, want hij kreeg een superieur eindspel. Ergens heeft de Oostenrijker de winst echter gemist en toen kreeg Kavalek toch nog de gewenste remise. Ree stond lange tijd zeer goed tegen Lutikov, maar in tijdnood slipte hij een paar keer, zodat hij in de tweede zitting voor remise moest vechten. Het ziet ernaar uit, dat de hardnekkige ver dediging van onze landgenoot zal worden beloond, want de voor de tweede keer afgebroken partij vertoont sterke remise tendensen. Ook in de meestergroep zijn geweldige gevechten aan de gang geweest. Tussen de koplopers Ostojic en Karaklaic werd het tenslotte remise, maar lang zag het er somber voor eerstgenoemde uit. Overi gens had Medina veel belangstelling voor deze partij, omdat er een variant ter tafel kwam. die hijzelf indertijd ter doop had gehouden. Geïnspireerd speelde Medina daarom tegen Nainggolan op winst en dit lukte na harde strijd in het verre eind spel. Van Scheltinga heeft tegen Sandor van alles en nog wat geprobeerd, maar de Hongaar had overal een antwoord op. Remise dus. Eddy Scholl overschatte zijn stelling tegen Szily enigszins en zal nu voor remise moeten vechten, terwijl hi,; deze lange tijd voor het grijpen heeft gehad. Westerinen won met een stukof fer heel fraai van Van Wijngaarden, die (Van onze sportredactie) De oud-handbalinternational Jurrie Groenhof, die voor Niloc Amsterdam speelde, heeft overschrijving gekregen naar Odin in Heemskerk. Groenhof heeft ook enige seizoenen voor IJmond gespeeld en het spelen gecombineerd met trainen aanvankelijk lang de beste papieren had. Bredewout staat moeilijk in zijn afgebro ken partij tegen Marovic. Mevrouw Vreeken is door een goede, degelijke overwinning op de Spaanse Ve- lat de Colominas op 50 percent gekomen. Mevrouw Heemskerk staat eveneens op 50 percent, maar haar partij tegen de Russische Kuchnir leverde een teleurstel ling op. Onze landgenote had een uitste kende positie opgebouwd, maar consu meerde toen een „vergiftigde" pion. Daar na ging het bergafwaarts en een fout overhaastte het einde. Mevrouw Timmer deed het voortreffelijk tegen de Hongaar se kampioene Karakas, die het zwaar te verduren kreeg. In de tweede zitting bleek het voordeel van de Nederlandse juist niet voldoende te zijn voor de winst. De Roemeense Nicolau verpletterde de Joegoslavische Koranovic, maar zij zal hoogstwaarschijnlijk van Alia Kuchnir moeten winnen om een kans te maken op de eerste plaats in het eindklassement. Grootmeestergroep. achtste ronde: Po mar (Sp.)Larsen (Den.) 1-0, Van Geet (Ned.)Langeweg (Ned.) 0-1, Darga (W.-Dld)—Szabo (Hong.) remise, Kuij pers (Ned.)—Donner (Ned.) remise, Gli goric (Joegosl.)—Ciric (Joegosl.) remise, Robatsch (Oost.)—Kavalek (Tsj.sl.) remi se, Spasski (Rusl.)—Ghitescu (Roem.) 1-0, Ree (Ned.)Lutikov (Rusl.) afg. Stand: 1. Spasski 6%, 2. Lutikov 5y2 en 1 afg., 3. Van Geet 5. 4./6. Ciric, Gligoric, Pomar 4%, 7-/8. Kavalek, Larsen, 4, 9/12. Darga, Donner, Robatsch, Szabo 3V2, 13./15. Ghitescu, Kuijpers, Langeweg 3 16. Ree 1% en 1 afg. Meestergroep, achtste ronde: Ujtelki (Tsj.sl.)—Tatai (It.) remise, Ostojic (Joe gosl.)—Karaklaic (Joegosl.) remise, Van Scheltinga (Ned.)—Sandor (Hong.) remi se, Enevoldsen (Den.)Keiler (Zwi.) afg. Westerinen (Finl.)—Van Wijngaarden (Ned.) 1-0, Bredewout (Ned.)—Marovic (Joegosl.) afg., Nainggolan (Ind.)—Medi na Garcia (Sp.) 0-1, Szily (Hong.)— Scholl (Ned.) afg Stand: 1. Ostojic 6, 2./3. Karaklaic v. Scheltinga 5Yz, 4. Marovic 4% en 1 afg. 5-/7. Sandor, Tatai, Ujtelki 4%, 8./9 (Van een medewerker) De plaatselijke ontmoeting in de dames- basketbaleredivisie tussen HOC en White Stars is geëindigd in een zege voor het nog steeds ongeslagen HOC. In de heren eerste klasse moest Exercitia na een lange tijd gelijkopgaande strijd de punten aan Amstelveen laten. In de rayonklassen be haalden de Antilopen heren winst maar leden de dames verlies. (Van onze schaakmedewerker) De tweede ronde van de 10-kampen is vrijdagmiddag gespeeld. In de reserve- meestergroep A was het een plezierige dag voor K. Steijn. Tegen de sterke Fries A. Tilstra, die in de eerste ronde had ge wonnen wist Steijn dank zij scherp spel tot winst te komen. Om zijn kans op een plaats in de meestergroep van het vol gend jaar te kunnen verwerven past Steijn de enig juiste taktiek toe. Scherp spel, met veelal weinig gespeelde openin gen met de bedoeling zo snel mogelijk een aantal punten te scoren en zo een goede uitgangspositie te verwerven voor verder succes. Met Vz punt volgt Steijn de Westduitser Waltemathe op slechts een halve punt. Faase was in de B-afdeling minder for tuinlijk. Een blunder tegen v. d. Lijn be tekende het einde. Zijn afgebroken partij uit de eerste .ronde tegen Pavlovic wist Faase te winnen. De Amsterdammer U. Crabbendam leidt hier met twee gewon nen partijen. Zoals mocht worden ver wacht stond J. Wijker voor een zware op gave in groep IA tegen de Belg Schu macher. Alle moedige pogingen ten spijt ging hij toch ten onder. In goede stel ling zag R. v. d. Enden zijn partij in 1B tegen de vroegere IJmuidenaar H. Dui- senberg afgebroken. Zwemstra onderbrak zijn partij tegen K. Nederkoorn in niet al te beste positie. In groep 2 is de pas gepromoveerde Beverwijker N. Duin met twee overwin ningen bijzonder goed op dreef. Tj. de Jong uit Santpoort heeft in 3A eveneens reeds twee overwinningen op zijn debet staan. In de vijfde afdeling is F. H. Piët met twee overwinningen leider. De vroe gere organisator van het Hoogovenschaak toernooi, de Beverwijker P. A. Veldheer speelt voor de eerste keer mee aan een tienkamp. „Ik stond goed, gaf een stuk weg en hij nam het aan" was zijn com mentaar op de tweede nederlaag in successie. Enkele uitslagen zijn: Res. meestergroep A: Waltemathe—Piket 1-0: Steijn—Tilstra 1-0; Rueben—Vyslouzil afgebr.; Nikolie—Molenbroek 1-0; Van Ommen—Borrel Res. meestergroep B: Tothv. d. Berg afgebr.; AronsPopovic remise; Faasev.d. Lijn 0-D Crabbendam—Pavlovic 1-0; Bohlmeijer—De Rooi Groep IA: Schumacher—Wijker 1-0; Wright— Wetzig 1-0; Willemsen—Schaufelberger remise; DonkLitmanovic remise; Nottenv. Eybergen remise. Groep IB: Hansen—Vogel afgebr.; Zwemstra Nederkoorn afgebr.; ApkingHertli 1-0; Hal lier—Cormier afgebr.; Duisenberg—v. d. Enden afgebr. Groep 2: Adriaanse—Duin 0-1; WissinkMol 1-0 Overige partijen afgebroken Groep 3A: ArtmanniBulford afgebr.; Kainu- lainen—Gov 0-1 De Jong—Kerssemakers 1-0; Berry—Höl'scher 0-1; Smout—Draisma 1-0. Groep 3B: Haselhoff—Banwell remise; Mei- nen—Popovski 0-1; Mostert—Menke remise: KerkmeesterBrattig afgebr.: Dekker—Van Halderen remise. Groep 4: Oelert—Verberg remise; Van Voorst Vader—Kwee 0-1; Kuys—Ulrich remise; Schlos- ser—Plomp 0-1; v. d KuylSchoemaker 1-0. Groep 5: Steeman—Piët 0-1; Pels—Veis afgebr.: Kolleman—Gordijn afgebr.; Harder—Beekhuis 1-0: Van Nieuwenhuizen—Van Zoonen remise. HOC-White Stars was een echte derby met een bijzonder nerveus begin. Bij HOC was de rust het eerst weergekeerd en dit leverde na 2-2 een 12-6 voorsprong op die bij het rustsignaal 18-10 bedroeg. In de tweede helft is White Stars bij wie Jenny van der Hoeden node werd gemist er niet in geslaagd de score een ander aanzien te geven. HOC kende door voor al Janny van Ham steeds een voorsprong en hoewel White Stars bij wie Bine Von keman eerst na rust goed loskwam enke le malen dreigend dicht bijkwam, de HOC zege kwam vooral door 't lengtevoordeel vrijwel nooit in gevaar. Via 30-17; 38-30 en 40-32 won HOC met 47-41. Voor HOC scoorden: Henny Konings 4-8 en Janny van Ham: 6-17 Voor White Stars: Mieke Sterk 4-8 en Biene Vonke man: 0-10. Exercitia en Amstelveen hebben elkaar lange tijd weinig toegegeven. Dit komt 25-25 en 29-28 (rust) tot uiting. Ook de eerste tien minuten van de tweede helft was er nog weinig verschil, 33-37 en 41-45 Toen slaagde Exercitia er echter steeds minder in in de buurt van de tegenstander te komen, hetgeen na 49-59 een 55-67 A.m stelveenzege opleverde. Voor Exercitia scoorde Jan Sunter: 6-12. Voor Amstel veen bij wie oud-international Katee weinig indruk maakte, was Griffioen met 13-9 schutterskoning. De Antilopen dames zowel als heren ploeg traden binnen de lijnen. De dames moesten het opnemen tegen het sterke Wilskracht en verloren na een 8-21 rust stand met: 23-60. De zusjes A. en Conick Westerberg waren elk met 4 voor Antilopen topscoorsters. De Antilo penheren deden het beter en toonden wei nig medelijden met het Amsterdamse Monark. Na 33-17 bij rust wonnen de mannen van Dingshoff met 54-31. Frans Mantel met: 20-8 en Geert-Jan van Rens sen met 12-4 waren de topscorers. In het district Haarlem werden nog gespeeld Akrides 2-Schoten 2 34-25; Haarlem Car dinals-White Stars 72-41. ADVERTENTIE Morgen worden in het Hoogoventoer nooi de partijen van de tiende ronde gespeeld: Grootmeestergroep: Pomar (Spanje) •Van Geet (Ned.), Darga (Did.)—Lar sen (Den.), Kuijpers (Ned.)—Langeweg (Ned.), Gligoric (Joegosl.)—Szabo (Hon garije), Robatsch (Oost.)—Donner (Ned.) Spasski (Rusl.)—Ciric (Joegosl.), Ree (Ned.)—Kavalek (Tsjechosl.), Lutikov (Rusl.)Ghitescu (Roem.). Meestergroep: Ujtelki (Tsjechosl.)— Ostojic (Joegosl.), Van Scheltinga (Ned.) Tatai (It.), Enevoldsen (Den.)—Ka- raclaic (Joegosl.), Westerinen (Finl.) Sandor (Hong.), Bredewout (Ned.) Keller (Zwits.), Nainggolan (Indon.)— Van Wijngaarden (Ned.), Szily (Hong.) Marovic (Joegosl.), Scholl (Ned.) Medina Garcia (Sp.) Scholl, Szily 4 en 1 afg., 10. Enevoldsen ;1/j en 1 afg., 11. Westerinen 3"/s, 12 Bredewout 3 en 1 afgebroken, 13. Me dina Garcia 3, 14. Keller 2% en 1 afg. 15. Nainggolan lVz, 16. Van Wijngaar den 1. Damesgroep, vierde ronde: Szota (Pol.) Jovanovic (Joegosl.) 0-1, Nicolau (Roem.)Kokanovic (Joegosl.) 1-0, Ere tova (Tfej.sl.)Mulder (Ned.) 1-0, Kara kas (Hong.)—Timmer (Ned.) remise Kuchnir (Rusland)Heemskerk (Nedl) 1-0, Vreeken (Ned.)—Velat de Colomi nas (Sp.) 1-0. Stand: 1. Kuchnir 4. 2./4. Eretova JovanOvic, Karakas, 5./6. Nicolau 2% Timmer, 7/8 Heemskerk, Vreeken 9. Zsota, 10./II. Kokanovic, Mulder Vz 12. Velat de Colominas. RCH (uit tegen SVV): Van der Mee- ren Croes, Van Dijk, Honout en Pi- rovano Fransz en Van Wooning De Goede, Van Werve, Strijks en Meyer. Haarlem (uit tegen Gooiland): Pater- notte Wentink, Koster, Peters en Van Duffelen Smit en Kruyer Van Haaren, Hoeben, Couperus en Peijs. EDO (thuis tegen Hilversum)Ama- ma Van der Zon, Disselköter, Wit kamp en Breeuwer Van der Putten en De Looze Hup, Bosdijk, Koek en Spiers. De Haarlemmers blijven echter favoriet voor de zege. De wedstrijd in Hilversum begint om half drie. De club van radio Veronica speelt in de volgende opstelling: Bakker - Schouten, Wendelgelst, Coster en Brouwer - Vonk en Loman - Fahren- horst, Voogd, Kramer en Van der Hoogen. RCH gaa* naar Schiedam zonder de geblesseerde Maslo en Koning. Gelukkig voor de Heemstedenaren is Van Wooning wel weer beschikbaar. Deze neemt nu de plaats van Maslo in de middenlinie voor zijn rekening en Honout zal opnieuw in de defensie opereren. De man die vorige. week tegen Holland Sport voor de Racing weg dat Gooiland de leiders va>} d®1 het enige en winnende doelpunt maakte, I divisie een warme ontvangst za de amateur Van Werve, is opnieuw opge steld. SVV dat de laatste weken dank zij enkele overwinningen zijn positie op de ranglijst wat verbeterd heeft, staat er desondanks lang met zo gunstig voor als RCH. Toch zal ei in Schiedam weinig krachtsverschil zijn, want voor RCH bete kend het spelen tegen een lager geplaat ste tegenstander eerder een nadeel. Zou de Racing erin slagen twee punten uit Schiedam weg te slepen, dan zouden de Heemstedenaren zo langzamerhand een aardig woordje in de kopgroep van de eer ste divisie gaan meespreken. SVV maakte de volgende opstelling bekend: Van der Vlden - Hazebroek, Van Dongen, Van Leeuwen en Van Schie - Van Beek en Van Gent - Hubert, Van Meeteren, Van Dijk en Rijkuiter EDO krijgt zondag voor eigen publiek de kans zich van de nederlagen van de afgelopen weken te herstellen. Vooral nu Hup en Van der Putten beiden weer hele maal geacclimatiseerd zijn moet het mo gelijk zijn om het zwakke Hilversum met lege handen naar huis te sturen. Hilver sum staat in de tweede divisie op de voorlaatste plaats met alleen Zwolse Boys nog onder zich en zonder veel vooruit zichten deze weinig rooskleurige positie dit seizoen nog te kunnen verlaten. Trai ner Klijn heeft Spiers in de voorhoede opgesteld, waardoor Koene zijn plaats heeft moeten afstaan. De wedstrijd tegen Hilversum zal moeten uitwijzen of de EDO-voorhoede door deze ingreep aan schotvaardigheid heeft gewonnen. Hil versum speelt in de volgende opstelling: Van Maanen - Van Moorst, Van Wegen, Wiskie en Looman - Zeeuw en Jansen Rootert, Van Eikeren, Lemaitre en West broek. Haarlem vertrekt naar Gooiland op vol le sterkte. Zowel Koster die aan de wed strijd tegen Heerenveen een gescheurde dijspier overhield als Couperus die zondag het veld met enkele bloeduitstortingen verliet, .zijn weer opgeknapt. Gooiland daarentegen moet middenveldspeler Jans sen missen Hij werd zondag tegen Wilhel- mina uit het veld gestuurd en is voorlo pig geschorst. Bovendien is het niet zeker of de geblesseerde Fahrenhorst fit ge noeg zal zijn. Dat neemt overigens niet Tom Okker, die vandaag en morgen in de Haarlemse sporthal speelt, en eind januari in Keulen zal spelen. De Fins-Engelse combinatie Rauno Aaltonen-Henry Liddon werd met een Cooper BMC officieel winnaar van de Rallye van Monte Carlo. Rauno Aaltonen 27 jaar oud heeft een passie voor snelheid, daarover kan geen misverstand bestaan. Op 12-jarige leeftijd begon de donkerblonde Fin zijn sportloopbaan. Met een eenvoudige speedboot maakte hij in de wateren rond Turku al heel snel naam. Zeven maal veroverde hij op jeugdige leeftijd de titel van Fins kampioen en eenmaal toonde hij zich de bekwaamste van geheel Scandinavië. Toen hij net 16 jaar oud was koos hij de motorfiets. Hij maakte deel uit van het team dat nationaal speedwaykampioen werd en was ook op de circuits bijzonder snel. Een klassezege in de Zweedse Grand Prix getuigt daar van. In 1957 schakelde hij over op de auto. Vrijwel in alle onderdelen van de autosport was hij actief. Op de ijsvlakten van de Finse meren werd hij een groot ijs-specialist, op de racebaan bewees hij een uitermate bekwaam Formule Junior-coureur te zijn. Aaltonen, ge trouwd en vader van een dochtertje, heeft officieel in Turku domicilie, al is de rallysport er oorzaak van dat hij slechts zelden in zijn geboorteplaats kan vertoeven. De schaarse „vrije tijd" die de autosport hem laat gebruikt hij om in het bedrijf van zijn vader auto's, motoren en boten te verkopen. In 1962 kreeg de rijder uit Scandinavië een contract van de British Motor Corpo ration. Tevoren had hij in de Rally van Polen en de Sterrit van de Finse Duizend Meren zijn klasse getoond. Na eerste te zijn geworden bij de toerwagens in de zwarte Coupe des Alpes van 1963 vestigde hij aller aandacht op zich door een jaar later de Rallye van Monte Carlo te winnen. Ook Spa-Sofia-Luik - beter bekend als de Marathon van de Weg waarin gemeenlijk slechts enkele equipes de finish halen leverde een overwinning voor de BMC van de Fin op. Ongekende successen behaalde Aaltonen in 1965. Door vijf van de dertien wed strijden tellend voor de Europese titel voor zich op te eisen werd hij kampioen van Europa. Voor het eerst in de geschiedenis van de competitie triomfeerde een coureur in een wagen van Britse makelij. Aaltonen bleek ongenaakbaar in de Rally van Genève, de Sterrit van Tsjechoslowakije, de Poolse Rally, de Rit München- Wenen-Boedapest, alsmede de Britse RAC-Rally. Ook 1966 scheen succesvol voor de Fin te beginnen. Met zijn BMC werd hij achter land- en stalgenoot Timo Makinen tweede in de wintersterrit naar Monte Carlo. Een overtreding van de Britse fabriek de verlichting week af van die welke in standaardwagens wordt geleverd veroorzaakte een diskwalificatie voor alle BMC-equipes. In de Tulpenrally van dat jaar triomfeerde Aaltonen daarna met grote overmacht. In zekere zin had hij die overwinning aan het geluk te danken. Toen de beslissing moest worden genomen of Aaltonen dan wel Makinen in de cate gorie van de verbeterde toerwagens zou starten, liet manager Stuart Turner het lot beslissen. Aaltonen bleek de fortuinlijkste en Makinen kreeg de minder snelle standaard BMC-Cooper tot zijn beschikking. Op slag was het met de kansen van Makinen gedaan. Immers, in de Tulpenrally 1966 vormden de standaard toerwagens overduidelijk de strafklasse Tom Okker zal voor de eerste maal deelnemen aan de internationale Duitse indoorkampioenschappen, die van 23 tot en met 29 januari in Keulen worden ge- houden. Okkers trip naar Zweden gaat niet door. I In Duitsland, waar ook Niek Fleury en Astrid Suurbeek uitkomen, is Okker in gedeeld in één groep met de Fransman Pierre Darmon, die als eerste is ge plaatst. In de andere helft heeft de als tweede geplaatste Brit Roger Taylor het aanzienlijk gemakkelijker om de finale te bereiken. Tot de deelnemers behoren ver der onder meer de Duitser Wilhelm Bun- gert en de Fransen Beust en Contet. In het dubbelspel komt Okker uit met de Belg Eric Drossart. Bij de dames is de Britse Ann Jones veruit favoriet. (Van onze sportredactie) De blessure van de RCH-speler Maslo, opgelopen in de wedstrijd tegen Holland Sport, zal hem zeker voor zes weken aan de kant houden. Bij een onderzoek door I RCH's clubarts Haverkamp bleek dat vooral de kniebanden van Maslo ernstig beschadigd zijn. Gisteren is zijn knie in het gips gezet. Het zal zes weken duren voor RCH weer over Maslo kan Gisteren is de DWS-er Smit in het Ju- lianaziekenhuis in Amsterdam opgenomen waar hij een meniscus-operatie zal moe ten ondergaan. DWS nam de beslissing om de ex-Haarlem speler te opereren, na dat Smit vrijdags voor de wedstrijd tegen Go Ahead, opnieuw last kreeg van zijn knieblessure die hem reeds het gehele seizoen buitenspel zette. Aad Smit zal twee weken in het ziekenhuis moeten blij ven, waarna het nog ongeveer zes weken zal duren voor hij weer kan spelen. Voor de Nederlandse herenbasketbal- ploeg staan de komende dagen drie wed strijden tegen Belgarije op het program ma. De ontmoetingen zijn morgen in Haarlem, op maandag in Den Haag en op dinsdag in Enschede. Het Nederlandse team bestaat uit de vol gende spelers: Pastor, Franke, Vrolijk, De Block (al len Herly), Kales (Flamingo's), Bruin, De Haan (beiden Punch), Boot, Kassteen (beiden Blue Stars), Patrici (Suvrikri), Rijsewijk en v. d. Kroon (beiden Land- lust). Het Westduitse koppel Dieter Kemper- Horst Oldenburg heeft donderdagavond de 59ste zesdaagse van Berlijn gewonnen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11