Textielbonden verontwaardigd over optreden directie Van Heek Zonder overleg korter werken voor 3000 arbeiders Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig V Witte's veto over woningwetbouw Albert Heijn met eigen jeugdblad Boerin moet ƒ1750 boete betalen Weer vijf keer brand gesticht in Amsterdam Nieuwe goudschat 2500,- waard Twaalf jaar voor Nederlander in Osnabrück Woensdag gesprek vakcentrales met Zijlstra Radiohandelaar door boze klant neergestoken IfM Man lag vijf weken dood in huis Ambtenaar gaf valse verklaring Straatmaker doodgereden; auto reed door Kind speelde met lucifers: huis uitgebrand Provoblad met militaire „inlage" Nieuwe depressies De Limburgsche Kolenhandel ZATERDAG 21 JANUARI 1967 2 Vee in de wei aan lot overgelaten O TEL. (0 2500) - 1 87 44 - -• Té jeugdige kiezer Op Afsluitdijk Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk SUPERBE ANTRACIET de ideale brandstof in het ideale zakje WEERRAPPORTEN (Van onze correspondent) ENSCHEDE. De bestuurders van de drie vakbonden in Enschede zijn verontwaardigd, verontwaardigd om dat het Van Heek-concern pas gis teren omstreeks half twaalf één van hen op de hoogte stelde van de voor genomen werktijdverkorting. De heer J. van Gils (Sint Lambertus) merkt heftig op: het is Van Heek en Co weer De heer L. Doeven (Unitas) noemde het een onbegrijpelijke zaak. De heer G. J. Poelman (Eendracht) was nog niet voor commentaar bereikbaar. De verontwaardiging van de vakbonds bestuurders is verklaarbaar. Het mag als een vanzelfsprekendheid worden beschouwd dat een dergelijk vérstrek kend besluit uitvoerig met de vak honden moet worden besproken, voor dat het via de pers publiek gemaakt wordt. We hebben wel eens eerder moeilijkhe den met dit bedrijf gehad, aldus de heer Van Gils. Zijn verwondering en verontwaardi ging is des te groter omdat nog naar aanleiding van de sombere geluiden die in de nieuwjaarstoespraak van de directeur van het Van Heek-concern, drs. H. J. Geerkens, doorklonken, een gesprek tus sen vakbonden en directie heeft plaatsge had. „Daarbij hebben we benadrukt dat we graag op tijd gewaarschuwd wilden wor den, wanneer bepaalde belangrijke zaken als deze aan de orde zijn. Schakel ons op tijd in, hebben we gevraagd. Op onze vraag hoe het met de stand van zaken was, kregen we van de heer Geerkens te (Van onze correspondent) ROTTERDAM Minister Witte (Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening) gaat niet akkoord met de grondkosten voor de 721 woningwetwoningen in het plan-Ommoord te Rotterdam. Hij heeft het college van B en W van Rotterdam geschreven, dat de totale grondkosten van ruim 11 miljoen gulden de kosten per woning niet acceptabel maken, hoewel hij met de bouwkundige berekening der wo ningen het eens kon zijn. Het is hem niet mogelijk de machtiging tot de bouw te verstrekken. Naar verluidt zullen zowel B en W van Rotterdam als de aannemer, de firma S.S.N. (Smits en Noordzij) alsnog trachten de minister tot een ander in zicht te bewegen. Albert Heijn komt iedere veertien dagen met een jeugdblad, dat in Italië wordt gedrukt. Het is een acht pagi na's tellend vierkleurenblad op groot formaat, dat de naam „Heintje" draagt. Donderdag 26 januari is het voor het eerst verkrijgbaar in de ruim vierhon derd Albert Heijn-filialen. Het eerste nummer is gratis, alle volgende num mers kosten twaalf cent. De oplage van het eerste nummer bedraagt 600.000. Zes pagina's van „Heintje" worden gevuld met humoristische, spannende en romantische strips, er is een pagina met nieuws voor tieners en met we tenswaardigheden. De achtste pagina is bestemd voor advertenties. horen: het gaat nog wel. Hoe het gaat hebben we nu weer gezien". De heer Doeven werd vanmiddag rond half twaalf van het plan op de hoogte gesteld. „Hij was de eerste vakbondbestuurder die ge waarschuwd werd. Als excuus voor het late bericht werd mij verteld dat ze ons gisteren de hele dag niet konden berei ken. Het is voor mij een onbegrijpelijke zaak. Het gesprek met de heer Geerkens heeft op geen enkele wijze de indruk ge geven dat er iets als werktijdverkorting in aantocht was. Integendeel". De heer Doeve verwondert zich er vooral over dat de directie van Van Heek een verkeerde indruk bij de vakbondbestuurders heeft gewekt. Als je het toen niet kon zien wat er nu gaat gebeuren, is er dan nog meer wat je niet kunt zien? Welke catastrofale Een film die dezer dagen in het tele visiejournaal werd getoond, diende onder meer als bewijs in een zaak die voor de Utrechtse kantonrechter diende. Daar moest een 74-jarige weduwe uit Vinke veen terechtstaan voor het feit dat zij haar veestapel van 23 koeien schandelijk had verwaarloosd. De boerin, die het be drijf samen met een 36-jarige dochter leidt, had de koeien buiten laten staan hoewel het enkele dagen en nachten ste vig had gevroren. Het weiland was zeer ongelijk, de lage delen waren vol water gelopen, waarop zich een laag ijs had ge vormd. De koeien zakten tot aan hun buik door het ijs. Ook op de droge gedeelten konden zij niet liggen, omdat de grasstoppels door de vorst waren veranderd in harde, ste kelige bulten. Er was nauwelijks beschut ting tegen de koude. Van een afdakje, aan drie kanten open, was het dak nog incompleet. Drinkwater was er niet. Voor de 23 koeien stonden er twee emmers waarin het water bevroren was. De officier van Justitie eiste een boete van f 2500.De kantoorrechter maakte er f 1750.van met voorwaardelijke ver beurdverklaring van de koeien. (Van onze correspondent) Tot vijf keer toe is er vannacht in de Amsterdamse binnenstad brand gesticht. Vier keer was dit het geval in het trap portaal van een woning, één keer in het portaal van een winkel. In alle gevallen kon het vuur snel ge doofd worden voordat het ernstige schade had veroorzaakt. In de nacht van woens dag op donderdag werd ook vijf keer brand gesticht. In de nacht van donder dag op vrijdag gebeurde dit twee keer. Vannacht werd ook nog een brandje ge sticht in een geparkeerde auto. Ook in dit geval kon het vuur tijdig geblust wor den. In Mariekerke heeft de deskundige dr. H. Enno van Gelder de waarde van de munten, die uit een aardbeien tuintje in Mariekerke werden opgegraven, geschat op 2000 a 2500. Er zijn tien Franse munten en vijf Nederlandse. De oudste Fitzgerald, Ellington en zijn orkest op munt is van 1450 van bisschop Rudolf van Utrecht. De „jongste munt is van 1569 en is van Franse origine van Karei IX. Dr. van Gelder veronderstelt dat de mun ten in 1572 in de grond verstopt zijn, toen de Geuzen het beleg van Middelburg sloegen. Drie van de gevonden munten vertonen gelijkenis met de munten die vorig jaar in Serooskerke werden gevon den Een rechtbank in Osnabrück heeft een 54-jarige Nederlander veroordeeld tot twaalf jaar tuchthuis en verlies van zijn burgerlijke en politieke rechten voor de duur van tien jaar. De man is schuldig bevonden aan twee pogingen tot moord op 8 december 1965. Zijn slachtoffers waren de destijds 38- jarige Gertrud Müller en de zestigjarige rentenier Johann Weges in Osnabrück, die hij met een geweer had doodgescho ten. Het telegram dat het overlegorgaan van het NVV, het NKV en het CNV woens dagavond aan de ministers en staatsse cretarissen van economische zaken en van sociale zaken en volksgezondheid heeft gezonden met het verzoek om een audiëntie, heeft geleid tot de uitnodiging voor een gesprek op woensdagmiddag 25 januari. Minister-president Zijlstra zal de ze bijeenkomst van bewindslieden en vakbewegingsbestuurders zelf leiden. Het overlegorgaan heeft de ministers om de bespreking gevraagd in verband met de snelle stijging van de werkloosheid in Nederland. zaken kan men nu misschien niet over het hoofd zien". De heer Poelman deelt volledig de vi sie van zijn collega's. Ook hij is veront waardigd over het optreden van de direc tie van Van Heek. „Het lijkt me onwaar schijnlijk dat ze serieus getracht hebben ons te bereiken. Op dit moment weet ik officieel helemaal nog niets. Als men ons wil bereiken is er altijd wel een moge lijkheid. Voor zover mij thans bekend heeft niemand van Van Heek vanmorgen getracht ons te bereiken. Er moet dunkt me, toch echt wel iets miszitten bij de planning en bedrijfsvoering bij Van Heek als de zaak zo haastig beslist is. Is er geen sprake van haast dan is het feit dat we als vakbond niet benaderd zijn een nog veel kwalijker zaak", aldus de be stuurder van De Eendracht. ADVERTENTIE voor individuele reizen HAARLEM - WAGENWEG 30 Voor al uw vakantiereizen thans ook op zaterdag middag geopend De politie van Beilen heeft vrijdaga avond een inwoner van Holte gearres teerd, die de 30-jarige radio- en tv-han- delaar R. van der Lande met 'n brood mes had neergestoken. Het slachtoffer werd overgebracht naar het ziekenhuis in Assen. Er bestaat geen gevaar voor zijn leven. De dader had zich opgewon den over een reparatierekening voor zijn televisietoestel. L Niels Arend Veenstra in Vlissingen is negen maanden. Vrijdag ontving hij zijn eerste post.een oproep om op 15 februari te v erschijnen op het stembureau. Niels maakt er zich niet te druk over. De ambtelijke puzzel zal wel worden opgelost zonder dat het hem hoofdbrekens kost. In Amsterdam is in een woning in de Pieter Nieuwlandstraat het levenloze lichaam aangetroffen van de 76-jarige heer L. Moorman. Een onderzoek wees uit, dat hij vijf weken geleden een natuurlijke dood was gestorven. Buren hadden wel gezien dat bij de heer Moorman die alleen woonde, al geruime tijd de gordijnen dicht waren, maar pas gisteren de politie ge waarschuwd. De procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof heeft tegen een 51- jarige inwoner van Uithoorn, ambtenaar van de Kamer van Koophandel, een ge vangenisstraf van een maand geëist. De ambtenaar was ten laste gelegd dat hij aan een uit België afkomstige 41- jarige caféhouder een verklaring van vak bekwaamheid had afgegeven, waarop de caféhouder wettelijk geen recht kon doen gelden. De ambtenaar zou op de hoogte geweest zijn van het feit, dat een verkla ring van de caféhouder waarin stond dat hij zelfstandig als beheerder in Nederland gewerkt had, vals was. Desondanks had de ambtenaar de valse verklaring geac cepteerd en het bewijs van vakbekwaam heid afgegeven, waarvoor hij 100 steek- peningen had aangenomen. De ambtenaar gaf het accepteren van het geld toe, maar bleef ontkennen geweten te hebben dat de caféhouder hem een valse verklaring had gegeven. Vrijdagmiddag omstreeks halftwee is op de afsluitdijk tussen Breezand en Breezanddijk een auto op twee straat makers ingereden. Een van hen de heer C. Dijkhuizen, uit Medemblik werd op slag gedood. Zijn collega J. de Geeuw uit Hoorn moest zwaargewond naar het ziekenhuis in Harlingen worden vervoerd De auto is doorgereden. De uit de richting Friesland komende personenauto passeerde ter hoogte van een wegopbreking met grote snelheid een file auto's en kwam daarbij op het opge broken weggedeelte waar de twee straat makers werden aangereden. De auto een lichtgrijze Mercedes, was reeds de po litiepost van Den Oever gepasseerd, voor dat deze kon worden gewaarschuwd. In Rotterdam is de 18-jarige leerling verpleegster H. Aardenhout bij het pas seren van een geparkeerd staande auto door een tankauto met aanhangwagen aangereden. Zij was op slag dood. De be stuurder van de tankwagen heeft niets van het ongeluk gemerkt. In Lochem is de 21-jarige vrachtwagen bestuurder G. P. Strootman uit Willem stad om het leven gekomen, toen zijn vrachtauto eerst in botsing kwam met een autobus en daarna met een stilstaan de tankauto. Bij deze botsing ging de lading ijzeren platen van de vrachtwagen schuiven en werden door het achterschot van de cabine gedrukt. De heer Strootman raakte beklemd en was op slag dood. In Kerkrade raakte een bulldozer van de weg en viel van een helling. De be stuurder van de bulldozer, de 56-jarige J. T. F. Gering uit Spekholzerheide kwam om het leven. In Maarssen is de 22-jarige F. Zaker uit Utrecht met zijn bromfiets tegen een tegemoetkomende auto gebotst. Hij over leed korte tijd later. In s'Gravendeel is de 85-jarige heer L. Robbemond geschept door een auto De bejaarde heer kwam via de mo torkap en de voorruit in de stoel naast de bestuurdtr terecht. Hij brak zijn nek en was op slag dood. In Driebergen is de 59-jarige heer R. Nyenhuis, die op de fiets uit een zijweg een voorrangsweg opreed, aangereden door een auto. Hij is later aan zijn ver wondingen overleden. In Beesd is de 65-jarige G. Verhoef in een bocht met zijn bromfiets tegen een personenauto gereden. Tijdens zijn over brenging naar een ziekenhuis is hij over leden. In de middeleeuwse wijk Havik in het hart van Amersfoort is een zeer oud pand vrijwel totaal uitgebrand. Een vierjarig zoontje van de huurder had in de beneden gelegen zeilmakerij en autobeklederij met lucifers gespeeld. Er ontstond een felle uitslaande brand. Op de bovenverdieping woonde het gezin van de huurder. De echtgenote, een logee uit Amsterdam en twee kinderen sprongen uit het raam. Zij liepen lichte verwondingen op. De schade aan inboedel en materialen bedraagt on geveer f 25.000. De brandweer wist de be lendende historische panden te behouden. De Amsterdamse politie heeft op het plein voor het centraal station een 19-ja rige stoker aangehouden, omdat hij met luide stem voor „provo nummer 13" re clame stond te maken, hetgeen daar bij politieverordening verboden is. In het provonummer lag een exemplaar van het militaire blad „In dienst." Dit was voor de politie een reden, om de jongeman voor een nader onderzoek over te dragen aan de marechaussee, omdat het blad „In Dienst" een uitgave is van het mi nisterie van Defensie. Schouwburg, vandaag en zondag 20 u.: „Wie kan er twee heren dienen" van Carlo Goldoni door het Nieuw Rotter dams Toneel. Concertgebouw, maandag, 20 u.: Fons Jansen met „Hoe meer zielen" (cabaret). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „De adelaar van het eskader" 14 j. Frans Hals. 19 er. 21.15 u.: en zondag ook 14 en 16.30 u.: „I Tabu", 18 j.; vandaag 23.30 u.: „Dreigende Trommen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zeventien", 18 j.; vandaag 23.30 u.: „De nach' van de leguaan", 18 j. Zon dag 11 u.: „Tranen over Vietnam", 14 j. Luxor, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 u.: En Margriet is de Bruid", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een mil joen", a.l. Minerva, vanavond geen voorstelling. Zondag en maandag 20.15 u.: „Spion aan de muur", 14 j.; zondag 14.30 u.: „De mees ters van Venus", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De stem van het water", a.l. Zondag 11 u.. „In de oerwouden van China", a.l. Roxy, vandaag 14.30 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Murieta, de zwarte wreker", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Beschuldigd van aanranding", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. TEN TOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 22 uur. Op zondag van 13 tot 22 uur. Tot 29 januari. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy, (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN De Waag, (hoek Spaarne/Damstraat), vandaag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationale programma. Gast: Miel Cools. ZATERDAG 21 JANUARI City, 19 en 21.30 u.: „De bezeten jacht". Stadsschouwburg, 20 u.: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". ZONDAG 22 JANUARI City, 11, 12, 13 en 17 u.: „Het huwelijk van prinses Margriet"; 14.30 u.: „De zoon van Captain Blood"; 19 en 21.30 u.: „De bezeten jacht". Stadsschouwburg, 15 u.: „De avonturen van Huckleberry Finn"; 20 u.: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". De Duinpan, Duinweg hoek W. de Zwij gerlaan, Santpoort-Zuid, 14-17 u.: Expo sitie „Schepping", foto's, dia's, tekeningen, schilderijen, beeldhouwwerken, boetseer werken, enzovoort. Hoogovens, Bedrijfsrestaurant, 14-17 u.: Expositie „Zee, havens schepen en men sen". MAANDAG 23 JANUARI City, 20 u.: „De bezeten jacht". De Duinpan, Duinweg hoek W. de Zwij gerlaan, Santpoort-Zuid, 19-22 u.: Expo sitie „Schepping". De tentoonstelling duurt tot en met 25 januari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 21 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Boeing Boeing"; 23.30 u.: „Dédé de haven meid". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 20 u.: „De rode baret". ZONDAG 22 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Boeing Boeing". Luxor Theater, 14.15 u.: „Terug in de hel"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 14.30 u.: „De piraten van Diabolo"; 16.30 u.: „De rode baret"; 20 u.: „De worgers van Bombay". MAANDAG 23 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Boeing Boeing". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 20 u.: „De worgers van Bombay". Gevangenisoproer Het door de Alkmaar- se justitie ingestelde onderzoek naar het incident in de strafgevangenis Schut- terswei heeft geleid tot identificatie van de drie betrokkenen. Zij zullen op kor te termijn naar andere strafgestichten worden overgebracht. Mond- en klauwzeer. Op een bedrijf in Ederveen is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Er moesten 160 varkens worden afgemaakt. In de gehele gemeente Renswoude en een deel van de gemeente Veenendaal is een vervoersverbod afgekondigd. Westfriese Flora. Van 21 tot 26 februari wordt in de grote veilinghallen van Bovenkarspel de „Westfriese Flora" gehouden. Er zal ook fokvee, Delfts Blauw en Leerdams kristal te zien zijn. Molen blijft. De meest gefotografeerde molen van Nederland bij Loenersloot langs de autoweg van Utrecht naar Am sterdam blijft behouden. Er komen in dit gebied wegens een omvangrijke ruil verkaveling moderne bemalingsinstalla ties, maar de molen blijft als noodbe- malingsinstallatie gehandhaafd. Te snel weg. Tegen een 49-jarige bus chauffeur van het Gemeente-vervoer bedrijf in Amsterdam is een boete van 150 gulden geëist, omdat de chauffeur, hoewel een 79-jarige dame nog niet ge heel was uitgestapt, van een halte was weggereden. De passagiere brak beide benen en haar linkerarm en is later overleden. Kaasmeisjes. In verband met de „Grüne Woche", de internationale voedsel- en landbouwtentoonstelling, die van 27 januari tot 5 februari in West-Berlijn wordt gehouden, zullen 25 januari 34 kaasmeisjes per KLM van Schiphol ver trekken voor propaganda op de „Grüne Woche". Straatrovers. In Amsterdam hebben des nachts drie mannen een 23-jarige jon geman van zijn loonzakje met 110 beroofd. Twee grepen hem van achte ren vast, terwijl de derde hem enkele stompen in de maagstreek gaf en het geld uit zijn binnenzak haalde. De aan vallers verdwenen daarna in een rood bestelwagentje. ADVERTENTIE Brouwersvaart 106 - Haarlem - Tel. 10748 Het K.N.M.I. deelt mee: Een zwak front, dat vrijdagmiddag Ne derland binnendrong, veroorzaakte hier en daar wat regen. Een volgend oceaanfront naderde vanochtend van het westen. Het zal zaterdagavond het gehele land gepas seerd zijn. Achter dit front stroomt min der zachte oceaanlucht ons land binnen. Omdat deze lucht enigszins onstabiel is bestaat kans op enkele buien. De algemene luchtdrukverdeling wordt bepaald door een enorm depressiesys teem boven de Atlantische Oceaan. Aan d# zuidelijke flank hiervan waait een krach tige westelijke wind. Ten zuiden van Newfoundland is een nieuwe depressie aangekomen, die zeer snel naar het oos ten trekt en morgen reeds bij Ierland zal aankomen. Haar invloed op het weer in ons land is waarschijnlijk tot morgen avond nog niet merkbaar. Maximum- en minimum M q max. temp. temperaturen binnen- en buitenland wind- richti A SE ES Den Helder regen z 6 5 Ypenburg regenbui zzw 8 7 Vlissingen half bew. z 6 6 Eelde geh. bew. z 6 2 De Bilt zw. bew. z 7 6 Twente geh. bew. z 7 5 Eindhoven zw. bew. zzw 9 7 Z.-Limburg motregen zw 9 7 Helsinki licht bew. n -7 -17 Stockholm sneeuw n -2 -4 Oslo half bew. ono -0 -10 Kopenhagen geh. bew. ozo 4 0 Aberdeen geh bew. zo 7 5 Londen regen z 10 7 Amsterdam regen z 7 6 Brussel half bew. z 1 8 6 Luxemburg regen zzw 5 4 Parijs regen z 9 7 Bordeaux zw. bew. z 13 7 Grenoble regen windst. 8 3 Nice regen n 12 8 Berlijn zw. bew. z 3 -2 Frankfort geh. bew. wzw 5 1 München ijzel z 3 -4 Zürich regen ono -1 -1 Genève regen zw 1 1 Locarno regen windst. 4 0 Wenen onbewolkt verand. -2 -9 Innsbruck half bew. w 4 -5 Belgrado onbewolkt windst. -4 -15 Athene licht bew. nno 8 3 Rome half bew. ono 13 4 Barcelona onbewolkt nnw 13 5 Madrid geh bew. windst. 10 4 Mallorca licht bew. w 15 8 Lissabon half bew. wzw 14 5 Zondag 22 januari Zon op 8.35 uur; onder 17.09 uur. Maan op 12.57 uur; onder 5.26 uur. Maandag 23 januari Zon op 8.34 uur; onder 17.11 uur. Maan op 13.38 uur; onder 6.41 uur. Maanstanden Volle maan26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 21 januari Hoog water 11.24 uur en uur. Laag water 6.47 uur en 19.19 uur. Zondag 22 januari Hoog water 0.04 uur en 12.31 uur. Laag water 7.58 uur en 20.29 uur. Maandag 23 januari Hoog water 1.07 uur en 13.29 uur. Laag water 9.05 uur en 21.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2