Kennemer Sporthal officieel in gebruik Bulgaars Nederland basketbalteam overrompeld door (85-80) <9 Nederland hield de stand op 0-0 Tom Okker zorgde voor de Nederlandse winst in tennis„interland' ;N. IJmond en Zeeburg streden boeiend handbalgevecht een Goede prestatie van Jan Bols in Grenoble H f Duyndam blijft nog amateur IJKSTRA De Blinkert-dames leden weer verlies RB 1w De JUBSLEUMBEURS 25e Haarlemse Voorjaarsbeurs /T m MAANDAG 23 JANUARI 1967 11 DEFENSIEF SPEL IN WARM INDIA N Meeste strijd «a A ÉIÉpi tti jwa %siisi De Blinkert Full Speed imiuwntMinnnnnnninnrT""«■■■«■■■■■■■■■■w—•AimwiiiiwMMMWMWWwwiwiiiftnjw w - .^1 *5*é$t ■o#*- ft -**»** *w \N wisps ,-■<*. VS"; KW A hal was een opvallend aantal politiemen sen aanwezig. Tot ongeregeldheden kwam het niet. Een auto die enkele malen rond reed met leuzen tegen de Amerikaanse aanwezigheid in Vietnam, vormde de eni ge opvallende belangstelling buiten de sporthal, waar enige tientallen mensen de prins bij zijn verschijnen luid toejuichten. Tijdens de receptie na afloop van het sportprogramma voerden zaterdagmid dag nog het woord de heer Verhoeven van het ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk werk, jhr. Feith, voorzitter van de NSF en de heer Gus- mann, raadslid van de gemeente Osna- brück, waarmee Haarlem nauwe contac ten onderhoudt ,en president van de Duit se voetbalbond. Jhr. Feith maakte daar bij het renteloos voorschot van de NSF bekend: ƒ200.000. Het bouwbedrijf Rij- ruerse, dat de sporthal heeft gebouwd, bood een vlaggemast aan. De loco-burge meester van Haarlem, J. Geluk, bedank te allen die aan het gereedkomen van de sporthal hebben meegewerkt. (Van onze sportredactuer) De wielrenner Leo Duyndam heeft be sloten amateur te blijven tot en met de wereldkampioenschappen die dit jaar in Nederland worden gehouden. Hij ziet ervan af om professional te worden na een gesprek dat hij met Kurt Vyth heeft gehad. Als amateur rijdt Duyndam in de Acifit-ploeg van Vyth. (Van onze sportredactie) De scheuren in de vloer van de Kennemer Sporthal, die zaterdagmid dag officieel door prins Claus werd geopend, zullen wegtrekken is de me ning van de onderaannemer, die ver antwoordelijk is voor de aanleg van de vloer. Hij baseert die mening op ervaring opgedaan met andere ruim tes waar hetzelfde procédé is toege past. Tom Okker die zaterdagmiddag in het programma ter gelegenheid van de officiële opening een deinon- stratiepartij speelde tegen de Engels man Wilson voegde zijn waardering ook over de vloer toe aan de lof, die andere zaalsportbeoefenaren al over de nieuwe sporthal aan de Van Riebeecklaan in Haarlem-Noord hebben geuit. De voorzitter van de Haarlemse sport raad, de heer D. Beets, sprak over „de grote blijdschap en dankbaarheid, van allen, die de sport een warm hart toe dragen, bij het gereedkomen van de hal." De sportraad bracht een bedrag bijeen, waardoor de aanschrf van drie inmiddels aangebrachte electrische klokken moge lijk is geworden. Prins Claus had alvorens de heer Beets sprak de officiële opening van de hal ver richt, daartoe te zijn uitgenodigd door de burgemeester van Haarlem mr. O. P. F. M. Cremers. De prins noemde het scheppen van sportmogelijkheden van even groot belang als de zorg voor het toenemen van de economische welvaart. „De mens heeft een gezond en evenwichtig leven nodig. Prins Claus woonde het gehele openings- progamma bij. Bij zijn aankomst werd hij verwelkomd door de commissaris van de koningin in Noord-Holland mr. Kra nenburg en door de burgemeester van Haarlem mr. Cremers. Hij werd daarop voorgesteld aan een groot aantal autori teiten. Bij zijn vertrek werd de prins voorgesteld aan de voorzitter van Bato, de heer Fortgens en de beeldhouwer Kees Verkade. Bato had een groot deel van het openingsprogamma verzorgd. de drum band trad op onder leiding van de heer J. Fernhout en de leiding van de demon-1 Kees Verkade ontving de prins een werk- stratie van turnsters stond berustte stuk dat namens Haarlem werd aangebo- bij de heer J. de Redelijkheid). Van den door mej. Weber. Rondom de sport- De Nederlander Peter Post heeft zater dagavond in het Antwerpse sportpaleis de „grote prijs van Stan Ockers", een wie lerwedstrijd achter dernymotoren, gewon nen. De Belg Romain Deloof, wereld kampioen der prof-stayers, eindigde op de tweede plaats. Simpson werd derde (Van onze basketbalmedewerker) De in het kader van de officiële ope ning van de nieuwe Kennemer sporthal gespeelde basketbalinterland tussen de herenploegen van Nederland en Bulgarije heeft een even verrassende als verdien de overwinning voor de Nederlanders op geleverd. De met durf en initiatief spe lende Nederlandse ploeg slaagde er na een gelijkopgaande eerste helft na rust in de Bulgaren aan banden te leggen en met 85-80 te zegevieren. Vooral het enthousiaste en inspirerende spel van Frank Kales (Flamingo's) leer de al snel dat er voor Nederland mo gelijkheden waren. Bij de stand 10-11 ge bruikte de Nederlandse coach Steuer zijn eerste time out en werd Franke die al enkele fouten genoteerd had door De Haan vervangen. Bulgarije bij wie vooral Dimitrov in de ze periode opviel ging wat uitlopen en dit betekende dat Steuer bij de stand 20-27 na 14 weer een time out nodig had. Deze bracht wel resultaat en daar het pu bliek mee ging leven werd een periode van duidelijk Nederlands overwicht inge luid. Na 25-28 liepen de Bulgaren weliswaar weer tot 25-32 uit, maar Nederland voel de de mogelijkheden en bleef doorgaan hetgeen een alleszins aanvaardbare 35- 36 ruststand tot gevolg had. In de tweede helft maakte het Neder landse team al snel duidelijk dat het meer wilde dan een ervolle nederlaag. Het werd al snel 45-45 en bij 51-48 na zes minuten keken de Bulgaren tegen een achtergrond aan. Vooral Franke en de in de combinatie uitblinkende Ton Boot (Blue Stars) gaven de Bulgaarse defen sie vaak niet op te lossen problemen. In de negende minuut bij de stand 61-54 liep Pastor zijn vijfde fout op en werd vervangen door Petrici (Suvrikril). Bij de stand 73-66 na vijftien minuten ging het er voor Nederland even duister uitzien, want ook Franke werd geëlimineerd. Door Dimitrov kwamen de Bulgaren toen angstig dichtbij, 73-70. Door een fraai doelpunt van Vrolijk en een bijzonder fraaie interceptie ge volgd door een doelpunt van Kales werd op dat moment een belangrijke 77-70 be reikt. Wel kwam Bulgarije weer naar 77-76, maar Nederland wilde winnen en door weer Kales en Vrolijk en het koel bloedig inschieten van twee vrije wor pen door debutant Petrici lukte dit ook. De duidelijk teleurgestelde Bulgaren moesten met 85-80 de vlag strijken. Voor Nederland waren de topscorers: Kales: 16-18; Franke: 14-16; Boot: 7-12; Vrolijk 6-4. Voor Bulgarije:HTBimitrov: 10-12; G lomev: 5-10; Bortschowski: 56-8. De voorwedstrijd tussen het dames team van AMVJ en een Nederlandse B- ploeg had niet zoveel om het lijf. Het langzaam gestarte AMVJ keek aanvan kelijk tegen een achterstand aan 14-11. Toen was het met de B-meisjes gebeurd ADVERTENTIE W ■zal plaats vinden in de nieuwe fraaie Sporthal van 2 t/m 12 maart a.s. voor huishouding en mode Het Nederlandse hockey-elftal heeft bij zijn eerste optreden in het warme India vooral defensief een uitstekende indruk achtergelaten. Op de harde grond van het voetbal-stadion in New Delhi, waar door het gebrek aan gras de bal de vreemdste capriolen maakte, was van hoogstaand hockey geen sprake. De spanning heeft voor de ruim twintigduizend toeschou wers, die zich koesterende in de warme stralen van de zon, het gemis aan kwali teit ruimschoots vergoed. He+ eervolle resultaat tegen de Olympi sche kampioenen was voornamelijk te dan- en aan het uitstekende spel van de Ne derlandse achterhoede, waarin doelman Joost Boks en Sebo Ebbens een hoofdrol vertolkten. Dankzij de uitstekende steun van John Elfers en de binnenspelers Fran cis van 't Hooft en Otto ter Haar, die de verdediging in moeilijke situaties keer op keer te hulp schoten, was Nederland in de eerste helft zeker de gelijkwaardige van de Indiërs, die over het geheel geno men toch wel teleurstelden. In de tweede helft toen de vermoeienis sen van de reis en de omschakeling naar een ander klimaat hun invloed deden gel den, nam India via de snelle buitenspe Iers Balbir en Said het initiatief en naar mate de tijd verstreek werd de druk op het doel van Boks, die de fraaiste red dingen verrichte, sterker. De gehele Ne derlandse ploeg trok zich toen terug in de verdediging waardoor er voor de Indiërs geen doorkomen meer aan was. In de laatste minuten kwam Nederland zelfs nog dicht bij een doelpunt toen de drie mans voorhoede Van Vroonhoven, De Keyzer Zweerts enkele gevaarlijke uitvallen deed Tot doelpunten kwam het niet maar de zware druk op de defensie werd er ten minste enigszins door verlicht. en liep AMVJ weg naar een 21-32 rust stand. De tweede helft bracht evenmin veel schokkends en via 44-56 won AMVJ dan vooral in routine verre de boven toon voerde met: 57-68. Voor AMVJ scoorden: Jetty Witte: 5- 11; Els van der Heijden: 8-5; Greet Vink: 6-11. Voor Nederland B: Nine Nol- ting: 10-1; Marijke Adriaanse: 5-10; Ina Ribbelink: 0-10. Vanavond spelen Nederland en Bulga rije in Den Haag wederom tegen elkaar en dinsdagavond „gaat" dezelfde inter land in Enschedé. ADVERTENTIE voor sport en camping Gen. Cronjéstraat 101 - Tel. 53381 - Haarlem (Van onze tennismedewerker). De officieuze tennisinterland tussen Ne derland en Engeland de Engelse bond had bezwaar tegen een officiële ontmoer ting), die zaterdag en zondag in de Ken nemer Sporthal in Haarlem werd gespeeld is met 3-2 door onze landgenoten verloren. De twee door Nederland gewonnen par tijen kwamen van het racket van de Haar lemse nationale kampioen Tom Okker, die zaterdag de 39-jarige Australiër Bob Howe versloeg met 9-7 en 6-2 en zondag de sterke Engelsman Bobby Wilson met 11-9, 3-6 en 6-3 tot capituleren dwong. ..Veteraan" Howe kwam als vervanger van de zieke Mike Sangster naar Haar lem. De Amsterdammer Nick Fleury kwam in jaren, maar ook in ervaring en tech niek veel bij zijn Engelse tegenstanders te kort, werd door Wilson met 6-4 en 6-3 en door Howe met 7-5 en 6-3 verslagen. Na de singles moest op de stand 2-2 het herendubbel beslissen over winst of verlies. Jan Hajer en Tom Okker bleken kansloos tegen de dubbelspel -kwaliteiten van Howe en zijn partner Wilson; 6-4 en 6-2. Het tennisevenement werd ter gelegen heid van.de opening van de nieuwe sport hal door het Sportweek-comité in samen werking met het district Haarlem van de KNLTB georganiseerd. De publieke be langstelling voor de indoor-première voor Haarlem was uitermate teleurstellend. De tribunes bleven leeg, slechts enkele honderden toeschouwers toonden belang stelling voor de verrichtingen van de ,top van het Engelse en Nederlandse tennis. Overigens heeft het binnen-tennis in vergelijking met het spel op het gravel, niet kunnen imponeren. De snelheid 'van de bal op de harde vloer geeft de service te veel waarde, vele services worden niet Wilson in actie. geretourneerd, de snelheid van de bal gaat ten koste van het veldspel en dien tengevolge telt het spel minder rally's. De meeste strijd en ook het sterkste spel bood het duel tussen Okker en Wil- n. De Haarlemmer speelde scherp, maar al te vaak te scherp en kwam in tegenstelling met Wilson weinig voor het net. In de eerste zeer langdurige set nam Okker met 2-0 de leiding, de Engelsman nam een servicegame van Okker terug en hierna heeft men elkaar tot 7-7 niet meer uit het oog verloren, 9-7. Wilson liep in de tweede set uit tot 4-0 en won toen onbedreigd met 6-3. In de final set kwam Bobby Wilson kennelijk energie te kort, 6-3. Tom Okker gunde Howe, veelal met twee handen aan zijn racket, meer dan nodig was. Het bescheiden aandringen van Okker had een aantal pikante situaties tot gevolg, op prijs gesteld door het pu bliek. De Haarlemmer won met 9-7 na 2-4. 4-4 en 5-5) en 6-2. Met een verhit hoofd, fel strijdend voor iedere bal heeft Nick Fleury getracht te gen Wilson een goed resultaat te behalen. De Engelsman drijvend op zijn techniek en routine bleef er onbewogen onder. De eerste set won Wilson met 6-4, de twee de na 0-2, 2-2 en 3-3 met 6-3. Hij be reikte 5-3 met vier services buiten bereik van de Amsterdammer. Ook tegen Howe bleek Fleury niet opgewassen, 7-5 en 6-3. Het herendubbel, dat het pleit moest be slechten, was voor de ingewijden reeds een uitgemaakte zaak. De gasten hebben een reputatie als dubbelspelspelers. Howe werd zelfs eenmaal Wimbledon-kampioen. Met 6-4 en 6-2 werden Okker en Hajer vrij snel naar de kleedkamers verwezen. f V (Van onze handbalmedewerker) De Heemskerkse sporthal heeft giste ren gedaverd op zijn grondvesten. Daar was ook alle reden voor, want de heren van IJmond en Zeeburg hebben een on gelofelijk boeiend duel uitgevochten, waarvan de volle tribunes vooral hoor baar genoten. Bij Amsterdamse winst was Zeeburg kampioen; IJmond bood echter prachtig partij en de gasten hebben zich volledig moeten geven om met 14-11 de baas over de Velser formatie te blijven. Volkomen verdiend overigens, want Zeeburg heeft een gave ploeg, die de hele wedstrijd in een hoog tempo kan draaien. IJmond liet zich niet in het minst impo neren en kon door prachtige doelpunten van Jan van Wijk en wervelwind Strobbe goed bijblijven. Wellicht hadden de gast heren meer kunnen bereiken dan de 10-6 achterstand bij rust, wanneer men iets langer gecombineerd had. Nu werd er te vlug geschoten, met name door Minnes. In de eerste minuten van de tweede helft werd de Zeeburg-voorsprong snel groter (6-12). IJmond liet zich niet van zijn stuk brengen en twee juweeltjes van doelpunten (door Roel Sweers) brachten de achterstand terug. Toen braken er fa tale minuten aan voor de thuisclub. De prima leidende arbiter Slim kende Zee burg onzes inziens ten onrechte twee straf- worpen toe, die uiteraard dankbaar benut werden. IJmond verloor even aan concen tratie en dat kostte twee spelers een korte uitsluiting. (8-14). Piet Strobbe bracht de achterstand terug en IJmond vocht ver beter en moedig terug. Toen de Amster damse doelman Minnes natrapte, mocht hij twee minuten uitrusten. Met nog drie minuten te spelen. De spanning bereikte een hoogtepunt. Van Wijk schoot IJmond naar 11-14. Zeeburg mocht de zege niet meer uit handen geven. Koelbloedig be reikte de Amsterdamse ploeg de eind streep en mocht zich verdiend kampioen noemen. Hulde ook voor IJmond, dat zich tot het uiterste verdedigd heeft. Da damesploeg van De Blinkert in de hoofdklasse heeft het hoofd moeten bui gen voor het Haagse Hygiëa. Op grond van hun betere spel kwam de 8-7 zege de Haagse meisjes zeker toe, maar De Blinkert verraste toch met enthousiast spel. Sneu was het, dat Marian Heil, een goede kracht in de ploeg, zich in de aan- vangstijd vergist had en pas drie minuten voor het einde kwam opdraven. Al in de eerste minuut profiteerde Atie Stam goed van een van de keepster teruggekomen bal en scoorde beheerst, 1-0. De gasten namen de leiding over en vooral Tjits de Groot was in de Haagse ploeg een voortdurend gevaar voor de Haarlemse verdediging. Een scherp schot van Lenie Beekhuis die praktisch al leen maar hoge ballen loslaat beteken de in de vijftiende minuut 2-2. Door een verdedigingsfout leidde Hygiëa nog de zelfde minuut met 3-2. Een boogballetje van Carla Pesch was goed voor 3-3 en de actieve Ans Lenaarts liet haar ploeg met een 4-3 voorsprong rusten. In de tweede helft bleek toch de vechtlust van de Haarlemse ploeg niet voldoende. Het meer intelligente aanvalsspel van Hygiëa gaf de doorslag. Hoewel De Blinkert een 6-4 voorsprong nam door Nellebe Rubach en Ans Lenaarts leidde Hygiëa vijf mi nuten voor het einde met 8-6. Atie Stam bracht de spanning terug, maar onder an dere door tactisch dom spel kon De Blin kert geen puntenverdeling meer forceren. De Haarlemse dames hadden in de slot fase over moeten gaan tot een „mandek king". Slechts een enkeling ging hiertoe over en dit baatte weinig. Door deze ne derlaag en mede door het gelijke spel van DES is de positie van De Blinkert er niet beter op geworden. Full Speed is erin geslaagd het kam pioenschap van de 2e klasse B te ver overen en mag nu proberen weer tot de le klasse door te dringen. De IJmuider dames zullen de strijd weer moeten aan binden met Zeeburg 2 zo langzamer hand een oude bekende in promotiewed strijden. De belangrijke ontmoeting tegen FSA werd door Full Speed volkomen ver diend met 5-2 gewonnen. De herenploeg van Concordia behield de theoretische (kleine) kans op het kam pioenschap, door Always Forward op gro te afstand te houden. De rood-witten mis ten v.d. Sluis en De Vries, maar dat was toch geen bezwaar om de gasten met 23-9 te kloppen. Vooral in de eerste helft werd er door Concordia aantrekkelijk ge speeld. Na de rust liet de verdediging wel eens een steekje vallen, maar de aanval bleef op schot. Verdam (8). Van Rheenen (5) en Selier (5) waren de produktie- leiders. De heren van Rapiditas boden traditie getrouw één helft goed partij (9-10). Na de hervatting ging het in de Haarlemse ploeg weer rammelen en tegenstander Unitas had zoedoende geen moeite om een royale 26-14 overwinning te behalen. Zandvoortmeeuwen was bij voorbaat al kansloos tegen Niloc 2. De Amsterdam mers speelden een kwartier lang met slechts zes man, doch konden toch voor blijven. Toen de ploeg compleet was hoef de deze zich niet overmatig in te span nen om met 25-15 te winnen. De dames- ploeg van IEV heeft de eerste winst bin nen bereik gehad. Door Annie Hilbers (2 x) en Agaath Half had de Velser- ploeg in de tweede helft een 3-1 voor sprong. IEV verdedigde deze voorsprong nogal onnozel en bleef maar schieten op de VZV-veste, waardoor deze ploeg steeds maar weer kon uitbreken De uitstekende IEV-keepster Marga v.d. Zon moest zich zodoende nog tweemaal laten passeren. (3-3). De damesploeg van IJmond versloeg Spirit met 5-2, maar had veel moeite om de nationale jeugdkeepster Dinie van Maanen tot overgave te dwingen. De gro ter schotkracht bleek beslissend. Stien Kaiser, Jan Bols en Karei te Winkel plaatsten Nederland in de be langstelling tijdens de „generale" van de Olympische Winterspelen (1968) in Greno ble. Zaterdag, op de 5.000 meter, was Ka- rel te Winkel reeds ontdekt. Niet in de eerste plaats door zijn mooie zesde plaats met 7.52.8, maar in het bijzonder door zijn stijl. „Een tweede Verkerk", klonk het uit de mond van de talrijke Noren. Zondag scherpten de Noren hun aandacht toen Jan Bols op de 10.000 meter tot een respectabele prestatie kwam: 16.05.7. De 22-jarige Hoogeveener kreeg naast zich aan de startlijn Fred Anton Maier, de 28-jarige Noorse crack. Hij bleef prachtig overeind en finishte in 16.05,7, waarmee hij tot zijn beste preatatie op deze afstand in zijn carrière kwam. Zijn tijd was zelfs zo scherp, dat gereputeer de stayers, zoals Launonen en oud- we reldkampioen Jonny Nilson er zelfs niet bij konden komen. Maier's voorsprong bedroeg na 10 km slechts 8 seconden. Stien Kaiser onderstreepte voor de ogen van de Russen haar aanspraken op de wereldtitel door de 3.000 m te winnen in 5 min 15.7 sec. Voor de Russische we reldkampioene Valentina Stenina (5 16.7) en de Finse Kaja Mustonen (5.19.3). Of schoon zij op de 1000 meter de eer van de overwinning moest laten aan de Noordkoreaanse Song Soon Kim, liet zij met 1.35.6 ook op deze afstand Stenina achter zich. Een direkt treffen tussen de Olympische kampioene Lydia Skoblokova en de Nederlandse kampioene Stien Kai ser bleef uit. De Russin starte alleen de eerste dag en Stien kwam alleen de zondag op de baan. Dames 500 meter: 1 Skoblikova (R.) 47.0 sec.; 2. Stenina (R.) 47.3; 3. Willy Burgmeyer (Ned. 47.5; 4. Ivangine (Fr.), Schleiermacher (O.-Did.) en Song Soon Kim (Nrd.-Korea) 48.1; 11. Geys- sen (Ned.) 48.7. 1500 m: 1. Skoblikova 2.25.7; 2. Sabina (Rusl.) 2.26.5; 3. Pil Hwa Han (Korea) 2.28.2; 4. Song Soon Kim 2.28.4; 5. Mustonen (Finl.) 2.28.8; 8. Schut (Ned.) 2.32.2; 15. Burgmeyer (Ned.) 2.34.4. 1000 meter: 1. Song Soon Kim 1.34.9; 2. Kaiser 1.35.6; 3. Stenina 1.35.7; 4 Ivangine 1.36.0; 5. Mustonen 1.36.7; 10. Ans Schut 1.39.2. 3000 meter; 1. Kaiser 5.15.7; 2. Stenina 5.16.0; 3. Mustonen 5.19.3: 4. Pil Hwa Han 5.19.9; 5. Sablina 5.20.1; 6. Ivangine (Fr.) 5.24.4; 7. Carry Geyssen (Ned.) 5.25.2; 8. Song Soon Kim 5.25.3. Heren: 1. Guljajev en Muratov (beiden R.) 41. sec.; 3. Stiansen (N.) 42.2; 4. Tveter (N.) 42.3; 5. Keiler (W.-Dld.) 42.6; 13. Krook (Ned.), De Vries (Ned.) 44.0. 5000 m heren: 1. Maier (N.) 7.44 4; 2. Launonen (Finl.) 7.48.7; 3. Nilsson (Zwe.) 7.50.1; 4. Hoeg- lin (Zwe. 7.51.1: 5. Helen (Finl.) 7.52.2; 6. Te Winkel (Ned.) 7.52.8; 10. Bols (Ned.) 7.58.4. Heren 1500 meter: 1. Stiansen 2.13.3; 2/3. Tve ter en Kertsjoenko (Rusl.) 2.13.4, 4. Launonen 2.14.7; 5 Halinen 2.15.6; 11. De Vries 2.17.6; 13. Krook 2.18.4. 10.000 meter: 1. Maier 15.57.5; 2. Bols 16.05.7; 3. Launonen 16.06.6; 4. Bollerud (Noorw.) 16.10.8; 5 Nilsson 16.14.5: 6. Te Winkel 16.25.7.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11