Explosie op „Jacob Verolme heeft één slachtoffer geëist r Lasterlijk artikel over Russisch-orthodoxe kerk „Sursum Corda Vrouw bekent haar man te hebben doodgeschoten bondig Jk in en Overige bemanningsleden naar de Canarische eilanden gebracht Eerste emmertje zand voor de „oliegeul" Messetrekker overmeesterd Man zwaar gewond bij gevecht in woonwagenkamp Li Vermiste man in Waal verdronken Naar mening concilie-adviseurs Huisprelaat Doden in het verkeer mm Volendam zonder apotheek Vrij zacht TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! MAANDAG 23 JANUARI 1967 2 19 „Doe het zelf' Konijnenplaag in Zuidoost-Australië Poging tot aanranding in gymnasium 99 Examens maandag 23 januari 1967 577ste STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE Vrouw viel uit raam, man in arrest Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN =1 i S t s SANTA CRUZ DE LAS PALM AS. De 46 overlevenden van het Neder landse ertsschip Jacob Verolme zijn vanmorgen voor het aanbreken van de dag op de Canarische Eilanden aan land gezet. Een lid van de bemanning, de 24-jarige machinist A. M. J. Sen- gers uit Mierlo, is om het leven ge komen. Zijn lichaam is aan boord van het schip gebleven, dat ondersteboven drijft. Onder de overlevenden bevond zich één gewonde, de 27-jarige lasser Jan Molëman. Hij had snijwonden aan het gezicht en over één oog. Na een ontploffing in de voorpiek gingen 46 van de 47 bemanningsleden bijna tweehonderd kilometer van Las Pal- mas, hoofdstad van de Canarische Eilan den, van boord. Een Amerikaans reddingsvliegtuig van de luchtmachtbasis op de Azoren schoot na een noodsein van de Jacob Verolme te hulp. Twee artsen sprongen met een parachute uit het toestel om de mannen in de reddingboten eerste hulp te ver lenen. De parachutisten. D. Pritchard en dr. Brashear, en de overlevenden werden later opgepikt door het Poolse schip Ba- Tien Rotterdammers hebben zaterdag een symbolisch begin gemaakt met het graven van de vaargeul in de Noordzee, de toegangsweg die Rotterdam in de na bije toekomst bereikbaar moet maken voor supertankers van 200.000 ton. „Als het moet doen we het zelf", wil len deze Rotterdammers zeggen met hun in de debatingclub „Sociëteit voor Psy chische Educatie" ontstane idee. „Wij willen laten zien dat ook de gewone Rot terdammers overtuigd zijn van de econo mische noodzaak van de vaargeul die het rijk zal moeten aanleggen in het belang van de toekomst van heel ons land". Een departementale werkgroep is be zig om de consequenties van de nieuwe vaargeul in de Noordzee na te gaan. Een emmertje zand haalde de debating club op vijf mijl buitengaats uit de Noord zee aan boord van de sleepboot „Euro pa". Het emmertje zand is 's middags aangeboden aan de locoburgemeester van Rotterdam, mej. mr. J. Zeelenberg. Mej. Zeelenberg zei dat zij burgemees ter Thomassen zal vragen het emmertje zand mee te nemen naar de vergadering van de departementale werkgroep, om aan te tonen dat de Rotterdamse burge rij achter de vaargeulplannen staat. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Na veel moeite heeft de politie in Rotterdam zondagmiddag in het gebouw van de stichting Bijzonder Ge- zinswerk een 25-jarige loswerkman over meesterd, die zijn vrouw, de kok van het gebouw en een politieman met een mes had bedreigd. De man, die enkele dagen afwezig was geweest, had in het gebouw, waar het echtpaar met zijn twee kinderen woont, zijn achttienjarige vrouw bij de keel ge grepen en met een mes bedreigd. Voor hij gevaarlijk kon worden kwam de 25- jarige kok van de stichting tussenbeiden. Hij trok de vrouw en de twee kinderen bij de man vandaan en slaagde erin hen de keuken binnen te duwen, waarna hij de deur op slot deed. De loswerkman wierp zich toen op de kok, die de straat opvluchtte. Toen de po litie arriveerde achtervolgde de man de kok nog steeds met een mes in zijn opge heven hand. Hij weigerde te voldoen aan het verzoek van de politiemannen het mes af te geven en trok zich terug in de deuropening van het gebouw. Daar werd hij tenslotte overmeesterd. (Van onze correspondent) Amersfoort lussen twee woonwa genfamilies is in de nacht van zaterdag op zondag een hevige vechtpartij ont staan, waarbij van een vuurwapen en een schop gebruik is gemaakt. Een 52- jarige man kreeg een levensgevaarlijke hoofdwond, veroorzaakt door een klap met het scherp van de schop. Hij had ook een kogel in een van zijn polsen. Zijn 28-jari- ge zoon kreeg een schampschot aan het hoofd en een kogel door zijn oor. De vader verkeerde gisteren nog in le vensgevaar. De verwondingen van de zoon bleken minder ernstig te zijn. De dader, een 39-jarige woonwagenbe woner, nam de vlucht, maar kon zondag middag in Soest worden aangehouden. MELBOURNE (AUSTRALIë) (AP) In het zuidoosten van Australië beginnen de konijnen, weer een bedreiging voor de landbouw te worden. De weerstand tegen de konijnenziekte is zo groot geworden dat het aantal ge boorten het aantal sterfgevallen over treft. l Mftéi- mt i tory, dat op weg was naar Trinidad, teen het te hulp werd geroepen. De meeste overlevenden maken het goed. Ze zijn in hotels ondergebracht, tot ze later op de dag naar Tenerife zullen worden gebracht. De „Jacob Verolme", die onder com mando van gezagvoerder W. Kruyer 23.Ü00 ton ijzererts van Brazilië naar IJmuiden transporteerde, meet 18.734 ton en is eigendom van de Nederlandse Ertstanker- (Van onze correspondent) NIJMEGEN Niet ver van de plaats een café aan de Waalkade in Nijmegen waar de 33-jarige Gerardus en de 25-jarige Johannes Kersten uit Groesbeek zaterdagavond 10 december voor het laatst zijn gezien, is zaterdag middag het stoffelijk overschot van de oudste door de rijkspolitie te water uit een vluchthaventje bij de Waal opgevist. De gissingen en geruchten, die enke le weken na de raadselachtige verdwijning van de broers hardnekkig de ronde deden als zouden zij het slachtoffer zijn gewor den van een misdrijf en door geweld om het leven zouden zijn gebracht, zijn on gegrond gebleken. Aangenomen wordt dat ook de jongste in het vluchthaventje te water moet zijn geraakt en verdronken. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Een 51-jarige zeeman uit Rotterdam heeft zaterdagmorgen in het schoolgebouw van het Erasmusgym- nasium getracht een meisje aan te ran den. Hij was het gebouw binnengedrongen en had zich schuil gehouden op een van de toiletten. Toen een vijftienjarige leer linge een klaslokaal verliet om naar het toilet te gaan heeft hij haar op de gang aangevallen. Toen het meisje om hulp riep nam hij de vlucht. De politie heeft hem op de Mathenes- serlaan kunnen aanhouden, doordat de conciërge van de school de man had ge zien en hem kon aanwijzen. maatschappij, een dochter van het Verolme-concern. Het schip werd in. 1957 in Alblasserdam voltooid. Scheveningen-Radio ontving zondag ochtend een noodsein van de Nederlandse zeesleper „Zwarte Zee", die meldde, dat de bemanning van de „Jacob Verolme" in de boten was gegaan. De „Zwarte Zee" was toen ongeveer 48 uur varen van het zinkende schip verwijderd. De Poolse vrachtvaarder „Batory" bleek echter dicht genoeg in de buurt te zijn om na een aan tal uren de in vier reddingboten rond dobberende schipbreukelingen aan boord te kunnen nemen. fiy;. iv M ;.Y Dr. H. A. M. Fiolet, dr. J. C. Groot en drs. D. de Lange, allen adviseurs van het Nederlands Pastoraal Concilie, heb ben aan de redactie van „Sursum Corda", weekblad voor de bisdommen Haarlem en Rotterdam, een protestbrief gestuurd naar aanleiding van een wat zij noemen laster lijk artikel over de Russisch-orthodoxe kerk, dat in het bisdomblad van 13 janua ri is verschenen, nadat het eerst in het contactblad van Oostpriesterhulp „De echo der liefde" was afgedrukt. Oostpries terhulp wordt, zoals bekend, geleid door pater Werenfried van Straaten. Het protest van de drie concilie-advi seurs spitst zich vooral toe op de volgen de zinsneden van het artikel: „De Rus sisch-orthodoxe kerk die practisch een executief orgaan van de kommunistische partij is" en „want nooit kan de katholie ke kerk de vrede met de Russische-ortho- doxen kopen met het verraad aan de vijf miljoen met Rome verenigde martelaren en belijders der Oekraïnse kerk." Naar het oordeel van de drie protesterenden wordt „een volstrekt ontoelaatbaar ver band gelegd tussen de vervolging, waar aan de Oekraïnse katholieke kerk heeft blootgestaan van de zijde van de sovjet regering en de Russisch-orthodoxe kerk. Er is volgens de ter beschikking staande gegevens geen enkele reden de Russisch- orthodoxe kerk te beschouwen als execu- Amsterdam. De heer J. Weinberg uit Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift geti teld „Hoe reageren kinderen op de psy chiatrische opname van de moeder, een gezinsstudie". Promotor was prof. dr. E. C. M. FrijlingSchreuder. Utrecht. Kandidaats pedagogiek: A. de Vries (Heemstede). K. ADVERTENTIE Prijzen van 5 345 084 813 055 4112 5 zijn gevallen op de nummers eindigende op 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 100 zijn gevallen op de nummers eindigende op 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 400 zijn gevallei op de nummers eindigende op 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 041550 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 076208 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 003244 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 038086 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 053556 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 054658 De prijs van f 20.000 is gevallen op het nummer 062085 LET WEL Op dit nummer zijn twee Driizen qevallen tief orgaan van de communistische partij en daarmee mede verantwoordelijk te stellen voor de vervolging van de Oekra ïnse katholieke kerk." In het vervolg van hun brief schrijven de concilie-adviseurs dat „vast is komen te staan, dat de Russisch-orthodoxe kerk geworsteld heeft en nog worstelt met soortgelijke vormen van discriminatie, tot de dood toe, als die waarmee de katholie ke kerk van de Oekraïne tot ons aller droefheid heeft kennisgemaakt." De voor stelling van zaken wordt diep betreurd. De heren Fiolet, Groot en De Lange ver bazen zich er over, dat deze nog open baar gemaakt is kunnen worden na het Tweede Vaticaanse Concilie en op het mo ment, dat het Nederlands Pastoraal Con cilie zijn werkzaamheden begint in sa menspraak óók met een vertegenwoordi ger van de Russische orthodoxie. Het artikel kwalificeren de schrijvers als laster. Zij vinden dan ook, dat de redactie van „Sursum Corda" moreel ver plicht is deze ongegronde verdachtmakin gen in het openbaar terug te nemen. „Dit vooral met het oog op het feit, dat een dergelijke publicatie de liefdesband tus sen de kerken, nationaal en internationaal schaadt." De cabaretier Fons Jansen is zater dag benoemd tot „huisprelaat" van de Wylrese carnavalsvereniging „De Puime". De onderscheiding Omvat behalve de titel een erepenning en een draagmedaille: dezelfde, die het vorig jaar door Wim Sonneveld werd verworven. De versierselen werden uitgereikt door Cof Ber- trand. In het gemeentelijk ziekenhuis van Zaandam is overleden de 19-jarige J. van Wijngaarden uit Wormerveer. De jonge man was de afgelopen nacht te Wormer veer met zijn bromfiets tegen de stoep rand gereden, waarna hij tegen een ver keersbord botste. In het ziekenhuis te Tilburg is zaterdag avond de 65-jarige A. de Jong uit Tilburg overleden, die op 12 januari bij een po ging om de Ringbaan-west in Tilburg met de fiets over te steken door een personen auto werd aangereden. In Valkenswaard heeft een verkeerson geval plaats gehad, waarbij de 23-jarige Hans van Leeuwen uit Eindhoven de dood vond. In het Julianaziekenhuis in Apeldoorn is overleden de heer L. J. Diks, die woensdagavond door een bestelauto werd aangereden. In Deurne is een bromfietser op een met automatische knipperlichten bevei ligde overweg tegen een reizigerstrein ge- redeh en later aan zijn verwondingen overleden. Het was de 22-jarige J. Coolen uit Deurne. (Van onze correspondent) SITTARD Woensdag wordt een 45- jarige vrouw voorgeleid voor de officier van Justitie in Maastricht. Morgen wordt in Ophouen haar man begraven, die zij vrijdagavond met twee pistoolschoten heeft gedood. Uit een met een insteekloop voor flo bertmunitie geschikt gemaakt pistool vuurde zij vijf schoten af. Een ervan doorboorde in de hartstreek de levens slagader van haar man, een tweede drong via de schouder zijn hals binnen. Hij stierf weinige ogenblikken later. De vrouw heeft zelf alarm geslagen bij haar drie huizen verderop in de buurt schap Ophouen (Sitaard) wonende ge huwde zoon. Van daar uit werd de politie gewaarschuwd. De vrouw wilde het aanvankelijk doen voorkomen, dat haar man was overvallen door twee buitenlandse arbeiders Noordafrikanen toen hij op de bank in de achterkamer naar de televisie keek. Maar uit de sporen, onder meer de kogel inslag, maakte de politie later op dat haar verhaal niet kon kloppen. Zaterdag be kende de vrouw de schoten zelf te heb ben gelost, terwijl ze met haar man al leen thuis was. De vrouw vertelde de politie, dat zij vrijdagavond met haar man ruzie heeft gekregen, nadat zij het pistool in zijn jaszak had ontdekt. Zij wilde dat haar man dit wapen (hij bezat al langer een alarmpistool en een oude onbruikbare re volver) het huis uit deed. Volgens de vrouw is daarover een hooglopende twist ontstaan. Toén de man agressief dreigde te worden heeft zij vijfmaal de trekker overgehaald. De gewezen echtgenoot van de 26-jari- ge mevrouw Van H., die zondagnacht dood op het trottoir voor haar woning aan de Nieuwe Marktstraat te Nijmegen is aangetroffen, blijft in hechtenis. Zijn verhaal over de wijze, waarop de vrouw uit het raam van de eerste verdieping is gesprongen, blijkt op verscheidene pun ten niet te kloppen. De man drong zondagmiddag via het dakraam het zwaar gebarricadeerde huis van zijn gescheiden echtgenote en haar beide jonge kinderen binnen en bleef in een schuilplaats op zolder wachten tot om half twaalf 's -avonds de visite weg ging. Volgens zijn aanvankelijke verkla ring was zijn vrouw, toen zij hem plot seling de kamer zag binnenkomen, voor hem het raam uitgesprongen. Bij de sec tie is echter gebleken, dat haar tevoren zwaar lichamelijk letsel is toegebracht. De man hééft toegegeven de vrouw hard bij de keel te hebben gegrepen. Grote be langstelling heeft de justitie vooral voor een antwoord op de vraag, hoe het mo gelijk is, dat het polshorloge van de aan valler naast het stoffelijk overschot van de vrouw op straat lag en kennelijk ook uit het raam is gevallen. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: De Haagse Comedie met „Voorjaarsont- waken" van Frank Wedekind. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Fons Jansen met „Hoe meer zielen", cabaret. BIOSCOPEN Cinerma Palace, 14 en 20 u.: „De ade laar van het eskader", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.- „I Tabu", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zeventien", 18 j Luxor, 10.30, 11.30, 12.30, 14.30 en 15.30 u.: en Margriet is de Bruid", a.l.19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Spion aan de muur", 14 j.; dinsdag geen voorstelling (zie diversen). Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Beschuldigd van aanranding", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. TEN TOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 22 uur. Op zondag van 13 tot 22 uur. Tot 29 januari. Vishal (Grote Markt)expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy, (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Minerva Theater, dinsdag 20.15 u.: Wereldreizigersserie 1967; spreker: W. M. Binnendijk. Onderwerp: „Per trein in elf dagen naar Peking". MAANDAG 23 JANUARI City, 20 u.: „De bezeten jacht". De Duinpan, Duinweg hoek W. de Zwij gerlaan, Santpoort-Zuid, 19-22 uur: Expo sitie „Schepping", foto's, dia's, tekeningen, schilderijen, beeldhouwwerken, boetseer werken, enz. De tentoonstelling duurt tot en met 25 januari. DINSDAG 24 JANUARI City, 20 u.: „Dr. Vreemdelust" (filmserie Velser Kunstkring). De Duinpan, Duinweg hoek W. de Zwij gerlaan, Santpoort-Zuid, 19-22 uur: Expo sitie „Schepping", foto's, dia's, tekeningen, schilderijen, beeldhouwwerken, boetseer werken, enz. De tentoonstelling duurt tot en met 25 januari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 23 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Boeing, Boeing". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 20 u.: „De worgers van Bombay". DINSDAG 24 JANUARI „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: psychopaat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". ADVERTENTIES Niet roken. Als onderdeel van de aktie niet roken 1967, zal dezer dagen 'n les- folder met het opschrift Zuivere lucht worden uitgereikt aan leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scho len. Ds. Sikkel overleden. Zondagavond is te Amsterdam in de ouderdom van 71 jaar overleden ds. C. J. Sikkel, emeri tus-predikant van de gereformeerde kerken. Democratisch appel '66. Het bestuur van d'66 heeft een stichting Democratisch appel '66 opgericht. Deze stichting dient als studieorganisatie voor de partij Demo craten '66. Zij zal bovendien er op uit zijn om ook met anderen te zoeken naar middelen ter verbetering van de demo cratie en ter verdieping van het demo cratisch besef in Nederland, zo deelt het bestuur van Democraten'66 mede. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Op last van de farma ceutisch inspecteur voor de volksgezond heid in de provincie Noord-Holland is za terdag de enige apotheek in Volendam gesloten. In het A.M.V.O.-gebouw, waar in een café-restaurant en een bioscoop zijn gevestigd is een nood-apotheek inge richt. De inspecteur is tot sluiting van de apotheek overgegaan omdat de eigenaar geen apotheker is. Volgens cfe nieuwe apothekerswet moet een apotheek het eigendom van de apotheker zijn. De eigenaar van de apotheek in Volendam is in december door het medisch tuchtcol lege voorlopig voor een jaar van de lijst van apothekers geschrapt. Hij is hiertegen in beroep gegaan. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incaseo van het abonnementsgeld iedere week koet veel tijd en moeite aan u en aan onze bezorger» Er zijn twee mogelijkheden om Het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dart een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens DE ADMINISTRATIE. Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens het weekeinde trok een in diep te toenemende depressie snel over de At lantische Oceaan in de richting van Ier land. Zij vervolgt haar weg in oostelijke richting naar ons land. Het front ervan zal vandaag het grootste deel van ons land met regen voorbijtrekken. Dinsdag blijft het weer in onze omgeving onder invloed van deze depressie bepaald en moet op veel bewolking met enkele buien worden geYekend. De temperatuur zal weinig verandering ondergaan. De vorst- grens ligt vrijwel stil van Scandinavië over Noord-Denemarken, Noord-Polen en de Balkan. In het noorden van Scandina vië komt zeer strenge vorst voor met temperaturen tot ongeveer 20 graden. Maximum- en minimum 00 S a g temperaturen binnen- en buitenland V £2 Den Helder regen Z 6 1 Ypenburg zw. bew. zzo 6 3 Vlissingen geh. bew. zo 6 4 Eelde mist zo 5 0 De Bilt zw. bew. zo 6 2 Twente regen zzo 5 2 Eindhoven half bew. zzo 7 2 Z.-Limburg geh bew. zzo 6 2 Helsinki onbewolkt nw -17 -26 Stockholm zw. bew. windst. -8 -14 Oslo sneeuw n -9 -12 Kopenhagen geh. bew. O 1 0 Aberdeen regen ozo 6 -2 Londen regen zzo 9 4 Amsterdam geh. bew. zzo 6 2 Brussel geh bew. zzo 6 3 Luxemburg zw. bew. zzo 4 -0 Parijs regen zzo 8 3 Bordeaux regen zzw 11 6 Grenoble geh. bew. windst. 8 -1 Nice half bew. n 13 6 Berlijn regen zw 6 0 Frankfort geh. bew. windst. 7 -1 München geh bew. windst. 4 0 Zürich mist windst. 3 -0 Genève mist windst. 6 -2 Locarno mist windst. 4 -2 Wenen zw. bew. nw -1 Innsbruck mist w -1 Belgrado zw. bew. windst. 6 -4 Athene zw". bew. windst. 15 9 Rome zw. bew. ozo 14 7 Barcelona half bew. windst. 14* 6 Madrid zw. bew. windst. 9 1 Mallorca licht bew. wzw 15 2 Lissabon regen zw 14 12 Dinsdag 24 januari Zon op 8.32 uur; onder 17.12 uur. Maan op 14.35 uur; onder 7.46 uur. Maanstanden Volle maan26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 januari Hoog water 1.07 uur en 13.29 uur. Laag water 9.05 uur en 21.33 uur. Dinsdag 24 januari Hoog water 1.59 uur en 14.18 uur. Laag water 10.05 uur en '22.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2