Verenigingsnieuws uit de IJmond Ds. J. Paasveer deed intrede in Petrakerk te IJmuiden VELO Pastoor L. A. van Teijlingen geïnstalleerd in IJmuiden r TOERNOOI-sPIONage Zaken rond het schaken m Walserij bij Hoogovens maakt weer knuppels Samenkomst van alle in Velsen werkzame pastores 4». In Velsen gestolen bromfiets gevonden in Bussum Geslipt na opvriezen van wegdek Brand in hooiberg Br imP 4 MAANDAG 23 JANUARI 1967 5 Velsen-lJ muiden Beverwijk VELO J* DE VRIND DIE DE WAS DOET \ij) I MÊm M mw HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN één begrip .NIEUWS. UIT DE ZAKENWERELD De knuppelwalserij bij Hoogovens die op 24 december tot stilstand kwam toen het dak plotseling instortte is afgelopen zaterdag wederom in gebruik genomen. De blokwalserij, die eveneens buiten wer king moest worden gesteld, is al sinds 16 januari in bedrijf. De ravage is inmid dels geheel opgeruimd. De blokwalserij produceert thans weer op dezelfde capaci teit als voor het ongeluk, terwijl de aan sluitende knuppelwalserij eveneens in nor maal tempo werkt. Zoals bekend hebben zich bij de instor ting geen persoonlijke ongelukken voorge daan. De oorzaak is nog steeds in studie bij twee hoogleraren en een deskundige van T.N.O. MAANDAG 23 JANUARI Herv. YVykgebouw, Radarstraat, IJmui- den, 20 u.: ledenvergadering Ned. Chris ten Vrouwenbond. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstèlaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96. IJmuiden, 19 tot 21 u.; filiaal Banjaertstraat 13, 19 tot 21 uur; Uitleenpost parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot fil uur. DINSDAG 24 JANUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming, lezing over „Het naakt in de kunst", door Jaap Egmond. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJmui den e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, benedenzaal 3, tel. 02550-5010; Velsen-Noord: 11 tot 12 u. in de gemeente lijke vergaderzaal in de Smidt van Gelder straat 5 te Velsen-Noord, tel. 02510-2550; Santpoort: 15 tot 16 uur in het gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, telef. 02560-8014; verder volgens afspraak. Se cretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102 te IJmui den, tel. 02550-7715. MAANDAG 23 JANUARI Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19 uur: Cursus naaien, St. voor huish. en gezins voorlichting. Huize Scheybeeck, 20 u.: Vrije dramati sche expressies, docenten Saskia Ver- wayen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: Cursus schilderen en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, De Gieteling. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus tekenen o.l.v. de heer Barend- se, Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 19-21 uur. R.-k. leeszaal. Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Mee- restein, Parmentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 24 JANUARI Huize Scheybeeck, 19 u.: Naaien, St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, 19.30 u.: cursus toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, toneelgroep „Perine". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, Kennemerstaten. Ver. Gebouw, Dommelsingel, 20 u.: Le denavond met lezing Aquariumver. „Ken- nemerland". De Opgang, Florastraat, 20 u.: Jaarver gadering Filmclub „IJmond Dubbel Acht". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke lees- en bibliotheekfilialen: Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend \an 15-17 uur. r Nadat ds. J. Pasveer één dezer da gen met goed gevolg zijn doctoraal exa men in de theologie had afgelegd en af scheid had genomen van de kerk van Zeist, is hij zondagavond bevestigd en heeft hij zijn intrede gedaan in de Pe trakerk aan de Spaarnestraat in IJmui den. Ds. Pasveer, die door de contactraad van de in de IJmond samenwerkende Ge reformeerde kerken in „Evangelie en In- industrie" werd beroepen, zal optreden als industriepredikant. De bevestiging, intrede en de daarop volgende dienst werden bijgewoond door de wethouders van Velsen, de heren J. G. Kolkman en C. Ockeloen. Als beves tiger trad op de voorganger van ds. Pas veer, ds. G. H. Homans, thans predikant te Eindhoven. Het werkterrein van ds. Pasveer zal bij Hoogovens zijn. Tijdens de bevestiging zei ds. Homans, dat het de contactraad drie jaar heeft gekost, eer zij een nieu we industriepredikant had gevonden na het vertrek van de vorige industriepredi kant. „Het valt dan ook niet mee iemand te vinden, die de bereidheid, de belang stelling en de moed bezit om deze taak op zich te nemen. Het is voor ds. Pas veer geen gemakkelijke keuze geweest om ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 Ds. J. Paasveer op het spreekge stoelte tijdens zijn eerste dienst in de IJmond. zijn werk met zijn vaste en bekroonde patroon van taken te verlaten voor werk, dat bestaat uit veel studie, uit gesprek ken met „anders"-denkenden en uit het peilen van gedachten en het vertalen van bijbelse begrippen in modern-industriële begrippen. Ik weet uit ervaring, hoeveel er gevergd wordt van de krachten van een industriepredikant. Juist in deze tijd van sociale moeilijkheden, zoals de wer keloosheid- De kleine, kwetsbare mensen komen nu nog eerder tussen de wielen van het leven. Het ligt een taak voor de industriepre dikant. Het is een moeilijke opgave voor u, ds. Pasveer, om mensen, die hierin leven te helpen en te stimuleren. Maar wij weten, dat we deze taak met een ge rust hart aan u kunnen overlaten", al dus de bevestiger. Hiermee richtte ds. Homans zich tot de aanwezigen om de nieuwbenoemde domi nee bij te staan, zodat hij zijn werk met vreugde mag verrichten. Hierop volgden de bevestigingsvragen. Na afloop van de bevestiging hield ds. Pasveer zijn eerste kerkdienst als in dustriepredikant in de IJmond. Na de dienst was er gelegenheid om met ds. Pasveer en diens echtgenote nader ken nis te maken. In het kader van de Week der gebeden voor de eenheid der christenen belegt de Oecumenische raad Velsen voor alle in de gemeente Velsen werkzame pastores van de diverse kerkgemeenschappen een ontmoetingssamenkomst. Deze samen komst zal dinsdagmorgen om tien uur zijn in het Oud-katholiek verenigingsge bouw aan de Koningin Wilhelminakade (naast de Ned. herv. kerk) in IJmuiden. Onlangs is door de Bisschop van Haar lem, mgr. drs. Th. H. J. Zwartkruis, de zeereerwaarde heer L. A. van Teijlingen benoemd tot pastoor van de St. Grego- rius van Utrecht parochie. De installa tie, door de hoogeerwaarde heer B. Hos- man, had zondagmiddag plaats in de Pe truskerk aan de Venusstraat te IJmui den. Aansluitend op deze installatieplechtig heid werd in een eucharistieviering de zegen over dit pastoraat gevraagd. On der de aanwezigen bevonden zich de bur gemeester van Velsen, de heer J. C. Tijdens de installatieplechtigheid m de Petruskerk aan de Venusstraat te IJmuiden. Bührmann en de heer J. van Leeuwen, wethouder van sociale zaken. In een kort woord memoreerde deken B. Hosman de verdiensten van de voor ganger van pastoor van Teijlingen, pas toor W. C. Westenhoven, die naar Eg- mond-Binnen is overgeplaatst. „Na de elf jaar, die pastoor Westenhoven in on ze parochie werkzaam is geweest, heeft hij veel goeds nagelaten. In samenwer king met het kerkbestuur heeft hij nieu we scholen gesticht. Tevens heeft hij de zich snel uitbreidende parochie met een nieuw, waardig kerkgebouw verrijkt", aldus spreker. Zich richtend tot de nieuwe pastoor ver volgde deken Hosman met op te mer ken, dat ieder mens, elke gezin anders is. Zo ook met een nieuwe pastoor. Mis schien zult u andere ideeën hebben dan uw voorganger. Eén ding hebt u echter gelijk, dat u als priester de opdracht hebt om Gods woord te verkondigen". Nadat de deken de nieuwe pastoor had gefeliciteerd met zijn benoeming en de parochie met haar nieuwe pastoor, werden pastoor Van Teijlingen de sleu tels van de kerk, het tabernakel, de kelk het missaal en de kazuifel overhandigd, ten teken van zijn waardigheid als nieu we herder van de parochie. Tragisch bij dit alles is, dat de moe der van pastoor Van Teijlingen reeds be diend is, in verband met haar slechte ge zondheid. Na afloop van de kerkdienst werd aan de parochianen de gelegenheid geboden met de nieuwbenoemde pastoor kennis te maken. In het opleidingscentrum van Hoog ovens aan de Wenckebachstraat heeft de Raad van Bestuur van de KNHS de schaaksters en schakers, alsmede een aantal genodigden officieel ont vangen. Het is een manifestatie ge worden van zeer grote allure, waarbij de koks van het Hoogovenbedrijf het bewijs hebben geleverd, dat er bij de ze basisindustrie echt wel meer ge maakt wordt dan alleen maar staal, kunstmest, gas of welk ander produkt dan ook dat in de publiciteitssfeer valt. Aan een van de zijden van de grote ontvangstruimte namelijk stond een koud buffet opgemaakt met de meest exquise gerechten. Het was het lid van de Raad van Bestuur ir. A. Drijver, deze avond optredend als gastheer, die op verzoek van de schaak- toemooivoorzitter de aanval op dit kou de buffet opende. Hij werd op de voet gevolgd door de honderden gasten, die zich de verscheidenheid aan gerechten uitstekend hebben laten smaken. Daar van getuigde overigens ook het feit, dat men menigmaal terugkeerde om iets anders te proeven. Tijdens het avonddiner zondagavond heeft in de foyer van het Kennemer Theater een korte plechtigheid plaats gehad. Nu ter ere van de Russische schaker Loetikow, die in de middaguur een meesterresultaat had behaald. Hij werd toegesproken door de toernooidi- rekteur de heer H. de Graaf, die hem als voorlopig cadeau en blijk van waar dering voor deze prestatie, een ruiker bloemen ter hand stelde. Tezelfdertijd introduceerde de toernooidirekteur een nieuwe waardering voor het behalen van het meesterresultaat, door name lijk de gastvrouwe mevrouw E. M. J. van d. Burg te verzoeken de gastvrou welijke beloning aan te bieden. Dit was een kus. Het ziet er naar uit, dat deze nieuwe waardering een hausse zal veroorzaken in de meesterresulta- ten van het Hoogovenschaaktoernooi. De leden van de toernooiorganisatie vieren vandaag feest. Hun toernooipen- ningmeester, die over de gelden en een klein beetje soms ook over de „bo nen" gaat, is vandaag jarig. Zijn spreekwoordelijke gulheid waarborgt, dat degenen, die dagelijks met hem te maken hebben op deze dag niets te kort zullen komen. Van hun kant heb ben zijn medewerksters en medewer kers hem echter ook een verrassing bereid. Het bewijst, dat er over en weer een goed samenspel is. Zelfs toen van de week de heer Sonneveld op een avond verstek moest laten gaan om dat zijn echtgenote verjaarde, werd het echtpaar thuis meermalen telefo nisch vanuit het schaaktheater gefelici teerd. Vandaag staat hij in het middel punt van de belangstelling en uw toer- nooispion verwacht, dat het op deze dag bij woorden alleen niet zal blijven. De Russische schaker A. Loetikov tijdens de huldiging wegens het be halen van het meesterresultaat. Naast hem de gastvrouwe mevrowv E. M. J. van den Burg en de toer nooidirecteur H. de Graaf. Geestdriftig hebben de gasten van de Raad van Bestuur van Hoog ovens zaterdag zich tegoed gedaan aan het koud buffet. Een van de naaste medewerksters van perschef B. Withuis is de Bever- wijkse Henny Philipoom. Zij is de gene, die alle publikaties van de hand van Withuis doortelext naar avonduren vergt. de nieuwsmedia in binnen- en buitenland. En niet alleen die van de perschef, maar ook vaak de ver slagen van verschillende schaakver slaggevers. Een werkje, dat heel wat Op 14 december 1966 werd in de De Noostraat te Velsen een bromfiets ont vreemd. De Koninklijke Marechaussee te Bussum heeft deze bromfiets in Bussum aangetroffen. De „eigenaar", een militair, beweerde, dat hij de bromfiets onbeheerd nabij de Velsertunnel had gevonden. De bromfiets is inmiddels aan de benadeelde teruggegeven. Tegen de militair is pro- ces-verbaal opgemaakt. ADVERTENTIE Op de Waterloolaan, nabij de overweg in Driehuis, slipte zondagmorgen vroeg een personenauto op het ter plaatse door opvriezen glad geworden weggedeelte. De auto, bestuurd door een eenentwintigjari ge vloerenlegger uit Haarlem, reed tegen een lantaarnpaal aan, die werd vernield. Zijn echtgenote werd met vermoedelijk een gescheurd kniegewricht door de Ong- vallendienst naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden gebracht. De op haar schoot zittende baby kreeg verwondingen aan lipjes en tong. Bij een boerderij aan de Spekkenweg te Santpoort ontstond zondagavond, even na negen uur, brand in een overkapte hooi berg. De Velsense brandweer rukte on middellijk uit met een hogedruk- en een lagedrukmotorspuit. De nabij gelegen boerderij en het dak van de hooiopslag- plaats konden worden behouden, maar honderd balen hooi, ter waarde van onge veer 2500 gingen verloren. Dit verlies wordt door verzekering gedekt. De politie te Velsen stelt een nader on derzoek in naar de oorzaak van de brand, VAN DE IJMOND Op het industrieterrein te IJmuiden, aan de Ampèrestraat, heeft de N.V. Ma chinefabriek Lacoma zaterdagmiddag de poorten geopend van een geheel nieuw en modern fabrieksgebouw. De fabriek, die onder leiding staat van de oprichters, de heren A. Kruiswijk en H. van Veen, heeft zich vanaf het begin, nu vier jaar gele den, dusdanig ontwikkeld dat zij uit haar oude behuizing aan de Lumeystraat was gegroeid. De nieuwe fabriek, met vierentwintig werknemers, is modern ingericht. In de ruime en lichte fabriekshal, die bijna vijf honderd vierkante meter grond beslaat, staan de machines op efficiënte wijze op gesteld. Ook de kantoorruimte is maxi maal benut. Voor het personeel is onder meer een ruime badgelegenheid aanwe zig. Achter de nieuwe fabriekshal is nog vol doende terrein beschikbaar voor een tweede fabriek. want hooibroei moet uitgesloten worden geacht, daar de brand van buitenaf is ontstaan.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5