Premier Wilson: We willen met EEG-landen zaken gaan doen Fokker hoopt op goede verkopen in de V.S. MM Landbouw zal een zeer moeilijk probleem zijn Bouwvakkers stellen eisen Aankopen op afbetaling in stijgende lijn REDE VOOR DE RAAD VAN EUROPA „Mijn „Maurits" volgend jaar al dicht" Ook Gen. Motors stopt produktie in België Zwolsman naar New York voor hotel-verkoop Geen besprekingen over aankoop van Bellevue EEG-procedure tegen tarieven Duitse spoorwegen Kort economisch nieuws Glasfabriek sluit een maand later „Oecumene" in exploitatie van ziekenhuis SCHEEPVAARTBERICHTEN F-28 waarschijnlijk in april al uit de hangar Douglas Aircraft Gelijk resultaat Mij Zeeland Recordresultaat Shell Oil ■np DINSDAG 24 JANUARI 1967 11 Handelsbalans Geen details Minister Bakker: Omwisseling Zwolsman: ■RR aRM® wfi Gisteren op het Damrak WALL STREET: Prijshoudend STRAATSBURG (ANP) De Britse eerste-minister Harold Wilson, heeft er maandag in Straatsburg geen twijfel over laten bestaan dat zijn land vastbesloten is toe te treden tot de E.E.G. „Wij wil len zaken doen", zo zei hij. „Wat van daag de dag nog een markt is die 180 miljoen mensen omvat, kan uitgroeien tot een markt van 280 miljoen", niet alleen van consumenten, maar ook van produ centen". De toetreding tot de bestaande Europese gemeenschappen van de mees te of wellicht alle landen van de Euro pese vrijhandelsassociatie, zal niet alleen tot een grotere markt leiden. Het zal Europa bovendien de gezamenlijke be kwaamheid en kundigheid van miljoenen arbeiders en het wetenschappelijk en technisch kunnen van duizenden hoog ge schoolde wetenschapsmensen opleveren. Wilson, die in de raadgevende verga dering van de Raad van Europa zijn vi sie op dit nieuwe Europa ontvouwde, ver heelde niet dat alvorens Engeland kan toetreden tot de Europese gemeenschap pen, er nog belangrijke problemen moe ten worden opgelost. „Maar laat ook nie mand onderschatten wat Engeland kan bijdragen", zo zei hij. Een nieuw, vast besloten Engeland zal dit jaar het tekort op de betalingsbalans dat in 1964 nog 800 miljoen pond en in 1965 nog 320 mil joen pond sterling bedroeg, omzetten in een overschot. Het beschikt daarvoor over een regering die bereid is onpopu laire maatregelen te nemen en over een volk dat bereid is deze te aanvaarden. We hebben prioriteit gegeven aan onze export en onze zakenlieden hebben die prioriteit geaccepteerd", we zijn het ge zicht en de structuur van de Britse indus trie aan het veranderen. Ook de handelsbalans van Groot-Brit- tannë is gesaneerd. In 1964 bedroeg het maandelijks export-importdeficit nog 45 miljoen pond sterling. 1965 was het terug gebracht tot 23 miljoen, vorig jaar werd het gehalveerd tot 12 miljoen en in het laatste kwartaal van 1966 was het omge slagen in een surplus. Behalve een krachtig groeiende econo mie heeft Engeland Europa zij-n techno logie aan te bieden. Welke de waarde daarvan is beschreef Wilson door de vraag te stellen hoe de Amerikaanse indus- trieële economie er vandaag de dag zou uitzien zonder de ontwikkelingen, direct gebaseerd op de vindingen van Britse we tenschapsbeoefenaars op het gebied van straalaandrijving, anti-biotica, radar-elek- tronica, en nucleate techniek. In de laat ste twee jaar heeft de Britse regering de Britse computerindustrie en haar onaf hankelijkheid beschermd. Dat is een zaak van bewuste politiek geweest, want computer technologie bevat de sleutel voor de toekomst". Natuurlijk, aldus Wilson, levert het Verdrag van Rome voor ons moeilijkhe den op, zoals het moeilijkheden oplevert voor ieder van de oorspronkelijke onder tekenaars. Maar we hebben dit voordeel dat in de tien jaar sinds het verdrag werd getekend, wij niet alleen de tekst hebben kunnen bestuderen, maar ook de manier waarop het verdrag werkt. Niet alleen het „staatsrecht" ervan heb ben we bestudeerd, maar ook het „ge woonterecht" en de studie daarvan heeft ons bemoedigd. Wij staan nog teveel aan het begin van onze toer door Europa om al conclusies te kunnen trekken. Aan het eind van de ze toer zal de Britse regering beslissen, in het licht van de beste beoordelingen die we kunnen maken, of de problemen die voor ons liggen oplosbaar zijn en of wij definitieve onderhandelingen begin nen over het lidmaatschap. Als wij tot die onderhandelingen besluiten, dan hoop ik dat ze zullen gaan over een minimum aantal belangrijke problemen en niet In tegenstelling tot wat in de nota-Den Uyl werd genoemd (1969) zal de Staats mijn Maurits waarschijnlijk reeds vol gend jaar sluiten. De afvloeiing van het personeel verloopt namelijk veel sneller dan werd verwacht. Een en ander wérd meegedeeld door de minister van Eco nomische Zaken J. Bakker tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Heerlen. Na Ford-Genk zal ook General Motors te Antwerpen, waar Amerikaanse, Britse en Duitse auto's worden geassembleerd, de produktie een week stilleggen. De pro ductiestop gaat maandag 30 januari in en duurt tot en met vrijdag 3 februari. Bij de stillegging zijn circa 1500 man betrok ken. Een woordvoerder van General Mo tors verklaarde desgevraagd, dat deze produktiestop niets buitengewoons is het komt vrijwel elk jaar voor dat de produktie een aantal dagen gestaakt wordt met het oog op de afzet, zo zei hij. Hij zag er dan ook geen specifiek con junctuurverschijnsel in. Maandagavond zijn in het gebouw „Marco Polo" in Amsterdam ongeveer 500 bouwvakarbeiders bijeen gekomen om zich te beraden over de dreigende werk loosheid in hun bedrijfstak. De bijeen komst was georganiseerd door het Am sterdams bouwcomité en de Amsterdam- ze schilderscommissie. De eisen die zijn gesteld zijn: een ar beidsweek van 42'/» uur met een loons verhoging van zeven percent; de rem die nu op de bouwnijverheid is gesteld dient te worden opgeheven. De werkloosheids uitkeringen dienen verder gebaseerd te worden op het werkelijk verdiende loon en niet op de C.A.O.-lonen en tenminste op getrokken te worden tot 126 per week (het zgn. bestaansminimum) en bovendien moet worden nagegaan of de uitvoerders van werken de ploegen niet ten onrechte inkrimpen en het werk afremmen. De eisen, die in deze vergadering zijn gesteld zijn ter kennis gebracht van de minister president en van de minister van Sociale Zaken. De heer Reindert Zwolsman, voorzitter van de raad van commissarissen van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen is gisteren naar New York vertrokken om aldaar het Continental Hotel in Pa rijs, eigendom van de EMS, aan Pan American World Airways te verkopen. Reeds eerder zijn onderhandelingen over dit hotel gevoerd, doch die leidden vorig jaar tot niets, omdat men het niet over de prijs eens kon worden. Daarin schijnt thans een verandering te zijn ge komen. Naar bekend heeft Pan Ameri cans grootste concurrent, de Amerikaan se luchtvaartmaatschappij TWA, zich ver zekerd van alle Hilton-hotels van Hilton International. Daarvan staan er twee in Parijs. Pan American ziet zich dus in Parijs de weg naar deze hotels afgesne den en gaat naar het zich laat aanzien daar thans dus zelf ook een hotel kopen. Gevraagd naar de omwisseling van de EMS-aandelen in 7Vi percent obligaties CAM, antwoordde de heer Zwolsman bij zijn vertrek van Schiphol: „Die zaak gaat me thans vervelen. De omwisseling staat dan ook voor de deur. Alle hinder nissen zijn thans genomen. De verkoop van het Continental Hotel is echter voor mijn maatschappij zo belangrijk, dat ik daarvoor eerst naar New York moet. Ik hoop voor het einde van de week terug te zijn. Het eerste dat ik dan ga doen is te zorgen, dat de omwisseling tot stand wordt gebracht". De heer R. Zwolsman heeft gisteren de geruchten over de aankoop van het Rotterdamse café-restaurant Bellevue door de Exploitatie Maatschappij Scheve ningen (EMS) tegenover het ANP onjuist genoemd. De heer Zwolsman deelde mee dat de EMS destijds de aandelen heeft overgenomen van de exploitante van Bel levue, te weten NV Purasos. Van bespre kingen van de eigenaars van Bellevue over aankoop was volgens de heer Zwols man thans geen sprake. over een oneindig aantal details, aldus Wilson. Als moeilijke problemen noemde Wilson onder andere de financiële aspecten van de landbouwpolitiek. Het vinden van een oplossing was niet alleen in het belang van Engeland, maar ook voor geheel Eu ropa, zowel West- als Oost-Europa. In dit verband merkte de Britse premier op dat een sterk atlantisch bondgenootschap pas kan worden verwezenlijkt, als Europa in staat is zijn gehele economische macht te mobiliseren en vanuit deze machtspo sitie met zijn atlantische bondgenoten over de industriële problemen kan pra ten. „Trouw jegens deze bondgenoten mag nooit ondergeschiktheid betekenen", aldus Wilson. De EEG-commissie heeft tegen de Duit se bondsrepubliek de in het verdrag voor ziene procedure ingeleid wegens de uit zonderingstarieven van de Duitse spoor wegen voor het vervoer van en naar be paalde plaatsen in Saarland. De EEG- commissie acht deze tarieven in strijd met het EEG-verdrag, zo verklaart zij in antwoord op een Europese parlementaire vraag, van de (Zuid)Duitse afgevaardigde Dittrich. De EEG-commissie aanvaardt niet het argument van de Duitse regering, dat de speciale tarieven, die sedert 1964 door de Duitse spoorwegen voor het goederenver voer van en naar bepaalde plaatsen in Saarland werden ingevoerd, dienen ter bestrijding van de potentiële concurren tie van een aan te leggen kanaal Saar land-Palts, aldus dit antwoord. De com missie meent, dat het hier gaat om tarie ven, die in strijd met het verdrag ele menten bevatten van steun of bescher ming ten behoeve van ondernemingen in Saarland of in bepaalde Duitse havens. Zij heeft geen machtiging tot toepassing ervan verleend. Volgens het blad „Keyhan" zal Perzië een bedrag van 220 miljoen dollar kunnen lenen voor de aanleg van een gasleiding naar de Sovjet- Unie. Het geld zou verschaft worden door Frankrijk, West-Duitsland en Engeland. De aan te leggen gasleiding van meer dan 1200 km zal lopen van de Perzische Golf naar Bakoe. De Pontiac Division van General Motors in de Verenigde Staten heeft besloten KONI special ,,D" schokbrekers toe te passen op het 1967 Firebird model. Het bedrijf heeft reeds een order bij de KONI N.V. in Oud-Beijerland geplaatst. Bijna 34.000 mijnwerkers in het Ruhrgebied zullen de komende week dagelijks vrijwillig het werk voor enkele uren neerleggen in verband met de slechte steenkolenafzet. zo heeft vrijdag avond hun vakbond meegedeeld. De actie strekt zich uit over zestien mijnen. De heren Mees en Hope delen mee. dat zij een uitbreiding hebben gegeven aan het vorig jaar november geïntroduceerde systeem van deposito-promessen. Behalve jaarpromessen wor den door deze bank nu ook promessen afgegeven met een looptijd van zes maanden. De tarieven variëren thans tussen 5% percent en 6^ percent. Prof dr. Th. J. de Boer, hoogleraar in de organische chemie aan de universiteit van Am sterdam, is benoemd tot commissaris der N.V. Chemische Fabriek „Naarden". Op 15 februari zal prof. dr. M. Tausk wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd aftreden als directeur van de N.V. Organon. Het afscheid op deze dag wordt gecombineerd met een intieme huldiging wegens zijn veertigjarig jubileum bij het bedrijf. Op 17 februari zal des middags een openbare receptie worden aange boden in de Stadsschouwburg te Nijmegen. De Friesch Groningsche Hypotheekbank N.V. stelt 6^4 percent 8-jarige pandbrieven serie K tegen de koers van 99 percent beschikbaar. De directie van de Verenigde Glasfa brieken te Schiedam heeft besloten de produktie in de glasfabriek te Nieuw- Buinen, een dochteronderneming welke op 1 feburari definitief zou worden ge sloten, voorlopig voort te zetten. Het is niet mogelijk gebleken de lopen de orders voor de reeds in begin decem ber gekozen sluitingsdatum geheel af te werken. Men verwacht daarmee op 1 maart van dit jaar gereed te zijn. Dat is dan ook de streefdatum, waarop men de produktie van verpakkingsglas geheel zal staken. Ongeveer honderd werknemers, die reeds per 1 februari waren ontslagen, zullen tot 1 maart in dienst van het -be drijf kunnen blijven. Het kantoorperso neel zal wel op de „normale" datum het dienstverband moeten beëindigen. Het verloop van de verkoop op afbeta ling en van de verstrekking van leningen voor consumptieve doeleinden heeft in de maanden januari tot en met oktober 1966 over het algemeen een stijging te zien gegeven. De afbetalingskredieten, ver strekt door de zelffinancierende detail handel, namen toe met ongeveer vijf per cent ten opzichte van 1965, de kredieten, verstrekt door financieringsmaatschap pijen met 16 percent, terwijl het aantal persoonlijke leningen, dat verstrekt werd, een stijging vertoonde van 12 percent. Dit zegt de minister van Economische Zaken, de heer Bakker, mede namens zijn ambtegenoot van Financiën, de heer Zijlstra, en van Sociale Zaken en Volks gezondheid, de heer Veldkamp in ant woord op schriftelijke vragen van de heer Peschar (P.v.d.A.). In antwoord op de vraag of er thans nog wel voldoende aanleiding is om de conjunctuur-afbetalingsbeschikking 1963 en de conjunctuurbeschikking persoonlij ke leningen 1964 te handhaven of niet te verzachten, zegt de minister, dat beider beschikkingen een onderdeel vormen van een samenstel van conjuncturele maatre gelen. Tenzij er een bijzondere aanleiding is een wijziging in afzonderlijke onder delen hiervan te overwegen, is het in het algemeen wenselijk de conjuncturele maatregelen zoveel mogelijk als een ge heel te bezien. De gegevens geven thans naar de mening van de minister geen bijzondere aanleiding de beide beschik kingen te verzachten. In Apeldoorn hebben de „Stichting Protestants Christelijk Ziekenhuis" en de „Stichting Liduina Ziekenhuis" besloten samen een Algemeen Christelijk Zieken huis te gaan bouwen en exploiteren. Ge durende ongeveer een jaar hebben de besturen van beide stichtingen in een zeer goede sfeer besprekingen gevoerd, die tot een voor beide groeperingen zeer bevre digend resultaat hebben geleid. Aanlei ding tot deze besprekingen was de over weging, dat een ziekenhuis met een groot aantal bedden de volksgezondheid beter dient dan twee kleinere. Het bestuur der stichting heeft een aan tal leden, voor de helft r.-k. en voor de helft prot.-christelijk. Er zijn twee voor zitters, een protestant en een r.-k., die gezamenlijk de stichting in en buiten rechte vertegenwoordigen. Het nieuw te bouwen ziekenhuis zal ingevolge de door de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid verleende toestemming een capaciteit hebben van 445 bedden. Met het gemeentebestuur van Apeldoorn wordt onderhandeld over een geschikt terrein. Acteon 23 te Kaapstad. Adrastus 23 te Le Havre. Alchiba 23 rede Damman. Aldabi pass. 23 Recife n. Las Palmas. Amstelkroon 23 v. Newcastle n. China. Area 24 te Tema. Ares 24 te Antwerpen. Argos 23 v. Malta n. Thessaloniki. Aristoteles 23 te Arica. Balong 24 te Genua. Bawean 23 te Balboa Bengalen 24 te Barcelona. Bintang 25 te Tuticorin verw. Blitar 22 v. Kaapstad n. Duinkerken. Boissevain 23 v. Buenos Aires n. Santos. Borneo pass. 23 Gibraltar n. Amsterdam. Bovenkerk pass. 23 Kaap Finisterre n. Lissabon. Caltex Amsterdam 23 v. Stockholm n. Malmoe. Caltex Gorinchem 23 te Cory ton. Camerounkust 24 te Dakar. Camphuys 23 v. Dar es Salaam n. Beira. Caribian Trader 23 ten anker Port Said. Cartago 23 v. Turbo n. Rotterdam. Cinulia 23 v. Eastham n. Rotterdam. Congokust 23 v. Pointe Noire n. Matadi. (Van onze correspondent) SCHIPHOL Fokker schiet zo hard op met de bouw van de F 28 „Fellow ship", dat het toestel waarschijnlijk al in april uit de hangar komt. In mei hoopt men er mee te kunnen gaan vliegen. De Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfa- briek zet alles op alles om het toestel tij dens de eind mei, begin juni in Parijs te houden luchtvaartsalon te kunnen voor- vliegen, waardoor het gratis een vliegen de start in de internationale publiciteit zou kunnen verwerven. Inmiddels blijkt de belangstelling van de afnemers voor dit tweemotorige straal- verkeerstoestel groeiende te zijn. Uit de Verenigde Staten komen berichten, dat de zakelijke partner van Fokker aldaar het Fairchild-Hillerconcem denkt voorlopig vijftig exemplaren, die dan de merk naam F 228 zouden krijgen, te kunnen ver kopen. Anders dan bij de verkoop van de F 27 op de Amerikaanse markt, die nagenoeg geheel bij Fairchild werd ge bouwd, wil Fokker deze keer de produk tie in eigen hand houden. De vliegtuigen zullen als onderdelen pakketten over de oceaan reizen en bij Fairchild-Hiller in elkaar worden gezet. Bonanza en Mohawk Airlines, beide binnenlandse luchtlijn exploitanten, zijn de eerste klanten. In Europa is een definitieve bestelling ge boekt, maar Fokker wil nog niet zeggen hoe deze afnemer heet. Om vooral kleinere luchtvaartmaat schappijen te kunnen helpen bij technisch onderhoudswerk heeft Fokker op Schiphol een service-centrum ingericht. Grote re paraties blijven voorbehouden aan het dochterbedrijf Avio-Diepen. maar voor kleinere voorzieningen, ook aan andere dan Fokkervliegtuigen, kunnen de klanten nu op Schiphol terecht. Transavia is de eerste maatschappij die met zijn DC-6 chartertoestellen van deze Fokkerhulp gebruik maakt Dahomeykust 23 te Abidjan. Diloma pass. 23 Quessant n. Rotterdam. Dinteldijk 23 v. Londen n. Bremen Dorestad 23 v. Sunderiand n. Thameshaven. Eenhoorn 23 te Burgas. Eos 23 t.h.v. Dover n. Hamburg. Esso Amsterdam 23 te Amuay, Friesland 24 te Khorramshar. Gaasterkerk 23 te Bandar Shapur. Gabonkust 24 te Monrovia, Garoet 23 te Bordeaux. Geestland 23 te Preston. Geeststar 23 te Barbados. Gulf Swede 24 v. Kharg Eiland n. Landsend. Kaap Hoorn 23 v. Singapore n. Port Dickson. Katendrecht 23 voor anker rede Dubai Keerkring 22 v. Singapore n Hongkong Khasiella 23 in Kielerkanaal n. Naantali Kopionella 24 te Mersin. Korovina 24 te Nhatrang. Koudekerk 23 te Suez. Kreon 24 te Antwerpen. Lelykerk pass. 23 Finisterre n. Port Said Loosdrecht 23 v. Maracaibo n. Cartagena Lycaon 24 te Malakka. Medon 24 te Funchal. Mentor 23 te Malta. Munttoren 24 te Aruba. Musi Lloyd 23 rede Rastanura. Naess Courier 23 v. Tripoli n. Khora la Mava Naess Lion 23 v. Karachi n. Kharg Eiland Neder Elbe 23 te New York Nieuw Amsterdam 23 v. Martinique Trinidad Ommenkerk 23 v. Kaapstad n. Port Elisabeth Oranjestad 23 v. Curagao n. Aruba Ouwerkerk 23 rede Karachi. Pericles 23 te Santander. Polydorus 23 v. Belawan n. Djibouti Polyphemus 23 v. Port Said n. Liverpool. Prins Willem George Frederik 23 te Famagusta Prins Willem V 23 t.h.v. Kreta n. Liverpool. Radja 23 v. Cadiz n. Antwerpen. Ruys 27 te Singapore verw. Schelde Lloyd 24 v. Lyttelton n. Cristobal. Schiekerk 22 v. Aden n. Akaba Seine Lloyd 24 v. Lyttelton n. Auckland Serooskerk 24 te Dar es Salaam Socrates 24 te Rotterdam. Stad Delft 23 v. New Orleans n. Vera Cruz. Stentor 23 v. Buenos Aires n. Bridgetown Straat Chatham 24 te Melbourne. Tero 24 te Baltimore. Vasum 23 v. Sydney n. Mena. Vitrea 24 ten anker Liverpool. Vivipara 24 v. Tarragona n. Mena al Ahmadi. Vlieland 23 v. Stockholm n. Rotterdam. Westertoren 23 v. Singapore n. Port Moresby. Zonnekerk 23 te Antwerpen. Douglas Aircraft heeft over het boek jaar 1966 een verlies geleden van ruim 27% miljoen dollar. In 1965 werd nog een winst geboekt van 14.5 miljoen dollar. Per share betekent een en ander een ver lies van 5.23 dollar tegen 2.77 dollar winst in 1965. Zoals bekend spreekt het concern dat zich voornamelijk toelegt op het fa briceren van zaken voor de ruimtevaart met McDonnell over een fusie. lluM ifflt i&h éttL' Vk m» mm w* *2 M» 'V. tui a ««A 2» a* De stemming voor de internationale waarden is gisteren zeker niet tegengeval len vergeleken met het laagste niveau van de niet-officiele ochtendhandel. Voor al Philips lag gevraagd in de markt. Hier werd bij de opening gedaan 78.30, tegen vrijdag als slotprijs 77.90. In deze hoek ging nog het meeste om. De overige hoofd fondsen deden het aanvankelijk was kal mer aan. Kon. Olie stelde teleur met een daling van ruim een gulden tot 125.20. Unilever verbeterde een halve gulden tot 90.30. AKU ging zestig cent omhoog bij een eerste verhandeling op 53.20. Hoog ovens werd twee punten hoger geadvi seerd op 273. terwijl KLM zeer vast in de markt lag op circa 370 als advieskoers. Vrijdag deed KLM 356. Dit fonds steeg vrijdag in Wall Street liefst vijf dollar. Later op de middag verbeterden de mees te hoofdfondsen hoofdzakelijk door lokale vraag. Philips liep uit tot 79.70, Unile ver tot 91.30, AKU tot ƒ54 en Kon. Olie tot 125.60. Hiermede werd de markt zelfs vast. Het buitenland deed praktisch niets in de hoofdfondsen. In de scheepvaartsector waren Van Nievelt en Kon. Boot vast met vrij leven dige handel. Van Nievelt verbeterde bijna drie punten tot 93%, Kon. Boot 1% punt tot 86. Van de cultures werd HVA in een open hoek verhandeld waarmee een koers winst werd behaald van een half punt tot 123'/». Ook Centrale Suiker maatschap pij trok belangstelling en verbeterde van 295 tot 298 (291). VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijd A.K.U. 54.50-55.00 55.20 Hoogovens 279-280 Kon. Olie 126.00-126.30 126.20 Philips 83.30-85.00 83.80 Unilever 92.80-93.80 92.80 K.L.M. 385-388 385 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 20 jan. 403 178 (44.2°/o) 142 35.2°/o 83 (20.6%) 23 jan. 237 84 78 AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 275-279 125.90-126.20 80.40-84.80 gl 91.80-93.40 380-395 Slot- koersen 23 jan. Slot- koersen 23 jan. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. PaKetvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5%% Ned. 1964-11 5%% Ned. 1965 6»/» B.N.G. 1965 5% Ned. Gas 4%% A.K.U. 5%% Hoogovens Alg. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton 11 Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 53.60 972 "80.00 gl 91.50 gl 125.80 gl 62% 123% 59.20 gb 102 375.00 86 gl 163% 170% 130 90% 92% 95% 96Vi 95 91% 95 265 54.70 196 gb 559 94.50 gb 461 198.50 166.70 75.50 94.00 395.00 775 b 163.00 gb 335 355 gb 81 355 188 458 gb 397 gb 330% 690 559 298 165 207.00 410 1 313 gb Ford 935 Van Gelder Zn. 86 gb Gelderl.-Tielens 370 b Gist- en Sp.fabr. 475 Grasso 121 v. d. Grinten 875 Hagemeijer 95.30 179 Havenwerken 118-/1 Heineken Bier 430 gl exd. Hoek's Machinef. 407 Holec 203'/» Holl. Beton 295 Indoheem 35.20 267 Kempen-Begeer 106 Key en Kramer 395 gb Kon. Ned. Papier 164 Kon. Zout-Ketjen 515 gb Koudijs 125-/4 Leidsche Wol 315 Lindeteves-Jacob 129 gb Meneba 347 gb Muller Co 300 Chem. F. Naarden 400 Ned. Dag'ol. Unie 192 b Ned. Kabelfabr. 238 gb Ned. Sch. Mij Van Nelle 255 Nijverd. Ten Cate 69% Oranjeboom Bier 328 Overz. Gas 93.00 gb William Pont 211 b Renn-Schelde Sch. Expl. Mij 67.00 Scholten Honig 89 Schuttersveld 112 Smit Transform. 180 gb Spaamestad Stokvis Zn. 105 Technische Unie 254 Texoprint 86-/i Thom. en Drijver 78.50 Ver. Glasfabr. 126% Ver. Machinefabr. 134 gb Vredest. Rubber 118 Wessanen 448 Wilt. Fijen.-B. 162-/4 Wyers 376% Zwanen berg-Org. 180.00 20 jan. 23 jan. 20 jan. 23 jan. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. Ind. Am. Can Am Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anacnda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. Wall Street is de nieuwe week in een opgewekte stemming begonnen bij een levendige handel. Beginbeurs kreeg de handel een stimulans door de berichten over een mogelijk gesprek van Hanoi met Johnson. Later werd het enthousiasme wat afgeremd, waarna winstnemingen optraden. Van de Nederlandse fondsen waren olies goed prijshoudend, Unilever vast met 33% 32% Amer. Motors 7 7'/, Int. Harvester 40-/4 42", 54-/« 54% Int. Nickel 86% 87 79 81 Int. T. and T. 80% 81 75% 75-/4 Kennecott 40% 40'/, 59-/4 59-A Mont. Ward. 23^ 24 32% 32% 46' 8 46s 40 40-/4 Republic St. 44% 44% 38-/4 38'/» Royal Dutch 35 34% 48% 47% 47% 47% 43% 44% Shell Oil 64 64 65 64^6 Soc. Vacum 485/6 48-/4 57% 58% 34-/4 35 33% 34 Stand. Oil N.J. 65% 64% 88% 88% Studebaker 52% 50$6 36 35% 74-A 74'/, 74% 73 Un. Aircraft 90 87' 4 36% 36% Un. Corp. L 9% 9-/4 59-/4 58-/8 30% 31 34% 34% Us. Rubber 425/6 42 V, 51% 50 X 43-/4 43% 158% 159% 49% 49", 133% 134 Woolworth 22% 22% 88% 88% Ford 46% 46% 76-/4 77% K.L.M 105% 108-/4 43% 42% een stijging van 1% dollar, terwijl ook KLM weer in de „lift" zat met een stij ging van 3% dollar. Ampex werd het drukst verhandeld. Het fonds daalde $4 tot 29Vr. De omzet steeg tot 10.8 miljoen ver geleken met 9.53 miljoen vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 847.72 0.56); sporen 227.76 0.92) en open bare nutsbedrijven 139.70 0.09). De directie van de Stoomvaart Maat schappij Zeeland deelt mede dat in 1966 zowel het passagiers- als het goederenver voer met de dagdienst Hoek van Holland Harwich een bevredigende ontwikkeling te zien heeft gegeven. Voorzover thans valt te beoordelen, zal het resultaat over 1966 niet in belangrijke mate van dat van het voorafgaande jaar afwijken. De netto winst over 1965 be droeg /0.72 min.; er werd toen 15 per cent dividend in contanten uitgekeerd Red.). BUITENLANDS BANKPAPIER Engelse pond 10.0310.13; Amerikaanse dollar 3 59' -3.63%; Canadese dollar 3.323.37; Franse frank (100) 72.7573.25; Belgische frank (100) 7.127.17; Duitse mark (100 90.5591.05; Zweedse kroon (100 69.3570.35; Zwitserse frank (100 83.30—83.80; Italiaanse lire (10.000 57.00— 59.00; Deense kroon (100) 51.8052.80; Noorse kroon (100 50.0051.00; Oostenrijkse schilling (100) 13.9314.03: Portugese escudo (1001 12.45 12,60 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.956.10. De heer R. C. McCurdy, president van Shell Oil Company, heeft vandaag be kendgemaakt, dat het geconsolideerde nettoresultaat over 1966 voor het vijfde achtereenvolgende jaar een nieuw hoog tepunt heeft bereikt. Het voorlopig ge schatte nettoresultaat over het afgelopen jaar bedraagt $255,2 miljoen ofwel $4,19 per aandeel, een stijging van 9% in ver gelijking met 1985 234 miljoen ofwel $3,85 per aandeel). Het nettoresultaat over het vierde kwartaal van 1966 wordt geschat op 66,6 miloen, hetgeen een stij ging van 4,4 miljoen betekent ten op zichte van dezelfde periode van 1965. Burian-kwintet. Het concert van het „Burian kwintet" op 25 januari in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertge bouw is verzet naar donderdag 23 februari.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 11