„Jacob Verolme" op genomen door de sleeptouw Seefalke" DIGING Agenda voor Haarlem en de IJmond Burgemeester van Deventer voor demonstratievrijheid en Bemanning op weg naar Nederland Roofovervaller van zestien jaar gearresteerd Nieuwe Kerk gaat Cuypers' bouwwerk vervangen Niertransplantatie in Leiden Klacht tegen lid van Koekoeks „ordedienst" Onderscheiding voor Visser 't Hooft IJ-tunnel krijgt nooddeuren Doden in het verkeer Geen toegang voor gastarbeiders Tina Scarlett had defecte koppeling Keur '67 Jaar geëist tegen Bredanaar, die op politie inreed Kouder maar droog De Limburgsche Kolenhandel DINSDAG 2 4 JANUARI 196 7 W. F. M. Lampe wordt waarnemend gouverneur Antillen Burgemeester vraagt werkkampen voor weggelopen vaders Gereformeerd Politiek Verbond houdt bijeenkomst Examens Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Dr. W. P. Berghuis spreekt over christelijke politiek TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN z z wzw zw De Westduitse sleper Seefalke heeft de Jacob Verolme op sleeptouw ge nomen. De schepen zijn op weg naar Funchal in de Madeira-eilandengroep Leden van de bemanning hebben ver klaard. dat de ontploffing zich heeft voorgedaan, toen iemand bezig was een dekklep te solderen. „Zondagmiddag hoorden wij een zware explosie in het voorschip der „Jacob Ver olme". Vrijwel onmiddellijk begon het schip te kapseizen. Kapitein Kruiver be val ons het schip te verlaten". Dat ver telde derde stuurman Jan Lagerdijk, één van de opvarenden van het 25.000 ton metend ertsschip ons telefonisch uit Santa Cruz de la Palma. „We namen ordelijk in de vier sloepen plaats. Een dekmatroos had brandwon den opgelopen en een zware hoofdwond De anderen waren ongedeerd. De radio (Van onze correspondent) GRONINGEN. Met kracht stootte een zestienjarige ketelmonteur gistermid dag zijn mes in de rug van de tachtigja rige winkelier Beene Huizinga te Pieter- buren. Op dat moment wilde de bejaarde man een pakje sigaretten halen uit een kastje in zijn ouderwetse winkeltje aan de Hoofdstraat. ..Ik moet geld hebben", snauwde hij zijn slachtoffer toe, dat tegen de deur, die naar een slaapkamer leidt, viel. In dat vertrek ranselde hij de man op diens bed af. Toen de gewonde winkelier luid schreeuwend naar de woonkamer vlucht te, ging de jonge overvaller er vandoor Uiterst kalm stapte hij op zijn fiets en reed naar een cafetaria te Eenrum, waar hij een pilsje dronk. In Mensingeweer verschool hij zich in een leegstaande boerderij. Daar vond een patrouille van de inmiddels gealarmeerde Groninger rijkspolitie hem. Het kerkbestuur van de r.-k. Willibror- duskerk buiten de Veste in Amsterdam heeft aan de Van Ostadestraat in Amster dam-Zuid een stuk grond ter grootte van 1500 vierkante meter gekocht voor de bouw van een nieuwe kerk. Vorig jaar zag het bestuur zich genood zaakt de kerk, die gebouwd is door de architect P. J. H. Cuypers en monumen tale waarde heeft, in verband met ver schijnselen van ernstige bouwvalligheid te sluiten. Gelden voor een eventuele restau ratie, die waarschijnlijk erg duur zou wor den, waren niet beschikbaar zodat er slechts één oplossing overbleef: de kerk slopen en de grond verkopen. Voor het geld zou elders een nieuwe, veel kleinere kerk gebouwd kunnen worden. De Nederlandse Middenstandsbank had veel belangstelling voor het stuk grond, dat schitterend is gelegen aan de Amstel, en telde 5% miljoen neer om er volgend jaar een bankgebouw te zetten. Van dit bedrag gaat drie miljoen naar het kerk- bouwfonds van het bisdom Haarlem en de rest wordt door het kerkbestuur van de Willibrorduskerk belegd voor de toe komstige bouw van de nieuwe kerk. (Van onze correspondent) LEIDEN Twee opmerkelijke nier transplantaties zijn in het afgelopen weekeinde in Amsterdam en Leiden ver richt. De twee daarvoor gebruikte nieren waren afkomstig van iemand, die zater dagochtend omstreeks zes uur overleed. Onmiddellijk na het overlijden werden de twee nieren verwijderd. Een van de nie ren werd met een politieauto met loeien de sirenes van Leiden naar Amsterdam vervoerd, welke reis slechts zeventien minuten in beslag nam. Onmiddellijk werd de nier daarna ingeplant in het li chaam van een patiënt in de hoofdstad. Inmiddels was men in het Leidse acade misch ziekenhuis reeds doende de andere nier bij een andere patiënt in te planten. Het is voor de eerste keer dat in Leiden een transplantatie plaats vond van een nier van een overledene. telegrafist had nog tijd om SOS-signalen uit te zenden. Onmiddellijk nadat wij in de sloepen hadden plaatsgenomen verscheen een vliegtuig van de Amerikaanse marine dat zware rooksignalen uitgooide. Een heli kopter liet daarna twee kikvorsmannen aan een kabel zakken om ons te helpen Dat was echter overbodig. Wij hadden alles aan boord wat wij nodig hadden Vier uur lang dobberden de mannen op de rustige zee onder een wolkenloze he mel, toen werden zij door een Pools pas sagiersschip opgepikt. Volgens Jan Lagerdijk heeft er geen ogenblik paniek geheerst onder de be manning, die nu op weg is naar Neder land. Een 26-jarige sociaal-wetenschappelijk ambtenaar van de Rijksuniversiteit in Utrecht, de heer E. H. van Pommeren, heeft bij de Utrechtse politie aangifte gedaan van mishandeling door een onbe kende, die tijdens de in Utrecht gehouden verkiezingsvergadering van de Boeren partij deel uitmaakte van de „ordedienst" De heer Van Pommeren, die tot voor kort voorzitter was van de Federatie van Jon gerengroepen in de Partij van de Arbeid, koos tijdens de vergadering de partij van een vragensteller, die werd belaagd door de leden van de „ordedienst". De vragen steller maakte zich nogal boos over het feit, dat de heer Koekoek hem onvoldoen de had geantwoord op een gestelde vraag. De heer Koekoek gaf de ordedienst op dracht de man uit de zaal te verwijderen. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de heer Van Pommeren enkele klappen op liep. De Deense Sonning-prijs voor 1967 zal worden toegekend aan de Nederlandse theoloog dr. W. A. Visser 't Hooft. De prijs van 125.000 kroon is genoemd naar de overleden Deense journalist C. J. Son- ning. Dezer dagen is de benoeming te ver wachten van de heer W. F. M. Lampe tot waarnemend gouverneur van de Ne derlandse Antillen, als opvolger van mr. A. A. G. Smeets, die deze functie enige tijd geleden heeft neergelegd. De heer Lampe is elf jaar gevolmach tigd minister van de Nederlandse Antil len in Nederland geweest. Hij woont nu op Aruba. De burgemeester van Heer, mr. L. Cor- ten, heeft drs. Norbert Schmelzer c.s. versteld doen staan door een pleidooi te houden voor de inrichting van werkkam pen voor mannen die hun gezinnen on verzorgd achterlaten. De burgemeester van Heer deed een dringend beroep op de KVP-verkiezings- equipe, die zijn gemeente bezocht, om al les in het werk te stellen om de gemeen ten te verlossen van zogenaamde „parasie ten", waarmede hij bedoelde de mannen die hun vrouwen en kinderen in de steek laten en deze ten laste van de gemeente laten komen. De bestaande wetten zijn niet toereikend en daarom bepleitte mr. Corten een soort werkkamp voor deze ontrouwe echtelieden, waar zij te werk worden gesteld en van waaruit hun lonen naar de achtergebleven vrouwen en kin deren zullen worden gestuurd. In de IJ-tunnel te Amsterdam, die in het najaar van 1968 in gebruik zal wor den gesteld, is een voor Nederland bijzon dere beveiligingsvoorziening getroffen. Om het omliggende gebied in geval van breuk van de tunnelbuis of bij uitzonder lijk hoge waterstanden tegen overstro ming te beschermen, zijn aan weerszij den van de tunnelopeningen in de beide tunnelbuizen stalen nooddeuren geïnstal leerd, die hydraulisch kunnen worden ge opend en gesloten. Het Amsterdamse gerechtshof heeft een 33-jarige buschauffeur van het Amster damse Gemeentevervoerbedrijf veroor deeld tot twee weken hechtenis voor waardelijk, een boete van 100 en een rijverbod van twee jaar. Op eerste kerst dag van 1965 was hij met zijn bus tegen een tram gereden waardoor 15 buspassa giers werden gewond. De chauffeur doet nu als conducteur op de tram dienst. Op de provinciale weg in Leinele is de 26-jarige heer K. uit Coevorden op slag omgekomen, toen zijn auto op de gladde weg slipte. In het academisch ziekenhuis te Gro ningen is de 27-jarige motorrijder B. Dol lar uit Oosterwolde overleden aan de ver wondingen, die hii opliep bij een ver keersongeval, waarbij hij donderdag 19 januari betrokken was. Tegen het eind van de middag is op de Huissensedijk te Huissen een ongeval ge beurd, dat aan de 43-jarige heer J. G. Hermsen uit Angeren het leven heeft ge kost. De heer Hermsen botste met zijn bromfiets frontaal tegen een bus van de Gelderse Tramwegen op. De zevenjarige G. Buining uit Froom- bos is gisteravond om het leven gekomen toen hij bij het oversteken van de hoofd weg te Kolham gem. Slochteren) werd aangereden door een pérsonenauto. Op de Groenloseweg te Eibergen is de 69-jarige heer H. J. te Rietmolen uit Ei bergen om het leven gekomen. Het slachtoffer stapte uit de GTW-bu^ en liep achter de bus om de straat over, waar bij hij werd aangereden door een passe rende auto. Hij was op slag dood. In Driebergen is de 22-jarige uit Lon den afkomstige en in Driebergen geves tigde technisch tekenaar C. J. Fox met een auto tegen een boom gereden en om het leven gekomen. (Van onze correspondent) GLANERBRUG. „Geen toegang voor gastarbeiders" heeft het afgelopen week einde op een bordje voor de deur vai een hotel-café-restaurant te Glanerbrug gestaan. Het bordje gold aleen de bij het bedrijf behorende dancing, die op za terdag- en zondagavonden in gebruik is. De afgelopen zaterdagavond zijn er moei lijkheden geweest met een aantal buiten landers. De directie van het bedrijf be sloot daarop het betrokken bordje op te hangen. Een der eigenaren van het bedrijf, de heer Los zegt: „Iedereen die rustig is, is hier welkom. Ook buitenlanders. Sinds kort komen er in de dancing enkele groep jes raddraaiers en dat zijn toevallig gast arbeiders. Dus hebben we gezegd: die ko men er niet meer in." „Ik weet best dat het plaatsen van zo'n bordje een slechte oplossing is, maar we hopen dat binnenkort het bezoek van de raddraaiers verloopt en er weer een vaste klantenbinding overblijft. De buitenland se* werknemers met wie wij op goede voet stonden komen toch wel weer en die zijn ook van harte welkom." De heer Los heeft het gewraakte bord je inmiddels vernietigd. Een defecte koppeling in de elektro-hy- draulisehe roerinstallatie is er de oorzaak van geweest, dat de 78 meter lange en veertien meter brede Deense veerboot ■Tina Scarlett" op 7 oktober 1960 bij Emmerik stuurloos op de Nederlandse tankboot „Diamant" toedreef en zonk. Tot deze conclusie zijn in Kleef de tech nische deskundigen gekomen in het pro ces over de grote scheepsbrand op de Rijn, waarbij twee mensen de dood von den en 22 gewond werden. Elf schepen gingen verloren of liepen schade op. Het Rode Kruis heeft een zending van achttien ton baby- en kleuter voeding naar Zuid-Vietnam ver zonden. De zending heeft een waar de van dertigduizend gulden. Hier een beeld tijdens het inladen van de zending in de haven van Rotter dam. In Utrecht wordt de tentoonstelling „Keur '67" gehouden. In de Beatrix- hal vindt u de heer A. Keyzer uit Vlaardingen, die op een merkwaar dige manier aan zijn kunstvoor werpen komt. De primitieve kunst uit West-Irian, waaronder vele mas- .kers en kleine gebruiksvoorwerpen van de Papoea's, die hier tentoon gesteld zijn, verkrijgt hij door aard appelmesjes naar pater Jan aan de Sippikrivier te sturen. Deze stuurt dan een zending kunstvoorwerpen van de Papoea's terug. (Van onze correspondent) BREDA Mede om een voorbeeld te stel len heeft de officier van justitie bij de Bredase rechtbank, mr. E. Bauwens maan dagmiddag een jaar jeugdgevangenis ge eist tegen een achttienjarige Bredanaar, die terecht moest staan wegens twee maal poging tot doodslag, diefstal van een au to en joy-riding. In de nacht van 5 op 6 september moest de politie in Breda na een wilde achtervolging van drie kwartier dwars door de stad met een karabijn een schot lossen op de banden van de door de ver dachte gestolen bestelauto. De kogel ketste van de straat de auto binnen, waar een negentienjarige jongeman uit Bergen op Zoom, die totaal onschuldig was en al leen met de verdachte was meegelift, op slag werd gedood. Tijdens de achtervolging van de bestel auto door de politie, die dacht met de uit de gevangenis in Breda ontsnapte Piet Lughters te doen te hebben, reed de ver dachte tot tweemaal in op de politie Twee agenten ontkwamen aan een aanrij ding, nadat zij hun auto nog net op tijd konden verplaatsen en een adjudant moest vliegenvlug over een heg langs de weg springen toen de verdachte weigerde te stoppen en recht op hem afkwam. Het Gereformeerd Politiek Verbond houdt donderdagavond 2 februari een verkie zingsbijeenkomst in de Hildebrandzaal aan de Smedestraat in Haarlem. Op deze avond spreekt de heer J. van de Jagt over ,Geen grijs in de politiek". De heer B. R. Rao uit Utrecht is gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen op het proefschrift ,Het ontstaan en de uitbreiding van neu trale differentiatietendenties in het neu- rectoderm van het jonge kippe-embryo". De heer A. H. J. Maas uit Utrecht pro moveerde tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift Het koolzuurevenwicht in natriumbicar bonaatoplossingen liquor cerebrospinalis en menselijk bloedplasma". (Van onze correspondent) DEVENTER Burgemeester mr. N. Bolkestein van Deventer heeft zich in zijn nieuwjaarsrede uitgesproken voor een wetswijziging ten aanzien van de verant woordingsplicht van de burgemeester en de demonstratievrijheid. Mr. Bolkestein, die ruime aandacht schonk aan beide onderwerpen, verklaar de dat de burgemeester wanneer deze het bevoegde orgaan is zoals in zaken van openbare orde -ook voor daden van zelf bestuur verantwoording schuldig is aan de raad. Deze zou de burgemeester dan niet mogen wegsturen, een motie van af keuring zou voldoende zijn. „Ik geloof, dat het bevoegde gezag een demonstratie niet mag weren omdat de demonstranten andere denkbeelden huldi gen dan de gezagdragers, ook niet wan neer de demonstranten hun critiek direct richten op het bevoegde gezag", aldus mr. Bolkestein. I Ten aanzien van de opschriften op de demonstratiedoeken of-borden toonde De venters burgervader zich voorstander van artikel 7 van de grondwet: „Niemand heeft voorafgaand verlof nodig om door de drukpers gedachten of gevoelens te openbaren, behoudens ieders verantwoor delijkheid volgens de wet". „Dit houdt in, dat men met elke leuze kan gaan lopen, dat de politie eventueel proces-verbaal opmaakt en dat de rech ter moet uitmaken of er sprake is van opruien of beledigen", aldus mr. Bolke stein. Autodief gepakt. In Utrecht zag een kel ner een auto rijden van een collega die hem net had afgelost. Hij holde achter de auto aan en sprong erin. Achter het stuur zat een Duitse jongeman. De kel ner zei dat hij van Interpol was, waar na de jongeman gedwee naar het hoofd bureau van politie reed, waar hij werd opgesloten. Door de film. Een 16-jarige jongen heeft in de Driehoekstraat in Amsterdam zon der enige aanleiding een 74-jarige man neergeslagen en vervolgens met een stuk hout bewerkt. Het slachtoffer werd met ernstig letsel aan het hoofd en een gebroken pols opgenomen in een zie kenhuis. De jongen, die later werd aan gehouden, verklaarde tegenover de po litie, dat hij door het zien van een film tot zijn daad was gekomen. Dr. Maas overleden. Op 70-jarige leeftijd is in Arnhem overleden dr. P. M. Maas, oüdrector van het Katholiek Gel ders Lyceum. Hij schreef tal van leer boeken voor het onderwijs in de Fran se taal, een Frans-Nederlands woorden boek en een biografie van de Franse dichter Frangois Villon. Dr. Maas wordt donderdag in Arnhem ter aarde besteld. ADVERTENTIE UITNO-1 ADVERTENTIE Brouwersvaart 106 - Haarlem - Tel. 10748 SUPERBE ANTRACIET de ideale brandstof in het ideale zakie Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haag se Comedie met „Voorjaarsontwaken" van Frank Wedekind. Regie: Peter Zadek. Woensdag 20 u.: Optreden door het Rus sische muziek- en danstheater „Puls". Minervatheater (Heemstede), woensdag 20.15 u.: Mozartconcert door het N.Ph.O. I.v. Henri Arends. wahser (fluit). Solist: Hubert Bar- BIOSCOPEN Palace, 14 en 20 u.: „De ade- en woensdag Cinema Palace, 14 en laar van het eskader", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u 19 en 21.15 u.: „I Tabu", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zeventien", 18 j Luxor, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 u.: „Huwelijk prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven", aJ.; 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, woensdag 14.30 u.: „De mees ters van Venus", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Beschuldigd van aanranding", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. TEN TOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker. Jan van Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 22 uur. Op zondag van 13 tot 22 uur. Tot 29 januari. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy, (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk van de groep X65. Dage lijks van 10 tot 17 u., vrijdag en zaterdag van 10 tot 21 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 februari. Minervatheater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: „Per trein in elf dagen naar Pe king" door W. M. Binnendijk (Wereldrei zigersserie). DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag u.: „Het Blauwe water". 14.30 DINSDAG 24 JANUARI City, 20 u.: „Dr. Vreemdelust" serie Velser Kunstkring). (film- De Duinpan, Duinweg hoek W. de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid, 19-22 uur: Expositie „Schepping", foto's, dia's, teke ningen, schilderijen, beeldhouwwerken, boetseerwerken, enzovoort. WOENSDAG 25 JANUARI City, 14, 15 en 16 u.: „Huwelijk prinses Margriet; 20 u.„De bezeten jacht". Pieter Vcnneulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De Duinpan, Duinweg hoek W. de Zwij gerlaan. Santpoort-Zuid, 19-22 u.: Expo sitie „Schepping". De tentoonstelling is heden voor 't laatst. DINSDAG 24 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De psychopaat" Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De stem van het water". WOENSDAG 25 JANUARI Luxor Theater, 19 stem van het water". Kennemer Theater, „De psychopaat". en 21.15 uur: „De 19 en 21.15 uur: Vrijdagavond 27 januari houden de An tirevolutionaire kiesverenigingen Haar lem-Noord een bijeenkomst in de Koning kerk aan de Kloppersingel in Haarlem- Noord. Dr. W P. Berghuis, voorzitter van de A.R.P. en lid van de Eerste Ka mer zal spreken over „Christelijke poli tiek - nu". RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (t.q.o. Ged. O. Gracht) VRIJE TOEGANG - LEVERING VIA DE HANDEL Geopend ven half negen tot half les, óók zaterdags WWMMMMAMMWWWUMMIMIMAMMVMMWWUWWM Het KNMI deelt mee: Een oude oceaandepressie is boven Wa les aangekomen en trekt de komende 24 uur langzaam verder in oostelijke rich ting naar Duitsland. Aan de achterzijde van deze depressie treden drukstijgingen op. Hierdoor wordt een rug van hoge luchtdruk gevormd, die morgen in ons land de wind tot zwak doet afnemen en enkele opklaringen mogelijk maakt. De aanvoer van oceaanlucht wordt tijdelijk onderbroken, waardoor de temperaturen in het algemeen iets lager zullen worden dan vandaag. Boven de oceaan is intussen een nieuwe zeer diepe depressie aangekomen. Een front ervan trekt geleidelijk in de richting van de Britse eilandeh, maar zal ons land morgen nog niet kunnen bereiken. Hier door zijn de regenkansen voor woensdag klein. TVEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- M C temp. tem peraturer binnen- en buitenland wind- richti max. min. temp. Den Helder regenbui ZZO 4 3 Ypenburg geh. bew. ZZW 5 4 Viissingen onbewolkt Z 6 3 Eelde regen ZO 4 2 De Bilt zw. bew. ZZO 5 2 Twente geh bew. Z 5 3 Eindhoven half bew. ZZW 5 2 Z.-Limburg halt bew. ZZW 6 4 Helsinki onbewolkt W -15 -21 Stockholm zw. bew. ZZO -6 -7 Oslo sneeuw windst. -8 -11 Kopenhagen geh. bew. O 0 -2 Aberdeen regen ozo 6 4 Londen regenbui 8 5 Amsterdam regen 5 3 Brussel zw. bew. ZZW 6 3 Luxemburg geh. bew. z 2 3 Parijs geh bew. ZZW 9 5 Bordeaux zw. bew. w 14 9 Grenoble regen windst. 7 2 Berlijn geh bew. OZO 3 0 Frankfort geh. bew. z 6 4 München regen ZZW 3 0 Zurich zw. bew. ono 3 1 Genève regen zw 3 1 Locarno geh bew. O 4 -0 Wenen motregen ozo 6 0 Innsbruck geh. bew. 4 _2 Belgrado regen ZZO 3 1 Athene onbewolkt windst. 17 9 Rome geh. bew. ZZW 14 9 Barcelona onbewolkt windst. 13 5 Madrid licht bew. 8 3 Mallorca onbewolkt nw 15 11 Lissabon zw. bew. wzw 15 9 Woensdag 25 januari Zon op 8.31 uur; onder 17.14 uur. Maan op 15.50 uur; onder 8.38 uur. Maanstanden Volle maan26 januari 7.40 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 24 januari Hoog water 1.59 uur en 14.18 uur. Laag water 10.05 uur en 22.28 uur. Woensdag 25 januari Hoog water 2.51 uur en 15.08 uur. Laag water 10.58 uur en 23.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2