Agenda voor Haarlem en de IJmond Regering beloofde nog niets, maar denkt wel over steun EEN VAN DE VIERENDERTIG Duurste Deltawerk bijna klaar (JCort en bondig^) Kloos: „Door lagere rente alweer grote bouwwerken Water vult nu de bouwput van enorme sluizen in Haringvliet Tankauto verloor giftige vloeistof Insigne voor niet-drinkers Verzending zeepost Dr. L. de Jong blijft directeur R.v.O. Ned. kustvaarder „Janny" gezonken; bemanning gered Luidklok uit 1622 stond in kelder Regen en wind de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! DONDERDAG 26 JANUARI 1967 2 Bouw T extiel Kerkelijk nieuws WW BP-fractie in Amsterdam weer 3 man sterk D e m o raliseren d Kolenhandelaar doctorandus V elsen-lJ muiden WEERRAPPORTEN Zürich Haarlem Beverwijk (Van onze correspondent) DEN HAAG. Volgens de laatste Inlichtingen die het ministerie van Sociale Zaken bij de arbeidsbureaus heeft ingewonnen, zijn in Nederland op dit ogenblik ruim 100.000 mensen werkloos. Bovendien verwacht de re gering dat de werktijdverkorting bij een aantal bedrijven het voorspel zal blijken te z(jn van verdere ontslagen. Er zal meer geld worden gestoken in constructieve werkverschaffing en een beter samenspel ten behoeve van de werkgelegenheid tussen de over heidsinstanties worden bevorderd. Dit is volgens mededelingen van de vak beweging naar voren gekomen in een gesprek over de werkloosheid dat een afvaardiging van de drie vakcentrales woensdag heeft gehad met premier Zijlstra, de ministers Veldkamp en Bakker en de staatssecretarissen De Meijer en Van Son. De regeringsdelegatie liet na afloop slechts per kort communiqué weten dat zij de wensen en suggesties van de vak centrales had aangehoord, geen concrete toezeggingen had kunnen doen, en dat de regering de ontwikkeling nauwlettend volgt en zonodig niet nader genoemde maatregelen zal nemen. De bespreking met de vakbeweging zal over enige tijd worden herhaald. Niettemin kwamen de vertegenwoordigers van de vakcentrales uit het uren durende onderhoud terug met een aantal hoopgevende „indrukken". NW-voorzitter Kloos zei te mogen ver onderstellen dat de suggesties van de vak centrales effect zullen sorteren bij nog te nemen regeringsmaatregelen. Die suggesties betroffen: De 100 miljoen die de regering heeft uitgetrokken voor werkloosheidsbestrij ding komt volgens de vakbeweging neer op slechts 2000 a 3000 man-jaren werk. Dat is op 45.000 werklozen niet veel. „Wij hebben daar begrip voor gevonden bij de regering en verwachten verdere maatre gelen als de geldkrapte niet snel genoeg afneemt. De regering verwacht echter door daling van de rentestand een af zwakking van de bouw-werkloosheid op korte termijn", aldus de heer Kloos. Zelf is hij ook niet pessimistisch: „Er zijn nu al aan wijzigingen dat de daling van de rente weer meer werk voor de bouwnij verheid geeft. Er zijn weer enkele grote projecten aangepakt. Ook de vraag naar baksteen trekt weer merkbaar aan". De vakcentrales hebben ervoor gepleit Twente als probleemgebied te beschou wen in verband met de terugloop van de werkgelegenheid in de textielindustrie en de terugkeer van bouwvak-pendelaars uit Duitsland. De regering heeft de suggestie van regionale investeringaftrek als tech nisch onuitvoerbaar verworpen. Maar zij heeft geen „neen" laten horen tegen het geopperde idee van bedrijfstakgewijze in vesteringsaftrek, Over een lengte van vier kilometer is woensdagavond de weg van Maastricht naar de grenspost bij Vroenhoven bedekt geweest met een laag zwavelzuurhoudend loodsulfaat. De giftige stof stroomde uit een tank auto die van de zinkwitfabriek in Maas tricht op weg was naar Brussel. De brandweer is de hele nacht in de weer geweest om de weg schoon te spui ten. Het verkeer van Maastricht naar Bel gië is langs andere grensovergangen ge dirigeerd. Ned. Herv. Kerk Kloos: „Dat zou een kans kunnen zijn voor de textielindustrie, een kans die al eerder aan de rederijen is geboden om hun vloten te moderniseren. De textielin dustrie heeft nodig dat zij nu zo modern mogelijk kan worden gemaakt, zodat wij later niet opnieuw in moeilijkheden ver zeilen". Staatssecretaris Bakker heeft hierop gezegd dat hij momenteel wacht op een rapport uit de textielindustrie, waarop hij zijn maatregelen zal afstem men. De regering heeft de vakbeweging met haar wens om de minimale werkloos heidsuitkering op te trekken tot het netto minimuminkomen van werkenden, naar de Sociaal-Economische Raad verwezen, die daarover eerst advies zal moeten uit brengen, omdat er een wettelijke rege ling voor nodig is. NKV-voorzitter Mer- tens zei hierover: „wij zoeken naar we gen om dit zo snel mogelijk in de SER. (werkgevers, werknemers en onafhanke lijke deskundigen) te behandelen. Nu is het zo dat iemand bij ontslag weliswaar 80 percent van zijn basisloon krijgt. Het werk is overigens nog niet klaar. Wanneer een deel van de vier kilometer lange ringdijk om de bouwput is wegge- baggerd, moet er aan de zeezijde nog een tamelijk groot stortbed worden aan gelegd ter bescherming van de fundering. Ondertussen zal men beginnen met de op bouw van de kabelbaan, die ook bij de sluiting van de Grevelingen dienst heeft gedaan. Daarmee zal het rak van Scheel hoek tussen Voorne en de spuisluis wor- De gemeenteraad van Amsterdam heeft mr. H. F. Heierman toegelaten als nieuw raadslid. Mr. Heierman vult de fractie van de Boerenpartij aan, welke kortgeleden gehalveerd werd tot twee man door het uittreden van twee leden. Eén van de twee uitgetreden 30-raadsleden verlaat de raad. maar dat is vaak slechts 50 tot 60 percent van wat hij met tariefbeloning en derge lijke had. Daar moet een „vloer" in ge legd worden. Wij willen dat nog voor 1 juli regelen. Zo'n „vloer" moet ook in de Ziektewet worden gelegd. Ook de ver hoging van de premie- en inkomensgrens krijgt in de SER aandacht, zodat iemand met zijn inkomen niet ineens van 20.000 per jaar omlaag kan duikelen naar de helft daarvan. Een apart probleem vormt de jeugd werkloosheid. De regering was geschrok ken, rapporteerde de vakbeweging, toen zij voorgerekend kreeg dat alleen al in de bouw thans 1700 jongeren werkloos zijn, die nog onder het leerlingenstelsel vielen. „Dit kan tot demoralisering leiden", al dus de vakcentrales. Aan regeringszijde heeft men tijdens het gesprek wat dit betreft „ijverig zitten schrijven" en „de indruk gewekt" hier op korte termijn iets aan te willen doen. Over een paar maanden zal er weer een gesprek worden gehouden tussen regering en vakbeweging. De heer Kloos vindt dat een goed moment: de ervaring leert dat er na het afremmen van de binnenlandse bestedingen 4 tot 6 maanden verstrijken voordat de buitenlandse vraag naar pro- dukten het ontstane gat gaat opvullen. Onze concurrentiepositie op de export markt valt wel mee. Als het buitenland zelf de vraag maar niet afremt". Voor mensen die tijdens recepties steeds, als zij voor sterke drank be danken, omstandig aan iedereen moe ten uitleggen dat ze nog moeten rij den, heeft een distilleerder uit Amster dam een insigne vervaardigd in de vorm van een blauw stuur. De drager daarvan wil en kan op deze manier herkend worden als de man, die nog moet rijden en dus niet wil drinken. Er zijn 50.000 van deze speldjes in omloop gebracht vóór de feestdagen aan het einde van het vorige jaar. De actie sloeg zo aan, dat een nieu we partij wordt gemaakt. De speldjes worden onder meer via benzinesta tions verspreid. De actie heeft de in stemming van de Vereniging voor Vei lig Verkeer. opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wensveen, Remco van der Gugten, Lies- beth' Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 22 uur. Op zondag van 13 tot 22 uur. Tot 29 januari. Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagèn van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Woonhuis Jacobus van Looy, (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum, vandaag, 20 u.: Lezing voor de Volksuniversieit door dr. A. L. Constandse over „Het huidige we reldgebeuren". ven en samenwerking met de aannemers, zelf tot de best mogelijke oplossing moet komen. De ene afsluiting is steeds de proef voor de veel grotere volgende stap. Zo is het werk voor de afsluiting van het Brouwershavense Gat viermaal groter dan die van de sluiting van het Veefse Gat. De sluiting van de Oosterschelde zal weer viermaal zwaarder zijn dan die van het Brouwershavense Gat. Door de aanleg van de bouwput in het Haringvliet is de stroming zó veranderd, dat het strand van Rockanje op Voorne steeds smaller is geworden. Ir. Volkers heeft de badplaats toch enige hoop op be houd van het strand kunnen geven. Hij verwacht dat in de monding van het Ha ringvliet een grote zandplaat zal ontstaan, zoals de Westplaat is ontstaan na de slui ting van de Brielse Maas. Bestudeerd wordt nu of het mogelijk is een dam aan te leggen tussen de te verwachten zand plaat en het Voornse strand, waardoor er voor de strandrecreatie vele nieuwe aantrekkelijke mogelijkheden zouden kunnen ontstaan. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Cap San Marco 31-1; Australië: ms „Oriana" 31-1; Brazilië: ms „Cap San Marco" 31-1 en ms „Eemland" 1-2; Canada: ms .Polaris" 31-1; Chili: ms „Burgenstein" 29-1; Kenya, Oeganda, Tan ganyika: ms „Africa" 1-2; Ned. Antillen: ms „Theron" 31-1; Suriname: ms „Archi medes" 1-2; Verenigde Staten: ms „Gro- tedijk" 1-2 en ms „American Resolute" 3-2; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Pendennis Castle 29-1 en ms „Zaan- kerk" 1-2. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. AMSTERDAM. De 56-Jarige kolen handelaar J. Mol uit Monnikendam is aan de Vrije Universiteit in Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen eco nomie. Drs. Mol begon zijn studie in 1954. Eerst haalde hij in twee jaar het staatsexamen HBS-A. Twee jaar later slaagde hij reeds voor het kandidaatsexa men economie. Hij heeft nu zijn studie afgerond met een succesvol doctoraal examen. DONDERDAG 26 JANUARI VRIJDAG 27 JANUARI City, 20 uur: „Het komplot der gewel denaars". Stadsschouwburg, 20 uur: „Duizend tomahawks tegen Winnetou". Dit is' één van de 34 schuiven, die zijn aangebracht in het enorme spui- sluizencomplex in het Haringvliet. Voor een waterdichte afsluiting zijn aan de onderzijde van elke schuif een massieve rubberstrook aange bracht en aan de beide uiteinden over de gehele hoogte een opblaas bare rubberband. Ter voork.om.ing van vastvriezen is bij de banden een elektrische verwarming aange bracht. Aan het einde van elke schuif bevindt zich een machine kamer met hefmechanisme voor de schuiven. Dr. L. de Jong, die benoemd is tot buitengewoon hoogleraar in de algemene geschiedenis van de nieuwste tijd aan de economische hogeschool in Rotterdam, blijft directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam, waarvan hij sinds september 1945 de lei ding heeft. Het buitengewoon hoogleraarschap in de algemene geschiedenis van de nieuw ste tijd werd reeds bij de oprichting der economische hogeschool in 1913 ingesteld. De leerstoel is achtereenvolgens bezet geweest door de professoren Kernkamp, Geyl en Brandt. Het vak waarin dr. De Jong gaat do ceren is een facultatief bijvak voor het doctoraal examen economie. Het krijgt een zo algemeen mogelijk karakter, zo dat het ook buiten de kring van hen die het als bijvak kozen belangstelling zal trekken. De uit Appingdam afkomstige en 248 ton metende kustvaarder „Janny" is ter hoogste van het lichtschip Kentish Knock- light, op ongeveer 15 mijl ten zuidwesten van Harwich, gezonken. De vijf opva renden zijn in veiligheid. Uit het radioverkeer is gebleken dat het schip water maakte en dat de ruimen volliepen. De kustvaarder „Equator" van dezelfde rederij, die zich op vijf mijl af stand bevond toen de „Janny" noodsei nen uitzond, heeft de kapitein en de stuur man aan boord genomen. De drie-an dere opvarenden zijn gered door de En gelse veerboot „Suffolk". Expositiezaal, Heidestraat, 20 u.: Drs. P. C. Rike opent bij „Felison" tentoon stelling van werken van P. Hermanides. Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De partij is over". Luxor Theater, 20 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 20 uur: „Het bloedritueel van de Zombies". Oudenrijn. In de loop van de nazomer van 1968 komt het viaduct gereed in de nieuwe klaverbladkruising van de wegen Den Haag-Arnhem en Amster dam-Den Bosch bij Oudenrijn. De bouw van dit viaduct is onderhands aanbe steed. Laagste inschrijver was de n.v. Hei- en Bouwbedrijf Geka in Dordrecht met 1.274.325; hoogste de n.v. Aanne mersbedrijf met 1.468.000. Dr. Visser 't Hooft eredoctor. Op 2 fe bruari 1967 zal de theologische facul teit van de Leuvense universiteit het eredoctoraat verlenen aan Dr. W. A. Visser 't Hooft, tot vorig jaar secreta ris-generaal van de Wereldraad van Kerken in Genève. Tegelijk met hem ontvangen nog acht bekende figuren uit de kerken uit Europa en de V.S. het eredoctoraat. Advies aan Venetië. Drie Nederlandse deskundigen zijn met Italiaanse autori teiten in Venetië besprekingen begon nen over een betere verdediging tegen de zee van de oude kanalenstad. Eind november is in Venetië veel schade aangericht door ongewoon hoog water. De drie Nederlanders zijn prof. ir. L. van Bendegom uit Delft, ir. J. van de Kerk, directeur-generaal van de Rijks waterstaat, en ir. H. A. Ferguson, hoofdingenieur-directeur van de Direc tie Benedenrivieren. Bijbelse naam antiek. De naam van de Ti- motheus-school voor christelijk lager on derwijs in Bussum is veranderd in „De Wegwijzer". Volgens de voorzitter van 't bestuur, ds. A. Oskamp, was deze wijzi ging noodzakelijk, omdat de naam Timo- theus de ouders niets meer zei en hen zelfs door zijn strenge klank scheen af te schrikken. „Het is een antieke naam van een school, die volkomen uit de tijd is" aldus ds. Oskamp, die ook de naam van de tweede school van de Paulus-school, wil veranderen. Soekarno. De Indonesische studentenver eniging in Nederland heeft een verkla ring uitgegeven, waarin zij concludeert dat president Soekarno alle bevoegdhe den moeten worden ontnomen en dat on verwijld een nieuwe president en een vice-president aangewezen moeten wor den in overeenstemming met de bepa lingen van de grondwet van 1945. Protestmars. Met toestemming van de burgemeester van Deurne zullen 2000 scholieren in Deurne volgende week woensdag een protestmars houden tegen het uitblijven van verbetering en be veiliging van de weg Deurne-Asten. Di recte aanleiding van de demonstratie is het feit dat onlangs een meisje een been werd afgereden bij een verkeers ongeval. In de kelder van de Koninklijke hbs in Apeldoorn is een bronzen luidklok gevon den die dateert uit het jaar 1622. De klok heeft een hoogte van 50 cm en een dia meter van 43 cm en is vermoedelijk ge maakt door de vermaarde klokkengieter Henrick Wegewaert wiens naam in de klok is gegoten. Het KNMI deëlt mee: Om een diepe depressie op de oceaan stroomt met een krachtige zuidwestelijke wind zachte en vochtige lucht in de rich ting van West-Europa. Kleine storingen, die met grote snelheid oostwaarts trekken, brengen ook in ons land tijdelijk regen en veel wind. De vorstgrens wordt langzaam verder teruggedrongen en ligt nu boven Noord-Denemarken, Polen en Joegosla vië. Strenge vorst komt nog voor in Mid den- en Noord-Scandinavië, waar de tem peratuur plaatselijk tot 30 graden beneden het vriespunt daalde. Maximum- en minimum W c temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. a SE ES Den Helder regen zzw 7 5 Ypenburg regen zzw 8 6 Vlissingen regen zzw 8 6 Eelde regen zzw 7 4 De Bilt regen zzw 8 5 Twente regen zzw 7 4 Eindhoven regen zzw 8 5 Z.-Limburg geh. bew. zzw 8 5 Helsinki sneeuw z -19 -24 Stockholm sneeuw windst. -6 -7 Oslo zw. bew. windst. -15 -24 Kopenhagen sneeuw zzo 0 -1 Aberdeen geh bew. o 7 2 Londen zw. bew. wzw 11 7 Amsterdam regen zzw 8 5 Brussel regen zzw 8 5 Luxemburg zw. bew. zzw 7 5 Parijs regen zzw 10 6 Bordeaux zw. bew. z 13 5 Grenoble regen windst. 10 I Nice zw. bew. n 13 7 Berlijn geh. bew. wzw 3 3 Frankfort zw. bew. z 8 3 München geh. bew. wzw 5 4 zw. bew. zzw 8 5 Genève geh. bew. zw 9 Locarno geh. bew. windst. 9 -1 Wenen regen wzw 3 1 Innsbruck mist wnw 3 -2 Belgrado mist windst. 1 -1 Athene licht bew. n 16 Rome licht bew. windst. 14 2 Barcelona onbewolkt nnw 14 5 Madrid mist windst. 7 5 Mallorca licht bew. windst. 16 1 Lissabon zw. bew. zzw 16 13 Vrijdag 27 januari Zon op 8.29 uur; onder 17.18 uur. Maan op 18.49 uur; onder 9.42 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 26 januari Hoog water 3.40 uur en 15.53 uur. Laag water 11.47 uur en uur. Vrijdag 27 januari Hoog water 4.25 uur en 16.39 uur. Laag water 0.09 uur en 12.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Beroepen te Lopik J. den Besten te Hui zen (N.-H.) te Schoonhoven (vac. J. C. Schuurman) C. Vos te Gouda te Wie- ringermeer (vac. J. v. Woudenberg) (toez.) en te N.O.P. (wijkgem. Emmeloord, vac. A. P. Rasch) J. H. Bokhove te Neede (Geld.) te Strijen (wijkgem. 1) G. Broere te Dinteloord te Enkhuizen (vac. .J. A. Visser) Ph. J. Stoutjesdijk te Hellendoorn te Enkhuizen (vac. A. M. Arntzenius) G. H. Plantinga te Tzummarum. Aangenomen naar Rinsumageest (toez.) H. Kremer te Sellingen (nadere beslissing). Bedankt voor Zuidwolde-Noordwolde (toez.) P. C. Klijnsma te Harlingen voor Zuid-Beijerland (toez.) G. J. Voortman te Dussen. Geref. Kerken Beroepen te Nieuwdorp K. Kramer te Geelong (Australië) v.h. te Lioessens (Fr.). Geref. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Apeldoorn J. Verkade te Groningen-Noord (nadere beslissing) voor Hilversum en voor Voorburg D. Ded- dens te Leeuwarden. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Naarden M. Baan te Zeist en H. W. Eerland te Amersfoort. Caravan gestolen. Van een volkstuinen complex in Rijswijk is een zo goed als nieuwe caravan ontvreemd. De caravan was geheel gemeubileerd en ingericht en vertegenwoordigt een waarde van 7.000,—. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Piano recital door Rinus Groot. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Nevada Smith", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Adios Gringo", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo schaakmat", 14 j. Luxor, 10.30, 11.30, 12.20, 14.30 en 15.30 u.: En Margriet is de bruid", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een mil joen", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Arabesque", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Moord om goud", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. TEN TOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge- ADVERTENTIE 99 (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De Deltabouwers in het Haringvliet zien nu langzaam maar zeker hun werkgebied onder water lopen. Vandaag of morgen ver dwijnt de laatste centimeter van de enorme betonnen vloer van de spui sluis onder de golven van het zeegat. In tien jaar tijd hebben zij midden in die zeearm een gigantische kolos van beton en staal gebouwd in een enorme bouwput, die men nu langzaam laat vollopen. De beschermende dijken worden daarna weggebaggerd en de spuisluis staat dan „op eigen benen" in het water. Deze kolos van beton is het duurste project in de reeks van Deltawerken, waarin tot nu toe 480 miljoen gulden is opgegaan en waarvoor nog 170 miljoen nodig zal zijn om aan weerskanten de dammen aan te leggen en het Haring vliet te sluiten. Dat zal gebeuren in 1969 en 1970. In 1971 rijdt men er met de auto overheen van Voorne naar Goeree. den gesloten. Tegelijk wordt het smalle gat tussen de spuisluis en Goeree gedicht. In de rij van afsluitingen is die van het Haringvliet het grootste werk. De Ooster schelde is wel breder als te sluiten zee arm, maar het werk is minder gecom pliceerd. In het Haringvliet moest de 1050 meter lange spuisluis worden ge bouwd, die de „hoofdkraan" van Neder land wordt, waarmee vrijwel de gehele zoetwaterhuishouding van ons land in handen kan worden gehouden. Toen in 1953 tot uitvoering van de Deltawerken werd besloten, werden de totale kosten geraamd op anderhalf a twee miljard gulden. Nu, bijna op de helft van de tijd waarin ze moeten wor den uitgevoerd (de Oosterschelde moet in 1978 dicht zijn) worden de totale, kosten begroot op drie miljard. Daarvan is tot nu toe rond 750 miljoen uitgegeven. De hoofdingenieur-directeur van de Delta dienst, ir. J. Volkers, legt de nadruk op het feit dat elke voortgang in de reeks van projecten een nieuwe schaalvergro ting met zich brengt. Men staat voor de uitvoering van waterbouwkundige werken die nergens ter wereld een voorbeeld heb ben en waarvoor men door studie, proe- City, 20 u.: „Een maagd voor de prins". Gebouw „Cusa", Hoofdstraat, Sant poort, 20 u.: Openbare vergadering P.S.P., met H. J. Lankhorst en H. de Nie als sprekers. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 26 JANUARI Kennemer Theater. Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water" (2e week). VRIJDAG 27 JANUARI

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2