A. Zuidema jubileert bij belastingdienst-IJmuiden Verenigingsnieuws uit de IJmond TOERNOOI-sPIONage H.J.Lankhorst (PSP) sprak voor afdeling Velsen LAATSTE KANS Stoutenbeek woninginrichting Beverwijk J Zaken rond het schaken Ook in GROTE coupons vast tapijt, gordijnstoffen, matrassen en dekens Nog slechts enkele dagen Aan vangssalaris f 5.- per maand Ravage in Velsertunnel Aanrijdingen in V eisertunnel Visreders boekten in '66 behoorlijke resultaten „Werkloosheid in Noord-Holland is gering Havenberichten VRIJDAG 2 7 JANUARI 1967 NOG SLECHTS TOT EN MET ZATERDAG DUURT ONZE OPRUIMING Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Wij hebben de reeds sterk verlaagde opruimings meubelen in onze etalages NOGMAALS in prijs verlaagd hebben wij nog zeer bijzondere aanbiedingen! ADVERTENTIE Woninginrichting IJMUIDEN BEVERWIJK VRIJDAG 27 JANUARI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord, 19 tot 21.15 u.; filiaal gemeen tebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Sant poort-Noord, gebouw „Spaamberg", Wüs- telaan 79, 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel- sen-Noord, Banjaertstraat 13, 19 tot 21 u. ZATERDAG 28 JANUARI De Rank, Jeugdsociëteit „De Sleutel", 20 uur: Kelderavond. Fauna Felisena, 20 u.: Kienavond in het Cultureel Centrum, IJmuiden. Bibliotheken: De gemeentelijke openba re bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 27 JANUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: cursus koperwerk (volwassenen) o.l.v. Annie Bruggert, Kennemerstaten. Verenigingsgebouw, Plesmanweg/Par- mentierstraat, 20 uur: Tienerdansavond m.m.v. „Sound United", door Indische vereniging „Door Eendracht Sterk". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Werkgroepavond, Beverwijkse Ama teurfotograf en vereniging. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, 19-21.30 u. Gezamenlijke bibliotheekfilialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, 19-21 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44. 19- 21 u.; Meere- stein, Parmentierstraat 2, 19-21 uur. ZATERDAG 28 JANUARI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: cursus schilderen en tekenen, St. Lu- casgilde, o.l.v. J. C. Heeck. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 9-10.15, 10.45-12, 12.30-13.45 en 14.15-15.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, 10-13 uur. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, 10-12.30 uur; Amstelstraat 44, 10-12 uur. Gebouw Parmentierstraat: 20 u.: tiener avond Indische ver. D.E.S., m.m.v. de band „Sound United". Voor leden en introducés. Zaal Njjman: 20 u.: bijeenkomst perso- neelsver. van de gemeente Heemskerk. Zaal Dam: 20 u.: verkiezingsbijeenkomst P.v.d.A. Spreker mr. Burger. „De Magneet" 20 u.: jaarvergadering Verbond voor Veilig Verkeer. Films over nieuwe verkeersregels. ZATERDAG 28 JANUARI „De Magneet", 20 u.: Instuif-avond. De heer A. Z.uidema uit Driehuis moet reeds in zijn jeugd een mooie carrière als rijksambtenaar hebben nagestreefd, anders zou hij nooit be reid zijn geweest genoegen te nemen met een aanvangsalaris van slechts vijf gulden per maand. En toch wer den zijn verdiensten niet hoger ge honoreerd, toen hij op 1 mei 1919 als vijftienjarige jongeman bij het be lastingkantoor van het Groningse plaatsje Onderdendam werd aange steld. Als „particuliere klerk", welke functie-omschrijving moet worden verklaard door de omstandigheid, dat een belastingontvanger in die jaren zijn administratief personeel nog uit „eigen zak" moest betalen. Een on getwijfeld zonderling salarisbeleid, waaraan kort daarna door het rijk een einde werd gemaakt door ook deze salarissen voor zijn rekening te nemen. De jonge Zuidema wenste evenwel niet lang met een dergelijk ondergeschikte positie genoegen te nemerj, zodat hij al zijn vrije tijd benutte om zich door stu die voor een hogere functie te bekwamen. Aldus slaagde hij in 1926 voor het examen voor rijksklerk, waarna op 1 februari 1927 zijn officiële benoeming volgde, toen inmiddels in IJmuiden een dergelijke functie was vrijgekomen. De heer Zuidema heeft zijn komst naar IJmuiden nooit betreurd, want niet alleen dat hij spoedig door echtelijke banden aan deze gemeente werd verbonden, maar hij vindt het hier bovendien een ideale woonplaats, omdat Velsen vrijwel aan alle kanten door afwisselend en fraai natuurschoon wordt omgeven. Studeren Inmiddels zette de heer Zuidema zijn studie onverdroten voort, zodat hij in de loop der jaren achtereenvolgens promo veerde tot adjunct-commies, commies en commies-secretaris, welke laatste promo tie tevens ten gevolge had, dat de heer Zuidema in 1960 tot chef de bureau kon worden benoemd. Woensdag 1 februari is de heer Zuide ma aldus veertig jaar onafgebroken op één statndplaats werkzaam geweest, het geen in ambtelijke kringen tot de grote uitzonderingen moet behoren. Een en an der heeft hij mede aan zijn kwaliteiten te danken, want toen destijds van hoger hand een overplaatsing naar Haarlem was beslist, hebben de chefs van de heer Zuidema zijn vertrek kunnen verhinderen, omdat zij wisten aan te tonen dat hij zich voor IJmuiden vrijwel onmisbaar had gemaakt. Uiteraard heeft ook deze ambtelijke loopbaan zich gekenmerkt door de gebrui kelijke ups en downs, zoals de perioden van crisis (rijwielbelasting) en bezetting, waarbij de heer Zuidema zich echter steeds een integer en humaan belasting ambtenaar heeft getoond, met wie best te praten viel. Ook door zijn collega's en chef wordt hij bijzonder gewaardeerd, omdat de prettige onderlinge sfeer voor een groot deel ook aan hem te danken is. Een en ander zal hem ongetwijfeld woensdag duidelijk worden gemaakt, wanneer hij op het kantoor in intieme kring wordt gehuldigd. In „intieme kring", want de heer Zuidema is te be scheiden om aan zijn jubileum meer aan dacht te besteden. Vanmorgen tegen elf uur ontstond in de oostelijke buis van de Velsertunnel een grote ravage die leidde tot een kilome terslange filevorming. Een personenauto moest wegens motorstoring stoppen. De achter de auto rijdende vrachtwagens we ken uit naar links en op onverklaarbare wijze reden er op een gegeven ogenblik' drie vrachtauto's naast elkaar, waardoor botsingen onvermijdelijk waren. De meest linkse vrachtauto, geladen met kalksteen- zand, reed tegen de muur, waardoor een zijschot er af schoot en de lading in de tunnel terecht kwam. Er ontstond een grote ravage. Het opruimen vergde drie kwartier. Even nia elf uur stonden de au to's al tot halverwege Santpoort. Vier auto's waren donderdagmiddag om drie uur betrokken bij een aanrijding in de westbuis van de Velsertunnel. Een on bekend geblevep Belgische vrachtwagen verminderde vaart en een 20-jarige vracht wagenbestuurder uit Stompetoren, die te dicht achter de Belg reed, wilde naar links uitwijken. Op de linker rijbaan naderde echter een personenauto, bestuurd door een 59-jarige inwoner van Velsen. De chauffeur uit Stompetoren schoot terug naar rechts, maar raakte daarbij even de Belgische wagen, waardoor hij toch op de linkerbaan terecht kwam en de passeren de personenauto ramde. Daar achter reed nog een personenauto, bestuurd door een 55-jarige Haarlemmer. De Belgische vrachtwagenchauffeur heeft waarschijnlijk niets van de aanrijding bemerkt. Hij reed door. De andere drie ayto's werden' flink beschadigd. Voor de bestuurders liep het ongeluk tamelijk goed af. Alleen de man uit Velsen werd aan het gelaat gewond. De financiële uitkomsten van het Ne derlandse visserijbedrijf in totaal zijn in 1966, ondanks de voortdurende stijging van onkosten, zeker niet teleurstellend geweest. Er zijn zelfs verschillende on derdelen van het bedrijf waarin men met grote tevredenheid op de bedrijfsresulta ten terugblikt. Voor elke individuele on derneming is het verschillend, maar het algemene beeld is gunstig geweest. De voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, drs. D. J. van Dijk heeft dit meegedeeld in zijn jaaroverzicht. Het E.E.G.-visserijbeleid, waarover al jaren is gesproken, kwam in 1966 niet tot stand. Het lijkt echter niet dat dit ongunstige invloed heeft gehad op de be drijfsresultaten, van een werkelijk gemis aan een gemeenschappelijk visserijbeleid lijkt wat het jaar 1966 betreft in feite nog geen sprake te zijn geweest. Voor het Nederlandse visserijbedrijf is het volgens de heer Van Dijk belang rijk te weten, in welke richting het ge meenschappelijk visserijbeleid zal gaan. Nog belangrijker is het dat op korte ter mijn duidelijk wordf of nog meer lan den tot de gemeenschappelijke markt zul len toetreden. Toetreding van b.v. de Scandinavische landen zou de gehele situa tie binnen de gemeenschappelijke markt weer doen veranderen. Spoedige klaar heid is gewenst, opdat verkeerde inves teringen op langere termijn voorkomen kunnen worden. De bonte avond van het Hoogoven schaaktoernooi, het jaarlijks weerke rend festijn voor schakers en gast heren, is wederom uitgegroeid tot een feest, dat tot de vroege morgenuren voortgeduurd heeft. Daar waar anders in de weken tijdens het schaaktoer nooi alleen maar de plaatsen worden ingenomen door ernstig denkende en kijkende dames en heren, daar trof men donderdagavond en -nacht alleen feestende mensen aan, die aan het ge heel meer een carnavalsstemming ga ven, dan een schaaksfeer. Dat is nu juist de bedoeling geweest van de or ganisatoren van het schaakfestijn. Eén avond geen ernstige problemen voor de deelnemers, geen diep peinzen op hangpartijen en dergelijke, maar echt feestvieren. Er helemaal uit zijn. Pra ten, lachen, bezig zijn, dansen en gek doen. Welnu, daarin is men uitnemend geslaagd. Met name de buitenlandse gasten hebben zich uitstekend ver maakt in de zalen en afdelingen van het Kennemer Theater. In de grote toneelzaal kon men naar hartelust dansen, in de Quaeck bo ven en in de Oude Klinck beneden waren entertainers, die hun bezoek vermaakten. Men kan er wijn of bier drinken in deze twee tot hét theater behorende lokaliteiten en pret maken om de kleinkunst, welke hier bedre ven werd. Het meeste publiek verdrong zich echter in de bioscoopzaal, waar op de plaats van de arena van de grootmeesters en meesters nu een vol ledige karmis was opgebouwd door de mannen van de publiciteitsafdeling. Hier kon men ballen gooien, vissen, grabbelen, loten trékken, schieten en wat dies al meer zij, tegen inlevering van de bonnen, die men bij de in gang had ontvangen. Toernooidirekteur H. de Graaf had voor een waterdicht systeem zorgge dragen, waardoor geen mens zonder kaart de schaakarena kon binnenko men. Uren tevoren, toen de schaak- strijd was beëindigd en ieder een was verdwenen, die meer uit staande heeft gehad met de voorberei dingen tot het feest, werden de deuren gesloten en gingen eerst open toen om half negen alles aan kant was. Tegen negen uur heeft de toernooi- voorzitter ir. W. B. Rueb de bonte avond met een kort woord geopend en liet daarna de daad over aan de feestvierders, die deze overnamen en het hebben gehouden tot het einde toe. Dat einde brak aan, toen de volgen- ,de dag reeds uren oud was. Maar in die uren hebben zij een bijzonder mooi feest gehad. Temidden van dit feestgewoel wan delde een nog jonge man, die jaren achtereen zijn zeer gewaardeerde krachten heeft gegeven aan de verwe zenlijking van het toernooibulletin. Dit .jaar is hij in militaire dienst, maar heeft voor het schaaktoernooi in Be verwijk al zijn verlof opgenomen. Al leen maar om te komen helpen. Voor hem is via de geëigende kanalen en met gebruikmaking van de medewer king van enkele vooraanstaande man nen op dit terrein, buitengewoon ver lof aangevraagd. Helaas echter is er gens een kortsluiting geweest in de adressering met als gevolg, dat zijn compagnie-commandant reeds afwij zend had beschikt voor en aleer zijn werkgever het ministerie waar hij werkt in diensttijd zich daarover had iiitgesproken. Toen dit weer „via- via" uit de doeken was gedaan en elkeen dacht, dat de zaak nu wel rond zou zijn, werd de dienstplichtige op In de toneelzaal is naar hartelust gedanst, tot in de vroege morgen uren. Men zal het vandaag nog aan den lijve ondervinden. het ministerie geroepen en mocht hij vernemen, dat men het wel eens was met zijn compagniescommandant. Met andere woorden, men wenste elkander niet af te vallen. De soldaat had het te aanvaarden, nam direkt al zijn verlof op, maar gaat twee dagen nadat zijn diensttijd beëindigd is, voor onbepaalde tijd naar het land van de vermeende vijand: Rusland. Al was het alleen maar uit balorigheid. Doch gaan zal hij zo vertelde hij! Onze vriend Elegast, de dolende ridder, zond ons ook weer een epis tel. Van de volgende inhoud: Achteraf gezien geloof ik dat ik de enige, in ieder geval een van de wei nige, ben die iets zinnigs over de bonte avond kan vertellen vooropgesteld, dat er iets zinnigs over te vertellen valt en dat mijn opmerking voldoende ob jectieve waarde bevat. Zelf vind ik dat de waarde van die objectiviteit in een redelijke verhouding staat met het feit dat ik er lang genoeg geweest ben om achtereenvolgens verbaasd en verbijs terd zoveel mogelijk indrukken op te doen en kort genoeg om niet onder te gaan in die kuip, poel, zee van men sen, lawaai, nog meer mensen, nog meer geluid een soort gedegene reerde muziek met in die zee een vermaakeiland waarop een kermis met nog meer spektakel, een gigantische amusementsmachinerie gekoeld met nou vooruit, frisdranken. Na een kwartier ben ik al een meter of drie gevorderd. Ik probeer dan links af te gaan om naar het kermiseiland te roeien, maar de riemen die ik heb blijken te kort, te ontoereikend, dus bedenk ik een ander plan. Ik wijzig de koers en richt mijn steven naar de bar om aan Bacchus te offeren, in ieder geval tegen hem te knipogen. Ik duw een aantal mensen, die op dezelfde vierkante meter als waarop ik mij bevind bonte avond vieren, een beetje opzij en zo kan ik mijn finan ciële nooduitgang bereiken: twee ver kreukelde consumptiebonnen, eerlijk verworven door noeste vlijt en gewaar deerde individuele prestaties. De bon hen gaan in mijn plakboek; nog zijn mijn ellebogen niet puntig en niets-ont- ziend genoeg om de branding rond de bar te overwinnen. Sinds jaren ben ik echter in het be zit van een mentaal noodaggregaat, dat ik in werking kan stellen op mo menten, waarop ieder die zoiets niet bezit, aan ontmoediging en teleurstel ling ten onder gaat. Ik draai eenvoudig de knop om en wat kan mij dan nog gebeuren, het is maar eenmaal bonte avond nietwaar, en wat is er allemaal niet door de vin gers te zien, geen avond zo bont of er is wel een vlekje aan. Gewapend met deze mentaliteit spoel ik op het ker miseiland aan; de schiet- en ballen tent, ringen werpen en zo, onschuldig spel, en hengelen, ook leuk, daar steekt geen kwaad in denk ik in mijn onbenul en niemand die me tot dusver re heeft tegengesproken. En dan ineens moet een of andere batterij van mijn noodaggregaat opge laden worden. Ik zoek zo maar iemand met „wie ik even wil praten", een geestverwant, die moet toch te vinden zijn, heel „Zegebrallent Kennemer- lant" is hier aanwezig: is er een psy chiater in de zaal? Schoksgewijs, plaatsen bezettend die door anderen verlaten zijn als de schuifletterspelletjes in de wachtka mer van de tandarts beweeg ik me door het theater, boven en beneden, (heet dat morgen weer schaakarena? wie denkt daaraan? alles wat daaraan herinnert zijn de uitslagenborden). Wat verstrooid sta ik die te bekij ken, en dan komt er iemand naast me staan, heel vertrouwelijk, leunend, schouderkloppend, hij moet me heel goed kennen: vertelt dat hij best, heel best met zijn vrouw op kan schieten en dat hij daarom toch niet alle ande ren moet haten om die één, en wat ik ervan denk; ik denk alleen maar, wie is hij toch? Zijn zieleroerselen ko men me zo bekend voor. Een nieuwe golf spoelt hem weg en ik vergeet hem. Ik vergeet zelfs hem een reddingsboei na te gooien. De metamorfose is compleet. De stil te van de middaguren wordt duizend voudig verbroken; duizend maal zin gend, dansend, drinkend spelend te genover tweehonderd maal zittend, denkend, schakend. De man achter de schermen, direc teur-eigenaar van het theater laat het onberoerd. Rustig laat hij het allemaal over zich heen gaan, allang heeft hij de voorbereidingen getroffen die over een paar uur alles weer doet zijn zo als het een halve dag geleden was. Dat is een hoofdstuk apart: Hercules ontruimt de Augiasstal op een dag die tussen donderdag en vrijdag valt; my thologisch is dat gelukkig mogelijk. ELEGAST Ongeveer een uur nadat men donder dagavond om tien voor acht de heer H. J. Lankhorst had kunnen zien en beluiste ren in een rechtstreekse televisie-uitzen ding in de aan politieke partijen beschik baar gestelde zendtijd, betrad deze het CUSA-gebouw in Santpoort, waar hij een verkiezingstoespraak hield voor de afde ling Velsen van de Pacifistisch Socialis tische Partij. De tijd welke men op hem moest wach ten werd gevuld door de heer H. de Nie, lid van Provinciale Staten van Noord-Hol land, die de P.S.P.-politiek in geweste lijk verband besprak. De heer De Nie nam als uitgangspunt voor zijn betoog het boek „Rosa stond niet op" van Martin Luther King, waarin een Amerikaanse negerin door haar ver zet om op te staan in een bus een bewe ging onder de negers in haar stad ont ketent, die grote gevolgen en consequen ties heeft ten gunste van de negerbevol king. De heer De Nie wilde hiermee aan tonen, dat men niet te gauw moet denken dat men als enkeling of als politieke min derheid geen invloed zou kunnen uitoe fenen. Met enkele voorbeelden toonde hij aan, dat de stem van de P.S.P. in het provin ciale bestuur in de loop der jaren wel de gelijk weerklank heeft gevonden, al liet men die- stem soms zo lang verklinken, dat de grote partijen de weerklank als een eigen geluid konden laten horen. In dit verband noemde de heer De Nie on der meer de meting van de luchtveront reiniging, waarvoor de P.S.P.-jaren gele den als eerste zou hebben gepleit. De heer H. J. Lankhorst, lid van de Tweede Kamer voor de P.S.P.gaf als zijn mening, dat de parlementaire p6- litiek in de laatste vier jaren een duide lijke afspiegeling te zien heeft gegeven van hetgeen zich na de oorlog in ons land heeft afgespeeld. „De vijf grote partijen bepalen de koers en zij staan zo dicht bij elkaar, dat zij in steeds wisselende combinaties kunnen regeren. De afstand tussen de P.v.d.A. en de V.V.D. is blijk baar niet zo groot, dat de K.V.P. zich in te grote bochten zou moeten wringen. Tegen de verkiezingen lijken de verschil len groot, maar daarna is er weer een grote eensgezindheid. Juist waar het gaat om belangrijke zaken als Vietnam, de NAVO-politiek, etcetra. Te veel kleine partijen zouden Neder land onregeerbaar maken, wordt graag beweerd, maar bij kabinetscrises komt er geen kleine partij aan te pas. Er moeten niet meer partijen komen dan nodig is om een duidelijk politiek onderscheid te kunnen maken. Als er duidelijkheid is zal er minder behoefte bestaan aan meer partijen", aldus de heer Lankhorst. Spreker ging hierna in op de ongewij zigde, duidelijke koers van de Pacifistisch Socialistische Partij met betrekking tot vele belangrijke problemen. „De P.S.P. is radicaal. Dat behoeft niet extreem te zijn, maar wel consequent en principieel", zo betoogde de heer Lankhorst, die ver volgens het P.S.P.-standpunt toelichtte met betrekking tot de programmapunten van de partij om tenslotte een beschou wing te houden over de risico's van niet- bewapenen, die hij minder groot achtte dan de risico's van bewapenen. Na zijn inleiding was er gelegenheid om vragen aan de heer Lankhorst te stel len. Van enige oppositie onder de klei ne twintig aanwezigen was geen sprake. Hoewel de bijeenkomst openbaar was, werd het toch een partijbijeenkomst, ove rigens een zeer nuttige voor de leden als voorbereiding op de aanstaande verkie zingsacties. 71 „De structurele werkloosheid in Noord- Holland is gering", deelde het lid van Gedeputeerde Staten W. Mensink (P.v.d.A) in de woensdagmiddag in Haar lem gehouden vergadering van de Pro vinciale Staten mee in antwoord op vra gen over de werkloosheid en werkgelegen heid. „In de afgelopen weken is het aan tal werklozen gestegen, speciaal in het noorden van de provincie, maar dit geeft toch nog geen reden tot ongerustheid. Mocht de toestand ernstig worden dan liggen er aanvullende werken bestek- klaar", aldus gedeputeerde Donderdag aangekomen te IJmuiden: Toluma, van Santa Cruz; Havel, Hamburg; Realta. Da genham; Helmuth Feldtmann, Groningen; Tilla Doris, Hamburg; Plover, Felixtowe; Lucy, Teignemouth; Hollybank, Antwerpen; Bieber- stein, Antwerpen; Hontestroom. Huil; Advent, Londen; Hada 2, Fowey; Equator, Londen. IJ- rpuiden; Alexander. Stord, IJmuiden; Claus, Londen, IJmuiden; Res Nova, Londen; Herm, Londen, IJmuiden: Thesee, Rotterdam; Drafn, Thameshaven. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Pollux, naar Rotterdam; Fortugas, Antwerpen; Adolf Leonhardt, Monrovia, IJmuiden; Thea, Londen, IJmuiden; Dione. Noordzee; Birdwood. West- hartlepool; Eiderhoeft. Weser; Harma, Scar borough. IJmuiden; Jetty, Londen. Zaandam; Chantendy, Basse Indre, IJmuiden; Lady Ros- lin, Irvine. Buitenhuizen; Hannoverland, Bre men; Nordstrand, Marseille; Muttersegen. Aal- borg; Hoegh Biscay, Hull; Frans van Seumeren, Hamburg; Realta, Dagenham; Offin River, Bre men; Bifrost, Rotterdam; Wotan, Dagenham; Brio, Horten, IJmuiden; Dievertje, Rotterdam; Tilla Doris, Hamburg; Plover, Felixtowe; Ursula, Leith; Pallas, Kotka; Diligentia, Le Havre, Zaandam; Stad Maastricht, Rotterdam; Telamon, Dublin; Eilbek, St. Croix: Zaanborg, Harlingen, Beverwijk; Brooktor, Barranquilla; Harleriff, Rotterdam, Westzaan. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Borneo, van Barcelona; Heddernheim, Pasajes: Anhoe, Ljus- ne; Lizard, Leixoes, Zaandam; Zeeburgh, Vaes- tervik. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Esso Em- den, naar Hamburg: Kreon, Curasao; Lobito Palm. Hamburg; Neder Eems, Bremerhaven. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5