Staat ontvangt jaarlijks vijftig percent van de oliewinsten Defensie komt bedreigde industrie te hulp Agenda voor Haarlem en de IJmond m Federatie omroepverenigingen vandaag in spoedberaad Kort en bondig Drie middelen: staatsdeelneming royalty, winstheffing Bakker en Den Uyl zijn het eigenlijk eens met elkaar Vrijspraak in het Tina Scarlett- proces Nog geen spoor van bankrovers Schmelzer wil niet kiezen KVP-burgemeester naar de PvdA ARKA-voorzitter treedt af Stemmachines C aravan-expositie CARAVAN RAI'i Veel bewolking lifr Vrii-dan decaravan! ZATERDAG 28 JANUARI 1967 Minister Biesheuvel: Veerboot uitgebrand Haarlem elsen-1J muiden Beverwijk BIJ RESTAURANT Een maaltijd van goede huize! 27 «JAN. TIM 5 FEBR. WERKRAPPORTEN *-e zzo zzo z ozo ozo ozo zo z wzw z zo zw zw z ozo wzw wzw (Vervolg van pagina 1) Om een zo hoog mogelijk deel van de opbrengst te kunnen ontvangen bedient de minister zich van drie instrumenten, namelijk royalty, winstheffing en staats deelneming. De royalty, ook wel cjjns genoemd loopt voor olie op van nul percent van de waarde bij de eerste honderdduizend ku bieke meter per jaar tot zestien percent voor de hoeveelheden boven de zes mil joen. Voor aardgas loopt de cijns op van nul percent voor de eerste honderd mil joen kubieke meter tot zestien percent voor hoeveelheden boven vijf miljard. Bij rijke aardgasvelden kan de staat voor (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM Volgens mr. Biesheu vel, vice-premier en minister van Land bouw, zijn minister Bakker (Economische Zaken) en diens voorganger drs. Den Uyl, het in belangrijke mate eens over de voor waarden voor exploratie van gas en olie op het continentaal plat. Beiden zijn er op uit de maximale baten voor de schat kist te bereiken. Ze willen de zaak beiden nuchter en zakelijk bekijken, aldus de heer Biesheuvel. Mr. Biesheuvel, lijsttrekker van de Anti-Revolutionaire Partij, die met drs. Den Uyl in het kabinet-Cals zat, consta teerde dat gisteravond op een verkiezings bijeenkomst van zijn partij in Rotterdam. Hij liet weten dat minister Bakker hem ervan heeft overtuigd dat staatsdeelne ming in oliewinning geen zin heeft. Het zal bruto wat meer opbrengen, maar er zouden zulke investeringen tegenover staan dat de uitkomst slechter zou zijn. Staatsdeelneming in oliewinning zou voor ons volk geen profijtelijke zaak zijn, zo betoogde hij. (Van onze correspondent) NIJMEGEN Na een zitting, die veer tien dagen heeft geduurd, heeft het Lan- desgericht in Kleef vonnis geveld over de zeven beklaagden aan wie mede-ver antwoordelijkheid was verweten voor de grote scheepsramp, die op 7 oktober 1960 plaats had op de Rijn bij Emmerich: de ramp met de „Tina Scarlett", waarbij twee mensen levens verloren gingen, 22 mensen werden gewond en een miljoenen- schade werd aangericht aan elf schepen. Het hof concludeerde, dat de hoofdoor zaak van de ramp het plotseling blok keren van het roer is geweest, waardoor de veerboot in aanvaring kwam met de Nederlandse tanker Diamant. Met betrekking tot de commercieel-di- recteur van de werf in Keulen overwoog het nog, dat hij door zijn louter zakelij ke functie de consequenties niet goed kon overzien van het gebruiken van het nog niet afgebouwde roer. Bovendien had hij een ingenieur van de werf meegestuurd bij de bootreis. In verband hiermee volgde voor hem vrijspraak, evenals voor de an dere zes beklaagden. (Van onze correspondent) VAALS Nederlandse, Belgische en Duitse politiemannen hebben nog geen op lossing gebracht in de bankoverval op het kantoor van de Algemene Bank Nederland in Vaals. Wel heeft de politie een aantal waardevolle sporen en aanwijzingen in handen, waardoor het niet uitgesloten is, dat de rovers snel kunnen worden achter haald. Zeker is dat de drie overvallers na de roof vrijdagmorgen in Vaals in een witte Opel-Rekord met valse kentekens (GF 78-63) via België naar Duitsland zijn ont komen. Vermoedelijk hebben de mannen voor ze Duitsland inreden, de in Vaals ge bruikte kentekenborden weer voor andere (Nederlandse) verwisseld. (Van onze parlementaire redacteur) HENGELO De fractievoorzitter van de K.V.P. in de Tweede Kamer, drs. Schmelzer, heeft op het Overijssels appel van zijn partij gezegd, dat de K.V.P. niet bereid is tot elke prijs regeringsverant woordelijkheid te dragen. „De P.v.d.A. wenst niet met de V.V.D. «n de V.V.D. wenst niet met de P.v.d.A. samen te werken", aldus drs. Schmelzer. „Zo wil men de K.V.P. dwingen regerings verantwoordelijkheid te dragen, omdat men zelf geen alternatief kan bieden, waarbij de K.V.P. in de oppositie zou zijn". Drs. Schmelzer zei het te zullen toejuichen als de K.V.P., de A.R. en de C.H.U. samen met welke andere part ner dan ook wem in een regeringscom binatie zouden komen. Tegen een keuze tussen de V.V.D. en de P.v.d.A. vóór de verkiezingen verzette drs. Schmelzer zich ook nu weer. Daar mee wordt naar zijn mening de duidelijk heid niet bevorderd. veertig percent in de winning deelnemen, dan gehalveerd. De vergunninghouder moet voorts jaar lijks aan de staat vijftig percent van de winst betalen. Deze winstheffing komt in de plaats van de vennootschapsbelasting. Buitenlandse maatschappijen, die op het Nederlandse deel van het continentaal plat boren, kunnen namelijk niet in de vennootschapsbelasting worden aangesla gen. Tien percent van de bedrijfskosten kunnen van deze winstheffing worden af getrokken. Als Slochteren De voorwaarden voor de winning van aardgas zijn ongeveer gelijk aan die wel ke voor de winning van het gas in Sloch teren gelden. De minister wijst erop, dat de winning op zee meer kosten met zich meebrengt. De minister kan de vergun ninghouder verplichten aardgas aan de Gasunie te leveren, indien hij meent dat dit voor de binnenlandse gasvoorziening nodig is. De minister vindt, dat bij de winning van olie, dat in tegenstelling tot aardgas een ruw produkt is, het maximale aan deel van de staat in de winst duidelijk lager dient te liggen dan bij aardgas. Al le voorwaarden overziend concludeert hij, dat de vergunninghouder een redelijk ren dement op het door hem geïnvesteerde kapitaal wordt gelaten. Op zijn persconferentie keerde de be windsman zich met enige felheid tegen de opvattingen van drs. Den Uyl, die op een persconferentie eerder op de dag staatsdeelneming had bepleit uit een oog punt van controle op de aanwezige reser ves in de Noordzeebodem, een niet al te snelle winning, de prijsvaststelling en de eventuele binnenlandse voorziening. Minister Bakker stelde hiertegenover, dat zijn regeling de reserves kan bepa len en kan voorkomen dat prijzen worden berekend die een optimale bate voor de schatkist doorkruisen. Ook is tegen het plegen van roofbouw een voorziening ge troffen. Indien dit in heel bijzondere om- ADVERTENTIE VEZENU N V. ZAANDAM STATIONSSTRAAT 81-83 TEL. 6 74 51 VENLO De 52-jarige mr. F. Hoebens sedert 1960 burgemeester van de gemeen te Deurne, heeft zich aangemeld als lid van de P.v.d.A. Sedert zijn benoeming als burgemeester was hij lid van de K.V.P., maar het ten val brengen van het kabinet-Cals heeft voor hem de deur dichtgedaan. standigheden nodig mocht zijn, kan door middel van een noodwet de binnenlandse olievoorziening worden gewaarborgd. De minister ontkende ten stelligste dat politieke argumenten bij het afkondigen van het besluit aanwezig zijn geweest, zoals drs. Den Uyl had gesuggereerd. „Het is argwanend en onjuist, te zeggen dat men door deze maatregel regerings deelneming van de Partij van de Arbeid na de verkiezingen wil blokkeren. De Par tij d van de Arbeid mag ermee gezegend zijn dat de zaak er nu zo ligt. De maat regel kan nu op 1 maart in werking tre den en dan kan in 1968 worden beoord", aldus minister Bakker. (Van onze correspondent) DEN HAAG De voorzitter van de algemene r.k. ambtenarenbond (ARKA), mr. G. A. A. M. Boot, zal in september aftreden. Hij is voor de Tweede Kamer op een verkiesbare plaats gesteld voor de K.V.P. De heer Boot is behalve ARKA-voor- zitter ook voorzitter van de vereniging van raden van arbeid en voorzitter van de raad van arbeid in Den Haag. Bij de Tweede-Kamerverkiezing zullen opnieuw bij wijze van proef enige stern- machines worden gebruikt. Dit zal gebeu ren in stemlokalen in de gemeente Maas- driel, namelijk in het parochiehuis en in het stemlokaal in Velddriel. De federatie van omroepverenigingen komt vandaag in spoedvergadering bijeen ter nadere bestudering van de situatie, die is ontstaan door de samenwerking van de AVRO, de RTN en de n.v. Televi- zier. Op een persconferentie van AVRO en RTN is bekendgemaakt dat naast de AVRO-bode het blad Televizier als een extra-luxe uitgave door de AVRO zal worden uitgegeven. Een en ander zal geen consequenties hebben voor het per soneel van de AVRO, noch voor de redac tie van Televizier. De redacties van de AVRO-bode en van Televizier blijven ge handhaafd. Er zal een redactieraad wor den gevormd voor gezamenlijk overleg. De AVRO zal op een nader te bepalen tijdstip in de ether komen onder de naam AVRO-RTN-combinatie. In het dagelijks bestuur, het algemeen bestuur en de raad van advies van de AVRO zullen bestuurders van de RTN zit ting nemen. Een algemene ledenvergade ring wordt in februari gehouden. AVRO en RTN hebben over hun plan nen geen enkel overleg gepleegd met de regering en evenmin met de omroepwe reld in Hilversum. De voorzitter van de RTN, de heer Chris Matser, verklaarde tijdens de persconferentie in hotel Gooi land te Hilversum, dat hij de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk pas donderdagavond om zes uur van deze ontwikkeling op de hoogte had gebracht, niet wetende dat de pers hem inmiddels voor was geweest. De voorzitter van de AVRO, mr. Slote- maker, verklaarde dat het niet in de be doeling van de AVRO ligt uit de federatie van omroepverenigingen te treden. De lezers van Televizier worden niet De 55-jarige J. Verplanke uit Zuidzande (Zeeuws Vlaanderen) is te Terneuzen van een bijna zeventien meter hoge be- kistingsmand gevallen en met een en kelbreuk en inwendige kneuzingen in het Juliana-ziekenhuis opgenomen. automatisch lid van de AVRO. Daartoe is een positieve wilsverklaring van de le zers nodig. Er is nu de volgende situatie ten aanzien van het lidmaatschap ont staan: men kar lid worden van de AVRO zonder blad, door 5,- contributie te be talen, men kan daarnaast lid worden als abonnee op de gewone AVRO-bode en men kan tenslotte lid worden als abonnee op de luxere, duurdere uitgave. Bij dit alles blijft de mogelijkheid dat men zich op de luxe uitgave abonneert zonder lid te worden van de AVRO. Ex-minister Cals heeft gisteren de carvantentoonstelling in de RAI ge opend. De foto toont hoe mr. Cals zich in een campingstoel liet vallen, waarbij de voeten van de vloer gingen. In het Friese havenplaatsje Oostmahorn is tegen middernacht de veerboot „Johan Willem Friso" voor een groot deel uitge brand. De stuurhut, het beneden- en het mid dendek werden geheel vernield, een duur radarapparaat is verloren gegaan. De machinekamer, waar zich een kort tevo ren gevulde tank met vierduizend liter gasolie bevond, is gespaard gebleven. (Van onze correspondent) DEN HAAG Defensie probeert met orders in de metaal- en textielsector bij te dragen tot het lenigen van de werk loosheid. Dadelijk na het bekend worden van voorgenomen bedrijfssluitingen in Limburg, Twente en Groningen heeft de dienst van de kwartiermeester-generaal contact opgenomen met de directies van deze bedrijven, om na te gaan of hun produktiemogelijkheden kunnen worden afgestemd op de behoeften van het leger. In Groningen konden deze week al twee contracten vooi confectiekleding worden geplaatst. Staatssecretaris Peijnenburg heeft zelf het initiatief genomen tot deze snelle ac ties. In Zuid-Limburg worden op het ogen blik gegevens uitgewisseld tussen Defen sie en een aantal toeleveringsbedrijven van Defensie niet eens reageerden, worden moeten omschakelen. Lukt dit dan is goede hoop dat op korte termijn af spraken kunnen worden gemaakt over enige aanloopprodukties. Het gaat hier om artikelen die tot dusver op de Neder landse markt of niet te koop, of te duur waren, omdat ze te ver buiten het nor male produktieschema van deze bedrij ven lagen. Defensie is in principe wel bereid een iets hogere prijs te betalen als de werk gelegenheid in Nederland daarmee ge diend is. Wordt het prijsverschil met bui tenlandse leveranties te groot dan is het denkbaar dat overleg wordt gepleegd met de minister van Economische Zaken om na te gaan of deze aanleiding ziet bij te springen met de werkloosheidsbestrij dingspot van honderd miljoen. In Twente en Groningen, waar de be langstelling voor defensieorders in het verleden zo gering was dat vele textiel fabrikanten op verzoeken om offertes van Defensie niet eens reageerden, worden de contacten thans „plezierig en hoopge vend" genoemd. Een moeilijkheid is ook hier dat deze bedrijven niet op de typi sche legerconfectie zijn ingesteld en hun produktieapparaat dan ook zullen moeten omschakelen. Lukt dit dan is Defensie bereid enige orders die anders pas voor 1968 op het lijstje stonden reeds nu te plaatsen. Stadsschouwburg, vandaag en zondag, 20 uur: Hoofdstad Operette met „Zwei Herzen im Dreivierteltakt" .Maandag, 20 uur: De Nederlandse Comedie met ,,'n Appel voor de dorst" van Marcel Mithois. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Nevada Smith", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Adios Gringo", 14 j.; van daag 23.30 u.: „Christine Keeler", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mr. Solo, schaakmat!", 14 j.; van daag 23.30 u.: „Strip-poker", 18 j. Zondag 11 u.: „De levensroman van Johann Strauss", a.l. Luxor, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 u.:en Margriet is de bruid", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, vandaag en zondag 14.30 uur: Robin Hood en zijn schelmen", a.l.; 20.15 u.: „Arabesque", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l.; zondag 11 u.: „In de oerwouden van China", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Moord om goud", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping uit Zahrain", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. TEN TOONSTELLINGEN Woonhuis Jacobus van Looy, (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk van de groep X65. Dage lijks van 10 tot 17 u., vrijdag en zaterdag van 10 tot 21 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 februari. Vishal (Grote Markt): expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 uur. Tot 30 januari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Kees Hak en Kees Verkade. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Vleeshal (Grote Markt): Expositie van werk van Jeroen ten Berge, Jan Camp- fens, Rob Clous, Jan Mulder, Michel van Overbeeke, Willem Snitker, Jan van Wens veen, Remco van der Gugten, Lies- beth Sayers en Kees Verkade. Op werkda gen geopend van 10 tot 22 uur. Op zondag van 13 tot 22 uur. Tot 29 januari. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijkf behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. DIVERSEN Frans Halsmuseum, maandag 20 u.: Le zing voor de Volksuniversiteit door prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan over „Geschiede nis en Openbaring". ZATERDAG 28 JANUARI City, 19 en 21.30 u.: „Het komplot der geweldenaars". Stadsschouwburg, 20 u.: „Duizend toma hawks tegen Winnetou" Felison, Heidestraat, IJmuiden-Oost, 15- 17 u.: Expositie tekeningen en collages van P. Hermanides. ZONDAG 29 JANUARI City, 14.30 u.: „Wie past er op de win kel?"; 19.30 en 21.30 u.: „Het komplot der geweldenaars". Stadsschouwburg. 15 en 20 u.: „Duizend tomahawks tegen Winnetou". Felison, Heidestraat, IJmuiden-Oost, 15- 17 u.: Expositie tekeningen en collages van P. Hermanides. Deze expositie duurt tot en met 16 februari. MAANDAG 30 JANUARI City, 20 u.: „Angélique" (tweede deel: „De weg naar Versailles"). Felison, Heidestraat, IJmuiden-Oost, 20 u.: „Figuratieve en non-figuratieve kunst"; lezing en tentoonstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The party is over"; 23.30 u.: „Het eiland'der verleiding". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 20 u.: „Het bloedritueel van de Zombies". ZONDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The party is over". Luxor Theater, 14.15 u.: „Revak de re bel"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 14.30 u.: „De dag na de invasie"; 16.30 u.: „Het bloedritueel van de Zombies"; 20 uur: „De barmhartige bruut". MAANDAG 30 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The party is over". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". W.B. Theater, 20 u.: „De barmhartige bruut". ADVERTENTIE HOTEL BEVERWIJK - TEL. 02510 - 23001 „Amsterdam zuidwaarts". Onder dit mot to begint de Amsterdamse vereniging voor vreemdelingenverkeer in samen werking met de porvinciale VVV's van Limburg, Noord-Brabant en Zeeland in februari een grote voorlichtingsactie over de recreatiemogelijkheden, die het zuiden van het land de bewoners van de agglomeratie Amsterdam te bieden heeft. Aan de actie wordt ook meege werkt door de ANWB. Meisje spoorloos. Sinds 5 januari zoekt de politie van Arnhem naar de 19-jarige Adriana Kerpel. Het meisje is die dag, na moeilijkheden thuis, verdwenen. Zij was gekleed in een donkergroene suede jas met bontkraagje, grijze rok, gerui te zwart-witte kousen en zwarte hoge laarzen. Zij is ongeveer 1.66 meter lang, heeft donkerbruine ogen en zwart kort geknipt haar. Oplichter. Een 41-jarige inwoner van Zwolle is gearresteerd omdat hij boeren in de Noordoostpolder opgelicht heeft voor duizenden guldens. Hij gaf zich uit voor ambtenaar van een sociale in stelling, informeerde naar de financiële stand van zaken en als de boer mede delingen deed over vorderingen die hij nog had uitstaan, bood de man aan deze te zullen innen. Hij vroeg dan een voor schot op zijn onkosten. Bij een arbei der deed hij zich voor als ambtenaar van de Rijksverzekeringsbank en wist 3.750 los te krijgen, die de arbeider als uitkering voor een invalide zoon had ontvangen. ADVERTENTIE Representatief aanbod van binnen- en buitenlandse caravans en toebehoren. open van 10-17 uur en van 19-22 uur zondagen 10-17 uur toegang f 2.50 AMSTERDAM NIEUWE O kunt geprnik maken van da voordelige N.S. regeling of Jt-dagan-Amsterdam" arrangementen 4dW***WWWWVWWW>BA<WWVWII»^IIA>WIIVIiyift<WMyWIIIII Ten zuiden van IJsland is een diepe oceaandepressie aangekomen, die nog maar weinig van plaats verandert. Tus sen deze depressie en een hogedrukge- bied boven midden-Europa staat een brede zuidwestelijke luchtstroming, waar- meer zachte lucht naar onze omgeving wordt getransporteerd. In de algemene luchtdrukverdeling komt het komende etmaal niet veel verandering, zodat de aanvoer van zachte lucht blijft voort duren. Daar de vochtigheidsgraad van deze lucht hoog is, zal er veel bewolking zijn en blijft de kans op enige regen aanwezig. Maximum-temperaturen at c at ;8 binnen- en buitenland. d fcfi Neerslag: laatste 24 uur. S O E 4» M S cB Den Helder regen 4 i Ypenburg regen 7 i Vlissingen mist 8 3 Eelde ijsregen 3 0.1 De Bilt regen 6 0.1 Twente regen 5 0.1 Eindhoven motregen 8 1 Z.-Limburg motregen 8 2 Helsinki onbewolkt NNW -15 0 Stockholm onbewolkt -6 0 Oslo licht bew. windst. -9 0 Kopenhagen half bew. NW -1 0 Aberdeen regen ZZO 6 5 Londen zw. bew. 13 0.1 Amsterdam motregen 7 0.6 Brussel mist 10 4 Luxemburg motregen 8 3 Parijs zw. bew. 13 0 Bordeaux zw. bew. 17 0 Grenoble onbewolkt ONO 14 0 Nice onbewolkt N 15 0 Berlijn zw. bew. NNW 1 0 Frankfort motregen Z 8 0.1 München regen ZW 5 5 Zürich zw. bew. 10 4 Genève onbewolkt NNO 13 0 Locarno onbewolkt O 14 0 Wenen half bew. NNW 8 1 Innsbruck sneeuw windst. 3 16 Athene licht bew. WNW 16 0 Rome onbewolkt ZZO 15 0 Barcelona onbewolkt 15 0 Madrid half bew. windst. 13 0 Mallorca onbewolkt ZZW 16 0 Lissabon zw. bew. ZZO 17 0 Zondag 29 januari Zon op 8.26 uur; onder 17.21 uur. Maan op 21.48 uur; onder 10.18 uur. Maandag 30 januari Zon op 8.24 uur; onder 17.23 uur. Maan op 23.15 uur; onder 10.32 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 28 januari Hoog water 5.09 uur en 17.25 uur. Laag water 0.58 uur en 13.20 uur. Zondag 29 januari Hoog water 5.53 uur en 18.09 uur. Laag water 1.43 uur en 14.04 uur. Maandag 30 januari Hoog water 6.38 uur en 18.56 uur. Laag water 2.24 uur en 14.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2