Onbevredigende situatie aan het strand van IJmuiden G. IN IA i TOERNOOI-sPIONage Tijd rijp voor beraad Aanvoeren aan groenteveiling waren deze week niet groot Zaken rond het schaken Nieuwe aanwinsten bibliotheek Jonge tuinbouwers kregen diploma's Grote aanvoeren en vrij hoge prijzen ROND DE LOSPLANK Prei werd duurder Nieuwe scholen in Heemskerk Eerste rabarber aangevoerd In de vishal en op zee Clubkampioenschap B.C. Sans Atout ZATERDAG 28 JANUARI 1967 5 Aan de bloemenveiling eel schelvis Weinig gul Geen haring POSTZEGELS G. BAKKER Onzekerheid. Dit ene woord is allesom vattend als er om gaat de situatie te scheppen, waarin allen die belang heb ben bij het strand in IJmuiden verkeren. Nog maar enkele weken, dan kondigt het voorjaar zich aan en zullen velen op het I r IJmuidense strand de eerste zoiyiige da-1 1 'HfJUööV gen willen benutten. Tegen Pasen worden de zomerhuisjes op het strand weer opge bouwd. De eigenaren van de huisjes, die hier in voorgaande jaren ook stonden, hebben hun vergunning al thuis; een ver gunning voor één jaar. Nieuwe gegadig- Wat men nu ook gaat ondernemen, het zal jaren vergen om een acceptabele ac commodatie te creëren. Ondertussen werkt de onzekerheid een verdere „afbraak" van de bestaande strandaccommodatie in de hand,/want niemand kan iets doen wan neer men op basis van het vergunnings systeem niet verder mag kijken dan één seizoen, in feite een paar maanden. Dat is het grote probleem. Daarover zijn alle rechtstreeks betrokkenen het zo langzamer hand wel eens. Het klimaat voor overleg en besprekin gen om uit de impasse te geraken lijkt thans gunstig. Allerwege is op het ogen blik de bereidheid daartoe aanwezig. Men ziet duidelijk, dat deze zaak in groot ver den krijgen echter geen vergunning, want band moet worden aangepakt en dat er in ..I /-] r, /\nv*nt »%lrin+n O r, v\ rl n l-\An+nrin/j rt de gemeente past een „uitsterfsysteem" toe wat de zomerhuisjes op het strand betreft, 't Totale aantal is dan ook al dras tisch verminderd. Ook de exploitanten van de strandpaviljoens en de winkeltjes krij gen slechts een vergunning voor één jaar. de eerste plaats aan de bestaande onze kerheid een einde moet worden ge maakt. Van de zijde der zomerhuisjesbezitters en de exploitanten van de paviljoens kan men vernemen: „Als er dan voorlopig om allerlei redenen nog niets kan gebeuren, laat men dan tenminste een termijn van drie, vijf of tien jaren noemen waarin wij onze gang kunnen gaan. Dan weten we waar we aan toe zijn." De gemeente wil kennelijk de „handen vrij houden" voor nieuwe plannen inza ke de strandaccommodatie en daar is véél voor te zeggen. Maar zo lang er geen eni germate concrete plannen bestaan is de i r uitwerking van deze maatregel negatief IOCVuCgllflg De onzekerheid leidt er namelijk toe, dat de bezitters van de particuliere huis- Over het algemeen krijgt men overi jes geen grote kosten meer maken voor gens de indruk, dat er iets in beweging schilderwerk of vernieuwing. Dat geldt komt. Uitgangspunten voor een nader be- ook voor de exploitanten van de pavil- raad zijn het uitbreidingsplan „Zeebad" joens en dergelijke. Op basis van een jaar- en bijvoorbeeld het urgentieprogramma contract is het onverantwoord grote in- van de V.V.V., voor zover dit betrekking vesteringen te doen voor uitbreiding en heeft op het strand. - - De belanghebbenden hebben de indruk, dat zij bij het gemeentebestuur meer dan modernisering van de bestaande aclommo- datie. Terwijl overal langs de kust gedurende de laatste jaren alles in het werk is ge steld om aan moderne recreatie-eisen te voldoen, is het IJmuidense strand een on derontwikkeld gebied, met grote mogelijk heden weliswaar, die echter totaal niet worden benut. IJmuiden zou zfiveel kun nen bieden op het gebied van de recrea tie door de combinatie van strand, slui zen, pieren en havens. Wat het strand betreft, men behoeft niet zo heel veel kilometers te rijden om te bemerken dat veel mensen niet of nauwe lijks op de hoogte zijn van het bestaan van een strand in IJmuiden. Men moet het dan ook persé weten, anders komt men er niet. En degenen die wel komen, moeten hun weg zoeken door een gebied dat de recreatiezoeker alleen maar .biedt wat hij nu juist niet vinden wil; bunkers, industrieterrein, nieuwbouw, onfrisse luchtjes en rommelige terreinen. Er is de laatste vijftig jaren wat de strandaccomodatie betreft nauwelijks iets ten goede veranderd. De situatie is alleen maar slechter geworden. Bij de Velsense gemeentebibliotheek zijn de volgende nieuwe aanwinsten bin nengekomen: afdeling volwassenen: Ne derlandse en vertaalde romans en novel len: Beaty, Sirenenzang; Brahms en Simon, De dood van Petroesjka; Deigh- ton, Begrafenis in Berlijn; Fedder, Het huis met de duizend deuren; Fedofoff, Van het klooster naar het huwelijk; Gour- don, Zolang de vrees regeert; Green, De hinderlaag; Grosser. Tamburas; MacLean Óndergang om middernacht; Meijer, On bewoonbaar verklaard; Plaidy, Koninklij ke moordenaar; Ruark, De vampiers; Schierbeek, De andere namen; Taut en Seberg, Vlammen boven Aken; Weidman Bij geruchte; Wallace, De gele slang; Wallace, Scotland Yard contra een fan tast; Lessing, Een man en twee vrou wen; Toorn, De neger; Vanderloo, Een mannetje uit Polen. Buitenlandse ro mannetje uit Polen. Buitenlandse romans en novellen: Jokostra, Tuchfühlung; Lenz, Der Spiel verderber; Berger, Little big man; Chris tie, At Bertram's hotel; Hunter, A house of many rooms; Ross, A view of the is land; Trevor, The shoot; Husson, Le che- val d'Herbeleau; Perec, Les choses. Studieboeken: Van Ostaijen, De trust der vaderlandsliefde; De Rougemont, Als uzelf; Obbink, Cybele, Isis, Mithras; Augustijn, Calvijn: Van der Ven, De arbei dende mens; De Jong, Midden- en klein bedrijf in deze tijd; Walther, Strijd te gen de misdaad 2 dln.; Sopp, Mensen zo als ze werkelijk zijn; Andel, Ethiek van arbeid en rust; Gardner, Electriciteit zon- voorheen, gehoor vinden. Zij hebben ver trouwen in onder meer wethouder C. Ocke- loen, in die zin dat men verwacht, dat hij het strandprobleem zal benaderen met de brede visie die noodzakelijk is om de vastgelopen zaak in beweging te krijgen. Onlangs is de vereniging IJmuider Strand opgericht als een samenvoeging van de drie voorheen bestaande. Het bestuur heeft een lijst met suggesties en wensen voorgelegd aan wethouder C. Ockeloen met wie men nog deze week een bespreking hoopt te hebben. Ook de exploitanten van de paviljoens verwachten deze week door wethouder Ockeloen te worden ontvangen Men verwacht niet, dat de zaak „nu wel even geregeld" zal worden. Maar wat men hoopt is, dat er beweging in de zaak komt en dat binnen afzienbare tijd een ein de kan worden gemaakt aan de bestaande onzekerheid. De tijd is rijp gebleken voor een goed beraad, voor samenwerking en coördinatie. Moge dit resulteren in concrete plannen. Daarna kunnen de mogelijkheden worden gezocht om die plannen te realiseren, in een goed samenspel tussen overheid en particulier initiatief. Het scheppen van een nieuwe strandac commodatie en betere recreatiemogelijk heden in IJmuiden vereist visie, durf, on dernemingszin, verbeeldingskracht en de inspanning van enkele topmensen, die deze zaak nu eens met flair aanpakken en die niet in de eerste plaats de moeilijkheden zien, maar de mogelijkheden. En zou IJmuiden niet over dergelijke mensen beschikken? Vrijdagmiddag zijn aan vijftien leerlin gen van de Tuinbouwvakschool voor bloe menteelt de diploma's uitgereikt. Dit ge beurde in hotel „De Jansheeren", door de inspecteur van het Tuinbouwonderwijs, ir. Riemersma. Deze wees op de sterke ver anderingen die er ook in de tuinbouw gaande zijn. Het was de laatste keer, dat de heer A. J. Verkley bij deze diplomauitreiking in Kennemerland aanwezig was, want hij gaat binnenkort met pensioen. Ir. Rie mersma wees erop, dat hij voor deze streek bijna 300 jongeren voor het Tuin bou wonderwijs een diploma heeft kunnen geven. De diploma's werden nu uitgereikt aan Th Aardenburg, Joh. M. Fatels W. A. Schavemaker allen Heemskerk H. J. Butter, P. Muntjewerf en Egb. de Wildt allen Beverwijk. H. Korthouwer. en P. J. Veldt Heilo, Nic Baart Egmond bin nen, B. van der Honing Wormerveer, C Koning Castricum, F. Th. Punt Limmen W. S. M. Roosen Haarlem, J. M. van der Steen Bergen en F.,H. Wiegman den Haag. De rijkstuinbouwconsulent ir. G. W. van der Helm heeft de geslaagden gelukge wenst met dit diploma en de wens geuit dat zij zullen meewerken om de streek Kennemerland een agrarisch karakter te laten behouden. ADVERTENTIE laaiui»* sb Representatieve auto van superklasse, Grote kof ferruimte en vele nieuwe snufjes. Dealer voor Gem. Velsen v/h „Kennemer Garage" N.V Kennemerlaan 224-226, IJmuiden tel 02550-4324/6238 Grote aanvoeren en vrij hoge prijzen vormden ook de afgelopen week het alge mene beeld aan de bloemenveiling. Grote quanta bolbloemen gaan voor de export de markt uit maar ook de binnenlandse handelaren kopen veel ondanks dat de prijzen soms te hoog zijn. Duizenden bossen goede tulpen komen in vele soorten aan de veiling. Voor de meeste soorten van eerste kwaliteit lagen de prijzen van ƒ1.40 tot ƒ2,20 per bos. Ook de tweede sortering ging vlot weg waarbij er niets onder de gulden per bos verkocht werd. Narcissen komen ook bij duizenden bossen binnen, meestal in de soorten Carlton 90-130 cent per bos en Flower record 80-110 per bos, terwijl een soort als Golden Harvest tot 1.55 per bos kwam. Hyacinten waren ook duur en kwamen nog boven 50 cent per stuk. Zelfs de irissen trokken in prijs aan tot even boven twee gulden per bos. Anjers lagen tussen 25 en 40 cent oer stuk. De aanvoer van rozen en gerbera's is klein. Er komen nog steeds chry santen aan de veiling waarvoor tot ruim twee gulden per bos betaald werd. De aanvoer van potplanten wordt groter, men ziet een ruim aanbod van azalea's, daar naast primula's, cyclamens, vrisia's en hertshoorns. Ook voor de potplanten wer den goede prijzen betaald. DE VERWERKERS van grote schol, die lange tijd vergeefs naar voldoende handel hebben uitgezien, werden deze week weer met een behoorlijke aan voer verrast. Reeds maandag werden er drieduizend kisten schol in de hal len gedeponeerd, dinsdag onmiddellijk door nogmaals tweeduizend kisten ge volgd. Van deze aanvoer werd veel aan de woensdag- en donderdagmarkt verwerkt, hetgeen mogelijk was om dat er deze dagen slechts tweehon derd kisten schol werden aange boden. Daarop kon de handel vrijdag met vijftienhonderd kisten worden afgesloten. EEN GROOT DEEL van deze aanvoer werd gefileerd en daarna bij de koelhui zen ingevroren, als appeltje voor de dorst bij schralere tijden. Óverigens heeft de hoeveelheid ingevroren schol de verwach tingen overtroffen, omdat de afzet van de filets minder is geweest dan eerst werd aangenomen. Het gevolg van deze ver ruimde aanvoer is geweest, dat de prijzen behoorlijk zijn gedaald. Zij bewogen zich dan ook de gehele week naar soort en kwaliteit van f 32 tot ongeveer f 20. De kleinste scholsoorten daarentegen bleven hoog tot zeer hoog in prijs, zodat hiervoor aan de woensdag- en donderdagmarkt soms meer dan f 50 werd betaald. oor deze gang van zaken is de binnenlandse handel het meest verantwoordelijk ge weest DE AANVOER van schelvis van de noordelijke Noordzee uit is eveneens iets te veel van het goede geweest. Vandaar dat ondanks verwoede pogingen van de handel menige partij door de V.V.C. (Vee voedercentrale) moest worden opge nomen. De grovere schelvissoorten wer den broederlijk door de export en het binnenland gedeeld. BIJ DIT ALLES toonde de wijting zich een trouwe volgeling van de kleine schel vis. Vooral de van de spanvissers afkom stige dichte wijting was bijzonder in trek bij de standwerkers in de grote steden. Hun afnemers bestaan immers voor een groot deel uit huismoeders, die haar katjes geregeld op een smakelijk visje wensen te onthalen. Aan de groenteveiling „Kennemerland" in Beverwijk waren de aanvoeren deze week niet groot. De winterprodukten vor men het leeuwedeel der aanvoer en alles kon vrij vlot geplaatst worden. De kassla is een uitzondering tussen alle winterarti- kelen en ondanks dat het veelal lichte kwaliteit was, ging de prijs toch omhoog en werd er van 21 tot 30 cent per kropje betaald. Waspeen staat al enige weken De raad van de gemeente Heemskerk komt donderdag 2 februari in vergadering bijeen. De raad wordt onder andere ge vraagd voor de bouw van twee prot. chr. scholen voor lager onderwijs, die in „Oos- terwijk" en „Assumberg" komen te staan, kredieten van respectievelijk 711,494 en 690,264 te verstrekken. Het gemeente bestuur wil voorts toestemming om de bouw van d^ school in „Oosterwijk" on derhands aan te besteden. De behoefte aan lokaalruimte voor het kleuteronderwijs is in Heemskerk bijzon der groot. Daarom wil het college van de raad graag toestemming om een kleuter school tuidelijk te huisvesten in een nog te bouwen verenigingsgebouw in „Ooster wijk". Het bestuur van het verenigings gebouw, de Stichting Eigen Woningbezit, wil de kleuters wel voor korte tijd onder dak geven. Voor de stichting van 'n open bare kleuterschool in het plan' „Ooster wijk" heeft de raad zich reeds in een vergadering van 1964 uitgesproken, doch de hogere overheid laat tot dusver op zich wachten. De raad moet zich tenslotte uitspreken over het leggen van een trottoir langs een gedeelte van de Laan van Assum- burg. Aan de westkant van deze laan (tussen de Vrijburglaan en de Constan- tijn Huygensstraat) ontbreekt namelijk nog een voetpad, waardoor ter plaatse een gevaarlijke situatie bestaat. Niet al leen voor de kinderen, doch ook voor vol wassenen. op een prijs van 12 tot 41 cent per kilo, het witlof daalde iets in prijs en lag tus sen 74 en 91 cent per kilo. Bij de spruitenhandel lopen de prijzen nogal uiteen. De geschoonde kwamen tot 1,66 per kilo, terwijl men de onge- schoonde al van af 42 cent per kilo kon kopen. Prei werd duurder. Vooral de dik ke prei ging grif weg tot 78 cent per kilo, selderijknollen noteerden van 12 tot 37 cent per stuk. In de koolsector was er zelfs meer vraag naar boerenkool, die tot 30 cent per kilo noteerde. Rode kool lag tussen 7 en 15 cent per kilo, terwijl de groene kool van 8 tot 22 cent per kilo noteerde. De prijzen van gele en witte kool lagen tussen 6 en 10 cent per kilo. Uien blijven prijshoudend en kwameh tot 42 cent per kilo. Peen varieerde van tot 16 cent per kilo. Er was ook een partij tje sjalotten die van 102 tot 105 gent per kilo opbrachten. De noteringen waren sla 21-30, rabarber 155-165, waspeen 12-41 witlof 74-91 .spruiten 42-166, prei 20-78 selderij knollen 12-37, boerenkool 10-30, rodekool 7-15, groene kool 8-22, uien 34-42 peen 7-16, gele kool 8-10, sjalotten 102- 105, kroten 11-15. ADVERTENTIE GARAGE L. v. d. LEDEN Scheldestraat 13-17 DAG en NACHT Aan de veiling Kennemerland in Bever wijk is vrijdag de eerste rabarber aange voerd, door de kwekers A. Tabak en C Duin. Voor deze primeur die vorig jaar al in december kwam, werd van 1.55 tot 1.65 per bos betaald. MET DE AANVOER van gul heeft het deze week niet bijzonder willen vlotten. Vandaar dat de filetmakers zich dikwijls zagen verplicht hun filetvis te snijden van de krappe partijtjes koolvis, die van de noordelijke Noordzee uit waren aan gevoerd. Met als gevolg dat de prijs van deze kleine koolvissoorten, vooral aan het begin van de week aan de hoge kant zijn geweest. Tenslotte heeft de export vrijdag weer voor de grootste opruiming gezorgd. DOOR DE GERINGE aanvoer zijn de gul en kabeljauw deze week ook weer duur geweest. Grote gullen overschreden daardoor meermalen de 60,waar de midgullen niet ver bij zijn achtergebleven. Zelfs de kleinste gullen brachten het meermalen tot ongeveer 40, VOORTS IS HET opmerkelijk, dat bijna nergens nog haring kan worden gevangen. Daarom kwam deze week weer een drie tal schepen met in Dunmore geladen ba ring binnen, hetgeen in Scheveningen het geval was met enige trawlers, die zich in Schotland van het nodige hadden voor zien. Van de Noordzee uit werden er slechts kleine partijtjes haring door enkele spanvissers aangevoerd. MAKREEL werd alleen door de impor teurs verhandeld. Zij hebben hun kansen schoon gezien, omdat er door schepen nau welijks van deze vissoort werd gerept. Wel hebben enige trawlers nog getracht een succesvolle makrelenjacht te onderne men op de grens van Skagerak en Noord zee, maar er zijn over eventuele resulta ten echter nog geen berichten binnen gekomen. Vrijdag werden te IJmuiden in totaal 5350 kisten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 825 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 1810 schol, 15 schar, 5 bot, 1280 schelvis, 150 wijting, 210 kabeljauw. 10 leng, 5 ham, 10 poon, 850 koolvis en 178 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: Heilbot 3,70, gr. tong 6,326,15, grm. tong 4,16—3,45, kl. tong I 4,41—3,95, kl. tong II 4,093,44, tarbot I 6,405,20. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 31—25, kim. schol en kl. schol I 4132, kl. schol II 4436, bot 9; gr. schelvis 42, grm. schelvis 32, kim. schelvis 2418, kl. schel vis 2015, wijting 2015, gr. gul 6251, mid<J. gul 6050, kl. gul 3830, kl. leng 32, ham 156, poontjes 3127, kl. koolvis zw. 27—17. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 248 101, gr. koolvis zw. 8367, gr. leng 96. Besommingen: KW. 217 19.210,-, KW. 146 13.110,-, KW. 101 19.970,-, KW. 55 17,972,-, KW. 94 1920,-, IJM. 45 6220,-. De uitslagen van de zesde ronde om het clubkampioenschap van de bridgeclub Sans Atout te Beverwijk luiden als volgt: Groep 1: J. Bos—Ph. v. Groningen 36y2; C. Spruit—Ph. Bakker 33V2; J. Berlee—J. der dynamo; Teilhard de Chardin, JBrie-1 glom 32; P. NoordemanJ. Bos Sr. 29 y2; C. GeldermansH. v. d. Zon 27*/2; J. Kuil ven uit Egypte; Brown, Afrika; Engel, Het nieuwe vogelboek :Hoeven, Het geheel is meer dan de som der delen; Kaptein Voor en na de trouwdag; Wolf, Van stop- perspil tot 4-2-4 voetbal spelsystemen; Leonard, Vrije tijd, blije tijd; Rol, Steken- dictionaire; Brocx en Reijngoud, Gege vens voor werktuigkundigen; Kerkho'fs, Electriciteitsleer voor de electrotechni- cus; Janse, Bouwers en bouwen in het verleden; Hanfmann, Meesterwerken der Romeinse kunst; Chatzidakis en Graber, Byzantijnse en middeleeuwse schilder kunst; Roest, Gevormd en gebakken; Sluis, Circus in Europa; Kazemier, In de voorhof der poëzie; Lathouwerd, De he dendaagse Russische Letterkunde; Louis Paul Boon; Bock, Nu hoort, ik zal een nieuwe zang beginnen; Vroman, Almanak Thomas, Onder de leeuw van Venetië; Hausmann, Sterrensagen; Conté. Jalta; Nuis, Wat is er gebeurd in Amsterdam; Bronkhorst, Koningin Victoria; Gazenbeek De Veluwe; Bonn, Afrika, continent der toekomst. Nederlandse romans en novellen: Zee, van der, Emigreren is voorgoed; dl I; Vroeger is voorbij; dl. II; Revis, Knopen in het koord. Buitenlandse Novellen: Bachmann, Al-1 les; Faulkner, Red leaves. Studieboeken: Parool/Life, De apen; I Leeuwenhoek, Atletiek; 4 dln.; Sandvold en L,ange, Wit en zwart; Soulard, Geschie denis der machine; Klaauw, van der. VTOL-vliegtuigen; Blindheim, Middel eeuwse schilderkunst in Noorse kerken; Fontaine, 101 der fraaiste fabels; Aischy- los, De Perzen; Parool/Life, De Renais sance; Vrankrijker, De, De historie van I de vesting Naarden; Parool/Life, De Verenigde Staten. Westerhuis 27; L. RijsC. de Wit 22. Groep 2: P. Welage—Th. v. d. Kolk 55; C. Luttik—J. Stals 47V2; J. Kool—F. van Zalm 41 y2; J. Beers—H. Schoonhoven 41 y2; R. Hoen—W. Hoogeboom 40y2; mevr. RijmhartB. Hoogeboom 36V2; D. Brewer -N. Hendriks 32 y2. Groep 3 N-Z: W. Plezier—E. Geerling U/2; G. en D. Hoogeboom 63; G. Tabak J. Krab 63; D. HoogeboomG. Tuinman 61; dames KlijnReijmer 58y2; heer en mevr. Koppes 551/2mevr. TabakA. Tand 48 y2. Groep 4 O-W: heer en mevr. Winkel 83 y2; dames Van EssenHoogeboom 78 A. Tabak—Th. Eijking 72y2; dames Bel termanTabak 70 y2; dames Pirovano 62; dames PropstThorbecke 53 y2. ADVERTENTIE vandaag besproken in de „ERBIJ" Postzegel rubriek Wife zijn verkrijgbaar bij POSTZEGEL - SIGA- RENHANDEL Snelliusstraat 53, IJmuiden Telefoon 5Q53 Vrijdag heerste er een intense rust in de zalen van het Kennemer Theater. Het was rustdag en alleen de afgebro ken partijen en inhaalpartijen kwamen aan de orde. Voor iedereen, die het kalm aan kon doen bijzonder prettig vooral na de bonte avond, de dag te voren, welke bij menigeen nog in het hoofd zat zo niet in de spieren en dijen en kuiten dergenen, die niet al te vaak dansen. Met name het artikel spuitwater was „in" vrijdag alhoewel sommigen meen den, dat een biertje ook zou helpen om de smaak weer op peil te brengen. De schaakzalen boden een naargeestige aanblik, toen bleek, dat er niet veel in haalpartijen te spelen waren. Een en thousiast schaker, die nimmer ont breekt op het Hoogovenschaaktoernooi vroeg zich af hoe naar het er wel maan dag zal uitzien, wanneer alles inge pakt wordt voor het volgend jaar. De arbiters en de schaakdirecteur hadden eveneens een heerlijke rustige dag. Kalm liepen zij heen en weer te slenteren, nu alle aandacht hebbend voor degenen, die nog eens een partijtje „voor de lol" speelden. Internationaal arbiter C. Orbaan stond ook eens te kijken bij zo'n partijtje. „Wat zie ik er toch voor vreemds aan?" dacht hij plot seling. En jawel, daar zag hij het. De twee schaiklustigen die speelden in de trant van „wat denk je van deze zet??' of „Zou jij dit nu ook zo doen" hadden het schaakbord verkeerd gelegd Het werd eeuwig schaak! Een andere eveneens zeer onplezierige aanblik leverde vanmorgen vroeg de hoeveelheid kapot glaswerk op in het Kennemer Theater. Onvoorstelbaar was het hoeveel de bezoekers aan de bonte avond hebben weten te breken. Voor een kapitaal moest er in de vuil nisbakken worden gedaan. Uw toernooi- spion kan zich niet voorstellen, dat dit allemaal zo per ongeluk is stukgesto- ten. Men heeft domweg wild en ruw gedaan. Dat dit niet op alle bezoekers slaat is logisch. Het moet een klein aantal geweest zijn, daar het normale bezoek zich niet aan dergelijke dingen te buiten gaat. Maar die kleine groep heeft de directeur van het Kennemer Theater toch een behoorlijke schade post geleverd. Aan het toernooibulletin wordt elke dag weer hard gewerkt onder leiding van de perschef de heer B. J. Withuis, wiens vakwerk uit de gehele inhoud spreekt. Het bulletin is dit jaar forser van opzet dan andere jaren en dat brengt weer heel wat meer arbeid mee. Vergeleken bij andere toernooibul letins in de lande maakt het bulletin van de Hoogoven Toernooi Commissie beslist een uitstekende indruk. Mensen, die zich op al deze landelijke uitgaven abonneren spreken er vol waardering over. Begrijpelijk is het daarom, dat er zeer veel belangstelling voor be staat en er dagelijks nog aanvragen om binnenkomen. In IJmuiden heeft gisteren een schaaklegertje van zeventig abon nees van onze bladen de (simul taan-) strijd aangebonden met cracks van het Hoogoventoernooi. De Joe goslaaf Gligoric nam het op tegen twintig schakers, de dames Java- novic (Joegosl.), Karakas (Hong.), Kuchnir (Rusl.), Nicolau (Roem.) en Heemskerk (Ned.) duelleerden ieder met tien man. Over dit schaak- gebeuren meer o p de sportpagina van dit blad. -

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5