Tennisamateurs te duur voor toernooi op „het Melkhuisje" „Ik begin er niet aan, niet zonder sponsor" u JAN BOLS T rainers toto-tips Internationale kampioenschappen van, Nederland niet meer in Hilversum Santpoort kan overnemen Eerste profzege van Fred Stolle Nereus-reserves overspeelden HVGB Microkorfballers tegen België Leen Jansen weer in de ring terug Caballero breidde zijn teams uit Gelijkspel voor hockeyformatie m 250 man op straat gezet en er werd niet eens excuus gemaakt. Een gewaarschuwd mens stemt voor schaatsen én wielrennen Vergay had succes in Hilversum Emmerich Danzer ruim voor in EK kunstrijden Donner op dreef in simultaan WOENSDAG 1 FEBRUARI 1967 15 Post en Pfenninger in Essen aan de leiding ÉltËtSÉ Nederlands badmintonteam naar Duitse titelstrijd Ursula Stuhlemeier in achtste finales gewipt in Tsjechoslowakije Jeugdbridgers in actie Caltex-toernooi In de laatste nacht van de achtste zes daagse van Essen namen Post/Pfennin- ger de leiding over van Renz/Junker- mann (Did.). In de rit achter dernies werd Peter Post tweede achter de Duitse stayer Dieter Kemper. De stand was woensdagmorgen vroeg: 1. Post/Pfenninger (Ned./Zwits.) 384 pnt, 2. Kemper/Oldenburg (Did.) 238, op één ronde, 3. Rudolph/Grossinlinghaus (Did.) 418 pnt, 4. Renz/Junkermann (Did.) 343, 5. Bugdahl/Lykke (Dld./Den.) 225, op twee ronden, 6. Roggendorf/ Streng (Did.) 233 pnt. De internationale tenniskampioenschappen van Nederland zullen dit jaar niet in Hilversum worden gehouden. De organisatoren van de traditionele wedstrijden op „Het Melkhuisje" vinden het financieel risico te groot. Eén van de voornaamste oorzaken is wel de te hoge spelerskosten, welke vooral door de wereldtopspelers worden gevraagd. Zonder deelneming van der gelijke topspelers zou het publiek wegblijven en het predikaat „internatio nale kampioenschappen" komen te vervallen. Hilversum volgt hierbij het voorbeeld van een aantal buitenlandse toernooileidingen, die zich eveneens niet meer in staat achten de door de amateurs gevraagde exorbitante bedragen te betalen. Het toernooi van Het Melkhuisje leverde een verlies op van ruim tienduizend gulden, ondanks het feit dat de spelers bjj particu lieren werden ondergebracht en de KNLTB en de industrie in bescheiden mate het evenement steunden. (Van onze sportredactie) „Ik begin er niet aan. Het is niet verantwoord. Alleen met een sponsor is zoiets mogelijk. Wanneer Hoogovens nou 's winters zijn schaaktoernooi had en 's zomers zijn tennistoernooi. Als voortzetting van het oorspronkelijke Brederode-toernooi. Ja, dan zeg ik, doen, natuurlijk." Zo reageert C. D. Vogelzang, nauw verbonden aan de organisatie van het Brederode-toernooi in Santpoort, dat twee jaar geleden een geslaagde poging deed tennis van internationaal niveau in Kennemerland te introduceren. Dit toernooi zou in aanmerking komen voor een uitbouw van de bestaande vorm, zodanig, dat het de titel internationale kampioen schappen van Nederland kan over nemen van Hilversum. Vorig jaar bleef het Brederode-toer nooi beperkt tot spelers van B-klasse en lager (nationaal). Toen al bogen de organisatoren van het toernooi in Sant poort het hoofd voor de financiële problemen, die zich duizendvoudig op stapelden. „Twee jaar geleden hadden we 18.000 aan eigen risico in het toernooi, 8.000 was bestemd voor de spelers, 10.000 moesten we steken in de accommodatie. We zijn er uitgedraaid met een tientje winst." Dat zegt Vogel zang over het toernooi in 1965. „Thans hebben we f 25.000 nodig. Voor 15.000 kun je een aardig spelersarse- naaltje kopen, of beter, krijgen. Maar wie durft dat als particulier? Met een sponsor, alleen dan kan het." En zo eindigde een plan, dat bedoeld was om een klassetoemooi te bouwen rond om een klasse speler uit de omgeving- Tom Okker. De voorzitter van de KNLTB, de heer Van der Heyde, noemde het Brederode- toernooi ook als een van de mogelijke kleinere toernooien, die in aanmerking zouden komen om na een uitbouw voor het predikaat internationale kampi oenschappen van Nederland in aan merking te komen. „Verder Eindhoven misschien, maar aan bestaande moge lijkheden ben je dan toch wel uitge put." „Overigens wij weten nog niet offi cieel van het niet doorgaan van het toernooi op het Melkhuisje. 23 februa ri vergadert het bestuur en dan zullen wij ons beraden over de ontstane situ atie. Uiteraard zijn wij bereid om het bestaan van de kampioenschappen voort te zetten. Wij willen ook wel garant staan voor een deel van het begro tingstekort, maar dan willen wij weten waar het geld blijft. Vorig jaar hebben wij ook 3.500 in Hilversum gestoken." De KNLTB kende het reeds lang be staande toernooi van Hilversum in 1962 het predikaat „Internationaal kampioen schap van Nederland" toe, toen met spe lers en speelsters van wereldformaat als Rod Laver, Ramanathan Krishnan en Ma ria Bueno de wereldtop naar Nederland kwam. Ook in de periode 63 t/m 65 was de bezetting zeer sterk. In 1963 verloor Roy Emerson in de finale van Cliff Drysdale, die het volgend jaar de titel wederom op zijn naam bracht. In 1965 zegevierde de Australiër John Newcombe in de eindstrijd over Tom Okker. Laatst genoemde bracht in 1966 het kampioen schap op zijn naam door een zege op de Australiër Bob Hewitt. Een hoogtepunt werd bereikt in 1964, toen met de finale Margaret Smith-Maria Bueno de revanche van het Wimbledonkampioenschap op het programma stond Het laatste jaar had de toernooi-leiding grote moeite de bezetting voldoende ge wicht te geven, hetgeen de publieke be langstelling ongunstig heeft beïnvloed. Het is onwaarschijnlijk, dat de KNLTB zelf de organisatie van de internationale kampioenschappen ter hand zal nemen. De Nederlandse lawntennisbond organi seerde deze titelwedstrijden van 1926 tot 1957 in Scheveningen (eerst) en Noord- wijk (later), maar vond sindsdien het financiële risico te groot. Wel bestaat nog een kleine kans, dat één van de bestaande kleinere toernooien zodanig zal worden uitgebouwd, dat het de titel internationale kampioenschappen van Nederland mag dragen. Fred Stolle, de Australische Daviscup- speler, maakte dinsdag zijn debuut in het proftennis met een overwinning op de eveneens onlangs door de profs géëöntrac- teerde Amerikaan Dennis Ralston. Stolle won met 6-3, 10-8. (Van onze waterpolomedewerker) Een incompleet HVGB 1 heeft met dub bele cijfers de eer moeten laten aan de reserves van Nereus uit Zaandijk. De wedstrijd werd gespeeld voor de eerste klasse van de kring competitie in het Haarlems Sportfondsenbad. HVGB moest het stellen zonder Dellenbach en Dekker zodat met 6 tegen 7 werd gespeeld. Voor al de HVGB doelman Ludding heeft zich kranig geweerd maar tegen de Nereus overmacht moest hij elf maal het hoofd buigen. Bij de stand 0-5 werd door Cees Hoogendoorn voor HVGB de eer gered maar hiermee was al het HVGB kruit verschoten. Verder was het al Nereus wat de klok sloeg. Bij het eindsignaal was de stand 11-1. Voor de derde klasse werd gespeeld de wedstrijd DWR 2-Njord 2. De strijd resulteerde in een 5-2 over winning voor de DWR reserves. Bij de internationale badmintonkampi oenschappen van Duitsland, die van 2 tot 5 maart in Bonn worden gehouden, zal Nederland worden vertegenwoordigd door vier dames en drie heren. De samenstel ling luidt: dames, Agnes Geene, Tonny Pannemans, Felice de Nooyer en Mirette de Nooyer. Heren: Huub van Ginneken, Ruud van Ginneken en Herman Leidelmeijer. Het Nederlandse microkorfbalteam, dat zaterdag in Enschede tegen België uitkomt, bestaat uit: Aanval: Emmy Gildemeester (Luto), Ans van Veen (Westerkwartier), Frits de Jong (Blauw Wit). Verdediging: Ans van de Velde (Rohda), Tini van Lunteren (Rohda), Joop Klomp (Luto), Gerard Bos (HKV) (aanvoerder). Reserves: Lona van Thienen (Blauw Wit), Loes van Zee (Ons Eibernest), Henk Sienbenlist (Westerkwartier) en Jan Wals (Luto). Leen Jansen, de oud halfzwaargewicht- kampioen van Nederland, die vorig jaar maart tegen de Fransman Jean Huiban voor de laatste maal in de ring is ge weest, zal tijdens internationale profwed strijden, die maandag 13 februari in de Rotterdamse Rivièrahal worden gehouden zijn rentree maken. De Rotterdammer bokst in een partij over acht ronden tegen de Belg Victor Chapelle. In de hoofdpar tij van de avond komt Leen Jansens broer, Aad, eveneens over acht ronden, uit tegen de in België wonende Italiaan se welter George Fabri. Voor Gerard Berkhout, de Nederlandse kampioen in 't bantamgewicht, is de Belgische kampioen in het vlieggewicht, Josef Horny als te genstander gecontracteerd. Ook dit ge vecht gaat over acht ronden. Het pro gramma wordt gecomplementeerd met twee gevechten in het zwaarwelterge- wicht. In een partij van acht maal drie minuten ontmoet de Utrechter Toon Nag- tegaal, die zijn laatste twee partijen door knock out won, de Italiaan Jacky Scagli- oni, terwijl Joop Verbon (Utrecht) Carlo Scianti (Italië) als tegenstander krijgt. De wielerploeg werd gisteren voor gesteld in lepenhove in Bloemen- daal. Geheel links ploegleider Peters. (Van onze sportredacteur) In Bloemendaal hebben manager Frans v.d. Enden en ploegleider Gé Peters de nieuwe Caballero-formaties voor het ko mende wielerseizoen voorgesteld. De prof- ploeg is van 9 tot 16 uitgebreid, de ama teursectie van 6 tot 10. De profs gaan belangrijker wedstrijden in het buitenland rijden dan vorig seizoen, toen men voor het eerst met profs in het strijdperk kwam. Dit is geheel in overeenstemming met het systeem van geleidelijkheid, dat men bij Caballero toepast. Men bouwt aan.een internationaal volwaardige (Van onze correspondent) Met meer dan normale belangstelling volgt 22-jarige Jan Bols uit Hoogeveen de verrichtingen van vooral de Nederland se schootsenrijders bij de grote interna tionale wedstrijden. Hij behoort tot de ca tegorie jongeren, die dicht tegen de top aanleunt. Jan Bols behoort daartoe na zijn goede optreden bij de nationale titel strijd. Veel bewondering heeft Jan Bols uiteraard, voor Kees Verkerk, maar ook equipe. i.Sr' De profploeg, die van 'een gemiddelde leeftijd van 23 jaar is, wordt gevormd door Steenvoorden, Drummen, Koel, Boog Peters, Den Hartog, Schuuring, Pieterse, Vogels, Van der Horst, Braspennincx, Schepers, Vianen, Kosten, Steevens en Groen. De amateurploeg bestaat uit Bols, Minneboo, Benjamins, Geraeds, Blom, De Groot, Van Vught, Snijder, Kreuger en Versluis. Mecanicien is Hofland, soigneurs Koek en Collard. Alle renners (profs en amateurs) gaan drie weken naar een trainingskamp in Rosas aan de Costa Brava in Spanje. Jan v.d. Horst zal daar waarschijnlijk niet bij kunnen zijn. Hij moet dan voor herhaling opkomen. De profs nemen o.a. deel aan de grote klassiekers. Wanneer de renners in goede vorm blijken te steken gaat men ook deel nemen aan de befaamde Trofeo Barachi (tijdrace voor koppels) en de Grand Prix des Nations. Groen zal men steunen bij een eventuele uurrecordpoging. Het Nederlandse touring hockey-elftal heeft dinsdag met 1-1 gelijkgespeeld te gen het districtselftal van Pesjawar. De 23-jarige midvoor Frank Zweerts zorgde voor de Nederlandse treffer. In de vier tot dusver gespeelde wed strijden in Pakistan werd een wedstrijd gewonnen, een verloren en eindigden twee ontmoetingen in een gelijkspel. De Ne derlandse hockeyers hebben nog vier wed strijden voor de boeg, nl. een tegen het districtselftal van Rawalpindi en drie of ficiële wedstrijden tegen Pakistan. ADVERTENTIE Dat zegt een lid van de onderne mingsraad van een pas twee jaar geleden, met steun van belasting gelden, geopende fabriek. Twee honderd vijftig werknemers zonder enig voorafgaand overleg van het ene uur op het andere op straat ge zet. Dat is een slag in het gezicht niet alleen van deze 250, maar van alle werkende Nederlanders. Dat hoeven wij in 1967 niet meer te nemen. De demokratie mag niet bij de fabriekspoort ophouden. De werknemer heeft recht op 'n echte stem in het bedrijf. De PvdA maakt dit tot één van de belangrijkste voorwaarden voor iedere regering. Hiervoor stel ik me volledig garant! Ook nè. 15 februari! Den Uyl, een man om mee te werken. Het uitgebreide drafprogramma in Hilversum leverde twee overwinningen op voor de stallen Leeuwenkamp en Verga.v De verdere uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden draverijen luiden: Bouvier-prijs: 1. Entry Volann (Van Leeuwen) I.27.6; 2. Econoom W.; 3. Edel Six. Toto: win. 2.20, pl. 1.40, 1.60. 1.80, cov. 6.60, koppel 4.40. Dog-prijs: 1. Don Stuermann (W. Leeuwen kamp) 1.26.5: 2. Doriette III; 3. Barke II. Toto: win. 6.40, pl. 2.20, 2.50, 2.40, cov. 8.10, koppel II.80, trio 537.80. Collie-prijs (le afd.): 1. Donna Valentine (M. Vergay) 1.26.5; 2. Eddy Six; 3. Bosfazant S. Toto: win. 2.40, pl. 1.60, 3.5.30, cov. 9.90, kop pel 5.70. Beatrix-prijs: 1. Oh You Kid (M. Vergay) 1.24.0; 2. Anton; 3. Zephyr Scotch. Toto: win. 7.60, pl. 2.60, 1.90, cov. 2.50, koppel 22.70. Kees-prijs: 1. Dibbels W. (P. Petersen) 1.29.3; 2. Balios; 3. Alarik. Toto: win. 16.10, pl. 3.40, 1.60, 3.10. cov. 6.60, koppel 14.10, trio 511.70. Mops-prijs: 1. Anita (Q. Joosen) 1.24.8; 2. B. Roy Kinley; 3. Dixy. Toto: win. 13.30, pl. 1.90, 1.30, 1.80, cov. 4.70. koppel 12.50. Mops-prijs (2e afd.): 1. Cecilia Magowan (J. Leeuwenkamp) 1.25.0: 2. Beautiful Star: 3. Ac- casello V. Toto: win. 15.20, pl. 3.10, 2.30, 6.40, cov. 6.20, koppel 3.50. Amatrice Winterkampioenschappen II: 1. Aga Khan (mevr. G. de Jong) en Allouez II (mevr. P. Kooyman) 1.25.5; 3. Zealot Hollandia. Toto: win. 7.—, 2.40. pl. 3.10, 1.60, 3.40, cov. 4.20, 2.—, koppel 2.50. 3.60, trio 655.40, 312.60. Collie-prijs (2e afd.): 1. Donna Silk B. (J. de Graaf) 1.30.8; 2. Exclusif du Commerce; 3. Ed ward Volann. Toto win. 10.70, pl. 3.30, 1.90, 3.90, cov. 4.80. koppel 10.50, Totale omzet f 233.643. Op de tweede dag van de internationale tafeltenniskampioenschappen van Tsjecho Slowakije zijn Bert Schoofs en Ursula Stuhlemeier dinsdag niet verder geko men dan de tweede ronde van het ge mengd dubbelspel. In de eerste ronde versloegen zij het Tsjechische duo Bosy/ Zacharova met 3-2, maar in de volgende ronde verloren zij van de Joegoslavische combinatie Surbek/Resler in drie games In het damesenkelspel, waarin Anne- marie Wijnants maandag werd uitgescha keld, drong Ursula Stuhlemeier door tot de derde ronde. Zij versloeg de Tsjechi sche Simakova met 3-2. Verder dan de achtste finales (derde ronde) kwam Ursu la Stuhlemeier echter niet. In drie games moest zij haar meerdere erkennen in de Tsjechische Marta Luzova: 21-8, 21-17 en 21-17. De heren enkelspelfinale van de interna tionale Tsjechische tafel tenniskampioen schappen zal gaan tussen de Zweed Kjell Johansson en de Tsjech Stanek. Johans son won in de halve eindstrijd in drie games van de Hongaar Beleznai, terwijl Stanek in vijf games zegevierde over zijn landgenoot Korpa. (Van onze sportredactie) Zaterdag en zondag 1 en 2 april wordt in Treslong in Hillegom de finale van het jeugdkampioenschap van Nederland van de Nederlandse Bridgebond gehou den. Bridgers tot 26 jaar, die zich via selectiewedstrijden voor deze finale we ten te plaatsen, zullen dat weekend de gast zijn van de N.B.B. Deelnemers, die niet uit deze omgeving afkomstig zijn zullen bij particulieren uit deze omge ving worden ondergebracht. Zaterdag 25 februari vindt in Kennemerland voor de ze kampioenschappen een selectiewedstrijd plaats. Men moet een resultaat van meer dan 50 behalen om tot de finale te worden toegelaten. voor Fred Anton Maier, dezelfde Maier, met wie hij tijdens de voorolympische spelen in Grenoble een heroïek gevecht leverde op de 10.000 meter. De Noorse crack won, maar in zijn kielzog liet Jan Bols 16.05.7 afdrukken. De internationale schaatswereld stond perplex, want deze zelfde Nederlandse jongen had een week eerder immers in het Italiaanse Madonna di Campiglio ook al 7.50.6 uit zijn sterke benen geperst op de 5.000 me ter. Jan Bols vestigde de aandacht van de aanwezige schaatsexperts op zich en kreeg een uitnodiging voor Inzeil in febru ari, die hij echter moest afslaan.Want Jan Bols is ook wielrenner. Zijn schaat sen gaan daarom nu in het vet, want het wielerseizoen nadert met rasse schreden. De gehele maand februari zal Jan Bos met zijn Caballero-ploeggenoten aan de Costa Brava verblijven om zich voor te bereiden op het komende zeer belangrijke seizoen. Het is het jaar voor de Olympi sche Spelen. Maar ook Grenoble lokt. „Het geeft niet wat je in de zomermaanden doet", zei ir. Ad Paulen van het NOC vorige week tegen hem. „Al ga je ook op je kop staan, wanneer je zulke goede tijden maakt ga jij naar de winterspelen." Het is niet tegen dovemansoren gezegd. Een keuze tussen wielrennen en schaatsen wil de Hoogevener niet maken. Al beslist ir. Ad Paulen niet over het opstellen van de kandidatenlijsten van de Olympische Spelen, winter- of zomerspelen. (Van onze sportredactie) EDO's oefenmeester Klijn verraste hij de toto-tips met een hoge score van negen punten. Door dit resultaat kwam hij iets dichter bij de overige deelnemers van wie trainer De Visser van Telstar zeven en de heren Gosen (Haarlem) en De Vos (RCH) ieder zes uitslagen juist hadden voor speld. Trainer Klijn deed al eerder van zich spreken door zijn protesten bij de KNVB tegen het op zaterdag spelen van de inhaalwedstrijd tegen Roda JC. Het spelen op zaterdag is voor EDO niet alleen bezwaarlijk omdat ver scheidene spelers dan niet beschikbaar zijn, maar ook de heer Klijn is die dag bezet. Hij heeft zich al vastge legd om zaterdag in het kader van een cursus voor handbaltrainers in het sportcentrum te Zeist een lezing te houden. Tot nu toe heeft de KNVB op de EDO-reclames nog niet gereageerd. RCH's hulptrainer De Vos heeft zon dag met RCH het rijk alleen in Ken nemerland. De Racing speelt thuis te gen Vitesse. Oospronkelijk was deze wedstrijd voor 12 februari op het pro gramma geplaatst, maar RCH duchtte concurrentie van t.v. uitzendingen over de wereldkampioenschappen schaatsen in Oslo. Zondag is die con currentie er niet. KNVB en Vitesse werkten graag mee. Bij Haarlem zit men met het oog op de moeilijke wedstrijd van zondag te gen Fortuna VI. in de zorgen, vooral na het falen van de Haarlem-ploeg tegen Helmondia. „Onbegrijpelijk", al dus het Haarlem-bestuurslid Gosen, „dat de defensie, tot nu toe het sterk ste deel van de ploeg opeens zo kan falen. Trouwens ook de voorhoede liet veel kansen liggen. Maar ja, we staan nog steeds bovenaan en zullen het in Vlaardingen wel zien te redden". In de totaalstand ontwikkelt de si tuatie zich niet erg ten gunste van de heer Gosen. Trainer De Visser van Telstar liep opnieuw een punt uit en de achterstand van het Haarlem-be stuurslid bedraagt nu zeven punten, wat overigens volstrekt niet wil zeg gen dat de heer Gosen voor het reisje naar Engeland voor de finale van de E.A.-cup is uitgeschakeld. De volledi ge stand, bij de toto-tips luidt: De Vis ser 186, Gosen 179, De Vos 177 en Klijn 159. Hun prognoses voor toto 31 (in dezelfde volgorde) zijn: ArsenalChelsea 3 13 2 Aston VillaLeicester 13 11 BurnleyManchester U. 12 2 2 EvertonLeeds 3 3 13 FulhamNewcastle 113 1 Manchester C.Blackpool 1113 Notts ForestTottenham H. 1 1 2 2 Stoke C.W. Bromwich A. 1 1 1 I SunderlandLiverpool 2 2 2 2 Sheffield U.—Sheffield W. 3 3 3 1 Southampton-West Ham 2 2 11 IpswichBlackburn R. 3 3 2 1 MillwallPortsmouth 1112 ADVERTENTIE ••••••••••••a* a De SPORTTOTO helpt sport a bevorderen. Een nationaal belang - ook voor uw kinderen. Doe mee Danzer ADVERTENTIE ••••••••••••a* Iedere Nederlander elke week kans op een prijs in de SPORTTOTO BASKETBAL. R. C. Mechelen, de Bel gische kampioen, heeft dinsdagavond in Mechelen de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Euro pese basketbalbeker tegen het Franse As Villeurbanne met 92-63 gewonnen. Bij de rust hadden de Belgen reeds een 44-32 voorsprong. Emmerich Danzer, de Oostenrijkse we reldkampioen kunstrijden, heeft dinsdag op de eerste dag van de Europese kam pioenschappen, die in het Joegoslavische Ljubljana worden gehouden, na drie van de zes verplichte figuren al een ruime voorsprong genomen. De 23-jarige Oos tenrijker verzamelde 503.7 punten waar mee hij voor is op zijn landgenoot Schwarz en de Tsjech Nepela. De stand luidt: 1. Danzer (Oost.) 503.7 pnt; 2. Schwarz (Oost.) 480.1; 3. Nepela (Tsj.-sl.) 478.8; 4. Pera (Fr.) 467.5; 5. Dur- reville (Fr.) 464.2. Ludmilla Belousova en Oleg Protopo- pov, de Russische titelverdedigers, hebben dinsdagavond tijdens de verplichte kür van het paarrijden hun grote klasse weer duidelijk bewezen en een grote voor sprong genomen op hun concurrenten. De stand luidt: 1. Belousova/Protopo- pov (Rusl.) plaatscijfer 9/104,1 pnt; 2. Glockshuber/Danne (W.-Dld.) 20/99.0; .3. Steiner/Walther (O.-Dld.) 38,5/96,0; 4. Hauss/Hafen (W.Dld.) 46,5/95,0; 5. Mos- kwina/Misjin (Rusl.) 47,5/94,6. Na de eerste twee verplichte dansen luidt de stand van het Europees kampi oenschap ijsdansen: 1. Towler-Ford (G.B.) 97,7 pnt.; 2. Sud- dik-Cannon (G.B.) 93,3 p.; 3. Saweridge- l.ane (G.B.) 91,2 p.; 4. Martin-Gamichon (Fr.) 90.0 p.; 5. Babicka-Holan (Tsjechosl.) 89,6 p.; 17. Truus Gerardts-Ronald du Burck (Ned.) 74,1 p. Dinsdagavond is in Amsterdam de eerste van een serie simultaanseances gehouden. De schaakmeesters boekten de volgende resultaten (resp. gespeeld, gewonnen, re mise, verloren en percentage): Donner 40 34 5 1 91°/« Spasski 40 32 8 0 90°/» Szabo40 32 6 2 88«/« Bouwmeester 35 32 2 1 93°/» Withuis34 22 11 1 83n/« De stand in het internationale Caltex- schaaktoernooi in Zwolle luidt, na twee ronden: 1. Ghitescu 2 punten, 2. en 3. Ciric en Nikolic l'/i punt, 4. Kavalek 1 punt en 1 afgebr. partij.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15