zonnig eiland-paradijs in een azuurblauwe zee I I mmm I i f I I 1 WOENSDAG 1 FEBRUARI 196 7 WEGWIJS WEGWIJS - WEGWIJS - WEGWIJS 'W 19 Hieronder: plein in Ajaecio CORSICA, zomer 1966. Tegen over ons zit, bruingebrand door enkele maanden bijna-subtropi- sche zon, een jongedame met een benijdenswaardig baantje: Marion Harskamp, „hostess" (gastvrouw) voor de gasten in het bungalowkamp Marina Viva, een groot vakantieoord 15 km ten zuidoosten van Ajaccio, de hoofdstad van het Middellandse Zee-eiland. Haar taak: de vakantiegangers met raad en daad terzijde staan, 't Is bijzonder prettig werk, oor deelt zijzelf, ,,want wie met vakan tie hier is, laat zich meestal van zijn zonnigste kant kennen, vooral hier, waar 's zomers bijna elke dag van 's ochtends vroeg tot laat in de avond de zon schijnt." Maar het brengt ook veel drukte met zich mee: in het kamp vijftien pavil joens met elk zestien mini-bunga lows logeren in het seizoen ruim 450 gasten en daar zijn veel Britten en Nederlanders bij. MARION vertoeft al ettelijke ja ren buitenlands. Na de ulo in Utrecht vertrok zij met haar ouders haar vader was uitgever van het damesmodeblad „Marion" naar Zuid-Frankrijk, waar de heer Hars kamp een bungalow aan de Riviera kocht. Zijn dochter ging studeren aan het Centre Universitaire in Ni ce. Op een voorjaarsdag in 1965 las Marion in een Franse krant een advertentie, waarin een receptionis te werd gevraagd voor het bunga lowkamp Marina Viva op Cosica. Zij dacht er niet lang over na. Zij pakte het vliegtuig, zag het eiland, zag het vakantiekamp en solliciteer de. En vloog een paar dagen later terug naar Nice met de aanstelling in haar handtas. „Diezelfde zomer kwam ik hier." En hoewel zij het als receptioniste wel naar haar zin had, leek de baan van hostess haar toch al gauw aan trekkelijker. „Dan heb je meer con tact met de gasten, je kunt meer voor ze doen." Toen na een jaar zo'n functie vrijkwam, stapte zij dan ook onmiddellijk naar de directie en zij kreeg de baan. UITERAARD is het werk op Cor sica aan de zomer gebonden. „De afgelopen winter ben ik bij mijn ou ders aan de Riviera geweest en ook nog een tijdje in Holland, in ons huis in Utrecht." In Marina Viva werkt Marion van mei tot eind sep tember. „Dan is het hier heerlijk", ver telt de 27-jarige gastvrouw „Het klimaat is verrukkelijk en het kamp ligt maar een paar honderd meter van zee." Marina Viva heeft een eigen strook strand en een zeil- school, waar een zwaar gebaarde instructeur de vakantiegangers in recordtijd tot zeilers opleidt. Overi gens is het spelevaren op de Mid dellandse Zee niet helemaal zonder gevaar: er kunnen zich verraderlij ke windstoten voordoen. ZIJ VERTELT geestdriftig over de vele uitstapjes, die men van Ajac cio uit over het hele eiland kan ma ken. Een van de meest pittoreske plaatsjes is Corte, gelegen in het hart van Corsica, vanuit de hoofd stad per autobus bereikbaar. Met de bus kan men trouwens bijna over al komen. Bijzonder in trek zijn de „excursion des Quatres Merveilles" (vier-wonderentocht) en de„excursi- on de Bonifacio". Vooral de eerste tocht biedt de toerist tal van prach tige panorama's. Door het ruigste deel van het eiland gaat het tot een hoogte van 1464 meter. Onder meer komt men door het zogenaamde Ro de Gebergte, waar men in de Gor ges de la Spelunca wonderlijke vor men ziet, fantastisch grote „men sen" en „dieren", door de natuur in de bergen uitgehouwen. VAN AJACCIO UIT kan men ook boottochten maken, o.a. naar de eilanden Sanguinaires („Bloeddorsti- gen"). De hoofdstad zelf is trouwens ook zeer de moeite waard, een fraaie stad, waar de Corsicaan u met evenveel enthousiasme verwijst naar het geboortehuis van Napoleon als naar de befaamde nachtclub „Au Son des Guitares". Eén klein nadeel kleeft aan een verblijf in Marina Viva: de bus verbinding met Ajaccio is niet al te best. Maar daarom laat de direc tie van het bungalowkamp dan ook driemaaal in de week een eigen bus naar de hoofdstad rijden, zodat de toerist zich toch af en toe in het Corsicaanse uitgaansleven kan stor ten. Inlichtingen: Franse Touristen Ser vice, Rokin 128, Amsterdam, tele foon 020-23.52.22. JWWMfWWWtAAMWWWVWWWWWliWWWWWWWIMWMfVMUIMUWWIMWIMM'WWWWWtMMAMIMMniMWWUWWUWMUtMWWMMIJMWIMnMUWWMtd Mini-bungalows in Marina Viva. Zonnig terrasje van het kamprestaurant.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 22