Oplossing artsenconflict in senaat gecritiseerd GESTRAND BIJ ZOUTELANDE Senaat wil krachtiger werkloosheidsbestrijding AUTOVISIE Tuinbouw wordt door verzilting bedreigd Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig Dodelijke val van trap Felle brand in Delft IJmondsituatie is tamelijk gunstig Bedrijfsongeval in Vlaardingen Geen TV-debat Toxopeus- Den Uyl Doden in het verkeer Af en toe regen WOENSDAG 1 FEBRUARI 1967 2 Griep en verkoudheid liggen op de loer. Zorg er voor dat ze niet bij binnenkomen. Wapen uw gezin met Dagravit Totaal 15. Elke dag I dragee is genoeg. Daar zitten alle broodnodige vitaminen en minera len in: 15 stuks. Vandaar de naam: i - Prof. Van den Berg in Scheveningen: WEERRAPPORTEN Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Veldkamp van Sociale Zaken en Volksgezond heid heeft dinsdag in de Eerste Ka mer zowel critiek als lof geoogst voor zijn interventie in het conflict tussen de huisartsen en de ziekenfondsen over de verhoging van de honoraria. De critiek kwam van de P.v.d.A. en van de Anti-Revolutionairen en de waardering van de V.V.D. en van de C.H.U. De heer Van Wingerden noem de het besluit van de regering ak koord te gaan met 3 maal 17 pereent (in clusief een pensieoenvoorziening) een on verantwoorde uitschieter in het Inonbelei „De één mag blijkbaar een koe stelen, de ander nog niet over het hek kijken", was zijn conclusie. De regering had er volgens hem beter aan gedaan de artsen in de eigen wachtkamer te zetten. „Dan hadden zij tenminste net als hun patiën ten kunnen leren geduld te oefenen", al dus de heer Van Wingerden. Zijn fractie genoot prof. Querido zag in de hele gang van zaken slechts een naderbij komen van een nationale gezondheidsdienst, waar voor de heer Van Pelt (P.S.P.) een harts tochtelijk pleidooi hield. Prof. De Gaay Fortman (A.R.) vond dat de Landelijke Huisartsen vereniging zich in de onderhandelingen niet erg vol wassen had gedragen. Hij meende dat de vereniging de stand der huisartsen zo niet had geschaad dan toch had beschadigd en bekritiseerde de toegeeflijkheid van de re gering. Vreemd vond de A.R.-senator het dat de Ziekenfondsraad huiten het overleg is gehouden. Hij noemde de situatie ver ward en onduidelijk. „De artsen beroepen zich op toezeggingen waarvan de fondsen niets afweten", zei hij en daarover wenste hij opheldering. Voor een volgende gele genheid beval prof. De Gaay Fortman De 66-jarige P. Melis kon het in zijn nieuwe kosthuis niet vinden en keerde daarom terug naar zijn oude pension aan de Korvelseweg te Tilburg. Daar had men echter geen plaats meer voor hem, zodat op zijn aandringen een bed werd geplaatst op de overloop. Dat is de man noodlottig geworden. Op 26 januari in het holst van de nacht is hij van de trap gevallen en zodanig gewond geraakt dat hij dinsdag in een ziekenhuis is overleden. ADVERTENTIE WEER STAND TOTAAL -< In de oude binnenstad van Delft heeft gisteren een felle brand gewoed in een historisch pand aan de Breestraat op de hoek van de Oude Delft, waarin een on derafdeling van T.N.O. (technisch natuur wetenschappelijk onderzoek) voor onder zoek van kunststoffen is gevestigd. De schade worat op een ton geschat. Een felle brand heeft vanmorgen tegen half vijf gewoed op het terrein van de chemische fabriek Aagrunal N.V. aan het Winschoterdiep te Groningen. Het bedrijfs- laboratorium brandde geheel uit. dringend aan van het middei der verplich te arbitrage gebruik te maken. Lof voor de regeringsinterventie kreeg minister Veldkamp van de C.H.-senator Kranenburg, die ingenomen was met de afspraken over de invoering van een pen sioenverzekering. Hij vond het gelukkig dat een conflict kon worden vermeden. Ook dr. Van der Vliet (V.V.D.) sprak zijn waardering uit over het compromis. Hij vond dat de artsen recht hebben op het inlopen van een achterstand. De heer Steenkamp (K.V.P.) zei enige moeite te hebben met de bereikte oplossing. Hij vroeg de minister waarom de regering de korte inhaaltermijn heeft geaccepteerd en verlangde meer duidelijkheid over de ach tergronden van de regeringsbeslissingen. Staatssecretais Bartels van Volksge zondheid kreeg enige critiek te horen op zijn volksgezondheidsnota. Prof. Queri do zei de zorg om de zieke mens als cen traal thema van het stuk te hebben ge mist en ook de heer Kranenburg bleek weinig door het lijvige rapport te zijn geïmponeerd. Hij hekelde het uitblijven van tal van wettelijke voorzieningen op het terrein van de volksgezondheid, zoals maatregelen ter voorkoming van de lucht verontreiniging. Mej. Vuylsteke (K.VP. wilde met prof. Querido reclame voor ge neesmiddelen uit de ether weren. Minister Veldkamp beantwoordt van daag al deze opmerkingen. *888 SP&S» Sir-. .-X (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. In de Eerste Kamer is bij de regering aangedrongen op een krachtiger aanpak van de werk loosheid. De heer Kloos (P.v.d.A.) wilde snel aanvullende middelen voor de bouwsector en prof. Steenkamp (K.V.P.) vroeg meer geld voor de ge meenten om langs die weg de werk loosheid te bestrijden. NVV-voorzitter Kloos noemde de hon derd miljoen gulden die de regering voor werkloosheidsbestrijding heeft uitgetrok ken, onvoldoende. Hij wees er op dat on der de 100.000 werklozen 35.000 bouwvak kers zijn en wilde in de eerste plaats de jongeren weer aan het werk hebben. Met prof. Steenkamp veroordeelde hij graaf- en spitwerk op de aanvullende werken. Ir. Geuze (C.H.) vond dat de maatre gelen, die het kabinet-Zijlstra heeft ge troffen, al veel eerder genomen hadden moeten worden. Hij zei dat er nog maar 2500 man op aanvullende projectne te werk zijn gesteld en vroeg staatssecreta ris De Meijer waarom dit aantal nog zo laag is. „Heeft men dan niéts voorbe reid, ook niet onder het vorige kabinet?", vroeg hij. „De SER waarschuwde al een half jaar geleden voör de naderende werkloosheid". Ir. Geuze noemde vooral de menselijke kant van de zaak veront rustend. Ook dr. Van der Vliet (V.V.D.) noemde de maatregelen van het kabinet-Zijlstra slechts een aanloop. De moeilijkheden waarmee de ondernemers in het noorden en oosten des lands worstelen, waren vol gens hem niet het gevolg van gebrek aan ondernemerszin. Maar van een slechter geworden ondernemersklimaat, dat is ont staan door de sterk opgelopen loonkos ten. Dr. Van der Vliet vond het zaak de loonstijging binnen de grenzen van de produktiviteit te houden. Hij noemde de 4 plus 1% percent voor 1967 te hoog en daarom gevaarlijk. De loongrenzen, die de regering-Zijl stra heeft aangekondigd, werden door de heer Kloos „een krap en dirigistisch be leid" genoemd. De werkelijke loon ontwikkeling gaat haar eigen ongecontro leerde weg en dat weet de minister ook wel", zei hij. Hij betreurde het dat de re gering geen overschrijding van de grens heeft toegestaan en begreep niet waarom de invoering van spaarloon is afgewe zen. Door dit optreden van de regering achtte hij een voortbestaan van de Stich ting van de Arbeid op het spel gezet. Staatssecretaris De Meijer werd geka pitteld door de heren De Gaay Fortman en Algra (beiden A.R.). De eerste ver weet hem ongenuanceerd te hebben ge sproken over de wensen voor een her vorming van de onderneming, welke blij kens een uitlating van de staatssecreta ris nieuwe industriële vestigingen in de weg zouden staan. „Een bewindsman die de noodzaak van herziening van de on dernemingsstructuur niet inziet kan bij de A.R. niet op vertrouwen rekenen", waar schuwde prof. De Gaay Fortman. „De hervorming van de onderneming is één van de kernvragen waarover de westerse maatschappelijke orde staat en daarover kan men zich niet al te lichtvaardig uit laten". Senator Algra verweet dr. De Meijer voorts, in Groningen verklaard te hebben dat het woonklimaat in het noorden nieu we vestigingen in de weg staat. De heer Algra vond dat een onverantwoorde uit spraak. Hij wees op de grote culturele ontplooiing die het noorden doormaakt en landschappelijke ruimte daar. „Als de landschappelijke ruimte daa. „Als de mensen niet naar het noorden willen, ligt dat niet aan tekortkomingen in het woon klimaat, maar aan onbegrip en gebrek aan kennis", zei hij. „Het noorden is al lerminst een verbanningsoord". De senatoren krijgen vandaag ant woord. (Van onze correspondent) DEN HAAG Vijf dagen lang heeft een inwoner van Delft, die dicht bij rijks weg 13 woont, naar de boeiende televisie beelden gekeken van het verkeer over de rijksweg, verstrekt door de politie van Delft. Of de man nu van Nederland 1 naar 2 schakelde, hij bleef het verkeer van Rotterdam naar Den Haag en omge keerd volgen, tot hij er genoeg van kreeg en een klacht indiende bij de Delftse politie. Uit een onderzoek bleek dat er een vrij onbetekenende storing was in de kabel verbinding tussen het politiestation aan de rijksweg en het hoofdbureau aan de Oude Delft, waar men in de avonduren controle uitoefent op het verkeer. Vijf dagen oefende de tv-kijker geduld. Tenslotte had hij alle auto's tussen de twee grote steden gezien en gaf hij weer de voorkeur aan de wat normalere pro gramma's. Het euvel werd snel verholpen. Eervol ontslag. Op hun verzoek is eervol ontslag uit de militaire dienst verleend aan commodore ir. L. A. R. Adam, aan kolonel W. C. L. Nuver en aan kolonel F. L. M. Focquin de Grave, allen van de Koninklijke Luchtmacht. De befaamde geul, die de vaart van supertankers naar Europoort mogelijk moet maken zal, indien er op dat punt niet ingegrepen wordt, als onvermijdelij ke consequentie hebben dat de verzilting over de gehele lengte van de Nieuwe Wa terweg toeneemt. Prof. dr. C. van den Berg, directeur van het instituut voor cultuurtechniek en waterhuishouding te Wageningen, zei dit op de voorlichtings dag van de Nederlandse tuinbouwraad in Scheveningen. Vooral voor de glastuin bouw kan de schade groot zijn. Een jaar lijkse brutoschade van 17 miljoen voor komkommers en tomaten leek hem zeer wel mogelijk. En bij bloemen is de ge voeligheid voor zout nog groter. Met ontwikkelingsplannen als het gra ven van de geul voor de Nieuwe Water weg en het verbreden en verdiepen van het Noordzeekanaal hangen grote belan gen samen. Maar, aldus prof. Van den Berg, men zal toch niet zonder meer nieu we investeringen van enkele honderden miljoenen guldens kunnen doen en daar mee bestaande investeringen van miljar den guldens prijsgeven. Mogelijkheden om de bestaande belan gen te beveiligen tegen zoutschade als ge volg van de genoemde werken zijn er. Ze vragen kostbare aanvullende voorzie ningen, die op het ogenblik intensief door Rijkswaterstaat worden bestudeerd. In Noord-Holland zal de zouttoestand zelfs beter worden dan ze nu is, als alle maat regelen, die nu genomen of overwogen worden, zijn uitgevoerd (bouw gemalen, luchtscherm voor sluizen te IJmuiden, be dijking vaargeul tussen IJ en Oostvaar- dersdiep). Rondom de Nieuwe Waterweg ligt de zaak echter moeilijker. Zou de zoutgrens daar verder naar het oosten opschuiven en de monding van de Hollandse IJssel bereiken, dan zou het enige inlaatpunt van de hoogheemraadschappen Delfland en Rijnland onbetrouwbaar worden wat de waterkwaliteit betreft. Bij de Leverzeepmaatschappij te Vlaar dingen is de dertigjarige heer Doesburg uit Arkel (bij Gorinchem) van onge veer vijf meter hoogte van een in een aanbouw zijnde hal gestort. Hij kwam op een lager gelegen betonnen vloer te recht en werd met ernstige in- en uitwen dige kneuzingen naar het ziekenhuis te Vlaardingen gebracht waar hij kort na aankomst overleed. Tussen Vlissingen en Zoutelande is dinsdagmiddag het Duitse vracht schip „Eka Daja Samudera" 5.000 ton gestrand. Sleepboten en een bergingsvaartuig zijn in de buurt van het schip. ADVERTENTIE Het door de P.v.d.A.-lijsttrekker Den Uyl aan de lijsttrekker van de V.V.D., de heer Toxopeus, aangeboden debat tussen beide politici in zendtijd van de P.v.d.A. zal geen doorgang vinden. De heer Den Uyl had als reactie op uit latingen van de heer Toxopeus aangebo den dat deze zijn uitingen nader zou toe lichten in dit debat. De V.V.D.-lijsttrekker stelde echter bepaalde voorwaarden, waarbij het niet de P.v.d.A. zou zijn die de iqdeling van haar zendtijd zou bepalen maar ook de V.V.D.-lijsttrekker een kans op het laatste woord in dit programma zou maken. Van de V.V.D.-zijde is nu het volgende communiqué over deze kwestie verstrekt, geplaatst onder het kopje: „Den Uyl laat debat vliegen": „Na veel schrijven en telefoneren over .een televisiedebat in de zendtijd van de P.v.d.A. op 1 februari tussen drs. J. M. den Uyl en mr. E. H. Toxopeus, heeft de laatste aangeboden te loten wie het debat zal aanvangen. Drs. den Uyl is op dit aanbod niet ingegaan. Hij wenst kennelijk zelfs niet de kans te lopen dat mr. Toxopeus het laatste woord zou hebben." De P.v.d.A. zegt: De heer Toxopeus heeft geweigerd om zijn beschuldigingen aan de Partij van de Arbeid „schijnheiligheid", „kiezersbe drog", „de kiezers zand in de ogen strooi en") in de politieke zendtijd van de Par tij van de Arbeid te herhalen. Daartoe uitgenodigd door P.v.d.A.-lijstaanvoerder Den Uyl heeft de heer Toxopeus laten we ten dat hij deze herhaling overbodig acht en bovendien geëist dat hij het laatste woord in deze uitzending wilde hebben. Op grond daarvan heeft de heer Den Uyl thans het volgende aan de heer Toxopeus geschreven: „Zeer geachte heer Toxopeus, Ik heb u niet de helft van onze t.v.-zend- tijd aangeboden om naar mijn bezwaren te komen luisteren. Ik heb u deze zend tijd aangeboden om uw beschuldigingen waar te maken. U bent daar blijkbaar niet toe bereid. Dat stelt mij teleur". De advocaat-generaal bij het gerechts hof in Den Bosch, mr. Pfeil, heeft in beroep tien jaar gevangenisstraf geëist tegen een 24-jarige Eindhovenaar we gens doodslag in de nacht van 23 op 24 juli op de 49-jarige M. Bosch. Rijksweg 10. Het bestuur van de „Com- mercieele Club" in Groningen, een club van 400 ondernemers en zakenlieden, heeft bij de minister van Economische Zaken en van Verkeer en Waterstaat met klem aangedrongen op snelle aan leg van rijksweg 10, de rechtstreekse verbinding tussen Groningen en Am sterdam via Lelystad. Ir. J. Jager sr. overleden. Tijdens een vakantie in Zwitserland is de directeur van de Tilburgsche Waterleidingmaat schappij n.v., ir. J. Jager sr. aan een hartaanval overleden. Hij was 62 jaar. Ir. Jager was president-commissaris van het Keuringsinstituut voor Water leidingartikelen KIWA te Rijswijk, be stuurslid van de Vereniging van Exploi tanten van Waterleidingbedrijven in Nederland (Vewin) en lid van de Raad voor de Drinkwatervoorziening. PTT'er stal geld Een gevangenisstraf van negen maanden waarvan drie voor waardelijk is geëist tegen een 23-jarige ex-PTT- besteller uit Amersfoort. Hij had een groot aantal poststukken met geld achtergehouden. Hij was sinds 1963 in dienst van de posterijen en had, door dat hij in zijn vrije tijd ook nog in het taxibedrijf van een familielid werkte, een royaal inkomen. Hoeveel hij zich bij de PTT heeft toegeëigend, bleef on bekend. Doolhof voor Canada. Het Nederlandse eeuwfeestcomité in Toronto, bestaande uit 25 vooraanstaande leden van de Ne derlandse gemeenschap aldaar, is voornemens Canada een doolhof in een cederbeplanting aan te bieden als eeuw feestgeschenk. De doolhof zal worden aangelegd door een Nederlandse tuin architect. In een ziekenhuis in Den Haag is over leden de 70-jarige heer B. H. van den Berg, die vorige week vrijdag op een kruising door een vrachtauto werd aange reden nadat hij op de fiets door een rood verkeerslicht was gereden. Bij een frontale botsing op de provinci ale weg in de Wijde Wormer is de 52-ja- rige Zaandammer J. Vastenhoudt om het leven gekomen. De heer Vastenhoudt wil de, in een file rijdend, gaan inhalen, ter wijl er op korte afstand een tegenligger naderde. In Echt is de 25-jarige C. M. Correljé uit Linne met zijn auto tegen een boom ge botst. Hij was op slag dood. De 74-jarige E. J. Hondebrink is te Al melo bij het oversteken van rijksweg 36 door een bestelauto aangereden. Hij over leed ter plaatse. wv>p»wwimiiwwwiiwyiiwwwmmwi<wwiiwwiiMiiiiwwwiiwwmw WWWWWtmWWWWMWWWWWMWWWWIAAIWWWWWWMWIAII Het K.N.M.I. deelt mee: Langs een hogedrukgebied, dat zich uit strekt van de azoren over het Alpengebied naar Rusland stroomt zachte en vochtige lucht van de oceaan naar ons land, als gevolg van een lagedrukgebied tussen de zuidpunt van Groenland tot het noor den van de Noordzee. Fronten van dit lagedrukgebied zullen af en toe regen brengen. Hierbij blijft de wind matig tot vrij krachtig tussen zuidwest en west. In het temperatuurverloop komt weinig ver andering. Stadsschouwburg, vandaag, 20 uur: Amateurtoneel. Donderdag, 20 uur: Het Nieuw Rotterdams Toneel met „Hamlet" van Shakespeare. Regie: Richard Flink. Concertgebouw, donderdag 2 februari 20 u.: Jazzconcert door Nathan Davis (so praan-alt), Dave Pike (vibrafoon) en Nelson Williams (trompet). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ne vada Smith", 18 jaar. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Reeperbahn bij nacht", 18 jaar. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „Adios Gringo", 14 jaar. Van donderdag af 19 en 21.15 uur: „Veel liefs uit Moskou", 18 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo Schaakmat!", 14 jaar. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „De helden van Tele- mark", 14 jaar. Luxor, 10.30, 11.30, 13.30, 14.30 en 15.30 uur: „...En Margriet is de bruid", a.l.; 19 en 21.15 uur: „Hoe steel ik een mil joen", a.l. Van donderdag af 19 en 21.15 uur: „Fantastisch experiment", 14 jaar. Minerva, vandaag 14.30 uur: „Robin 1 Hood en zijn schelmen", a.l.; 20.15 uur: „Arabesque", 14 jaar. Van donderdag af 20.15 uur: „The great race", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Angélique en de koning", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ontsnap ping uit Zahrain", 14 jaar. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Kogelregen in Rimrock". 14 jaar. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Ik, een vrouw", 18 j. TEN TOO NSTELLINGEN Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk van de groep X65. Dage lijks van 10 tot 17 u., vrijdag en zaterdag van 10 tot 21 u. en zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 februari. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van J. Ploos van Amstel. Dagelijks van 9-18 uur en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Overveen): Expositie van schilderijen van Hugo Land heer en keramiek van Etie van Rees. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Tot 6 februari. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks, behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13 tot 16 uur: Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van schilderijen, tekeningen en grafiek van Fer Hakkaart. Dagelijks, be halve zondag en maandag geopend van 9.30 tot 18 uur. Tot 3 februari. Woonhuis Jacobus Van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 uur: „Gemeeenteraadsvergadering", Haarlem- merliede/Spaarnwoude. Raadhuis Haarlemmermeer, donderdag, 14.30 uur: „Raadsvergadering". De Ark, vandaag, 20.30 uur: „Peter Terra en zijn gezelschap, chansons van hier en overal. Frans Halsmuseum, vandaag, 20 uur: Lezing voor de Volksuniversiteit door dr. F. E. Posthumus over „Moderne ontwik keling in de neurologie". WOENSDAG 1 FEBRUARI City, 20 u. „Angélique" (2de deel, „De weg naar Versailles"). DONDERDAG 2 FEBRUARI City, 20 u.: „De stem van het water". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 2 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „The party is over". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stem van het water". Maximum-temperaturen UI c u - J3 binnen- en buitenland. rS ei. E C Neerslag: laatste 34 uur. o u r i cS Den Helder regenbui wzw 8 6 Ypenburg geh bew. wzw 9 7 Vlissingen zw. bew. wzw 9 6 Eelde geh bew. zw 10 6 De Bilt geh. bew. wzw 9 7 Twente geh. bew. zw 11 7 Eindhoven zw. bew. zw 10 7 Z.-Limburg geh. bew. wzw 11 7 Helsinki onbewolkt zo -18 -27 Stockholm ij zei zzo -5 -5 Oslo sneeuw n -7 -9 Kopenhagen mist zw 1 1 Aberdeen zw. bew. w 8 6 Londen zw. bew. zw 12 6 Amsterdam regen wzw 10 7 Brussel zw. bew. zzw 10 6 Luxemburg geh. bew. zw 10 6 Parijs half bew. wzw 12 5 Bordeaux mist windst. 16 4 Grenoble onbewolkt windst. 10 -1 Nice zw. bew. n 14 7 Berlijn zw. bew. zw 6 4 Frankfort zw. bew. z 9 4 München licht bew. zzw 10 2 Zürich zw. bew. zo 11 0 Genève onbewolkt w 11 -3 Locamo geh. bew. ono 8 1 Wenen geh. bew. ozo 1 -2 Innsbruck mist windst. 8 -7 Belgrado onbewolkt zo 3 -3 Athene half bew. nno 15 6 Rome zw. bew. O 15 3 Barcelona zw. bew. nnw 14 6 Madrid onbewolkt windst. 14 -1 Mallorca zw. bew. ono 18 3 Lissabon onbewolkt no 15 8 Donderdag 2 februari Zon op 8.20 uur; onder 17.29 uur. Maan op 2.07 uur; onder 11.18 uur. Maanstanden Laatste kwartier 2 februari 0.03 uur Nieuwe maan 9 februari 11.44 uur Eerste kwartier 17 februari 16.56 uur Volle maan 24 februari 18.43 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 1 februari Hoog water 8.09 uur en 20.32 uur. Laag water 3.50 uur en 16.17 uur. Donderdag 2 februari Hoog water 9.00 uur en 21.30 uur. Laag water 4.32 uur en 17.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2